audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:56

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 39 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2016.10.23. 14:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Helló !
Olyan problémám lenne hogy a Foobar nem játszotta le az APE file-okat. Kiegészítettem egy plugin-nel, most már lejásza ugyan, csak nem készít listát az albumon található számokról hanem egynek veszi az egész albumot.
Van erre valami megoldás hogy ugyanúgy elválassza őket mint pl. a FLAC-oknál, vagy másik lejátszót kellene használni ?
(A VLC media player is egynek látja. )
Kösz !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2016.10.23. 14:18 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Húzd be a Foobar-ba az album "cue" fájlját is (persze ha van a könyvtárban)...
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2016.10.23. 16:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Pontosítok: lejátszásnál veszi egynek az albumot, ha az APE file-t nyitom meg

Ha a "cue"-ra kattintok, berakja a lejátszóba a listát, de egyszerre hibaüzenetet ír ki:

"Unable to open item for playback (Object not found)"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2016.10.23. 17:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Egy másik APE file-nál meg remekül működik. :shock:
Na, mindegy.. :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2016.10.23. 17:22 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Nyisd meg texteditorral (pl. Notepad) a *.cue állományt és nézd meg, hogy mire hivatkozik.
Ha az nem akármi.ape (hanem mondjuk wav), írd át.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2016.10.23. 21:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Kösz !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2017.11.16. 16:02 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
DSD konverzióhoz ajánljatok valamit. A Foobar a megfelelő pluginnal ugyan megcsinálja, csak a DSD-ből CDA lesz. Kár lenne a biteket veszni hagyni.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2017.11.16. 16:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Krizsi írta:
DSD konverzióhoz ajánljatok valamit. A Foobar a megfelelő pluginnal ugyan megcsinálja, csak a DSD-ből CDA lesz. Kár lenne a biteket veszni hagyni.



Mit szeretnél csinálni belőle ?

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2017.11.16. 16:51 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
DSD -> 44.1-nél nem a bitszám csökkenés lehet kirívó hatású hanem az impulzusválasz éles sávhatárolása

mert mindkettő zajformált formátum..

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2017.12.18. 10:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Helló !
Nem tudja valaki hogyan lehet megbontani számokra külön az olyan fájlt amit csak egynek látnak a lejátszóprogramok ?
Egyáltalán meglehet? Szeretnék néhány számot a lemezről másolni, de nem az egészet.
Kösz !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2017.12.18. 10:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
marone írta:
Helló !
Nem tudja valaki hogyan lehet megbontani számokra külön az olyan fájlt amit csak egynek látnak a lejátszóprogramok ?
Egyáltalán meglehet? Szeretnék néhány számot a lemezről másolni, de nem az egészet.
Kösz !


Le kell rippelni és kell a cue file, és utána azt csinálsz vele amit akarsz ;)

Ha gond van keress meg Pü. ment

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2017.12.18. 10:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Kell a cue file, és windows alatt van pl. a cue splitter, az szépen szétszedi. De nem értem a kérdésed igazán, most Cd-ről akarod leszedni (rippelő progi számonként kell hogy lássa) vagy egy másik hard diskről átmásolni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2017.12.18. 11:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
janos_904 írta:
Kell a cue file, és windows alatt van pl. a cue splitter, az szépen szétszedi. De nem értem a kérdésed igazán, most Cd-ről akarod leszedni (rippelő progi számonként kell hogy lássa) vagy egy másik hard diskről átmásolni?


Vannak olyan lemezek amik egyben vannak csak kiírja 1-1, 1-2, 1-3 stb, de sok CD játszó ki sem írja

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2017.12.18. 15:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Igen, egyben van a lemezképfájl. (vagy mi) Aztán azt akarom szétszedni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2017.12.18. 15:53 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Kösz mindenkinek !
Remekül működik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2020.04.30. 16:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Helló !
Kérdés:
Nagyobb teljesítményű processzorral szebben szól a zene a számítógépről ? (úgy általánosságban)
Csak mert régi proci van a gépben, és ha zenét hallgatok a Foobar-ral, 1-2% -on használja a gép a processzort a teljesítményfigyelő szerint.
Tehát ha veszek egy 10x -es teljesítményű procit (összerakok egy másik gépet pl.), akkor azt csak 0.1-0.2 %-on fogja használni ? Mert akkor teljesen fölösleges csak a zene miatt.
Vagy esetleg létezik olyan beállítás a win-ben hogy több erőforrást ad a zenéhez és meg is hallani azt ?
Kösz !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2020.04.30. 19:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Úgy általánosságban igen, hallatszik, hogy 'éppen mit csinál' a gép.
Azt nem lehet mondani, hogy tízszer olyan gyors gépen tizedére esik a cpu terhelés.
A zene lejátszása nem igényel túl sok erőforrást. A rendszerben futkározó egyéb folyamatok miatt viszont ingadozik kissé az egyes folyamatok késleltetése. Ez az ingadozás csökken erőteljesebb gépet használva.
Windowsokon nem igazán tudod kézben tartani a kernel folyamatokat, csinálja amihez kedve van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2020.04.30. 20:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Hát én úgy okoskodtam hogy van egy halom hullámhossz a zenében, pl. 5 KHz és akkor ugye másodpercenként 5000 színuszhullámot kell kirakosgatnia a procinak, és akkor az csak egy hullámhossz, szóval a 15 KHz-ekre már nem is jut nagyon erőforrás az már szinte négyszögjel...ilyesmi.
De át akkor ez nem így működik.
Linuxban amúgy ugyanaz a gép nagyobb/kisebb processzor erőforrást használ fel ugyanahhoz a zenéhez ?
Ezzel kapcsolatban van tapasztalatod ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2020.04.30. 20:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Asztali gépen nem hallgatok zenét. Agyon optimalizált H3 ( ARM) alapú gépeim vannak ilyen célokra azokon használom az I2S kimenetet, esetleg az SPDIF-et. Ezek a kis kütyük meglehetősen jól zenélnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2020.04.30. 21:45 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
marone írta:
Helló !
Kérdés:
Nagyobb teljesítményű processzorral szebben szól a zene a számítógépről ? (úgy általánosságban)
Csak mert régi proci van a gépben, és ha zenét hallgatok a Foobar-ral, 1-2% -on használja a gép a processzort a teljesítményfigyelő szerint.
Tehát ha veszek egy 10x -es teljesítményű procit (összerakok egy másik gépet pl.), akkor azt csak 0.1-0.2 %-on fogja használni ? Mert akkor teljesen fölösleges csak a zene miatt.
Vagy esetleg létezik olyan beállítás a win-ben hogy több erőforrást ad a zenéhez és meg is hallani azt ?
Kösz !


Nagyobb teljesítményű géppel (és nemcsak procira gondolok) jobban szól a zene. Minél erősebb a gép, annál jobban. Nekem az integrált alaplapos PC-men is 1-2%-os terhelésen ment a processzor AP Linux-szal. Kaptam kölcsön egy modern i3-as konfigurációt, amin szűzen telepített Windows 10 volt, és jóval jobban szólt, mint az kis PC-m AP linux-szal. Ezután bevásároltam i7 8700T procit modern alaplappal, 16BG RAM, 2db M2 SSD (NVME). Már a szűz Windows-zal más világ volt, mint az előzőek.
Nem úgy kell számolni a zenehallgató kütyüt, hogy most is csal pár %-on ketyeg a vas, akkor minek erősebb. Nem.

Az integrált alaplapos PC-men próbáltam a W10-et. Nem szólt jól vele a rendszer, egyszerűen gyenge volt hozzá a vas. Közepes képességű erőforráshoz inkább ajánlom a linux-féleségeket. Pl. AP Linux, Tahr Puppy Linux (ez egy kifejezetten kis erőforrásigényű rendszer, a hírek szerint).
Én az i7-es vason Winwosw-t használok a Tidal alkalmazás miatt. Annak van egy olyan funkciója, hogy amilyen zenéket szeret az ember, olyanokat játszik. Sokszor, amikor háttérben szól a zene, azt sem tudom hogy mi szól, de nagyon jó. Sok előadót ismertem meg így.
Gyári W10-en is lehet optimalizálni, a neten is széles körben elérhető 10-12 beállítással sokkal jobb hangot lehet kicsikarni a rendszerből. Ez azoknak előnyösebb inkább, akik általános célú PC-jüket használják zenélésre is.
W10-nél sokkal jobban szólnak a W server programok. Én WS 2019-et használok. Már alapban sokkal jobban szólt, mint a kézzel optimalizált W10 (az i7-es vason, persze). Ezután segítséggel meg tudtam oldani az operációs rendszer virtuális drive-ról való futását, majd azt, hogy az egész server program a memóriából fut. Emellett a felesleges folyamatok le vannak állítva (1/3-ra csökkent a futó folyamatok száma). Ezzel egy teljesen más világ, ahogyan szól.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2020.05.01. 10:22 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Van egy linuxos program, Porteus Kiosk, azon mindössze egy telepítéskor kiválasztott böngésző fut, pl. a Chrome, a Tidal működik vele, igaz, csak 16 biten, de elég jól szól.
A TahrPuppy/Deadbeef és az APLinux is kellően jó források ahhoz képest, milyen további összetevői vannak szinte bárkinél a hallgatási folyamatban, elektronika, kábelek, hangsugárzó, akusztika(!) és végül, de nem utolsó sorban a felvételek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2020.05.01. 10:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Azt azért tudni kell, hogy a grafikus felület esemény vezérelt, viszonylag magas prioritással is fut. Egerészés közben megugrik a latency. Persze egy erős gépnél ez nem jelentős tétel. Elkerülhető a grafikus felület kikapcsolásával, illetve a lejátszó program számára dedikált processzor magokkal, processz prioritások áthangolásával.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2020.05.01. 11:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
És a Linuxhoz is van ASIO ?
Mert az tényleg egy előrelépés volt amikor a Foobar-hoz hozzá lett rendelve.
Vagy ahhoz nem kell ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2020.05.01. 11:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Szerintem a Windows 10 20H1 lett az eddigi legjobb operációs rendszer. Jelentős fejlesztéseken ment keresztül a core, mely a hangminőség tekintetében is megmutatkozik. Kész mérnöki csoda. Viszont optimalizálni, és több száz ponton módosítani kell, és a startmenüt szó szerint törölni, és kicserélni. Ez csak azoknak lehet alternatíva, akik értenek hozzá. Lejátszó program tekintetében pedig a legújabb Jriver 26 a best, legalább is Windows 10-re. GUI is kikapcsolható, jremote-n keresztül pedig vezérelhető a jriver. Ezenfelül sok prioritást felül kell írni, valós idejűre állítani, driverbe belenyúlni, funkciókat kikapcsolni. Vagy ott van a konzol féle H3 eszköz, esetleg az AP Linux. KernelStreaming-et alkalmazok ASIO helyet.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2020.05.02. 11:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Mihez képest? Próbáld már ki a fentebb ajánlott win19 servert legalább. Addig buherálod a win10-ed, hogy más alkalmazásokkal meg szívni fogsz. Tudom, mert próbáltam anno.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2020.05.02. 12:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Milyen más alkalmazásokkal? Megoldottam úgy, hogy jó legyen, működjön. Teljes körű Win32 támogatása van, pont úgy működik, mint a Windows 7. UWP támogatás, és környezet+"szolgáltatás" repült a kukába, csak a system félék működnek, legalább is ami megmaradt belőlük, és mindenképpen szükségesek. Nem érzem szükségét egyáltalán a Windows Server használatának, de ha valaki azzal tud jobb hangot elérni, akkor használja azt. A core nagyjából megegyezik a sima W10 egyik régebbi verziójával. WS19-nél 1809 core van, az már jól elavultnak számít. Ennyivel jobb lett a 2004 core.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2020.05.02. 20:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Telepítettem a JRivert és azt vettem észre ha a kurzort a file-n hagyom akkor kijelzi a zenefájl tulajdonságait,
csak mindig 16 bit 44.1 KHz-t ír ki. Ez rendben van így, vagy valamit állítani kell ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2020.05.03. 08:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
[quote="marone"]Hát én úgy okoskodtam hogy van egy halom hullámhossz a zenében, pl. 5 KHz és akkor ugye másodpercenként 5000 színuszhullámot kell kirakosgatnia a procinak, és akkor az csak egy hullámhossz, szóval a 15 KHz-ekre már nem is jut nagyon erőforrás az már szinte négyszögjel...ilyesmi.
De át akkor ez nem így működik.
/quote]

Nem, ez abszolút nem így működik! Tök mindegy milyen frekvenciák vannak a zenében amikor digitalizálják a zenét, akkor másodpercenként állandó számú mintát vesznek az analóg jelből ( 44100, 48000, 88200 stb.).Ezket a mntákat számokká alakíják ( 16,24 bit jellemzően) és ezeket tàrolják. Azaz egy CD minőségű digitalizált zene 2x44100 16 bites mintát tartalmaz másodpercenként. Lejátszáskor is pontosan ennyi adatot kell átadni a DAC-nak függetlenül attól, hogy mi a zene.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2020.05.03. 19:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Értem.
De akkor ha mondjuk valakik csinálnak egy zenét, és a hangszereket (pl. 5-t) egyenként rögzítenek CD minőségben, akkor a végtermék nem fog 5x annyi adatot tartalmazni ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2020.05.03. 20:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Ha a hangszereket egyenként külön-külön rögzítik mint például az analóg időszakban a stúdió magnó egy sávjára egy hangszer hangja került, akkor lesz hangszerenként egy pontosan akkora file, mint mikor a hangszerek hangját analóg úton összekevik, majd digitalizálják, és olyan formára hozzák mint az egyes hangszerek adatfájljaivoltak. A keverést - jelek összegzését - digitâlisanis meg lehet tenni, a kimeneti adatokat pedig a kívánt formátumra alakítani. Azaz egy digitális hangfevétel darabra pontosan annyi bitet, byteot fog tartalmazni akkor is, ha egy CD-nyi csendet, vagy egy CD-nyi szimfonikus nagyzenekari darabot vesznek föl ezernyi hangszerrel, kórussal akármivel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2020.05.03. 20:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Akkor ezért szólnak jobban azok a zenék amikben kevesebb hangszer van ? Ugyanarra a hangszerre több "adatkapacitás" jut ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2020.05.03. 21:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
A számítógép semmit nem tud az adatokról. A számítógép kódokkal dolgozik. Ezen kódok értelmezése lévén lesznek belőlük adatok. Az értelmezés az ember feladata.
A jobban szól értelmezhetetlen ebből a nézőpontból. Az elmélet azt mondja ki kis túlzással, hogy CD specifikációt tekintve a bemenő jel 96dB-es dinamikatartomanyban és 0-22.05KHz frekvencia tartományban ( azaz a bemenő jel nem tartalmaz praktkusan 20khz fölötti komponent ) tökéletesen visszaállítható a CD-n tárolt kódkupacból.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2020.05.03. 22:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Én meg azt vettem észre hogy az összes audiofilnek kikiáltott zenén elég kevés hangszer szól, vagy ha nem, akkor azok viszonylag ritkán szólalnak meg. Illetve főleg akusztikus hangszerek.
Az audiofil zenék általában(!) nem is jó zenék, csak jól szólnak.
Audiofil rockzene nincsen, pl. Vagy van ?

( Amúgy meg a zenelejátszásban nincs olyan hogy "nincs olyan". Minden van. De ezt itt mindenki tudja. :) )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2020.05.03. 22:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Az audiofil felvétel, vagy mi szerintem sima reklám anyag. Az ideológia valami olyasmi, hogy az emberi hang, illetve az akusztikus hangszerek hangja jól ismert, fölismerhető stb. Az elektronikus vagy elektronikusan módosított hangszereknél nem lehet tudni mi az eredeti. Minden a zenészen, és a hangmérnökön múlik. Jó felvételt készíteni drága. Idő, stúdió, tudás kell hozzá. A technikai részt még csak-csak összerakják, de egy jó zenész vagy zenekar nem olcsó. Az eladható példányszám pedig elhanyagolható. Azaz nem, vagy csak nagyon ritkán telik jó előadókra. Másrészt erősen koncepciózus a felvételek összeválogatása. Lehetőleg azokon a berendezésemen kell jól szólnia, amiket a demók kiadója gyárt,forgalmaz.
Aztán van egy olyan sanda gyanúm is, hogy egy nagy hangtömegekkel operáló, nagy dinamikájú felvétel illet e az ilyenekkel történő készülék bemutató eladhatatlanná tenné az egyébként kifejezetten drága *kékvérű" SE erősítők túlnyomó többségét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2020.05.06. 10:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
És a változó bitsűrűség esetében ?
A végeredmény ott is ugyanannyi adat, csak arányosabban van elosztva egy zenei fájlban ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2020.05.06. 18:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
marone írta:
Én meg azt vettem észre hogy az összes audiofilnek kikiáltott zenén elég kevés hangszer szól, vagy ha nem, akkor azok viszonylag ritkán szólalnak meg. Illetve főleg akusztikus hangszerek.
Az audiofil zenék általában(!) nem is jó zenék, csak jól szólnak.
Audiofil rockzene nincsen, pl. Vagy van ?

( Amúgy meg a zenelejátszásban nincs olyan hogy "nincs olyan". Minden van. De ezt itt mindenki tudja. :) )


Szerintem van :pl. Pink Floyd


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2020.05.06. 22:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
marone írta:
Audiofil rockzene nincsen, pl. Vagy van ?

Eleve nincs olyan, hogy audiofil zene :lol:
Audiofilek vannak, eltérő, vagy éppenséggel hasonló zenei ízléssel. Szerintem egyébként valami ilyesmire gondoltál:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2020.05.06. 22:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:
Szerintem a Windows 10 20H1 lett az eddigi legjobb operációs rendszer ... több száz ponton módosítani kell, és a startmenüt szó szerint törölni, és kicserélni.

El nem tudom képzelni, miért annyira lényeges az W8/W10 stílusú startmenü likvidálása... azonkívül, hogy egyeseknek nem tetszik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lejátszóprogramok
HozzászólásElküldve: 2020.05.06. 23:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Mert a nyílt forráskódú, Windows 7-es stílusúra konfigurált sokkal jobb, és használhatóbb. Miután nincs UWP, így csempe sincs, ráadásul 20H1-től kezdődően folyamatosan kifagyasztotta az explorert, miután nincs meg a működéséhez szükséges komponens ugye, és nem tudja teleszórni reklámokkal sem. Ráadásul sokkal több memóriát igényelt... semmi értelme, jobb is, hogy elkülönítették az explorertől, hogy törölni lehessen.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 39 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség