audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:14

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 319 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2012.11.26. 11:29 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.03. 15:50
Hozzászólások: 7
"Elkészült a panel javított változatának a terve, ha lesz rá érdeklődő legyártatom azt is."
Engem érdekelne egy olyan panel.:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2012.11.26. 22:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Pár napos járatás után újabb fülelés.

Tesztalanyok:

Audio-Technica A900, A900X, AD1000, W3000ANV

Lavry DA10, mint fejhallgató erősítő, csak a miheztartás végett

Forrás továbbra is az RME. Bizony kategóriákkal jobb a hangja, mint a Lavrynak. A Lavry, mint fejhallgató erősítő, saját kimenetéről meghajtva a BUF-erősítőt. Egy szóval jellemezve, vékony. A felbontása jó, de a BUF lényegesen jobb, mindenben. Dögösebb, zeneibb, dinamikusabb és előbb.

Meglepetésre az A900X egy jobb füles mint az elődje, mégpedig mindenben. Akár titkos favorit is lehet a kategóriájában. AD1000 keveset volt a fejünkön, leginkább a W3000-el élvezkedtünk :D

Megmondom őszintén ritkán van az, hogy nem nagyon tudok belekötni valamibe, de most ez a helyzet állt elő. Eltűnt az összes ércesség, keménység és agresszivitás a hangból az első bekapcsolásnál hallottakhoz képest. A hangzás édeskés, nagyon zenei, roppant sokáig hallgatható, megdöbbentő dinamikával és tartalékokkal. Minden új felvétel újabb élvezet. Több jónak hitt felvételről kiderült, hogy nem is az. Leginkább az a helyzet, hogy bármeddig képes lennék hallgatni, márpedig ez elég nagy szó. Eddig azt állítottam saját magamró, hogy hosszútávon csak is hangsugárzó jöhet szóba :oops: A felvételek között is volt mindenféle műfajból, amit csak el lehet képzelni. Aki nem hiszi eljöhet egy maghallgatásra.

Egy biztos, aki azt állítja, hogy ennyi pénzből jobbat rak össze, annak fizetek egy sósperecet ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2012.12.10. 23:50 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.10.02. 20:16
Hozzászólások: 20
Ma végre megszólalt a 2.1-es verzió. Napközben 1kHz-el járattam több órán keresztül. Majd itthon meghallgatás a szokott körülmények között. Nem igazán volt kellemes. :D
Azóta folyamatosan szól rajta valami. És most már nagyon jó hallgatni. Kíváncsi leszek milyen lesz pár nap múlva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 20:46 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
CLASS A Headphones Amp power JFET CCS

És előtte egy rövid történet, ami megelőzte egy fejhallgató erősítő tervezését és megépítését... 8-)


Egy jóbarátom felhívott és elmesélte, hogy megadta magát a STAX SRD-1 Professional/Lambda Signature fejhallgató kombója.
Az egyik oldalon a sztatikus panel kontakt hibás lett, halkabban szól, de ha megnyomkodja akkor rendesen szól. Szétszedtem a fülest, és a panel javíthatatlan, mert körben össze van ragasztva - ennek annyi. Megnézte a srác, hogy mennyi lenne a panelcsere, hát az felejtős - gyakorlatilag venni kell egy másik Stax fülest... :o
Kérdezte, hogy tudnék tervezni és építeni egy füles erősítőt, ami egy jó dinamikus fejhallgatóval nem lenne nagy visszalépés a Stax kombó után. ;)
Vállaltam és az eredményt itt közzéteszem - kicsit gyorsba ment a dolog, mert közeledett a karácsony is!
Felhasznált infó:

http://www.geocities.jp/mutsu562000/roo ... hp3603.htm

A füles erősítőt elvitte a barátom, majd meghallgatja több dinamikussal is, a véleményét közzéteszem...

Technikai adatok:

- frekvenciamenet 1v eff: 10Hz - 100kHz -0,5dB
- THD 1 kHz, 1v/120 ohm: 0,005% (benne van a hang generátor torzítása is!)
5v/120 ohm: 0,1%

Üdv: TJ.


Csatolmányok:
P1100202.JPG
P1100202.JPG [ 262.13 KiB | Megtekintve 76528 alkalommal. ]
P1100186.JPG
P1100186.JPG [ 240.73 KiB | Megtekintve 76528 alkalommal. ]
P1100209.JPG
P1100209.JPG [ 191.6 KiB | Megtekintve 76528 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.04.19. 22:50 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.11. 12:58
Hozzászólások: 9
Halihó tetszenek ezek az alkotások!
És érdekelne honnan lehet szerezni buf634-et vagy lm49600-ast? dip8-as foglalatos érdekelne ! Egyáltalán kapható ilyen magyarhonban?
Vagy ha lm49600-as nem csak smd-vel kapható ugyis érdekel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.07.28. 21:42 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
Nézegettem a canampos rajzokat de nem jöttem rá melyik az igazi Canamp. A témaindító első hsz ben vava honlapján van egy ami gyanús nem az ... :shock:
meg találtam a végéről visszacsatolt rajzot is amiben nem TL071 van hanem 5532 es. Viszont ezen rajzból többet is találtam más más alkatrészértékekkel.
Be tudná valaki linkelni vagy csatolni az eredeti rajzot? Köszönöm!

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.08.23. 14:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
Valahol más fórumok agyondicsérik a opa2107 IC-t , amit simán lehet füleserősítőnek kötni. A többszáz ohmos fülesekhez legalább is biztosan így van :D . Valakinek van vele kipróbált kapcsolása akár 32 akár 400ohmos terhelésre :?: Most reszelem a sasszit egy gainclone hybridnek, mármint újra, mert a fadeszka nem nyerte el a tetszésem és talás fülest is akarok a jövőben..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2013.11.19. 02:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.25. 22:40
Hozzászólások: 108
Helló,

1-2 hónapja hallgatom Mihalcz tervei szerint épített Canamp klónt. (Kösz a privát segítségeket is! :) )

Brutálisan jó!! :shock:

Takman ellenállásokat használtam, más "extra" nincs benne, de próbáltam jó cuccokból összerakni.
Elsőre annyira átlagosan szólt, hogy gondoltam ez is megvan, és már böngésztem mit kéne építeni.
Még alig hűlt ki a páka, meg alig melegedett át a cumó, 1-2 óra múlva elkezdett nagyon érdkes és jó lenni.
Ilyen elektronikus dolgokban nemigen hiszek a bejáratódó alkatrészekben, de kétségtelen, hogy óriásit változott előnyére. Napi szinten hallgatom, soha nem okoz csalódást, sőt inkább meglepetést, ami nálam elég ritka dolog :)
Alig, vagy nem is tudok benne hibát találni, lehet az én rendszerembe illik ennyire, mint egy puzzle az ezerből, de azt hiszem nem fogok más füles erősítővel próbálkozni..volt már vagy 10-15 nálam.

Kiváncsiságból kipróbáltam különböző műv. erősítőkkel, változik kicsit , de mindegyikkel nagyon jó, csak más. Nem tudom eléggé magasztalni...

Forrás CA Dacmagic, füles Koss Porta Pro, AKG701.

Kisa


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.06.28. 12:33 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
KD-t megkövetve, hát a csövesek tényleg csak ábrándoznak - köztük én is - valami jó kis szerkezetről! :lol:
De a kezeimet nem hagytam tétlenül (nehogy az ördögé legyen), miközben a fejemben a csöves terveim jártak...
Szóval "homokoztam" egy kicsit és a másik rovatban ígért (viewtopic.php?f=48&t=2192) hordozható fejhallgató erősítőt építgettem.
A gravírozás nélküli végeredmény tesztüzem alatt:
Csatolmány:
_test_k.jpg
_test_k.jpg [ 281.66 KiB | Megtekintve 75445 alkalommal. ]

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.06.28. 12:44 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
A fejhallgató erősítő a következő részegységekből épül fel:
- 2000mAh Li-Ion akksi (10mm x 35mm x 50mm)
- felette a szerelt előlap (balról: bemenet / töltés LED / kimenet / ON LED / bekapcs és hangerőpoti - ALPS)
- mellettük a szerelt hátlap (töltő bemenet és fesz. OK LED)
- az előlap mögött a töltő és túlkisütés védő SMD panel (MCP73834 - MSOP10 és IRF9310 - SO8)
- az SMD panel mellett pedig az erősítő a DC/DC konverterével közös NYÁK-on
- mindezek alatt pedig a HAMMOND fekete elox alu doboza
- továbbá egy mobil eszköz IC kábele
Csatolmány:
_parts_k.jpg
_parts_k.jpg [ 356.92 KiB | Megtekintve 75446 alkalommal. ]

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.06.28. 12:59 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
A két LH0032CG viszonylagosan nagy fogyasztása ellenére (2x20mA/2x12VDC - az aksi így kb. 0,3A-t kell adjon) a 2000mAh-ás aksi tűrhető üzemidőt - 7 óra - biztosít egy 32Ohmos fülessel történő nagy hangerejű zenehallgatás esetén is. A feltöltés pedig kb. 3,5 órán keresztül tart, de közben is hallgathatunk zenét, mert a töltőáram úgy lett beállítva, hogy az üzemi fogyasztással együtt ne haladja meg az 1A-t - ennyit tud ugyanis a töltője.
Az alkalmazott DC/DC konverter egy viszonylag új típus, melyre alacsony zajt és jó minőséget ír az adatlap. Méricskéltem és hinnem kell az irománynak, hiszen a konverter terheléstől és bemenő fesztől függően a 250-500kHz-es tartományban működik, tehát messze elkerüli a hangfrekiket. :mrgreen:
A hangrész kapcsolása főbb vonalakban megegyezik a már említett téma (viewtopic.php?f=48&t=2192) CD-játszójába került fejhallgató erősítőjével.
A hangról még később beszámolok, ahogy bejáratódik kissé, de nagyon ígéretes! :D
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.22. 19:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
sziasztok!

építettem egy canamp klónt az eredeti terv szerint,csak egy-két érték más..visszacsatolásba 22k került,bemenetre pedig 100k. Szépen működik viszont van egy elég erős brumm benne.Kimeneten 4mV DC. Rámértem rmaa-val,feltöltöm ide,ötlet?


Csatolmányok:
Magyarázat: NOISE
Spectrum3.jpg
Spectrum3.jpg [ 64.8 KiB | Megtekintve 75124 alkalommal. ]
Magyarázat: FreqResp
Spectrum2.jpg
Spectrum2.jpg [ 58.46 KiB | Megtekintve 75124 alkalommal. ]
Magyarázat: THD
Spectrum.jpg
Spectrum.jpg [ 363.04 KiB | Megtekintve 75124 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.22. 19:34 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
smokk írta:
sziasztok!

építettem egy canamp klónt az eredeti terv szerint,csak egy-két érték más..visszacsatolásba 22k került,bemenetre pedig 100k. Szépen működik viszont van egy elég erős brumm benne.Kimeneten 4mV DC. Rámértem rmaa-val,feltöltöm ide,ötlet?

Rövidrezárt bemenet mellett is, vagy csak IC kábellel van brumm?
Szvsz földhurok - táplálásban, vagy jelföldben - de gerjedés is lehet...
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.22. 21:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
A trafó középleágazás-pufferek csillagpontjához megy minden földcsatlakozás? /táphidegítések, poti, kimenet, visszacsatolás hidegpontjai.../

Ha a bemenet, vagy a visszacsatolás nagyon nagy impedanciás, akkor könnyen vesz fel kapacitíven brummot (árnyékolással csökkenthető).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.22. 22:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Rövidrezárt bemenettel is van egy folyamatos búgás. Nem tudom ebbe számít -e de nem 10k a potméterem,hanem 50k. Telifölddel oldottam meg!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.23. 19:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Sziasztok!

Na ma kipróbáltam pár dolgot. A földeket külön kábelekkel bekötöttem egy csillagpontra kihagyva(elvágva) a teliföldet,búgás megmaradt..tettem még pár kerámia hidegítő kondit, erre sem változott semmi.. tanácstalan vagyok,egy kis változás sincs.. :/ csatolom az eredeti nyáktervet.


Csatolmányok:
canamp.jpg
canamp.jpg [ 347.43 KiB | Megtekintve 75037 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.23. 19:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ne csodálkozz rajta, hogy búg! Ez teljesen természetes így, a stabil táp elhagyásával. :twisted:

A stabil táp alap követelmény minden füles erősítőnél...

(Ennek ráadásul még a tápzaj elnyomása is elég gyatra.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.23. 20:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
KD mester írta:
Ne csodálkozz rajta, hogy búg! Ez teljesen természetes így, a stabil táp elhagyásával. :twisted:

A stabil táp alap követelmény minden füles erősítőnél...

(Ennek ráadásul még a tápzaj elnyomása is elég gyatra.)



Csak akivel beszéltem erről az mind ezzel a táppal építette meg,és nem volt brummos. Egyébként tettem még egy ellenállást a két kondi közé,és ugyanaz..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.23. 20:48 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Lehet, hogy a trafód szór tele mindent. Vedd ki, és kábelezd ki kb. 1m vezetékkel, ha csökken, akkor meg van a probléma.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.23. 22:16 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
LUCKY01 írta:
Lehet, hogy a trafód szór tele mindent. Vedd ki, és kábelezd ki kb. 1m vezetékkel, ha csökken, akkor meg van a probléma.



Köszi a tippet,gondoltam rá egyébként és délután megcsináltam,de sajnos semmi változás... Már csak arra tudok gondolni,hogy valamelyik alkatrész a hibás..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.23. 23:45 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
smokk írta:
Rövidrezárt bemenettel is van egy folyamatos búgás. Nem tudom ebbe számít -e de nem 10k a potméterem,hanem 50k. Telifölddel oldottam meg!

Tegyél fel fényképet a tiedről és a kapcsolási/huzalozási rajzot is, akkor könnyebb kitalálnunk a "rejtvényt"! ;)
(Újabb ötlet: Ha például közös hűtőbordát használsz, akkor a forrasztások miatt földhurok jön létre.)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.24. 00:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
deeraudio írta:
smokk írta:
Rövidrezárt bemenettel is van egy folyamatos búgás. Nem tudom ebbe számít -e de nem 10k a potméterem,hanem 50k. Telifölddel oldottam meg!

Tegyél fel fényképet a tiedről és a kapcsolási/huzalozási rajzot is, akkor könnyebb kitalálnunk a "rejtvényt"! ;)
(Újabb ötlet: Ha például közös hűtőbordát használsz, akkor a forrasztások miatt földhurok jön létre.)
db


Közös a borda ,de nincs földhöz kötve.Nyákrajzot töltöttem már fel,kapcsrajzot most csatolom.Az alap kapcsolás lényegében.


Csatolmányok:
canamp1.jpg
canamp1.jpg [ 207.78 KiB | Megtekintve 74963 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.24. 11:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.04. 17:30
Hozzászólások: 131
Nálam több fejhallgató erősítő nem volt brummos stabilizálatlan táppal, viszont a földelés csillagpontos. A tranyók szigetelten szereltek?
Mekkora a táp pufferkondija? A tápfeszültség lehet, hogy alacsony, az eredeti 12 V-ról megy. Nekem 2x9 V AC a trafó, kb. +/- 12,5 V DC lesz belőle, 2x4700 uF a puffer.
A bemenő föld a potira van kötve csatornánként, innen megy csatornánként a nyákra (a potméter nincs a nyákon). Az a 2-3 cm számíthat.

_________________
üdv
botond


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.24. 17:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
botond írta:
Nálam több fejhallgató erősítő nem volt brummos stabilizálatlan táppal, viszont a földelés csillagpontos. A tranyók szigetelten szereltek?
Mekkora a táp pufferkondija? A tápfeszültség lehet, hogy alacsony, az eredeti 12 V-ról megy. Nekem 2x9 V AC a trafó, kb. +/- 12,5 V DC lesz belőle, 2x4700 uF a puffer.
A bemenő föld a potira van kötve csatornánként, innen megy csatornánként a nyákra (a potméter nincs a nyákon). Az a 2-3 cm számíthat.


Szia!


A tranyók fullpack tokozásúak,nem kell szigetelés hozzá.4x2200uF Pana FC kondér van. Ez is 2x9V AC trafóról megy,csak a rajzon van így..Most tervezek új nyákot,majd töltök fel képet,hátha lenne javaslatotok változtatásra.

OFF: Kellemes Ünnepeket mindenkinek! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.24. 21:47 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
smokk írta:
deeraudio írta:
smokk írta:
Rövidrezárt bemenettel is van egy folyamatos búgás. Nem tudom ebbe számít -e de nem 10k a potméterem,hanem 50k. Telifölddel oldottam meg!

Tegyél fel fényképet a tiedről és a kapcsolási/huzalozási rajzot is, akkor könnyebb kitalálnunk a "rejtvényt"! ;)
(Újabb ötlet: Ha például közös hűtőbordát használsz, akkor a forrasztások miatt földhurok jön létre.)
db


Közös a borda ,de nincs földhöz kötve.Nyákrajzot töltöttem már fel,kapcsrajzot most csatolom.Az alap kapcsolás lényegében.


Szűrd meg jobban a tápot. Ennek a fokozatnak ebben a formában kicsi a tápzaj elnyomása. Vagy stabilizátor kell, vagy CRC szűrés.

Próbának rakd tele pufferrel a tápot.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.24. 22:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Nekem nem hitt, neked sem fog... Majd végső kétségbeesésében eljut odáig, hogy utoljára majd kipróbálja stabil táppal... Addig meg hadd szívjon vele, az ő dolga... Annál nyomatékosabb lesz a tanulási folyamat.

Lehet még az is, hogy csak a jelkábeleket szórja meg a trafó...

Egyébként érintésvédelmi szempontból is életveszélyes a nyák, frankó házi oroszrulett villamosszéknek is elmegy. :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.24. 23:36 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Ezt a füleserősítőt már elég sokan megépítettük, és nem kell stabil táp - simán a nélkül is teljesen zajmentes. Jelen esetben valahol földhurok van, amitől búg.
Inkább abba az irányba kéne kutakodni (és nekem még nem sikerült), hogy mely nyákszakasz okozza, vagy mit érdemes átvágni, illetve áthidalni egy huzallal, hogy a búgás megszűnjön.

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.24. 23:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Egyébként érintésvédelmi szempontból is életveszélyes a nyák, frankó házi oroszrulett villamosszéknek is elmegy.

Egyetértek. A trafó primer oldala is körbe van burkolva a föld fóliával. Azon túl, hogy brummossá teszi, még életveszélyes is. Egy teljesen más nyákra kell átrakni sajnos....
Fölösleges foltozgatni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.25. 01:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Köszönöm a hozzászólásokat.Ez a nyák az első verzió,a 230V oldalon teliföldet nem gondoltam át rendesen, ez tény,azóta le is választottam azt a részt. Próbálkoztam földelési hibák kiküszöbölésével,külön kábelezéssel,sőt további crc szűréssel,és ma stabil táppal is,trafó messzebb rakással,stb de egyik sem javított semmit.Következő lépés,hogy újratervezem a nyákot,és meglátjuk mi lesz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.25. 10:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
smokk írta:
Köszönöm a hozzászólásokat.Ez a nyák az első verzió,a 230V oldalon teliföldet nem gondoltam át rendesen, ez tény,azóta le is választottam azt a részt. Próbálkoztam földelési hibák kiküszöbölésével,külön kábelezéssel,sőt további crc szűréssel,és ma stabil táppal is,trafó messzebb rakással,stb de egyik sem javított semmit.Következő lépés,hogy újratervezem a nyákot,és meglátjuk mi lesz.


Én csak az ic-t és 1-2 passzív alkatrészt tettem nyákra a többi légszerelt, ill. stab. kockával van szűrve. A zaj nulla, nem lehet megállapítani hogy be van e kapcsolva.
Lehet légszereléssel jobban járnál.
Az egyik oldal zajosabb ha jól látom, próbáltad földelni a fémrészeket, ha van míhez (fémdoboz stb.)?
Valószínű egyébként a fóliaterv lehet brumm-érzékeny.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.25. 11:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
smokk írta:
Köszönöm a hozzászólásokat.Ez a nyák az első verzió,a 230V oldalon teliföldet nem gondoltam át rendesen, ez tény,azóta le is választottam azt a részt. Próbálkoztam földelési hibák kiküszöbölésével,külön kábelezéssel,sőt további crc szűréssel,és ma stabil táppal is,trafó messzebb rakással,stb de egyik sem javított semmit.Következő lépés,hogy újratervezem a nyákot,és meglátjuk mi lesz.


Azt próbáltad már, hogy nagy pufferkondikat teszel rá, majd bekapcsolás után kihúzod a hálózatból, így pár mp-ig megy a puffer egyenről, ha ílyenkor is brummos akkor vmi földeletlenség, nyákprobléma miatt szedi össze az éterből a brummot (ilyenkor hiába szűröd jobban a tápot), ha megszűnik kihúzásnál, akkor a tápból, vagy trafószóródásból eredő lehet a hiba..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.25. 11:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Köszi Gábor! Ezt a nagy pufferes dolgot még nem próbáltam,ma megcsinálom.
Készítettem három féle földelési megoldást,szerintetek melyik lehet a legjobb? Esetleg 4. megoldásra is nyitott vagyok. :roll: ;)


Csatolmányok:
Magyarázat: 3. verzió
canföld3.jpg
canföld3.jpg [ 291.89 KiB | Megtekintve 71796 alkalommal. ]
Magyarázat: 2. verzió
canföld2.jpg
canföld2.jpg [ 289.7 KiB | Megtekintve 71796 alkalommal. ]
Magyarázat: 1. verzió
canföld1.jpg
canföld1.jpg [ 293.27 KiB | Megtekintve 71796 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.25. 13:41 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.02. 17:14
Hozzászólások: 226
Az az észrevétel, hogy nincs is valódi csillagpontod.
A második tervnél jó, hogy a jelföld önállóan megy a földre. Rövid, egyszerű vonalvezetés a kívánatos. (A földelés megtervezésével kezdeném az új paneltervet.)
A 230 VAC résznél az a fóliakondi nagyon kritikusan van kialakítva! 2 de inkább 3 mm távolságot illik tartani a vezetők között. (Átütési távolság.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.25. 16:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
köszi az észrevételeket, átterveztem a nyákot,egyik oldalon a kisjelű föld megy a csillagpontra,a másik oldalon pedig a nagyjelű föld. Vélemények?


Csatolmányok:
canampuj.jpg
canampuj.jpg [ 341.3 KiB | Megtekintve 71759 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.25. 16:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
A 230 VAC résznél az a fóliakondi nagyon kritikusan van kialakítva! 2 de inkább 3 mm távolságot illik tartani a vezetők között. (Átütési távolság.)


8mm a kötelező minimum táv a nyákon a 230V-os részek és a nem érintés védett részek között...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.28. 17:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Sziasztok!

Újraterveztem a nyákot,most már tuti jónak kell lenni a földelésnek,de semmi nem változott ugyanúgy zúg. A vicc az,hogy nem változik a zúgás. Tehát nem csökken bármit csináltam. Amit észrevettem,hogy ha a fülhallgató vezetéke amivel próbáltam az rca kábelen fekszik akkor jobban zúg,ezenkívül a potméter bizonyos állásánál is emelkedik a zúgás...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.28. 17:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát lehet gerjedés is. Meg a trafó is szórhat...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.28. 17:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Meg is van a probléma. Ott hibáztál, hogy az U-alakú fólia mindkét végéről GND-t vezetsz. Ebbe egyrészt a pufferek brumm árama folyik, de ami ettől sokkal nagyobb probléma, hogy a trafó alatt megy és annak a mágneses tere 50Hz-es feszt indukál benne...

Vágd el az alsó földfóliát, kösd át egy dróttal a felsőre, lehetőleg minél távolabb a trafótól. Ha megszűnik a búgás, nyertél (egy tapasztalatot). :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.28. 18:55 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Regebben csinaltam hasonlo erositot, stab tap volt benne, 7815/7915, bugott-zugott. Csereltem lm317/337-re, megjavult.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.12.28. 18:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
KD mester írta:
Meg is van a probléma. Ott hibáztál, hogy az U-alakú fólia mindkét végéről GND-t vezetsz. Ebbe egyrészt a pufferek brumm árama folyik, de ami ettől sokkal nagyobb probléma, hogy a trafó alatt megy és annak a mágneses tere 50Hz-es feszt indukál benne...

Vágd el az alsó földfóliát, kösd át egy dróttal a felsőre, lehetőleg minél távolabb a trafótól. Ha megszűnik a búgás, nyertél (egy tapasztalatot). :lol:



Köszi KD mester! Átvágtam az alsó fóliát ahogy mondtad,és a felsőre kötöttem,és megjavult! Most tökéletes,semmi brumm! :) Köszi mindenkinek a segítséget!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.01.12. 12:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Sziasztok!

Tudna valaki LME49600 ic-s fejhallgató erősítőhöz táp kapcsolást ajánlani, ami szimpla ac feszejből szimmetrikus dc-t állít elő az ic-nek? Találtam párat neten,de kíváncsi lennék szerintetek melyik elrendezések használhatóak erre a célra igazán?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.01.12. 12:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Első körben egy ilyenre gondoltam(persze ac esetén előtte egyenirányítás):

Csatolmány:
81f7c042-6f23-41ed-959b-6546e32cd4de.jpg
81f7c042-6f23-41ed-959b-6546e32cd4de.jpg [ 21.19 KiB | Megtekintve 71461 alkalommal. ]


Esetleg egy potit raknék a bemeneti lábára,hogy tudjak állítani is rajta,így:

Csatolmány:
900x900px-LL-8238ad41_JCXBug.png
900x900px-LL-8238ad41_JCXBug.png [ 25.87 KiB | Megtekintve 71461 alkalommal. ]



Vélemény?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.01.22. 13:41 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
smokk írta:
Vélemény?

Üdv.
Nem tudom, a BUF hogy viszonyul bazinagy kapacitív terheléshez... Ha nem nagyon, akkor a kimenetén soros néhány (10) ohmmal elválasztva (közvetlen a kimenetről kis kondival + soros tag másik végéről ellenálással visszacsatolva) talán jobban tűrhet nagy kapacitást... :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.01.22. 16:41 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
smokk írta:
..............
Vélemény?

Ha megfelelően biztonságosak a forrásaid, akkor a szimmetrikus táp miatt, a C8 és C9 sem szükséges. ...az amúgy is egy kritikus alkatrész.
Ja és a virtual GND-n ne állítgass semmit!!! De használj nagy pontosságú (lehetőleg <1%) és alacsony PPM értékű ellenállás osztót, ami amúgy jó hangú is! :)
Ez a két ellenállás alapvetően határozza meg a táp minőségét!
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.01.22. 17:12 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
deeraudio írta:
smokk írta:
..............
Vélemény?
...
Ez a két ellenállás alapvetően határozza meg a táp minőségét!
db
Például én minimum ezt tenném bele:
http://hu.mouser.com/ProductDetail/Vish ... akokhPw%3d
(Forgókapcsolós hangerőszabályzóban akarom kipróbálni ezt a sorozatot, soros Z-Foillal... 8-) )
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.01.24. 02:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Köszi a válaszokat,egyenlőre ez a projekt szünetel,az asztali füleserősítőre koncentrálok.
Ma elkészült a 'Kiszajú tápok előfokozatokhoz' topikban tárgyalt tápom és az lme49720+lme49600 erősítőm.Még nincs bejáratva a szerkezet,de máris meggyőző. Mértem gyors rmaa progival egyet.Most megpróbálkozok az lme49600 helyett diszkrét diamond bufferrel,kíváncsi vagyok melyik fog jobban tetszeni.


Csatolmányok:
lmenoise.jpg
lmenoise.jpg [ 60.76 KiB | Megtekintve 71237 alkalommal. ]
lme.jpg
lme.jpg [ 354.56 KiB | Megtekintve 71237 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.11.26. 11:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.02.04. 00:03
Hozzászólások: 100
Sziasztok,
B&W P5-ös fejhallgatóhoz szeretnék valami egyszerűen építhető, meleg hangú füles erősítőt. A nehézséget a füles 22Ohm-os impedanciája okozza. Tudtok javasolni kapcsolást, hogy merre induljak?
Köszi, üdv
Gaszto


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.11.26. 11:07 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
gaszto írta:
Sziasztok,
B&W P5-ös fejhallgatóhoz szeretnék valami egyszerűen építhető, meleg hangú füles erősítőt. A nehézséget a füles 22Ohm-os impedanciája okozza. Tudtok javasolni kapcsolást, hogy merre induljak?
Köszi, üdv
Gaszto


Szia,

ez:
Kép
Egy jó kiindulási alap lehet. Kettős műveleti erősítőből elég nagy a választék, és ugyanúgy kipróbálhatsz többféle tranzisztort is a végére.
Ha jó hűtést adsz a kimenő fokozatnak, akkor a 22ohmos ellenállások 10 ohmra is csökkethetőek. A tápfeszültség akár +/-V is lehet, de akkor én az R2-t és az R7-et 2,7-3.3k-ra emelném. Kimenetre jobb minőségű BD139/140, vagy KSC2690/KSA1220 jó lehet.
Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.11.26. 11:44 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
sajti írta:
gaszto írta:
Sziasztok,
B&W P5-ös fejhallgatóhoz szeretnék valami egyszerűen építhető, meleg hangú füles erősítőt. A nehézséget a füles 22Ohm-os impedanciája okozza. Tudtok javasolni kapcsolást, hogy merre induljak?
Köszi, üdv
Gaszto


Szia,

ez:
Kép
Egy jó kiindulási alap lehet. Kettős műveleti erősítőből elég nagy a választék, és ugyanúgy kipróbálhatsz többféle tranzisztort is a végére.
Ha jó hűtést adsz a kimenő fokozatnak, akkor a 22ohmos ellenállások 10 ohmra is csökkethetőek. A tápfeszültség akár +/-V is lehet, de akkor én az R2-t és az R7-et 2,7-3.3k-ra emelném. Kimenetre jobb minőségű BD139/140, vagy KSC2690/KSA1220 jó lehet.
Sajti


azért a kimenetre tennék egy kicsatoló kondit (1000 UF 16V).ha valami elromlik a füles az örök vadászmezőkön zenél tovább.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2017.11.26. 12:22 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Gybalu71 írta:
azért a kimenetre tennék egy kicsatoló kondit (1000 UF 16V).....

...az átalakítás és próba idejére, aztán úgy kivenném, ahogy beletettem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 319 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség