audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.16. 19:42

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 354 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.08.19. 14:11 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
Felfrissítettem az APL4-et a sudo pacman -Suy parancsal. A repository-ból az mpd 0.20.9-3 verziót tölti le, ez most a legújabb, ami már fent van. Érdemes kipróbálni a frissítést zenelejátszás közben!!! A linuxnak ez nem gond, közben folyamatosan megy a lejátszás, semmi nyekkenés. Ahogy betölti az új mpd-t lehet hallani, hogy megváltozik a hang. Energikusabb lesz, jobb sávszélekkel.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.08.19. 14:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
MOT64 írta:
gabor80 írta:
Egy kérdésem lenne, milyen szolgáltatás megy a lejátszók alatt, ha leállítom az MPD-t APL4-nél?
Ilyenkor a jobb oldalon megjelenik a formátum, sample rate stb.... info.
Anélkül is szól az összes lejátszó és hallgatva mintha kicsit jobb lenne a hang mint MPD-vel.


Bocs, de nem igazán értem a kérdést. Lehet, hogy más sem? Azért nem válaszolnak. :twisted:


Pontosan én sem ismerem az APL4 működését, lehet nem is jól írtam, én úgy emlékszem hogy az egyes lejátszókhoz az MPD az alap, az fut mögöttük. Én azt hittem ha nem fut akkor nem megy a lejátszás a lejátszó progikban sem, mert hogy ez kell hozzá. Rendszerfrissítés után elmegy ügye az MPD (de le is lehet állítani stop paranccsal persze), és így is mennek a lejátszók. Tehát nem kell az MPD mögéjük, más alapprogi veszi át a szerepét, vagy hogy van ez? (Ilyenkor írja is jobbra a képernyőn hogy MPD not responding és kijön ilyen rate, format stb.. infós sorok az MPD szöveg alá)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.08.19. 14:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
A kliensek mennek, csak nem tudnak csatlakozni az mpd-hez (mert az éppen nem fut),
Az mpd és a kezelő programjaik ügyfél - kiszolgáló viszonyban vannak. A böngésző is vígan fut a gépeden tovább attól függetlenül, hogy tud-e kapcsolódni egy adott web kiszolgálóhoz. Ez történik itt is. A kliens általában fut tovább, egy-egy hibaüzenettel tájékoztatva arról, hogy a kiválasztott mpd folyamathoz nem tud csatlakozni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.08.19. 14:26 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
Irtam 2-vel előbb. Ha nem fut az mpd, nem kellene kiírnia semmit. Hianyzik a /home/xy_user/.conkyrc fájl-ból a ${if_mpd_playing} sor.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.08.19. 14:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Konzol írta:
A kliensek mennek, csak nem tudnak csatlakozni az mpd-hez (mert az éppen nem fut),
Az mpd és a kezelő programjaik ügyfél - kiszolgáló viszonyban vannak. A böngésző is vígan fut a gépeden tovább attól függetlenül, hogy tud-e kapcsolódni egy adott web kiszolgálóhoz. Ez történik itt is. A kliens általában fut tovább, egy-egy hibaüzenettel tájékoztatva arról, hogy a kiválasztott mpd folyamathoz nem tud csatlakozni.

Aha, tehát akkor ez nem befolyásolja a hangot? Mivel én a gépről lokálisan játszok le, nem hálón, nem érdekes hogy kapcsolódik e, ha jól értem?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.08.19. 14:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
MOT64 írta:
Felfrissítettem az APL4-et a sudo pacman -Suy parancsal. A repository-ból az mpd 0.20.9-3 verziót tölti le, ez most a legújabb, ami már fent van. Érdemes kipróbálni a frissítést zenelejátszás közben!!! A linuxnak ez nem gond, közben folyamatosan megy a lejátszás, semmi nyekkenés. Ahogy betölti az új mpd-t lehet hallani, hogy megváltozik a hang. Energikusabb lesz, jobb sávszélekkel.


Valóban jobbnak tűnik a 0.20.9. Nálam a 0.20.6-ot váltotta. Mindkét verzió forrásból fordítva, gyakorlatilag alap beállításokkal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.08.19. 16:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
gabor80 írta:
Konzol írta:
A kliensek mennek, csak nem tudnak csatlakozni az mpd-hez (mert az éppen nem fut),
Az mpd és a kezelő programjaik ügyfél - kiszolgáló viszonyban vannak. A böngésző is vígan fut a gépeden tovább attól függetlenül, hogy tud-e kapcsolódni egy adott web kiszolgálóhoz. Ez történik itt is. A kliens általában fut tovább, egy-egy hibaüzenettel tájékoztatva arról, hogy a kiválasztott mpd folyamathoz nem tud csatlakozni.

Aha, tehát akkor ez nem befolyásolja a hangot? Mivel én a gépről lokálisan játszok le, nem hálón, nem érdekes hogy kapcsolódik e, ha jól értem?



A lokális- visszahurkoló interfész 127.0.0.1 - is hálózat, tulajdonképp a socket is annak tekinthető, amit helyileg használnak a programok a kommunikációhoz. MOT64 leírta, csak megismételni tidom, a Cantata az mpd-t használja lejatszásra, a többi lejatszó program az alsa playert. Magyarán másik programot használnak a zene megszólaltatására. Még soha nem hasonlítottam össze az mpd-t az alsa vagy az mplayer hangját.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.08.19. 16:52 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Konzol írta:
gabor80 írta:
Konzol írta:
A kliensek mennek, csak nem tudnak csatlakozni az mpd-hez (mert az éppen nem fut),
Az mpd és a kezelő programjaik ügyfél - kiszolgáló viszonyban vannak. A böngésző is vígan fut a gépeden tovább attól függetlenül, hogy tud-e kapcsolódni egy adott web kiszolgálóhoz. Ez történik itt is. A kliens általában fut tovább, egy-egy hibaüzenettel tájékoztatva arról, hogy a kiválasztott mpd folyamathoz nem tud csatlakozni.

Aha, tehát akkor ez nem befolyásolja a hangot? Mivel én a gépről lokálisan játszok le, nem hálón, nem érdekes hogy kapcsolódik e, ha jól értem?



A lokális- visszahurkoló interfész 127.0.0.1 - is hálózat, tulajdonképp a socket is annak tekinthető, amit helyileg használnak a programok a kommunikációhoz. MOT64 leírta, csak megismételni tidom, a Cantata az mpd-t használja lejatszásra, a többi lejatszó program az alsa playert. Magyarán másik programot használnak a zene megszólaltatására. Még soha nem hasonlítottam össze az mpd-t az alsa vagy az mplayer hangját.


Köszi. Tehát az alsaplayer a másik. Kipróbáltam a Deadbeef-et és az Audacious-t is, sztem összességében jobbak mint a Cantata, hangjukban jól hallható különbség van. A Deadbeef hasonló jó basszussal, viszont részletesebbnek tűnik, Audacious gyengébb méllyel, de kicsit még pontosabb hangú talán, analitikusabb.

Ja mivel frissítettem a rendszert 1 hete, nálam is a 0.20.9 verziós MPD van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.08.19. 21:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Másik dolog, szoktatok játszani ezzel a period és buffer size dologgal? Van hallható hatása, ill. milyen beállítást javasoltok, van vmi bevált érték nálatok?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.08.29. 21:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
gabor80 írta:
Másik dolog, szoktatok játszani ezzel a period és buffer size dologgal? Van hallható hatása, ill. milyen beállítást javasoltok, van vmi bevált érték nálatok?


Nálam ki van kapcsolva mind a kettő. # a sorok elején. Ha túl kicsire állítod őket szaggathat a lejátszás. Szerintem a hangra nincsenek hatással.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.08.30. 14:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
MOT64 írta:
gabor80 írta:
Másik dolog, szoktatok játszani ezzel a period és buffer size dologgal? Van hallható hatása, ill. milyen beállítást javasoltok, van vmi bevált érték nálatok?


Nálam ki van kapcsolva mind a kettő. # a sorok elején. Ha túl kicsire állítod őket szaggathat a lejátszás. Szerintem a hangra nincsenek hatással.

Köszi. Akkor nem babrálok vele.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.09.03. 13:29 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
Valaki meg tudja osztani az isot?eccerűen 6 óra alatt 20 megát szedtem le:(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.09.03. 17:35 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
cyberpalko írta:
Valaki meg tudja osztani az isot?eccerűen 6 óra alatt 20 megát szedtem le:(


Az ingyenes letöltés 20Mb/s-ban korlátozva van. Az kb. 12 óra, mire lejön a teljes iso. Most elindítod, reggelre lejön, én is így csináltam.

Persze nem genyózni akarok. Csak tisztelem és becsülöm az APL készítőjét annyira, hogy nem varezolok helyi megosztásokat a szoftveréhez, amiben biztosan sok munkája fekszik. Ahogy már írtam is előrébb, nem tisztességes helyi megosztásokat csinálni. Ha átjössz szívesen felmásolom neked egy pendrive-ra, de megosztani nem akarom.

Irok pü.-t.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.09.13. 20:12 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
az aplinuxos gépre egy 10" érintöképernyös autómonitort kötnék a kezeléshez, kezelné a linux az érintörészét? igy nem kellene hozzá billentyü meg egér. illetve bluetooth-os távval lehetne kezelni a cantatat?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.09.13. 22:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
banzai írta:
az aplinuxos gépre egy 10" érintöképernyös autómonitort kötnék a kezeléshez, kezelné a linux az érintörészét? igy nem kellene hozzá billentyü meg egér. illetve bluetooth-os távval lehetne kezelni a cantatat?


Elvileg kezeli, gyakorlatban ki kell próbálni. Mindkettőt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.10.15. 19:08 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
Van új Daphile 17.09!
Kipróbáltam. Szerintem most már ebben is valamelyik mpd 20.x munkálkodik, mert a hangja nagyon közelít az APL4-hez. RAM-ból lejátszva a zenéket, nagyon meggyőző a hangja. Tiszta megszólalás, remek, széles tér. A kezelőfelület semmit sem változott.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.10.20. 13:18 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
Pár napja felkerült az új Daphile egy barátom gépére is. A régebbi verziót váltottuk le.
Most hallottam először a VC7-es dobozzal, hogy teljesen leválik a zene a hangsugárzóról. Leválik, de nem kóvályog a térben. Pontosabb térleképzés, nagyon tiszta hangzás.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.10.22. 19:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.05.27. 17:25
Hozzászólások: 8
Kedves fórumtársak.
Sikerült feltennem az APL4-et, de sajnos a Cantata nem indul.
Kezdő vagyok a linuxban és nem találom mi a gond.
Látja a zenét, de nem indul a play gombra el.
Hardware egy Amareno usb-n a confban beállítottam de akkor se indul.
Kérlek segítsetek kezeljetek amatőrként.
Köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.10.23. 17:26 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
Ha nem indul el a lejátszás, annak több oka is lehet. Ha a zenéidet látja, és tudsz böngészni közöttük, akkor valószínűleg a lejátszóeszköz beállításával lehet baj.

Lépj be a Terminálba és írd be: aplay -l
Ez kiírja az audió lejátszó eszközeid listáját. Az USB eszközöket csak akkor látod, ha csatlakoztatva vannak a géphez és be is vannak kapcsolva.
Nálam ez így néz ki:
aplay -l
**** List of PLAYBACK Hardware Devices ****
card 0: DG [Xonar DG], device 0: Multichannel [Multichannel]
Subdevices: 1/1
Subdevice #0: subdevice #0
card 0: DG [Xonar DG], device 1: Digital [Digital]
Subdevices: 1/1
Subdevice #0: subdevice #0
card 1: X20 [XMOS USB Audio 2.0], device 0: USB Audio [USB Audio]
Subdevices: 1/1
Subdevice #0: subdevice #0

A Xonar DG hangkártya (digit kimenet): card 0, device 1.
Az X20 USB modul: card 1, device 0.

Az a baj, hogy a Linux időnként cserélgeti ezeket a kiosztásokat, így előfordulhat, hogy a következő bekapcsoláskor már nem jó a beállítás. Ezért célszrű az mpd.conf-ban a karakteres nevükkel hivatkozni az audio eszközökre. Én így állítottam be az enyémet:

### AUDIO section start ############################
audio_output {
type "alsa"
name "Card0"
device "hw:DG"
mixer_type "none"
# mixer_type "software"
dsd_usb "yes"
# buffer_time "200000"
# period_time "1024000000"
use_mmap "yes"
auto_resample "no"
auto_channels "no"
auto_format "no"
}
audio_output {
type "alsa"
name "Card1"
device "hw:X20"
mixer_type "none"
dsd_usb "yes"
# buffer_time "200000"
# period_time "1024000000"
use_mmap "yes"
auto_resample "no"
auto_channels "no"
auto_format "no"
}

## AUDIO section end ##############################

Tehát a device kezdetű sorokban a "DG" és "X20" nevekkel, így nem lesz kavarodás. Próbáld meg te is így beállítani.

Legegyszerűbb a képernyőn jobb egér jobb gomb, DAC setup, Edit mpd.conf.
Ha kész a fájl módosítása, kilépéshez: Ctrl X, Y, Enter. Ez el is menti. Próbáld így meg.

Ha így sem indul, lépj be a terminálba és írd be :alsamixer

Kapsz egy képernyőt az audio perifériákkal. Kurzormozgatókkal válaszd ki a kimeneti eszközödet, pl. az USB-t. Menj oda (magenta színre vált a felirata) és az "M" billenyűvel kapcsold ki a "mute" funkciót. Ez is szokott néha gond lenni.

Sok sikert!! ;)

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.10.23. 20:55 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
MOT64 írta:
Pár napja felkerült az új Daphile egy barátom gépére is. A régebbi verziót váltottuk le.
Most hallottam először a VC7-es dobozzal, hogy teljesen leválik a zene a hangsugárzóról. Leválik, de nem kóvályog a térben. Pontosabb térleképzés, nagyon tiszta hangzás.

Amikor először írtad, hogy megjelent, első gondolatom az volt, hogy cserélgesse a rosseb. Aztán amikor írtad ezt a térleképzős dolgot, gondoltam meghallgatom pendrive-ról.
A Daphile hangja visszafogottabb, ki is kellett vennem a rezgéscsillapítót a zenelejátszó PC alól. Így viszont úgy néz ki, hogy az az AP Linux 4-hez képest életszerűbb a közepe, kiegyenlítettebb, részletezőbb, és mindenképpen precízebb a tere. Kissé lehetne nyíltabb a hangja. (Na ez az, ami rendszerfüggő, hogy kinek milyen a rendszerének az alaphangja. Ettől függ leginkább, hogy melyik rendszerhez passzol, és melyikhez nem.)

A különbségek végül is nem óriásiak, de jól érzékelhetőek. Nyíltabb lett a hangja, miután feltelepítettem, és SSD-ről járatom.

A Daphile kezelőfelülete viszont nagy visszalépés az AP linux M.A.L.P. MPD klienséhez képest (ami nagyon jó). Itt nagyon kicsik a gombok (8 colos tableten), könnyű mellényúlni. Ezzel még jelentősen barátkoznom kell. Az előző verziónál kitesztelt automatikus upsampling-et itt is használom. Ahogy láttam, clock forrás választásra is van lehetőség, azt még nem babráltam. Majd még jobban belenézek a beállításokba.

Most ez szól....majd meglátjuk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.10.24. 14:34 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
Fent van a repository-ban az mpd 0.20.11. Lehet frissíteni!

+

Felraktam egy vinyóra az APL4-et és a Daphile-t. Az APL4 boot menűjével lehet választani, melyiket akarod indítani boot-kor. Így azonos körülmények között lehet tesztelgetni melyik hangja passzol jobban a rendszerhez.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.10.24. 19:36 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
Szia Attila. Lehet egy gyors leirást arról, hogyan kell az ap mellé telepiteni a daphile-t hogy a boot manegerböl lehessen választani, melyiket akarom?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.10.24. 19:38 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.05.27. 17:25
Hozzászólások: 8
[quote="MOT64"]Ha nem indul el a lejátszás, annak több oka is lehet. Ha a zenéidet látja, és tudsz böngészni közöttük, akkor valószínűleg a lejátszóeszköz beállításával lehet baj. .......

Köszönöm a választ a frissítés elrontotta az MPD-t erre újra feltettem a AP-t és akkor jöttem rá, mert nem csináltam meg a frissítést és egyből indult a zene. Mihelyt befrissítettem újra nem indult.
Az lenne még a kérésem hogy ilyen kezdőket mint én nagyon segítene ha a terminálba írható sorokkal könnyítenétek pld. az előbb említett MPD frissítés lebonyolítását vagy bármilyen más változtatást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.10.24. 20:17 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
MOT64 írta:
Felraktam egy vinyóra az APL4-et és a Daphile-t. Az APL4 boot menűjével lehet választani, melyiket akarod indítani boot-kor. Így azonos körülmények között lehet tesztelgetni melyik hangja passzol jobban a rendszerhez.
Így igen. Én arra gondoltam, hogy cserélgetem, hogy alig fél éve tettem fel az AP4-et, "már megint" cseréljem vissza Daphile-ra? :lol:
De ha befejezem a ház szellőztetőrendszerét, akkor lesz hifi, meg minden. :D

Lehet, hogy (csúnyát fogok mondani) Windows 8.1-el is megpróbálkozom. Jelenleg sem a Daphile-t, sem az AP4-et nem tartom az abszolút űber hangú op rendszernek....bocsánat: az én rendszeremhez abszolút illő zenelejátszós oprendszernek. Az egyikben ez a jó, a másik meg az. Ilyenkor érdemes szétnézni továbbiak felé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.10.25. 08:10 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
color írta:
MOT64 írta:
Ha nem indul el a lejátszás, annak több oka is lehet. Ha a zenéidet látja, és tudsz böngészni közöttük, akkor valószínűleg a lejátszóeszköz beállításával lehet baj. .......

Köszönöm a választ a frissítés elrontotta az MPD-t erre újra feltettem a AP-t és akkor jöttem rá, mert nem csináltam meg a frissítést és egyből indult a zene. Mihelyt befrissítettem újra nem indult.
Az lenne még a kérésem hogy ilyen kezdőket mint én nagyon segítene ha a terminálba írható sorokkal könnyítenétek pld. az előbb említett MPD frissítés lebonyolítását vagy bármilyen más változtatást.


Azt írtad, hogy minden megy, csak nem szól. Ha az mpd sem indult el, az más.

Az APL4 doksiban írja is Marko, hogy frissítés után nem bizos, hogy elindul az mpd. Írja a javítást is, csak azt nem, hogy a parancsok csak root joggal kiadva futnak le. Szóval így csináld:

sudo su -
cd /etc/apl-files
cat mpd.service > /usr/lib/systemd/system/mpd.service
systemctl daemon-reload
systemctl restart mpd.service
exit

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.10.25. 08:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
banzai írta:
Szia Attila. Lehet egy gyors leirást arról, hogyan kell az ap mellé telepiteni a daphile-t hogy a boot manegerböl lehessen választani, melyiket akarom?


Szia Gyula! Megpróbálom röviden ( :-) ) leírni, hogy csináltam.

Egy vinyón csináltam 3 db partíciót. A partíciós tábla: MSDOS.

- Az első partíció a APL4-nek.
Méret: kb. 50 Gb. (32 Gb elég, de jobb a biztonság.)
Fájlrendszer: ext4
Label: APL4 ( nem lényeges)
Fontos, hogy ez a partíció legyen boot-olható!!!

- Második a Daphilnak.
Méret: kb. 2 Gb. (2048 Mb.)
Fájlrendszer: ext4
Label: DaphileBoot ( fontos, hogy ez legyen a neve)

- Harmadik Szintén a Daphile-nak (ide teheted a zenéket és az APL4 is használhatja)
Méret: a maradék hely.
Fájlrendszer: ext4
Label: DaphileData ( fontos, hogy ez legyen a neve)

Utána az első partícióra feltelepítettem az APL4-et, úgy, hogy a telepítéskor a /dev/sda1 partícióra hivatkoztam. Ha egy vinyó lesz a gépedben ez nálad is így lesz. Azért előtte célszerű az "fdisk -l"-el lekérdezni.
Ha kész, boot-olj be a Daphile-os pendriveról és telepítsd a Daphilt a vinyóra. Ha minden OK, magától felismeri a sruktúrát és települ a "DaphileBoot" partícióba.
Ha ez is megvan, bootolj be a vinyóról. Értelem szeűen az APL4 fog indulni, hiszen az ő partíciója boot-olható.

Ezután a /etc/grub.d/40_custom fájlt cserél le arra, amit belinkeltem. Tömörítsd ki, csak a bele kell! Ha szükséges, az utolsó előtti sort módosítani lehet. A vinyókat 0-tól számozza, a partíciókat 1-től.
Utána:
sudo grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg
parancs legenerálja az új grub konfig fájlt. Ezután reboot parancsal újraindíthatod a rendszert. Ha mindent sikerült jól csináli, az APL4 boot menüjében megjelenik a "Daphile Hi-Fi" menüpont és kiválasztva el is indul.

Hajrá!


Csatolmányok:
Magyarázat: A fájl:
40_custom.zip [399 bájt]
485 alkalommal.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.10.25. 15:06 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.05.27. 17:25
Hozzászólások: 8
Azt írtad, hogy minden megy, csak nem szól. Ha az mpd sem indult el, az más.

Amikor azt írtam még nem tudtam hogy az egy háttérben futó progi és a Cantata csak azt meghívva szólal meg a zene.
De látod lassan de haladok most már értem hogy müxik de a linux nekem nagy kihívás.
Az egész rendszert még nem látom át teljesen mert DOS-on nevelkedtem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.11.05. 19:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
Találtam egy bug-ot az APL4-ben. Igazából nem bug, de fölöslegesen zabálja a proci erőforrást.
Ha valaki kipróbálná, kíváncsi lennék a véleményére.
Szóval zene lejátszás közben lépjetek be a terminálba és a "killall conky" parancsak kapcsoljátok ki a conkyt, azaz azt a jobb oldalon látható kijelzést. Nálam javul a hang, részletezőbb, nyugodtabb lesz.
Utána a menüben (jobb egérgomb) a Misc - Conky kattintással visszakapcsolható.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.11.05. 19:52 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Képzeld el, ha az X-et is kikapcsonàd! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.11.05. 20:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
Konzol írta:
Képzeld el, ha az X-et is kikapcsonàd! :)


Szoktam. :)
Vagy csak átkapcsolok egy másik tty-ra, vagy a lightdm-et kikapcsolom. Az is segít.

De itt most konkrétan a Conky "felesleges" járatását kifogásolom. Úgysem azt nézzük zenehallgatás közben, hogy hány kbits/sec, meg ilyenek.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.11.05. 20:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.05.27. 17:25
Hozzászólások: 8
Nekem az tűnt fel akár milyen a forrás file a sebességre vonatkozó kiírás mindig ugyanaz.
Másnál is így van? Vagy nálam van valami beállítás elrontva?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.11.06. 00:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
MOT64 írta:
Fent van a repository-ban az mpd 0.20.11. Lehet frissíteni!

+

Felraktam egy vinyóra az APL4-et és a Daphile-t. Az APL4 boot menűjével lehet választani, melyiket akarod indítani boot-kor. Így azonos körülmények között lehet tesztelgetni melyik hangja passzol jobban a rendszerhez.


Most fordítottam egy 0.20.11-et. A 0.20-as szériát továbbra is jobbnak tartom mint a 0.19-est... Hasonlit a 0.18-hoz. Még delta-szigmákon is átjön a javulás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.11.06. 15:27 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
color írta:
Nekem az tűnt fel akár milyen a forrás file a sebességre vonatkozó kiírás mindig ugyanaz.
Másnál is így van? Vagy nálam van valami beállítás elrontva?


Én eddig sem figyelgettem, aztán most ki is kommenteztem ezeket a sorokat. Szerintem ennek nincs jelentősége. Vagy a zenét élvezed, vagy a bitsebesség paramétereket olvasgatod. :D

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.11.06. 18:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
MOT64 írta:
Én eddig sem figyelgettem, aztán most ki is kommenteztem ezeket a sorokat. Szerintem ennek nincs jelentősége. Vagy a zenét élvezed, vagy a bitsebesség paramétereket olvasgatod. :D


Na, ennek örömére csak fölteszem ezt az mpd monitorozó programomat. I2c interfészre csatlakoztatott, két soros, soronként 16 karakteres kijelzőre irkálgatja ki az mpd állapotait. Banana, málna, narancs és hasonlókon működik.
Nem túl szép python kód, de megyeget. Eredetije vezérelgeti/vezérelgette a hardvert is. ( Cső anód fesz, fűtés kapcsolgatás, némítás relê, SOC órajel kapcsolgatás,nyomógombok... Sajnos a forgó jeladót nem kezeli jól - valami gáz van a python gpio könyvtárával -, úgyhogy marad a kicsontozott verzió )


Csatolmányok:
mpdmon.py.gz [3.05 KiB]
495 alkalommal.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.11.27. 13:43 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
MPD 0.20.12 released on November 25, 2017

- cdio_paranoia, ffmpeg, smbclient and local files: xrun problems fixed
- curl: seeking bug fixed
- vorbis: Tremor audio corruption bug fixed
- soxr: freeze bug fixed
- httpd: Vorbis stream corruption bug fixed

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.11.27. 14:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
MOT64 írta:
MPD 0.20.12 released on November 25, 2017

- cdio_paranoia, ffmpeg, smbclient and local files: xrun problems fixed
- curl: seeking bug fixed
- vorbis: Tremor audio corruption bug fixed
- soxr: freeze bug fixed
- httpd: Vorbis stream corruption bug fixed


:) Megelőztél
Lefordulni gond nélkül lefordul Armbian Jessie alatt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.11.27. 16:07 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
Konzol írta:
MOT64 írta:
MPD 0.20.12 released on November 25, 2017

- cdio_paranoia, ffmpeg, smbclient and local files: xrun problems fixed
- curl: seeking bug fixed
- vorbis: Tremor audio corruption bug fixed
- soxr: freeze bug fixed
- httpd: Vorbis stream corruption bug fixed


:) Megelőztél
Lefordulni gond nélkül lefordul Armbian Jessie alatt.


Ja, bocs, nem tudtam, hogy versenyzünk. :-)
Amúgy nem előztelek le, mert én csak este fogom kipróbálni.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.11.27. 17:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Nem verseny ez, de pont készültem megírni, hogy megjelent, mikor láttam, hogy Te már megtetted.
Megszólalni nálam is csak most szólalt meg. Fordítani tudok ssh-n bejelentkezve, de lejátszást célszerűtlen elindítani távolból:):)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.11.27. 21:36 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
Kissé keményebb hang, de pontosabb, részletezőbb középtartomány. Nálam ez jött le a 0.20.12-ből.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.11.28. 01:02 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Most forgattam mpd 0.20.12-t 64bites Odroid C2-re (ubuntu xenial). Az OS preemptive, nincs dedikált mag. Eddig 0.19, 0.20.6 majd 0.20.11 ment.
A 0.19 és 0.20 között viszonylag markáns hangzásbeli változás volt, verzión belül inkább finomodások. De ezek is jól hallhatók, föleg a két verziót egymás után. Nekem a 0.20-asok zeneibbek, sokkal jobban bejön a hangzási balansza.
A 0.20.12 az egyel elötte lévöhöz képest: elsö hallásra részletesebb és precízebb közepek, egyértelmübb térbeli fókusz van. Magasaknál ugyanez. A mélyek tömörebbek és kicsit harapósabbak is lettek.
Elsöre tetszik, a többi majd kiderül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.11.28. 12:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Az alábbi beállításokkal szoktam fordítani:
Kód:
#!/bin/bash

./configure \
  --enable-werror --prefix=/usr --sysconfdir=/etc \
  --with-systemdsystemunitdir=/etc/systemd/system \
  --enable-systemd-daemon \
  --enable-database \
  --enable-sqlite=no \
  --enable-libmpdclient \
  --enable-expat \
  --enable-syslog \
  --enable-alsa \
  --disable-oss \
  --enable-icu \
  --enable-flac \
  --enable-audiofile \
  --enable-dsd \
  --enable-mad \
  --enable-id3 \
  --enable-curl \
  --enable-mms=no \
  --enable-smbclient \
  --enable-nfs \
  --enable-zlib=no \
  --enable-bzip2=no \
  --enable-roar=no \
  --enable-ao=no \
  --enable-vorbis \
  --enable-wavpack \
  --enable-gme=no \
  --enable-lame-encoder \
  --enable-shine-encoder=no \
  --enable-twolame-encoder=no \
  --enable-vorbis-encoder=no \
  --enable-wave-encoder=no \
  --enable-modplug=no \
  --enable-mpc=no \
  --enable-mpg123 \
  --enable-openal=no \
  --enable-opus=no \
  --enable-sidplay=no \
  --enable-shout=no \
  --enable-adplug=no \
  --enable-sndfile \
  --enable-wildmidi=no \
  --enable-soundcloud=no \
  --enable-ffmpeg \
  --enable-jack=no \
  --enable-pulse=no \
  --enable-lsr=no \
  --enable-soxr \
  --enable-fluidsynth=no \
  --enable-cdio-paranoia=no \
  --enable-recorder-output=no \
  --enable-httpd-output=no \
  --enable-solaris-output=no \
  --enable-libwrap=no \
  --enable-upnp=no \
  --enable-neighbor-plugins=no \
  --with-zeroconf=avahi \
  --disable-aac \
  --disable-iso9660



Egy
Kód:
strip mpd
parancsot a fordítás után még ki szoktam adni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.12.01. 21:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Érdekes dologra figyeltem föl, mindenképp érdemesnek tartom kipróbálni:
Az mpd.conf-ba:

log_level "default" # valszeg ez volt benne eredetileg is
log_file "/dev/null" # eredetileg nálam "/var/log/mpd/mpd.log"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.12.02. 22:19 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Szeretném telepíteni az mpd 0.20.12-t, de az eddigi módszerekkel nem sikerült.

Próbáltam a sudo pacman -U-val telepíteni a letöltött tar.xz fájlt (ott meta adat hiánya volt), a parancs helpje sem volt nekem nagyon beszédes, a kicsomagolt könyvtárat is próbáltam, de nem jött össze.

Az Ubuntunál szokásos
./configure
make
sudo make install
esetében már az első parancsnál jogosultsági problémát írt, akár be voltam jelentkezve az useremmel, akár nem.

Nekem még a 0.20.6-os mpd van fent. Először próbáltam frissíteni a sudo pacman -Suy paranccsal, le is futott sok-sok minden, aztán mondta, hogy néhány dolgot, amit nem tudott telepíteni, ott törölni kéne. Aztán maradt az eredeti mpd. Bár nekem most nem a 9-es végűnek a megszerzése a célom, hanem a 12-es végűé.

Tudna valaki segíteni? Köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.12.03. 09:49 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
MOT64 írta:
Találtam egy bug-ot az APL4-ben. Igazából nem bug, de fölöslegesen zabálja a proci erőforrást.
Ha valaki kipróbálná, kíváncsi lennék a véleményére.
Szóval zene lejátszás közben lépjetek be a terminálba és a "killall conky" parancsak kapcsoljátok ki a conkyt, azaz azt a jobb oldalon látható kijelzést. Nálam javul a hang, részletezőbb, nyugodtabb lesz.
Utána a menüben (jobb egérgomb) a Misc - Conky kattintással visszakapcsolható.

Kikapcsoltam. Nekem nagy változást eredményezett. A közepe sokkal hihetőbb, és sokkal jobb lett a tere. Szignifikáns változás. Pont az változott pozitív irányba, amit annak idején hiányoltam az Ap linux esetében, a jó, hihető középtartományt. Ezzel a kikapcsolással a közepe már olyan, mint a Daphile 17.09-cel, csak nem tompa a hangja.

Októberben nem voltam elégedett sem az AP linux, sem a Daphile hangjával a rendszeremen. Most már tudom, az akkori túlterheltségem volt az oka, mert az őszi szünetben az 5 napos kikapcsolódás után már egész jónak hallottam a rendszerem hangját a Daphilelal....csak egy kicsit nyitottabbnak kellett volna lennie a hangjának. A Hifi show-n szerzett fülbéli élmények alapján is úgy látszott, hogy kell az a kis plusz nyitottság, úgyhogy visszatettem az AP linuxot. Ezzel a conky kikapcsolással pedig tök jó lett.

Aztán majd az új mpd-vel....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.12.03. 10:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Először csomagold ki az xz archivot.
xz -d mpd-0.20.12-tar.xz

tar xvf ./mpd-0.20.12-tar

cd mpd-0.20.12
./configure
make -j 2
sudo make install


Nyilván a megfelelő opciókkal. Az előfordulhat, hogy kell neki egy csomó dev csomag amit föl kell raknod pont mint mondjuk ubuntu/debian alatt. Az mpd oldalán olvasható milyen csomagok kellenek a fordításhoz debian alatt. Aki más rendszert használ az vagy értsen hozzá, vagy olvasson dokumentációt! ( Nekem deb alapú holmim van, így aztán nem értek a gento-hoz, viszont nincs is rá mostanában szükségem )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.12.03. 11:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
hifitibi írta:
Szeretném telepíteni az mpd 0.20.12-t, de az eddigi módszerekkel nem sikerült.

Próbáltam a sudo pacman -U-val telepíteni a letöltött tar.xz fájlt (ott meta adat hiánya volt), a parancs helpje sem volt nekem nagyon beszédes, a kicsomagolt könyvtárat is próbáltam, de nem jött össze.

Az Ubuntunál szokásos
./configure
make
sudo make install
esetében már az első parancsnál jogosultsági problémát írt, akár be voltam jelentkezve az useremmel, akár nem.

Nekem még a 0.20.6-os mpd van fent. Először próbáltam frissíteni a sudo pacman -Suy paranccsal, le is futott sok-sok minden, aztán mondta, hogy néhány dolgot, amit nem tudott telepíteni, ott törölni kéne. Aztán maradt az eredeti mpd. Bár nekem most nem a 9-es végűnek a megszerzése a célom, hanem a 12-es végűé.
Tudna valaki segíteni? Köszi


ALP4 alatt csomagból is felteheted. Célszerű Marko útmutatóját követni.
Először a key-ringet frissíteni:

sudo pacman-key --init
sudo pacman-key --populate archlinux
sudo pacman -Sy
sudo pacman -S archlinux-keyring #Ez el szokott tartani percekig#

sudo pacman -Suy
#Ezzel a teljes rendszert frissíted. Azért nem árt, mert bizonyos függőségeket is hozzáfrissít. Pl. ffmpeg és társai.
Ha utána nem indul az mpd, újra kell még tölteni az mpd.service fájlt a helyére.
Ez nekem rendszerint csak root-ként sikerült. Szóval:

sudo su -
cd /etc/apl-files
cat mpd.service > /usr/lib/systemd/system/mpd.service
systemctl daemon-reload
systemctl restart mpd.service

Végül:
exit
reboot

Én így szoktam frissíteni. Lehet hosszadalmasabb eljárás mint Konzolé, de beválik.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.12.03. 11:21 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Köszönöm szépen mindkettőtöknek a segítséget. MOT64 kolléga által javasolt frissítési verziót választottam. Szépen felment a 12-es végű MPD, verzió lekérdezés után legalábbis azt mondta, az van fent. Újraindítom, és jól meghallgatom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.12.03. 11:23 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 370
Konzol írta:
Érdekes dologra figyeltem föl, mindenképp érdemesnek tartom kipróbálni:
Az mpd.conf-ba:

log_level "default" # valszeg ez volt benne eredetileg is
log_file "/dev/null" # eredetileg nálam "/var/log/mpd/mpd.log"


Tegnap este próbálgattam, amit írtál. APL4-ben nálam eleve nincs log_level. ???
A log_file "/dev/null" a loggolást kapcsolja ki, ha jól sejtem. Nálam nem volt észlelhető hatása.
Megnéztem a log fájlt. Több mint 3 Mb-ra hízott pár nap alatt és ahogy láttam csak a lejátszott fájlok listáját és egy két beállítást ment el benne. Szóval zenelejátszás elején egyszer ír a fájlba, lejátszás közben nem piszkálja többet. Így nem is értem, miért lenne jelentős hatása, a procit nem terheli lejátszás közben.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.12.03. 11:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Ez így sokkal egyszerűbb, még akkor is, ha tovább tart. Nem kell kézzel vacakolni a függőségekkel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audiophile Linux
HozzászólásElküldve: 2017.12.03. 11:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
MOT64 írta:
Konzol írta:
Érdekes dologra figyeltem föl, mindenképp érdemesnek tartom kipróbálni:
Az mpd.conf-ba:

log_level "default" # valszeg ez volt benne eredetileg is
log_file "/dev/null" # eredetileg nálam "/var/log/mpd/mpd.log"


Tegnap este próbálgattam, amit írtál. APL4-ben nálam eleve nincs log_level. ???
A log_file "/dev/null" a loggolást kapcsolja ki, ha jól sejtem. Nálam nem volt észlelhető hatása.
Megnéztem a log fájlt. Több mint 3 Mb-ra hízott pár nap alatt és ahogy láttam csak a lejátszott fájlok listáját és egy két beállítást ment el benne. Szóval zenelejátszás elején egyszer ír a fájlba, lejátszás közben nem piszkálja többet. Így nem is értem, miért lenne jelentős hatása, a procit nem terheli lejátszás közben.


Alapértelmezetten "default" a loglevel.
Nem kapcsolja ki teljesen a logolást -- bele kellene nyúlni a forrásba hozzá - csak a logfile lesz /dev/null.
Egyébként én sem értem, miért (véltem?) hallani a hatását, ha csak azért nem, mert ellenőrzi időnként a log file állapotát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 354 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség