audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:18

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 92 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2016.02.05. 21:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Régebben hallottam valami könyvről, ami arról szól hogy hogyan lehet egyszerű módszerekkel feljavítani a készülékeink hangzását. Pl. nem 4 lábon áll a hangfal hanem csak 3-on, ilyesmik.
Tudja valaki melyik ez a könyv, létezik ilyen egyáltalán ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2016.02.05. 21:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Egy másik fórumon láttam egyszer egy linket, ahol a 100 legjobban szóló CD volt valakik által sorrendbe válogatva. Próbáltam rákeresni, de nem jártam sikerrel.
Ha valaki ismeri ezt az oldalt az linkelje be legyen szíves !
Köszönöm !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2016.02.05. 22:07 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
A 3 lábon állás a 4-el szemben nem misztika. A hármas alátámasztás, a háromszög a legstabilabb. FIZIKA. (A mi 3 dimenziós terünkben :)) A négylábú szék általában billeg, a háromlábú soha nem fog, legfeljebb feldől alattad. A hangdoboz által keltett hangnyomás erre nem képes, hála.. De biztosan vannak, akik ezt is cáfolják :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2016.02.05. 22:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Ezt értem én is, de egy másik fórumon a Pointe készülékek forgalmazója említette hogy van egy ilyen "elhíresült" könyv, amiben a szerző egy valag ilyen dolgot mond, hogy szinte semmi plusz költséggel hogyan lehet a Hangot :D feljavítani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2016.02.05. 22:18 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Tömjén??


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2016.02.05. 22:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Nem jó.

A szobát ahol zenét hallgatsz, légmentesen le kell zárni. A levegőt ki kell szivattyúzni , mert tele van mindenféle idétlen gázmolekulákkal (O2,N2) amik totálisan alkalmatlanok a hanghullámok továbbítására. Képzeld el mikor az egyik N2 oldalba kap a mellette lévő O2-t, az elkezd pörögni.. meg még a tömegük sem egyforma..elképzelni is borzasztó.
Teljesen zavarossá teszik a hangképet.
Valami egynemű gázzal kell a szobát feltölteni lehetőleg egyatomossal a szimmetria miatt. Aztán oxigénmaszkban kell zenét hallgatni.
Ennyi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2016.04.01. 11:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Helló !
Valaki hozzáértő meg tudná fejteni hogy mi a titka ennek a telt, zengő hangnak ?
https://www.youtube.com/watch?v=QU_3oFM_qAs
Azt gondolom hogy csöves technika, de csak ennyi ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2016.04.01. 12:41 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:52
Hozzászólások: 326
analog delay vagy reverb, vagy a ketto kombinacioja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2016.07.30. 22:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Helló !
Ez működik: The Q Acoustics Concept ?
Vagy nagyobb a füstje mint a lángja ?



Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2017.10.28. 12:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Még szerencse, hogy beszerezhető:
http://www.myhifishop.de/Devices/AQ-SWITCH-AQVOX-Audiophile-Network-SWITCH-8-Ports::75.html?language=en

Persze dukál hozzá legalább két megfelelő patch kábel is....

https://www.cnet.com/news/denons-500-ethernet-cable/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2017.10.29. 07:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
marone írta:
Egy másik fórumon láttam egyszer egy linket, ahol a 100 legjobban szóló CD volt valakik által sorrendbe válogatva. Próbáltam rákeresni, de nem jártam sikerrel.
Ha valaki ismeri ezt az oldalt az linkelje be legyen szíves !
Köszönöm !


Szia

Eddig ezt találtam csak ;)

https://www.stuff.tv/features/39-essent ... udiophiles

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2017.10.31. 13:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
FordPrefect írta:
A 3 lábon állás a 4-el szemben nem misztika. A hármas alátámasztás, a háromszög a legstabilabb. FIZIKA. (A mi 3 dimenziós terünkben :)) A négylábú szék általában billeg, a háromlábú soha nem fog, legfeljebb feldől alattad. A hangdoboz által keltett hangnyomás erre nem képes, hála.. De biztosan vannak, akik ezt is cáfolják :D

Pl. az építészek...
vagy a felsőfokon mechanikát tanult gépészek :D

Az a nagy helyzet, hogy a készülékek nem túl merevek, így a négypontos alátámasztás pár tized mm-nyi síkbeli pontatlanságát simán kikorrigálják saját súlyukkal. Innen kezdve "négypontosan" sem billeg... A lényeg pedig a gyakorlat: a 3 ill. 4 pontos alátámasztás minden esetben jellegzetesen másképp szól, ami egy hangolási lehetőség. És ez csak a kezdet... :mrgreen:

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2017.10.31. 22:30 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Csak sajnos az alátámasztás sem teljesen sík, tehát készülékeinknél, kellő merevség esetén előállhat a billegés. A székláb a tanú rá, mint eléggé filigrán szerkezet :D Ez három lábnál sohasem fordulhat elő. (lásd geodéziai műszerek). Mellesleg mechanikából szigorlatoztam anno, ha akarod elkezdhetünk vitatkozni 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2017.11.01. 00:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
FordPrefect írta:
ha akarod elkezdhetünk vitatkozni 8-)

... csak ennek semmi értelme, mivel itt is teljesen más az elmélet és a gyakorlat.

Minden spéci alátámasztás beállítható magasságú; a hegyes tüskék akár fába fúródással is korrigálnak kisebb szintkülönbséget; négyszögletes készüléknél a három alátámasztás egyike biztosan nem ideális helyen (nem a sarokhoz közel) kap helyet; a Daruma direkt nem stabil, viszont akkor sem tud billegni, ha ötöt teszünk a kütyü alá (tényleg, ezt a konfigurációt ki kellett volna próbálni:))

A legnagyobb vicc azonban maga a jellegzetes hangzáskülönbség. A négypontos produkál nyugisabb, teltebb, szubjektíve szélesebb sávú hangképet (ellenérv: jellegtelenebb, unalmasabb); a hárompontos élénkebb, levegősebb, A-B tesztben elsőre tisztább, viszont rosszabbak a sávszélei (ellenérv: kiabálósabb, fárasztóbb).

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2017.11.01. 15:18 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
A négypontos produkál nyugisabb, teltebb, szubjektíve szélesebb sávú hangképet
Neked.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2017.11.01. 17:06 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
bta írta:
FordPrefect írta:
ha akarod elkezdhetünk vitatkozni 8-)

... csak ennek semmi értelme, mivel itt is teljesen más az elmélet és a gyakorlat.

Minden spéci alátámasztás beállítható magasságú; a hegyes tüskék akár fába fúródással is korrigálnak kisebb szintkülönbséget; négyszögletes készüléknél a három alátámasztás egyike biztosan nem ideális helyen (nem a sarokhoz közel) kap helyet; a Daruma direkt nem stabil, viszont akkor sem tud billegni, ha ötöt teszünk a kütyü alá (tényleg, ezt a konfigurációt ki kellett volna próbálni:))

A legnagyobb vicc azonban maga a jellegzetes hangzáskülönbség. A négypontos produkál nyugisabb, teltebb, szubjektíve szélesebb sávú hangképet (ellenérv: jellegtelenebb, unalmasabb); a hárompontos élénkebb, levegősebb, A-B tesztben elsőre tisztább, viszont rosszabbak a sávszélei (ellenérv: kiabálósabb, fárasztóbb).




Itt most minek az alátámasztásáról van szó ???


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2017.11.01. 22:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
A kiinduló kérdésnél a hangsugárzó lábainak számáról volt szó. Közben jöttek a készülékek lábai, ami ugyebár nagyon tág fogalom, aztán a statika. Utána semmibe vezető oktatás, (szellős, szélesebb, unalmas, stb jelzők) ami lehet, hogy egy bizonyos rendszerben akár igaz is lehet. :D
Mindenesetre a 3 láb nekem egy állódoboznál jobban szólt. Más kérdés, hogy a doboz alja dupla vastagságú volt, és minden oldalon túl is nyúlt vagy 10-10 cm-el a doboz alján, és a szélen volt a 3 megtámasztás. De ez is rendszerfüggő,szubjektív. Viszont -szerintem- itt működött a fizika.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2017.11.02. 15:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Gybalu71 írta:
Itt most minek az alátámasztásáról van szó ???

Igaz, nem ártott volna tisztázni: a különbség lehet kisebb vagy markánsabb, de az iránya minden esetben hasonló. Daruma, tüske, készülékláb; lemezjátszó, erősítő, hangsugárzó ... egyre megy.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2017.11.02. 15:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
FordPrefect írta:
De ez is rendszerfüggő,szubjektív.

Ez volna a lényeg... mindenesetre megjegyezném: Egy teória érvényessége körének szempontjából indifferens, hogy mire vonatkozott az eredeti kérdés, és akkor tekinthető jónak, ha nem nagyon bukkannak fel ellentmondónak tűnő gyakorlati tapasztalatok :P :P

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2018.01.12. 20:26 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
bta írta:
FordPrefect írta:
De ez is rendszerfüggő,szubjektív.

Ez volna a lényeg... mindenesetre megjegyezném: Egy teória érvényessége körének szempontjából indifferens, hogy mire vonatkozott az eredeti kérdés, és akkor tekinthető jónak, ha nem nagyon bukkannak fel ellentmondónak tűnő gyakorlati tapasztalatok :P :P



Mindebből 95% pszichoakusztika amit tényeknek állítanak be.

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2018.03.25. 10:19 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Nosztalgiázzunk.
http://www.americanradiohistory.com/Arc ... 953-09.pdf

Érdekesség, hogy a csöves "aranykor" idején milyen hamar ráharaptak a nagy alkatrész gyártók a félvezetős technológiára (diódák, germánium tranzisztorok).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2018.05.17. 16:26 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
Merlin Audio 1992

https://m.youtube.com/watch?v=Cx7dYL7Qg ... e=youtu.be


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2018.05.17. 21:24 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
tunerman írta:


A digitális médiumról való eszmefuttatása szimpla blődség...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2018.05.17. 21:28 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
Ezt meg szmplán nem értem. A közepén vágóképnek CD-játszók, alatta meg megy a technia savazása... Vajon NL-nek nem esett le, hogy ez nem feltétlen lendíti előre a CD eladásokat...?:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2018.05.18. 22:14 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Nevada írta:
Ezt meg szmplán nem értem. A közepén vágóképnek CD-játszók, alatta meg megy a technia savazása... Vajon NL-nek nem esett le, hogy ez nem feltétlen lendíti előre a CD eladásokat...?:)


Nagyon felhívnám a figyelmet a felvételek évszámára: 1992.
Sokan, akik most itt nézelődnek, nem is éltek még ekkor. Sajnos én (korom okán) nagyon is jól emlékszem ezekre az időkre, a boltokban kapható cd lejátszók egyszerűen katasztrófálisak voltak, akkoriban egyáltalán nem látszott, hogy ebből a technikából valaha is lesz valami. Szerintem ezért volt ez a pesszimista hangvételű riport. Bár számomra pont az AN (ezt hozta be CsI elsőként) volt az első minőségi dac, amit hallottam és az első elfogadható digitális hang de egy Voyd hangjához képest azért eléggé elmaradott volt. Ha CsI összehasonlította a két hangot, akkor a digitális igencsak az analóg után kullogott, ez szülhette ezt a negatív riportot. Ma már kicsit más a helyzet, a digi világ feljebb jött, de sokak szerint még mindig az analóg tud többet nyújtani, egyesek szerint meg csak ez vezet az üdvözítő úton.

Más. A digi világ a tömegtermelésről szólónak tűnt régen, az analóg meg a míves kézműves iparról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2018.05.19. 21:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Kilencvenes évek... Szerintem enyhén értelmesebb idők... sokkal jobb zenéket készítettek, a maiak többségéhez képest mindenképp. Metallica album masterelése se volt elcs*szve. Sinéad O'Connor-nak például vagy Belinda Carlisle-nek volt még hangja. Most már csak jobb rendszeren szólhat szebben sajnos az akkori daluk. MusicTV és a Viva TV még zenetévé volt, nem reklámtv és csicskatv. Volt új Phil Collins dal. +Nirvana. Aztán ott vannak a multibites D/A-k, nem azokat szerelték az akkori CD lejátszókba? Bár elég gyorsan bejött az olcsó sigma-delta/MASH/stb... Na mindegy. Azért a digitális technika körítése azóta sokat fejlődött, jobb multibites DAC körül szinte mindent ki lehet már cserélni. :)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2018.07.21. 20:07 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
Első Budapesti HiFi Show 1992 videó

https://m.youtube.com/watch?v=JIZYF1HuWVk


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2018.07.21. 21:18 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Igen! A hőskor! A Platánuszban volt, és a kiállítók nagy része a MUZSIKCENTER kategóriát árulta, aranyárban, és ezek a kereskedők mindenkit hülyének néztek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2018.07.22. 11:02 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
A 13:28-tól látható toroid hálózati trafós csöves erősítőt én készítettem (6п45с végcsövek, trióda A osztály), a kimenőtrafók még nem toroidak, és elfértek a dobozon belül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2018.07.22. 17:47 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Nekem a 6:42-től látható rendszer adta élmény tárolódott el...
A hangsugárzó, meglepően részletes méréssel: https://www.stereophile.com/standloudsp ... index.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2018.07.25. 12:18 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
Van egy ilyen eladó, hátha valakit érdekel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2018.08.06. 22:12 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
Fluke+Toellner
https://www.vatera.hu/listings/index.ph ... ob=4&obd=2


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2019.01.21. 09:16 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Na innen nem szívesen vásárolnék, azt hiszem...

https://www.utsource.net/itm/p/1238033.html?fbclid=IwAR1-A9x2SkEyMPqMP6_JrvhhtEUEu071x2MBnEgcQXWn4XWFEI7E45wuztE

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2019.01.21. 09:33 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
sajti írta:
Törzsvásárló voltam egy ideig náluk. 8-)
Na jó, vettem kb. 10 féle teljesítmény mosfetet. Ebből 7-8 hamis volt. Mondjuk 2-3 esetben látszódott ez rögtön, egyébként mértem és szétszedtem a tokozást. ( nem csak feliratokat módosítanak a tokozáson, csipet-, lapkákat is ragsztanak - vagy inkább taknyolnak - fel a tokozás alaplapjára. tehát tokozást is csinálnak valamilyen csipek felhasználásával )
Mikor fényképekkel alátámasztva elküldtem nekik, hogy ezek hamis félvezetők, az írták, hogy építsem be. Ha tönkremegy ( ez ugye lehet egy akármilyen drága berendezés is, amely komolyan károsodik ezen alkatrész miatt ), akkor kicserélik.
Egyébként döbbenetes ez a kínai félvezető "gyártás". Kb. millió féle félvezetőt képes szállítani ez a cég, szinte nem létezik olyan típus, amit nem tudsz kérni tőlük.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shany 2019.01.21. 09:40-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2019.01.21. 09:39 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Ez is egy szép példa:

https://www.utsource.net/pro/2SC2240.html

A helyes tokozásban DC-DC konverter, ha pedig tranzisztor, akkor DIP tokos fotó van :D

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2019.01.22. 14:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2017.02.18. 11:42
Hozzászólások: 114
sajti írta:
Na innen nem szívesen vásárolnék, azt hiszem...

Sajti


https://www.ebay.com/itm/Japan-imported ... fresh=true

Ez vajon eredetibb lehet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2019.03.28. 15:35 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Érdekes....

https://conradjohnson.com/art27a-amplifier/

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2019.03.28. 19:30 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
sajti írta:


Ára:22000USD, és Lundahl kimenők vannak benne, ami figyelemre méltó...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2019.03.28. 20:02 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
sajti írta:
ami figyelemre méltó...

Míg veréb van.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2019.03.28. 23:02 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Akár lehetne hazai D kimenő is benne! Még olcsóbb is lenne!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2019.03.29. 08:12 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
sajti írta:
sajti írta:


Ára:22000USD, és Lundahl kimenők vannak benne, ami figyelemre méltó...

Sajti


itt https://www.facebook.com/pg/ConradJohnson01/posts/ ezt irjak

One final and very important note is the new, Proprietary Swiss Made Output Transformers. These are very expensive, but they are super linear, have tremendous extension, and are fast. These are the best sounding output transformers in the WORLD!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2019.03.29. 17:21 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
Már látom, ahogy a sok friss tulaj megrohamozza kis országunkat új trafóért :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2019.04.23. 10:04 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
https://www.soundimports.eu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2019.08.15. 11:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Ezt a dumát -fika hegyek-! :shock:
Hangszórójavítás
...azért sok mindenbe bele lehet nézni... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2019.08.15. 11:43 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Érdekesség -véletlenül akadtam rá-... Tajvani AV fórum

Diy (translate)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2019.10.22. 05:47 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
Gondolom ennek az infónak itt a helye ;)
Nagyon ritka lehet az ilyen alkalom, amikor erősítőkről professzionális mérőprogramos mérést talál a neten az ember...
Az egyik már dobozba került, a másik még a deszkamodellek tiszavirág életű korszakát éli :D
Viszont itt egymás mellett lehet elemezgetni a sprektum analizátor programok (mérőműszerek) által mutatott képet.
Forrás: https://www.hobbielektronika.hu/forum/c ... se?pg=2110
TJ.


Csatolmányok:
Profi_mérőprogram.jpg
Profi_mérőprogram.jpg [ 648.16 KiB | Megtekintve 63255 alkalommal. ]
Profi_mérőprogram_erősítő.jpg
Profi_mérőprogram_erősítő.jpg [ 608.89 KiB | Megtekintve 63255 alkalommal. ]
PP_triódás_deszkamodell_1kHz.jpeg
PP_triódás_deszkamodell_1kHz.jpeg [ 897.03 KiB | Megtekintve 63255 alkalommal. ]
PP_triódás_deszkamodell.jpeg
PP_triódás_deszkamodell.jpeg [ 870.68 KiB | Megtekintve 63255 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2019.10.22. 10:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Ez csöves és 0.03%-os a torzítása ?? :shock:
Vagy mi ez ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2019.10.22. 11:11 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
marone írta:
Ez csöves és 0.03%-os a torzítása ?? :shock:
Vagy mi ez ?

Minden fotónak van képaláírása :D
Az első kettő fotó egy professzionális mérőprogram + erősítő.
A másik kettő egy triódás PP deszkamodell + mérése.
A becsatolt linken további információk elérhetők.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2019.10.22. 11:17 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
marone írta:
Vagy mi ez ?


Az egyik egy dobozos, a másik egy tiszavirág. Nem értem, hogy mit nem értesz rajt....

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, hasznos linkek
HozzászólásElküldve: 2019.10.24. 00:30 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
A korábbi egyik fotón látható PP triódás erősítő mérési deszkamodellje átalakult, és egy működőképes kapcsolás lett belőle (ECC85 + 6AS7).

Forrás: https://www.hobbielektronika.hu/forum/c ... -keszitese

TJ.


Csatolmányok:
PP_triódás_ECC85_6AS7.jpeg
PP_triódás_ECC85_6AS7.jpeg [ 619.08 KiB | Megtekintve 62972 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 92 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség