audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 14:22

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 70 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2017.07.03. 10:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Most látom, hogy ide még nem is írtam a TauCeti MkV.-ről. :?
Ami késik, az nem múlik, hamarosan pótolni fogom. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.07.03. 17:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Hogy tudjuk miről is van szó: Az utsó TauCeti verzióról, amely az V. verzió, amely neve: TauCeti MkV. Arra jó erősítő, amiről a reklámszlogen is ír:
Csatolmány:
TauCeti 38W PP erősítő color.jpg
TauCeti 38W PP erősítő color.jpg [ 107.14 KiB | Megtekintve 56955 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.07.03. 17:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Valamikor végre sikerült szereznem 0,95mm-es rézhuzalt. Ehhez módosítottam a TauCeti trafókat. Érdekesség képpen mondom csak el, hogy csak a drót váltás miatt négy kimenőt kellett szétvágnom, mire olyan lett a trafó, amilyet szerettem volna. Mindig megmosolygom a műkedvelőket, akik vesznek 100 rugós vasat, aztán kitalálják mennyi drót fér rá, megtekerik, aztán beépítik, és hű de jól szól. Legalábbis kb félévig. Aztán valaki kitalál egy másik elrendezést, s az fog jól szólni. Szóval lett egy új trafó,aminek a tulajdonságai jók, továbbra is szimmetrikus, és megismételhető akár százszor is. Közben kialakult egy dobozforma is, amibe a már bevált elrendezés beleépíthető lett. Igaz nem stancolt, "csak" lézer vágott, de szerintem szép, időt álló dizájn, nem hivalkodó cvsilivili,csiliárd billiárd árért. Benne van az emberi munka minden szeretetével.
Elektronikailag is fejlődött a kapcsolás. Illetve visszafejlődött. Az Mk III.es verzióhoz képest egyszerűsödött, az Mk II.-höz képest bonyolultabb, de legalább is észszerűbb. A blokksémáját az alábbiakban szemügyre lehet venni, össze lehet hasonlítani az eredeti kapcsolás blokksémájával. Egy kis képzelőerővel ki lehet találni, hogy ez a kapcsolás egyrészt hasonlít a Hulye Baby-re, másrészt egy Williamson kapcsolás annak minden előnyével, és van egy kis ARC design is benne, miután CFB-t tartalmaz. Teljesen szimmetrikus, a fázisforgató cső ECC82, a meghajtó cső pedig ECC88. A szimmetria kiterjed a kimenőtrafóra, és a visszacsatolásokra is.
Csatolmány:
TauCeti MkV blokk.JPG
TauCeti MkV blokk.JPG [ 58 KiB | Megtekintve 56946 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.07.03. 17:42 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Mivel az V-ös verzió meglehetősen kiforrott, ezért engedtem a köz nyomásának, melynek gyakorlati értelme nem sok van, de az erősítő csak szebb tőle, mármint a belseje. A NYÁK lemezt legyártattam egy profi kisüzemmel. Osztottam, szoroztam, kiderült, hogy a gyártott NYÁK nem igazán drágább attól, mint namit én csinálok, de viszont szebb. Ugyanis fel van szitázva. A Lötstop divatos kékszínű, a feliratozás fehér, maga a lemez zöldes színű áttetsző, divatja múlt, de vastag lemezből készült vastag vezető réteggel. Ha jólemléxem 70 mikronos. A fotókon ezen PCB látható tenyeres, és fonák oldalról.
Csatolmány:
20170413_201121.jpg
20170413_201121.jpg [ 473.24 KiB | Megtekintve 56945 alkalommal. ]

Csatolmány:
20170419_010451.jpg
20170419_010451.jpg [ 435.61 KiB | Megtekintve 56944 alkalommal. ]

A csőfoglalatoknál a nagy fehér kör azért van, mert ott kell elleneőrző méréseket fojtatni. A jumper meg azért van beépítve, mert élesztésnél, illetve hiba keresésnél hatékonyabb a munka, ha az NFB ki van iktatva. Ez a gép eléggé komplex rendszer, és jó ilyen fortélyokat alkalmazni. Aztán ha minden OK, akkor egyszerűen összeforrassza az ember konstruktőre a jumper tüskéit.
Nem tudok betelni a szépségével. :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.07.03. 17:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Ezen a fotón a toldó látható. Ez egy NYÁK lemez, ahová a trafó sprőd kivezetései csatlakoznak, s a feszelyt lágyabban kezelhető szép színes vezetékekkel lehet tovább vinni. Ez nem tűnik fontos dolognak, de hidjétek el a szerelés, és javítás szempontjából fontos. 5-öst kap, aki kitalálja miért. A lágyabb vezeték mindig Habia, aminek magas olvadáspontú polietilén szigetelése, és ón bevonata van az elemi szálakon. Sokan ezüstözött drótként, és teflon szigetelés névvel árulják. Marhaság. Ezeknek az embereknek azt ajánlom, tanuljanak kémiát.
Ezen a bizonyos toldón a vezető vékonynak látszik, de ez ne legyen megtévesztő. Az elektronok az egymáshoz közel lévő vezető végek között simán közlekednek, melegedés nem történik. A magas gyanta tartalmú minőségi forrasztóón ott hagyja nyomát: kiolvad a gyanta, s szigetelő réteget képez. Mások szerint ez káros, mert idővel a gyanta vezetővé válik. Ja. :lol: Meg megeszi a rezet, mint a Kisgömböc a mesében. :roll:
Csatolmány:
20170517_152400.jpg
20170517_152400.jpg [ 370.37 KiB | Megtekintve 56939 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.07.03. 18:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
"Teljesen szimmetrikus, a fázisforgató cső ECC82, a meghajtó cső pedig ECC88. A szimmetria kiterjed a kimenőtrafóra, és a visszacsatolásokra is."

Bocsi, hogy bele vau, de ez asszimetrikus bemenetű vagy nem ? :lol:

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.07.03. 18:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Hibát mindenki vét. Én is siettem. Nos meg is kaptam az első pofont a sietségért. Sajna a Mundorf kondik ebbe a dobozba sem férnek bele. Mundorfok ki, helyükre vegyesen Nichikon, és Rubycon kondik kerültek. A tápban az alkalmazott cca. 420 Volt tápfesz mellé így összesen 1390uF puffer került be. A széria készülékekbe ennél több, 1560uF kondi kerül. Az ebben tárolt energia mennyiség használata mellett az erősítő még akkor is szól, ha az EU lekapcsoltatja a paksi erőművet.
A látható fényképen még a kimenők nincsenek bekötve, valamint ilyen készültségi állapotban van még a bemenet is. Ott még drót sincs.
Csatolmány:
20170517_152411.jpg
20170517_152411.jpg [ 439.07 KiB | Megtekintve 56926 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.07.03. 18:54 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
hodyka57 írta:
"Teljesen szimmetrikus, a fázisforgató cső ECC82, a meghajtó cső pedig ECC88. A szimmetria kiterjed a kimenőtrafóra, és a visszacsatolásokra is."

Bocsi, hogy bele vau, de ez asszimetrikus bemenetű vagy nem ? :lol:

Akkor úgy írom, hogy teljesen szimmetrikus erősítő, ami asszimetrikus bemenettel rendelkezik. Egy biztos: nem digitális kapcsolgatós, kvantálós szar. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.07.03. 18:55 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
dys-cus írta:
amiről a reklámszlogen is ír:[/attachment]

Baráti frocli ON :lol:
Ha az utolsó mondat igaz, akkor (mivel a Cet csillagkép Tau-ja 12 fényévre van a Földtől) 12 évem van arra, hogy a PP közel kerüljön a szívemhez? ;)
Van erre nekem ennyi időm? :shock:
Mondjuk addig is hallgathatok SE-t.... :D
Baráti frocli OFF


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.07.03. 18:59 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.10.25. 13:48
Hozzászólások: 33
dys-cus írta:
Mivel az V-ös verzió meglehetősen kiforrott, ezért engedtem a köz nyomásának, melynek gyakorlati értelme nem sok van, de az erősítő csak szebb tőle, mármint a belseje. A NYÁK lemezt legyártattam egy profi kisüzemmel. Osztottam, szoroztam, kiderült, hogy a gyártott NYÁK nem igazán drágább attól, mint namit én csinálok, de viszont szebb. Ugyanis fel van szitázva. A Lötstop divatos kékszínű, a feliratozás fehér, maga a lemez zöldes színű áttetsző, divatja múlt, de vastag lemezből készült vastag vezető réteggel. Ha jólemléxem 70 mikronos. A fotókon ezen PCB látható tenyeres, és fonák oldalról.
Csatolmány:
A 20170413_201121.jpg csatolmány már nem érhető el.

Csatolmány:
A 20170419_010451.jpg csatolmány már nem érhető el.

A csőfoglalatoknál a nagy fehér kör azért van, mert ott kell elleneőrző méréseket fojtatni. A jumper meg azért van beépítve, mert élesztésnél, illetve hiba keresésnél hatékonyabb a munka, ha az NFB ki van iktatva. Ez a gép eléggé komplex rendszer, és jó ilyen fortélyokat alkalmazni. Aztán ha minden OK, akkor egyszerűen összeforrassza az ember konstruktőre a jumper tüskéit.
Nem tudok betelni a szépségével. :D


'Nem azért, de már sokadszorra (mondom, le sem lehet lőni) olyat alkottam...
7 nyelven beszél. a nyolcadikat meg most tanítom neki. Kicsit még tájszólásos szegény, és dörmög, meg morog is okítás alatt, de majd kinövi.
Nem érdekes. ha egynél több sört iszom, amúgy sem hallom.'

Értem én, hogy fejlesztés, szép dolog, csak azt nem, miért van benne (még mindig) földhurok.? Bemenetek földjei közt a 10R -nél van jobb megoldás. Jó nyákterv. E nélkül felesleges gyári nyákot gyártatni.
Mutatok egyet, nehogy azt mond, hogy csak a levegőbe beszélek.

Csatolmány:
6P1P PP4.jpg
6P1P PP4.jpg [ 264.78 KiB | Megtekintve 56925 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.07.03. 19:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Biztosan sokan elcsodálkoznak a Jantzen Superior Z-cap kondi, mint csatoló alkalmazásán. Ezek a kondik inkább hangváltóba készülnek. Hölgyeim, s Uraim! Meg kell próbálni. Értékítélet előtt meg kell hallgatni. Nagyon jó, sajna kicsit húzós is, de Mo.-n is beszerezhető valahol Budán.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.07.03. 19:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
dys-cus írta:
hodyka57 írta:
"Teljesen szimmetrikus, a fázisforgató cső ECC82, a meghajtó cső pedig ECC88. A szimmetria kiterjed a kimenőtrafóra, és a visszacsatolásokra is."

Bocsi, hogy bele vau, de ez asszimetrikus bemenetű vagy nem ? :lol:

Akkor úgy írom, hogy teljesen szimmetrikus erősítő, ami asszimetrikus bemenettel rendelkezik. Egy biztos: nem digitális kapcsolgatós, kvantálós szar. :lol:


Idelye lenne már, hogy elgyere, és hallgass egy jó erősítőt :lol:

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.07.03. 19:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
euro21 írta:
dys-cus írta:
amiről a reklámszlogen is ír:[/attachment]

Baráti frocli ON
Ha az utolsó mondat igaz, akkor (mivel a Cet csillagkép Tau-ja 12 fényévre van a Földtől) 12 évem van arra, hogy a PP közel kerüljön a szívemhez?
Van erre nekem ennyi időm?
Mondjuk addig is hallgathatok SE-t....
Baráti frocli OFF

Sajna a szlogen nem így szól. A TauCeti a legközelebbi, a szívünkhöz, meg mindenhez, stb. Érted Te ezt, csak hát nem érzékeled, mert nagyot hallasz az SE miatt. :lol: Amúgy meg hallgasd a torzítógéped. :lol: A triódás talira besült előfokod műxik már?
Az SE tudod mit jelent? Elmondom: Ezen SE lehet zenét hallgatni, meg a tranyóson sem. Bár ez utóbbiból vannak jó példányok Halus, meg KD hívei tulajdonában. :lol: ;)
Amúgy szeretlek, de nem szivárványosan. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.07.03. 19:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
hodyka57 írta:
dys-cus írta:
hodyka57 írta:
"Teljesen szimmetrikus, a fázisforgató cső ECC82, a meghajtó cső pedig ECC88. A szimmetria kiterjed a kimenőtrafóra, és a visszacsatolásokra is."

Bocsi, hogy bele vau, de ez asszimetrikus bemenetű vagy nem ? :lol:

Akkor úgy írom, hogy teljesen szimmetrikus erősítő, ami asszimetrikus bemenettel rendelkezik. Egy biztos: nem digitális kapcsolgatós, kvantálós szar. :lol:


Idelye lenne már, hogy elgyere, és hallgass egy jó erősítőt :lol:

Ja!

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.07.03. 20:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
mofesa írta:
dys-cus írta:
Mivel az V-ös verzió meglehetősen kiforrott, ezért engedtem a köz nyomásának, melynek gyakorlati értelme nem sok van, de az erősítő csak szebb tőle, mármint a belseje. A NYÁK lemezt legyártattam egy profi kisüzemmel. Osztottam, szoroztam, kiderült, hogy a gyártott NYÁK nem igazán drágább attól, mint namit én csinálok, de viszont szebb. Ugyanis fel van szitázva. A Lötstop divatos kékszínű, a feliratozás fehér, maga a lemez zöldes színű áttetsző, divatja múlt, de vastag lemezből készült vastag vezető réteggel. Ha jólemléxem 70 mikronos. A fotókon ezen PCB látható tenyeres, és fonák oldalról.
Csatolmány:
20170413_201121.jpg

Csatolmány:
20170419_010451.jpg

A csőfoglalatoknál a nagy fehér kör azért van, mert ott kell elleneőrző méréseket fojtatni. A jumper meg azért van beépítve, mert élesztésnél, illetve hiba keresésnél hatékonyabb a munka, ha az NFB ki van iktatva. Ez a gép eléggé komplex rendszer, és jó ilyen fortélyokat alkalmazni. Aztán ha minden OK, akkor egyszerűen összeforrassza az ember konstruktőre a jumper tüskéit.
Nem tudok betelni a szépségével. :D


'Nem azért, de már sokadszorra (mondom, le sem lehet lőni) olyat alkottam...
7 nyelven beszél. a nyolcadikat meg most tanítom neki. Kicsit még tájszólásos szegény, és dörmög, meg morog is okítás alatt, de majd kinövi.
Nem érdekes. ha egynél több sört iszom, amúgy sem hallom.'
Értem én, hogy fejlesztés, szép dolog, csak azt nem, miért van benne (még mindig) földhurok.? Bemenetek földjei közt a 10R -nél van jobb megoldás. Jó nyákterv. E nélkül felesleges gyári nyákot gyártatni.
Mutatok egyet, nehogy azt mond, hogy csak a levegőbe beszélek.

Csatolmány:
6P1P PP4.jpg


Írom: az erősítő teljesen zajtalan. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Hallottad már? Nem. Mérted már a saját ezermester vacakodat? Nem, mert nem láttuk még. Légyszi akkor okoskodj majd, ha legalább annyit mutatsz, mint én. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Szóval csak szerényen.

(Kicsit takarítottam. Sajti)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 08:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A végfokkal való játszadozás során sikerült egy kicsit a hatásfokot feltuningolni. A Philips 6L6WBT csővel a készülék 8 Ohmra 26 Wattot lehel ki magából. Ebből a csőből több nem is jön ki.
Az átvitel nagyon érdekes. Ilyet még nem csináltam. A csővoltmérővel a teljesítményének közel 50%-án (12W) úgy elbújt az alsó -3dB-s pont, hogy alig találtam meg. :P Ez a tény igazolja azt, hogy a kimenőtrafókkal való sok kísérletezés, gyakorlat meghozta a gyümölcsét. Az egészet úgy kell elképzelni, hogy 5Hz-n a jel ugyan torzul, de még mindig csak -3dB szintű az 1kHz-s 0dB-hez képest. A valóságos átvitel 10Hz-n -1dB. Ez alatt már észrevehető egy enyhe torzítás a jelen. A felső terjedelme az átviteli sávnak 54kHz -3dB-vel határolva.
A fotón a hanyatt esett, deszerelés alatt álló erősítő látható. A NYÁK teljesen kész, a Mundorf kondik kicserélődtek. Ez a készülék magam számára készült bemutató erősítő. Azóta már több darab készült belőle, jelenleg is 2 félkész állapotban leledzik. A készülékek jól szólnak.
Csatolmány:
20170517_152411.jpg
20170517_152411.jpg [ 434.38 KiB | Megtekintve 56717 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 08:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Természetesen kívülről is készítettem fényképet az erősítőről. Készülékeimnél a funkció határozza meg a formát. Ezt tartom elsődlegesnek, mert mit ér a szép teás csésze, ha a fülét a nagyra tartott művészke belülre tette. Ezért a doboz hidegenhengerelt acéllemez, lézerrel kivágva. A díszítést hívatott ellátni ez esetben Wenge fából készült előlap. Ez még megmaradt egy régi SE erősítő projectből. És természetesen nem maradhat el az erősítő származását bizonyító lapocska sem. Megemlítem, hogy az erősítő érzékenysége alkalmassá teszi annak előfok nélküli üzemelését. Ezért a kütyü majd kap egy hangerőszabályzót is. Ez később kerül beépítésre. A szabályzóhoz szükséges feszültség a hálózati trafóról biztosítva van.
Csatolmány:
20170519_125207.jpg
20170519_125207.jpg [ 357 KiB | Megtekintve 56714 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 13:10 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
OFF-ok törölve. Némileg kulturáltabb hangnemet szeretnék kérni a t. felektől.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 15:03 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
dys-cus, a nyak vezetosavjai kozott eleg nagy a tavolsag a magasfesz reszeknel ? foleg a forrszemek koruli reszekre gondolok mert ott nincs szigeteles .
itt a norma http://www.smpspowersupply.com/ipc2221pcbclearance.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 17:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
mzperx1 írta:
dys-cus, a nyak vezetosavjai kozott eleg nagy a tavolsag a magasfesz reszeknel ? foleg a forrszemek koruli reszekre gondolok mert ott nincs szigeteles .
itt a norma http://www.smpspowersupply.com/ipc2221pcbclearance.html

Ha azt mondom, hogy már 5 erősítő működik ezzel a NYÁK-kal gond nélkül, akkor szerintem biztos jó. Egyébként kb 0,8mm-nél kisebb távolság sehol nincs. Igyekeztem úgy tervezni. Sőt, mivel ez a nyák a TC Mk II.től végig vonul, nem is öt, hanem sokkal több készülék van hasonló elrendezésben. A földelés lett változtatva csak, amelí két ágúváé vált, egyik ágon az összes táp, meg a fűtés brumm mentesítése "közlekedik", a másik meg a jel ág. Az okoskodók mindig találnak valami kifogást, most a 10 Ohmos ellenállást, ami egy nyilvánvaló tankönyvi megoldás arra az esetre, ha mégis földhurok keletkezne az interkonnektek két ágú földje miatt. Alapesetben nálam nincs szükség rá, de mivel ez nem DIY, hanem kézműves termék, így arra is kell számítani, hogy más is használ ilyen erősítőt más körülmények között. Szóval először tanulni kellene, aztán okoskodni itt egyeseknek. Ezt ne vedd magadra. A legszomorúbb az, hogy tudtam előre, hogy ha itt is megmutatom mit csináltam, akkor a sértő szavakat megjkapom, és természetesen én leszek a hibás, engem pontoznak ki. Nagyon demokratikus kis fórum lett ez mostanában.
Egyébként kösz a linket, majd a fiammal azért naggyából lefordíttatom.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 17:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Értem én, hogy fejlesztés, szép dolog, csak azt nem, miért van benne (még mindig) földhurok.? Bemenetek földjei közt a 10R -nél van jobb megoldás. Jó nyákterv. E nélkül felesleges gyári nyákot gyártatni.
Mutatok egyet, nehogy azt mond, hogy csak a levegőbe beszélek."
Mutass már egy földhurkot benne ha olyan okos vagy, hogy száz kilóméterről meg meg tudod ezt állapítani. Azzal az unaudio vacakkal meg ne dicsekedj, mérést tegyél fel róla ha mersz.
Úgy hogy ellehet tolni a biciklit tudod hová. Egyébként meg ne trollkodj itt is. ;)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 17:56 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
dys-cus, nem akartalak bantani :-) ne legy mar sertodekeny
nek kell ide nagy forditas, eleg a tablazat, peldaul

500 VDC/Vpeak
uncoated, forrasztasgatlo lakk nelkul (nyers nyak) = 2.5 mm
coated, forrasztasgatlo lakkal fedett = 0.8 mm

na de itt van madzsarul is :)
http://nyakaruhaz.hu/a-szigetelesi-tavolsag-meretezese

amugy, ha SprintL 6-ost hasznalsz ott van DRC es be tudod allitani a meretezest


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LKA 2017.07.04. 17:57-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 17:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
dys-cus írta:
"Értem én, hogy fejlesztés, szép dolog, csak azt nem, miért van benne (még mindig) földhurok.? Bemenetek földjei közt a 10R -nél van jobb megoldás. Jó nyákterv. E nélkül felesleges gyári nyákot gyártatni.
Mutatok egyet, nehogy azt mond, hogy csak a levegőbe beszélek."
Mutass már egy földhurkot benne ha olyan okos vagy, hogy száz kilóméterről meg meg tudod ezt állapítani. Azzal az unaudio vacakkal meg ne dicsekedj, mérést tegyél fel róla ha mersz.
Úgy hogy ellehet tolni a biciklit tudod hová. Egyébként meg ne trollkodj itt is. ;)



Jöhet priviben a törvényt ismerem és a jogról meg hallottam :lol:

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 18:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
mzperx1 írta:
dys-cus, nem akartalak bantani :-) ne legy mar sertodekeny
nek kell ide nagy forditas, eleg a tablazat, peldaul

500 VDC/Vpeak
uncoated, forrasztasgatlo lakk nelkul (nyers nyak) = 2.5 mm
coated, forrasztasgatlo lakkal fedett = 0.8 mm

na de itt van madzsarul is :)
http://nyakaruhaz.hu/a-szigetelesi-tavolsag-meretezese

amugy, ha SprintL 6-ost hasznalsz ott van DRC es be tudod allitani a meretezest

Tudom, hogy Te nem kötözködsz. Azért írtam, ne vedd magadra. Csak nem akartam kétszer írni. Lustának lenni is lusta vagyok. :lol:
Amúgy kb a 450Voltos résznél sokkal több van, máshol meg kevesebb a feszültség. Szóval jó, nincs, és nem is volt áthúzás. Egy korai verziónál jártam úgy, hogy kevés volt a keresztmetszet. Na az akkorát szólt mint egy álgyú. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 18:11 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
dys-cus írta:
"
Mutass már egy földhurkot benne ha olyan okos vagy, hogy száz kilóméterről meg meg tudod ezt állapítani. ová.

Sajnos jól látszik a betervezett földhurok.
Középső földfólia és a panel jobb szélén futó GND-t jelkábel földelése RCA csatiknál összeköti, megvan a hurok.
Másik fórumon említettem, el is ismerted, jelkábel földjének átkötésével javítottad.
Nyákterven ez jól látszik, aki kritizálta, nem tudhatta, hogy már orvosoltad ezt a hibát.
Ezért ne gurulj be, jobb lett volna ha inkább leírod a megoldását..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 18:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
hodyka57 írta:
dys-cus írta:
"Értem én, hogy fejlesztés, szép dolog, csak azt nem, miért van benne (még mindig) földhurok.? Bemenetek földjei közt a 10R -nél van jobb megoldás. Jó nyákterv. E nélkül felesleges gyári nyákot gyártatni.
Mutatok egyet, nehogy azt mond, hogy csak a levegőbe beszélek."
Mutass már egy földhurkot benne ha olyan okos vagy, hogy száz kilóméterről meg meg tudod ezt állapítani. Azzal az unaudio vacakkal meg ne dicsekedj, mérést tegyél fel róla ha mersz.
Úgy hogy ellehet tolni a biciklit tudod hová. Egyébként meg ne trollkodj itt is. ;)



Jöhet priviben a törvényt ismerem és a jogról meg hallottam :lol:

Majd úgy is felhívsz, aztán elmondom mind a hármat. Több nem lesz.
Aki ma nálam volt, az nem lesz köztük, elhiheted, pedig van neki HB-je is, meg MkV. TauCetije is. :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 18:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
CHZ írta:
dys-cus írta:
"
Mutass már egy földhurkot benne ha olyan okos vagy, hogy száz kilóméterről meg meg tudod ezt állapítani. ová.

Sajnos jól látszik a betervezett földhurok.
Középső földfólia és a panel jobb szélén futó GND-t jelkábel földelése RCA csatiknál összeköti, megvan a hurok.
Másik fórumon említettem, el is ismerted, jelkábel földjének átkötésével javítottad.
Nyákterven ez jól látszik, aki kritizálta, nem tudhatta, hogy már orvosoltad ezt a hibát.
Ezért ne gurulj be, jobb lett volna ha inkább leírod a megoldását..

Nem gurultam be, csak rühellem a gúnyolódó okoskodó senkiket.
Elismertem, amit elismertem, mert már untam azt, hogy nem lehet meggyőzni. Félreértés ne legyen, nem engem.
Amúgy meg itt a rajz, hogy néz ki a földelés. Nagyon boldog lennék, ha megmutatnád hol a föld hurok, bele is rajzolhatod, rá is festheted, de mindezek ellenére a megoldást is megmutathatod mindenki okulására. A 10 Ohmos ellenállást nem rajzoltam be, mert mint mondtam ha rövidzárra cserélem, akkor sem történik semmi. Szóval várom szíves válaszod.
Csatolmány:
GND.JPG
GND.JPG [ 36.12 KiB | Megtekintve 56581 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dys-cus 2017.07.04. 18:43-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 18:54 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
dys-cus írta:

Idézet:

Nem gurultam be, csak rühellem a gúnyolódó okoskodó senkiket.
Elismertem, amit elismertem, mert már untam azt, hogy nem lehet meggyőzni. Félreértés ne legyen, nem engem.
Amúgy meg itt a rajz, hogy néz ki a földelés.
Csatolmány:
GND.JPG

[/quote]
Idézet:
dys-cus,
Aműgy a bemeneti csatik földje külön van. Csendes is az erősítő, még egy szisszenést sem lehet hallani belőle. Viszont ha bele dugok valamit, és az le van földelve, akkor megjön a föld. Nem vészes, de hallható. Azt hiszem azt csinálom, hogy a két bemeneti földet rövidre zárom, és csak az egyik árnyékolás marad a föld, a másik meg csak árnyék, az egyik oldalán földelve.

Leírtad pontosan a jelenséget, amit a hurok okozott. (Valójában nem a föld jön meg, RCA csatiknál záródik a hurok.) Nem volt vita, te hallottad is, brumm győzött meg, nem én.
Rajzod így nem mond semmit, nyákterv hibájára nem világít rá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 19:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
CHZ írta:
dys-cus írta:

Idézet:

Nem gurultam be, csak rühellem a gúnyolódó okoskodó senkiket.
Elismertem, amit elismertem, mert már untam azt, hogy nem lehet meggyőzni. Félreértés ne legyen, nem engem.
Amúgy meg itt a rajz, hogy néz ki a földelés.
Csatolmány:
GND.JPG


Idézet:
dys-cus,
Aműgy a bemeneti csatik földje külön van. Csendes is az erősítő, még egy szisszenést sem lehet hallani belőle. Viszont ha bele dugok valamit, és az le van földelve, akkor megjön a föld. Nem vészes, de hallható. Azt hiszem azt csinálom, hogy a két bemeneti földet rövidre zárom, és csak az egyik árnyékolás marad a föld, a másik meg csak árnyék, az egyik oldalán földelve.

Leírtad pontosan a jelenséget, amit a hurok okozott. (Valójában nem a föld jön meg, RCA csatiknál záródik a hurok.) Nem volt vita, te hallottad is, brumm győzött meg, nem én.
Rajzod így nem mond semmit, nyákterv hibájára nem világít rá.[/quote]


Sajtinak igaza van. Nincs válasz, sem javaslat. Egyébként a NYÁK terv ezt a vonalvezetést követi, de nyilván a vonal nem vonal, hanem egy terület. Szóval továbbra is várom javaslatod. Valami sokat mondó rajzzal. Ha már az enyém nem mond semmit, habár annak is oka van feltehetőleg. Vagy felesleges várnom? Nyilatkozz légyszi. Hogy mindenkinek tetszen: a legnagyobb tisztelettel kérlek. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 19:35 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Másik fórumon még képet is csatoltam, keresd vissza.
Nyákterveden a jobboldali GND fólia felesleges, nem így alakítanám ki.... Bemeneti kábel árnyékolásának bekötését középső fóliához kösd, mind két oldalét. Eredeti elképzelésed szerint nem így csináltad, egyik ment a középső GND bal feléhez, másik a jobboldali fóliához földelted. Nem is volt probléma addig míg az RCA csatiknál a rácsatlakoztatott jelforrás össze nem kötötte a két földpontot. Remélem így már érthetőbb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 19:45 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Van itt hurok. A "kisebbik" biztos mert a jelforras kimeneten a jobb-bal fold mindig ossze van kotve. Galibat akkor nem okoz ha rogton az erosito bementi csatlakozoin talalkoznak. Mas esetben attol fugg, hogy hol talalkoznak.
A "nagyobbik" hurok akkor jon letre ha a jelforras/preamp kasztnija is foldelt. Ez okozhat nagyobb problemat is.


Csatolmányok:
GND-mzperx1.PNG
GND-mzperx1.PNG [ 48.58 KiB | Megtekintve 56530 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 19:54 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
aki tud angolul, itt minden le van irva
Audio Component Grounding and Interconnection
http://www.diyaudio.com/forums/diyaudio ... ction.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.05. 07:03 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
mzperx1 írta:
Van itt hurok. A "kisebbik" biztos mert a jelforras kimeneten a jobb-bal fold mindig ossze van kotve. Galibat akkor nem okoz ha rogton az erosito bementi csatlakozoin talalkoznak. Mas esetben attol fugg, hogy hol talalkoznak.
A "nagyobbik" hurok akkor jon letre ha a jelforras/preamp kasztnija is foldelt. Ez okozhat nagyobb problemat is.

Már ne haragudj, de ha más a NYÁK-on a földvezeték elrendezése, akkor ugyanígy kialakul a földhurok, ahogy felrajzoltad. Addig még a készülékek a hálózati földön keresztül is össze vannak földelve, meg a jelföld is csatlakozik, mindig lesz földhurok. Bármilyen NYÁK rajzolatnál. Egyébként még mindig nem értem, hogy miért nem búgnak a megépített készülékek. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.05. 07:11 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
dys-cus írta:
Már ne haragudj, de ha más a NYÁK-on a földvezeték elrendezése, akkor ugyanígy kialakul a földhurok, ahogy felrajzoltad. Addig még a készülékek a hálózati földön keresztül is össze vannak földelve, meg a jelföld is csatlakozik, mindig lesz földhurok. Bármilyen NYÁK rajzolatnál. Egyébként még mindig nem értem, hogy miért nem búgnak a megépített készülékek. :)


A legtöbb kereskedelmi készülék kettős szigetelésű, emiatt nincsen földelve, ami eleve kilövi a nagyobbik földhurkot. A kisebbiket pedig vagy a szokásos 10ohmos ellenállással, vagy pedig a közvetlenül a bemenetnél összekötött földeléssel iktatják ki.

Sajnos házilag a kettős szigetelést elég nehéz megoldani, ezért leginkább a soros ellenállás+kondi+dióda hálózat az elterjedt.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.05. 08:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
sajti írta:
dys-cus írta:
Már ne haragudj, de ha más a NYÁK-on a földvezeték elrendezése, akkor ugyanígy kialakul a földhurok, ahogy felrajzoltad. Addig még a készülékek a hálózati földön keresztül is össze vannak földelve, meg a jelföld is csatlakozik, mindig lesz földhurok. Bármilyen NYÁK rajzolatnál. Egyébként még mindig nem értem, hogy miért nem búgnak a megépített készülékek. :)


A legtöbb kereskedelmi készülék kettős szigetelésű, emiatt nincsen földelve, ami eleve kilövi a nagyobbik földhurkot. A kisebbiket pedig vagy a szokásos 10ohmos ellenállással, vagy pedig a közvetlenül a bemenetnél összekötött földeléssel iktatják ki.

Sajnos házilag a kettős szigetelést elég nehéz megoldani, ezért leginkább a soros ellenállás+kondi+dióda hálózat az elterjedt.

Sajti

Pontosan ez a helyzet. A föld hurok nem azon múlik, hogy a hagyományos csillagpont van-e a nyákon kialakítva, vagy nagyon helyesen két külön ágon megy a tápok földje, és a jelek földje egy nagy keresztmetszetű fólia szakaszra, ahová a puffer kondik is csatlakoznak, és ez a pont van egy pontba összehozva a sasszival, a védőfölddeléssel, és az árnyékolással. Erősítőmben nyitott bemenettel nem hallható zaj a hangszóróból egészen közelről sem. Ha egy kettős szigetelésű cuccot csatlakoztatok, akkor is tök süket minden. No jó, egy enyhe nagyon halk sziszegés hallható. Kb 5cm-ről tök hangerőnél. Ha meg egy földelt cuccot csatlakoztatok, akkor kicsit több a zaj, de nem zavaró. Amúgy meg a halpiacra sok úton ki lehet menni. Csak ezt fel kellene ismerni itt néhány embernek. ;)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.05. 09:07 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Ezt most sem banto szandekkal irom ;)

Szerintem csinald ugy ahogy CHZ ajanlotta.

A hangkaris mereseidbol is latszik, hogy vmi nincs rendben. Eleg magasan van az 50Hz es a baratai. Ket lehetoseg van:
1/ nem jol mersz es a meresbe beviszel zajokat/hibakat - foldhurok, kalibracios hibak, stb
2/ jo a meres es akkor tenyleg olyan amilyen

Vmikor 2005-ben megcsinaltam az elso csovesemet, enyhe bugast csak akkor hallottam ha 10-20cm voltam a melysugarzotol.
Felteszem a merest es egy kis magyarazat a spektrumhoz.
50Hz - altalaban foldhurok, indukalt feszultseg
100Hz es a tobiek(150,200,250) - lehetnek az 50 felharmonikusai vagy a tapbol jovo zaj

A masik kepen az erosito jelenlegi allapota. Minden sajat gyartmany, meg a trafok is :D Hat ezt a szart kellene osszalapatolnom a kozeljovoben !


Csatolmányok:
tube-mzperx1.png
tube-mzperx1.png [ 58.51 KiB | Megtekintve 56339 alkalommal. ]
IMG_0342.JPG
IMG_0342.JPG [ 1.06 MiB | Megtekintve 56340 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.05. 11:23 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
dys-cus írta:
Amúgy meg a halpiacra sok úton ki lehet menni. Csak ezt fel kellene ismerni itt néhány embernek. ;)

Felismerni elsősorban neked kellene.
Nem bántó szándékkal írtam eddig sem, az a baj támadásnak véled, ezért téged nem érdekel a többünk véleménye sem.
Múltkorában készült erősítőd is erősen brummos volt, ebből kisebb vita is keletkezett.
Már akkor is próbáltam javasolni nyák módosítását, meglepődve láttam, hogy legyártattad az akkori hibákkal.
Ha már szimmetrikusra próbálod tervezni, akkor valóban legyen szimmetrikus. Elkok fóliájának vezetésére is próbáltam javaslatot tenni, nem érdekelt, talán azért mert én mondtam.
Árnyékolt kábel használata esetén érdemes egy plusz jel GND vezetéket alkalmazni és árnyékoláson nem folyhat minimális áram sem, megszórhatja a jelvezetéket. Árnyékolást mindig csak egyik végén szabad földelni. Ezek mind egyszerűen megoldhatók, csak remélni tudom, hogy megfontolod..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.05. 11:28 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Érdemes megnézni 1-1 gyári készülék szervízdoksiját. A Marantzokében található panelrajzok nagyon kiváló útmutatók a földelések kivitelezésére...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.05. 17:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
CHZ írta:
dys-cus írta:
Amúgy meg a halpiacra sok úton ki lehet menni. Csak ezt fel kellene ismerni itt néhány embernek. ;)

Felismerni elsősorban neked kellene.
Nem bántó szándékkal írtam eddig sem, az a baj támadásnak véled, ezért téged nem érdekel a többünk véleménye sem.
Múltkorában készült erősítőd is erősen brummos volt, ebből kisebb vita is keletkezett.
Már akkor is próbáltam javasolni nyák módosítását, meglepődve láttam, hogy legyártattad az akkori hibákkal.
Ha már szimmetrikusra próbálod tervezni, akkor valóban legyen szimmetrikus. Elkok fóliájának vezetésére is próbáltam javaslatot tenni, nem érdekelt, talán azért mert én mondtam.
Árnyékolt kábel használata esetén érdemes egy plusz jel GND vezetéket alkalmazni és árnyékoláson nem folyhat minimális áram sem, megszórhatja a jelvezetéket. Árnyékolást mindig csak egyik végén szabad földelni. Ezek mind egyszerűen megoldhatók, csak remélni tudom, hogy megfontolod..

Ne haragudj, de akkor sem a földtől volt beummos, most meg már ÉRTSD MÁR MEG VÉGRE: Nem brummos. Mellesleg mind ez idáig nem adtál új megoldást, ami szerinted jó. Csak megállás nélkül ugyan azt hajtogatod egy nem brummos erősítőre, hogy brummos. Ettől kapok már sikítófrászt. Fosema fórumtárs is csak mondogatja gúnyosan, de megoldást nem tud. Az én földelésem is csillagpontos, csak nem ismeritek fel. Szóval egy rajzot légyszi, hogy szerinted te hogy csinálnád. Csak azt ne rajzold le, hogy a középen futó földre hozzam össze a két bemeneti földet. Ugyanis egy korábbi TC-nél meg azt nem tartottátok jónak. Ezért alakítottam át két ágúvá, mint Borbély úr javasolná. ;)

"Elkok fóliájának vezetésére is próbáltam javaslatot tenni, nem érdekelt, talán azért mert én mondtam."
Nem azért mert te mondtad. Azért nem, mert teljesen jó így. Ne hidd már azt, hogy azért mert neked nem tetszik, azért majd kidobok mindent, s újra neki állok kísérletezni, hogy a hang jó legyen. Nevetséges elképzelés. Mégegyszer, az erősítő ezen kondi elrendezéssel sem búg.

"Árnyékolt kábel használata esetén érdemes egy plusz jel GND vezetéket alkalmazni és árnyékoláson nem folyhat minimális áram sem, megszórhatja a jelvezetéket. Árnyékolást mindig csak egyik végén szabad földelni. Ezek mind egyszerűen megoldhatók, csak remélni tudom, hogy megfontolod.."
Ezt meg 1972 óta így csinálom, tehát nem kellett semmit sem megfontolnom. Egy esetben volt gondom, mikor azt a vacak távos bemenetválasztót kellett utólag egy kiválóan megtervezett rendszerbe beépítenem. Na az feladta a leckét, de akkor sem adtál rá tanácsot.
Egyébként a felhánytorgatott erősítőnél még véletlenül sem földelési probléma volt, hanem a viusszacsatolással volt gond. Azért lett TAU Ceti Mark IV az az egy erősítő, mert pont annak a NYÁK-ját átterveztették, miután az erősítő megadta magát, és újra kellett építeni. Azon egy teljesen más földelési rendszer volt, és akkor is ugyanúgy kellett kábelezni a kütyüt, és továbbra is búgott, még a visszacsati értékén nem állítottam. Akkor megszűnt a búgás.
Értsd már meg: Talikon, rendezvényeken, bemutatókon sokat szerepelt már a TauCeti csakád soha senki nem mondta, hogy búg, mert nem búg, csak neked, aki még életében nem hallotta. Szóval ha segíteni akarsz, akkor rajzold át a rajzom, hogy te hogy csinálnád. Ha ez nem járható út, akkor légyszíves a továbbiakban haggyál békén minden fórumon. Egyszerűen unom a témát. Vagy rajz, vagy kész vége.

"Ha már szimmetrikusra próbálod tervezni, akkor valóban legyen szimmetrikus."
Ez a marhaság meg most jutott el a tudatomig. Te azt hiszed, hogy ha egy áramkör szimmetrikus kapcsolású, akkor az alkatrészek elhelyezése is tükörszimmetrikusnak kell lennie? Blődség. Ha valaki nem így gondolja akkor az pancser, nem ért hozzá, csúnya,. stb. szerínted. Nos nagyon sajnálom a kicsit beszűkült mindent a szemnek, semmit a hangnak képzelgésedet. Remélem finom voltam.
Szóval: vagy rajz, vagy kész vége.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.05. 17:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
MZPERX!
Kb 15 éves vacak ámítógépem van a műhelyemben. Sajna búg, de van mikor nem. Nem is tudom miért. Ezt jól kifigyelted. Viszont elmondom, hogy az erősítőm tök hangerőn rákapcsolva a hangfalra egy halk sziszegésen kívül mást nem lehet hallani. Kb 5centiméterről. Tehát nem búg a TAU CETI. Gyere el, hallgasd meg. Ne idegeljetek már ki. Pedig ezt már pár hozzászólással korábban leírtam. Egyszerűen nem tudom mire vélni ezt az erőlködést. A CHZ által emlegetett erősítő is ha jól emléxem 67, vagy 68dB jel-zsj viszonnyal rendelkezett. Az viszont igaz, hogy a DAC-om egy picit búg, úgyhogy ki is irtom belőle a csöves egyenirányítást, és egy stabilt teszek be helyette, mihelyst az időm engedi. Mit mondjak még, hogy elhidd? Nem akarlak megsérteni, de mintha azt feltételeznétek, hogy hazudok. Az viszont nem túl barátságos hozzáállás lenne. Szóval majd CHZ lerajzolja a tutit. A véleményem majd utánna elmondom.
Most megyek, mert megragadt az új hangfalam egyik doboza. Igen, újjat készítek, de félő nem fogok róla itt írni, mivel majd valaki kitalálja, hogy azért szar, mert nem jó ragasztót használok. Nos ebből inkább nem kérek. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.05. 18:38 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
dys-cus írta:




Idézet:
Csak megállás nélkül ugyan azt hajtogatod egy nem brummos erősítőre, hogy brummos

Kérlek idézd hol állítottam, hogy brummos! Felhasználója viszont hallotta, vissza is vitte.
Én csak azt mondtam, földhurkot terveztél bele, ha téged nem zavar, engem sem.
Idézet:
Szóval egy rajzot légyszi, hogy szerinted te hogy csinálnád.

Nyáktervet nem fogok készíteni, esetleg nyákterveden be jelölhetem hol változtatnék.
Idézet:
Árnyékolást mindig csak egyik végén szabad földelni. Ezek mind egyszerűen megoldhatók, csak remélni tudom, hogy megfontolod.."
Ezt meg 1972 óta így csinálom, tehát nem kellett semmit sem megfontolnom.

Elhiszem, csak még egy elkészült erősítőd belső fotóján sem láttam ezt a megoldást.
Láttam árnyékolt kábelt , amiben a két ér, L/R kábelei közös árnyékolást kapott.
Idézet:
Azért lett TAU Ceti Mark IV az az egy erősítő, mert pont annak a NYÁK-ját átterveztették, miután az erősítő megadta magát, és újra kellett építeni. Azon egy teljesen más földelési rendszer volt, és akkor is ugyanúgy kellett kábelezni a kütyüt, és továbbra is búgott, még a visszacsati értékén nem állítottam. Akkor megszűnt a búgás.

Visszacsatolás mértékének növelésével csökken a brumm, de így nem a probléma keletkezésének okát szüntetted meg, ez csak tüneti kezelés, brumm okozóját kell megszüntetni, az az igazi gyógymód.
Idézet:
Ugyanúgy kellett kábelezni
, ezért nem tudtad megoldani.

Csatolt képen látható a kialakított földhurok, jobboldali és a középső GND RCA csatiknál záródik.


Csatolmányok:
Image 1.png
Image 1.png [ 207.21 KiB | Megtekintve 56170 alkalommal. ]


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára CHZ 2017.07.05. 18:47-kor.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.05. 18:39 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Oke, nyugi, szerintem is az van, hogy rosszul csinalod a mereseket, talan egyszer megmutatom hogyan kell :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.05. 19:01 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.10.25. 13:48
Hozzászólások: 33
dys-cus írta:
CHZ írta:
dys-cus írta:
Amúgy meg a halpiacra sok úton ki lehet menni. Csak ezt fel kellene ismerni itt néhány embernek. ;)

Felismerni elsősorban neked kellene.
Nem bántó szándékkal írtam eddig sem, az a baj támadásnak véled, ezért téged nem érdekel a többünk véleménye sem.
Múltkorában készült erősítőd is erősen brummos volt, ebből kisebb vita is keletkezett.
Már akkor is próbáltam javasolni nyák módosítását, meglepődve láttam, hogy legyártattad az akkori hibákkal.
Ha már szimmetrikusra próbálod tervezni, akkor valóban legyen szimmetrikus. Elkok fóliájának vezetésére is próbáltam javaslatot tenni, nem érdekelt, talán azért mert én mondtam.
Árnyékolt kábel használata esetén érdemes egy plusz jel GND vezetéket alkalmazni és árnyékoláson nem folyhat minimális áram sem, megszórhatja a jelvezetéket. Árnyékolást mindig csak egyik végén szabad földelni. Ezek mind egyszerűen megoldhatók, csak remélni tudom, hogy megfontolod..

Ne haragudj, de akkor sem a földtől volt beummos, most meg már ÉRTSD MÁR MEG VÉGRE: Nem brummos. Mellesleg mind ez idáig nem adtál új megoldást, ami szerinted jó. Csak megállás nélkül ugyan azt hajtogatod egy nem brummos erősítőre, hogy brummos. Ettől kapok már sikítófrászt. Fosema fórumtárs is csak mondogatja gúnyosan, de megoldást nem tud. Az én földelésem is csillagpontos, csak nem ismeritek fel. Szóval egy rajzot légyszi, hogy szerinted te hogy csinálnád. Csak azt ne rajzold le, hogy a középen futó földre hozzam össze a két bemeneti földet. Ugyanis egy korábbi TC-nél meg azt nem tartottátok jónak. Ezért alakítottam át két ágúvá, mint Borbély úr javasolná. ;)

"Elkok fóliájának vezetésére is próbáltam javaslatot tenni, nem érdekelt, talán azért mert én mondtam."
Nem azért mert te mondtad. Azért nem, mert teljesen jó így. Ne hidd már azt, hogy azért mert neked nem tetszik, azért majd kidobok mindent, s újra neki állok kísérletezni, hogy a hang jó legyen. Nevetséges elképzelés. Mégegyszer, az erősítő ezen kondi elrendezéssel sem búg.

"Árnyékolt kábel használata esetén érdemes egy plusz jel GND vezetéket alkalmazni és árnyékoláson nem folyhat minimális áram sem, megszórhatja a jelvezetéket. Árnyékolást mindig csak egyik végén szabad földelni. Ezek mind egyszerűen megoldhatók, csak remélni tudom, hogy megfontolod.."
Ezt meg 1972 óta így csinálom, tehát nem kellett semmit sem megfontolnom. Egy esetben volt gondom, mikor azt a vacak távos bemenetválasztót kellett utólag egy kiválóan megtervezett rendszerbe beépítenem. Na az feladta a leckét, de akkor sem adtál rá tanácsot.
Egyébként a felhánytorgatott erősítőnél még véletlenül sem földelési probléma volt, hanem a viusszacsatolással volt gond. Azért lett TAU Ceti Mark IV az az egy erősítő, mert pont annak a NYÁK-ját átterveztették, miután az erősítő megadta magát, és újra kellett építeni. Azon egy teljesen más földelési rendszer volt, és akkor is ugyanúgy kellett kábelezni a kütyüt, és továbbra is búgott, még a visszacsati értékén nem állítottam. Akkor megszűnt a búgás.
Értsd már meg: Talikon, rendezvényeken, bemutatókon sokat szerepelt már a TauCeti csakád soha senki nem mondta, hogy búg, mert nem búg, csak neked, aki még életében nem hallotta. Szóval ha segíteni akarsz, akkor rajzold át a rajzom, hogy te hogy csinálnád. Ha ez nem járható út, akkor légyszíves a továbbiakban haggyál békén minden fórumon. Egyszerűen unom a témát. Vagy rajz, vagy kész vége.

"Ha már szimmetrikusra próbálod tervezni, akkor valóban legyen szimmetrikus."
Ez a marhaság meg most jutott el a tudatomig. Te azt hiszed, hogy ha egy áramkör szimmetrikus kapcsolású, akkor az alkatrészek elhelyezése is tükörszimmetrikusnak kell lennie? Blődség. Ha valaki nem így gondolja akkor az pancser, nem ért hozzá, csúnya,. stb. szerínted. Nos nagyon sajnálom a kicsit beszűkült mindent a szemnek, semmit a hangnak képzelgésedet. Remélem finom voltam.
Szóval: vagy rajz, vagy kész vége.


Ez csak Téged jellemez.

Ennek ellenére, lásd kivel van dolgod, rajzoltam Neked. Ha valami nem érthető szólj (szépen), és elmagyarázom.

Csatolmány:
GND.JPG
GND.JPG [ 56.89 KiB | Megtekintve 56160 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.05. 19:14 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Összedobtam egy skiccet. Külön leválasztás van benne a földelés okozta hurok ellen, és külön leválasztás van benne az RCA-k földelése által okozta hurok ellen.

Sajti

(Most nézem csak, hogy sikerült megtükrözni, és jobbra került a bal, és balra a jobb :D )


Csatolmányok:
tauceti_föld.png
tauceti_föld.png [ 29.81 KiB | Megtekintve 56151 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.05. 19:31 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Nagyon szemléletes a rajzod, látom az elkok bekötését javítottad,
Eredeti nyákterven több helyen is durván el van szúrva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.05. 19:43 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Sajti, ez igy okes, mondjuk ebben az esetben az RCA foldek ellenallasai feleslegesek, de ha rakerulnek a nyakra az sem baj, lehet keserletezni veluk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.05. 19:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
sajti írta:
Összedobtam egy skiccet. Külön leválasztás van benne a földelés okozta hurok ellen, és külön leválasztás van benne az RCA-k földelése által okozta hurok ellen.

Sajti

(Most nézem csak, hogy sikerült megtükrözni, és jobbra került a bal, és balra a jobb :D )


Most már csak az a kérdés hol földelődik a negatív visszacsatolas feszü!tség osztója? Na mindegy.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.05. 19:57 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Konzol írta:
Most már csak az a kérdés hol földelődik a negatív visszacsatolas feszü!tség osztója? Na mindegy.


A nvcs a bemeneti fokozatok katódjába megy vissza, tehát azzal együtt földelődik le.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.05. 20:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Ott is lehet, ez igaz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.05. 20:10 
Online
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Ez a földelések kialakítása megérne egy külön témát, nem kellene vele összerondítani a TauCeti Mkxx éltetését.
Azt hiszem sokan, sokszor szívunk vele. Van ugyan egy hasonló a Tudásbázis-Általánosban, de az inkább hiba kereséséről szól. Az pedig csak hab lenne a tortán ha valaki(k) aki(k) bírják a műszaki angolt, akár kalákában, lassacskán haladva, le is fordítanák mzperix által linkelt "Audio Component Grounding and Interconnection" írást.
Az az érzésem, hogy egy "kiváló" erősítő "zseniálissá" tehető a földelési rendszer átgondolásával, átalakításával. Több hibát okoz mint gondolnánk és mint amit mérni tudnánk.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 70 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség