audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:02

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: USB - I2S
HozzászólásElküldve: 2018.01.16. 14:31 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
A leírásban ez szerepel:
"The xmos in this PCB is clocked directly from 45.158Mhz and 49.152Mhz audio oscillator, the timing and jitter can be better than those PCB uses 22.5792MHz 24.576Mhz audio oscillator as much as two time theoretically."
( http://www.diyinhk.com/shop/audio-kits/ ... d-pcb.html )

találkozott már valaki méréssel ezzel kapcsolatban, vagy teszttel ezzel a kártyával, véleménnyel, tapasztalattal ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB - I2S
HozzászólásElküldve: 2018.01.16. 14:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
a dupla órajel nem egyenlő a fele jitterrel, sőt fázis zajt illetően bizonyos szempontból inkább hátrányosabb, egyrészt dupla sávszélesség kell, másrészt a magasabb frekvenciájú kvarc is kevésbé optimális.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB - I2S
HozzászólásElküldve: 2018.01.16. 15:36 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Nekem inkább az első rész akadt be. Elvileg nincs külön reclock, mégis hasonló minőségű kimeneti jelre kellene asszociálni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB - I2S
HozzászólásElküldve: 2018.01.16. 15:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
shany írta:
Nekem inkább az első rész akadt be. Elvileg nincs külön reclock, mégis hasonló minőségű kimeneti jelre kellene asszociálni?
Szerintem mindegyik XMOS így működik, van egy külső órajel ami vagy 44,1kHz vagy 48 kHz többszöröse és ez alapján lépteti ki az audio specifikus periféria portregisztere az adatot... és ez alapján jönnek pc felöl is az adatok, ha üresedik a fifo, akkor jöhet minta, ha tele, akkor stop van.
https://www.xmos.com/download/private/x ... 1.2%29.pdf

Amaneroban ez a funkció 2 chipre van szedve, egy olcsó Atmel USB-és mikrovezérlőre és egy CPLD-re...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB - I2S
HozzászólásElküldve: 2018.01.16. 22:03 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Én butuskán már arra gondoltam, hogy itt esetleg a master clock is szinkronban jár :oops:

Pl. itt egyértelmű, hogy ez 48MHz és talán az xmos tartalmazza az USB transceivert:
https://hifiduino.wordpress.com/2014/01 ... interface/

A saját Jlsounds panelemen viszont különálló USB transceiver van ( USB3317 ), ehhez csatlakozik egy oszcillátor. Gondolom, akkor ezt használja az xmos core is.
http://jlsounds.com/i2soverusb.html

( Viszont a Jlsoundson az izolátor után van reclock LVC574A flip-flopokkal, diyinhk ezt nem alkalmazza valamiért az izolátoros változatain )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB - I2S
HozzászólásElküldve: 2018.01.16. 22:38 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
shany írta:
A leírásban ez szerepel:
"The xmos in this PCB is clocked directly from 45.158Mhz and 49.152Mhz audio oscillator, the timing and jitter can be better than those PCB uses 22.5792MHz 24.576Mhz audio oscillator as much as two time theoretically."
( http://www.diyinhk.com/shop/audio-kits/ ... d-pcb.html )

találkozott már valaki méréssel ezzel kapcsolatban, vagy teszttel ezzel a kártyával, véleménnyel, tapasztalattal ?

Nekem ilyen van, pontosabban az izolált testvére. http://www.diyinhk.com/shop/audio-kits/ ... d-pcb.html
Ha PC-ről játszol le (meg amúgy is), szerintem érdemes izoláltat venni.

Én annak idején is ennek az emberünknek a kisebb XMOS dolgával kezdtem. Az sem tartozott a legolcsóbb termékek közé akkoriban a DA konverterrel együtt, de akkor is az vezérelt, hogy ehhez olyan tápot építek, amilyet akarok. Az ebayos híg end összeépített paneleket legjobb esetben is középszerű tápegységekkel építik.
A kicsi XMOS AK4495-tel is nagyon jól szólt. Amikor megérkezett a nagy XMOS, először csak azt cseréltem a rendszerben. Azonnal hallatszott, hogy ez egy jóval komolyabb darab, minden tekintetben.
Az izolált panel ugyan jóval drágább, de a vásárlást már célszerű összekötni egy AK4490-es panellal és egy rövid szalagkábellel, mert ezek gyakorlatilag már ingyen vannak hozzá. Az ilyen kombónak az az előnye, hogy összedugod, oszt szól. PCM-et tényleg lejátszik 768k-ig (upsampling hívők előnyben), natív DSD-t pedig 256-ig. Itt az XMOS átküldi I2C-n az átkapcsolási információt az AK chipnek.

Éppen napjainkban tápolgatom a fokozatokat JÓ tápokkal. A két éve ideiglenes pre regulátorok után mostanában tettem be két LT3042-es tápot a AK-nak. Nagyon-nagyon sokat dobott a hangján. Itt igazolódik vissza az az elv, hogy olyan kártyát érdemes venni, aminek variálható a tápja.

A honlapon bizonyos információk kissé marketingesek (pl.45, 49 megás órajel), de a kész termékei, amiket vettem, még mind ugyanazt tudta, amit leírt róla, és elégedett voltam velük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB - I2S
HozzászólásElküldve: 2018.01.16. 22:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
shany írta:
Pl. itt egyértelmű, hogy ez 48MHz és talán az xmos tartalmazza az USB transceivert:
https://hifiduino.wordpress.com/2014/01 ... interface/
A saját Jlsounds panelemen viszont különálló USB transceiver van ( USB3317 ), ehhez csatlakozik egy oszcillátor. Gondolom, akkor ezt használja az xmos core is.
http://jlsounds.com/i2soverusb.html
Az XMOS chipben történik az un. CDC (ClockDomainCrossing), az egyik fele az USB 24 vagy 48MHz alappal ketyeg a másik oldal az ép aktuális mintavételnek megfelelő órajellel.
shany írta:
( Viszont a Jlsoundson az izolátor után van reclock LVC574A flip-flopokkal, diyinhk ezt nem alkalmazza valamiért az izolátoros változatain )
Ennek a fajta reclock-nak sok értelme nincs, a külső integrált áramkörben lévő regiszter (D-tároló) semmivel sem különbb az XMOS I/O-jába integrált regiszternél. Sőt ezt a fajta külső reclock-ot nagyszerűen el lehet rontani, amikor az adatjel nem teljesíti a "setup" és "hold" időkritériumokat.

Az a helyzet, hogy az USB-ének kezd leáldozni és már az XMOS is kínál LAN-os megoldást, ami kevésbé kompromisszumos. Erre kell már gyúrni :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB - I2S
HozzászólásElküldve: 2018.01.17. 08:49 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
mzperx írta:
Az XMOS chipben történik az un. CDC (ClockDomainCrossing), az egyik fele az USB 24 vagy 48MHz alappal ketyeg a másik oldal az ép aktuális mintavételnek megfelelő órajellel.
Köszi, tisztul a kép.

mzperx írta:
Ennek a fajta reclock-nak sok értelme nincs, a külső integrált áramkörben lévő regiszter (D-tároló) semmivel sem különbb az XMOS I/O-jába integrált regiszternél. Sőt ezt a fajta külső reclock-ot nagyszerűen el lehet rontani, amikor az adatjel nem teljesíti a "setup" és "hold" időkritériumokat.
Diyinhk és jlsounds is az Si8661 izolátort használja. Annak idején piszkálták is, hogy az izolátor kimenetén megnő a jitter. Valójában ezért is vagyok kicsit bizonytalan diyinhk megoldásai láttán. Megnézve az adatlapot, 350ps tipikus értékről esik szó.
Gondolom, jlsounds ezt próbálná javítani/kiküszöbölni az izolátor után tett reclockkal. Vagy inkább marketingfogás?

mzperx írta:
Az a helyzet, hogy az USB-ének kezd leáldozni és már az XMOS is kínál LAN-os megoldást, ami kevésbé kompromisszumos. Erre kell már gyúrni :)
Gyúrnék én, csak van ez a beteges vonzalmam az RJ formátum, meg öreg R2R dacok iránt. Ez nehezíti a dolgom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB - I2S
HozzászólásElküldve: 2018.01.17. 10:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
shany írta:
Diyinhk és jlsounds is az Si8661 izolátort használja. Annak idején piszkálták is, hogy az izolátor kimenetén megnő a jitter. Valójában ezért is vagyok kicsit bizonytalan diyinhk megoldásai láttán. Megnézve az adatlapot, 350ps tipikus értékről esik szó.
Gondolom, jlsounds ezt próbálná javítani/kiküszöbölni az izolátor után tett reclockkal. Vagy inkább marketingfogás?
Az tény, hogy a digitális izolátoron átjutott jel valamekkora torzítást el fog szenvedni. Talán a legpraktikusabb megoldás, ha az (MCLK) óra jel nem a mikrovezérlő felöli (izolátor bal) oldalán van hanem az izolátor "jobbik" DAC meghajtó oldalán van és az órajel jobbról -balra vissza van vezetve izolátoron keresztül a mikróba, akkor a cél állomáson (DAC-nál), ténylegesen tiszta marad az órajel. Az más kérdés, hogy a többi jel (BCK, LRCK, DATA) torzul, viszont a mai korszerű konvertereknél ez nem olyan fontos. Ha multibit rendszerű a DAC, akkor az előző megoldás megfejelve Reclock-kal hozhat a konyhára, csak a korábban már említett időzítési kritériumoknak kell megfelelni. (az izolált jelek 2 izolátornyit fognak késni és a csúszásoknak elég nagy a szórása)
A digitális izoláció is megérne egy misét, mert abban is több megoldás létezik, olcsóbb, zajszegényebb...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB - I2S
HozzászólásElküldve: 2018.01.17. 11:43 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
Ha korrelált jitter van elcserélve korrelálatlanra akkor megéri játszani reclockal usb felől. Persze kompletten feltakarítani a sok sorbakapcsolt ic után elég nehéz ügy , talán lehetetlen vállalkozás is. Pont az a régi chipek előnye hogy analóg oldalon ki lehet vágni, vesztve meg nincs vele túlságosan , mert alapból nem nagy eresztés az élek minősége amit tudnak ezek az ic-k ,a szegmentáltságukból adódóan = ha nem jitteres akkor se nagy eresztés .

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB - I2S
HozzászólásElküldve: 2018.01.20. 11:28 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
mzperx írta:
.... Ha multibit rendszerű a DAC, akkor az előző megoldás megfejelve Reclock-kal hozhat a konyhára, csak a korábban már említett időzítési kritériumoknak kell megfelelni. (az izolált jelek 2 izolátornyit fognak késni és a csúszásoknak elég nagy a szórása)...

Jlsounds elvilleg kimondottan erre ment rá, pontosabban a direkt módon meghajtott multibit chipekről ( NOS vagy szoftveres OS + multibit ) álmodozók népes táborára gondolva kísérelte meg felrobbantani a piacot :lol:
Csatolmány:
Clipboard019.jpg
Clipboard019.jpg [ 236.59 KiB | Megtekintve 25223 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB - I2S
HozzászólásElküldve: 2018.05.15. 10:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2017.02.18. 11:42
Hozzászólások: 114
Ma megjött a csomagom Kínából egy XMOS XU208-al. Van már valakinek tapasztalata ilyen elektronikával?
A tervek szerint I2S-en keresztül kellene használni, de meglehetős bőség van ott a csatlakozó környékén a szokásos 5 kivezetéshez képest.


Csatolmányok:
XMOS XU208.jpg
XMOS XU208.jpg [ 102.71 KiB | Megtekintve 24440 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB - I2S
HozzászólásElküldve: 2018.05.15. 19:52 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Oda van írva mi micsoda :)

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB - I2S
HozzászólásElküldve: 2018.05.15. 20:42 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Gyere le a 9018-as DAC-ért és ki tudod próbálni :)

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB - I2S
HozzászólásElküldve: 2018.05.15. 22:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Nem sajnálták róla az oszcikat. Na, majd összeeresztjük az amanero-val, ha összeraktad.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB - I2S
HozzászólásElküldve: 2018.05.15. 22:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
gcs írta:
Ma megjött a csomagom Kínából egy XMOS XU208-al. Van már valakinek tapasztalata ilyen elektronikával?
Tehetnél még fel közeli nagy felbontású képeket megvizslatásra...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB - I2S
HozzászólásElküldve: 2018.05.15. 22:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Ezek itt imádják párositva a 9018K2M-el:
http://essabre-90xx-rpi.sfb2.com/2018/0 ... ces-win10/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB - I2S
HozzászólásElküldve: 2018.05.23. 20:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2017.02.18. 11:42
Hozzászólások: 114
mzperx írta:
gcs írta:
Ma megjött a csomagom Kínából egy XMOS XU208-al. Van már valakinek tapasztalata ilyen elektronikával?
Tehetnél még fel közeli nagy felbontású képeket megvizslatásra...


Szerintem nagyon szép... :)
De nagyon az elején vagyok még! Mivel Krizsi és janos_904 is a "földim", előbb/utóbb kikeverünk belőle valami jóságot.


Csatolmányok:
DSCF2147.JPG
DSCF2147.JPG [ 1.02 MiB | Megtekintve 24126 alkalommal. ]
DSCF2148.JPG
DSCF2148.JPG [ 1023.29 KiB | Megtekintve 24126 alkalommal. ]
DSCF2149.JPG
DSCF2149.JPG [ 907.82 KiB | Megtekintve 24126 alkalommal. ]
DSCF2150.JPG
DSCF2150.JPG [ 779.1 KiB | Megtekintve 24126 alkalommal. ]
DSCF2151.JPG
DSCF2151.JPG [ 781.75 KiB | Megtekintve 24126 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB - I2S
HozzászólásElküldve: 2023.01.25. 16:11 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.04.18. 09:39
Hozzászólások: 27
Tiszteletem!
Soekris dam1021-hez keresek I2S megoldást. A legtöbben a bevált Amanerot használják, de azért lenne még néhány alternatíva:
http://jlsounds.com/i2soverusb.html
https://shenzhenaudio.com/collections/usb-digital-interface/products/singxer-c-1-xmos-digital-interface-board-xu208-u8-upgraded-version-femtosecond-tcxo
A Singxernek van(volt?) egy AS318-B-vel szerelt változata is.
Talán kivitelezhető lenne USB nélkül is, bár jóval drágábban, s elég szűkszavú a leírása, de van magyar forgalmazója is.
Szóval, szeretném a lehető legjobb, s persze még kifizethető megoldást a DAC-panel kiszolgálására. Van, aki az Amanerot tuningolja...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB - I2S
HozzászólásElküldve: 2023.01.25. 17:08 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.04.18. 09:39
Hozzászólások: 27
No, az IS2 bridge linkje csak lemaradt...
https://www.pinkfaun.com/shop/bridge/69-4502-pink-faun-i2s-bridge.html#/194-bracket_height-120_mm_47_inch


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB - I2S
HozzászólásElküldve: 2023.01.25. 20:20 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Használtam Amanerot ( eredetit olaszt ), JLsounds paneleket ( I. és II. verzió ). Nekem a JLsounds sokkal szimpatikusabb, bár a III. variánst már nem tudtam kipróbálni ( a fiókban pihen ).

SZVSZ a legfontosabb, hogy milyen USB forrás hajtja ezeket. Talán meglepő, de pl. a JLsounds az extra minőségű órajele és reclockja mellett is rendkívül "transzparens". Tehát teljesen átjön rajta az USB műsorforrás - beleértve az összes HW/SW, lejátszóprogram, tápegységek, stb - milyensége.
Nem véletlenül léteznek "audio PC"-k, dual PC, spec USB kártya, stb, látszólag értelmetlen bonyolultságú számítógépes rendszerek. Legalábbis Windows esetén...
Feltételezem, hogy a Pink Faun I2S Bridge is pontosan megmutatja, hogy mibe lett beledugva...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB - I2S
HozzászólásElküldve: 2023.01.25. 21:07 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.04.18. 09:39
Hozzászólások: 27
Most még WinPC MZ/X táppal és egy TEAC UD503 a forrás, a Win-t mindenféleképpen le fogom cserélni valamelyik Linuxos lejátszóra. Reményeim szerint a Soekrissel túllépek a TEAC-on, ezért keresek elfogadható ár/érték arányú megoldást. A JLsound nekem is szimpatikusabb, a Pink Faun kevésbé univerzális, s bizony 6X annyiba kerül, mint a másik három, bár akkor nem kellene USB kártyát is keresnem. Ha hihetek a véleményeknek, akkor az Amanero dögös, a JLsound inkább nyílt, légies, ez utóbbit jobban kedvelem. A Singxer-ről alig találtam valamit, inkább a dobozos készülékeit tesztelik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: USB - I2S
HozzászólásElküldve: 2023.01.25. 23:12 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Másféle megoldások is léteznek, pl. hálózati átvitel SBC-vel, amely eleve előállít I2S-t. Ezt azután lehet reclockolni is akár a dac bemenete előtt.
Kétféle megoldás is elképzelhető:
- az SBC végzi a lejátszást: streaming, fájlok külső tárolókról ( pl. Lumin )
- az SBC csak végpont ( pl. ROON, HQPlayer ), és van egy "audio PC" amely a lejátszást végzi ( pl. Gusterd R26, A26 )

ez utóbbit gyakorlom mostanában.
( Bár erősen OFF, mivel nem DIY azért megemlítem, hogy a pl. kínai Gustard legutóbbi "csúcs" dacjai tartalmaznak egy SBC-t , hálózati bemenetet, így kiiktatható minden egyéb átviteli mód. Mivel csak hálózati végpontként üzemelnek, így a lejátszást végző számítógépre utaltak, de egészen nagyot lehet ugrani ezzel a fajta használattal. A Gustard egyébként is belenyúlt valami egészen komolyba a R26 dacjával, nehezen tudom elképzelni, hogy az árából ( pl. használt TEAC UD503 + Soekris modul ) jobbat lehet faragni otthon, vagy akár csak elérni... )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség