audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:34

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4947 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 99  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.06.18. 20:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
http://index.hu/kulfold/2017/06/17/het_ ... leseteben/

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.06.18. 22:06 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
sajti írta:
A konténerszállító az új taktikai közelharc fegyver. :)

Vakarhatják a fejüket a fegyverszakértők: a kevlár páncélzat elég a golyók és repeszek ellen, no de mi állít meg egy hajóorrot? :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.06.19. 07:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.02.12. 16:16
Hozzászólások: 80
euro21 írta:
sajti írta:
A konténerszállító az új taktikai közelharc fegyver. :)

Vakarhatják a fejüket a fegyverszakértők: a kevlár páncélzat elég a golyók és repeszek ellen, no de mi állít meg egy hajóorrot? :lol:


Nehogy karácsonykor a terroristák Bécsben egy ilyennel hajtsanak a tömegbe. :D :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.06.19. 16:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
marone írta:
Ja, az ilyen hajókat nem valószínű hogy ütközésre is tesztelik. Amúgy nekem úgy tűnt mintha meg is hajlott volna az egész hajótest hosszában, lenne egy törés az ütközés helyénél.
Amúgy merevített a hajótest nagyon hogy erős hullámzásnál ne törjön ketté. Van úgy hogy a levegőben van a hajótest egy része, meg mikor oldalról kap egy erős hullámot a hajó egyik fele, aztán bírnia kell.

Marhaság. Az hajó nem autó, hogy csak úgy töréstesztet végezzenek rajta. Nem az a kategória. A repülővel sem csinálnak törés tesztet, vagy lezuhanási tesztet. Visdzont minden hajó orra igenis tartalmaz gyűrődési zónát, mert az könnyebb, egyszerűbb cipelni, mint egy agyonerősített orrot. Legalábbis keresztény hajóknál ez van. Máshol az orr az erős. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.06.19. 18:32 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
dys-cus írta:
Visdzont minden hajó orra igenis tartalmaz gyűrődési zónát....

Ezt a hülyeséget hol hallottad? :shock: :shock:
Nem akar az a szerencsétlen hajó nekimenni semminek, hanem minél könnyebben (lásd hidrodinamika) szeretné hasítani a vizet (minél gyorsabban, minél kevesebb energiával).

Legalább megnézhetted volna a hajóosztály rajzát:
http://s22.postimg.org/cruzt3ysh/Image1.png

Az a bumszli az orrban a vízvonal alatt ennél elég jelentéktelen, van ahol messzebbre nyúlik, mint a ténylegesen látható orr.
https://navynews.co.uk/assets/upload/fi ... 01ax-1.jpg
http://digital.dailypress.com/cvn77/ima ... 06-FIN.jpg
http://www.maritime-executive.com/media ... _Ship5.JPG
https://www.shutterstock.com/hu/image-p ... -330472130

Ha egy ilyennel rendelkező hajó -amúgy földközi tengeri gálya módjára- felöklel egy másikat, nem a felszín feletti horpadásoktól kell tartani. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.06.19. 19:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Tudom Béla, te ehhez is értesz. A "bumszli" órról holnap ha lesz időm elmondom, hogy miért olyan. De akár most is: azt a célt szolgálja mint a CFB. Előre generál olyan hullámokat, amit majd később a hajótest 180 fokkal eltolva, így teszi viszonylag lamirálissá az áramlást a hajó körül. Időben előre! A Reynold számot tartani kell, különben nagyon fogy az üzemanyag. ;) Amúgy az a szerencsétlen hajó néha neki megy valaminek. Ugyan úgy, mint a repülőgépeknél, ilyenkor ajánlást tesz a vizsgáló iroda a gyártók felé, amit általában be is tartanak. Ilyen eccerű az egész. Van gyűrődési zóna, mivel láttam. Igaz egy kisebb, de tengerjáró hajón.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.06.19. 22:14 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
dys-cus írta:
A "bumszli" órról holnap ha lesz időm elmondom, hogy miért olyan.

Fél évig kínoztak anno ilyennel (radar védő kúp tervezés). :cry: Sok hasznát vettem az életben. ;)

dys-cus írta:
Van gyűrődési zóna, mivel láttam. Igaz egy kisebb, de tengerjáró hajón.

Egyébként igazad van, nevezhetjük akár gyűrődési zónának is. 5m az orr és a bumszli (bulb) eltűnése, aztán még jön 10m gyűrődés. ;)
Mindez egy 18 csomóval ballagó teherszállító (220m hosszú) frontális ütközése (a példa betonfalat feltételez) esetén.

A kettős hajófal cellái valóban méretezettek mechanikus behatásra (a behatolási mélységet a nagyobb hajókon méterekben-tíz méterekben mérik), de ezt gyűrődési zónának nevezni erős túlzás.


Csatolmányok:
Head-on deflection.jpg
Head-on deflection.jpg [ 94.12 KiB | Megtekintve 40730 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.06.19. 22:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Hát. Már a tengeri hajózáshoz is értünk újra. Gratula. Anyahajó, romboló, cirkáló, t.alattjáró. Esetleg klipper, scuner? Daniló capten? Cattaro?? Ellentengernagy? Újra 14 évesnek érzem magam:)
Gyűrődési zónának én a kis hadihajó fedélzeten lévő gyengébb felépítményt neveztem. Amibe beletalált a nagy hajó erős orra. Ennyi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.06.19. 22:48 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Legalábbis keresztény hajóknál ez van. Máshol az orr az erős.
Barom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2017.06.30. 19:18 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
"Így van, a mérnökök nagyon szeretik az egyszerűbb megoldásokat. Működni működik, mérési eredmények is jók, stabil is, nekik ennyi pont elég


Nekik egy csomó dolgot kell szem előtt tartaniuk a tervezéskor ( PL a projektre forditható idő,költség Stb.) .Erről a laikusoknak akik nem végeztek tervező mérnöki munkát ,gőzük sincs .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2017.06.30. 19:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Gybalu71 írta:
Toto írta:
"Így van, a mérnökök nagyon szeretik az egyszerűbb megoldásokat. Működni működik, mérési eredmények is jók, stabil is, nekik ennyi pont elég


Nekik egy csomó dolgot kell szem előtt tartaniuk a tervezéskor ( PL a projektre forditható idő,költség Stb.) .Erről a laikusoknak akik nem végeztek tervező mérnöki munkát ,gőzük sincs .

És Állandóan hülyeségekről álmodoznak. Már mint a laikusok. Most, Magyarországon erről szól a DIY. Nagy baj. Leragadt a DIY.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2017.06.30. 20:17 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
dys-cus írta:
Gybalu71 írta:
Toto írta:
"Így van, a mérnökök nagyon szeretik az egyszerűbb megoldásokat. Működni működik, mérési eredmények is jók, stabil is, nekik ennyi pont elég


Nekik egy csomó dolgot kell szem előtt tartaniuk a tervezéskor ( PL a projektre forditható idő,költség Stb.) .Erről a laikusoknak akik nem végeztek tervező mérnöki munkát ,gőzük sincs .

És Állandóan hülyeségekről álmodoznak. Már mint a laikusok. Most, Magyarországon erről szól a DIY. Nagy baj. Leragadt a DIY.


Teljesen igazad van. Mindenki hüle, csak ÉN vagyok helikopter.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2017.06.30. 20:54 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Barth Ida írta:
dys-cus írta:
Gybalu71 írta:
Toto írta:
"Így van, a mérnökök nagyon szeretik az egyszerűbb megoldásokat. Működni működik, mérési eredmények is jók, stabil is, nekik ennyi pont elég


Nekik egy csomó dolgot kell szem előtt tartaniuk a tervezéskor ( PL a projektre forditható idő,költség Stb.) .Erről a laikusoknak akik nem végeztek tervező mérnöki munkát ,gőzük sincs .

És Állandóan hülyeségekről álmodoznak. Már mint a laikusok. Most, Magyarországon erről szól a DIY. Nagy baj. Leragadt a DIY.


Teljesen igazad van. Mindenki hüle, csak ÉN vagyok helikopter.

Nem helikopterezek. Attól félek. Viszont reggel megyek repülni repülőgéppel.
A hülyeség alatt meg azt értettem, hogy pl teljesen baromság 1 kisjelű csőhöz csatornánként 250 Wattos vasmagra tekertetni hálózatit. Pedig van ilyen. Vagy elérhető kérdéses hangminőségbe beleölni tízezreket egy tápba például, mikor a különbség meghallása kérdéses. Az egész témában már régóta szellemi önkielégítés megy. Ezt nevezem laikus hozzáállásnak. Lehet útálni! :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.07.01. 19:42 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
Nem annyira magányos elfoglaltságként űzik ezt szerintem, mint inkább Don Quijote -izmusként,

nagy elfogultságot gyakorolva megy a mítoszgyártás eredendő jóról és rosszról,

és általában ennek az eredendőzésnek az abszurditása sem elég , mert rá kell erősíteni, vég nélkül újabb és újabb abszurdumokkal. (Talán azért hogy végsősoron egyszercsak sikerüljön elkendőzni a valóságot - mások elől is ?)

Kész politika :? .

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 17:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Kinek küldjem el még legalább azon három ember nevét, aki itt vitát fog generálni? Mire befejezem az ismertetőt? Azt most is leírhatom, hogy a háromból egy még az Ohm törvényt sem ismeri. :lol: Kettő meg csinált max 1-1 erősítőt. Na ilyenekkel vagyok megáldva. Meg ez a fórum is.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 18:34 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
dys-cus írta:
Kinek küldjem el még legalább azon három ember nevét, aki itt vitát fog generálni? Mire befejezem az ismertetőt? Azt most is leírhatom, hogy a háromból egy még az Ohm törvényt sem ismeri. :lol: Kettő meg csinált max 1-1 erősítőt. Na ilyenekkel vagyok megáldva. Meg ez a fórum is.


Ha nem ugrasz minden második hozzászólásra, hanem higgadtan válaszolsz, akkor senki sem fog tudni vitát generálni.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 18:42 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
sajti írta:
dys-cus írta:
Kinek küldjem el még legalább azon három ember nevét, aki itt vitát fog generálni? Mire befejezem az ismertetőt? Azt most is leírhatom, hogy a háromból egy még az Ohm törvényt sem ismeri. :lol: Kettő meg csinált max 1-1 erősítőt. Na ilyenekkel vagyok megáldva. Meg ez a fórum is.


Ha nem ugrasz minden második hozzászólásra, hanem higgadtan válaszolsz, akkor senki sem fog tudni vitát generálni.

Sajti

Ha valaki direkt utazik rád, és gúnyolódik veled, te sem tűröd. Igaz? Te lennél a legjobban megsértődve. Tele van ez a fórum appmékkal. Felénk az értelmes beszédre való képtelenséget így hívják a pszichiáterek. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 18:51 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
dys-cus írta:
Ha valaki direkt utazik rád, és gúnyolódik veled, te sem tűröd. Igaz?


Dehogynem. Ha tudnád mennyi ilyen volt, amit szimplán elengedtem a fülem mellett. Tudod: Aquila non captat muscas.

dys-cus írta:
Te lennél a legjobban megsértődve
Volt ilyen időszak. Azóta kinőttem.

dys-cus írta:
Tele van ez a fórum appmékkal. Felénk az értelmes beszédre való képtelenséget így hívják a pszichiáterek. :lol:


Nekem erről megint megint az Angliába tévedt egyszeri kamionsofőr ugrik be...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 18:54 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
sajti írta:
dys-cus írta:
Ha valaki direkt utazik rád, és gúnyolódik veled, te sem tűröd. Igaz?


Dehogynem. Ha tudnád mennyi ilyen volt, amit szimplán elengedtem a fülem mellett. Tudod: Aquila non captat muscas.

dys-cus írta:
Te lennél a legjobban megsértődve
Volt ilyen időszak. Azóta kinőttem.

dys-cus írta:
Tele van ez a fórum appmékkal. Felénk az értelmes beszédre való képtelenséget így hívják a pszichiáterek. :lol:


Nekem erről megint megint az Angliába tévedt egyszeri kamionsofőr ugrik be...

Sajti

Jó.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 20:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
talán valaki tervezhetne hozzá jó kis meghajtást, kimenőt. Dys-cus?
Tauceti XXXL ??


Csatolmányok:
eimac_250kW.jpg
eimac_250kW.jpg [ 152.55 KiB | Megtekintve 40265 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.07.22. 20:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Hát azért elég durva, mik történnek manapság. (hírek)
Ráadásul, amit a hírben leírtak, mint hibát, az nagyon amatőr.
Ez nagyon komoly hiba volt egyébként, szerintem nem az olcsó bérlet miatt csinálták így meg,
csak annyi volt, hogy akik ezt felépítették, magasról sz.rtak bele, mert komolyabbra megcsinálni
sokkal több munkát igényelt volna, mindenki részéről. Akiknek meg átadják, azok úgy sem értenek hozzá, oszt ennyi.

Persze megkérdezhetem, hogy van-e álláshirdetésük valami jobb fizető helyre, de ez engem nem érdekel... :lol:

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.07.25. 22:18 
Offline

Csatlakozott: 2014.12.16. 22:46
Hozzászólások: 442
Én speciel nem értem hogy miért az OFF topikban tárgyalunk egy ilyen fontos témát, mármint az MC trafót...............messze megérne egy saját fejezetet!!
Mondjuk ha valami személyes egyet nem értés van fórumtársak között, az off, de az MC trafó az sokakat érdekelhet.
Én nagyon örülnék, ha egy nagyszerű Magyar termék " befutna "VÉGRE, és erre mindannyian büszkék lennénk!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.07.25. 22:45 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Cyklon írta:
Én speciel nem értem hogy miért az OFF topikban tárgyalunk egy ilyen fontos témát, mármint az MC trafót...............messze megérne egy saját fejezetet!!
Mondjuk ha valami személyes egyet nem értés van fórumtársak között, az off, de az MC trafó az sokakat érdekelhet.
Én nagyon örülnék, ha egy nagyszerű Magyar termék " befutna "VÉGRE, és erre mindannyian büszkék lennénk!


Jó felvetés, köszönöm. Össze is raktam...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.07.26. 15:43 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
sajti írta:
Cyklon írta:
Én speciel nem értem hogy miért az OFF topikban tárgyalunk egy ilyen fontos témát, mármint az MC trafót...............messze megérne egy saját fejezetet!!
Mondjuk ha valami személyes egyet nem értés van fórumtársak között, az off, de az MC trafó az sokakat érdekelhet.
Én nagyon örülnék, ha egy nagyszerű Magyar termék " befutna "VÉGRE, és erre mindannyian büszkék lennénk!


Jó felvetés, köszönöm. Össze is raktam...

Sajti

Azt a türelmetlenséget! :lol:
DHT-vel egyeztettem előtte, akkor vele abban maradtam, ha úgy érzi eljött az ideje akkor nyit témát a gyártói részen...
Beelőztetek, de azt gondolom nem probléma senkinek sem. ;)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.07.27. 07:44 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Jövő héten tesztelünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.08.01. 16:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
sajti írta:
dys-cus írta:
Kinek küldjem el még legalább azon három ember nevét, aki itt vitát fog generálni? Mire befejezem az ismertetőt? Azt most is leírhatom, hogy a háromból egy még az Ohm törvényt sem ismeri. :lol: Kettő meg csinált max 1-1 erősítőt. Na ilyenekkel vagyok megáldva. Meg ez a fórum is.


Ha nem ugrasz minden második hozzászólásra, hanem higgadtan válaszolsz, akkor senki sem fog tudni vitát generálni.

Sajti


Akikre ez vonatkozik osztják el maguk között: Ócsároló, irigy, primitív beszólásokra ez áll: " A kutya ugatás nem hallatszik az égig"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.08.02. 12:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Kezdődik az őzek párzási ideje, vigyázzatok este az erdős útszakaszokon!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tauceti erősítő
HozzászólásElküldve: 2017.08.03. 06:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
mflogi írta:
sajti írta:
dys-cus írta:
Kinek küldjem el még legalább azon három ember nevét, aki itt vitát fog generálni? Mire befejezem az ismertetőt? Azt most is leírhatom, hogy a háromból egy még az Ohm törvényt sem ismeri. :lol: Kettő meg csinált max 1-1 erősítőt. Na ilyenekkel vagyok megáldva. Meg ez a fórum is.


Ha nem ugrasz minden második hozzászólásra, hanem higgadtan válaszolsz, akkor senki sem fog tudni vitát generálni.

Sajti


Akikre ez vonatkozik osztják el maguk között: Ócsároló, irigy, primitív beszólásokra ez áll: " A kutya ugatás nem hallatszik az égig"

Remélem,hogy leesik a 20 fillér, mert az ilyen véleményekre , sőt az egymást nyalogató "elismertségre" nincs igény.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.08.03. 07:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
GA2 írta:
Kezdődik az őzek párzási ideje, vigyázzatok este az erdős útszakaszokon!


Csak nem az úton dugnak. :D

_________________
The whole world shines shit and calls it gold


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.08.03. 07:43 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Az is előfordulhat, de inkább most kergetik egymást, és nem néznek szét, mielőtt az úttestre lépnének.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.08.08. 17:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
dys-cus írta:
Nézz utánna, hogy a hallható tartomány melyik frekvencia sávban jön az információ legalább 80 %-a.

Dehát hol nézzen utána? Miután a zene és az információelmélet egyaránt érdekel, próbáltam kiguglizni... nem határoztad meg, hogy ebben a formában mit gondolsz információnak, ám ettől függetlenül sem találtam rá értelmes választ :)>

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.08.27. 11:37 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"A korabeli tv csöveket leírni csak úgy elég mezei hozzáállás, már csak Paravichini miatt is, aki azért mutatott egyet s mást a csöves technikából. Én hallottam több erősítőjét is, gyárit és diy kitet egyaránt, és mind nagyon jól és szépen szólt. Utálatos dolog, amikor dyscus úgy degradál valamit, hogy nem hallotta és nem próbálta, vagy ha próbálta, nem megfelelően. Ez az audio hobbi összes területére igaz, a dacoktól a hangsugárzókig.
Elegem van a számomra elfogadhatatlan beírásaiból, amiből legtöbbször csak úgy süt a buta rosszindulat, no meg a különös egyéni preferenciáinak megkérdőjelezhetetlensége.
Ezennel kérem a moderátort, hogy zárja le ezt a topikot, mert én ide többet nem írok, amíg egy ilyen .... alak szórakozik.
Elismerem, hogy a téma címe rossz választás volt részemről, elnézést kérek érte."

Tisztázzunk valamit itt, mivel a kérdéses topicot lezártrák úgy, hogy emgem egy Szabó Zoltán valamiféle alaknak titulált.
1, A korabeli TV csöveket nem írtam le, csak arra mutattam rá, hogy már nem gyártják. Egy ideális erősítőt nem szabad olyan csövekkel megépíteni, amiket nem gyártanak. Ezért én egy alak vagyok?
2, Az, hogy Szabónak a példaképe Paravichini, vagy az Istene, nekem meg nem, s azt állítom, hogy vannak sokkal jobb erősítők is, ráadásul mint kiderült van itt olyan ember, aki sokkal jobb MC-t tekert itt mint az öreg Tim, az azt bizonyítja, hogy felesleges agyon hypolni az öreget., Ugye ezért is egy alak vagyok?
3, Szabó! Ha nem tetszenek azok a dolgok, amiket írok, akkor b@zdmeg ne olvasd el. Ilyen egyszerű. Nagyon sok más embernek meg tetszik. Ennyi a megoldás, s nem az, hogy itt paraszt módjára minősítesz engem. Bár lehet, szemedben én vagyok a vidéki paraszt, de sajna nem mindenkinek adatott meg az, hogy nagy Budapesten szülessen, és pesti hifistának higgye magát jó nagy arccal. Aki ráadásul értelmezni sem tudja azt amit írtam, amin felkaptad a vizet. Ezt azért írtam, hogy én is most először írjak neked valami sértőt. Most először. Ilyen alak vagyok, aki ezt megteszi.
4, Egyéni preferenciáim megállják a helyüket mások előtt is. Lehet fikázni, senkinek sem tiltottam meg. Én egy ilyen alak vagyok. Megtehetem nem?
5, A téma címe valóban rossz választás volt. A jó cím -most már tudjuk- ez lett volna: Hogyan Építsünk Kimondottan Szabó Zoltán Akarata Szerint Erősítőt, Ami Nem Lesz Ideális. :lol: Vagy az, Hogyan Építsünk Szabó Elfekvő Vacakjaiból "Ideális Erősítőt". Én ilyen humoros alak vagyok.
6, Ennek ellenére Segítőkész voltam, mivel anyagilag is beszálltam: mindenki előtt kijelentettem, hogy egy pár kimenővel támogatom a projectet. Kár volt, s mivel én egy ilyen alak is vagyok:
felajánlás visszavonva.
7, Azt meg tudnod kell, hogy olyan alak vagyok, aki csak olyan dologról ír, amit hallgatott, vagy megmért. És természetesen mindezt megfelelően. Mi alapján állítod, hogy nem? Milyen jogon? Én soha nem kérdőjeleztem meg a tudásod. Te miért teszed ezt? Mitől vagy te übermensch? Ki jogosított fel téged erre? Ki vagy te, hogy engem, vagy mást minősíts?
Ha egyenes ember vagy, bocsánatot kérsz. Ha nem, akkor tudjuk jól milyen vagy.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.08.27. 12:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Vannak itt viccesebb figurák egy páran...
Hagy ne mondjam, hogy kinek a szokása arcon köpni a másikat, meg a sok pénzt felesleges dolgokra költeni... De ez már tényleg politika. Ezt csak úgy írtam, eszembe jutott.

De erőteljes szubjektív véleményem szerint természetesen nem kell ide ideális csöves, mert ha kettyóságokat kivesszük, félvezetősekkel szerintem is sokkal jobb hangot lehet előhozni, eddig ez a véleményem. Az egy teljesen másik dolog, hogy nem pl. tunerman 2012-es félvezetős erősítőjéhez kell mérni a dolgokat, vagy valami után épített sz.rhoz, vagy valami pápai szónoklattal bíró (természetesen fiktív) kettyós aktuális lelki állapotához, mert úgy tényleg összejöhet az, hogy a csövesnek jobb hangja lesz.

Én is egy klasszikusabb alak vagyok, régebben szereltem szét TV-ket, meg hallgattam csöves rádiókat is, igen, csöves erősítőknek van egy hangulata, fénye, de szerintem már több oldalról korszerűtlen. Amúgy az is igaz, hogy nem könnyű félvezetőssel utolérni a legjobb csöves hangot (üzemi állapotában), de szerintem simán megoldható.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.08.27. 12:56 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Toto írta:
Vannak itt viccesebb figurák egy páran...
Hagy ne mondjam, hogy kinek a szokása arcon köpni a másikat, meg a sok pénzt felesleges dolgokra költeni... De ez már tényleg politika. Ezt csak úgy írtam, eszembe jutott.

De erőteljes szubjektív véleményem szerint természetesen nem kell ide ideális csöves, mert ha kettyóságokat kivesszük, félvezetősekkel szerintem is sokkal jobb hangot lehet előhozni, eddig ez a véleményem. Az egy teljesen másik dolog, hogy nem pl. tunerman 2012-es félvezetős erősítőjéhez kell mérni a dolgokat, vagy valami után épített sz.rhoz, vagy valami pápai szónoklattal bíró (természetesen fiktív) kettyós aktuális lelki állapotához, mert úgy tényleg összejöhet az, hogy a csövesnek jobb hangja lesz.

Én is egy klasszikusabb alak vagyok, régebben szereltem szét TV-ket, meg hallgattam csöves rádiókat is, igen, csöves erősítőknek van egy hangulata jó, fénye, de szerintem már több oldalról korszerűtlen. Amúgy az is igaz, hogy nem könnyű félvezetőssel utolérni a legjobb csöves hangot (üzemi állapotában), de szerintem simán megoldható.


Úgy szeretném már azt a vacak csövesemet lecserélni egy sokkal jobb hangú félvezetősre, mutatnál egyet?!

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.08.27. 13:13 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
"Úgy szeretném már azt a vacak csövesemet lecserélni egy sokkal jobb hangú félvezetősre", mutatnál egyet?![/quote]


Ezzel vagyunk páran igy .Talán még megérjük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.08.27. 13:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
DHT írta:
Úgy szeretném már azt a vacak csövesemet lecserélni egy sokkal jobb hangú félvezetősre, mutatnál egyet?!

Egy módosított, továbbfejlesztett B100 buffernek, meg egy továbbfejlesztett Leach meghajtó, vagy naim meghajtó, vagy sokkal egyszerűbb kisebb meghajtóval, megfelelő félvezetők és ellenállások alkalmazásával szerintem megoldható lenne.

Nálam, itthon STAX-on volt a legrészletesebb hang eddig, bármit, amit eddig hallottam, csak a mélyek kivesztek belőle. Még nem demóznám, nincs is értelme, de kis odafigyeléssel simán összehozható minden tekintetből a legjobb hang.

De itt nem arról van szó, hogy kinek a legjobb a rendszere, csak akkor a ideális csöves építőnek el kellene döntenie, hogy azért építene erősítőt, mert, hogy csövek vannak benne, és világítanak, vagy azért, mert a legjobb hangot keresné. De ideális biztos nem lesz, maximum nagyon jó, persze ez másra is igaz.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.08.27. 14:42 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Toto írta:
DHT írta:
Úgy szeretném már azt a vacak csövesemet lecserélni egy sokkal jobb hangú félvezetősre, mutatnál egyet?!

Egy módosított, továbbfejlesztett B100 buffernek, meg egy továbbfejlesztett Leach meghajtó, vagy naim meghajtó, vagy sokkal egyszerűbb kisebb meghajtóval, megfelelő félvezetők és ellenállások alkalmazásával szerintem megoldható lenne.

Nálam, itthon STAX-on volt a legrészletesebb hang eddig, bármit, amit eddig hallottam, csak a mélyek kivesztek belőle. Még nem demóznám, nincs is értelme, de kis odafigyeléssel simán összehozható minden tekintetből a legjobb hang.

De itt nem arról van szó, hogy kinek a legjobb a rendszere, csak akkor a ideális csöves építőnek el kellene döntenie, hogy azért építene erősítőt, mert, hogy csövek vannak benne, és világítanak, vagy azért, mert a legjobb hangot keresné. De ideális biztos nem lesz, maximum nagyon jó, persze ez másra is igaz.

Nem az elmélet érdekel ne is haragudj, hogy mit lehetne, ez csak blablabla...ugye érted?!
Konkrét diy produktum ami működik, meghallgatható, kipróbálható.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.08.27. 14:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Idézet:
Nem az elmélet érdekel ne is haragudj, hogy mit lehetne, ez csak blablabla...ugye érted?!
Konkrét diy produktum ami működik, meghallgatható, kipróbálható.

Nem teljesen blablabla, működő dologról írtam, a legtöbb csövestől már ebben az állapotában is sokkal jobb, csak még lehetne több oldalról még jobb. :)

Azon vagyok, hogy fejlesszem a rendszert, tehát minden téren a lehető legjobb legyen.
De azt el lehet felejteni, hogy majd kiállítgatom, meg ilyenek. Nagy ló... , max. demózom, ha szerintem is megérik majd rá.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.08.27. 16:37 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Idézet:
Tisztázzunk valamit itt,

dys-cus,
Az valóban nagyon gáláns dolog volt tőled, hogy felajánlottál 1pár kimenő trafót a projecthez.
Én nem értem miért van az, hogy amikor elkezd érdekessé válni egy téma, mindig veszekedésbe torkollik, és vagy törlik, vagy lezárják. :(
Mi lenne, ha kipróbálnánk egy dolgot: ha az új "Kaláka" topikba írni akarnál, átküldenéd nekem, és én beírnám, hogy "dys-cus írta:". Persze a családi utalásokat kihagynám, meg hogy ki- hová menjen.
Maradna a műszaki lényeg.
Én sajnos csak ennyit tudtam kitalálni, de ha van jobb ötlet, akkor lehet ez is.
Attól tartok, hogy a másik lehetőség kicsit nehezebben megvalósítható, miszerint a csöves topik tagjait, és a moderátorokat elküldjük egy 100 napos Survivor túrára az őserdőbe, hogy megedződjenek kicsit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.08.27. 18:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
https://www.youtube.com/watch?v=0iVq21GmCGE
Hihetetlenül sokat fejlődött a Fifa18 grafikája, elég durva a különbség a Fifa98-hoz képest.
Kár, hogy Pisti meg Ricsi Fifa15 óta már nem kommentálhatja a játékot, pedig magyar nyelvvel sokkal jobb lenne.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.08.27. 20:07 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
dys-cus írta:
...Ha nem tetszenek azok a dolgok, amiket írok, akkor b@zdmeg ne olvasd el. Ilyen egyszerű. Nagyon sok más embernek meg tetszik. ...
Ezt mégis mire alapozod ? :shock:
Az emberek többsége nem szereti a nagyarcú megmondóembereket...még te sem, téged is bosszant, dühöt vált ki benned....
Akkor viszont miért gondolod, hogy ha te csinálod ezt, akkor az tetszeni fog a többieknek ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.08.27. 20:20 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
dys-cus írta:
"A korabeli tv csöveket leírni csak úgy elég mezei hozzáállás, már csak Paravichini miatt is, aki azért mutatott egyet s mást a csöves technikából. Én hallottam több erősítőjét is, gyárit és diy kitet egyaránt, és mind nagyon jól és szépen szólt. Utálatos dolog, amikor dyscus úgy degradál valamit, hogy nem hallotta és nem próbálta, vagy ha próbálta, nem megfelelően. Ez az audio hobbi összes területére igaz, a dacoktól a hangsugárzókig.
Elegem van a számomra elfogadhatatlan beírásaiból, amiből legtöbbször csak úgy süt a buta rosszindulat, no meg a különös egyéni preferenciáinak megkérdőjelezhetetlensége.
Ezennel kérem a moderátort, hogy zárja le ezt a topikot, mert én ide többet nem írok, amíg egy ilyen .... alak szórakozik.
Elismerem, hogy a téma címe rossz választás volt részemről, elnézést kérek érte."

Tisztázzunk valamit itt, mivel a kérdéses topicot lezártrák úgy, hogy emgem egy Szabó Zoltán valamiféle alaknak titulált.
1, A korabeli TV csöveket nem írtam le, csak arra mutattam rá, hogy már nem gyártják. Egy ideális erősítőt nem szabad olyan csövekkel megépíteni, amiket nem gyártanak. Ezért én egy alak vagyok?
2, Az, hogy Szabónak a példaképe Paravichini, vagy az Istene, nekem meg nem, s azt állítom, hogy vannak sokkal jobb erősítők is, ráadásul mint kiderült van itt olyan ember, aki sokkal jobb MC-t tekert itt mint az öreg Tim, az azt bizonyítja, hogy felesleges agyon hypolni az öreget., Ugye ezért is egy alak vagyok?
3, Szabó! Ha nem tetszenek azok a dolgok, amiket írok, akkor b@zdmeg ne olvasd el. Ilyen egyszerű. Nagyon sok más embernek meg tetszik. Ennyi a megoldás, s nem az, hogy itt paraszt módjára minősítesz engem. Bár lehet, szemedben én vagyok a vidéki paraszt, de sajna nem mindenkinek adatott meg az, hogy nagy Budapesten szülessen, és pesti hifistának higgye magát jó nagy arccal. Aki ráadásul értelmezni sem tudja azt amit írtam, amin felkaptad a vizet. Ezt azért írtam, hogy én is most először írjak neked valami sértőt. Most először. Ilyen alak vagyok, aki ezt megteszi.
4, Egyéni preferenciáim megállják a helyüket mások előtt is. Lehet fikázni, senkinek sem tiltottam meg. Én egy ilyen alak vagyok. Megtehetem nem?
5, A téma címe valóban rossz választás volt. A jó cím -most már tudjuk- ez lett volna: Hogyan Építsünk Kimondottan Szabó Zoltán Akarata Szerint Erősítőt, Ami Nem Lesz Ideális. :lol: Vagy az, Hogyan Építsünk Szabó Elfekvő Vacakjaiból "Ideális Erősítőt". Én ilyen humoros alak vagyok.
6, Ennek ellenére Segítőkész voltam, mivel anyagilag is beszálltam: mindenki előtt kijelentettem, hogy egy pár kimenővel támogatom a projectet. Kár volt, s mivel én egy ilyen alak is vagyok:
felajánlás visszavonva.
7, Azt meg tudnod kell, hogy olyan alak vagyok, aki csak olyan dologról ír, amit hallgatott, vagy megmért. És természetesen mindezt megfelelően. Mi alapján állítod, hogy nem? Milyen jogon? Én soha nem kérdőjeleztem meg a tudásod. Te miért teszed ezt? Mitől vagy te übermensch? Ki jogosított fel téged erre? Ki vagy te, hogy engem, vagy mást minősíts?
Ha egyenes ember vagy, bocsánatot kérsz. Ha nem, akkor tudjuk jól milyen vagy.

Önmagával ennyire elfogult, már már nárcisztikus embert műszaki területen ritkán tapasztalni, főleg, hogy csak felületes tudás van mögötte, ugyanakkor rengeteg gyakorlati tapasztalat. Hogy ezt honnan veszem? A sok száz hozzászólásodból eme fórumon mindössze.
18 éves korom óta nem vagyok budapesti lakos, elég primitív dologezt a hatvanas években divatos vidék-főváros ellentétet hangsúlyozni.
A csöveknek az alkalmazhatósága és linearitása a legfontosabb, nem az, mire használták anno.

És jól olvasd el, mit írsz ezután, mert ha hülyeség, nem hagyom szótlanul.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.08.27. 22:50 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
dys-cus írta:
"......
3, Szabó! Ha nem tetszenek azok a dolgok, amiket írok, akkor b@zdmeg ne olvasd el. Ilyen egyszerű. Nagyon sok más embernek meg tetszik. Ennyi a megoldás, s nem az, hogy itt paraszt módjára minősítesz engem. Bár lehet, szemedben én vagyok a vidéki paraszt, de sajna nem mindenkinek adatott meg az, hogy nagy Budapesten szülessen, és pesti hifistának higgye magát jó nagy arccal. Aki ráadásul értelmezni sem tudja azt amit írtam, amin felkaptad a vizet. Ezt azért írtam, hogy én is most először írjak neked valami sértőt. Most először. Ilyen alak vagyok, aki ezt megteszi.
....

Dys-cus:
Ez nem egy könyv amit ha akarunk a kezünkbe veszünk, ha akarunk nem, mert tudjuk rémisztő drámáról szól...
Ez egy fórum, amelyet azért olvasunk sokan, mert a szeretett hobbinkról szól és nem kívánjuk a drámát - kicsit sem! Honnan tudjam, hogy kedvesen induló HSZ-ed a végére mocsokba fullad?!!! Ne olvassam!!?? Ne írj ilyeneket - ezt többen mondjuk, vedd már észre!
Hol az a sok ember akinek tetszenek az ilyen megnyilvánulásaid? Megvédeni még senki nem akart és ennek semmi köze a TauCeti-dhez.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.08.28. 09:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
GA2 írta:
Idézet:
Tisztázzunk valamit itt,

dys-cus,
Az valóban nagyon gáláns dolog volt tőled, hogy felajánlottál 1pár kimenő trafót a projecthez.
Én nem értem miért van az, hogy amikor elkezd érdekessé válni egy téma, mindig veszekedésbe torkollik, és vagy törlik, vagy lezárják. :(
Mi lenne, ha kipróbálnánk egy dolgot: ha az új "Kaláka" topikba írni akarnál, átküldenéd nekem, és én beírnám, hogy "dys-cus írta:". Persze a családi utalásokat kihagynám, meg hogy ki- hová menjen.
Maradna a műszaki lényeg.
Én sajnos csak ennyit tudtam kitalálni, de ha van jobb ötlet, akkor lehet ez is.
Attól tartok, hogy a másik lehetőség kicsit nehezebben megvalósítható, miszerint a csöves topik tagjait, és a moderátorokat elküldjük egy 100 napos Survivor túrára az őserdőbe, hogy megedződjenek kicsit.

Kedves GA2. Köszönöm támogatásodat, de ha akarnék, hozzászólhatnék. Nem akarok cenzúrát ebben az ügyben, meg másban sem. Majd indítok topicot máshol, ott ahol nem én vagyok állandóan a hibás. Mert ugye itt ellenem ki lehet rohanni, engem lehet alaknak nevezni, meg hülyének, de azok a jó fiúk, akik mindezt csinálják. Ez egy ilyen fórum. Talán észre kellene már venni, hogy az itt hangoskodók, bölcselkedők egy jó része még életében nem sok mindent csinált, vagy semmit. Ők a leghangosabbak. Ők utálnak engem a legjobban. Vedd észre, hogy az ide korábban legtöbbet írók lettek innen kiutálva. Sok lúd disznót győz. Hidd el nem ez az erősítő fogja a világot megváltoztatni, ha egyáltalán elkészül. Nézd meg KL. Kaláka hangfalát. Rengeteget dolgoztak vele, sok pénzt beleöltek, s mégis csak 1 dB készült belőle. Én nem kívánok résztvenni benne, egyszerűen azért, mert már most megmondom: A TauCetihez fog hasonlítani ha elkészül. Én inkább járom a magam útját, öreg vagyok én már ahhoz, hogy itt bárkivel is vitatkozzak. Amúgy meg azok akik velem készítetnek valamit, azok nem igazán innen kerülnek ki, hanem a másik Fórum olvasói közül. Ott érthetően van leírva minden. Viszont egyben benne vagyok: Egy vak tesztben a készülő erősítővel szemben, akár a TC-vel, akár az ideális DIYERAMP-al, ami talán egyszer elkészül. Mert időm az kevés van.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.08.28. 09:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
shany írta:
dys-cus írta:
...Ha nem tetszenek azok a dolgok, amiket írok, akkor b@zdmeg ne olvasd el. Ilyen egyszerű. Nagyon sok más embernek meg tetszik. ...
Ezt mégis mire alapozod ? :shock:
Az emberek többsége nem szereti a nagyarcú megmondóembereket...még te sem, téged is bosszant, dühöt vált ki benned....
Akkor viszont miért gondolod, hogy ha te csinálod ezt, akkor az tetszeni fog a többieknek ?

Mond már el, hogy mi az arcoskodás abban, ha leírom pl azt, hogy normális csövekből, PP-t, 30 Wattost építsünk, mert ezek elérhetők, megfizethetők. Olvassál már át az új topicba! Azt írták le, amit én írtam. Már a hozzászólásokból látszik, hogy egy ARC-hez hasonló erősítő fog körvonalazódni. Egyébként tudod mire alapozom a mondásom? Arra, hogy nagyon sok emailt kapok, ami úgy kezdődok, hogy "olvastalak a fórumon". A nagyfejű megmondó te vagy. Olyant írsz, amit bizonyítani sem tudsz. Sajnálom, hogy valamikor meghívtalak a házamba azzal a tovuhabohuval együtt, aminek nincs basszusa. Kár, hogy nem sokan hallották. Moindjuk nem csodálkozom. Na ezt most megmondtam. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.08.28. 09:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Szabó Zoltán írta:
dys-cus írta:
"A korabeli tv csöveket leírni csak úgy elég mezei hozzáállás, már csak Paravichini miatt is, aki azért mutatott egyet s mást a csöves technikából. Én hallottam több erősítőjét is, gyárit és diy kitet egyaránt, és mind nagyon jól és szépen szólt. Utálatos dolog, amikor dyscus úgy degradál valamit, hogy nem hallotta és nem próbálta, vagy ha próbálta, nem megfelelően. Ez az audio hobbi összes területére igaz, a dacoktól a hangsugárzókig.
Elegem van a számomra elfogadhatatlan beírásaiból, amiből legtöbbször csak úgy süt a buta rosszindulat, no meg a különös egyéni preferenciáinak megkérdőjelezhetetlensége.
Ezennel kérem a moderátort, hogy zárja le ezt a topikot, mert én ide többet nem írok, amíg egy ilyen .... alak szórakozik.
Elismerem, hogy a téma címe rossz választás volt részemről, elnézést kérek érte."

Tisztázzunk valamit itt, mivel a kérdéses topicot lezártrák úgy, hogy emgem egy Szabó Zoltán valamiféle alaknak titulált.
1, A korabeli TV csöveket nem írtam le, csak arra mutattam rá, hogy már nem gyártják. Egy ideális erősítőt nem szabad olyan csövekkel megépíteni, amiket nem gyártanak. Ezért én egy alak vagyok?
2, Az, hogy Szabónak a példaképe Paravichini, vagy az Istene, nekem meg nem, s azt állítom, hogy vannak sokkal jobb erősítők is, ráadásul mint kiderült van itt olyan ember, aki sokkal jobb MC-t tekert itt mint az öreg Tim, az azt bizonyítja, hogy felesleges agyon hypolni az öreget., Ugye ezért is egy alak vagyok?
3, Szabó! Ha nem tetszenek azok a dolgok, amiket írok, akkor b@zdmeg ne olvasd el. Ilyen egyszerű. Nagyon sok más embernek meg tetszik. Ennyi a megoldás, s nem az, hogy itt paraszt módjára minősítesz engem. Bár lehet, szemedben én vagyok a vidéki paraszt, de sajna nem mindenkinek adatott meg az, hogy nagy Budapesten szülessen, és pesti hifistának higgye magát jó nagy arccal. Aki ráadásul értelmezni sem tudja azt amit írtam, amin felkaptad a vizet. Ezt azért írtam, hogy én is most először írjak neked valami sértőt. Most először. Ilyen alak vagyok, aki ezt megteszi.
4, Egyéni preferenciáim megállják a helyüket mások előtt is. Lehet fikázni, senkinek sem tiltottam meg. Én egy ilyen alak vagyok. Megtehetem nem?
5, A téma címe valóban rossz választás volt. A jó cím -most már tudjuk- ez lett volna: Hogyan Építsünk Kimondottan Szabó Zoltán Akarata Szerint Erősítőt, Ami Nem Lesz Ideális. :lol: Vagy az, Hogyan Építsünk Szabó Elfekvő Vacakjaiból "Ideális Erősítőt". Én ilyen humoros alak vagyok.
6, Ennek ellenére Segítőkész voltam, mivel anyagilag is beszálltam: mindenki előtt kijelentettem, hogy egy pár kimenővel támogatom a projectet. Kár volt, s mivel én egy ilyen alak is vagyok:
felajánlás visszavonva.
7, Azt meg tudnod kell, hogy olyan alak vagyok, aki csak olyan dologról ír, amit hallgatott, vagy megmért. És természetesen mindezt megfelelően. Mi alapján állítod, hogy nem? Milyen jogon? Én soha nem kérdőjeleztem meg a tudásod. Te miért teszed ezt? Mitől vagy te übermensch? Ki jogosított fel téged erre? Ki vagy te, hogy engem, vagy mást minősíts?
Ha egyenes ember vagy, bocsánatot kérsz. Ha nem, akkor tudjuk jól milyen vagy.

Önmagával ennyire elfogult, már már nárcisztikus embert műszaki területen ritkán tapasztalni, főleg, hogy csak felületes tudás van mögötte, ugyanakkor rengeteg gyakorlati tapasztalat. Hogy ezt honnan veszem? A sok száz hozzászólásodból eme fórumon mindössze.
18 éves korom óta nem vagyok budapesti lakos, elég primitív dologezt a hatvanas években divatos vidék-főváros ellentétet hangsúlyozni.
A csöveknek az alkalmazhatósága és linearitása a legfontosabb, nem az, mire használták anno.

És jól olvasd el, mit írsz ezután, mert ha hülyeség, nem hagyom szótlanul.

Hú de megijedtem nagyokos. Szóval mégegyszer: én soha nem írtam rólad rosszat. Te igen. Azt sejtheted, mit tartok rólad. Mindenesetre örülök, hogy mégis csak olyasmi erősítő fog megszületni, ha megszületik egyáltalán, ami az én elgondolásom volt, amit leírtam a gyáván lezáratott topicodban. Így kb. rólad ennyit, nem érdekelsz egyszerűen tovább.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.08.28. 09:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
deeraudio írta:
dys-cus írta:
"......
3, Szabó! Ha nem tetszenek azok a dolgok, amiket írok, akkor b@zdmeg ne olvasd el. Ilyen egyszerű. Nagyon sok más embernek meg tetszik. Ennyi a megoldás, s nem az, hogy itt paraszt módjára minősítesz engem. Bár lehet, szemedben én vagyok a vidéki paraszt, de sajna nem mindenkinek adatott meg az, hogy nagy Budapesten szülessen, és pesti hifistának higgye magát jó nagy arccal. Aki ráadásul értelmezni sem tudja azt amit írtam, amin felkaptad a vizet. Ezt azért írtam, hogy én is most először írjak neked valami sértőt. Most először. Ilyen alak vagyok, aki ezt megteszi.
....

Dys-cus:
Ez nem egy könyv amit ha akarunk a kezünkbe veszünk, ha akarunk nem, mert tudjuk rémisztő drámáról szól...
Ez egy fórum, amelyet azért olvasunk sokan, mert a szeretett hobbinkról szól és nem kívánjuk a drámát - kicsit sem! Honnan tudjam, hogy kedvesen induló HSZ-ed a végére mocsokba fullad?!!! Ne olvassam!!?? Ne írj ilyeneket - ezt többen mondjuk, vedd már észre!
Hol az a sok ember akinek tetszenek az ilyen megnyilvánulásaid? Megvédeni még senki nem akart és ennek semmi köze a TauCeti-dhez.
db

Hol fúladt mocsokba? Mi? Példát légyszi! Mitől kezdett szapulni ez a Szabó? Miért? Az volt a baj, hogy akkor jött be meghallgatni a cuccom kb 2 percre, mikor nem olyan zene szólt? Vagy mi volt a baj? Vagy hol sértettem meg a Szabót, hogy elkezdett mocskolódni. Idézzél már. Könyörgök, hogy idézzél. Ki fenyeget itt is a hozzászólásában, hogy majd jól beírogat nekem? Ki mocskolódik? Nem azok, akik itt velem személyeskednek? Írtam én a Szabóról, shany-ról, vagy bárkiről, hogy fogja be a pofáját, hogy alak, hogy hülye? Fenyegettem én bárkit, hogy megölöm, megverem, összetöröm a nekem nemtetsző barkácsolását? Személyeskedtem valakivel? Nem kedves barátom. Nem. Nem tudtok ti csak egy dolgot: általánosságban engem baszogatni csak. Mert ha tudnátok mást is, akkor nem a gyalázkodásokra adott válaszomat idéznéd, hanem azt, ahol személyesen megsértettem valakit. Amiért rám támadott. Például ilyenre gondolok: Menj már a frászba te köcsög XY! Ne itt akard már elsózni a TV csöveidet, amik beszorultak a raktárba. Ha ezt írtam volna akkor megértem. De nem írtam ilyet. Vagy írtam? Keresd meg. Mégegyszer idézd, hol fúlladt mocsokba a hozzászólásom. Ha tudod, akkor jó, ha nem, akkor nem vagy alkalmas a kinevezett feladatodra itt a fórumon. Sajnálom, hogy ezt le kellett írnom.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.08.28. 10:28 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
dys-cus írta:
shany írta:
dys-cus írta:
...Ha nem tetszenek azok a dolgok, amiket írok, akkor b@zdmeg ne olvasd el. Ilyen egyszerű. Nagyon sok más embernek meg tetszik. ...
Ezt mégis mire alapozod ? :shock:
Az emberek többsége nem szereti a nagyarcú megmondóembereket...még te sem, téged is bosszant, dühöt vált ki benned....
Akkor viszont miért gondolod, hogy ha te csinálod ezt, akkor az tetszeni fog a többieknek ?

Mond már el, hogy mi az arcoskodás abban, ha leírom pl azt, hogy normális csövekből, PP-t, 30 Wattost építsünk, mert ezek elérhetők, megfizethetők. Olvassál már át az új topicba! Azt írták le, amit én írtam. Már a hozzászólásokból látszik, hogy egy ARC-hez hasonló erősítő fog körvonalazódni. Egyébként tudod mire alapozom a mondásom? Arra, hogy nagyon sok emailt kapok, ami úgy kezdődok, hogy "olvastalak a fórumon". A nagyfejű megmondó te vagy. Olyant írsz, amit bizonyítani sem tudsz. Sajnálom, hogy valamikor meghívtalak a házamba azzal a tovuhabohuval együtt, aminek nincs basszusa. Kár, hogy nem sokan hallották. Moindjuk nem csodálkozom. Na ezt most megmondtam. :lol:
Hát most tényleg jól megmontad :)
Látom nem érted, vagy nem akarod érteni, vagy már megint mártírságot akarsz kreálni; nem a legutóbbi topikbeli hozzászólásaidról írtam, hanem kb. az utóbbi évek teljes terméséről, beleértve más fórumukat is. Előbb-utóbb mindenhol eljut a kommunikácó valamilyen szintű összezördülésig, vagy csak feszültség jelenik meg ahol elkezded hirdetni az igét és persze mindig mások a hibások...
Most elemezzek ki több száz hozzászólást akár itt, akár az AVX-en, vagy máshol is ? Teljesen értelmetlen lenne.
Másrészt akik egyébként a segítséged kérik, gyártatnak veled, vagy csak egyszerűen kihasználnak valamilyen szinten, nem fognak tükröt tartani eléd. Miért is tennék ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.08.28. 15:03 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
Kár presztizsharcra vesztegetni az időt, ma Magyarországon igazi tétje csak a rezsiharcnak van , de még az Ibizán időző alkalmi győztesek szemében is felsejlik a múlhatatlan PTSD... Hát megéri?!... :mrgreen:

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.08.28. 16:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
shany írta:
dys-cus írta:
shany írta:
dys-cus írta:
...Ha nem tetszenek azok a dolgok, amiket írok, akkor b@zdmeg ne olvasd el. Ilyen egyszerű. Nagyon sok más embernek meg tetszik. ...
Ezt mégis mire alapozod ? :shock:
Az emberek többsége nem szereti a nagyarcú megmondóembereket...még te sem, téged is bosszant, dühöt vált ki benned....
Akkor viszont miért gondolod, hogy ha te csinálod ezt, akkor az tetszeni fog a többieknek ?

Mond már el, hogy mi az arcoskodás abban, ha leírom pl azt, hogy normális csövekből, PP-t, 30 Wattost építsünk, mert ezek elérhetők, megfizethetők. Olvassál már át az új topicba! Azt írták le, amit én írtam. Már a hozzászólásokból látszik, hogy egy ARC-hez hasonló erősítő fog körvonalazódni. Egyébként tudod mire alapozom a mondásom? Arra, hogy nagyon sok emailt kapok, ami úgy kezdődok, hogy "olvastalak a fórumon". A nagyfejű megmondó te vagy. Olyant írsz, amit bizonyítani sem tudsz. Sajnálom, hogy valamikor meghívtalak a házamba azzal a tovuhabohuval együtt, aminek nincs basszusa. Kár, hogy nem sokan hallották. Moindjuk nem csodálkozom. Na ezt most megmondtam. :lol:
Hát most tényleg jól megmontad :)
Látom nem érted, vagy nem akarod érteni, vagy már megint mártírságot akarsz kreálni; nem a legutóbbi topikbeli hozzászólásaidról írtam, hanem kb. az utóbbi évek teljes terméséről, beleértve más fórumukat is. Előbb-utóbb mindenhol eljut a kommunikácó valamilyen szintű összezördülésig, vagy csak feszültség jelenik meg ahol elkezded hirdetni az igét és persze mindig mások a hibások...
Most elemezzek ki több száz hozzászólást akár itt, akár az AVX-en, vagy máshol is ? Teljesen értelmetlen lenne.
Másrészt akik egyébként a segítséged kérik, gyártatnak veled, vagy csak egyszerűen kihasználnak valamilyen szinten, nem fognak tükröt tartani eléd. Miért is tennék ?

Nem a topicok száma az érdekes, hanem az az 5-6 ember összesen, akik a többi fórumon is fent vannak esetleg más néven, mint a Szabó, vagy az Orbán nevűek. Nos ezeknek van baja az én írásaimmal. A fórum más, az emberek ugyanazok. Ne keverd a szezont a fazonnal. Olyanok mint az üvöltő farkas csorda. Csak egy példa: valaki kér segítséget. 2 napig a kutya sem válaszol neki. Le se szarják. Aztán én segítek. Egy órán belöl az a pár ember egyből osztja az észt, persze marhaságokat, meg nem is arróül beszélnek amiről szó van, csak velem szarakodnak. Nekem ebből úgy tűnik, hogy figyelnek mikor szólok hozzá, aztán támad a csorda. Ugye Sanyi?
Most is ez történt. segíteni akartam, megírtam mivel nem értek egyet, senkire semmi féle megjegyzést nem írtam, majd két ember letámadott. Szerintem neked is, meg a Szabónak is üldözési mániája van. Olyanok vagytok mint a mostani ellenzék: semmi programjuk nincs, csak válcsuk le Orbánt, mert az lop. Például ellopta az inflációt, vagy folyamatosan lopja az államadósságot, s az egyre csökken. :lol: Ti: Mindegy mit ír a Dyscus, csak kössünk bele. Hát wazze marhára nem vagytok így szimpatikusak. Nézzél tükörbe, aztán adjad itt a semmire sem való jótanácsaidat. Egyszerűen hihetetlen, hogy valaki nem lehet más véleményen. Ha mégis megteszi, akkor az arcátlan, hülye, paraszt, megmondó ember, stb. Hogy ez igaz-e? Igen. Olvasd vissza a tökéletes erősítő topic-ot. Senkihez nem szóltam, csak leírtam a véleményem, s ennek oka az lett, hogy a magasvérnyomás miatt a topic gazda be is záratta a topic-ot. Mert megsértődött, hogy nevetségesnek tartom az OTL nélküli OTL erősítőt. Most már nem csak azon nevetek. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4947 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 99  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség