audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:34

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 226 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2016.03.22. 22:43 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Ha valaki olvasott anno HFM-et, gyakorlatilag ilyenek voltak a tesztek. Pozitív értelemben mondom, a műszaki paraméterek ott is rögzítettek/leírtak voltak. Fontos. De ott is jelen voltak ilyenek:
Idézet:
A dobszóló lapos.
:lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.23. 14:05 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
FordPrefect írta:
Ha valaki olvasott anno HFM-et, gyakorlatilag ilyenek voltak a tesztek. Pozitív értelemben mondom, a műszaki paraméterek ott is rögzítettek/leírtak voltak. Fontos. De ott is jelen voltak ilyenek:
Idézet:
A dobszóló lapos.
:lol:


Védelmembe venném a dolgot. Nagyon nehéz hasonlattal leírni, hogy mit hallott az ember egy erősítő tesztjénél. Vannak néha kicsit sutára sikerült kifejezések, de lehet, hogy pont az a szó írja le, mit érzett az ember.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.23. 14:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Én pl ha bizonyos más jellegű csöveseket hallok, akkor soxor zöldszínben vásik a fogam. Ennél barnamackóbb érzés nincs is. :lol: Főleg ha a zene is lekvárzsibbasztó.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.23. 17:08 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Szerintem a kapcsolás elég harmatos, sok alkatrészt tartalmaz, a hangminőségét valószínűleg a jó kimenő trafó menti meg. 12 wattnál nagyon nem mindegy, hogy milyen a pillanatnyi túlvezérlési reakció és torzítás, a kapcsolás alapján ebben bizonyára nem jeleskedik. Egy SIPP erősítő jóval egyszerűbb, és jobb, persze a kitűnő kimenő trafó oda is kell, az említett Hammond trafó elég gáz, annál a topikgazda is biztosan jobbat tud készíteni. Igaz, vagy drágább végcső kell bele, vagy 2 pár el84, de sokkal kevesebb a görcs és hibalehetőség.
persze ahogy H.ZS. mondta: "mindenki úgy élvez, ahogy tud"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.23. 17:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Én a hangra mentem rá, nem a műszaki hozsannára. Köszi, hogy dícséred a trafómat. Hidd el jól szól ez az erősítő. Én nem sokat változtattam a kapcsoláson, gyakorlatilag csak a CFB-vel bővítettem, illetve modernizáltam az áramgenyát. Az alap kapcsolásról is nagyon jókat írtak külföldi fórumokon. Alkatrész számilag az sem kevesebb, max pár ellenállással. Azonkívül ez viszonylag olcsó alkatrésszel megvalósítható, stabil működésű, és orvosjogász biztos. Egyébként meg sikeres a project.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.25. 11:37 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Tonya nevű kollegának küldtem válaszlevelet emailben. Várom meghallgatásra.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.05.16. 10:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A Huye Baby megoldásain, és egy neves gyártó megoldásait látva tovább fejlesztettem a TauCeti-t. Keresztségben a TauCeti MkIII nevet kapta, s ezenkívül kapott még egy áramgenerátort, így elmaradt a szimmetriát beállító poti a fázisforgatóban, valamint stabil tápot kapott az első cső. így néz ki a NYÁK lemeze:
Csatolmány:
TauCeti MkIII NYÁK beforraszt.JPG
TauCeti MkIII NYÁK beforraszt.JPG [ 761.8 KiB | Megtekintve 34981 alkalommal. ]

Módosult a külső megjelenés is, a doboz arányai mások lettek. Erre a dobozgyártás egyszerűbbé tétele miatt, valamint az egységes dizájn miatt van szükség. A végleges forma kb 20mm-el szélesebb lessz, és több szellőzést is kap majd. Sajnos az álló trafó végharangok egy kicsit drágák, de az egész cuccnak olyan erőt sugárzó kinézete van tőle.
Nos itt a fénykép:
Csatolmány:
TauCeti MkIII.JPG
TauCeti MkIII.JPG [ 757.15 KiB | Megtekintve 34980 alkalommal. ]

Csatolmány:
DSCF0084.JPG
DSCF0084.JPG [ 764.15 KiB | Megtekintve 34980 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.05.16. 10:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Természetesen a táptrafónak is lesz borítása, csak még nem érkezett meg. A készüléket viszont muszály volt összedobni, hogy a Győri talin az érdeklődők már élvezhessék a hangját.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.05.16. 21:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Nagyon szép, gratulálok hozzá! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.05.16. 21:31 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Nagyon profi megjelenés,gratulálok! 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.05.17. 08:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Köszönöm szépen, és igyexek.
Ez protozípus, a széria egy kicsit másabb lessz, 2cm-rel szélesebb (24cm) és egy PCB lesz benne. Itt még kettő van, mert adott volt a doboz, s ahhoz balkalmazkodtam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.10.12. 16:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Cca. két éve minden kezdő diyernek, illetve kis pénzű amatőrnek ajánlottam szerte e honban és fórumban a Baby Huey 12Wattos kis csöves erősítő megépítését. Annak idején a NYÁK lemezt meg is terveztem, de a készüléket a végén nem építettem meg. Valaki más elkezdte az építést. :lol: A megépítés helyett inkább tovább fejlesztettem, s ő lett a Huye Baby nevezetű nagy sikerű erősítő. Most kíváncsiságból összerakom az eredeti konstrukciót, hogy összehasonlíthassam a tovább fejlesztett bátyjával. Volt egy kis időm, s rögvest neki is fogtam egy duál mono erősítő megépítésének. Az áramköri lapok beépítésre kerültek, a végső szerelés is meg lesz hamarosan, mégpedig gumi átvezető gyűrű nélkül, mert ennek doboza más konstrukciójú, mint a TauCeti jól ismert doboza. A gumigyűrű alkalmazását mások esetleges allergiája miatt egyébként is kerülöm. :lol:

A fényképen látható, hogy semmit nem bíztam a véletlenre. A felesleges túlbonyolítást (alkatrész temetőt) tartalmazó megoldások helyett inkább az alkatrész minőségre helyezem a hangsúlyt, valamint a kiváló kimenőtrafókra. A NYÁK on megtalálható az ELNA Cerafine kondik, a Nichikon MUSE kapacitorok, valamint az Orange Drop autentikus csatoló kondenzátorok. Az ellenállások az erősítő áramkörében PRP és KIWAME ellenállók. A többi vegyes. Ez az erősítőm sem svájci bicska jellegű, a mindent beletenni szándék helyett inkább takarékos megoldású, de jól átgondolt, minőségi cuccokat tartalmazó konstrukció. Remélhetőleg a hanja így lesz jó.

Nos először lássuk a kimenőtrafó szokásos két görbéjét, a Bode diagrammot, és a freki-fázis diagrammot. Mindkettő görbe szép, az elvárásoknak megfelelő, a HiFi szabványt túl teljesíti. A trafók magja a szokásos Ni ötvözetű EI84-es mag. Nyilvánvalóan lehetne nagyobbat is használni, de jobb akkor sem lenne, csak az ára lenne több. A sávszéli két lekonyulást az NFB majd helyre hozza, s bízom abban, hogy a -3dB-s pont alul 10Hz körülire beáll, ami több, mint elegendő. A fázis görbe szép, a Main Stream frekvenciákon meglehetősen kevés eltéréssel fut a 0 fokhoz képest. Íme a két görbe:
Csatolmány:
EL84 OPT Bode.JPG
EL84 OPT Bode.JPG [ 131.03 KiB | Megtekintve 33736 alkalommal. ]

Csatolmány:
EL84 OPT Fázis.JPG
EL84 OPT Fázis.JPG [ 95.24 KiB | Megtekintve 33736 alkalommal. ]

Szkópos fotókat nem készítettem, mert feleslegesnek tartom, hisz a fázis és freki menetekből látszik, hogy nincs benne hiba. Egyébként is a komplett erősítőt úgyis megmérem, és publikálom. A következő fényképen a beültetett NYÁK lemezek láthatóak. Tápból is kettő van, mivel duál mono a kivitel. Eredetileg egy táppanel kiszolgálja mindkét csatornát, ezért látható a panelen üres alkatrész pozíció. Az amp panelen is hiányzik még alkatrész, az még valahol a postán dekkol. Íme a panelek fotográfiája:
Csatolmány:
20161012_144650.jpg
20161012_144650.jpg [ 315.15 KiB | Megtekintve 33736 alkalommal. ]

Az elkövetkező két hétben remélem be tudom fejezni a projectet, és be tudok számolni róla. Az utánépítőknek jelentem: a NYÁK terv publikus, a szükséges trafók nálam beszerezhetőek a szokásos jó minőségben.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.13. 13:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Visszatérve az eredeti felvetéshez ezen téma keretében, elmondom, hogy a tegnapi nap sikerült Mercedes13 kollegával találkoznom saját nappali szobámban, azaz vendégem volt. Elhozott egy pár barátot is hozzám fülelni. Így összessen 3-an jöttek.
Talán hosszú 5 perc alatt sikerült megyőznöm, hogy milyen erősítőt válasszon magának. Egy biztos, nem vesz sem kínai PP-t, sem magyar vagy kínai SE-t sem. A barátai úgy tűnik egyetértettek vele, még a félmilliós magyar erősítő tulajdonosa is. Ő talán kicsit szomorú volt, hogy félmillát fizetett egy csövesért, amit Miskolcon gyártottak. Remélem Mercedes13 barátom beszámol a tapasztaltakról ezen fórum hasábjain. Mindenesetre a találkozó végén én könnyes szemmel álltam a kapuban, s fehér zsepivel integettem egy kis aranyos csöves erősítő után: :D
Csatolmány:
HB Front.JPG
HB Front.JPG [ 760.29 KiB | Megtekintve 32987 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.16. 17:34 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.11.06. 20:31
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Miskolc
Sziasztok!

Szóval, lemondtam az igazi budget erősítőről, a kínairól. A kínai, cső és trafócserével többe került volna és még mindig nem szólna így! Elmentem Dyscushoz, meghallgatni a Huye Baby-t.
Csak röviden, mivel ez kínai csöves fórum. :D
Ma tudtam itthon rendesen meghallgatni. Bemelegedni kell egy óra, ez sem sok!
Utána viszont szépen csilingelő magasak, jó közepek, feszes, kemény basszus hallatszik. Sajnos ez utóbbinak gátat szab a hangfalam. :cry:
Minden a helyén. Jó tér, kitűnő dinamika. Egy 20m2-es szobában, bőven elegendő hangerő.
Köszönöm a lehetőséget Dyscusnak!

Az asszony azt mondta, a gombbal az elején úgy néz ki, mint egy fiók! :lol:

Üdv.:
mercedes13


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.16. 18:25 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
mercedes13 írta:

Az asszony azt mondta, a gombbal az elején úgy néz ki, mint egy fiók! :lol:

Nők esztétikai érzékük és hallásuk is kifinomult, érdemes véleményükre odafigyelni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.16. 21:13 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.10.25. 13:48
Hozzászólások: 33
CHZ írta:
mercedes13 írta:

Az asszony azt mondta, a gombbal az elején úgy néz ki, mint egy fiók! :lol:

Nők esztétikai érzékük és hallásuk is kifinomult, érdemes véleményükre odafigyelni.


Idővel az is kiderül mennyire. Fióknak, vagy annak a mélyére. Előbbihez kidolgozatlan, ha csak nem a gép nyomait akarta láttatni az "alkotó". :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.16. 23:14 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Utána viszont szépen csilingelő magasak, jó közepek, feszes, kemény basszus hallatszik.

A Zene és az Élet ettől kissé bonyolultabb...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.17. 09:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Mégvalami?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.17. 09:24 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
A lényeg,hogy a vevő meg van elégedve a készülékkel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kínai csövesek
HozzászólásElküldve: 2017.06.17. 10:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Gybalu71 írta:
A lényeg,hogy a vevő meg van elégedve a készülékkel.

Igen, de ez mintha baj lenne. Lényeg, hogy mi tudjuk, hogy jól szól, és nagyon szép.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.07.05. 23:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A senki által megválasztott fazon törölt mindent. Jóestét kívánok, a legdemokratikusabb magyarországi barkács fórum közösségének.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.07.05. 23:17 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
dys-cus írta:
A senki által megválasztott fazon törölt mindent. Jóestét kívánok, a legdemokratikusabb magyarországi barkács fórum közösségének.


Mivan??????

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.07.05. 23:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
sajti írta:
dys-cus írta:
A senki által megválasztott fazon törölt mindent. Jóestét kívánok, a legdemokratikusabb magyarországi barkács fórum közösségének.


Mivan??????

Sajti

Semmi. Minek törölted le az egészet? Te vagy a kény úr? 5-10 ember írását csak úgy letörlöd? Hol van a többi tisztség viselő? Ja, már csak te vagy admin, cenzor, okoska, a mindenes, mint Salafi? Viszont mondtam zárd le ezt a topicot. Miért nem teszed meg? Hmm? Legalább a kort tisztelnéd, de még azt sem. Ez van.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dys-cus 2017.07.05. 23:34-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.07.05. 23:31 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
dys-cus írta:
sajti írta:
dys-cus írta:
A senki által megválasztott fazon törölt mindent. Jóestét kívánok, a legdemokratikusabb magyarországi barkács fórum közösségének.


Mivan??????

Sajti

Semmi. Minek törölted le az egészet? Te vagy a kény úr? Viszont mondtam zárd le ezt a topicot. Miért nem teszed meg? Hmm? Legalább a kort tisztelnéd, de még azt sem. Ez van kispajtás.


Nem töröltem le semmit. Nyisd ki a szemed...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.07.05. 23:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Mert hova tetted? Ha nem töröltél, akkoör bocsi, beismerem ha hibáztam, de tényleg zárd a topicot.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.07.05. 23:38 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
dys-cus írta:
Mert hova tetted? Ha nem töröltél, akkoör bocsi, beismerem ha hibáztam, de tényleg zárd a topicot.


Sehová. Nekem most is ott van a helyén. Vendégként is látható, tehát jogosultsági probléma sincs vele.

Sajtu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 226 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség