audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:11

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1495 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 26, 27, 28, 29, 30
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2016.03.24. 10:28 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
patrik96 írta:
Ez igaz de talán akkor gerjedékenyebb lenne, meg a belső ellenállása nagyobb lenne, így kb 10-15mOhm


A gerjedés esetleg jogos, de szerintem a kimeneti impedancián nem sokat változtatna a csere. Egyébként pedig szerintem próbáld ki az ARC szokásos tápját. Eléggé régóta használják, úgyhogy szerintem bomba biztos lehet. Én már gondolkodtam egy csöves verzión is belőle...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2016.03.24. 10:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
euro21 írta:
patrik96 írta:
mert van itthon 2db SSHV Salas táp ami 400V ig jó

Azzal a 400V-al azért vigyázz!
A DN2540 tendenciózusan képes meghalni 400V közelében bekapcsoláskor, akár van (legyen!) védő zener, akár nincs.
Én az utóbbi időkben (miután elvesztettem egy maréknyi dFET-et) csak 1kV-os FET-et (IXTP01N100D) használok a CCS "felső" pozíciójába.
A 2540-eket legfeljebb 300V környékéig működtetem.



Meggyőztetek akkor marad a ARC táp -IRF7xx vagy -IRF8xx FET-tel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2016.03.25. 11:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
Gidu írta:
patrik96

Megkérdezhetem mi alapján készült a NYÁK? Esetleg vannak jól használható belső fotóid a CA50-ről?

Gidu


Ezek vannak ha kell küldj PÜ-t mert ide nem fér.


Csatolmányok:
2.jpg
2.jpg [ 211.99 KiB | Megtekintve 50232 alkalommal. ]
3.jpg
3.jpg [ 266.9 KiB | Megtekintve 50231 alkalommal. ]
1.jpg
1.jpg [ 206.13 KiB | Megtekintve 50231 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2017.03.01. 16:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Külön magán felkérésre írok, mivel kedves fórumbéli kollegák megkértek, hogy szójjak má' hozzá egyet kettőt. (biztos mindenki unja már, hogy nem történik semmi) :lol: Nos akkor be teszek ide egy projectet, aminek kb 4 éves története van. Van nekem egy igazi kézműves barátom, akinek mit tesz Isten, szintén az ARC erősítők a mániái. Nem a maiak, természetesen, hanem a 30-40 évvel ezelőttiek. Nos a választott kapcsolás a DynacoST70 C3 lett, tápjában módosítva. Sajna csak az előlap elkészülte után jöttünk rá, hogy a cucc tkp. inkább az ARC D50 F jelű nagyon szép készülékhez hasonlít a tápegység miatt. A NYÁK-ot megterveztem, barátom egy hosszabb időt rááldozva módosította egy kicsit saját szájíze szerint. Szóval nagyon sokat dolgozott vele, és igen precízen. Eme precizitás érvényes mind az elektronikai applikációkra, mind a mechanikai kivitelre.
Az erősítő a jól ismert ARC megoldásokat tartalmazza, de a D sorozat többi tagjához képest kevesebb csövet használ. A kapcsolást az alábbiakban láthatjátok. Megjegyzem, hogy a V13,V14 csövek helyett Zénereket használtunk:
Csatolmány:
ARC_D50F1B.JPG
ARC_D50F1B.JPG [ 265.49 KiB | Megtekintve 48903 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2017.03.01. 16:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Az erősítőt nem én készítettem, azt a barátom hozta össze, néha igénybe vett kisüzemeket is a siker érdekében. Rendkívül nagy figyelmet szentelt az alkatrészekre. A fotón látható Sprague VitaminQ PIO csatolók, az AN, valamint Rubykon kondik. Az ellenállások PP, Sinkoh Tantallum, Kiwame, és néhol AB típusúak. A fotón a készülék még az "élesztő" azaz olcsó csövek láthatóak. Természetesen ezek már le lettek cserélve vintage RCA, és Telefunken csövekre. A 6FQ7-es csövek pl Clear Glas RCA 6Fq7-esek az EI-k helyett, bár hozzáteszem, ez utóbbiak is nagyon jó hangúak. Hangja barátom kezemunkáját dícséri. Szomorúan tudatom, hogy a TauCeti MkIII-nál jobb, régiesebb hangzású, nagyobb dinamikájú produktum. Közelebb áll a D76-hoz, valamint a D51-es utánépítésemhez, mint a TC.-hez. Viszont azt is tudni kell, hogy ez a hangminőség pénzbe kerül: elektromos alkatrészeinek bekerülési költsége több, mint egy komplett kész TauCeti. Annak kb másfélszerese. (A mechanikáról még akkor nem is beszéltem) Mindenesetre gondolkodom rajta, hogy a kapcsolást áttervezem a még gyártott ECC88-ra, a csöves tápot a már bevált IC-sre alakítom, s egy olcsó, funkcionális dobozt tervezek hozzá. De ez egyelőre távoli terv csak. A TC megfogottabb, mélyebbre menő basszussal rendelkezik, de hangja könnyedebb. Viszont olcsó.
Nos lássátok e gyönyörű munkát, ami nagy boldogsággal fogja eltölteni a szívetek.
Először a külbecs:
Csatolmány:
20161203_171239.jpg
20161203_171239.jpg [ 331.31 KiB | Megtekintve 48901 alkalommal. ]

Utánna a belbecs:
Csatolmány:
20161203_171224.jpg
20161203_171224.jpg [ 390.44 KiB | Megtekintve 48901 alkalommal. ]

Majd pedig teszt alatt, in situ:
Csatolmány:
20170108_144834.jpg
20170108_144834.jpg [ 337.84 KiB | Megtekintve 48901 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2017.03.01. 17:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Nem biztos, hogy kellene bántani azt a csöves tápot.. :)
Lehet meglepődnél inkább, ha a Tauceti kapna egy jól behangolt csöves tápot, legalább a fázis fordító fokozatig..
Borítékolom, hogy utána egy kissé másabb szintre emelkedne a Tauceti hangképe.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2017.03.01. 17:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Nos igen, van valami bája a csöves tápnak, elismerem. De sajna drága. A TauCeti ma már egy kézműves termék. Nagyobb elterjedésének egy gátja van: a csövek ára. Ha mégegyet betennék, az ebből a szempontból nem lenne okés. Ráadásul valami 5687-hez hasonló kvalitású cső kellene, amik semmilyen változatban sem olcsók. Azonkívül jelenleg egy A!-es méretben elfér az erősítő PCB-je. Ezt sem lenne célszerű túllépni. Ennek ellenére a TC hang igen jó. A saját ARC-m is csövesen stabilizált részben, éppen annyira, mint az eredeti ARC.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2017.03.01. 20:53 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
dys-cus írta:
Az erősítőt nem én készítettem, azt a barátom hozta össze, néha igénybe vett kisüzemeket is a siker érdekében. Rendkívül nagy figyelmet szentelt az alkatrészekre. A fotón látható Sprague VitaminQ PIO csatolók, az AN, valamint Rubykon kondik. Az ellenállások PP, Sinkoh Tantallum, Kiwame, és néhol AB típusúak. A fotón a készülék még az "élesztő" azaz olcsó csövek láthatóak. Természetesen ezek már le lettek cserélve vintage RCA, és Telefunken csövekre. A 6FQ7-es csövek pl Clear Glas RCA 6Fq7-esek az EI-k helyett, bár hozzáteszem, ez utóbbiak is nagyon jó hangúak. Hangja barátom kezemunkáját dícséri. Szomorúan tudatom, hogy a TauCeti MkIII-nál jobb, régiesebb hangzású, nagyobb dinamikájú produktum. Közelebb áll a D76-hoz, valamint a D51-es utánépítésemhez, mint a TC.-hez. Viszont azt is tudni kell, hogy ez a hangminőség pénzbe kerül: elektromos alkatrészeinek bekerülési költsége több, mint egy komplett kész TauCeti. Annak kb másfélszerese. (A mechanikáról még akkor nem is beszéltem) Mindenesetre gondolkodom rajta, hogy a kapcsolást áttervezem a még gyártott ECC88-ra, a csöves tápot a már bevált IC-sre alakítom, s egy olcsó, funkcionális dobozt tervezek hozzá. De ez egyelőre távoli terv csak. A TC megfogottabb, mélyebbre menő basszussal rendelkezik, de hangja könnyedebb. Viszont olcsó.
Nos lássátok e gyönyörű munkát, ami nagy boldogsággal fogja eltölteni a szívetek.
Először a külbecs:


Nagyon szép tényleg,
Én megépítettem ezt is jó lett de a ECC88 ARC-kel bajom volt a CA50 nem tudtam gerjedés mentesíteni, a most elkészült D70MKII-vel is szívtam hónapokig, szerintem kezelhetőbbek a ECC83 elejűek, épp ezért épül most egy teljesen autentikus D76...


Csatolmányok:
IMG_2017030.jpg
IMG_2017030.jpg [ 838.93 KiB | Megtekintve 48841 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2017.03.01. 21:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
patrik96 írta:
dys-cus írta:
Az erősítőt nem én készítettem, azt a barátom hozta össze, néha igénybe vett kisüzemeket is a siker érdekében...


Ja az egészet azért írtam mert a 6FQ7 még gyártják a Ruszkik


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2017.03.01. 23:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Melyik ruszki cég gyártja a 6FQ7-et?
Egyébként szép lesz. A NYÁK-ot a gépkönyvből rajzoltad vissza?
Milyen lesz a kimenője?
Én a D51-et készítettem el, ami ugyanaz mint a 76-os, csak a tápban van különbség. Nagyon jó a hangja. Na ez nem fog gerjedni, szinte bolondbiztosan stabil. A kimenőjét én tekertem. Itt vannak a mérései valahol ebben a topicban.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb csövesek, Pl.: ARC-k
HozzászólásElküldve: 2017.03.02. 08:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
dys-cus írta:
Melyik ruszki cég gyártja a 6FQ7-et?
Egyébként szép lesz. A NYÁK-ot a gépkönyvből rajzoltad vissza?
Milyen lesz a kimenője?
Én a D51-et készítettem el, ami ugyanaz mint a 76-os, csak a tápban van különbség. Nagyon jó a hangja. Na ez nem fog gerjedni, szinte bolondbiztosan stabil. A kimenőjét én tekertem. Itt vannak a mérései valahol ebben a topicban.


Nyak eredeti szerint rajzolt
Electro Harmonix pl.
http://www.thetubestore.com/Tubes/6CG7- ... -6CG7-6FQ7


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.17. 22:01 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Az iróniát értem, s alkalmazom is. Megfelelő szinten. Tudod? A sas nem kapkod a legyek után. Magyarul nem mindegy ki ironizál. De se baj!

Lazícccs már :)
És szerintem is nem érted a poénokat.
Nem kell görcsösen ragaszkodni. Pl. az általad megvetett HE-án bizonygattad, hogy rossz a kapcsolás, mert nem a végcsövek katódjában
van a quad kapcsolás kimenőjének a visszacsatoló tekercse, hanem külön, és nem jó a sec osztása, ne kitt kössük földre, etc. Pedig teljesen jó volt a kapcsolás, tankönyvi, anno a régiek külön katód tekercsekkel dolgozták ki ezt a kapcsolást/visszacsatolást. Más kérdés, hogy kedvenc ARC-d valamilyen megfontolásból a szekundert használta ilyen célra. Már ott le akartam írni, de lebeszéltem Magam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.19. 08:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
FordPrefect írta:
Idézet:
Az iróniát értem, s alkalmazom is. Megfelelő szinten. Tudod? A sas nem kapkod a legyek után. Magyarul nem mindegy ki ironizál. De se baj!

Lazícccs már :)
És szerintem is nem érted a poénokat.
Nem kell görcsösen ragaszkodni. Pl. az általad megvetett HE-án bizonygattad, hogy rossz a kapcsolás, mert nem a végcsövek katódjában
van a quad kapcsolás kimenőjének a visszacsatoló tekercse, hanem külön, és nem jó a sec osztása, ne kitt kössük földre, etc. Pedig teljesen jó volt a kapcsolás, tankönyvi, anno a régiek külön katód tekercsekkel dolgozták ki ezt a kapcsolást/visszacsatolást. Más kérdés, hogy kedvenc ARC-d valamilyen megfontolásból a szekundert használta ilyen célra. Már ott le akartam írni, de lebeszéltem Magam.

Szerintem ilyet nem írtam a Hobbit elektronikán. Amúgy laza vagyok. Az ARC meg azért így csinálja a CFB,t, és vele együtt én is, mert azt a szekunder tekercset hallgassuk, mert az van a hangszóróra kötve. Ennyire egyszerű a dolog. Sokkal jobban kézben tartja a hangszórót.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.19. 08:50 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
dys-cus írta:
Az ARC meg azért így csinálja a CFB,t, és vele együtt én is, mert azt a szekunder tekercset hallgassuk, mert az van a hangszóróra kötve. Ennyire egyszerű a dolog. Sokkal jobban kézben tartja a hangszórót.


Ez igaz, de van egy olyan álláspont is, amely szerint ennél a megoldásnál a hangszóró által generált induktív feszültség impulzusok sokkal nagyobb zavart okoznak, mert bejutnak a visszacsatoló körbe. Érdekes lenne valamilyen direkt összehasonlítás, mert anno én is az ARC megoldását használtam.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.19. 09:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
sajti írta:
dys-cus írta:
Az ARC meg azért így csinálja a CFB,t, és vele együtt én is, mert azt a szekunder tekercset hallgassuk, mert az van a hangszóróra kötve. Ennyire egyszerű a dolog. Sokkal jobban kézben tartja a hangszórót.


Ez igaz, de van egy olyan álláspont is, amely szerint ennél a megoldásnál a hangszóró által generált induktív feszültség impulzusok sokkal nagyobb zavart okoznak, mert bejutnak a visszacsatoló körbe. Érdekes lenne valamilyen direkt összehasonlítás, mert anno én is az ARC megoldását használtam.

Sajti

Minden bizonnyal semmi sem tökéletes. Még én sem. Belőlem is hiányzik a hiba. :lol: Amúgy meg talán pont az a jó, hogy ezek az impulzusok így kivonódnak, s nem jelennek meg. Egy biztos, szórakoztam a kapcsolással: rákötöttem a TC-re egy hanxórót, és kézzel mozgattam a membránt.Ha csak magában a hangszóróval csinálom, akkor mérhető feszültség indukálódik a Hsz tekercsében. Ha rá van kötve az erősítőre, akkor ez a fesz nagyon picike, érezhetően dolgozik a CFB. Ez azt mutatja, hogy az erősítő "fogja" a hangfalat. Egy érzékeny erőmérővel meg is lehetne mérni, hogy a membránt nehezebb így kitéríteni, mint erősítő nélkül. Ez a szabályozás pedig akkor a legpontosabb, ha a meghajtó, s az érzékelő elem ugyan az, a kimenő szekundere. Persze lehet nem így van, de hogy műxik, az biztos.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.19. 09:43 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
dys-cus írta:
Amúgy meg talán pont az a jó, hogy ezek az impulzusok így kivonódnak, s nem jelennek meg.


Miből is vonódnak ki? Merthogy az eredeti jelben nincsenek benne.

dys-cus írta:
Egy biztos, szórakoztam a kapcsolással: rákötöttem a TC-re egy hanxórót, és kézzel mozgattam a membránt.Ha csak magában a hangszóróval csinálom, akkor mérhető feszültség indukálódik a Hsz tekercsében. Ha rá van kötve az erősítőre, akkor ez a fesz nagyon picike, érezhetően dolgozik a CFB


Ezt minden kis kimenő ellenállású erősítőnél tapasztalhatod. A CFB nyilván növeli a csillapítást valamelyest, bár az ARC kapcsolásnak hátránya, hogy a CFB nagysága nem választható meg szabadon, szemben a McIntosh megoldásával.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.19. 10:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Miből is vonódnak ki? Merthogy az eredeti jelben nincsenek benne."
A torzítások sincsenek benne az eredeti jelben, de az NFB mégis csökkenti azokat. Tudtommal ott is kivonás történik.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.19. 10:25 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
dys-cus írta:
"Miből is vonódnak ki? Merthogy az eredeti jelben nincsenek benne."
A torzítások sincsenek benne az eredeti jelben, de az NFB mégis csökkenti azokat. Tudtommal ott is kivonás történik.


Igazad van ezt én rontottam el. A mondat helyesen így hangzik:

Miből vonódik ki? Mert a kimenő jelben nincsen benne.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.19. 11:01 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Én speciel javasolnám a "Feedback" szó értelmezését. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.19. 12:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
euro21 írta:
Én speciel javasolnám a "Feedback" szó értelmezését. ;)


Visszacsatolás a rendes neve.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.19. 16:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
sajti írta:
dys-cus írta:
"Miből is vonódnak ki? Merthogy az eredeti jelben nincsenek benne."
A torzítások sincsenek benne az eredeti jelben, de az NFB mégis csökkenti azokat. Tudtommal ott is kivonás történik.


Igazad van ezt én rontottam el. A mondat helyesen így hangzik:

Miből vonódik ki? Mert a kimenő jelben nincsen benne.

Sajti

Egyszer leírtam már valahol egy egyszerű példával. Nos mégegyszer:
A lóversenyen vágtat a zsoké a lóval. Mit is csinál a zsoké a lábával a kengyelben? Azt csinálja, hogy olyan mozgást végez a térdével, bokájával, csípőjével, hogy a feje lehetőleg a ló hullámzása ellenére is fixen álljon. Azaz előre tudja, hogy le, vagy felfelé fog mozdulni a ló. Lehet, az egész jobban észlelhető az ügetés közben. Aki ügetett már, az tudja, hogy a feje mindig túlterheli a nyakcsigolyát, illetve a látását sem tudja öszpontosítani rendesen. Ezért a ló hátának emelkedésével, sűllyedésével ellentétes lábmunkát végez. Nos esetünkben a zsoké az a végcső, a ló a hangszóró, a zsoké lába pedig a CFB. Szóval valahogy így műxik ez a rendszer. Véleményem szerint hatásosan, és jól. Ezért van az, hogy egy csöves végfoknak tranyós megfogott basszusa van, de ugyanakkor az alsó-közép tartómánytól felfelé szép tiszta szinezetlen csöves hanggal szól. Egyszer meg kellene hallgatnotok egy ilyen TauCeti-re alapuló rendszert, de eddig még ez nem sikerült, mert mindig elpojénkodjátok a meghallgatást, mert nem triódás a kapcsolás, vagy nincs is érdeklődés a munkám irányában. Igazából olyan érzésem van, hogy benneteket jobban érdekel a műszaki tökéletesség (már ha van ilyen), mint a hang minősége. Nincs ezzel semmi baj, csak nem biztos , hogy az az út a jó. Van másik út is...

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.19. 16:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Konzol írta:
euro21 írta:
Én speciel javasolnám a "Feedback" szó értelmezését. ;)


Visszacsatolás a rendes neve.

Természetesen így van. Szerintem mindenki tudja miről van szó, nem kell ide idézni underground mérnökök cikkeit angolul, amit senki semmivel sem bizonyít. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.19. 19:59 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
dys-cus írta:
Egyszer leírtam már valahol egy egyszerű példával. Nos mégegyszer:
A lóversenyen vágtat a zsoké a lóval. Mit is csinál a zsoké a lábával a kengyelben? Azt csinálja, hogy olyan mozgást végez a térdével, bokájával, csípőjével, hogy a feje lehetőleg a ló hullámzása ellenére is fixen álljon. Azaz előre tudja, hogy le, vagy felfelé fog mozdulni a ló. Lehet, az egész jobban észlelhető az ügetés közben. Aki ügetett már, az tudja, hogy a feje mindig túlterheli a nyakcsigolyát, illetve a látását sem tudja öszpontosítani rendesen. Ezért a ló hátának emelkedésével, sűllyedésével ellentétes lábmunkát végez. Nos esetünkben a zsoké az a végcső, a ló a hangszóró, a zsoké lába pedig a CFB. Szóval valahogy így műxik ez a rendszer. Véleményem szerint hatásosan, és jól. Ezért van az, hogy egy csöves végfoknak tranyós megfogott basszusa van, de ugyanakkor az alsó-közép tartómánytól felfelé szép tiszta szinezetlen csöves hanggal szól. Egyszer meg kellene hallgatnotok egy ilyen TauCeti-re alapuló rendszert, de eddig még ez nem sikerült, mert mindig elpojénkodjátok a meghallgatást, mert nem triódás a kapcsolás, vagy nincs is érdeklődés a munkám irányában. Igazából olyan érzésem van, hogy benneteket jobban érdekel a műszaki tökéletesség (már ha van ilyen), mint a hang minősége. Nincs ezzel semmi baj, csak nem biztos , hogy az az út a jó. Van másik út is...


Amit leírtál, az nem mond ellent, annak amit én írtam. Az nyilvánvaló, hogy a visszacsatolás igyekszik korrigálni. Az a kérdés, hogy mennyire képes ezt megtenni azzal a jellel, amit a hangszóró táplál vissza. Miután ez nem része a sem a bemenő, sem pedig a kimenő jelnek, a visszacsatolás azonban visszavezeti az első fokozatba, ezért ott okozhat problémát.
Ez nem feltétlenül műszaki megközelítés. Sokan pont ezzel magyarázzák a McIntosh sikerét, hiszen igancsak jó hangot produkált annak idején. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy az ARC nem szólhat jól.
Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.20. 15:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Az ARC, és A TauCeti meglehetősen jól szól. Nem mondom, hogy nincs jobb csöves náluk, de nagyon ott vannak a szeren. Én egyelőre jobbat nem hallottam náluk, pedig már sokat hallgattam.
Amúgy az észt nem osztom, csak másfelől közelítem meg a kérdést. Mivel az alapszakmám nem ámítástechnikus, hanem élip mérnök, meg szabályozástechnikából is szereztem papírt levelezőn. Ez utóbbi miatt más a megközelítésem. Ezen erősítők tkp egy szabályozó körök, és értéktartó szabályozást próbálnak végrehajtani. Az érték: a hangszóró kimenet 0 értéke. Szóval csak ennyi. A kimenők tényleg jók, s ezt nem én mondom, hanem mások. Bármilyen más gyártmány mellé odamerem tenni őket. Én csak azt mondom, hogy mivel jó kimenőket, és egyéb alkatrészeket használok, valamint un. super triode kapcsolást a TauCetiben is, meg a HB-ben is, ezért van egy jellegzetes hang, amit produkálnak a cuccaim. Én erre büszke vagyok. :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.20. 16:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Menno van der Veen írt erről a kapcsolásról. Ő a kísérleteknél egy speciális toroid kimenőt használt, aminek szintén nem volt külön katódtekercse. Én nem todok angolul, csak konyhanyelven, de azt megállapítottam, hogy az a szubjektív teszt során a 7., azaz a super trioda kapcsolás lett az abszolult győztes. A tanulmány az AES konferenciára készült, ha jól értem. Akkor már csak nem írhat hülyeséget. Jolida ezt fordíthatná le, mert hátha tanulnánk belőle valami okosat.
Nos itt van, hogy ne én osszam az észt, hanem Menno van der Veen.


Csatolmányok:
Amplifier.pdf [184.53 KiB]
880 alkalommal.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.20. 17:37 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Na most akkor miért nem segít fordítani senki? Tényleg jó lenne.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.20. 17:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
dys-cus írta:
Menno van der Veen írt erről a kapcsolásról. Ő a kísérleteknél egy speciális toroid kimenőt használt, aminek szintén nem volt külön katódtekercse. Én nem todok angolul, csak konyhanyelven, de azt megállapítottam, hogy az a szubjektív teszt során a 7., azaz a super trioda kapcsolás lett az abszolult győztes. A tanulmány az AES konferenciára készült, ha jól értem. Akkor már csak nem írhat hülyeséget. Jolida ezt fordíthatná le, mert hátha tanulnánk belőle valami okosat.
Nos itt van, hogy ne én osszam az észt, hanem Menno van der Veen.

Hogy ne lett volna CFB tekercse, az én Plitron trafómon is van designed by Menno van der Veen
https://shop.plitron.com/specs/2100CFB.pdf


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.20. 18:34 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Van neki katódtekercse, ráadásul különálló. Ez sokkal optimálisabban tervezhető, mint amikor a
szekundert használják visszacsatolásra. Az jól látható, higy az alacsony kimeneti impedancia és a nagy kimenő teljesítmény csak bonyolultabb kapcsolással valósítható meg egyszerre.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.20. 19:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A rajzokról nem derül ki a külön katód tekrenc. Mindegy, én maradok a jólbevált ARC megoldásnál. Ki van kísérletezve a TC-ben, örökre vasalva. :P
Ezek szerint nem is olyan hülye ez az ember, ha trafókat tervez. A trafó tervező, káészítők mind rendes, iparos, okos emberek. :lol: Nagy elmék, ha találkoznak. :!:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.20. 19:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
A szekunder katódkörbe kötésének egy nagy előnye van. A visszacsatolt jel pontosan a kimenő jel, nem módusul a trafó átviteli tulajdonságaival.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.20. 19:57 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
dys-cus írta:
A rajzokról nem derül ki a külön katód tekrenc.


A rajzból nem is, de a 4. ábráról igen. Azon még a 2db 10ohmos ellenállás is be van rajzolva amin a végcsövek nyugalmi áramát lehet megmérni.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.20. 20:03 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Konzol írta:
A szekunder katódkörbe kötésének egy nagy előnye van. A visszacsatolt jel pontosan a kimenő jel, nem módusul a trafó átviteli tulajdonságaival.


Ez így van. De nagy hátránya, hogy a visszacsatolás nagyságát nem tudod megválasztani. Nézzük a Tau Cetit: 6ohmos szekunder középleágazással, 35W kimenő teljesítménnyel. Ez kb. 20Vpeak kimenő feszültséget jelent a szekunderen. Ennek a fele jut egy katódra. Ha a végcsövek előfeszültsége kb. -30V, akkor az alkalmazott visszacsatolás kb. 2,5dB. Ettől csak úgy tudsz eltérni, ha megváltoztatod a szekunder illesztést, ami viszont más szempontból fontos.
Ha külön tekercsed van, akkor ott széles határok között változtatni tudod a visszacsatolást (itt a határokat a nyílt hurok/nincs nvcs, illetve a meghajtó kimeneti feszültség maximuma határozza meg).

Sajti

Ui.: Anno sokat kísérleteztem 6550 csövekkel én is a lokális visszacsatolással.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.20. 20:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Ritkák az olyan dolgok, amiknek csak előnyei vannak.Egy erősítő kompromisszumok sokasága. A fejlesztés során ki lehet próbálni többféle beállítást, csak megfelelő számú leágazás kell hozzá. Egy erre berendezkedett cégnél ez nem áthidalhatatlan fejlesztési akadály.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.20. 20:15 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Konzol írta:
Ritkák az olyan dolgok, amiknek csak előnyei vannak.Egy erősítő kompromisszumok sokasága. A fejlesztés során ki lehet próbálni többféle beállítást, csak megfelelő számú leágazás kell hozzá. Egy erre berendezkedett cégnél ez nem áthidalhatatlan fejlesztési akadály.


Nekem máig megvan a Marton féle kimenőm, amivel próbálgattam a 6550-eket. Középen kettéosztott cséve, oldalanként 5 réteg primer, és 4 réteg szekunderrel. Így aztán a primert 20%-os lépésekben lehetett a átpakolni a katódba visszacsatolásnak, úgy, hogy közben megmaradt az ideális illesztés is. Sokat is próbálkoztam vele, kötögettem, hallgattam szorgalmasan. A pikantéria a dologban, hogy aztán bekötöttem triódába, mindenféle visszacsatolás nélkül, és úgy felejtődött...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.20. 20:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
sajti írta:
Konzol írta:
A szekunder katódkörbe kötésének egy nagy előnye van. A visszacsatolt jel pontosan a kimenő jel, nem módusul a trafó átviteli tulajdonságaival.


Ez így van. De nagy hátránya, hogy a visszacsatolás nagyságát nem tudod megválasztani. Nézzük a Tau Cetit: 6ohmos szekunder középleágazással, 35W kimenő teljesítménnyel. Ez kb. 20Vpeak kimenő feszültséget jelent a szekunderen. Ennek a fele jut egy katódra. Ha a végcsövek előfeszültsége kb. -30V, akkor az alkalmazott visszacsatolás kb. 2,5dB. Ettől csak úgy tudsz eltérni, ha megváltoztatod a szekunder illesztést, ami viszont más szempontból fontos.
Ha külön tekercsed van, akkor ott széles határok között változtatni tudod a visszacsatolást (itt a határokat a nyílt hurok/nincs nvcs, illetve a meghajtó kimeneti feszültség maximuma határozza meg).

Sajti

Ui.: Anno sokat kísérleteztem 6550 csövekkel én is a lokális visszacsatolással.


Nos ez a TC-ben nem így van. És itt van az eb elhantolva. Ugyanis a szekunder tekercs az alábbiak szerint néz ki: Középleágazástól jobbra balra van egy 6,3 Ohmos illesztés. A közép a földön van. Aztán ezt a bizonyos 6,3-Ohmos teketcset jobbra-balra szimmetrikusan fojtatom, és a folytatás vége lesz a katódba kötve. A folytatás mértéke tapasztalati úton lett kitalálva. Aztán választhatok, hogy az NFB-t szimmetrikusan a hangszóróról viszem-e vissza, vagy a katódrtól. Elárulom, jobb az erősítő hangja, ha a katódból megy a visszacsatolás. Szóval fából nikkelkarika, mert van is külön tekercs, de nincs is. Hozzáteszem, a kimenő mind primérileg, mint szekunder ügyileg 1%-on belül teljesen szimmetrikus. Ez biztosítja a tökéletes szimmetriát a jelben. Persze hibahatárral, de ez a hiba rendkívül kicsi, és maga az erősítő ki is egyenlíti. Ezért nagyon pici a torzításom. Ez a titka a TC hangjának. Úgy tűnik, általában tetszik ez a hang a legtöbb embernek. Akinek nem tetszik, annak meg nem is akar tetszeni. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.20. 20:23 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
dys-cus írta:
Aztán ezt a bizonyos 6,3-Ohmos teketcset jobbra-balra szimmetrikusan fojtatom, és a folytatás vége lesz a katódba kötve. A folytatás mértéke tapasztalati úton lett kitalálva.


Értem, de ha így csinálod, akkor már te is eltértél valamelyest az ARC megoldásától, akiknél a kimenet a két katód között van (legtöbbször a 16ohmos, de van, hogy a 8ohmos). Márpedig pontosan azért tértél el, hogy nagyobb visszacsatolást tudjál megvalósítani, mint ami a szekunder feszültségből adódna.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.20. 20:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
sajti írta:

Nekem máig megvan a Marton féle kimenőm, amivel próbálgattam a 6550-eket. Középen kettéosztott cséve, oldalanként 5 réteg primer, és 4 réteg szekunderrel. Így aztán a primert 20%-os lépésekben lehetett a átpakolni a katódba visszacsatolásnak, úgy, hogy közben megmaradt az ideális illesztés is. Sokat is próbálkoztam vele, kötögettem, hallgattam szorgalmasan. A pikantéria a dologban, hogy aztán bekötöttem triódába, mindenféle visszacsatolás nélkül, és úgy felejtődött...

Sajti


Tehát az rettentő nagy hátrány "házi" körülmények közt sem áthághatatlan...
( Hogy az általam hallott dyscus erősítők az ilyen jellegű kimenők miatt jók - mert egyébként jók -, vagy a "szuper trióda" kapcsolás nélkül is jók lennének, azt nem tudom megmondani, de ezzel a megoldással jók.. )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.20. 20:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Mivel dyscus 6 ohmra illeszt, nem 16-ra... Azért ez jelentős eltérés feszültségben..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.20. 20:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Konzol írta:
Ritkák az olyan dolgok, amiknek csak előnyei vannak.Egy erősítő kompromisszumok sokasága. A fejlesztés során ki lehet próbálni többféle beállítást, csak megfelelő számú leágazás kell hozzá. Egy erre berendezkedett cégnél ez nem áthidalhatatlan fejlesztési akadály.

Én ezen túl vagyok.
Kísérleteztem, nem keveset.
Marton úr nyugdíjba ment. Annak idején mikor még frissiben elkezdtem kimenőket tekerni, három SE kimenőt hasonlítottak össze az ismerőseim vagy 25-en, vakon. Azóta sem volt korrektebb teszt a magyar DIY hifiben. A 3 trafó Lundhal, Marton, és Dyscus volt. Nem tudom már a szavazati arányt, de talán 90%-ban az akkor debütáló kimenő nyert. Nem mondom melyik, de az biztos, egy évig éjjel nappal 300B kimenőket tekertem utánna valamilyen ok folytán. :)
Aztán Marton úr eladta a szerszámait, egy azóta eltűnt barátomnak, akitől én megvettem a csévéket, a hiperszil magokat (pl bilincsből ma is van egy raklapnyi) és huzalt, szigetelő papírokat. Igazából a huzalt használtam el, mivel az összes többi anyag inkább a hiperszilekhez van méretezve. Viszont trafó leírást nem kaptam meg, azt nem adta a barátom, s nem adta a Marton bácsi tekercselőgépét sem. Nem tudom mi lett vele. Én meg szereztem egy METEOR svájci gyártmányú félautomata rétegtekerőt, amivel azóta is dolgozok. Ezt csak azért írtam le, hogy lássátok, rengeteg munka, fejlesztés van ezekben a trafókban. Azt is elárulom, hogy mikor az ESL hangfalaimat építettem, s kellett hozzá step-up trafó, ami ugye akkor jó, ha szimmetrikus, akkor tanultam meg kimenőt tekerni PP erősítőkhöz. Nyilvánvalóan a fentiek miatt leszarom a kínai erősítőket, mivel hogy hordják őket hozzám trafó cserére. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.20. 20:37 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Köszönöm az elismerést, igyexem, mert a célom az, hogy minnél többen élvezhessék munkám gyümölcsét a zenehallgatási szokásaik között. S ne feledjétek: mindennél van jobb, de most én a TauCeti MKV.-nél jobbat nem tudok készíteni, legfeljebb csak úgy, hogy a piros ellenállók helyett pl. Tantallumokat teszek be. Eccer ki kellene próbálni, de kinek van arra pénze? :cry:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.20. 20:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A szóba került Huye Baby is hasonló alapokon nyugszik, és higgyétek el Mercídesznek, tényleg nagyon zenei hangú, s ugyanakkor ütős hangzású kis masina. Mindenkinek ajánlom megépítésre, rajzai fent vannak, a NYÁK lap tervet el tudom küldeni, de sajna a hangminőséghez kell a kimenő.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.21. 08:17 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
istvan01 írta:
Ha szabad egy észrevételt tennem. A topic címe Kínai Csövesek, és ha ide téved egy újfijú, joggal feltételezheti, dys-cus maga is kínai leszármazott, vagy kínai csöves bizniszben utazik, vagy összefog zavarodni, hogy is van most?
/Ha csöves dolgokról van szó, pár poszt után elég hamar kilyukadunk pl egy TauCetinél/

Nem érted a logikát?!
Meg tudja ország -világ hogy Dys.cus csinálja a legjobb erölködőket és hogy milyen sz@r az SE.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.21. 10:39 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
istvan01 írta:
Ha szabad egy észrevételt tennem. A topic címe Kínai Csövesek, és ha ide téved egy újfijú, joggal feltételezheti, dys-cus maga is kínai leszármazott, vagy kínai csöves bizniszben utazik, vagy összefog zavarodni, hogy is van most?
/Ha csöves dolgokról van szó, pár poszt után elég hamar kilyukadunk pl egy TauCetinél/

Nem érted a logikát?!
Meg tudja ország -világ hogy Dys.cus csinálja a legjobb erölködőket és hogy milyen sz@r az SE.

Hol írtam itt ilyet? Ne csúztass kérlek. Éppen azt írtam, hogy van jobb. ;)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.21. 11:48 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
dys-cus írta:
Hol írtam itt ilyet? Ne csúztass kérlek. Éppen azt írtam, hogy van jobb. ;)

Nekem kicsit az az érzésem, hogy pillanatnyilag azt bizonygatod, hogy 1+1=2. ;)
Hát hogyne lennének jobbak a te erősítőid (és a kapcsolás technika ebben az értelemben csak másodlagos), ha ezek a kínai erősítők szinte csak hulladék alkatrészeket tartalmaznak. Az egyetlen igazi "érték" bennük talán a kaszni, bár általában az is tele van elfúrt lyukakkal, szar menetekkel...
A Te erősítőid és a kínai kittek, erősítők között gondolom többszörös az árkülönbség, ez így természetesen nem lehet reális összehasonítás. :shock:
Az erősítőid ár/érték aránya kiváló, míg a kínai csöveseké csak jó, mégis a kettő között jelentős minőségi eltérés tapasztalható.

Amúgy állítom, hogy kezdő építgetőknek, csövesekkel ismerkedőknek kiváló tanulópálya lehet egy ilyen kínai "csoda", főként ha olcsón + akciósan vásárolják. Egy biztos, félteni nem kell a módosítgatások során! :lol:
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.21. 14:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
deeraudio írta:
dys-cus írta:
Hol írtam itt ilyet? Ne csúztass kérlek. Éppen azt írtam, hogy van jobb. ;)

Nekem kicsit az az érzésem, hogy pillanatnyilag azt bizonygatod, hogy 1+1=2. ;)
Hát hogyne lennének jobbak a te erősítőid (és a kapcsolás technika ebben az értelemben csak másodlagos), ha ezek a kínai erősítők szinte csak hulladék alkatrészeket tartalmaznak. Az egyetlen igazi "érték" bennük talán a kaszni, bár általában az is tele van elfúrt lyukakkal, szar menetekkel...
A Te erősítőid és a kínai kittek, erősítők között gondolom többszörös az árkülönbség, ez így természetesen nem lehet reális összehasonítás. :shock:
Az erősítőid ár/érték aránya kiváló, míg a kínai csöveseké csak jó, mégis a kettő között jelentős minőségi eltérés tapasztalható.

Amúgy állítom, hogy kezdő építgetőknek, csövesekkel ismerkedőknek kiváló tanulópálya lehet egy ilyen kínai "csoda", főként ha olcsón + akciósan vásárolják. Egy biztos, félteni nem kell a módosítgatások során! :lol:
db

Nem bizonygatok én semmit, csak szóba került a CFB, és arról beszélgettünk. Sajtival, Konzollal, meg Ford-al. Aztán egyből jött a pejoratív hozzászólás. Kösz, de nem kell.
Aki építeni, kísérletezni akar, annak jó a kínai, mert legalább van egy doboza, ami mondjuk nekem nagyon nem tetszik, de hát ez lényegtelen. Kísérletezés közben ha valaki leégeti, sokat nem veszít vele. Azt azért tudni kell, hogy vannak jó kínai csövek is, csak nem saját név alatt. Nekem most az (na vajon milyen erősítőben?) Psvane felíratú van, és amilyen nyers volt a hangja, most egészen kellemes lett bejáródva jó helyen. Nagy előnye a három csillám, ezért aztán lehet rúgdosni is a cuccot, akkor sem mikrofóniás. Amúgy meg ami nem kínai, az nem is eredeti. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1495 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 26, 27, 28, 29, 30

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség