audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 07:20

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1788 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 36  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.10.20. 07:57 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
joepapa írta:
Az egész topicot végigszenvedtem.

Itt is szerintem a NFB elronja a hangot...miért? Mert hallom. De szerintem azért mert pl valahol 20Hz és 20kHz közt van az informácó legyen egy 10kHz mérőjel a globális visszacsatolás a végéről az elejére késni fog....

Ha full NFB nélküli DHT triódás megoldást akarnál hallani, az enyém is ilyen, sem helyi, sem fokozat, sem átfogó nincs benne, ráadásul IT csatolt, aztán PP-hez a fázishasító sarkalatos és az is IT-vel. Torzít? persze, a maga módján, de minden csöves torzít, van amelyik ezt jól csinálja.. csöves, akármilyen, mind egyfajta kompromisszum.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.10.20. 12:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
istvan01 írta:
Torzít? persze, a maga módján, de minden csöves torzít, van amelyik ezt jól csinálja..

Tényleg így gondolod? Tényleg csak a csöves? Észre sem veszed, és adod a (fordított) lovat a vaskalapos technicisták alá, akik évek, évtizedek szorgos munkájával kifejlesztettek magukban egy különleges képességet: lényegében azt hallják (meg), amit műszerekkel mérni tudnak :P

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.10.20. 14:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
bta írta:
istvan01 írta:
Torzít? persze, a maga módján, de minden csöves torzít, van amelyik ezt jól csinálja..

Tényleg így gondolod? Tényleg csak a csöves? :P

Szerintem te egy kancsal látnok vagy. Hol írtam én azt hogy csak a csöves?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.10.20. 17:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
istvan01 írta:
Szerintem te egy kancsal látnok vagy. Hol írtam én azt hogy csak a csöves?

Akkor megfogalmazom másképpen. Egy ilyen "kinyilatkoztatásban" minden szónak súlya van. Hiába nem áll szándékunkban, csúnya félreértésekre adhat okot, ha az egyébként redundáns jelzőt használjuk az általános szó, az erősítő helyett. Van olyan olvasata is, hogy egyik csöves rosszabb mint a másik, hiszen torzítanak (a "jó torzítás" fogalmától nem keveseknek áll fel a szőr a hátán). Szerintem túl nagy értelmezési szabadságot hagytál, ennyi..))

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.10.20. 17:49 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
AZ a rossz, aki rosszra gondol... a mondás szerint, és van benne valami.
Bta fórumtárs mindig a rosszabbik feltételezésből indul ki, hogy aztán elemi erővel megmagyarázza, miért hülye akárki más, és miért ő a helikopter, aki a mérések tézisét és a meghallgatások antitézisét a teljes bizonyosság szintézisévé kavarja.
Igenis nem ürdögtől való a "kellemes" "szépítő" torzítás, amivel leginkább bizonyos csöves erősítők jellemezhetők, de akadnak együtemű A osztályú tranzisztorosok is ilyen tulajdonsággal. Aki sok rossz erősítőt hallgatott, az hajlamos a legkevésbé kellemetlen mellett kikötni. Ez nem baj, csak nem célszerű ebből grandiózus, megcáfolhatatlan következtetéseket levonni.
Miért ne lehetne másnak olyan tapasztalata, véleménye, amely tolerálható akár bta fórumtárs által? Mert jelenleg ilyen nincs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.10.20. 18:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Szabó Zoltán írta:
AZ a rossz, aki rosszra gondol... a mondás szerint, és van benne valami.
Bta fórumtárs mindig a rosszabbik feltételezésből indul ki, hogy aztán elemi erővel megmagyarázza, miért hülye akárki más, és miért ő a helikopter, aki a mérések tézisét és a meghallgatások antitézisét a teljes bizonyosság szintézisévé kavarja.
Igenis nem ürdögtől való a "kellemes" "szépítő" torzítás, amivel leginkább bizonyos csöves erősítők jellemezhetők, de akadnak együtemű A osztályú tranzisztorosok is ilyen tulajdonsággal. Aki sok rossz erősítőt hallgatott, az hajlamos a legkevésbé kellemetlen mellett kikötni. Ez nem baj, csak nem célszerű ebből grandiózus, megcáfolhatatlan következtetéseket levonni.
Miért ne lehetne másnak olyan tapasztalata, véleménye, amely tolerálható akár bta fórumtárs által? Mert jelenleg ilyen nincs.

Nagyon jól fogalmaztál. Én ezt sokkal durvábban tudtam volna leírni. De azért talán mégsem mi vagyunk a hülyék, hanem...

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.10.20. 18:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Szabó Zoltán írta:
Igenis nem ürdögtől való a "kellemes" "szépítő" torzítás, amivel leginkább bizonyos csöves erősítők jellemezhetők

Na hát pont erről beszélek! Elmegy az egész okoskodás (még hogy tapasztalat...) egy objektívnek hitt, valójában pedig homályos spekulációktól terhelt, meddő irányba. Írd le nekem egy az helyes torzítást jellemzőit, megvalósítom én azt neked csövekkel, kifejezetten kellemetlen hangúra! Nem fogod tudni kimérni, miért nem szól jól. Ahogy az sem mérhető, mi emeli magasan az átlag föle mondjuk a Radford STA25-öst. Aztán boldog lehetsz az idejétmúlt (egykoron talán Magnósok Évkönyvébe illő) elméletekkel, meg az avx-ről ismert undormányos személyeskedéseddel.

Ja és mintha elkerülte volna a fene nagy figyelmedet, hogy többes szám első személyben fogalmaztam. Tehát amennyiben "rosszra gondolok", magamra is vonatkoztatom. Nehéz lesz ám így belemagyarázni amit szeretnél :shock:

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.10.21. 17:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:59
Hozzászólások: 713
Fix negatív előfeszt (6080 PP) mire érdemes beállítani?

1. Azonos áramok
2. Szkópon max kivezérlésnél alul felül egyszerre jöjjön el a climp

Nálam a kettő nem azonos.

Lehet válogatott csövekkel azonos lenne, azaz beállítva az azonos áramokat (katódköri figyelő ellenállásokon eső feszültségeket), pont a szimmetrikus vágást is kapnám?

(Nincs válogatott 6N13SZ em, mert az oroszok ilyenek, a Telefunken-ből pedig elég volt 2db ot kifizetni)

Beállítottam azt amikor a szinuszt max kivezérlésen műterhelésen alul felül egyszerre kezdi vágni. (1-es pont nem teljesül, mivel az Ua azonos a Pda ban is van eltérés, az egyik így nem vehető maximálisan igénybe)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.10.21. 21:17 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Egyszerű -minimál brumm a hangszórókban hallgatva -azonos áram- a többi olyan, amilyen, a csövek egyformaságára utólag nem lehet hatni. VISSZACSATOLÁS -addig, amíg nem kell mondjuk 100pf-nél nagyobbal parallel kompenzálni, garantáltan jó hatással van. HA ez <10dB, akkor vacak minőségű a kimenő trafó és fel kell venni a kapcsolatot -mondjuk discus-szal, biztos, hogy jobbat tud ennél tekerni. Ha még ekkor se jó, akkor keress meg és megoldom...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.10.21. 23:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
joepapa írta:
Fix negatív előfeszt (6080 PP) mire érdemes beállítani?

1. Azonos áramok
2. Szkópon max kivezérlésnél alul felül egyszerre jöjjön el a climp

Kétféle szimmetriától beszélhetünk, munkapontiról (anódáram) és dinamikusról (erősítés). A munkapontira magasabb menetszámú kimenőnél különösen figyelni kell, hogy a zárt vasmag ne mágneseződhessen fel. Anódáramra párosított csöveknél nem jellemző az erősítési tényező számottevő eltérése, bár előfordulhat. Kiegyenlíteni a fázisfordító vagy meghajtó fokozat erősítéseinél lehet, ha beletervezték. De mindenekelőtt ellenőrizd a meghajtó fokozatot, elvileg az is lehet a probléma forrása.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.10.22. 07:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Szabó Zoltán írta:
Egyszerű -minimál brumm a hangszórókban hallgatva -azonos áram- a többi olyan, amilyen, a csövek egyformaságára utólag nem lehet hatni. ...

A brumm minimum nem azonos a PP vas primerben kiegyenlített, azaz minimum nyugalmi áram eredővel. Lehet oka persze az is. A PP csőpár meredekség eltérése (vagy meghajtó asszimmetria) inkább a páros felharmonikus minimum kereséssel mérhető, de semmiképpen nem a klippelési határ egyformaságával. A PP csőpár a trafó primeren át egymás anód AC feszültségére is hatnak, ezért nem egyértelmű, melyik okozza valójában a klippelést (mindkettő).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.10.22. 13:11 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Nem oldaná meg a problémát egy adaptive auto bias használata?
Itt van egy precíziós változata:
http://www.doge.audio/autobias/
Itt egy egyszerűbb változat:
http://rmsacoustics.nl/tubeamp/tuba_bias-circuits.html
Az kérdés, hogy a hangra milyen a hatása, talán egyedül a Prima Luna erősítőkben használják még.


Csatolmányok:
PRIMA LUNA adaptive auto bias.jpg
PRIMA LUNA adaptive auto bias.jpg [ 106.28 KiB | Megtekintve 30774 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.10.22. 16:03 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
joepapa írta:
Fix negatív előfeszt (6080 PP) mire érdemes beállítani?

1. Azonos áramok
2. Szkópon max kivezérlésnél alul felül egyszerre jöjjön el a climp

Nálam a kettő nem azonos.

Lehet válogatott csövekkel azonos lenne, azaz beállítva az azonos áramokat (katódköri figyelő ellenállásokon eső feszültségeket), pont a szimmetrikus vágást is kapnám?

(Nincs válogatott 6N13SZ em, mert az oroszok ilyenek, a Telefunken-ből pedig elég volt 2db ot kifizetni)

Beállítottam azt amikor a szinuszt max kivezérlésen műterhelésen alul felül egyszerre kezdi vágni. (1-es pont nem teljesül, mivel az Ua azonos a Pda ban is van eltérés, az egyik így nem vehető maximálisan igénybe)

Éppen lejöttem a festőállványról. Zoli kimenőtrafó javaslata szerintem is jó ötlet. Mint tudjuk, rossz kimenővel nem lehet jó erősítőt építeni. :)
Én azt javaslom, hogy fogj egy kétsugaras szkópot. A kalibrációs jelével trimmeld ki egyformára a két jelet. ( add invert) ilyenkor a két csatorna akkor ki trimmelt, ha a jelösszegük 0, azaz egy nagyon szép egyenest látsz. A két mérőcsúcsot tedd a végcsövek rácsára, kapcsold ki az invertálást. Iktasd ki az NFB-t. adj 1 kHz-s sinus jelet a bemenetre az 50%-os kivezérléshez méretezve. Ha jó a fázishasogatód, és szimmetrikus a feszerősítő fokozatod is, akkor megint csak egyeneshez hasonló vonalat kell látnod a képernyőn. (a + és a - jel összege zéró. Persze lessz egy pici hullámosság, mivel az áramkörök kicsit torzítanak. Ha durván hullámos a kapott"egyenes", akkor a két oldal nem teljesen szimmetrikus. Ezt be kellene állítani. A következő lépés az az, hogy nagyobb feszre állítod a szkóp bemenetét, és a mérőcsúcsokat ráteszed a végcsövek anódjára. Ha durva hullámosságot látsz, akkor ÓVATOSAN tekergesd a végcső áramát, mégpedig inkább azt vedd le, amelyik voltmérővel mérve nagyobb. Amikor a képernyőn az egyenes a legegyenesebb, akkor jó a beállítás. Egyébként a brumm is ekkor lesz a legkisebb, mivel mint közösmódusú nemkívánatos vezérlő feszely, kioltódik a kimenőben, mint ahogy azt Zoli helyesen mondta. Elvileg tökéletesen, ha olyan kimenőt használsz, mint az enyémek, amelyeknek a primerjéinek két oldala közt jellemzően 1 Ohm az RDC különbség, illetve az Lp-jük azonos.
Viszont nem árt tudni valamit, ami kézzelfogható, egyszerű, de senki sem használja, csak az, aki már üzletszerűen kéjelegve :P épít PP csöveseket. Az automatizált katódáram állítást nem sokan használják, mivel nem nagyon hangolható vele az erősítő. Erre még visszatérek. A PP konstruktőrök élnek a lehetőséggel, hogy csaljanak. :lol: Ugyanis kis asszimetriát visznek a katódba valamilyik ág esetében. Ezzel megnövelik a 2. harmonikusok arányát. Ezzel a fogással kicsit "romantikusabb" hangú lessz az erősítő, jobban hajaz egy egyszerű felépítésű triódás végfokra. Szóval lehet játszani. Visszatérve az elejére, az autobias akkor jó, ha bele lehet építeni az előbb leírt, esetleg kívánatos katódáram eltolást. Jó szkópolást kívánok neked.
Még egy fontos dolog: Ha a procedúra végén vissza kapcsolod az NFB-t, a szimmetriának nem szabad elmásznia. Ha elmászik, akkor gond van a kimenővel. (fázis átvitel, nem egyforma RDC, Lp,stb.)
Bízom benne mindenki neki áll egyből szkópolni a skájpolás hejett. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.10.22. 16:21 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Szabó Zoltán írta:
VISSZACSATOLÁS -addig, amíg nem kell mondjuk 100pf-nél nagyobbal parallel kompenzálni, garantáltan jó hatással van. HA ez <10dB, akkor vacak minőségű a kimenő trafó

Mondandód lényegével egyetértek, 100pF értelmezése szerintem kissé félrevezető lehet.
Kompenzáló kondi értékét nagy részben a visszacsatolás impedancia viszonyai is befolyásolja, nem csak a kimenő fázisátvitelétől függhet. Egyébként nem vagyok biztos benne, hogy csak a visszacsatoló ellenállással párhuzamos kötött kondi az egyetlen jó megoldás a kompenzálás megoldására.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.10.22. 18:41 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Igazad van, a 100pF lehet több és kevesebb is az impedancia viszonyok függvényében. Lehet máshol is kompenzálni, de a trafó miatt valamennyire mindenképp szükséges a visszacsatolásban is. Tudom, vannak olyan kapcsolások, ahol nincs a szekunderről visszavezetve semmi, na ott nagyon fontos a kimenőtrafó összes paramétere. (Vagy nem fontos, és szól, ahogy szól...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.10.22. 19:00 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Egyetértek, visszacsatolásban is szükséges a kompenzáció.
Most készülő erősítőben is alkalmazom. UL és trióda átkapcsolási lehetőséggel készül.
Trióda beállításban meghallgatva, kikapcsolt NFB mellett tapasztaltam jobb hangzást.
10kHz négyszög 6dB visszacsatolást alkalmazva, 150pF kompenzálással (NFB R 10k)


Csatolmányok:
10KHz négyszög.jpg
10KHz négyszög.jpg [ 222.48 KiB | Megtekintve 30711 alkalommal. ]
10kHz 15V eff..jpg
10kHz 15V eff..jpg [ 271.17 KiB | Megtekintve 30709 alkalommal. ]
1kHz vágás sin.jpg
1kHz vágás sin.jpg [ 258.7 KiB | Megtekintve 30709 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.10.24. 08:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:59
Hozzászólások: 713
Mindenkinek köszönet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.11.22. 14:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.03. 12:12
Hozzászólások: 18
Elkészült TauCeti Mk.V....
Külalak ahogy látszik...... 
Vörösréz ház,10×10 mm-es hegesztett acélvázon, fa előlap.
A trafók valamint a nyáklap rugalmas felfüggesztést kapott.
A kapcsolás teljesen azonos a Dyscus által gyártottal, természetesen a trafókat is Ő tekercselte.
A tápszűrés A.N. elkó, csatolók Jantzen Superior Z-cap.
Csövezés mint látható : Ecc 82 hosszúanódos , D getteres RCA, ECC88 Telefunken, végcsövek pedig 
6L6 GC duplagetteres Sylvania ami a Mesa Buginak lett gyártva.
Hangja? 
Frenetikus....
Gyors, kontrollált , kottázható hatalmas basszus, gyönyörű közép, fantasztikus tér, csodás fényes de sima magasakkal.
Köszönöm Ottó !!!
Ui: ha van egy ilyen erősìtőd és megsem jó a hangod akkor a hiba máshol keresendő..... 


Csatolmányok:
20171122_100541.jpg
20171122_100541.jpg [ 487.85 KiB | Megtekintve 30418 alkalommal. ]
20171122_100401.jpg
20171122_100401.jpg [ 477.12 KiB | Megtekintve 30418 alkalommal. ]
20171122_100057.jpg
20171122_100057.jpg [ 441.36 KiB | Megtekintve 30418 alkalommal. ]
20171122_100148.jpg
20171122_100148.jpg [ 729.69 KiB | Megtekintve 30418 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.11.22. 17:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Mecsoda gányolás kérem! :lol: :lol:
Komolyra fordítva a szót, tényleg jól szól. Tegyük hozzá, van benne anyag rendesen. :)
Azok a novál csöveg nem olcsók, de a NOS MB-sem a gyerek kezébe való. :P A Superior Z cap pedig kiváló csatolónak is, nem csak a hangfalba. Kár, hogy kicsit drága, de még mindig elérhetőbb mint egy hypolt AN PIO kondi.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.11.22. 20:32 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Grataula!!!
Nagyon szép munka!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.11.22. 21:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Mérések ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.11.22. 21:28 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Artisan írta:
Elkészült TauCeti Mk.V....
Külalak ahogy látszik...... 
Vörösréz ház,10×10 mm-es hegesztett acélvázon, fa előlap.
... 

Igényes anyagválasztás és remek kidolgozottság! Gratula!
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.11.22. 23:58 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.03. 12:12
Hozzászólások: 18
dys-cus írta:
Mecsoda gányolás kérem! :lol: :lol:
Komolyra fordítva a szót, tényleg jól szól. Tegyük hozzá, van benne anyag rendesen. :)
Azok a novál csöveg nem olcsók, de a NOS MB-sem a gyerek kezébe való. :P A Superior Z cap pedig kiváló csatolónak is, nem csak a hangfalba. Kár, hogy kicsit drága, de még mindig elérhetőbb mint egy hypolt AN PIO kondi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.11.23. 00:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.03. 12:12
Hozzászólások: 18
mayky írta:
Mérések ?

Túl sokat nem mértem rajta, és azt se fényképeztem le.
Amit Discus feltett mèréseket és oszci ábrákat az mind valós ......
És ráadásul eszméletlenúl jól szól.......


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.11.23. 10:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
mayky írta:
Mérések ?

Fent vannak a ezen a fórumon. Artisan barátom egy az egyben épített, csak a csövei, meg a doboza más, mint azon a készüléken, amit mértem. Még a PCB is ugyanaz, meg az ellenállás készlet is.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.11.23. 11:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.09.21. 16:07
Hozzászólások: 153
Tartózkodási hely: Szombathely
Ez szebb mint az eredeti: :lol:

Bocs Dyscus

Gidu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.11.23. 12:17 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.03. 12:12
Hozzászólások: 18
Gidu írta:
Ez szebb mint az eredeti: :lol:

Bocs Dyscus

Gidu



Köszi.... :lol:
De azért azt is tudni kell , hogy lényegesen drágább is.... :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.11.23. 15:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Gidu írta:
Ez szebb mint az eredeti: :lol:

Bocs Dyscus

Gidu

Bizony, bizony, de a sok sarka miatt a kutya nagy dilemmába kerül a dolgát végezni akarván. :lol:
Nekem a néccög dizájn azért jobban bejön. Teccik a réz, meg a felirat megoldása is. Élőben csuda jópofa. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.11.23. 19:50 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.03. 12:12
Hozzászólások: 18
dys-cus írta:
Gidu írta:
Ez szebb mint az eredeti: :lol:

Bocs Dyscus

Gidu

Bizony, bizony, de a sok sarka miatt a kutya nagy dilemmába kerül a dolgát végezni akarván. :lol:
Nekem a néccög dizájn azért jobban bejön. Teccik a réz, meg a felirat megoldása is. Élőben csuda jópofa. :P

Pont azért ilyen sokszögű , hogy az eb zavarba jöjjön...
:roll:
Láttad a hangdobozom meg 18 szögű.


Csatolmányok:
20171123_122249.jpg
20171123_122249.jpg [ 210.82 KiB | Megtekintve 30136 alkalommal. ]
20171123_122336.jpg
20171123_122336.jpg [ 236.87 KiB | Megtekintve 30136 alkalommal. ]
20171123_121439.jpg
20171123_121439.jpg [ 247.1 KiB | Megtekintve 30136 alkalommal. ]
20171123_115938.jpg
20171123_115938.jpg [ 280.39 KiB | Megtekintve 30136 alkalommal. ]
20171123_120445.jpg
20171123_120445.jpg [ 222.21 KiB | Megtekintve 30136 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.11.23. 21:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:59
Hozzászólások: 713
Mesa? Mintha lenne 4db NOS MESA 6V6 om, igaz az EL84 megfelelő...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.12.05. 12:28 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.04.10. 19:06
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Sziasztok!

Nemrég készültem el ezzel a CHZ által tervezett EL84PP-vel, már el is kelt azóta.

Köszönöm, hogy megnéztétek.

Csatolmány:
1s.jpg
1s.jpg [ 80.84 KiB | Megtekintve 29914 alkalommal. ]


Csatolmány:
2s.jpg
2s.jpg [ 78.99 KiB | Megtekintve 29914 alkalommal. ]


Csatolmány:
4s.jpg
4s.jpg [ 93.64 KiB | Megtekintve 29914 alkalommal. ]


Csatolmány:
5s.jpg
5s.jpg [ 87.14 KiB | Megtekintve 29913 alkalommal. ]


Csatolmány:
6s.jpg
6s.jpg [ 92.43 KiB | Megtekintve 29914 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.12.05. 12:29 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.04.10. 19:06
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Még két kép.

Csatolmány:
7s.jpg
7s.jpg [ 74.43 KiB | Megtekintve 29914 alkalommal. ]


Csatolmány:
8.jpg
8.jpg [ 747.94 KiB | Megtekintve 29914 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.12.05. 14:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Szép, tiszta átlátható !
Azért építetted, hogy eladjad ? Vagy valaki olyan összeget ajánlott érte amire nem lehetett nemet mondani ? :lol:
Vagy megrendelésre készült?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.12.05. 15:19 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.04.10. 19:06
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Békéscsaba
mayky írta:
Szép, tiszta átlátható !
Azért építetted, hogy eladjad ? Vagy valaki olyan összeget ajánlott érte amire nem lehetett nemet mondani ? :lol:
Vagy megrendelésre készült?


Szia!

Köszi!
Magamnak építettem, de a korábban épített ugyanilyen erősítőm hangja jobb, bár abban kisebbek a kimenők, meg a teljesítménye is kisebb. Így úgy döntöttem, hogy eladom. Abban M74-es, ebben M85B vasra készült kimenők vannak. Nem te készítetted véletlenül ezeket a kimenőket? Úgy kerültek hozzám kéz alól.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.12.05. 15:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Igen ez még egy régi változat, még egy oldalt vannak kihozva az anód kivezetések.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.12.05. 16:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Valami 2013 vagy az előtti lehet, mert az alábbi hsz-ben már a részletesebb adattáblát használom:

viewtopic.php?f=62&t=1790


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.03. 14:23 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Tesztelem a PP-t, KT88 csövekkel.


Csatolmányok:
KT88PPBELS2.jpg
KT88PPBELS2.jpg [ 268.19 KiB | Megtekintve 29340 alkalommal. ]
kt88 pp járatás.jpg
kt88 pp járatás.jpg [ 300.03 KiB | Megtekintve 29339 alkalommal. ]
KT88PPE3.jpg
KT88PPE3.jpg [ 112.82 KiB | Megtekintve 29338 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.03. 14:30 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
CHZ írta:
Tesztelem a PP-t, KT88 csövekkel.

Gratulálok, igényes és szép elrendezés. Sok "gyári" berendezés megirigyelhetné. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.03. 15:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
CHZ írta:
Tesztelem a PP-t, KT88 csövekkel.



Nagyon szép, gondolom a hangja is ott van ;)

Gratula

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.03. 16:32 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
CHZ írta:
Tesztelem a PP-t, KT88 csövekkel.


Profi munka! Lehet tudni milyen fajta csövek vannak benne?

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.03. 16:48 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Végcsövek TAD KT88, meghajtásban 6H1P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.03. 16:54 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
euro21 írta:
CHZ írta:
Tesztelem a PP-t, KT88 csövekkel.

Gratulálok, igényes és szép elrendezés. Sok "gyári" berendezés megirigyelhetné. :D

Köszönöm...
Néhány mérést készítettem beállításakor.
Járatást követően ellenőrzés..


Csatolmányok:
100hzs.jpg
100hzs.jpg [ 111.81 KiB | Megtekintve 29297 alkalommal. ]
100hzn.jpg
100hzn.jpg [ 76.68 KiB | Megtekintve 29296 alkalommal. ]
10kzh.jpg
10kzh.jpg [ 122.29 KiB | Megtekintve 29297 alkalommal. ]
10khzn.jpg
10khzn.jpg [ 95.14 KiB | Megtekintve 29297 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.03. 17:36 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Nagyon szép munka, gratulálok!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.03. 19:20 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Szép! 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.03. 19:48 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
milyen lett a hangja?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.03. 20:03 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Köszönöm mindenkinek az elismerő szavait.
Hangja még változhat, járatás alatt van, de már így is meggyőző, szuper...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.04. 01:02 
Offline

Csatlakozott: 2014.12.16. 22:46
Hozzászólások: 442
Zoli!
Én is csak gratulálni tudok! Nagyon szép munka! Neked elárulom titokban, hogy elönt az epe amikor látom az apró részletekig kidolgozott áramköröket.......irigykedem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.04. 09:37 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Cyklon írta:
Zoli!
Én is csak gratulálni tudok! Nagyon szép munka! Neked elárulom titokban, hogy elönt az epe amikor látom az apró részletekig kidolgozott áramköröket.......irigykedem.

Köszönöm, én is pontosan ezt érzem munkáid láttán.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.04. 10:29 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
euro21 írta:
Az áramgenerátorban a zöld LED-el párhuzamosan tantál kondit raktál?

Csatolókondiknál szegecselt forrpontokat alkalmaztam, így könnyen cserélhetők a kondik.
Tesztelést, kísérletezést megkönnyíti. Tantált nem javaslod oda?


Csatolmányok:
CSATOLK....jpg
CSATOLK....jpg [ 87.01 KiB | Megtekintve 29508 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2018.02.04. 15:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Nem okoz gondot a földelés fóliájában az, hogy mindkét KT88 katódjának árama egy széles, majd aránytalanul elvékonyodó vezető rétegen megy keresztül? Egy barátom (itt sokan ismerik) az úgy járt, hogy tesztelte, tesztelte az erősítőjét, aztán úgy gondolta jobban kivezérli. Aztán ez közben történt egy kissebb robbanás, és a földelés fóliája eltűnt. Szóval óvatosan a hangerővel. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1788 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 36  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 57 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség