audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 00:41

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 81 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.03.08. 22:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
ttshungary írta:
Visszavonok MINDENT!!!! NYITOTT AZ ANÓD!!!!!
...no de ilyet, az amperex tungsram-nak hamisitotta????

Az elektroncsőhamisítás egyértelműen korunk vívmánya. Ilyen apró tétel miatt egy Amperex kaliberű vállalat nem kockáztatta volna a hírnevét, ráadásul az európai gyárak között inkább az együttműködés (kartellezés) volt jellemző.

Most így jobban megnézve mérget vennék rá, hogy számbeütéses nikkel lapocska sincs benne. Bélafórumon van olyan fénykép az SP6 belvilágáról, amelyről (kinagyítva) egyértelműen látszik, hogy belebuheráltak. Miután az ARC-nek sincs időgépe, nem szerelhették később legyártott hangszer-speckábellel.
http://www.avx.hu/forum/uploads/monthly_02_2017/post-33834-0-44209600-1487846334.jpg
Jól meg*****tott minket a dyscus :oops: :lol:

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.03.09. 01:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Az említett hivatkozáson éppen azt bizonyítottam be, hogy nem buherált készülékről van szó, hanem csak egy, a táp részben lévő ellenállást cseréltek benne. Talán végig kellett volna olvasni. Szopatásról szó sincs a részemről, csak annyiban, hogy a csőprofesszorok olyat látnak, amit még eddig nem. Viszont én már fogtam is a kezembe. :lol: Sőt! Meg is hallgattam. Pedig nem is vagyok pesti számtekás, akik köztudottan félkézzel is tudnak csöves cuccot építeni. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.03.09. 10:56 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Félkéz a kV miatt kell. :D
Így csak az egyik ég meg. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.03.09. 20:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
dys-cus írta:
Az említett hivatkozáson éppen azt bizonyítottam be, hogy nem buherált készülékről van szó, hanem csak egy, a táp részben lévő ellenállást cseréltek benne.

Nézd meg a panel alatt futó áttetsző szigetelésű vezetékek feliratát, és keress rá alaposabban. Leginkább az USA-ban ismert, állítólag jóhangú drót, csakhát nem a 70-es évek végéről, amikor még speckábel se nagyon létezett... arról esetleg lehet vitatkozni, hogy szerinted ez buhernek minősül vagy sem.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.03.10. 00:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Mi is van arra a kábelre ráírva? Nekem rosz a szemem, s nem tudom elolvasni. Lécci olvasd el nekem. No meg ha valaki elkezd kábelezni,akkor miért csak egy kis részt kábelez át? Nekem kezemben volt ez az erősítő, s jól láttam mi van benne. De ti nyilván 100 kilométerről jobban látjátok, s főleg tudjátok.

A cső biztosan cserén esett át, azt meg soha nem is cáfoltam. Hogy hol készült nem tudom, de az tuti, hogy Magyar. Egy másik ARC erősítőben 12AX7 felirattal bíró csöveken meg csak ennyi állt: Hungary. A magyar csövekre a válasz talán egyszerőbb, mint gondolnátok, csak a háború előtti időkre kell talán gondolni.
Amúgy köszönöm, hogy olvastok más fórumon is. Engem.:D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.03.10. 00:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
dys-cus írta:
Amúgy köszönöm, hogy olvastok más fórumon is. Engem.:D

Sajnálom, de le kell lombozzalak, én az SP6 fényképeire találtam rá gugliban, aztán megláttam, hogy avx, stb. Csakhogy az akkor talált fénykép nagyobb méretű volt a most elérhetőnél, "szemüveg" nélkül olvasható vezetékfelirattal - véletlenül nem tudod, mi lett vele? :D

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.03.10. 08:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
bta írta:
dys-cus írta:
Amúgy köszönöm, hogy olvastok más fórumon is. Engem.:D

Sajnálom, de le kell lombozzalak, én az SP6 fényképeire találtam rá gugliban, aztán megláttam, hogy avx, stb. Csakhogy az akkor talált fénykép nagyobb méretű volt a most elérhetőnél, "szemüveg" nélkül olvasható vezetékfelirattal - véletlenül nem tudod, mi lett vele? :D

Köszönöm kérdésed, véletlenül tudom mi lett vele: én nem cseréltem le, mivel nem tudom. ;) Szóval akkor milyen kábel az a kábel? Biztosan emléxel rá, ha még a "hírére" is vissza tudsz gondolni. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.03.10. 14:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.09.08. 20:11
Hozzászólások: 300
CSŐ TÖRTÉNET:

- az izgalmas, hogy szerintem nem a "csöhang" problémával került hozzád. Szép Amperex ( hidd Tungsramnak) felirat mennyi hitet tud adni.Másrészről mennyire jó az ARC, mert nem csőhang fűggő. Az ARC egy audio KATEGORIA.

Amerikai csövek: Hong Kong-ból vásárolt ismerősőm 12ay7/6072/5687 csöveket, eredeti dobozban, mind átbélyegzett volt, a dobozok csodálatosan "öregitett" papirból....... és mindez 50 / 60 USD darabáron. Az 5687 GE, Raytheon-nak volt bélyegezve, a 6072 GE meg RCA-nak...... és mindez vagy 10 éve. .....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.03.10. 22:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"- az izgalmas, hogy szerintem nem a "csöhang" problémával került hozzád. Szép Amperex ( hidd Tungsramnak) felirat mennyi hitet tud adni.Másrészről mennyire jó az ARC, mert nem csőhang fűggő. Az ARC egy audio KATEGORIA."
Teljesen igazad van. Szvsz. egy készülék hangját legalább 60%-ban a kapcsolás "adja". Egy jó konstrukció jó középáras alkatrésszel is csodákra képes. Ilyen az ARC is. Nem véletlen szerettem bele. Sokat "dolgoztam itt, hogy az ARC kultusz kialakuljon. Ma már a fiatalok is ARC előfokokat építenek, illetve végfokon gondolkodnak. Viszont érdekesnek gondolom azt a tényt, hogy a publikus kapcsrajz ellenére digitális elkötelezettségű barátaink egyike sem próbálkozik egy ARC DAC utánépítéssel. Az ARC-nek, és szerelmeseinek nem számít a csili-vili sárgarézből, és veresre pácolt akácból épített csoda. Nekik a hangminőség fontos. Nem tagadom, a TauCeti konstrukcióm a kezdetek óta ARC alapokon nyugszik: CFB, párhuzamos visszacsatolás, a Williamson féle felpítési elv alkalmazása, valamint Borbély úr szimmetrikus megoldásának reprezentációja. Tegnap előtt fejeztem be egy kalandos élető TauCeti építést. Winged C végcsővel, Tungi fázisfordítóval, és Prima Luna meghajtóval. A hangja ledöbbentően ARC-s, a nem ezoteriku és autentikus alkatrészek, és csövek, trafók ellenére. Hihetetlen mély energia, szinezetlenség, s nagyon jó sztereo kép. Ez javarészt a kapcsolás sajátja. Az ilyen felépítésű elektronikák tényleg egy audio kategóriát képviselnek. Boldog vagyok, hogy tudok ilyet készíteni, miután sokat tanulmányoztam az ARC kapcsolásait.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.04.29. 13:47 
Offline

Csatlakozott: 2014.12.16. 22:46
Hozzászólások: 442
Tisztelt urak!

Ismeri valaki, a Raytheon 5755-ös dupla triódát, illetve épített valaki belőle előfokot? :?: Állítólag nagyon nem hajlamos a mikrofóniára.
Köszönöm, ha adtok némi útmutatót!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.04.29. 14:19 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Az 5755 DC erősítőkbe, szervo áramkörökbe tervezett kis zajú, kis drift-el rendelkező, jó együtt futású kettős trióda.
A legjobb formáját mA-es anódáram és mV nagyságrendű rácsfeszültség-változás mellett mutatja, emiatt ma már elsősorban fonó áramkörbe használják.
A Raytheon 5755-ökből főleg a 60'-as évek sárga feliratos verzióit kedvelik.

Szerintem előfokba a változó -de nagy- erősítése (munkaponttól függően 60-80) és a magas impedanciája miatt nem igazán alkalmas.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.04.29. 15:47 
Offline

Csatlakozott: 2014.12.16. 22:46
Hozzászólások: 442
Köszi a segítséget.
Nekem a nagy erősítés nem probléma, inkább a magas impedancia........valószínű kipróbálom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.04.29. 17:10 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Volt nagyságú jelnél valószínűleg hallható torzítása lesz, no meg extrém nagy jelet ad ki. Ha leosztod a bemeneti jelet mV nagyságrendre, akkor meg adtál a jel/zaj viszonynak egy pofont. ;)
A 140-60 KOhm-os kimenő impedancia se egy jó érték line fokozatban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.04.30. 10:04 
Offline

Csatlakozott: 2014.12.16. 22:46
Hozzászólások: 442
euro21 írta:
Volt nagyságú jelnél valószínűleg hallható torzítása lesz, no meg extrém nagy jelet ad ki. Ha leosztod a bemeneti jelet mV nagyságrendre, akkor meg adtál a jel/zaj viszonynak egy pofont. ;)
A 140-60 KOhm-os kimenő impedancia se egy jó érték line fokozatban.


Nem line fokozatban használnám, inkább kisebb jelekre, mikrofon bemenetként.....viszont a nagyobb jelű viselkedésére vonatkozó következtetést miből vontad le, miért torzít voltos nagyságrendben?
Egy ECC 82-t hajtana meg, az lenne a második fokozat, remélem arra alkalmas? Bemenetként nyilván fontos lenne számomra a kis zaj és mikrofónia.
...köszi amiért segítesz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.09.04. 09:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy 12AY7-es vagy 6072-es csövet szeretnék vásárolni elfogadható áron.Van-e esetleg valamilyen tippetek?Már elég sok helyen próbálkoztam, de NOS csövek voltak vagy egyáltalán nem voltak.Főleg Electro Harmonix érdekelne, de nem beteg áron.

Előre is köszönöm a segytséget.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.09.04. 09:56 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Gugli.

Mi a "nem beteg" ár?

A 6072A minden, csak nem "occó" cső, függetlenül a NOS, vagy az új gyártású státusztól.

példák:

http://www.thetubestore.com/Tubes/Elect ... -6072-Gold

http://www.bartimexaudio.hu/index.php/t ... 72a-detail

Egyébként nem tudom, hogy miért ragaszkodsz az EH-hoz. A "kis" csöveiket én csak hangszererősítőbe használnám.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.09.04. 10:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Igazából egy kísérleti előerősítőhöz kellene, de sajnos a kiváltó típusoknak nagyobb az erősítése és nem szeretnék a kapcsoláson változtatni.Ha beválik hangra, természetesen jöhetnek aranyárban a NOS stb. csövek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.09.04. 10:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Lehet, hogy elrugaszkodom a valóságtól, de most nem szeretnék adni 4000 Ft/db-nál többet értük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.09.04. 10:59 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
http://www.tubeampdoctor.com/catalog.php?product_search=6072

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.09.04. 11:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Köszönöm szépen a segítséget, rámegyek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.09.04. 11:16 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
atreides írta:
Lehet, hogy elrugaszkodom a valóságtól, de most nem szeretnék adni 4000 Ft/db-nál többet értük.

Ha megtalálom és megfelel akkor küldök neked 4eFt+postáért 2db alig használtat. Talán ha 10-20 órát mentek. EH aranyozott lábú.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.09.04. 11:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Tisztelt Krizsi!

Ment privát üzenet.

Üdv:
atreides


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.09.04. 12:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
euro21 írta:
Gugli.

Mi a "nem beteg" ár?

A 6072A minden, csak nem "occó" cső, függetlenül a NOS, vagy az új gyártású státusztól.

példák:

http://www.thetubestore.com/Tubes/Elect ... -6072-Gold

http://www.bartimexaudio.hu/index.php/t ... 72a-detail

Egyébként nem tudom, hogy miért ragaszkodsz az EH-hoz. A "kis" csöveiket én csak hangszererősítőbe használnám.

A nagyokat is.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.09.04. 13:40 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
ttshungary írta:
Visszavonok MINDENT!!!! NYITOTT AZ ANÓD!!!!!

EZ EGY VOSKOD 6N23P!!!! Benéztem! Bocsánat uraim!

...no de ilyet, az amperex tungsram-nak hamisitotta????


mégsem irhatta rá hogy CCCP


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.09.04. 13:42 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
dys-cus írta:
euro21 írta:
Gugli.

Mi a "nem beteg" ár?

A 6072A minden, csak nem "occó" cső, függetlenül a NOS, vagy az új gyártású státusztól.

példák:

http://www.thetubestore.com/Tubes/Elect ... -6072-Gold

http://www.bartimexaudio.hu/index.php/t ... 72a-detail

Egyébként nem tudom, hogy miért ragaszkodsz az EH-hoz. A "kis" csöveiket én csak hangszererősítőbe használnám.

A nagyokat is.


A jobb csöveket is az EH gyártja.pl Genelex.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.09.04. 14:12 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
atreides írta:
Tisztelt Krizsi!

Ment privát üzenet.

Üdv:
atreides


Re privát, mennek a csövek.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.09.04. 20:31 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Csak egy EH6072 hangjából ne vonjatok le következtetést egy NOS hangjára! Nagyon mások. A zöld/sárga dobozos Amperex volt még, ami számomra nem hozta azt, amit vártam tőle, igaz vagy 1 évtizeddel fiatalabbak is voltak, mint a többi NOS. Lehet, hogy az EH is OK lesz 20-30 év múlva? 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.09.04. 20:57 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
:D A remény hal meg utoljára...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.09.05. 14:12 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Barth Ida írta:
Csak egy EH6072 hangjából ne vonjatok le következtetést egy NOS hangjára! Nagyon mások. A zöld/sárga dobozos Amperex volt még, ami számomra nem hozta azt, amit vártam tőle, igaz vagy 1 évtizeddel fiatalabbak is voltak, mint a többi NOS. Lehet, hogy az EH is OK lesz 20-30 év múlva? 8-)


A Nos csövek között is vannak gyengébb hangúak. sajna 6072 vel csak egy párral volt dolgom .Anno még Béri Pista közös barátunktól vettem az egyik Audiofil tali után.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.09.05. 18:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
tunerman írta:
:D A remény hal meg utoljára...

Ja! Nem hallottak még Telefunkent. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.09.05. 20:38 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
dys-cus írta:
tunerman írta:
:D A remény hal meg utoljára...

Ja! Nem hallottak még Telefunkent. :P


Kb 1 szatyornyi Telefunken ECC83-am volt, amiket egy elbontott gyár kromatográfjaihoz tartottak tartalék alkatrészként. Aztán felszámolták a raktárat és ment a hulladékba rengeteg mindenféle cucc. Szerencsére jókor voltam jó helyen és a hulladéktelep helyett nálam landoltak a csövek. Sajnos csak ECC83, ECC803S, ECC801S volt Telefunkenben, meg egy halom Brimar és GE 12BH7A volt a szerzemény. Akkoriban sokkal aktívabb építős életet éltem, rengeteget kísérleteztünk, csöveket, ellenállásokat, kondikat, trafóvasakat próbálgattunk keresztbe-kasul több gyári és barkács erősítőben. Egyetlen egy RIAA korrektor volt, amiben a Telefunken csövek jobbnak mutatkoztak a többi ECC-nél, a legtöbb erőlködőben nem tetszettek. El is szórtam őket egy-két év alatt (volt vagy 50-60 db). Egy Mullard párost hagytam meg, hogyha mégis valamire ECC83 kellene. A 12BH7A-t egy darabig ECC82 helyett használtam egy gyári erősítőben, de ha ma akarok hasonló céllal építeni valamit, akkor az 5687 családból választok.

Szóval nagy a hype a Telefunken körül, vagyonokért lehet csak ezt a logo-t megvenni, de engem ez nem vonz, próbáltam - nem jött be. Akkor már inkább a Bendix ... bár az egyencsövükkel jól befürödtem, a 6106-tal. Nem kell valakinek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 81 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség