audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 14:44

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 353 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.06.28. 15:25 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Nylon jersey (újmagyarul nejlondzsörzé) anyag erős és nem csillapít még 16kHz-en sem. A fürdőruha anyagok meg különösen erősek, mindkét irányban egyenletesen feszíthetők, elég sok hangszóróselymet váltottam ki velük az elmúlt 30 évben... 2000 alatt van métere (150cm széles)
Rokka kft-nél kapható(Petneházi u)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.06.28. 18:46 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
miczo írta:
Elhoztam a dobozpárt, elég durván le kellett húzni, hogy ideadja 4k-ért, 8-ra tartotta. Szóval nagyot nem bukok vele. :D
Nem olyan rossz a helyzet mint elsőre látszott, az egyik doboznak (amin a hátlap rajta volt) nincs semmi baja. Szól!
A másikból ugye kiszaggatták a váltót (gondolom a réz látványának nem bírtak ellenállni), sérült a mély bevezető szála is, de a membrán, felfüggesztés, tekercs ép. A váltót a másik doboz alapján lehet rekonstruálni. Jó kis projekt lesz.

Meglepően jó hangja van, nagyon szép részletes a közepe, magasa. Ezek a papír magasak azért kicsit másképp szólnak mint a mostani modern lágydómok. Még monóban is hallgatható, nincs hiényérzet. Dinamikus, gyors mélye van. Érzékenysége 89-91dB körül lehet, egy kis D-osztályúval próbáltam (tpa3116), nagyon könnyen kihajtja. Ezekben a hangszórókban AlNiCo mágnesek vannak??

Maga a doboz lapos, merev kávával, a háta lágy, részt vesz a hangképzésben. A dobozát újra kell alkotni, eléggé leharcolt, eredetileg fehér volt.

Azt tudja valaki ilyen retró hagszórószövetet lehet-e még valahol beszerezni? Textilboltokban nem nagyon láttam olyat ami annyira laza, hogy ne okozzon jelentős csillapítást.

Nagyon jól tetted!! Bizony tud valamit ez a láda amit a mostaniak nem, vagy ha igen azt nagyon durva árcimkével.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.06.28. 19:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Dupla áron megveszem :D

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.10.06. 19:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
egy régi adósságomat törlesztem az ALL-DHT IT csatolt, semmi visszacsatolásos PP erőlködőm mérésével. Szkópom, generátorom azóta sincs, csak egy 24b/192k felbontású alaplapi hangkártya I7 PC-m sok memória meg SSD. Eddig még elfogadható mérő progim sem volt, kunyeráltam egy SpecraPlus-t dys-cus mestertől, meg mellé találtam egy hangfal mérő ARTA-t, ami erősítő sweep mérésre is egészen jó. Úgy isten igazából mindkét progi elég komplex, van még rajta tanulni való, de csináltam velük pár nekem is meglepetést okozó mérést. Az erősítőt mértem úgy hogy rajta volt a hangfal, meg úgy is hogy 6,8ohm 20W-os kerámia terheléssel, viszont mivel mikrofon bemeneten mértem, fix ellenállás osztóval, azon meg 2W-nyi kivezérlésnél már túlvezérlés határban voltam, tehát a mérések 1W, kis jelű szinten történtek, de hangfalon éppen elég szenvedni a füttyöket így is.

Két meglepetés tapasztaltam, az egyik az, hogy a hangfalas és ellenállásos terhelés között nem tapasztaltam szemmel látható eltérést, ezért nem is rakom fel ide mindkét fajtát. A másik, még ennél is meglepőbb, a felső -3dB pont 80-90kHz, miközben a 192kHz mintavétel nem is engedne feljebb. Az 1kHz-es kisjelű torzítás megint csak irreálisnak tűnik, ha emeltem a kivezérlést, és a bemenet kezdet túlvezérlődni, na akkor jócskán felszaladt a torzítás.

Eltérés volt viszont az ARTA és SpectraPlus görbéi között az alsó 10Hz környékén, főleg eltérő mérési és algoritmusok, és talán a nem pont azonos beállítások miatt. /a szintek nincsenek kalibrálva, ahhoz még többet kéne pöcsölnöm./


Csatolmányok:
1kHz_THD_Spectra.jpg
1kHz_THD_Spectra.jpg [ 133.6 KiB | Megtekintve 51768 alkalommal. ]
1kHz_Spectra.jpg
1kHz_Spectra.jpg [ 53.48 KiB | Megtekintve 51767 alkalommal. ]
20Hz_Spectra.jpg
20Hz_Spectra.jpg [ 60.61 KiB | Megtekintve 51767 alkalommal. ]
weep_1W_Spectra.jpg
weep_1W_Spectra.jpg [ 113.39 KiB | Megtekintve 51767 alkalommal. ]
sweep_1W_ARTA.jpg
sweep_1W_ARTA.jpg [ 94.93 KiB | Megtekintve 51768 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.10.06. 21:50 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Először is, hangfalon ne mérj! Pár wattocska taccsra teheti a magassugárzót, a komplex jelben a mélyszekció képviseli a teljesítményt, akár 100W mellett is csak 1-2W jut a több kHz-es jelekre, a méréskor meg simán rátehetsz ennyit.

A mélyszekciótól többet vártam volna! Hiszen pont azért használnak PP kapcsolást, hogy a mélyeket degradáló légrést kiküszöbölhessék. Ha a mély nem lett jobb, mint amit egy jobb SE kapcsolással elérhetünk, akkor minek is dupla alkatrészkészletet használni? A másik szempont, a nagyobb teljesítmény lehetősége most nem játszik, mert nincs rá szükség. Vagy kéne még egy kicsit dolgozni a mérésen, hátha csak abban van a bibi.

Én éppen a félvezetős meghajtásos köreimet futom, már vagy 7 féle tranyót rendeltem. (bipolárból nem túl sok van alapból, ami elegendő feszültségtűrésű, fetből meg annyi, mint égen a csillag - de a többség 2-3e pénz és jó lenne szűkíteni a kipróbálandók körét a kezelhető szintre) Eddig csak a két fetet próbáltam ki, amikről írtam. Az már világosan hallatszik, hogy jól érzékelhetően mélyebbre megy így a kapcsolás, de a plusz mellé van hiány is sajnos. Szinte mindig teljes lemezeket szoktam hallgatni, most egyes lemezeket megcímkézhetek, hogy - Ez jobban szól félvezetős hajtással! - Ez jobban szólt csak csövesen - nem egyszerű a helyzet. Meg kéne találni azt a félvezetőt, amelyikkel csak előny van, vagy legalább azok vannak túlsúlyban. Ja, hogy mik a hátrányok? Néha kevesebb felsőbasszus, de ez változó, valamint a térleképzés is csorbát szenved sajnos. Vannak olyan felvételeim, amik csak csöves módban szinte holografikusan jelennek meg, míg tranyózással meg összemennek. Az is igaz viszont, hogy van olyan felvétel is, ami meg tranyóval nyílik ki igazán. A fene se érti ezt az egészet néha. Sokszor (többségében?) tranyóval több részlet van, pontosabban körülrajzolva. Folyt köv....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.10.06. 22:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
A fene se érti ezt az egészet néha.


De én igen. :D

A másik topickban már céloztam rá, hogy az ilyenek miatt feljtsd el a személyes tapasztalatokat is. Másokét is, meg a saját korábbiakat is. Kinyomtathatod őket aztán mindjárt ki is .....

Csak két szutyok fetet próbáltál mindössze. Mégis mit akarsz?

300V-os tranyók meg vannak biza, elég sok, úgyhogy nyugodtan vedd le a tápod 300V alá. A tranyó nem cső, röhögve kihajtja a mutáns 300B uborkás üvegedet...

Tegyél be egy vacak tüskesor foglalatot, vegyél 50 féle olcsó fetet, meg tranyót. Egy hétvége, (ami elsőre s...r, azt 20 másodperc után kidobod). Csak a jobbakat versenyezteted, aztán végül csak azt a néhány legjobbat, ami marad.
)
Ez már egy nagyon primitív evolúciós folyamat. (Nincs benne kersztezés, meg mutáció, stb). (Lehet ezt komplikálni is, hogy legyen benne). Felbecsülhetetlenül többet ér xy józsika tapasztalatainál...

Azt akkor még nem is szóltam az összetett kapcsolású, több félvezetős csőbuzerátor meghajtó áramkörök lehetőségéről is, mert nem mindig a legegyszerűbb a legjobb ám... ;) (sőt), (aki szerint meg igen, az szimplán hülye. :lol: )

Ezeknél már lehetne rendes evolúciós fejlesztést is csinálni, amiben lenne keresztezés, meg mutáció...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.10.06. 22:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
A rendes evolúciós fejlesztésnél foglalatokba dugható variálható modulokat célszerű használni. Mondjuk csinálsz egy modul foglalatot, aminek van mondjuk 3-4-5 lába. Magukban a modulokban is foglalatokban vannak az alkatrészek, sőt, még a rajtuk lévő kapcsolás is variálható. Ezzel rendkívül nagy a kombinációk száma. (Mind a kapcsolások, mind az alkatrészkészlet képes a mutációra, és végrehajtható rajta a keresztezés művelete is... :) )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.10.06. 22:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Barth Ida írta:
A mélyszekciótól többet vártam volna! Hiszen pont azért használnak PP kapcsolást, hogy a mélyeket degradáló légrést kiküszöbölhessék. Ha a mély nem lett jobb, mint amit egy jobb SE kapcsolással elérhetünk, akkor minek is dupla alkatrészkészletet használni? A másik szempont, a nagyobb teljesítmény lehetősége most nem játszik, mert nincs rá szükség. Vagy kéne még egy kicsit dolgozni a mérésen, hátha csak abban van a bibi.

.

A mély tartomány kísértetiesen hasonlatos a szimulációhoz, mert azon a -3dB-es pont 7Hz-re esik. A szimuláció magas tartománya nem vehető komolyan, mert a trafók szórt kapacitását képtelenség jól becsülni. A 7Hz-et is nagyobb részt az első SE IT trafó adja, ott kompromisszumot kellet vállalnom a kivezérlés és nyugalmi kb 25mA-miatt. feljebb lehetett volna 3Hz-re átkötni a primer induktivitást, de akkor túl gerjesztődne a 1660S IT trafó, mert az input PX25M kívánja a magasabb nyugalmi áramot.
A Plitron kimenő az bőven tudja a sávszélet, kis-jelűen -3dB 0,25Hz-nél van.
Ehhez képest a hangfalam 20Hz-en kb -30dB, ezen az erősítő -1dB-je már nem sokat ront.

Azt meg nem tudom, egy alaplapos hang kari out és inputjai hova esnek mély tartományban, nehezen tudom elképzelni hogy végig DC csatolt lenne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.10.06. 23:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
A szubjektív mély hiányt, meg mély többletet egyébként nem a frekiátvitel okozza. Ezt csak tévesen hiszitek...

Emlékezzetek csak vissza mflogi cuccára. Mi volt a neve annak a s...nak? LSD, vagy mi... Na mindegy.

A lényeg az, hogy annak a működési elvében van a kutya elásva. Csinálhattok 2Hz-ig lemenő SE trafót, akkor se lesz mélye...

A hozzáadott torzítás okozza a szubjektív mély érzetet, vagy annak a hiányát...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.10.06. 23:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Na, meg is néztem. LFC... (Úgy hítta...:lol: )

De szerettétek ti azt... :P :twisted:

Na szóval LFC hatás. Az van itt. Ja és ez fordítva is működik ám... Mély érzet csökkenést is tud csinálni.

Sajnos az SE-k torzításának a sötét oldala is lehet ez. Egy részről ugye ezt kedvelitek. De nem minden téren pozitív ennek a trozításnak a hatása. Pl a mély érzetben egyértelmű. Szóval nem biztos, hogy a légrés van a dolog mögött...

Lemehet az SE 2Hz-ig is. Alul csak az üresség, elefánt halálhörgés orgona helyett, stb...
Egy 40Hz-et is csak jó indulattal átvivő PP-nek több mélye lesz... (Azé, me LFC. LFC, szóval ELEFCÉ, el ám a q...a anyját bizony :lol: ).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.10.07. 08:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"A mélyszekciótól többet vártam volna! Hiszen pont azért használnak PP kapcsolást, hogy a mélyeket degradáló légrést kiküszöbölhessék. Ha a mély nem lett jobb, mint amit egy jobb SE kapcsolással elérhetünk, akkor minek is dupla alkatrészkészletet használni? "
Na ez az ami nagyon nem igaz. Mérjél, aztán írj ilyeneket, de akkor meg nem fogsz, mert rájössz, hogy ez nem az igazság.
Én készítek SE, és PP trafókat is. A bajság az az SE-vel, hogy kis jelen le tud menni egész mélyre. Aztán trafótól függően elkezd torzítani, de nagyon, majd akár 0,5-1 Volt bemeneti fesz változásra HIRTELEN összeesik az egész színusz, szinte felismerhetetlenné válik. Mondjuk egy lábdob beütésnél, vagy egy Boomberg felvételnél. Elkezd "lengeni", s egy katyvaszt hallasz a hanxóróból. Az SE-k szerelmesei kényszerűségből érzékeny hangfalat használnak, amik mint tudjuk nem igazán arról híresek, hogy mélyre is mennek, mivel a két követelményt nem lehet igazán összehozni. Ezeken a hanxórókon az a katyvasz egy az egyben nem jön át, de annak moduláló hatása ott az egész sávban, és fasa nagy torzítást okoz, mint ahogy KD írja. Na ez a torzítás okozza azt a kellemes hangot, a többivel együtt, amit még az NFB nélküli triódás kapcs. hozzátesz. Eddig igaziból nincs is baj. Az erősítő szépen, kellemessen szól a hangfallal eggyütt. De kérdem én, s most nagyon kihúzom a gyufát, mi köze ennek a természetes hangzáshoz? Nos ezért készítünk dupla, sőt tripla alkatrészbázissal PP erősítőt,mert ott ez a jelenség nincs. Sőt egyesek mint én híd kapcsolású SE-t építenek, mivel a két erősítő a +- ágban teljesen egyforma, csak a kimenőjük közös, abból a megfontolásból, hogy ne kelljen légrés. Ezzel elismerve az SE-k előnyös tulajdonságait. :)
István! tedd már fel légyszi a fázis-freki görbét is! A progi méri automatikusan, csak a diagrammnál felül balra rá kell kattintani. Mérni mérjél 16Bit-en, az FFT size-t egészsávos méréseknél vedd fel 131 ezerre, az alsó határfrekit állítsd be 10Hz-ra. Ott már néha csal, de ha felviszed az átlagot 15-20-ra, akkor egészen jól mér. A "Calibration" menűben egy kattintással a görbét ráteheted a 0dB-d vonalra, vagy annak közelébe, amit utána a hangerővel finomíthatsz.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.10.07. 11:01 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
istvan01 írta:
Azt meg nem tudom, egy alaplapos hang kari out és inputjai hova esnek mély tartományban, nehezen tudom elképzelni hogy végig DC csatolt lenne.

Ha nem kompenzálsz (egyik csatorna referencia, a másikon mért való jel ahhoz képest mért), valami ilyet kapsz (EMU0404 USB):


Csatolmányok:
EMU0404 uncompensated.jpg
EMU0404 uncompensated.jpg [ 162.54 KiB | Megtekintve 51648 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.10.07. 11:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
dys-cus írta:
"
István! tedd már fel légyszi a fázis-freki görbét is! A progi méri automatikusan, csak a diagrammnál felül balra rá kell kattintani. Mérni mérjél 16Bit-en, az FFT size-t egészsávos méréseknél vedd fel 131 ezerre, az alsó határfrekit állítsd be 10Hz-ra. Ott már néha csal, de ha felviszed az átlagot 15-20-ra, akkor egészen jól mér. A "Calibration" menűben egy kattintással a görbét ráteheted a 0dB-d vonalra, vagy annak közelébe, amit utána a hangerővel finomíthatsz.

fázist mérni még nem tudok, nem értem, nem találtam, de még kutakodok
A kalibrálás úgy lehet jó, hogy a hangBE-KI-it összekötöm egy rövidzár madzaggal és azt veszem ref görbének?
FFT-t az mértem, 192kH mintavétellel csak 23Hz-ig enged beállítani, viszont a te spectrád 24b felbontással kiakad, egy másik verziós spectra az mér 24b-el, de az meg néhány funkcióval kevesebb.
De az FFT éppen hogy alul elég pontatlan


Csatolmányok:
fehérzaj_24b_192k.jpg
fehérzaj_24b_192k.jpg [ 129.72 KiB | Megtekintve 51644 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.10.07. 12:43 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
istvan01 írta:
De az FFT éppen hogy alul elég pontatlan

viewtopic.php?f=62&t=2111&start=200#p50320


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.10.07. 12:46 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Fázis: Wiew menű Phase menűje katt, és mutatja.
Differenciál módba mérjél, mivel akkor a legpontosabb a mérés.
Diff mód: Kari left ki bemegy a kari left be csatlakozóra,
egyidőben Kari left ki bemegy a mérendő cuccba, s annak kimenete megy a kari Right bemenetbe. A beállításoknál a Dual Channel Optionál be kell állítani azt, hogy Real Transfer Funktio R/L.
Ilyenkor a két bemenet különbségét méri, tehát a hangkari hibája nincs benne.
Smooting Window= Flat Top

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.10.07. 12:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A generátornak a jobb oldalát Digi zéróba kell állítani. Ekkor 0 a kimenete.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.10.07. 16:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
mégis csak jónak tűnt a feltételezésem, a hangkari alul 10Hz alatt nagyon nem lineáris.
Csináltam egy rövidzár kábeles mérést, úgy ahogy euro21 javasolta, és ezt Spectra-val és ARTA-val is.

Ez azt is jelentené, hogy ebből kéne egy kompenzációs/kalibrációs görbét mentenem?
De, ha ezekkel kompenzálom a tegnapi mérést, akkor irreális eredmény jönne ki, vagyis lehet hogy marhaságot mértem?


Csatolmányok:
hkari_rövidzár_fft_impuls_800_16b_16385sample.jpg
hkari_rövidzár_fft_impuls_800_16b_16385sample.jpg [ 50.32 KiB | Megtekintve 51603 alkalommal. ]
hkari_rövidzár_fehér_11025k_16b_16385sample.jpg
hkari_rövidzár_fehér_11025k_16b_16385sample.jpg [ 108.74 KiB | Megtekintve 51603 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.10.07. 17:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
istvan01 írta:
mégis csak jónak tűnt a feltételezésem, a hangkari alul 10Hz alatt nagyon nem lineáris.
Csináltam egy rövidzár kábeles mérést, úgy ahogy euro21 javasolta, és ezt Spectra-val és ARTA-val is.

Ez azt is jelentené, hogy ebből kéne egy kompenzációs/kalibrációs görbét mentenem?
De, ha ezekkel kompenzálom a tegnapi mérést, akkor irreális eredmény jönne ki, vagyis lehet hogy marhaságot mértem?

Nem kell kompenzálni. Úgy csináld, ahogyan az előbb írtam. Akkor a hangkari nincs benne a mérésbe. Legalábbis a fázis, és az átviteli görbékben. Ha ezekből csinálsz komp. fájlt, akkor a hiba kétszer lessz benne.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.10.07. 19:52 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
KD mester írta:
Na, meg is néztem. LFC... (Úgy hítta...:lol: )

De szerettétek ti azt... :P :twisted:

Na szóval LFC hatás. Az van itt. Ja és ez fordítva is működik ám... Mély érzet csökkenést is tud csinálni.

Sajnos az SE-k torzításának a sötét oldala is lehet ez. Egy részről ugye ezt kedvelitek. De nem minden téren pozitív ennek a trozításnak a hatása. Pl a mély érzetben egyértelmű. Szóval nem biztos, hogy a légrés van a dolog mögött...

Lemehet az SE 2Hz-ig is. Alul csak az üresség, elefánt halálhörgés orgona helyett, stb...
Egy 40Hz-et is csak jó indulattal átvivő PP-nek több mélye lesz... (Azé, me LFC. LFC, szóval ELEFCÉ, el ám a q...a anyját bizony :lol: ).


Kérdezd meg Miczot, hogy hogyan szól a rendszerem, mert hallotta. Sőt még az ő erősítő verzióit is meghallgattuk nálam, minitali keretében, néhányan. Márha szoktatok beszélni egymással.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.10.07. 21:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Na és hogyan szóltak az erősítő verziói? Én nem hallottam őket még, illetve egyetlen meghajtóját hallottam, amit postán küldött és két panel volt. Azt beleraktam a saját erősítőmbe. Nem volt rossz hangja.... Annak olyan SE hangzásvilág felé tendáló hangja volt, de van rendesen mélye is. (Azóta van nekem is olyan. Persze kicsit átszabtam a saját elképzelésemre.) A többi dolgait nem hallottam...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.10.07. 22:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ja beugrott, valamit mondott régebben...

Idézet:
Ha végre hazamentem innen Dojcslandból, elküldöm a meghajtót Banzainak, Ő már érdeklődött iránta, ha van kedved hallgasd meg, vagy tudok küldeni kondit is próbálni, ha gondolod.

Meghallgattuk a leach-et egy egész extrém csöves rendszer mellett a múltkor, hát egy kis volt hümmögés. Magam sem gondoltam volna jó hangdobozon mennyire jól bír szólni ez a B200 + Leach kombó. A csöves amúgy hihetetlen tiszta, levegős, gyors hangú rendszer volt, aránylag kevés méllyel. Alapból tényleg egy nagyon tiszta csöves jellegű hangja van, ahogy Te is írtad.


(Mondjuk én nem B200-al hallgattam. A saját verziós B100 alapú erősítőmbe próbáltam bele a paneljait... Azon nekem eléggé SE-kre emlékeztető hangja volt...)
A csöves rendszert nem tudom már, melyikőtökére vonatkozik. Valamelyikőtöké volt itt az SE fanok táborából, valami nanovasas bigyó volt...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.10.08. 08:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Gyermekeim ne itt tranyózzatok. Ez még is csak egy csöves topic! :!:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.10.08. 15:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Senki nem tranyózott itt. Milyen tranyózás? Iszol te rendesen? Akkor nem hallucinálnál...

Az SE-k mélyéről volt szó, meg szóba került egy találkozó, ilyen SE hang, meg miczo fórumtárs dolgai. Ennyi, semmilyen tranyózás nem volt, azt csak ide hallucináltad.

Kizárólag a te fejedben történt ilyesmi nem itt.... :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.10.08. 15:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Egyébként én éppen csövezek. Igaz, ez nem DHT...

http://elektronika.vatera.hu/nosztalgia ... 71148.html

Hát nem elmebajról vettem 90e-ért, remélem nem q...k át és nem valami használt-bontott cucc jön...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.10.11. 19:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Alaplapi hangkártya méricske tanulságaim.
A korábban feltett görbéimet revideálom, mondhatnám azt is visszavonom, de ahogy nézem, inkább pontosítanám.

Tanulság egy:
franc se tudja mi a méréstechnikája, matematikája ezeknek a progiknak, esetemben a SpetraPlus-al próbáltam jó viszonyt kialakítani. Az, hogy kiadom hangszóró kimenetre a jelet, az erősítőről visszahozok egy leosztott valamit a line/mikrofon bemenetere, ennél jóval bonyolultabb dolgokkal kell foglalkozni.

kettő:
A hangszóró kimenet franc se tudja milyen impedanciával és meghajtó képességgel képtelen jól meghajtani az erősítőm PX25M teljesítmény trióda bemenő csövét. Ehhez a gyengeséghez hozzáadódik a 1,5-2 gyenguci kábelek kapacitása? (különféle hangkártyákhoz, videokártyákhoz mellékelt occó kábeleket tudom használni, szabdalni, csatlakozókkal variálni.

három:
Nagy hibát követtem el a múltkor, az alaplap 3,5-ös jackaljzatai nem tudják megtartani rajtuk lógó kábeleket, sőt találtam olyan jackdugókat, amik egyáltalán nem maradtak a helyén, 1mm-t mindig kicsúsznak, ezzel vagy nincs kapcsolat egyik csatornán, vagy mindkettőre adja amit csak vagy jobb, vagy bal oldalra szánna az ember.

négy:
A múltkor mértem kimenetet és mikrofon bemenetet rövidre záró kábelt, egy valamilyen 1,5m-es mindkét végén jackdugóval. Ezzel gondoltam kompenzációs görbét felvenni a ki és bement hibájára. Ezt most tisztességes csatlakozással, 15cm-es rendes kábellel felvettem, és ideálisan szép, pár tized dB-es hibájú görbét adott. Tehát a hangkártya kimenet jól meghajtja rövid kábellel a line bemenetet, most azon mértem mindent.

öt:
mértem analóg hangszóró kimenettel, és úgy, hogy a PC TOSLINK optikáján DAC-ba, a DAC meg tisztességes hajtja az erősítő bemenetét. A kettő között 40kHz tájékon van számottevő különbség, DAC-os kimenettel is van egy 1,5-2dB kiemelés (rezonancia), hangszóró kimenettel 5-7dB.

hat:
még mindig csodálkozom, fehérzaj-FFT spektrummal csak csipkés bódét lehet összehozni, akár milyen FFT mélységet, átlagolást választok, abból meg nem jön ki (nekem) sehogy sem a fázis görbe. Természetesen a fázist optika-DAC-on keresztül végkép nem lehet felvenni. Addig ügyeskedtem amíg analóg be-ki csatlakozással sikerül összehozni kultúrált sweep görbét, abból meg jött a fázis görbe is.

Ez már nem tanulság, hanem erősítő tulajdonság, az ALL-DHT PP erősítőm szépen felmegy 80-90kHz-ig, (192kH mintavételes analóg mérésekből látszik, most nem teszek ilyen görbét), viszont alul 20Hz -3dB, FFT-vel érdekes kevesebb, 4-5dB. Ezt az alsó töréspontot az első SE IT trafóm adja, ahol nagyobb primer impedanciát kellet volna kötnöm, a trafó variálható egy keveset.

A mérések 2-3V/1W terhelés közeliek, 96kHz mintavételesek, mert optikán nem megy át a 192kHz


Csatolmányok:
erősítő_6ohm_sweep_optik_1W_16b_96k_left.jpg
erősítő_6ohm_sweep_optik_1W_16b_96k_left.jpg [ 81.37 KiB | Megtekintve 51359 alkalommal. ]
erősítő_6ohm_fehér_optik_1W_16b_96k_left.jpg
erősítő_6ohm_fehér_optik_1W_16b_96k_left.jpg [ 113.79 KiB | Megtekintve 51359 alkalommal. ]
erősítő_6ohm_analogk_16b_96k_sweep_fazis.jpg
erősítő_6ohm_analogk_16b_96k_sweep_fazis.jpg [ 81.17 KiB | Megtekintve 51359 alkalommal. ]
erősítő_6ohm_THD_optik_1W_16b_96k_left.jpg
erősítő_6ohm_THD_optik_1W_16b_96k_left.jpg [ 94.77 KiB | Megtekintve 51359 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.10.12. 07:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
utolsóként csak bemutatom, az alaplap hangszóró kimenete -> jackátalakó -> 15cm soundstream hifi IC kábel -> jack átalakító -> alaplap line be,
felbontás 16b/96kHz
Tehát ha jó a fesz és imp illesztés akkor lehet mérni vele, ja és a csatik is helyén vannak


Csatolmányok:
erősítő_rövidzár_16b_96k_sweep.jpg
erősítő_rövidzár_16b_96k_sweep.jpg [ 100.95 KiB | Megtekintve 51310 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.10.12. 07:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Hajrá! :lol:
Azért a két trafó megteszi a dolgát a fázisban. Ezt az erősítőt nem tudom vissza lehetne e így csatolni. Tudom, nem akarod, csak tanulságképpen mondom.
A magas kiemelést szüntesd meg ahopgy mondtam, szerintem egy ötpikós SM kondival eltűnik a rezonancia. Az IT-nek ha megduplázod az impedanciáját, akkor kb 1 oktávval lejebb fog menni az alsó töréspontod. Kérdés, hogy a kivezérlés ezt hogy bírja el. Legfeljebb készítesz egy előfokot. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.10.12. 09:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
dys-cus írta:
Hajrá! :lol:
Azért a két trafó megteszi a dolgát a fázisban. Ezt az erősítőt nem tudom vissza lehetne e így csatolni. Tudom, nem akarod, csak tanulságképpen mondom.
A magas kiemelést szüntesd meg ahopgy mondtam, szerintem egy ötpikós SM kondival eltűnik a rezonancia. Az IT-nek ha megduplázod az impedanciáját, akkor kb 1 oktávval lejebb fog menni az alsó töréspontod. Kérdés, hogy a kivezérlés ezt hogy bírja el. Legfeljebb készítesz egy előfokot. :P

Azt a felső oldali néhány decibeles púpot az IT trafók szekunder oldali lezáró ellenállás csökkentésével lehet orvosolni, ezt javasolja a Lundhal is, és az LTSpice szimuláció is ezt mutatja tisztán.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.11.21. 18:54 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
ultra mesh :)


Csatolmányok:
px4.JPG
px4.JPG [ 342.24 KiB | Megtekintve 51061 alkalommal. ]

_________________
72 audio
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.11.21. 19:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
ultra mesh :)

Ez komoly? Mert nagyon hülyeségnek néz ki. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.11.21. 19:04 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
dys-cus írta:
DHT írta:
ultra mesh :)

Ez komoly? Mert nagyon hülyeségnek néz ki. :lol:

px4, komoly :lol:

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.11.21. 19:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
DHT írta:
ultra mesh :)

gondolom ez nem a tied?
viszont nem kéne fikázni, a mesh az mindig mechanikusan gyengíti az anódlemezt, ez a sejt szerkezet viszont jó merevséget biztosít, jobb mint a dróthálóé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.11.21. 19:25 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Ez valami házi barács cső? Tök retrón néz ki.

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.11.21. 20:07 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Sajnos nem az enyém, elmebajon találtam.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.11.21. 20:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
DHT írta:
Sajnos nem az enyém, elmebajon találtam.

ami nekem nagyon furcsa, óriási a távolság a rács és anód között, működhet ez rendesen?
pl az egyik EML mesh, 45-é


Csatolmányok:
45M-SIDE.jpg
45M-SIDE.jpg [ 150.55 KiB | Megtekintve 51020 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.11.21. 20:41 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Ezek a fránya EML csövek 8-) . Nem rég volt nálam EML300b meg KR300B XLS, ezeket futtattm meg az EML300B Mesh csöveimmel szemben.
A szimpla EML eléggé a mesh nyomában volt, de nagy meglepetésre a KR már igencsak lemaradt inkább volt a JJ300B-imel partiban :roll:

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.11.21. 21:06 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Remélem majd egyszer Elrog300b is tesztelhetek.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.12.13. 14:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
GA2 írta:
Mi az a tulajdonsága ennek a ZTX tranyónak, amit nem vettem észre az adatlapját tanulmányozva?

A nagyáramú Zetex superbeta csak akkor nem túlzás ide, ha viszonylag nagy a fűtőáram, és az áteresztőtranyó kis bétájú. Lényeg, h a hfe/kollektoráram karakterisztika viszonylag lineáris tartományában működjön, a melegedéssel járó "eltolódást" is figyelembe véve. Az áteresztők kiválasztásánál a kis Cob mellett szintén ez volt Rod fő szempontja, illetve az adódó hurokerősítés tapasztalatilag bevált értéke. MJE 15032 elé, 1-2A fűtőáramhoz egy jóval kisebb névleges áramú, hasonló bétájú típus is tökéletesen megfelel (HQ-nál rendelhető jó áron).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.12.13. 15:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
mflogi írta:
Én a GMI 90 csőnél lágy röntgen sugárzást mértem! M.

Konkrét adatok? Hullámhossz-tartomány; éves dózis 2m távolságból, napi 4 óra használat mellett? Aztán össze lehet hasonlítani a 30 centiről, napi 8 órán át nézett CRT monitorokéval. Esetleg a napsugárzáséval, amely bizony a légkör által szűrve is tartalmaz rtg.-t. Vagy ami még fontosabb, az egészségügyi határértékekkel.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2016.11.09. 18:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
IH műszerrel 1m-ről 50 milli röntgen. M.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2016.11.10. 22:33 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Na! Majdnem egy év kellet a gyors válaszhoz :lol: .
Most komolyan, még egy fogászati röntgen is kb 70kV os anódal mükszik . :)

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2021.10.04. 16:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Kicsit leült a téma mostanság...

DHT(P) előfok cső fűtéséhez -2.1V, 120mA, nincs középleágazâs - mi az 'ajánlott' ? Rod Colemann féle szabályzó, vagy van valamféle fejletteb/ajánlotabb? Elegendő esetleg egy szem LM317-ből csinâlt áramgenerátor?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2021.10.04. 18:27 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Ha nem túl nagy erősítésű a cső és nem várható, hogy brumm szivárog be a fűtésből, akkor én váltóval fűteném. Ha kell az egyenfeszültség, akkor a legegyszerűbb CRC szűrést tenném.

Anno, amikor a végfokomat készítettem, a gyártó a végcsőre 2% pontosságot írt elő a fűtésre. Ezt ugye alapból a hálózat nem tudja, ezért valamit ki kellett találnom. Minimális félvezető mennyiség mellett 8-) Egy egy darlingtonos shunt alapkapcsolást csináltam, ami allig stabilizál, de meglett a 2%-on belüliség. Sajnos nem találom a rajzát, de kb 1db nagyáramú darlington, egy dióda, egy soros ellenállás és egy poti van benne. Én különösen kerülöm a komplikált megoldásokat, tehát a Coleman féle alapból kiesik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2021.10.04. 20:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
A cső erősítése kb 9, a bemenő jel 240mV pp, hogy brummos lenne-e azt nem tudom. Egy egyszerű feszültségstabilizator 5mV brummfeszültsége csak kb 52dB-vel kisebb mint a fűtő fesz 2.1V-ja és az alacsony belső ellenállása nem igazán választja el a trafót és az egyenirányítót... Ki kell próbálni azt hiszem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2021.10.04. 22:11 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Barth Ida írta:
Én különösen kerülöm a komplikált megoldásokat, tehát a Coleman féle alapból kiesik.

Majd egyszer próbáld ki ... bármi ellenében. ;)
Sok ezer légy (züm...züm...züm :lol: ) csak nem téved. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2021.10.04. 22:33 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
A 2P29L eleve akkumulátoros táplálásra lett tervezve ... mármint a Whermacht "elődje". ;)
Ha "filament bias" kapcsolásban gondolkodsz, akkor eleve csak a DC táplálás jöhet szóba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2021.10.05. 16:27 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Konzol írta:
Kicsit leült a téma mostanság...

DHT(P) előfok cső fűtéséhez -2.1V, 120mA, nincs középleágazâs - mi az 'ajánlott' ? Rod Colemann féle szabályzó, vagy van valamféle fejletteb/ajánlotabb? Elegendő esetleg egy szem LM317-ből csinâlt áramgenerátor?
Leválasztott DC-DC konverter esetleg nem jó?
pl: 3,3V/300mA out kicsi, egyszerű, olcsó.

1500V szigetelés, 20pF izolációs kapacitás, ~100kHz működési freki...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2021.10.05. 17:47 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
euro21 írta:
Barth Ida írta:
Én különösen kerülöm a komplikált megoldásokat, tehát a Coleman féle alapból kiesik.

Majd egyszer próbáld ki ... bármi ellenében. ;)
Sok ezer légy (züm...züm...züm :lol: ) csak nem téved. :D


Villanydrótot meg milliónyian tesznek az erőlködő meg a zajláda közé. Akkor a számosságuk alapján igazuk van? :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2021.10.05. 18:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
DöG írta:
Konzol írta:
Kicsit leült a téma mostanság...

DHT(P) előfok cső fűtéséhez -2.1V, 120mA, nincs középleágazâs - mi az 'ajánlott' ? Rod Colemann féle szabályzó, vagy van valamféle fejletteb/ajánlotabb? Elegendő esetleg egy szem LM317-ből csinâlt áramgenerátor?
Leválasztott DC-DC konverter esetleg nem jó?
pl: 3,3V/300mA out kicsi, egyszerű, olcsó.

1500V szigetelés, 20pF izolációs kapacitás, ~100kHz működési freki...


Ezt lehet, hogy kipróbálom. Jó ötlet. Az mas kérdés zajos-e.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2021.10.05. 20:35 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Konzol írta:
Az mas kérdés zajos-e.

Borítékoljam? ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 353 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség