audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:20

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 216 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.12. 21:17 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
Ez a fotó még a végére : ;)


Csatolmányok:
20161112_113055.jpg
20161112_113055.jpg [ 250.33 KiB | Megtekintve 40061 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.12. 22:44 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Sajnos ez az utóbbi rendszer közel nem hozta az elvárhatót, mm hangszedő volt a karban és ez nagyon is hallható volt. :shock:

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.12. 23:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Nagy csalódásnak is mondhatnám az AN-t, de nem volt az, mert a kisebb rendszer meg kutyaütőbb volt, és tavaly is könnyen feledhető produkciót nyújtott. Igy maradok a hozta a szokott formáját, avagy business as usual.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 09:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Az a hangdoboz úgy néz ki, a talpat leszámítva, mint egy hobbista első saját készítésű hangdoboza (a 70-es években).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 10:27 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
A kinézet szerintem másodlagos, lényegesen több potenciáll volt a rendszerben. A vicces az hogy amennyi be kerülnek az AN mm hangszedők annyiért már egészen jó mc- is kapni. A kis renszerük meg maga volt a döbbenet.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 10:30 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Ami úgy átlagban megfigyelhető volt kivétel nélkül hogy igazán mély hangot Sehol nem lehetett hallani, a nagy ládáknál is csak borzalmas döntések voltak.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 10:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Nincsen olyan nagy tapasztalatom hogy egyértelműen ki tudjam jelenteni, de szerintem a mély hang kb. a 22cm -es hangszórónál kezdődik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 11:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
OFF: Nekem van egy 3 utas Braun L730-as hangfal páramam abból a korszakból, egy vagyonba került anno. Kiváló darab még ma is, de azért nem merném összeereszteni egy AN-al.

marone írta:
Az a hangdoboz úgy néz ki, a talpat leszámítva, mint egy hobbista első saját készítésű hangdoboza (a 70-es években).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 11:25 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
marone írta:
Nincsen olyan nagy tapasztalatom hogy egyértelműen ki tudjam jelenteni, de szerintem a mély hang kb. a 22cm -es hangszórónál kezdődik.
Szerintem meg 38cm-nél :) ....de nem is ez a lényeg. A mélyhangok kisebb terekben csakis a szobával együtt értékelhetőek, egységet alkotnak, a szoba különböző pontjain külön-külön egyet. Ezért is problémás a nagy membránfelületű hangsugárzók - kis mérető szoba párosítás, ide speciális akusztikus viszonyokat kell létrehozni, különben a létrejövő nem megfelelő mélyprodukció a szokásos - hibás - beidegződést fogja erősíteni.

Az mindenesetre érdekes, milyen eltérő a megítélése ezeknek a kiállítási hangoknak. :D
Én úgy gondolom, nem szabad messzemenő következtetéseket tenni, egy-egy berendezésről csak hosszabb, több hetes együttélés után.

Pl. ha én szeretném a saját diy dacom demózni, akkor valószínűleg a Signalyst DSD félét vinném el: első hallásra ez szól a legjobban, legszebben, legcsodálatosabban. Egyszerűen nem lehet belekötni. Ezt eszik a népek.
Mélyebb vizsgálat után derül ki, hogy valami mégsem olyan szuper, túl rózsaszín, nem teljesen valódi, valami hiányzik, viszont ehhez már más környezet kell: csendes, nyugodt, a figyelmet nem elvonó.....és persze egy kontra hangkép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 11:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Kiállítás közben láttam Dys-cust, "
Mi vagyok én waze! Világító torony?
Legyen már benned annyi úri emberség, hogy odajösz, és bemutatkozol. Ez így illik. Főleg egy fiatalnak a sokkal idősebb felé.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 11:41 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Azért nem annyira egzakt adolog hogy valamilyen következtetést levonjunk, meg már rutin is van. Alapokban a hangkaraktereket nagyon jól el lehetett választani egymástól.
Kicsit vicces és egyben szomorú is hogy többen azt mondták a diy talikon komolyabb hangokat lehet hallani. :?

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 11:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
dys-cus írta:
"Kiállítás közben láttam Dys-cust, "
Mi vagyok én waze! Világító torony?
Legyen már benned annyi úri emberség, hogy odajösz, és bemutatkozol. Ez így illik. Főleg egy fiatalnak a sokkal idősebb felé.



:D :D

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 11:42 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Konzol írta:
Nagy csalódásnak is mondhatnám az AN-t, de nem volt az, mert a kisebb rendszer meg kutyaütőbb volt, és tavaly is könnyen feledhető produkciót nyújtott. Igy maradok a hozta a szokott formáját, avagy business as usual.

Én mindig szidom az AN-t. Nem csak azért mert konkurencia, hanem félre tájékoztat, rosszak a kimenői, nem egyenes a frekiátvitel, stb. Az AN a nagy csalódás. Szeintem már eleve az a nagy baj, hogy a basszust csak úgy tudják egy közepes szinten tartani, hogy a ládákat be kell tenni a sarokba. Csak azt tudnám, hogy ha valakinek mondjuk 3,5 méternél szélesebb szobálya van, az hogy hallgatja a csilliós AN rendszert. :lol: Szerintem a Qualitonos magyar társaság sokkal, de sokkal jobb hangot produkált, nem beszélve arról, hogy megtudták ki vagyok, és odajöttek, bemutatkoztak. Pedig velük nem is fórumozok, nem úgy mint Totóval.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 11:47 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
A Qualiton szobából a te dobozaid hiányoztak, azzal igazán nagyot alkottak vólna. :)

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 11:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
Ami úgy átlagban megfigyelhető volt kivétel nélkül hogy igazán mély hangot Sehol nem lehetett hallani, a nagy ládáknál is csak borzalmas döntések voltak.

Nos ebben igazad van. Biginél tünt többnek a basszus, de azt meg tudom, mer mértem, hogy az a hanxóró 40Hz tájékán behal. Viszont ott azért volt dinamika ha kellett, meg ütős is volt. Mikor elindította a Lazy-t a DP-től, akkor odafagyott a hátsólyuk a látogatóknak a székhez. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dys-cus 2016.11.13. 11:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 11:54 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
A Qualiton szobából a te dobozaid hiányoztak, azzal igazán nagyot alkottak vólna. :)

Nos meglehet. Mondtam is a srácnak, hogy ahhoz az 50 Wattos masinához valami lélekemelőbb doboz kéne. Mikor megláttam a kisebb erősítőjükat, azt hittem a Tau Cetit építették meg. Rá is kérdeztem. Isten bizonyra mondták, hogy nem az, mert nem ismerik a kapcsolási rajzát, csak a blokksémáját. A kis pernehajderek! :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 11:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
hodyka57 írta:
dys-cus írta:
"Kiállítás közben láttam Dys-cust, "
Mi vagyok én waze! Világító torony?
Legyen már benned annyi úri emberség, hogy odajösz, és bemutatkozol. Ez így illik. Főleg egy fiatalnak a sokkal idősebb felé.



:D :D

Mi mást írhatnék?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 11:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Majd ha sikerült összehozni jobb esetben a projektemet, mondjuk erre számolj úgy 2-3 évet még, (és ez a jobbik eset),
akkor eljöhetsz meghallgatni a rendszeremet.

Sok kiállító-gyártó-diyer ismeri a nevemet, miután elmondtam a véleményemet itt-ott, nekem nem hiányzik
az, hogy kirakjanak innen-onnan, mert mertem őszinte lenni. Akármennyire nem megszokott, de azért előfordulhat.

AN Note-t nem sokat hallgattam, maximum két percig, csak azért írtam le, mert a Linn Nexus karaktere hasonló hozzá.
(mondjuk ennyi mélye itthoninak nincs).

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 12:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
dys-cus írta:
Nos ebben igazad van. Biginél tünt többnek a basszus, de azt meg tudom, mer mértem, hogy az a hanxóró 40Hz tájékán behal. Viszont ott azért volt dinamika ha kellett, meg ütős is volt. Mikor elindította a Lazy-t a DP-től, akkor odafagyott a hátsólyuk a látogatóknak a székhez. :P


Azt beszéltük tőle kijőve, hogy igazán nagy kár, hogy nincs egy szubbasszus elrejtve valahol a szobában.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 12:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Toto írta:
AN Note-t nem sokat hallgattam, maximum két percig, csak azért írtam le, mert a Linn Nexus karaktere hasonló hozzá.
(mondjuk ennyi mélye itthoninak nincs).


Pedig az AN-nek sem volt :( Igaza magasa se - vagy nagyon jól titkolta...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 12:09 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
dys-cus írta:
"Kiállítás közben láttam Dys-cust, "
Mi vagyok én waze! Világító torony?
Legyen már benned annyi úri emberség, hogy odajösz, és bemutatkozol. Ez így illik. Főleg egy fiatalnak a sokkal idősebb felé.



Hol van az úri ember?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 12:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Konzol írta:
Pedig az AN-nek sem volt :(

Na, pont ezért nem fogok most demózni. Meg még vannak itt-ott gyenge pontok.
Én kiállításon ezt is simán lefikáznám, ha még egy-két része még kiváló is. Van viszonyítási alap,
elektrosztatikus fejhallgató. És nem a legrosszabb. Közvetlen az erősítőre kell kötni.

Ezért is vettem ScanSpeak 32W/4878T00-at. Majd azzal demózok otthon.
Igaz, zárt dobozos kivitelezésű lesz, de hát van hozzá LT.
OPAMP pedig valószínűleg teljesen meg fog felelni LT-hez.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 12:25 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
dys-cus írta:
... Biginél tünt többnek a basszus, de azt meg tudom, mer mértem, hogy az a hanxóró 40Hz tájékán behal...
Ebből mire következtetsz, mekkora lehetett ott, abban a helységben, abban a hallgatási pozícióban az alsó - mondjuk -3dB-s - határfrekvencia ?

Pl. az én hansugárzóm önmagában 30Hz-n esik -3dB. Viszont el tudom helyezni, és olyan pontban hallgatni, ahol kiemel 20Hz-n...

Az összes tizenhertzes alsó határfrekijűnek megadott gyári szubbaszussugárzó a roomgain-re ( és a szobarezonanciákra ) alapoz.


Természetesen az is elképzelhető, hogy még a 40Hz is még kevesebb volt ---> szobaakusztika


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 12:28 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
shany írta:
Pl. az én hansugárzóm önmagában 30Hz-n esik -3dB. Viszont el tudom helyezni, és olyan pontban hallgatni, ahol kiemel 20Hz-n...


Csináltam már zárt szubot, elektronikus korrekcióval, 17Hz/-3dB-s átvitellel. Nem váltotta meg a világot...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 12:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Gybalu71 írta:
dys-cus írta:
"Kiállítás közben láttam Dys-cust, "
Mi vagyok én waze! Világító torony?
Legyen már benned annyi úri emberség, hogy odajösz, és bemutatkozol. Ez így illik. Főleg egy fiatalnak a sokkal idősebb felé.



Hol van az úri ember?

Nemtom :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 12:35 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
sajti írta:
shany írta:
Pl. az én hansugárzóm önmagában 30Hz-n esik -3dB. Viszont el tudom helyezni, és olyan pontban hallgatni, ahol kiemel 20Hz-n...


Csináltam már zárt szubot, elektronikus korrekcióval, 17Hz/-3dB-s átvitellel. Nem váltotta meg a világot...

Sajti
Igen, ez az alsó határfrekvencia hajhászás szerintem is fölösleges, valóban zenei anyagban 30Hz alatt nincs semmi, de a 30Hz se nagyon. 40Hz körül indul általában, de egy "igazi" 40Hz is már igen mélynek hangzik.

Az én első szubom 20Hz / -3dB-s volt, a második 25Hz. Utána jött egy 35-ös, jelenleg pedig a 30Hz az alsó határfreki. SZVSZ az alacsonyabb fölösleges és túl sok kompromisszummal jár..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 12:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
shany írta:
dys-cus írta:
... Biginél tünt többnek a basszus, de azt meg tudom, mer mértem, hogy az a hanxóró 40Hz tájékán behal...
Ebből mire következtetsz, mekkora lehetett ott, abban a helységben, abban a hallgatási pozícióban az alsó - mondjuk -3dB-s - határfrekvencia ?

Pl. az én hansugárzóm önmagában 30Hz-n esik -3dB. Viszont el tudom helyezni, és olyan pontban hallgatni, ahol kiemel 20Hz-n...

Az összes tizenhertzes alsó határfrekijűnek megadott gyári szubbaszussugárzó a roomgain-re ( és a szobarezonanciákra ) alapoz.


Természetesen az is elképzelhető, hogy még a 40Hz is még kevesebb volt ---> szobaakusztika

40-nél kevesebb nem volt. Talán annyi. Vedd számításba azt is, hogy mivel ott volt a második legjobb hang az erdei Manó Nagrájáról nagyon sokan voltak a teremben mindig. Sok ember, sok csillapítás. Mármint a szobában. Meg Bigi nem kispályás, meg Kálmánka sem, volt valami szivacs is hátul, a fürdőszobába meg berkenye pálinka, tehát meg volt a felkészülés. :lol: Az ST70 meg szigorúan 20Hz-től vág.Szóval több sem volt. Persze ezt csak az én fülem mérte jelen pillanatban.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 12:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
shany írta:
sajti írta:
shany írta:
Pl. az én hansugárzóm önmagában 30Hz-n esik -3dB. Viszont el tudom helyezni, és olyan pontban hallgatni, ahol kiemel 20Hz-n...


Csináltam már zárt szubot, elektronikus korrekcióval, 17Hz/-3dB-s átvitellel. Nem váltotta meg a világot...

Sajti
Igen, ez az alsó határfrekvencia hajhászás szerintem is fölösleges, valóban zenei anyagban 30Hz alatt nincs semmi, de a 30Hz se nagyon. 40Hz körül indul általában, de egy "igazi" 40Hz is már igen mélynek hangzik.

Az én első szubom 20Hz / -3dB-s volt, a második 25Hz. Utána jött egy 35-ös, jelenleg pedig a 30Hz az alsó határfreki. SZVSZ az alacsonyabb fölösleges és túl sok kompromisszummal jár..

Ha szabad hozzászólnom, ez azért nem így van. A mainstream frekvenciák fázis torzításának alacsonyan tartása érdekében kell a minnél szélesebb átvitel. Gondolom ez hangszórókra is érvényes.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 12:47 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Mértél már akusztikus fázismenetet....szobában....alsó frekvenciákon?

Ez nem erősítő :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 12:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
dys-cus írta:
shany írta:
dys-cus írta:
... Biginél tünt többnek a basszus, de azt meg tudom, mer mértem, hogy az a hanxóró 40Hz tájékán behal...
Ebből mire következtetsz, mekkora lehetett ott, abban a helységben, abban a hallgatási pozícióban az alsó - mondjuk -3dB-s - határfrekvencia ?

Pl. az én hansugárzóm önmagában 30Hz-n esik -3dB. Viszont el tudom helyezni, és olyan pontban hallgatni, ahol kiemel 20Hz-n...

Az összes tizenhertzes alsó határfrekijűnek megadott gyári szubbaszussugárzó a roomgain-re ( és a szobarezonanciákra ) alapoz.


Természetesen az is elképzelhető, hogy még a 40Hz is még kevesebb volt ---> szobaakusztika

40-nél kevesebb nem volt. Talán annyi. Vedd számításba azt is, hogy mivel ott volt a második legjobb hang az erdei Manó Nagrájáról nagyon sokan voltak a teremben mindig. Sok ember, sok csillapítás. Mármint a szobában. Meg Bigi nem kispályás, meg Kálmánka sem, volt valami szivacs is hátul, a fürdőszobába meg berkenye pálinka, tehát meg volt a felkészülés. :lol: Az ST70 meg szigorúan 20Hz-től vág.Szóval több sem volt. Persze ezt csak az én fülem mérte jelen pillanatban.



Ha jól emlékszem akkor volt egy kis csatos üvegben "alma lé" is :lol: :lol:

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 13:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Idézet:
Pont ma kerestek meg, hogy amerikai exportra kell készíteni hand made erősítőket. Mivel a minta darabban is az általam készített trafó van, így az export készülékekbe én fogom tekerni a trafókat. Meglehetősen nagy mennyiségről van szó.


Most akkor a nagyüzemi termelés gazdaságossága révén olcsón lehet majd dys-cus kimenőtrafókhoz jutni ? :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 13:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Lehetne GROUP BUY, én is beszállnék :D !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 14:34 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
hodyka57 írta:
Ha jól emlékszem akkor volt egy kis csatos üvegben "alma lé" is :lol: :lol:

Mikor Kálmánka Dyscussal és Mnjee-vel berángatott a fürdőszobába, felötlött bennem, hogy évtizedes ismeretség után miket kell megtudnom. ;)
De hál' istennek csak a kis csatost vette elő. :lol:
Nem volt rossz, főleg a szakadó esőről betérve.

A hallott hangokról.

Ez egy kiállítás. Aki az itt hallottak alapján vesz valamit, az meg is érdemli.

A kis szobák akusztikailag rémálmok (főleg, ha bent tolong 6-8 ember), a nagyokba meg néha olyan berendezést próbáltak demózni, ami nem bírta.

Kár az AN-t ekézni, mert egyrészt -jobbára- mindenki ismeri P.Q. üzleti agresszivitását és a cég termékeinek "sajátosságait", másrészt a kritizált termékek többsége évtizedes (magyarán legalább ennyi ideje ajnározzák/köpködik).

Bigiékről nem is ejtek szót, mert hallottam már többször, jobb körülmények közt is.

A Qualiton érdekes volt (nem gondoltam volna, hogy a BEAG vonalat viszi/fejleszti tovább valaki), főleg a sarokban futó video a gyártásról.

A pincében levő rendszer (Tunerman 20161112_132706.jpg képe) engem annyira nem hozott lázba, mint Bigit, aki ajánlotta a meghallgatást.

A Human audio rendszere szerintem megérdemelt volna egy "rendesebb" hangfalat, mert amin szólt az -nekem legalább is- "érdekes".

Ha már érdekességről beszélünk, Tunerman 20161112_123640.jpg képén levő nagyobbik (ívelt oldalú) hangfalakat korrektebb körülmények között szerintem érdemes lenne meghallgatni.

Engem, mint "csövest" a Kron brutális 2*60W SE erősítője (20161112_120453.jpg T1610 csővel) kicsit "nyálcsurgatásra" késztetett, csak az a fránya 3e EUR csőcsere gondolata....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 15:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Idézet:
Nekem van egy 3 utas Braun L730-as hangfal páramam abból a korszakból, egy vagyonba került anno. Kiváló darab még ma is,


Pont a napokban szereztem be egy Braun L620/1-et. Le van harcolva, a mélye újra lett peremezve, de az a dóm középsugárzó az nagyon ott van. A hangfalépítési terveimet el is vitte ebbe az irányba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.14. 11:25 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Miközben az elektronikák minden téren vitathatatlanul fejlődnek, a kiállítók bemutatási képessége egyre gyengébb lesz.
A kisebb szobákban minimális mobil akusztikai korrekcióval sokkal jobb hangzást lehetne ugyanavval a cuccal elérni. Elég gyenge indok a kis szobára mutogatni, jó pár példa volt már a hifi kiállítások történetében, hogy azért az nem lehetetlen, csak oda kell figyelni.
A nagyobb termekben jobban meg kell válogatni, hogy megfelelő basszus is rendelkezésre álljon, mert a nagyérdemű anélkül fintorog -valamennyire jogosan. Mivel a hangsugárzók tervezésénél a gyártók legtöbb esetben figyelembe veszik a leendő hallgatási szokásokat, célszerű lett volna ezen elgondolkoznia a bemutató cégeknek.
A bemutatott felvételek néhány kivételtől eltekintve igen harmatosak voltak (legalábbis azok közül, amik épp szóltak látogatásomkor), mintha megállt volna az idő, pedig rengeteg jó felvétel és jó zene (akár egyszerre) látott napvilágot az utóbbi időkben is.
Két helyen fogott meg a hangzás (zene+ahogy szólt) mindössze, ez talán a legkevesebb az eddigi kiállítások közül.

Egy biztos: a DIY-nek egyre több értelme van, egyre nagyobb a szakadék a jó minőségű készülékek (és kiegészítők) ára és
az igények+anyagi lehetőségek között.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.14. 11:47 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
tunerman írta:
Ez a fotó még a végére : ;)

Nagyszerű fotó, hiszen AN-ből egy doboz is elég lett volna :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.14. 20:46 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Szabó Zoltán írta:
Egy biztos: a DIY-nek egyre több értelme van, egyre nagyobb a szakadék a jó minőségű készülékek (és kiegészítők) ára és
az igények+anyagi lehetőségek között.


Amíg a kommersz zenegyártó berendezések esetén a gyártó haszonkulcsa csökkenni látszik, mintha egyre nagyobb lenne a high end-nek kikiáltott készülékek esetében a rés a vételi ár és a beépített alkatrészek ára között. Elvileg lehet, hogy időt , fáradságot és óriási alkatrészbázist felhasználva evolúciós technikával kikísérletezték a költséghatékony berendezéseket, de számomra nem annak tűnik a nagy többség. Egyszerűen csak sokat akarnak keresni rajta.
Szerintem is van hely a diy-nek a Nap alatt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.14. 21:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
A technológiai fejlődés és tömeggyártás csökkenti a tavolságot műszakilag a kommersz és a felsőbb kategóriájú holmik közt. Sőt, gyakran, egy kommersz holmi technológiailag fejlettebb, mint drágább, luxus kategóriaju cucc. ( regebben ez messze nem így volt ) Lasd egy jobb telefon kontra Vertu. A high-end holmik jó része szükségszerűen erősen támaszkodik a kommersz holmik alkatrészeire - digitális vonalon mindenképp. Szinte esélytelen önállóan kifejleszteni mindent, ráadasul teljesen irreális áron, miközben az elektronikai ipar olcsón, viszonylag jó minőségben, megbízható alkatreszeket gyárt. Mivel az alkatresz bazis gerince adott, mashol kell megpróbálni megkülönböztetni a terméket. Moddolás, egy-egy részletre való ragyúrás, drágább, minőségibb készülékház stb. A kommersz hangvisszaadó cuccok fejlődnek, némelyik meglepően jól tud szólni - a telefonomon pl. fejhallgatóval simán lehet zenét hallgatni sokkal-sokkal jobb minőségben, mint annó mondjuk egy walkmannel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.14. 21:25 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Szabó Zoltán írta:
tunerman írta:
Ez a fotó még a végére : ;)

Nagyszerű fotó, hiszen AN-ből egy doboz is elég lett volna :D


Tudod van a sztereó foto meg a mono :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.15. 00:05 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Barth Ida írta:
Egyszerűen csak sokat akarnak keresni rajta.


Mivel a kereslet drasztikusan csökkent (a kommersz ár és minőség már régen lenyomta a -többnyire- kommersz minőségű túlárazott termékeket), ezért kevesebb eladáson kell(?) megkeresni ugyanazt a hasznot, mint régen.

Ma egy unikális termék csak addig piacvezető, míg le nem másolják.

Addig mind a potenciális/fizetőképes kereslet, mind a sznob (most abban az értelemben, hogy igazából nem tudná megfizetni, de azért is kell, mert a ...-nak is van olyan) kénytelen a monopol helyzetben levő eladótól venni, aki ezen extraprofitot kaszál.

A másolatok megjelenésével az utóbbi kör egyből átáll arra, de a fizetőképesek egy része is (nem ellensége a zsebének, ráadásul a termékek életciklusa egyre rövidül), ezáltal az unikális gyártó (és kereskedői) forgalma drasztikusan csökken.

Erre többfajta válasz lehetséges:
1.) Dobni a terméket. Ez szinte sose merül fel.
2.) Felpörgetni a gyártást és a nagytétel-kevesebb költség elv mentén csökkenteni a ráfordítást, ezzel véve fel a versenyt. Ez mondjuk jelentős élőmunka esetén kivitelezhetetlen, kivéve a "rabszolgamunka" övezetekbe (Dél-Kelet Ázsia, Kína, újabban Afrika) történő gyártás kiszervezést.
3.) "Amíg lócitrom van..." alapon kitartani az extraprofitot tartalmazó árat, sőt növelni azt, remélve, hogy a sznobok egy része sznobabb akar lenni a többinél. :lol:

Na, ez utóbbi látszik a Hifi "kereskedők" többsége életfilozófiájának. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.15. 14:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Tökéletesen egyet értek Euro21 barátommal, de ne felejtsük el megemlíteni, hogy nem csak berkenye pálinka volt, hanem Hódika fórumtársunk jóvoltából csatos üvegben szervírozott finom szabolcsi almapálesz is melengette a torkunk ezen a hűvös, de szép napon. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.15. 15:43 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 21:45
Hozzászólások: 36
Nagyon szép a DIY-er világ, de ahogy olvasom, gözötök sincs, vagy csak egészen keveseknek, hogy miért drága a High - end?

Vegyük pl Dys-cus csöves vasát, amit ha jol tudom 360e áron lehet töle megrendelni.
Eccerü vasbol készült doboz, semmi extra. noném kinai, vagy dzsunka csatlakozok, általános boltban vehetö elkok, ellenállások, stb. Válogatás semmi. Hangzásra föleg nem.
Na most egy céget fenntartani nem két fillér, dolgozok bére, könyvelés, managmant, hirdetések, iroda, gyártelep, gépek, stb. rengeteg pénz, és akkor hol vannak még az adok, amiket akkor is kell fizetni, ha egy huncut vas bevétel sincsen.
Ugy hogy kis cégnek, ezek olyan horribilis összegek, hogy kénytelen drágán adni a termékeit. Az meg külön hab a tortán, hogy esetleg jol is szol a cucca. Mondjuk ez utobbit kénytelen ugy is csinálni, különben a kutya sem venné, és szépen éhen is halna.
Ha ennek szépen mind utánaszámoltok, és Dys-cus cégként árulná ugyanazt amit csinál, akkor bizony bö 6-700000.- Ft-ért kéne adja darabját, és ha még szép doboz volna, kurvajo alkatrészekböl, nehezen beszerezhetö katonai minöségü csövekböl, akkor bizony simán vernie kell a vasnak az 1,5 millert.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.15. 15:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Minden szavaddal egyet tudok érteni :D

Szerintem aki építésre adja a fejét az soha nem fogja ezt így végiggondolni. Van ez egyik réteg, aki azért épít, mert azt gondolja ő olcsóbban fog jobbat csinálni, mint az XY gyártó. Ez természetesen nem igazán szokott sikerülni ;)

Aztán van a másik réteg (ez talán a kevesebb), aki időt és pénzt nem kímélve hoz létre valami egyedit, ami simán felveheti a versenyt a méregdrága cuccokkal. Tiszteletre méltó dolog, viszont a készülék sorozatgyártása szinte lehetetlen a beszerezhetetlen, ritka, stb. alkatrészek miatt.

Ha az utóbbi esetben kiszámolná valaki, hogy a beleölt munkaóra, alkatrészek, stb mennyibe fájna, akkor csak nagyon kevesen mernének belevágni ebbe a dolgogba.

Aztán van a harmadik kategória, akinek ezek nem számítanak, mert szereti ezt a hobbi és a zenét még annál is inkább.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.15. 16:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
bigdewil írta:
Nagyon szép a DIY-er világ, de ahogy olvasom, gözötök sincs, vagy csak egészen keveseknek, hogy miért drága a High - end?

Vegyük pl Dys-cus csöves vasát, amit ha jol tudom 360e áron lehet töle megrendelni.
Eccerü vasbol készült doboz, semmi extra. noném kinai, vagy dzsunka csatlakozok, általános boltban vehetö elkok, ellenállások, stb. Válogatás semmi. Hangzásra föleg nem.
Na most egy céget fenntartani nem két fillér, dolgozok bére, könyvelés, managmant, hirdetések, iroda, gyártelep, gépek, stb. rengeteg pénz, és akkor hol vannak még az adok, amiket akkor is kell fizetni, ha egy huncut vas bevétel sincsen.
Ugy hogy kis cégnek, ezek olyan horribilis összegek, hogy kénytelen drágán adni a termékeit. Az meg külön hab a tortán, hogy esetleg jol is szol a cucca. Mondjuk ez utobbit kénytelen ugy is csinálni, különben a kutya sem venné, és szépen éhen is halna.
Ha ennek szépen mind utánaszámoltok, és Dys-cus cégként árulná ugyanazt amit csinál, akkor bizony bö 6-700000.- Ft-ért kéne adja darabját, és ha még szép doboz volna, kurvajo alkatrészekböl, nehezen beszerezhetö katonai minöségü csövekböl, akkor bizony simán vernie kell a vasnak az 1,5 millert.

Nos Bigi tisztázzunk valamit:
Az én dobozom ugyanolyan lv=1,5-ös acélból van lézerrel kivágva, mint az ST70-é, vagy a Conrad Jhonsoné. Amit Te ismersz dobozt, az már rég túlhaladott állapot nálam, neked készítettem benne az utsó előfokot. :lol: A Dynacodba kutya közönséges ellenállók vannak, de még egy eredeti ARC-ben is Visay Dale, és Allen Bradley ellenállások vannak. A PRP audio célra gyártott ellenállásai amit használok 0,52 ill. 1 Euro körüli áron, azok garantálják a minőséget. Ahová szén ellenálló kell a hang miatt, oda AB ellenállókat, vagy Kiwame ellenállókat használok. A kondik ugyanolyan Orange drop-ok, mint az Arc-ben, az elkók Rubycon-ok. Hangzásra meg senki sem vélogatja a használt alkatrészeit, mert akkor egy akármi 1 év alatt sem készülne el. A kimenőim meg semmiféleképpen nem rosszabbak sem mérve, sem hangra, mint az A470, sőt jobb. Nos ezért szól jól a cuccom, nem azért mert katonai dolgok vannak benne, s a másik jól szóló erősítőben sincs katonai alkatrész. Ez egy city legend. Ezeknél az alkatrészeknél van drágább, de az nem annyival drágább, hogy az miatt az ár aránytalanul megszaladjon. Ha egy AN SE végfokot telepakolnak AN Silver Tantallum ellenállóval, az akkor sem kerülhet 12 millába, de még ha ezüst drótos trafót tekertet, az sem keről annyiba. Mennyi is most 3kg ezüst? Szóval szvsz. azért aránytalanul nagy a drágaság, mert így tudják eladni egy nagy rétegnek, akiket úgy hívnak, hogy sznob, valamint úgy, hogy csont hülye. Fültanúja voltam a liftben, meg a szűk folyosón olyan dumáknak, hogy az agyam eldobtam. Pl.: mikor azon vitatkoztak, hogy Mumetálból, vagy sima vasból lehet jobb kimenőt tekerni. Ugyan egyik sem fogott még a kezében rozsdás szögnél többet egész életében, meg azt sem tudják mi az, hogy impedancia illesztés, de megegyeztek, hogy jó trafót csak bimetálból lehet tekerni. :) Nos ezeknek bármit el lehet adni drágán, mert a lényeg, hogy ami drága, az jó is. Szerintük. S a cégek ezt ki is használják. Az árképzés egy cégnél kb úgy néz ki, hogy a gyártás+anyag cca. 50%, a fejlesztés, reklám, általános ktg.-k másik 50%. Ezt a 100%ot a kereskedelem megszorozza 2-vel, és annyiért adja. Azaz a 26 millás Ongakut a gyártó 13-ért készíti, amiből az anyagnak, gyártásnak 6,5 millának kellene lennie, amiből az anyag 3,25 milla. Nos alárírom van benne 1 milliónyi anyag. Kis túlzással. :lol: Ha én céget csinálnék, ás folyamatosan lenne munkám, akkor max 150-el kerülne többe az az erősítő, amit csinálok. De akkor is jólszólna. :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.15. 17:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
És még valamit Bigi bácsi a csövekről:
Az új McIntoshokba, vagy ARC-kbe orosz gyártású (Szaratov) csöveket tesznek. Az AN orosz csöveket kezdett használni a DAC-jaiban, stb. Én a képen látható erősítőben az első csövet Mullard, Silvania, Tungsram, Vosztok, és Telefunken típusokból válogattam, mert a barátom arra kért, hogy jó dögös legyen a hangja. Megtaláltam a megoldást. A végcsövek új Winged C-k. Magyarországi áruk innen megtudhatók:
http://stageshop.hu/tad-6l6gc-svt-premi ... p-517.html
Ennyit a "komoly" cégek cső válogatásról, meg a katonai minőségű csövek alkalmazásáról. Azaz abból a 360 ból amit írtál, abból minimum 120 rugó a cső. Amúgy meg nem hinném, hogy az AN ilyen minőségű csöveket használna.
Így nézu ki az erősítő kívül, és belül:
Csatolmány:
20161115_122334.jpg
20161115_122334.jpg [ 288.16 KiB | Megtekintve 39393 alkalommal. ]

Csatolmány:
20161115_122446.jpg
20161115_122446.jpg [ 260.43 KiB | Megtekintve 39393 alkalommal. ]

Csatolmány:
20161115_115706.jpg
20161115_115706.jpg [ 337.39 KiB | Megtekintve 39392 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.15. 17:26 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 21:45
Hozzászólások: 36
dys-cus írta:
Ha én céget csinálnék, ás folyamatosan lenne munkám, akkor max 150-el kerülne többe az az erősítő, amit csinálok. De akkor is jólszólna. :D
Meg a jo édes kis faszom! )))
Ha csinálsz céget és még semmit sem csináltál, nem hogy eladtál volna, az kerül havonta 75.000.- Ft-ba + iroda + könyvelö + energia + alapanyagok és még tudja franc mik.
Na most kezdjed ujra a számolást. Évente hány db akármit adtál el eddig? Ja és a saját béred se felejtsd ki a költségekböl, no meg az auto költségeket sem cuzammen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.15. 18:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
bigdewil írta:
dys-cus írta:
Ha én céget csinálnék, ás folyamatosan lenne munkám, akkor max 150-el kerülne többe az az erősítő, amit csinálok. De akkor is jólszólna. :D
Meg a jo édes kis faszom! )))
Ha csinálsz céget és még semmit sem csináltál, nem hogy eladtál volna, az kerül havonta 75.000.- Ft-ba + iroda + könyvelö + energia + alapanyagok és még tudja franc mik.
Na most kezdjed ujra a számolást. Évente hány db akármit adtál el eddig? Ja és a saját béred se felejtsd ki a költségekböl, no meg az auto költségeket sem cuzammen.

Könyvelni tudok úgy, ahogy. Abban igazad van, hogy a gyártott mennyiség számít. Magyarhonban sajna kevés az ember, a piac pici. Csinálhatok bármit, akkor is csak a kispénzű, vagy okosan gondolkodó hifistát tudom megszólítani. Sajna ez így van, bassza meg.
Amúgy jól végződött az exibition? Szrintem Te voltál a második legjobb. Már amikor a Nagra Magnó Manó adta a zenét. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.15. 18:27 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 21:45
Hozzászólások: 36
dys-cus írta:
bigdewil írta:
dys-cus írta:
Ha én céget csinálnék, ás folyamatosan lenne munkám, akkor max 150-el kerülne többe az az erősítő, amit csinálok. De akkor is jólszólna. :D
Meg a jo édes kis faszom! )))
Ha csinálsz céget és még semmit sem csináltál, nem hogy eladtál volna, az kerül havonta 75.000.- Ft-ba + iroda + könyvelö + energia + alapanyagok és még tudja franc mik.
Na most kezdjed ujra a számolást. Évente hány db akármit adtál el eddig? Ja és a saját béred se felejtsd ki a költségekböl, no meg az auto költségeket sem cuzammen.

Könyvelni tudok úgy, ahogy. Abban igazad van, hogy a gyártott mennyiség számít. Magyarhonban sajna kevés az ember, a piac pici. Csinálhatok bármit, akkor is csak a kispénzű, vagy okosan gondolkodó hifistát tudom megszólítani. Sajna ez így van, bassza meg.
Amúgy jól végződött az exibition? Szrintem Te voltál a második legjobb. Már amikor a Nagra Magnó Manó adta a zenét. :P

a nagra az enyém wolt. ))) ki wolt az elsö? Mámint xerinted?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.15. 22:02 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
dys-cus írta:
jó trafót csak bimetálból lehet tekerni. :)

A legjobb interstage-ek 50% nikkel és 50% vas alapú lemezből állnak, tehát a bimetál oldalhelyes. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2016.11.15. 22:03 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
bigdewil írta:
ki wolt az elsö? Mámint xerinted?

... hát a pálinka! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 216 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség