audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 01:08

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 240 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 23:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
deeraudio írta:
Mindenképpen menni szeretnék, de járművem magasztosabb célokat kell szolgáljon... :lol:
Megköszönném, ha valaki pesti indulással, vagy áthaladással bevenne utasnak - természetesen a költségek igazságos szétosztása mellett!
Maximum csak zenéket hozok, így csak egy embernyi helyre van szükségem. PÜ-ben keressetek!
db

Ha Kecskefalváig levonatozol a Nyugatiból, akkor innen el tudlak vinni is, meg hozni is.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.12. 07:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Még erősen győzködöm magam, hogy autózzak 500 km-t... Fene gondolta, hogy Miskolctól ennyi oda-vissza :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.12. 11:14 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
dys-cus írta:
deeraudio írta:
Mindenképpen menni szeretnék, de járművem magasztosabb célokat kell szolgáljon... :lol:
Megköszönném, ha valaki pesti indulással, vagy áthaladással bevenne utasnak - természetesen a költségek igazságos szétosztása mellett!
Maximum csak zenéket hozok, így csak egy embernyi helyre van szükségem. PÜ-ben keressetek!
db

Ha Kecskefalváig levonatozol a Nyugatiból, akkor innen el tudlak vinni is, meg hozni is.

Köszönöm, de úgy tűnik lesznek akik bevesznek potyautasnak! :lol:
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.16. 21:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.12.19. 13:31
Hozzászólások: 64
Szombaton buli!

Azaz, VIII. Kaporka Open Audiokulturális Találkozó március 19-én Szombaton Kiskunfélegyházán a Móra Ferenc Művelődési Központban (Kiskunfélegyháza, Petőfi tér 2.) 9-től 17 óráig.
Melyre szeretettel várunk jófajta pálinkákkal, kávéval, ásványvízzel mindenkit, aki szívesen találkozik a hobbitársakkal, jó zenéket akar hallgatni és kíváncsi érdekes készülékekre.

Zenékről, és olyan berendezésekről, amiken azok megszólaltathatók, a résztvevőknek kell gondoskodni, és kérek mindenkit, ne arra számítson, hogy Kábeleket, elosztókat, hosszabbítókat és egyéb "mellékes", ám a zenehallgatáshoz szükséges kiegészítőket majd hoz valaki más.

Ha a helyszínre való eljutásban, vagy bármi másban segítségre lenne szüksége bárkinek, az nyugodtan hívjon a 30/418-hatvan-95-ös telefonszámon.

A terembérlethez való hozzájárulás költsége, vagy más néven részvételi díj 2000 Ft/fő

Üdvözlettel: gaborka8x8


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.16. 22:25 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Mi megyünk megint. :D Én most csak 2 DAC-ot viszek meg egy B100-at. Az új ládáim nem férnek be a kocsiba :mrgreen: A cimbim nem tudom mit hoz... :lol: Jóféle ládák úgy is lesznek majd ott.Remélem az új hely akusztikailag is jó lesz.
Azért remélem,hogyaz elmúlt idők tekintetére vonatkozólag mindenféle konfrontáció nélkül zajlik le majd ez a tali is!

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.16. 22:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Ha még nem derült volna ki, akkor tudod, megyek. Tudni kellene, ki mit visz. Én egy Huye Baby-t. Hanxórókat hozzatok!



Éppen jóféle ládák nem lesznek.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.16. 22:41 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Én tudom,hogy jössz,de azt hittem hozod a "bika szemeidet" is!banzai szerintem hozza a TL-jeit azok nagyon jól sikeredettek neki.

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.16. 22:53 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
DAC-ot és egy vonalerősítőt szeretnénk vinni :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.16. 23:05 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
gaborka8x8. lehet tudni milyen szobák lesznek, mennyire lesz "zsufolt" a helyszin. most nem csináltál listát a résztvevökröl. pedig jó lenne tudni ki lesz ott?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.16. 23:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
banzai írta:
gaborka8x8. lehet tudni milyen szobák lesznek, mennyire lesz "zsufolt" a helyszin. most nem csináltál listát a résztvevökröl. pedig jó lenne tudni ki lesz ott?

Egy biztos, a hetvenes évek első felében 44 éve azokban a helyiségekben dyscus csöves erősítőn (Marshall) LP-ről, szallagos magnóról "diszkót" prezentált. A zene Jimmy, Janis Joplin, Steppenwolf. BS&T, Cream, CCR, Purple, Rolling. L Zepp, Jethro, stb. volt. Igazi zenék. Mindenféleképpen azt kell, hogy mondjam, történelmi helyen leszünk. :P A hely szelleme kísérteni fog mindenkit. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.17. 08:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.12.19. 13:31
Hozzászólások: 64
banzai írta:
gaborka8x8. lehet tudni milyen szobák lesznek, mennyire lesz "zsufolt" a helyszin. most nem csináltál listát a résztvevökröl. pedig jó lenne tudni ki lesz ott?


Hogy mennyire lesz zsúfolt, azt nem tudom, mivel nem tudni hányan leszünk, lévén, hogy az idén nem kellett email-ben jelentkezni.
Három szoba lesz, két közepes és egy kisebb. Szerintem az akusztikájuk jobb, mint ami a Szakmaköziben volt. A galériás tereménél biztosan jobb. És úgy néz ki, még sikerült szerezni matracokat is, csillapítóelemnek.
Ezt az utolsó három találkozót már sokkal spontánabbá akarom tenni, mint a korábbiakat, ezért alakítottam úgy, hogy nekem is "meglepetés" legyen, ki jön és mit hoz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.17. 08:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.12.19. 13:31
Hozzászólások: 64
dys-cus írta:
banzai írta:
gaborka8x8. lehet tudni milyen szobák lesznek, mennyire lesz "zsufolt" a helyszin. most nem csináltál listát a résztvevökröl. pedig jó lenne tudni ki lesz ott?

Egy biztos, a hetvenes évek első felében 44 éve azokban a helyiségekben dyscus csöves erősítőn (Marshall) LP-ről, szallagos magnóról "diszkót" prezentált. A zene Jimmy, Janis Joplin, Steppenwolf. BS&T, Cream, CCR, Purple, Rolling. L Zepp, Jethro, stb. volt. Igazi zenék. Mindenféleképpen azt kell, hogy mondjam, történelmi helyen leszünk. :P A hely szelleme kísérteni fog mindenkit. :lol:


Van némi kétségem, hogy azokban a helyiségekben, ahol most a találkozó lesz, a hetvenes években "diszkó lett volna", mivel ezek a szobák akkor még szállodai szobák voltak. (A találkozó a volt szálloda részen lesz.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.17. 11:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
gaborka8X8 írta:
dys-cus írta:
banzai írta:
gaborka8x8. lehet tudni milyen szobák lesznek, mennyire lesz "zsufolt" a helyszin. most nem csináltál listát a résztvevökröl. pedig jó lenne tudni ki lesz ott?

Egy biztos, a hetvenes évek első felében 44 éve azokban a helyiségekben dyscus csöves erősítőn (Marshall) LP-ről, szallagos magnóról "diszkót" prezentált. A zene Jimmy, Janis Joplin, Steppenwolf. BS&T, Cream, CCR, Purple, Rolling. L Zepp, Jethro, stb. volt. Igazi zenék. Mindenféleképpen azt kell, hogy mondjam, történelmi helyen leszünk. :P A hely szelleme kísérteni fog mindenkit. :lol:


Van némi kétségem, hogy azokban a helyiségekben, ahol most a találkozó lesz, a hetvenes években "diszkó lett volna", mivel ezek a szobák akkor még szállodai szobák voltak. (A találkozó a volt szálloda részen lesz.)

A szálloda a másik folyosón volt, én meg a gyíkvárosi Művelődési házban diszkóztam. Ha jól emléxem 44 év távlatából, a hotel a folyosó másik oldalán nyílt, de majd megmutatom, ha ott leszünk. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.17. 12:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.12.19. 13:31
Hozzászólások: 64
dys-cus írta:
A szálloda a másik folyosón volt, én meg a gyíkvárosi Művelődési házban diszkóztam. Ha jól emléxem 44 év távlatából, a hotel a folyosó másik oldalán nyílt, de majd megmutatom, ha ott leszünk. :lol:


Én tudom, merről nyílt a szállodarész, és hidd el nekem nyugodtan, hogy azon a részen béreltem ki a szobákat, ahol a szálloda volt. Sőt, olyannyira, hogy ezek a termek a szállodaszobákból lettek kialakítva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.17. 22:10 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Szombat reggel indulunk miczo-val Miskolcról. Az autóban van még 2 szabad hely ha valaki társulna.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.19. 00:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
csaktibi írta:
Szombat reggel indulunk miczo-val Miskolcról. Az autóban van még 2 szabad hely ha valaki társulna.

Csak óvatosan vezessetek. :!:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.19. 19:30 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.12.19. 13:31
Hozzászólások: 64
Köszönjük azoknak, akik jelenlétükkel megtisztelték az VIII. Kaporka Open - Audiokulturális Találkozót!
Bízunk benne, egytől egyig jól érezték magukat a résztvevők, és jövőre is a köreinkben üdvözölhetünk mindenkit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.19. 22:01 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.08. 16:10
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Rakok pár képet, remélem másnál is akadnak...


Csatolmányok:
Magyarázat: Huye Baby, by: Dyscus
P3190009.JPG
P3190009.JPG [ 160.76 KiB | Megtekintve 42891 alkalommal. ]
Magyarázat: A/D Konverter: 6c4c, sajnos útközben mono lett :(
P3190013.JPG
P3190013.JPG [ 191.29 KiB | Megtekintve 42891 alkalommal. ]
Magyarázat: TauCeti teszt
P3190015.JPG
P3190015.JPG [ 160.37 KiB | Megtekintve 42891 alkalommal. ]
Magyarázat: KD270 teszt
P3190019.JPG
P3190019.JPG [ 121.48 KiB | Megtekintve 42890 alkalommal. ]
Magyarázat: Sherwood + Klipscht SB1 teszt
P3190020.JPG
P3190020.JPG [ 99.45 KiB | Megtekintve 42891 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.19. 22:02 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
Nagyon köszönjük Gábornak és minden résztvevőnek ezt a szép napot!
Üdvözlettel:
6C4C


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.19. 22:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
gaborka8X8 írta:
Köszönjük azoknak, akik jelenlétükkel megtisztelték az VIII. Kaporka Open - Audiokulturális Találkozót!
Bízunk benne, egytől egyig jól érezték magukat a résztvevők, és jövőre is a köreinkben üdvözölhetünk mindenkit.

Mi köszönjük a lehetőséget.b

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 00:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Milyen volt az új hely? A fényképekről úgy látszik mintha nem lett volna elég épkézláb hangdoboz, meg megfelelő állvány....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 01:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Az igaz, hogy a képről nem lehet megítélni a hangot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 20:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
?

Ne én szóljak (vagy kérdezzek) utóljára mert sajnos ott sem voltam. Nem tudtam elmenni :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 22:08 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Üdv.Jó volt az új hely.Ezúton köszönöm én is gaborka8x8-nak a lehetőséget.
KD Tannoy M1 hsz.-e nagyon meglepő hangot tudott csinálni.Az volt ott most a legjobb inkább azon hallgatóztunk.Volt egy diy szélessávú ami tetszett de az még nem teljesen kiforrt dolog viszont ahogy ismerem a kivitelezőit abból egy rettentő jó ládát hoznak majd össze.Az akusztika lehetett volna jobb is,de hát ezek a talik már csak ilyenek.
Dys-cus DAC-ja félelmetes jó hangú cucc igazi felsőkategariás óriásölő elektronika.A kis csövese még azokkal a ruszki 6p14p-kel is igen hallgatható mű lett kellemes csöves hangzása volt.Nagyon igényesen meg is csinálta.Egy jóféle érzékenyebb ládával csodára képes szerintem.Meglepésként ért egy KD270W-os amp. nagyon összehozta a gazdája talán annak volt a legjobb mélye.banzai B100/L4 kombója dys-cus DA-jával +M1 Tannoy odatette magát hihetetlen precizitás,átütő hangkép,hihetelen dinamikus minden rendben volt.Nekem az tetszett a legjobban.Volt még ott egy 500 kg-os :D EL34PP is ami tetszett csak azt a Tannoy-on valahogy ki se próbáltuk nem tudom miért nem.Egy másik ládán viszont nagyon jól szólt. Forrásként majdnem végig raspberryt hallgattunk nem véletlenül!

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 22:14 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.08. 16:10
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Halus írta:
?

Ne én szóljak (vagy kérdezzek) utóljára mert sajnos ott sem voltam. Nem tudtam elmenni :cry:


Szerintem nem volt gond az akusztikával, sokat javítottak a szivacsok is. Mondjuk pár hangfalat még lehetett volna hozni. Sokszor alig lehet beférni egy-egy hallgatózásra, mert olyan sokan voltak a teremben. A B100+L4 is jól szerepelt, de nem lesz csöves hangja, ahogy a csövesnek se félvezes. Szerintem ez ízlés kérdése, anno csak quad 405-öt hallgattam, mert az volt és tetszett is a hangja.
Most van vagy 10féle erősítőm (ebből 4 csöves), van mihez viszonyítani, lehet fejleszteni. Nincs olyan, amin ne lehetne még javítani!


Csatolmányok:
Magyarázat: B100+L4
P3190022.JPG
P3190022.JPG [ 202.83 KiB | Megtekintve 42723 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 22:40 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.08. 16:10
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Dunaújváros
saraha írta:
Üdv.Jó volt az új hely.Ezúton köszönöm én is gaborka8x8-nak a lehetőséget.
KD Tannoy M1 hsz.-e nagyon meglepő hangot tudott csinálni.Az volt ott most a legjobb inkább azon hallgatóztunk.Volt egy diy szélessávú ami tetszett de az még nem teljesen kiforrt dolog viszont ahogy ismerem a kivitelezőit abból egy rettentő jó ládát hoznak majd össze.Az akusztika lehetett volna jobb is,de hát ezek a talik már csak ilyenek.
Dys-cus DAC-ja félelmetes jó hangú cucc igazi felsőkategariás óriásölő elektronika.A kis csövese még azokkal a ruszki 6p14p-kel is igen hallgatható mű lett kellemes csöves hangzása volt.Nagyon igényesen meg is csinálta.Egy jóféle érzékenyebb ládával csodára képes szerintem.Meglepésként ért egy KD270W-os amp. nagyon összehozta a gazdája talán annak volt a legjobb mélye.banzai B100/L4 kombója dys-cus DA-jával +M1 Tannoy odatette magát hihetetlen precizitás,átütő hangkép,hihetelen dinamikus minden rendben volt.Nekem az tetszett a legjobban.Volt még ott egy 500 kg-os :D EL34PP is ami tetszett csak azt a Tannoy-on valahogy ki se próbáltuk nem tudom miért nem.Egy másik ládán viszont nagyon jól szólt. Forrásként majdnem végig raspberryt hallgattunk nem véletlenül!


A KD270-et csak azért vittem magammal, mert pont a mély tartomány javításán dolgoztam, ezek szerint megérte. Az a Tannoy M1 nagyon jó volt, kicsi a bors, de erős!
Az EL34PP-t meg büntetés volt emelgetnem, nem is raktam asztalra, mert kárt okozott volna. Persze jó lett volna meghallgatni a Tannoy-al, de már kifutottunk az időből!
Szerintem ez pont jó alkalom volt arra, hogy a kitartás meghozza gyümölcsét! Sajnos 6c4c, azaz Pintér Árpi DA-ja a szállítás során, mono lett :(. Ahogy mondtam neki, kiderült egy apróság volt az oka, egy csatoló kondi lába eltört. Gyertek a triódásra, mert ott jó lesz! :)


Csatolmányok:
Magyarázat: Ezek az orosz kondik elég nehéz darabok, itt pont eltört a lába...
láb.jpg
láb.jpg [ 45.5 KiB | Megtekintve 42705 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 22:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Dys-cus csövese valóban jól szólt. Tetszett. Igaz, szerintem a B100 jobban szólt emlekeim szerint minden általam hallott meghajtoval - nekem a naim meghajtó tetszett leginkább -, de azt is megértem, aki másképp ítél. Nagy meglepetés volt a kis Tannoy, es a KD270.
A rezo-ban van potenciál, de nagyon válogatós volt az elektronikákkal. Tetszett a dvd/cd drive-os cd jatszó is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.21. 09:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Nekem is a Naim tetszett jobban. Azt meg azért vedd figyelembe, hogy a Huye Baby a 88dB-s hangfal miatt torzításhatárig lett vezérelve. tehát eleve hátrányból indult, viszont a tranyós hangján meg sokat javított a csöves DAC. Vitt bele egy kis életet. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.21. 10:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
dys-cus írta:
Nekem is a Naim tetszett jobban. Azt meg azért vedd figyelembe, hogy a Huye Baby a 88dB-s hangfal miatt torzításhatárig lett vezérelve. tehát eleve hátrányból indult, viszont a tranyós hangján meg sokat javított a csöves DAC. Vitt bele egy kis életet. :)


Egy jól méretezett csöves anódtáppal még jobban is élhetne az... :P
(a végcsöveket leszámítva az összes cső mehetne csöves tápról...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.21. 16:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
emersys írta:
dys-cus írta:
Nekem is a Naim tetszett jobban. Azt meg azért vedd figyelembe, hogy a Huye Baby a 88dB-s hangfal miatt torzításhatárig lett vezérelve. tehát eleve hátrányból indult, viszont a tranyós hangján meg sokat javított a csöves DAC. Vitt bele egy kis életet. :)


Egy jól méretezett csöves anódtáppal még jobban is élhetne az... :P
(a végcsöveket leszámítva az összes cső mehetne csöves tápról...)

Ez így van mesterem, de ugye az elején azzal kezdtem, hogy olcsót, és a kezdőknek is. Meg hát ugye úgy gondold el, hogy a 12 Watt, a minimum 50 Watt tranyóssal szemben. Ebből a szempontból nem egy kategória, viszont Dávidéknak nagyon megkellett küzdeniük a jó hangért, de az meg más kategória. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.21. 19:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
dys-cus írta:
Nekem is a Naim tetszett jobban. Azt meg azért vedd figyelembe, hogy a Huye Baby a 88dB-s hangfal miatt torzításhatárig lett vezérelve. tehát eleve hátrányból indult, viszont a tranyós hangján meg sokat javított a csöves DAC. Vitt bele egy kis életet. :)


Nyilván az adott körülmények között érvényes amit irtam. Kisebb szobában és/vagy, érzékenyebb hangsugarzóval elképzelhető, hogy más lett volna a véleményem... vagy nem:-)
A dac-od valóban nagyon jó! Piszok ügyesen csal....:-) ( na jó, ez csak vicc volt )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.21. 19:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Konzol írta:
dys-cus írta:
Nekem is a Naim tetszett jobban. Azt meg azért vedd figyelembe, hogy a Huye Baby a 88dB-s hangfal miatt torzításhatárig lett vezérelve. tehát eleve hátrányból indult, viszont a tranyós hangján meg sokat javított a csöves DAC. Vitt bele egy kis életet. :)


Nyilván az adott körülmények között érvényes amit irtam. Kisebb szobában és/vagy, érzékenyebb hangsugarzóval elképzelhető, hogy más lett volna a véleményem... vagy nem:-)
A dac-od valóban nagyon jó! Piszok ügyesen csal....:-) ( na jó, ez csak vicc volt )

Csal, mert ahogy KD fogalmazna: torzító gép van benne: egy paralel kötött anódkövető induktív munkaellenállással. És nincs benne NFB, de ez itt nem érdekes, mert pici a jelszínt. A keletkező második harmonikusokat meg kioltja a végfok, mert az PP. SE-vel nem szólna ilyen jó.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.21. 20:13 
Offline

Csatlakozott: 2014.12.16. 22:46
Hozzászólások: 442
A tavalyi győri bemutatón volt szerencsém hallani Dysus mester DAC-ját, meg a nagy ARC-t nagyon, nagyon jó volt. Ha elkészül az előfokom utána én is belekezdek egy hasonló projektbe. (A baj csak az hogy ahogy öregszem, süketülök, bár talán a sok hallgatás létrehoz az emberben egyfajta készséget, kultúrát.)
Várom már az újabb győri összejövetelt. Az meg a legjobb lenne, ha elsimulnának addigra a személyes ellentétek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.21. 20:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
dys-cus írta:
Konzol írta:
dys-cus írta:
Nekem is a Naim tetszett jobban. Azt meg azért vedd figyelembe, hogy a Huye Baby a 88dB-s hangfal miatt torzításhatárig lett vezérelve. tehát eleve hátrányból indult, viszont a tranyós hangján meg sokat javított a csöves DAC. Vitt bele egy kis életet. :)


Nyilván az adott körülmények között érvényes amit irtam. Kisebb szobában és/vagy, érzékenyebb hangsugarzóval elképzelhető, hogy más lett volna a véleményem... vagy nem:-)
A dac-od valóban nagyon jó! Piszok ügyesen csal....:-) ( na jó, ez csak vicc volt )

Csal, mert ahogy KD fogalmazna: torzító gép van benne: egy paralel kötött anódkövető induktív munkaellenállással. És nincs benne NFB, de ez itt nem érdekes, mert pici a jelszínt. A keletkező második harmonikusokat meg kioltja a végfok, mert az PP. SE-vel nem szólna ilyen jó.


Sokan csak úgy vélekednek az elektroncsövekről, hogy a 80-as évek "DSP"-je.... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.21. 20:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Cyklon írta:
A tavalyi győri bemutatón volt szerencsém hallani Dysus mester DAC-ját, meg a nagy ARC-t nagyon, nagyon jó volt. Ha elkészül az előfokom utána én is belekezdek egy hasonló projektbe. (A baj csak az hogy ahogy öregszem, süketülök, bár talán a sok hallgatás létrehoz az emberben egyfajta készséget, kultúrát.)
Várom már az újabb győri összejövetelt. Az meg a legjobb lenne, ha elsimulnának addigra a személyes ellentétek.

Meg van még a csipped! :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.21. 22:13 
Offline

Csatlakozott: 2014.12.16. 22:46
Hozzászólások: 442
Majd nyáron megmozgatjuk benne az elektronyokat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.22. 00:57 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Most jut eszembe, még nem is írtam a taliról.
Szóval jó volt, volt tranyós erősítő, meg fetes, meg PPcsöves. Úgy tűnik ez az irányvonal. Az SE-k kezdenek eltűnni... Egy darab sem volt. :lol: Amit sajnálok, az az, hogy nem volt egy komolyabb hangfal. Persze ebben én is ludas voltam, mert nem vittem el az Aldebarant. KD Tannoy-a viszont meglepően jól szólt. Egyébként minden erősítő jól szólt, függetlenül attól, hogy félvezetős-e, vagy elektroncsöves. Mindkettőnek van erénye, hátránya, de mint ha a csövesek több életet vinnének a zenébe. Persze most a PP-kről írok, mert ugye hybrid se, és SE se volt. :lol: Így aztán abban megegyezhetünk, hogy volt tér, dinamika, mélyátvitel, kellő torzítatlan hangerő a 12 Watt ellenére is. Néha már kicsit sokaltam is, de nagy volt a háttérzaj, ezért kellett a kakaó. A Huye Baby végig 5órán állt, ha szabad így mondanom. Nem volt jó erősítő, sem jobb. Mind jó volt, győzték a tali fáradalmait. Köszönjük Gábor.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.02.09. 09:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.12.19. 13:31
Hozzászólások: 64
A szokásokhoz híven idén is megrendezésre kerül a Kaporka Open Audiokulturális Találkozó, immár a kilencedik, és egyben utolsó előtti alkalommal, a szokásos időben, azaz március utolsó szombatján, tehát március 25-én Kiskunfélegyházán.

A helyszíne a tavalyival megegyező lesz, tehát a Móra Ferenc Művelődési Központ.

Mint írtam, ez a IX. Kaporka Open Audiokulturális Találkozó lesz az utolsó előtti, ezért ennek most nem szeretnék tematikát adni, azt meghagyom az utolsóra, azaz, a jövő évire.
Ennek ellenére remélem, sok hobbitárs megtisztel azzal, hogy március 25-én szombaton ellátogat Kiskunfélegyházára.

Ami érdekesség lehet még a sok jó zenén és kiváló hangkeltő eszközökön kívül, hogy azokat az eszközöket, amiket kizárólag a találkozókon megejtett vendéglátáshoz vettem, azokat jelképes áron megvásárolhatják a résztvevők. (Néhány példa: Röviditalos pohár: 100 Ft/db, Kávéscsésze aljjal: 100 Ft, Darálós Kávéfőző, amit csak a találkozókon használtunk, 20 000 Ft, stb.)

Tehát még két Kaporka Open buli, amit szerintem nem érdemes kihagyni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.03.02. 19:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.12.19. 13:31
Hozzászólások: 64
Meghívó

a IX., egyben utolsó előtti Kaporka Open - Audio Kulturális Találkozó és lemezbörzére

Az audiokracia minden egyes tagját tisztelettel meghívjuk a IX. Kaporka Open - Audio Kulturális Találkozóra, melyet március 25-én szombaton tartunk Kiskunfélegyházán, a Móra Ferenc Művelődési Központban (Kiskunfélegyháza, Petőfi tér 1.)

Tehát, a fenti időpontban és helyszínen szeretettel várunk mindenkit, aki részt akar venni egy (reményeim szerint) jó hangulatú találkozón délelőtt 9 és délután 5 óra között.

A találkozó, általam tervezett, de javaslatok alapján módosítható menete:
- Kilenc és tíz óra között bepakolás, helyiségek elrendezése.
- Tíz órától délután ötig a résztvevők által hozott technikák, zenék meghallgatása, kávézás, pálinkázás, beszélgetés Hi-Fi-ről és az élet egyéb szintén fontos dolgairól, stb, stb.
- Délután öt órától összepakolás, búcsúzkodás.

Technika, zenék: Ki mit hoz, azt hallgatjuk.

A VIII. Kaporka Opennek nem terveztünk kiemelt témát. Legyen ez most egy általános, azaz, tematika nélküli találkozó, de fel szeretnénk éleszteni a kezdeti találkozók lemezbörzéjét, ezért azt kérjük, ha valakinek vannak eladó lemezei, tisztelje meg azzal a találkozót, hogy elhozza őket a résztvevők örömére, akik kedvükre válogathatnak majd ezek közül.

Evés, ivás: Az idei évben sajnos technikai okok miatt nem tudjuk a szokásos zsíros kenyérrel kínálni a vendégeinket, és nem szervezünk közös ebédet. De továbbra is ingyenesen biztosítjuk a találkozó résztvevőinek a kávét és az ásványvizet, valamint, szintén megtartjuk azt a szokásunkat, hogy "jó fajta" pálinkákkal várjuk az érkezőket.

Kérek mindenkit, a részvételi szándékát, illetve, azt, hogy milyen technikát, zenéket vagy bármi egyebet hoz, azt a
gaborka8x8@freemai.hu
címen jelezze, lehetőleg telefonszám feltüntetésével együtt. Illetve, kiemelten kérjük, hogy aki a lemezbörzére eladó hanglemezeket hoz, az a jelentkező emailban ezt külön közölje, mert csak így tudunk megfelelő számú asztalt biztosítani.

Az épület bérleti díjához való hozzájárulás költsége, vagy más néven a részvételi díj 2000 Ft/fő, azaz kettőezer forint per fő.

Mindenkit szeretettel várunk: gaborka8x8


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.03.11. 19:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.12.19. 13:31
Hozzászólások: 64
Első jelentés a IX., egyben utolsó előtti Kaporka Open - Audio Kulturális Találkozó és lemezbörze (Kiskunfélegyháza, március 25. Móra Ferenc Művelődési Központ) jelenlegi állásáról:

Program:
- Kilenc és tíz óra között bepakolás, helyiségek elrendezése.
- Tíz órától délután ötig a résztvevők által hozott technikák, zenék meghallgatása, kávézás, pálinkázás, beszélgetés Hi-Fi-ről és az élet egyéb szintén fontos dolgairól, stb, stb.
- Délután öt órától összepakolás, búcsúzkodás.

Költségek:
Az épület bérleti díjához való hozzájárulás (más néven részvételi díj): 2 000 Ft/fő


Résztvevők:
Akik a "biztosan eljönnek" kategóriába jelentkeztek:

1.) 6C4C
2.) Hoffmann László
3.) Dulity Kálmán (Jazz, könnyű- és komolyzenei hanglemezek a lemezbörzére)
4.) Fekete Miklós

..) gaborka 8x8 ( komolyzenei hanglemezek a lemezbörzére)



Szeretettel várunk mindenkit, lemezekkel, technikákkal, zenékkel , stb., és természetesen szívesen fogadunk további jelentkezéseket, a
gaborka8x8@freemail.hu
email címre. Egyben kérek mindenkit, hogy a jelentkezésekor azt is írja meg, mit hoz, különös tekintettel a lemezbörzére szánt hanglemezekre.


Üdvözlettel: gaborka8x8


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.03.11. 20:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Résztvevők:
Aki e3ddig, meg Dyscus

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.03.12. 19:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.12.19. 13:31
Hozzászólások: 64
dys-cus írta:
Résztvevők:
Aki e3ddig, meg Dyscus


Rendben! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.03.13. 11:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.12.19. 13:31
Hozzászólások: 64
Tisztelt, hobbytársak, Hi-Fi-sták, zenerajongók!

Sajnálattal közlöm, hogy a megváltozott körülmények és lehetőségek miatt, az eredetileg tíz alkalomra tervezett Kaporka Open Audio Kulturális Találkozó kilenc alkalomra redukálódik, azaz, ez a mostani IX. Kaporka Open Audio Kulturális Találkozó nem az utolsó előtti, hanem az utolsó lesz.
Így ezzel a kilencedikkel búcsúztatjuk a 2009 óta általam folyamatosan megrendezett Hi-Fi találkozókat.

Üdvözlettel: Dóra Gábor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.03.16. 10:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.12.19. 13:31
Hozzászólások: 64
Második jelentés a IX., egyben utolsó Kaporka Open - Audio Kulturális Találkozó és lemezbörze (Kiskunfélegyháza, március 25. Móra Ferenc Művelődési Központ) jelenlegi állásáról:

Program:
- Kilenc és tíz óra között bepakolás, helyiségek elrendezése.
- Tíz órától délután ötig a résztvevők által hozott technikák, zenék meghallgatása, kávézás, pálinkázás, beszélgetés Hi-Fi-ről és az élet egyéb szintén fontos dolgairól, stb, stb.
- Délután öt órától összepakolás, búcsúzkodás.

Költségek:
Az épület bérleti díjához való hozzájárulás (más néven részvételi díj): 2 000 Ft/fő


Résztvevők:
Akik a "biztosan eljönnek" kategóriába jelentkeztek:

1.) 6C4C
2.) Hoffmann László
3.) Dulity Kálmán (Jazz, könnyű- és komolyzenei hanglemezek a lemezbörzére)
4.) Fekete Miklós
5.) Dyscus
6.) Mico (akkus D osztályú végfok, tda1541a csöves média lejátszó)
7.) Konzol (valamilyen hangsugárzó(k), talán hibrid B100/200)
8.) Brebo (DIY polcsugárzók)
9.) Ngyzzoli (komplett analóg rendszer, több csöves végfok, épített JLH,és hiraga erősítő)
10.) Popori (DIY magneplanár hangsugárzók)



..) gaborka 8x8 ( komolyzenei hanglemezek a lemezbörzére)


Szeretettel várunk mindenkit, lemezekkel, technikákkal, zenékkel , stb., és természetesen szívesen fogadunk további jelentkezéseket, a
gaborka8x8@freemail.hu
email címre. Egyben kérek mindenkit, hogy a jelentkezésekor azt is írja meg, mit hoz, különös tekintettel a lemezbörzére szánt hanglemezekre.


Üdvözlettel: gaborka8x8


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.03.23. 19:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.12.19. 13:31
Hozzászólások: 64
Utolsó jelentés az utolsó Kaporka Open - Audio Kulturális Találkozó és lemezbörze (Kiskunfélegyháza, március 25. Móra Ferenc Művelődési Központ) jelenlegi állásáról:

Program:
- Kilenc és tíz óra között bepakolás, helyiségek elrendezése.
- Tíz órától délután ötig a résztvevők által hozott technikák, zenék meghallgatása, kávézás, pálinkázás, beszélgetés Hi-Fi-ről és az élet egyéb szintén fontos dolgairól, stb, stb.
- Délután öt órától összepakolás, búcsúzkodás.

Költségek:
Az épület bérleti díjához való hozzájárulás (más néven részvételi díj): 2 000 Ft/fő


Résztvevők:
Akik a "biztosan eljönnek" kategóriába jelentkeztek:

1.) 6C4C
2.) Hoffmann László
3.) Dulity Kálmán (Jazz, könnyű- és komolyzenei hanglemezek a lemezbörzére)
4.) Fekete Miklós
5.) Dyscus
6.) Mico (akkus D osztályú végfok, tda1541a csöves média lejátszó)
7.) Konzol (valamilyen hangsugárzó(k), talán hibrid B100/200)
8.) Brebo (DIY polcsugárzók)
9.) Ngyzzoli (komplett analóg rendszer, több csöves végfok, épített JLH,és hiraga erősítő)
10.) Popori (DIY elektrosztatik hangsugárzó és talán magneplanár hangsugárzók, Denon 1080 erősítő)
11.) Gerbo (6C33C PP, 6P45C PP)
12.) Banzai
13.) +1 fő
14.) +1 fő
15.) +1 fő
16.) Mohinger
17.) Perempe
18.) Dodó
19.) Tenzor21
20.) gaborka 8x8 ( komolyzenei hanglemezek a lemezbörzére)


Tehát szombaton búcsú Kaporka Open Audiokulutráis Buli, amin reméljük, mindenki jól fogja magát érezni, aki megtisztel bennünket azzal, hogy eljön erre az utolsó találkozóra.

Útbaigazítás, bármilyen egyéb információ a 06/30/418-60-kilencvenöt-ös telefonszámon kérhető.


Üdvözlettel: gaborka8x8


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.03.26. 00:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Gábor köszönjük az utolsó Kaporka találkozót. Jó volt a hangulat. Illő befejezése ez így ennek a sorozatnak. Képeket nem készítettem de mások igen. Remélem felteszik ide a topic-ba...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.03.26. 10:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Én is köszönöm a lehetőséget, kár, hogy nem lesz több.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.03.26. 21:00 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
dys-cus írta:
Én is köszönöm a lehetőséget, kár, hogy nem lesz több.



Volt Toto-Dyscus Dac összevetés?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.03.26. 21:59 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
a végén volt, de nem volt korrekt mert discus-é jól szólt mint szokott, addig toté-t nem sikerült korrektül meghajtani. mindkettőre spdif jelet tettünk, mert Toto-én nem sikerült a usb-t beüzemelni. viszont toto dacján csak bnc csati van. igy egy darab sima kábellel volt összetákolva a cuc. igy meg értékelhetetlen. elöször mikor összeraktuk két másik hangszórón nagyon szépen szólt. de mivel src csip van a dacjában, valószínűleg rossz protokolt töltött be (többször szétcsúszott a kábel, újra kellett inditgatni) vagy a fene tudja, de szinte mono, tértelen hallgathatatlan volt, igy nem is hallgattuk. egyébként nagyon korrektül van dobozolva, külön dobozban a tápok. belsejét nem láttuk. majd talán legközelebb.
Köszönet Gábornak a szervezésért, jó hangulatú zenehallgatós/beszélgetős nap volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.03.26. 22:28 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.08. 16:10
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Köszönjük az utolsó Kaporka találkozót!

A hangulat jó volt, viszont a börze miatt kevés idő jutott a fülelésre (kivéve akik nem börzéztek), sajnos a végére sikerült egy kis hallgatózás.
Beszéltem Gáborral, ha lesz rá igény és a körülmények is úgy alakulnak, Dunaújvárosban fog folytatódni a találkozó. Nagy a valószínűséggel a Dunaferr iskola lesz a helyszín, részletek később.
Pár képet, szokás szerint felrakok :)


Csatolmányok:
image001.jpg
image001.jpg [ 412.09 KiB | Megtekintve 38742 alkalommal. ]
image002.jpg
image002.jpg [ 507.1 KiB | Megtekintve 38742 alkalommal. ]
image003.jpg
image003.jpg [ 651.48 KiB | Megtekintve 38742 alkalommal. ]
image004.jpg
image004.jpg [ 485.93 KiB | Megtekintve 38742 alkalommal. ]
image005.jpg
image005.jpg [ 421.71 KiB | Megtekintve 38742 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 240 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség