audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 13:52

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.11. 21:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
gabor80 írta:
banzai írta:
valami ilyesmiben gondolkodom én is. kinyerni valahogy az audio pc alaplapjáról az i2s-jelet? melyik xonár kátyád van?

Vettem egy Asus xonar DSX PCI-e csatolós kártyát, mivel a m-ITX alaplapomon csak PCI-e van. Elvileg egy plusz átalakítás a PCI-PCI-e brigde ami beleszólhat a hangba, de pár helyen olvastam (akik hasonlítgatták) hogy nemigen lehet ezt meghallani. Ez a kártya 10k körül megkapható, nem érdemes drágábbat venni sztem ebből a családból a digi része mindnek hasonló (Oxygen CMI8878 chip), az analóg részeken van eltérést, azt meg nem használom.
Sokat bújtam a netet és a rajta lévő Oxygen hangproci igen jó minőségű a leírások szerint. Az Emu kártyák és a Juli kártyák minőségét minimum hozza digitális részeken, sokak szerint kissé meg is haladja, mondjuk újabb konstrukció is mint a másik kettő, azok már 10-15 évesek.
A kártyát meg kell kicsit patkolni, adatlap alapján, rácsatlakoztam az I2S jelekre, kivezettem, majd rj45 csatin a jól bevált patch kábelen kivezettem (ezt használom máshol is, igen jó eredménnyel). Persze még lehet játszani árnyékolással, meg a hang-proci órája helyett pl. aktív ketyegőt tenni, ez is dob rajta, majd ezt is megpatkolom később.
A hang nagyon komoly usb-hez képest, igen finom mikrorészletek, levegő, tér stb.
A magas talán még kicsit digitisz-es, de még sima pc kapcsi táp van rajta, de készül már a lineáris is. :D
Nagyon elégedett vagyok ezzel a megoldással pár óra hallgatás után.:))


Ja természetesen használtan kapható 10k körül, azt kihagytam, ha már buhera van vele, nem érdemes újat venni, inkább egy jó állapotú használtat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.11. 22:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
gabor80 írta:
Toto írta:
ESI Juli@ hangkártyát mindenképpen meg kell tuningolni a jobb eredmény elérése érdekében.
Kell hozzá 1 vagy kettő master clock, jobb tápegység és tápszűrők. Legalább a 3,3V tápegység legyen kicserélve rajta.

Teljesen egyértelműen jobb alternatíva lehet, mint az USB. Sajnos ezt én is később vettem észre.
Na mindegy, két kártyát beszereztem, ha minden jól megy, csak az egyik kerül átalakításra.


Juli-nál jó hogy külön 22 és 24 megás óra is van rajta. Nem rossz alapban az sem talán egy kicsit maradhat el a modernebb hang prociktól.
De sztem USB-hez képes mind sokkal jobb eredményt adhat. Ha még egy reclock-ot is be lehet iktatni utána, még a jittert is lejjebb lehet vinni, ami a hangproci-val jár, illetve a vezetékezésből adódhat.


ESI Juli@-hoz nagyon rövid jelkábel kell. Gondolkozom azon is, hogy isolatort vagy buffert kellene közvetlen a kimenetére kötni.
WaveIO féle isolatort például. Szerintem a hangot nem igen módosítja. De valamilyen szinten hatással van rá ez is.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.27. 22:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Annyi van hogy a sound proci a xonar kártyán kapott egy normális 24 megás órát (nz2520).
Illetve már megvan a rendes lineáris táp a pc-hez, mondani sem kell milyen faxa a kapcsi üzemhez képest.
Még fog kapni a kártya külön egy csendes 3,3v-os tápot, meg az óra is külön.
Összefoglalva ultra vájt-fülüeknek kötelező lehet az I2S az USB átvitel helyett. Összehasonlítva az USB sokkal kompresszáltabb hangú, kisebb terű, az I2S szép részletes, valódibb hangzást hoz. USB-nél a nagyon halk részleteknél gyengén megfigyelhető egy kis mp3-hoz hasonló tömörítési zaj (HD zenénél is), I2S-nél ilyen nincs. Nem véletlen vallják sokan, hogy az USB nem kifejezetten zenére való.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.28. 08:02 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
gabor80 írta:
... USB-nél a nagyon halk részleteknél gyengén megfigyelhető egy kis mp3-hoz hasonló tömörítési zaj (HD zenénél is)...

Nem vettem még észre ilyesmit a saját rendszeremben...nem lehet, hogy esetleg a számítógéped a gyenge láncszem az USB átvitelben?
( Kapcsoló üzemű tápból is van többféle, némely tesztben zajfeszültséget is mérnek. Elég nagy különbségek is vannak, ha csak ezt az egy jellemzőt ragadjuk ki. )

Sajnos nekem nincs semmilyen tapasztalatom az I2S-sel, csak ez az általánosítás nincs teljesen szinkronban a máshol olvasottakkal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.28. 08:53 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
shany írta:
gabor80 írta:
... USB-nél a nagyon halk részleteknél gyengén megfigyelhető egy kis mp3-hoz hasonló tömörítési zaj (HD zenénél is)...

Nem vettem még észre ilyesmit a saját rendszeremben...nem lehet, hogy esetleg a számítógéped a gyenge láncszem az USB átvitelben?
( Kapcsoló üzemű tápból is van többféle, némely tesztben zajfeszültséget is mérnek. Elég nagy különbségek is vannak, ha csak ezt az egy jellemzőt ragadjuk ki. )

Sajnos nekem nincs semmilyen tapasztalatom az I2S-sel, csak ez az általánosítás nincs teljesen szinkronban a máshol olvasottakkal.


Nem ezt a legtöbb PC-nél észleltem usb-n, főleg a számok kezdő 1-2 mp-énél, ha halkan úszik be a zene (inkább fülesen hallani csak ezt). Érdekes CD lejátszóval nincs ilyen zaj, lehet ott is I2S van használva:D
Ha jól tudom az USB csomagokba teszi az adatokat, bizonyos frekivel küldve az csomagokat, ez lehet hogy okoz ilyet.
Tény hogy egy plusz ide-oda csomagolgatás nem biztos hogy jót tesz a hangnak.
Az első meghallgatáskor azonnal feltűnt, a levegőssége az I2S-nek, az usb mintha szó szerint összébb lenne nyomva, zsúfoltabb, levegőtlenebb. A mélye talán ami erőteljesebb az usb-nek, I2S-en kicsit kevesebb, de ez nem biztos hogy negatívum, simán lehet hogy a valósághoz közelebb áll.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.28. 09:07 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
gabor80 írta:
...Nem ezt a legtöbb PC-nél észleltem usb-n, főleg a számok kezdő 1-2 mp-énél, ha halkan úszik be a zene (inkább fülesen hallani csak ezt). Érdekes CD lejátszóval nincs ilyen zaj, lehet ott is I2S van használva:D...

Ha "digitális csend"-et játszol le, akkor is hallható valami?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.28. 11:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
shany írta:
gabor80 írta:
...Nem ezt a legtöbb PC-nél észleltem usb-n, főleg a számok kezdő 1-2 mp-énél, ha halkan úszik be a zene (inkább fülesen hallani csak ezt). Érdekes CD lejátszóval nincs ilyen zaj, lehet ott is I2S van használva:D...

Ha "digitális csend"-et játszol le, akkor is hallható valami?


Azt hogy érted, ha megy a zene stream, de nincs hang, tehát üres hangszer nélküli rész van? Ha igen, akkor én ott nem hallottam, ez maga a zenében van csak benne. Lehet hogy nincs teljesen igazam, de most én ezt hallottam, nem biztos hogy teljesen i2s-nek köszönhető a javulás.
Persze sokat nem teszteltem, tegnap próbáltam mondjuk a Queen Operás album első szám zongora bevezetőjénél, pár kezdő leütés, mp3 szerű kvantálása van, de csak 1 mp-ig a kezdő leghalkabb résznél, ez i2s-en nincs. Ettől persze lehet hogy komoly usb kártyával stb. jobb lenne, de ez minden gépen ugyanolyan volt eddig. De más zenénél is észleltem néha.
A rendszer táp stb ugyanaz természetesen, még a lejátszó progi is, csak átdugtam usb-re ill. vissza i2s kimenetre.
De ez csak egy dolog, maga a tér is más i2s-en, nekem jobban tetszik, de ez csak saját fülbeállításom:D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.28. 12:04 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Pl. teszt CD-ken is előfordulnak ilyen fájlok. Hirtelen ezt találtam (nem próbáltam ):
http://www.wavecor.co.uk/testdisk.html

Csak azért gondoltam kipróbálni, mert így bárhol előidézhető ugyanaz az élethelyzet, összehasonlítható az általad tapasztaltakkal.

Úgy gondolom, hogy az USB sem egy egyszerű játék. Ha ki akarjuk jelenteni, meghatározni a benne rejlő potenciál maximumát, akkor mélyre kell merülni, avagy mélyen kell a zsebbe nyúlni.
Pl. a szomszéd topikban bemutatott Delock PCIe - USB3 kártya, clock- és ultralownoise táp-tuninggal, APlinux-szal megtáltosítja a régebbi AMD-processzoros PC-m.
Ugyanezt a kártyát egy idő után kivettem az core I7-es ( Win7 ) asztali pc-ből, mert bár egyértelmű volt a hatása, de mégsem vonzott tartósan. ( selymesen tisztább, de sterilebb és egyben "tökéletesebb" hangképe volt)
És még egyetlen USB-re kihegyezett, újfajta elvek alapján készített, ténylegesen audio pc-t sem próbáltam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.28. 20:08 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Meghallgatod?
( lent a Track73 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.28. 20:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
shany írta:
Meghallgatod?
( lent a Track73 )

Megfülelem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.31. 09:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Kb. négy-öt éve ugyan ezt az USB-s problematikát szajkózom. Írtam is itt már róla. Örülök, hogy más is megerősíti ugyan azt, amit én is tapasztaltam. Nem véletlenül használok PCie hangkártyát (RME) :D Még nincs lineár táp, meg jobb óra, meg semmi és még is jobb, mint a legtöbb USB-s megoldás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.31. 11:45 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Akkor már csak én maradtam az USB mellett...
Bár, ha nem lenne ellenpontozás, akkor nem is lenne olyan érdekes :D

Tény, hogy nekem is vannak rossz tapasztalataim a múltból az USB-átvitelhez valamilyen módon köthetően ( régebbi USB hangkártya, win XP ), bár felmerül a kérdés, hogy egész pontosan mivel is van a probléma, az eszközökkel, vagy az elvvel?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.31. 11:47 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
gabor80 írta:
shany írta:
Meghallgatod?
( lent a Track73 )

Megfülelem.


Sikerült?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.31. 17:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Melyik RME kártyáról van szó pontosan? Milyen usb-s megoldásokkal hasonlítottad össze, a triódáson a Core audios verzió egy röpke meghallgatás erejéig elég meggyőzőnek tűnt. Nekem tetszik MOT64-é is, az viszont tényleg nem usb.

hifipisti írta:
Kb. négy-öt éve ugyan ezt az USB-s problematikát szajkózom. Írtam is itt már róla. Örülök, hogy más is megerősíti ugyan azt, amit én is tapasztaltam. Nem véletlenül használok PCie hangkártyát (RME) :D Még nincs lineár táp, meg jobb óra, meg semmi és még is jobb, mint a legtöbb USB-s megoldás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.31. 20:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Egy ilyen is jó lenne ?

https://www.shenzhenaudio.com/tempotec- ... -card.html

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.31. 21:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
hodyka57 írta:

Írtam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.31. 21:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
shany írta:
gabor80 írta:
shany írta:
Meghallgatod?
( lent a Track73 )

Megfülelem.


Sikerült?


Igen. Következő van. Win 10 alatt nincs semmi, teljesen csendben van a track. APL4-ben viszont ha olyan 80% hangerő fölé megyek akkor halkan hallható egy kis digitális zümmögés.
Rendes zeneszámoknál, csendes, hangmentes részen ilyen mondjuk nincs.
Nem tudom ez jelent e valamit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.31. 21:15 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
na a enyém is elindult Gábor hathatos segitségével. ap4 linux, asrock lap+xonar dsx i2s kimenettel. lineal táp is bekötve hozzá. nekem sajnos állandóan ott van egy zümmögés mint mikor a pc tápban megy a venti. nem tudom mitöl lehet. állandó a hangereje, nem hangosodik a zenével. a xonárról jön mert más forrásról csendben van a rendszer. ha az asrock usb kimenetét használom ott nincs. jó lenne megtalálni mert nálam a közvetlen i2s, és a lineal táp brutál szintugrást hozott.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.31. 21:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
banzai írta:
na a enyém is elindult Gábor hathatos segitségével. ap4 linux, asrock lap+xonar dsx i2s kimenettel. lineal táp is bekötve hozzá. nekem sajnos állandóan ott van egy zümmögés mint mikor a pc tápban megy a venti. nem tudom mitöl lehet. állandó a hangereje, nem hangosodik a zenével. a xonárról jön mert más forrásról csendben van a rendszer. ha az asrock usb kimenetét használom ott nincs. jó lenne megtalálni mert nálam a közvetlen i2s, és a lineal táp brutál szintugrást hozott.


Gondoltam hogy tetszeni fog. Nem tudom mi lehet a zaj oka, esetleg vmi hardverhiba a kártyán?
Nálam teljesen csendes, semmi zaj.
Több rendszeren is ilyen, ha próbáltad? Esetleg másik dac utána kötve?
Hátha valakinek lesz ötlete.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.31. 21:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
egyelöre csak az es9018mkII van mögötte mert azzal nem kellett mokolni. majd ha lesz több idóm ráeresztem az ian féle relockos i2s to pcm kareszre meg a pcm63ra. ha az esre i2s.en kötöm rá az odroidot voluminoval ott nincs ez a zaj. ezért gondolom hogy a sonarról jön.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.31. 22:16 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Na, azért ne temessük az USB-t, különösen élve ne.

Azzal az elméleti véleménnyel teljes mértékben egyetértek, hogy egy zene minél több konverzión esik át, annál több lehetőség van a minőségének a romlására. Viszont nagyon nem mindegy, hogy milyen USB-t hasonlítunk össze közvetlen I2S dologgal.

Én próbáltam alaplapi USB3 kimenettel, mzperx-féle Delock USB3 kártyával először clock tuning nélkül, majd clock tuninggal, végül az USB kártya clocknak külön ultra kicsi zajú táppal (a PC analóg tápról jár). Az USB-t fogadó XMOS sem mindegy. Én DIYINHK-féle XMOS-t használok. A nagyobb verzióra cserélve nagyon nagy minőségugrás volt a kisebbikhez képest.
Az USB kábelen sokkal több múlik, mint azt sokan gondolnák. Én annak idején 6db USB kábelt hasonlítottam össze a rendszeremben (csak ott...magamnak vásároltam kábelt) és végül a legdrágább lett a legjobb, egy Audioquest Carbon. Bár tudom, hogy USB kábel ügyileg lenne még mit fejleszteni, de a következő Audioquest Coffee kábel a maga 70000Ft-jával pont kétszer annyiba kerülne, mint a jelenlegi. Annak a cseréjére azért még várok.

Miért írtam le mindezt? Azért mert saját példámon keresztül szeretném érzékeltetni, hogy mekkora különbségek, lehetőségek, és persze pénztemető rejtezik a jóféle USB átvitelben.

Annak a helyében,aki nem kezdett el még komolyan foglalkozni az USB témakörrel (és nem ölt bele sok zsét) és nem akar natív DSD- vagy DXD felvételt lejátszani, elég neki a 24/192, akkor én is a közvetlen I2S kimeneten gondolkodnék.

Mindezekkel együtt!: Az I2S különösen érzékeny jószág, 10 centinél messzebbre nem szereti, ha vezetik. Lehet azt messzebbre is...persze, milyen minőségben. Ha az USB-t digitális interconnect célra találták ki, és a kapott hang minősége ennyire függ a kábel hosszától és minőségétől, akkor az I2S estében sem gondolom, hogy másként lenne.
Persze, meg lehet azt csinálni, hogy egy I2S kimenetű dolog mellé 3 centire teszem a DA konverter IC-met, de a DA konverter mellé kell tennem a kimeneti szűrőt is, ami már komoly EMC problémákat vet fel (a digitális PC-s környezet telef@ssa megaHertzzekkel, meg mindenfélével az analóg részt). Igaz, azt lehet pléhdobozba tenni, de az analóg dolgok tápja szintén analóg dolog, azokról is gondoskodni kell. Így viszont már nem is olyan egyszerű.

Először kecsegtetően tud hangzani a közvetlen I2S kimenet, de véleményem szerint bizonyos minőség megcélzása esetén jellegében más, de mértékében hasonló problémákkal küzdhet a lelkes amatőr, mint USB átvitel esetén.

Azért arról is gondolkodjunk el, hogy miért nem terjedt el a közvetlen I2S kimenet a hifiben. Persze, a gyártók minél több tragacsot el akarnak adni, de akkor lennie kellene egy vagy több olyan cégnek, aki az USB cucchoz képest féláron (így viszont busás haszonnal) árulja a portékáját, a népek meg veszik, mint a cukrot....hogy aztán mi lelkes amatőrök kopizzuk fillérekből az USB killer megoldást.

Mindettől függetlenül én a DSD lejátszásról nem szeretnék lemondani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.31. 22:30 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
hifitibi írta:
10 centinél messzebbre nem szereti, ha vezetik.

LVDS

hifitibi írta:
Azért arról is gondolkodjunk el, hogy miért nem terjedt el a közvetlen I2S kimenet a hifiben.

I2S over HDMI


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.31. 22:39 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
hifitibi írta:

Annak a helyében,aki nem kezdett el még komolyan foglalkozni az USB témakörrel (és nem ölt bele sok zsét) és nem akar natív DSD- vagy DXD felvételt lejátszani, elég neki a 24/192, akkor én is a közvetlen I2S kimeneten gondolkodnék.



Mindettől függetlenül én a DSD lejátszásról nem szeretnék lemondani.


nem jól tudom hogy az I2s nativ felbontásban képes átküldeni a jelet? elvileg korlát nélkül?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.07.31. 23:25 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Az I2S over HDMI is jó megoldás. Egyszer (pusztán teszt kedvéért) kipróbáltam egy sima 10m-es Cat5e kábelen mi megy át I2S ügyileg (a maradék erek árnyékolásnak hagyva).
Öszintén szólva a 10cm-es és 10m-es kábel közt igazán semmilyen hallható különbséget nem találtam. Ha jitteresedne az meghallatszana. Nem pattogott, stabil volt 192k-n is.
Ekkora hossznál ha feltétlen kell, inkább az SPDIF optikát preferálom, de csak a kábel könyebb vezethetösége és a galvanikus leválasztás miatt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.08.01. 14:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
RME HDSPE AIO, előtte egy HDSP9632 volt. ASUS Essence one, Essence 3, OPPO, Lumin, meg még pár dolog volt itt nálam. Minden esetben jobban szólt a DAC SPDIF, vagy AES-en meghajtva az RME-ről, mint USB-ről. HiDiamond USB kábelem van. Osztom azt a véleményt, hogy az USB kábel kiemelten fontos USB-s DAC esetében. Az oprendszer optimalizálva van (Fidelizer Pro), plusz bios-ban kikapcsolva a proci (i5) összes energia és teljesítmény gazdálkodási funkciói és oprendszerben az USB kimenet is optimalizálva van. Biztos vagyok benne, hogy lehet jó hangot kinyerni USB-ből, csak nagyon mélyen a zsebbe kell nyúlni. Aki DSD-zik, annak szinte kikerülhetetlen az USB, számomra viszont nem releváns a dolog. Elég a max. 192KHz/24bit. Kevés DSD anyag van és a hangminőségét se gondolom jobbnak a PCM-nél. Van ebben egy nagy parasztvakító faktor a gyártók részéről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.08.01. 15:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
hifipisti írta:
Kevés DSD anyag van és a hangminőségét se gondolom jobbnak a PCM-nél. Van ebben egy nagy parasztvakító faktor a gyártók részéről.

Pedig jó a DSD, és ez nem vakhit :!:
Pontosabban DSD to PCM lejátszást ismerem Jriver19-el, és bizony 192khz/24 bit (pontosabban nagyobb, mint 16 bit)
bizony elég jó. Persze elég lenne ehelyett simán PCM 192 khz/24 bit is, igaz.
Jó, hát CD minőségtől jobb a DSD, általában CD minőségű a PCM. (hogy, pontosabb legyek)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.08.01. 20:03 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
euro21 írta:
hifitibi írta:
10 centinél messzebbre nem szereti, ha vezetik.

LVDS

hifitibi írta:
Azért arról is gondolkodjunk el, hogy miért nem terjedt el a közvetlen I2S kimenet a hifiben.

I2S over HDMI

LVDS: Köszönöm, ma is tanultam valamit.
I2S to HDMI: ezt a módszert sem ismertem.

A topikban a kollégák hangkártya "patkolásról" írtak (idézem az egyiküket) azaz a hangkátya procijáról vesszük le az I2S jelet a DA konverter IC előtt, és megkínálunbk vele egy másikat pár centin belül.

Nem ismerem a HDMI protokoll vonali kódolását, de úgy gondolom, hogy sem az I2S over HDMI sem az LVDS nem mentes a távolság okozta minőségveszteségtől, azaz igényli a jó kábelt.
Bizonyos minőség fölött pedig az USb és az I2S is komoly invesztíció.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.08.01. 20:09 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
banzai írta:
hifitibi írta:

Annak a helyében,aki nem kezdett el még komolyan foglalkozni az USB témakörrel (és nem ölt bele sok zsét) és nem akar natív DSD- vagy DXD felvételt lejátszani, elég neki a 24/192, akkor én is a közvetlen I2S kimeneten gondolkodnék.



Mindettől függetlenül én a DSD lejátszásról nem szeretnék lemondani.


nem jól tudom hogy az I2s nativ felbontásban képes átküldeni a jelet? elvileg korlát nélkül?

Akkor, ha az I2S proci ki van képezve a PCM jelek feldolgozása mellett DSD lejátszásra is képes. Én ilyen prociról nemtudok (lehet, ogy van, de én nem tudok ilyenről).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.08.02. 16:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Szintén tapasztalat és nem hifista, hanem hangmérnöki. Saját véleményem szerint nem azon múlik, hogy egy hanganyag jól szól, vagy sem ,hogy PCM 44.1-192, vagy éppen DSD, hanem attól, hogy a hangmérnök milyen munkát végzett, jó-e az akusztikai környezet, jók-e a hangszerek és még számtalan dolog befolyásolja. Simán mutatok példát arra, hogy a 44.1/16bit jobb, mint mondjuk egy 192/24, természetesen nem ugyan arról a lemezről beszélek :D Természetesen jobban szólnak a nagyobb felbontású anyagok (főleg a 24bit itt a lényeg és nem a mintavételi freki), de nem ezen fog múlni. Főleg régebbi 50'-60'-70' évek felvételeire jellemző, hogy kiadják őket nagyfelbontású formátumokban, meghallgatva viszont gyenge a minőségük, gyaníthatóan a mester szalagon is ilyen volt már (persze sok ellenpélda is van). Ebben az esetben teljesen mindegy mibe digitalizáltak. A másik véglet a mai divatnak megfelelő agyonlimiterezett, marha hangos anyagok, ahol nincs dinamika. Itt is szinte mindegy milyen formátumban rögzült a történet. Itt az egyetlen cél az volt, hogy a végeredmény jól szóljon MP3-ban, Bluetooth-on átküldve a filléres telefonokon és agybadugós füleseken is. Ráadásul a mai DAC-ok nagy része upsampling-el, ami megint csak ront a dolgokon. Lesimul a hang, némi mosottság és mesterséges melegítés, kuszább tér és hangszerpozíciók jellemzik. A legtöbb gyártó így csinálja, mert egyszerűbb mérnöki szempontból megoldani a dolgot. Nem kell bonyolult óragenerátorokat gyártani és nem kellenek spéci csipek sem, elég hozzá egyetlen FPGA. Az emberekkel, hogy a DSD-be upsamplingelt hang jobb, mint az eredeti volt :lol: Nekem az aszinkron megoldással (USB hangátvitel) is vannak fenntartásaim. Miért nem lehet azt követni, ami a stúdió technikában már évtizedek óta tök jó eredményt hoz, az-az WORLDCLOCK, ahol minden szinkronban jár, lehet master clock-ot illeszteni a rendszerbe és mindenki azt követi, mint egy nagyzenekar esetében a karmester :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.08.02. 16:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Az lesz. ESI juli@-val ez a terv. 24.576 Mhz-es clock, egy darab, ami működteti a PCI-s kártyát és a TAS3108-at, ami meg a 20 bites R2R DAC-ot. (teljesen mindegy, hogy lesz-e fir, vagy inkább sem)

Viszont 48 khz, 96 khz, 192 khz. Ezek fognak menni. CD esetében is.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.08.04. 20:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Úgy tűnik, jobb lesz a Gemini Lake minden téren...
https://ipon.hu/hir/gyorsabb-cpu-magoka ... lake/41707

Gyakorlatilag egy korrekt megoldás, átmenet a kis sz*rok és az asztali számítógépek között.
Remélem, itt is kiadják PCI-s lappal is. Mehet rá az AP linux...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.08.04. 21:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Fiúk, ez lehet akár jó is ? :roll:

https://ru.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 10838.html

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.08.05. 11:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
[quote="hodyka57"]Fiúk, ez lehet akár jó is ? :roll:

Gondolom mindeki a strandon élvezi a nyarat :lol:

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.08.05. 12:04 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
hodyka57 írta:
Gondolom mindeki a strandon élvezi a nyarat :lol:


Hе гаварю по руски :)

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.08.05. 13:30 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
sajti írta:
Hе гаварю по руски :)

Sajti

Mivaaaan??? :lol:

Más: Ennek az I2S, SPDIF hallgatózás megérdemelne egy külön témát. Ez nem az általános HTPC építés témakör. Szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.08.05. 13:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
sajti írta:
hodyka57 írta:
Gondolom mindeki a strandon élvezi a nyarat :lol:


Hе гаварю по руски :)

Sajti


Почему нет?

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.08.05. 13:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Nincs raktáron és nem szállitanak. Miért ne lenne idevaló, PC-be kell tenni?!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.08.05. 14:06 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
janos_904 írta:
Nincs raktáron és nem szállitanak. Miért ne lenne idevaló, PC-be kell tenni?!

Azért mert az I2S és SPDIF átvitel egy speciális, ölállóan tárgyalható része a PC-s zenehallgatásnak, és véleményem szerint azért érdemel meg egy külön témát, nehogy a sok általános HTPC-s hozzászólás között (pl. milyen alaplap jó a ... célra) szóródjanak szét ennek a témának a hozzászólásai.
Úgy, mint ahogy van egy külön topik az USB-s DAC-oknak. Az is pontosan úgy jó, hogy külön topikja van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: PC - I2S, SPDIF átvitel
HozzászólásElküldve: 2017.08.06. 17:43 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Itt tárgyalhatjuk meg az I2S, SPDIF lejátszóeszközök PC oldali végét és a hozzájuk kapcsolódni képes DAC-okat.

Megkérnék egy modit, hogy a HTPC építése topikból tegye át a témába vágó hozzászólásokat.

Köszi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PC - I2S, SPDIF átvitel
HozzászólásElküldve: 2017.08.06. 18:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Ez is érdekes, itt amit olvastam.......... :idea:

https://www.reddit.com/r/audiophile/com ... vs_usb_vs/

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PC - I2S, SPDIF átvitel
HozzászólásElküldve: 2017.08.06. 19:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Itt is egy jó írás, igaz itt nem tárgyalanak az i2s-ről

https://www.cnet.com/news/the-audiophil ... different/

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PC - I2S, SPDIF átvitel
HozzászólásElküldve: 2017.08.06. 20:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Ilyet, vagy valami hasonlót használ valaki ?

http://www.ebay.com/itm/Musiland-M-Swor ... 2586069078

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PC - I2S, SPDIF átvitel
HozzászólásElküldve: 2017.08.07. 06:52 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Személy szerint arra lennék kiváncsi Kinek mi jött be eddig :lol:

Szerintetek melyiknek van a legjobb hangja ?

AES/EBU, SPDIF, USB, i2S ?

A DSD-t most hagyjuk ki :mrgreen:

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PC - I2S, SPDIF átvitel
HozzászólásElküldve: 2017.08.07. 09:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Ez egy kicsit drága kártya, de lehet jó is ;)

http://www.tnt-audio.com/sorgenti/pinkf ... dge_e.html


Csatolmányok:
i2s_stereo.jpg
i2s_stereo.jpg [ 66.86 KiB | Megtekintve 56273 alkalommal. ]

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PC - I2S, SPDIF átvitel
HozzászólásElküldve: 2017.08.07. 09:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Újabb és újabb írásokat találok :ugeek:

http://www.modelpromo.nl/PinkFaun_I2S_Bridge.htm

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PC - I2S, SPDIF átvitel
HozzászólásElküldve: 2017.08.07. 12:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Igen ez egy jó kártya, csak drága, így én patkoltam:)) (ha megnézed oxygen chipes ez is, akárcsak a xonar, tehát nem rossz egyik sem, csak így olcsóbb volt, ha csak i2s kell.)
Ja sorrend: I2S vezet nálam. :mrgreen: USB jól megcsinálva szintén szépen szól, viszont hallottam egy jól megcsinált minőségi SPDIF rendszert, és odacsapott, legalábbis az USB-t le le tudta alázni sima meleg hangjával, ha olyanja volt:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.08.07. 18:30 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
hifitibi írta:
euro21 írta:
...
I2S over HDMI
...I2S to HDMI: ezt a módszert sem ismertem...
Erről írna valaki némi infót? :? :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.08.07. 18:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
http://www.diyaudio.com/forums/digital- ... vices.html

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.08.07. 19:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
i2s to hdmi

http://www.audiophonics.fr/en/interface ... 10754.html

hdmi to i2s

http://www.audiophonics.fr/en/interface ... -9346.html

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: audio HTPC építése
HozzászólásElküldve: 2017.08.07. 19:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Na bassza meg! Itt a legújabb hülyeség. Mi köze van a TV-ben futó rajzfilm hangminőségének ahhoz a tizenéve itt leírt műszaki dolgokhoz, ami valamelyest a természethű hangátvitelről szól. Mert azért nagyon durva lenne egy TV, de ne adj Isten egy házimozi rendszerhez hasonlítani bármelyik itt épülő projectet. Bár amit mostanában nem hallunk, ahhoz akár lehet is... HDMI Szegény ember tömeg "hifije" :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség