audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 14:29

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 100 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.01. 21:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
CHZ írta:
dys-cus írta:
Lakhelyemen csúnyán szórják a port, ráadásul drágán, és hosszú határidővel. (Meg fehér, és csíkban van. :lol: :lol:) Próbáltam már, azért tudom. :mrgreen:
Amúgy tényleg szép lenne, de majd meglátod, így is szép lett.

Fedél és a trafók takarólemezei porfestése 1600Ft volt.

Ez szuper! De sajna ettől nem fog jobban szólni. :lol: Amúgy meg hajrá!

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.01. 21:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
CHZ írta:
dys-cus írta:
Ugyanis a jobb csatorna ECC83 cső tápjának RC tagjában a 47uF-os kondi sajna félig zárlatos volt. Nagyon szivárgott, ezért a táp cca. 40%-al alatta maradt a szükségesnek.

Válogatott, minőségi alkatrészekkel is előfordulhat ilyen meghibásodás, már az indítás során.?
Nagyon sajnálatos, manapság már semmiben sem bízhatunk.

Nos nem. De tényleg, semmi sem biztos. Vannak ilyen gondok. Még a drága alkatrészeknél is. Na de mekkora gondok vannak az Audiophile kínai kondiknál ( 300 Ft darabja), ami egy tragédia de szép piros. :lol: Igen, talán el kellene ismerni, hogy a zene nem a szemen kertesztül hat, hanem a füleinket ingerli. Szép szép a NYÁK, a földelés vezetés, a fűtés vezetés. De a ZENE nem erről szól. Forza Audio! Elkeseredve hozzá állásodon mi mást mondhatnék. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dys-cus 2018.06.01. 21:52-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.01. 21:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Te Balu! Ez nagyot szól, kevés pénzért. Hidd el, majd hallani fogod. Van jobb, de az 800 rugó felett van. Ismered munkáimat. Most sem beszélek mellé.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.01. 22:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
CHZ írta:
dys-cus írta:
Lakhelyemen csúnyán szórják a port, ráadásul drágán, és hosszú határidővel. (Meg fehér, és csíkban van. :lol: :lol:) Próbáltam már, azért tudom. :mrgreen:
Amúgy tényleg szép lenne, de majd meglátod, így is szép lett.

Fedél és a trafók takarólemezei porfestése 1600Ft volt.

Igen ez fontos. De fontosabb a hang. De ennél még fontosabb az elérhető hangminőség minnél olcsóbban. Nem gagyi alkatrészekkel, hanem kikísérletezett közép kategóriával, ami jó, és elérhető forint ügyileg.. De viszont ehhez rendes csövek is kellenek, meg kondik, meg nem MOX ellenállások. A világon nem építenek ilyeneket egy jól szóló erősítőbe.Már mint MOX ellenállást a Lomexből.
Egy DIYERAMP nem ez a kategória. ;) Hogy melyik festés a szebb. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.01. 22:54 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Itt lehet látni az élesztés egy fázisát, ahol jól látszik a 4db párhuzamosan kötött 1, 8k-s 5 Wattos ellenállás, amiről korábban írtam. A felvétel idejében már kb 3 órát próbálódott az erősítő. Ez a tény viszont nem lottó ötös. :lol: Hangügyileg. ;)
Csatolmány:
20180525_205124.jpg
20180525_205124.jpg [ 301.31 KiB | Megtekintve 44566 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.01. 23:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Az élesztő megtette a hatását. :lol: Bekötöttem a végcsöveket is mindkét oldalra. A 450 Ohmos ellenállást még bent hagytam. Felkapcsoltam az erősítőt, szkóppal néztem a kimenetet. Gerjedés nem volt, tehát jó a trafó bekötése, az NFB is a megfelelő helyen van. Ha valaki elkészíti ezt az erősítőt, (remélem sokan :P ) akkor ezzel nem lesz gondja.
A csövek még mindig kis árammal mentek. Miután úgy tűnt minden rendben van, kiforrasztottam a 450 Ohmos védőt, és most már direktbe megkapja a tápot a végcső is. Így is minden rendben volt. Járattam egy 20 percig a végfokot, mivel a végcsövek nem olcsók. Ezután elkezdtem a nyugalmi áram beállítását. A kimenők ellenállása az anódok és a középleágazás között pontosan 78,6 Ohm szimmetrikusan. (Dyscus trafó ;) ) A 60mA nyugu áramhoz kerekítve így 4,7 Volt esik a trafó féltekercsén. Rátettem a műszerem egyik csúcsát a teljes tápra, a másik végét meg az anódra, majd a -Ug állításával minden csőre beállítottam a 4,7Voltot. Az erősítő fűt, mint az ördög fűtője, ezért után állítom a nyugalmi áramot. Még egyszer ezt megteszem. Ezek a csövek TAD Cryo GE Style black anódos 6L6 GC csövek bitangul össze vannak válogatva. Minden cső rácsán -36,1-36,3 Votot mérek. Szóval van értelme a cryo kezelés utáni válogatásnak. A fórumon sokan írták ezt a Cryo kezelt csöveket, hogy jól szólnak a kezelés miatt. Megnyugtatok mindenkit, ezek a csövek egyformák, de nem jobban szólnak. Nagyon megbízhatóak, de a hangjuk ettől nem lesz jobb. A táp feszem szépen beállt 446 Voltra. Persze ez kevesebb lesz, ha mondjuk kihajtom a cuccost 40Wattra.12 Volttal. Most csinálok egy nyugáram ellenőrzést, aztán beforrasztok egy ideiglenes aljzatot a bemenetre, beállítom a +- ágak szimmetriáját, aztán lehet mérni, hogy mit is tud ez a gép. Mindenesetre biztató, mivel a DC szimmetriát a meghajtó részben könnyedén be lehet állítani. Közben szkóppal megmértem a zajt is. Ha a maximális kivezérlést veszem alapul, akkor a jelzaj viszony elméletileg -73dB-re adódik. Ez minden igényt kielégít, talán még a TC erősítők zaj lovagjáét is. :lol: A zaj ugyanis a mániája. Ha ő mondja: zajos az erősítő. Az abszolulte nem zavarja, hogy világhírű gyártók sz@rn@k arra, hogy ki, hogy vezeti a földelést. :lol: A végeredmény a fontos.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.02. 08:54 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
dys-cus írta:
Ez szuper! De sajna ettől nem fog jobban szólni. :lol: Amúgy meg hajrá!

Csak azért mutattam, ha megfelelne számodra festés minősége, cég elérhetőségét megadtam volna.
Látom további írásaidból, hogy valamiért ideges lettél.
Nem is reagálok rá, csak arra kérlek nyugodj le és folytasd a munkád, ne vagdalkozz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.02. 11:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
CHZ írta:
dys-cus írta:
Ez szuper! De sajna ettől nem fog jobban szólni. :lol: Amúgy meg hajrá!

Csak azért mutattam, ha megfelelne számodra festés minősége, cég elérhetőségét megadtam volna.
Látom további írásaidból, hogy valamiért ideges lettél.
Nem is reagálok rá, csak arra kérlek nyugodj le és folytasd a munkád, ne vagdalkozz.

Nem vagdalkozom. Amúgy köszi ha megadtad volna a festőcég nevét, de elég messze vagyok tőled. Gondolom a festők is. 5000 Ft egy posta, oda vissza 10. Ennyiből én is lefestem. Szépen. Meg ugye díyer amp a neve, akkor legyen minden díyer benne. A festés is. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.02. 11:46 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Ha valakit visszalapoz oda, ahol még a meghajtó rendszer deszkamodelljét mértem, akkor ott látja, hogy a két, fázisban eltolt jelet ha összeadom a szkóppal, akkor az elméleti tiszta egyenes helyett a torzítások miatt mit láthatunk a képernyőn.
Ezt a mérést megcsináltam a kész erősítővel is, de szintén csak a meghajtó résszel, azaz a szkóp kábeljait a végcső gridstopper ellenállására kapattam rá. Az erősítőben az NFB-k bevannak kötve a mérés alatt.
A mérés ténye az alábbi fotón látható, mikor is a tapintó csúcsok in situ helyzetben vannak:
Csatolmány:
20180526_135721.jpg
20180526_135721.jpg [ 256.96 KiB | Megtekintve 44435 alkalommal. ]

A 20kHz-s közös módusú jel a mutatott helyen így néz ki:
Csatolmány:
20180526_140340.jpg
20180526_140340.jpg [ 167.48 KiB | Megtekintve 44435 alkalommal. ]

Ritkább frekvenciákon a két jel különbsége szebb, de tudjuk, a frekik szaporábbá válásával a torzítás nől.
A szkóp függőleges osztása 10V/DIV, azaz a két jel nagysága 2X30V p-p. A hibát vessétek össze a fent említett korábbi méréssel. Ennyit jelent a visszacsatolás. Érdekességként ide írom, hogy minap egy barátom megmutatta a telóján lévő filmet. Ugyanezt a mérést elvégezte az ARC D50F utánépített erősítőjén zenével. :!: El nem hiszi senki, de a két jel különbsége zenénél is 0 volt. A hangerő növelésével viszont lehetett látni, hogy a dob és basszus beütéseknél a különbségi jelen megjelenik egy kis hiba. A D50F igen hasonlatos az M60-as erősítőhöz. A DíyerAmpnak annyi fórja van a D50-hez képest, hogy a kimenője halálpontosan szimmetrikus, így az NVCS-nek nem kell "erőlködnie" a szimmetria fentartásában.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.02. 11:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Persze nem lenne Dyscus a nevem, ha a fenti differenciális mérést nem végeztem volna el a hangszóró kimeneten is. A fotó ezt mutatja.
Bizony ez az ábra már a szimmetrikus kimeneti jel összeadása után már majdnem az elméletileg tökéleteset mutatja, köszönhetően a CFB.nek. 20K-n még észrevehető egy enyhe torzítás, de 2k-n már csak egy egyenes vonalat láthatunk. A szkóp osztása a mérésnél 5V/DIV volt. Ez azt jelenti, hogy cca. 2X8,5 Volt amplitúdot láthatunk, ami megfelel 36 Watt teljesítménynek. Ez a teljesítmény ugye már a fúll grafttól nem esik messzire! :!: Könnyen belátható, hogy ha valaki egyszer a csövek asszimetriájából fakadó asszimetriát kiküszöböli, akkor csőcseréig nem igazán kell a készüléket állítgatni, ugyanis a cső öregedése miatti asszimetriát az NFB, és a CFB a kimeneten kijavítja. Sőt végeztem mérést úgy, hogy egy DMM-el csak az utolsó ECC88 anódjának egyenszíntjét állítottam egyformára a potival. A kimeneti összegjel akkor is tökéletes lett. Ez azt vetíti előre, hogy ha valakinek nincs kétsugaras szkópja, akkor is be tudja állítani a torzítás minimumot. Sőt ha ámítógéppel tud valaki torzítást mérni, akkor "menet közben" be tudja állítani az erősítőjét akkor is, ha például egy LUNDHAL, vagy egy AN trafóval építi meg ezt az erősítőt.
Nos lássátok a méréseket:
Csatolmány:
20180526_140854.jpg
20180526_140854.jpg [ 267.41 KiB | Megtekintve 44431 alkalommal. ]

Csatolmány:
20180526_140909.jpg
20180526_140909.jpg [ 260.63 KiB | Megtekintve 44431 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.02. 11:59 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
dys-cus írta:
Nem vagdalkozom. Amúgy köszi ha megadtad volna a festőcég nevét, de elég messze vagyok tőled. Gondolom a festők is. 5000 Ft egy posta, oda vissza 10. Ennyiből én is lefestem. Szépen. Meg ugye díyer amp a neve, akkor legyen minden díyer benne. A festés is. :P

Rosszul gondolod, szerintem postával 5000Ft ból kihozható.
Már le is festetted, biztos szép lett, így már nem hiszem, hogy érdekelne a cím..
Porfestés előnye, hosszútávon is időtálló.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.02. 20:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.08.31. 06:56
Hozzászólások: 109
Dys-cus: Gratula reszemrol a munkahoz, es a bealitas/eleszteshez szukseges tudnivalokrol.
Nem ertem mit jelent a ,,KALAKA" ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.02. 21:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
A porfestés/szinterezés városokban általában elérhető szolgáltatás. Nem is drága, és a felületet is letisztítják előtte homokszórással. Tartós, időtálló.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.02. 22:13 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Boris írta:
Nem ertem mit jelent a ,,KALAKA" ?

A kaláka népi kifejezés, jelentése „közös munka”.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 11:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Túl vagyok az átvitel beállításán, vagy ha úgy tetszik, a négyszögjelre adott válasz beállításán is.Amit írok, az 3 napi munka volt.
Pedig nem sok forrasztgatást kellett csinálni.
A kapcsolásban nem sok változás történt, 3 kondi maradt el, amit beterveztem, de nincs rá szükség. Ezek az NFB ellenállásaival párhuzamosan kötött kondik, amikre a kimenő trafó tulajdonsága miatt nincs szükség, illetve az alsó ECC83 anód-rács közötti kondija sem kellett, mivel oda bármit is tettem, az erősítő roszabb lett. Alapesetben a C3 5pikoF kondit sem építettem be. E nélkül a gondi nélkül az erősítő túl széles frekvencia átvitelű, ami M.Otala szerint a TIM melegágya, illetve a négyszögjel átvitel sincs teljesen rendben. Valahogy így néz ki a 2000 Hz-s átvitel:
Csatolmány:
20180526_143021.jpg
20180526_143021.jpg [ 201.85 KiB | Megtekintve 44257 alkalommal. ]

Ez nekem sem tetszett, hát még másnak! Szóval kell a C3-as kondi. Próbálgatással 7,5pF-ra adódott az értéke, amivel beállt a 20k- az a kívánatos kis esés, ami az ARC erősítőkre jellemző. Legott el is kezdtük a hallgatózást.Tegnap előtt ugye meghallgattam. Nos volt meglepetés. Jelenleg két etalonnak használt erősítő van a birtokomban. Egy ARC D51 replika, és egy eredeti TauCeti. :P Sokan meghallgatták már őket itt nálam, valamint különböző bemutatókon, talikon. Egyikre sem mondták, hogy rossz hangú, persze fanyalgó az mindig van, de egykezemen megtudnám számolni mennyiségüket. Az ARC egy vastaghangú, stabil hangképű, meglehetősen kevéssé szinezett hangú döbbenetes a négyzeten dinamikájú és erejű produkció. A TC mélyre menő, részletező, nagyobb terű, alacsonyabb kategóriájú, de precíz erősítő, mindazon által hasonlít a nagy erősítőhöz. Van is bennük valami hasonlóság. A meghallgatásoknak ha lenne statisztikája, kb az jönne ki, hogy 60% az ARC-t preferálja, 40% pedig a TauCeti-t. Ez nem azt jelenti, hogy a TC 60%-al rosszabb erősítő lenne, hanem azt, hogy messze a középszínt felett van, mivel az ARC ellenében kevés erősítő tud nyerni. Hogy hova fér be a dyeramp? Ez érdekes kérdés, ahogy a német mondja: gute frage.
Az első megszólalás döbbenetes volt. ARC-s mélységek kb 30 perc bemelegedés után. Nagy tér, és több magas mint a másik kettőn. valamivel többet mutat a felvételből, mint amazok. Kicsit zavaróan. Úgy éreztem, ahogy korábban írtam: tranzisztoros megszólalás. A mély pontosságával, és a magastartomány reszelősségével. Kevés a visszacsatolás? Lehet, hisz érzékeny az erősítő. Ez nem jó. Egy idő után fárasztó, amolyan parasztvakító hangzás: első blikkre húde tiszta hang, aztán meg az ember rájön, bizony ez egy kicsit erőltetett megszólalás. Mit is kéne tenni? :?:
Először is növeljük a z NFB-t. Ez egy bizonyos nagyságig jó szokott lenni. Ha nincs, vagy kicsi, akkor az előbb leírt hangot kaphatjuk.Pont ezért nem szeretem az NNFB erősítők hangját. Nem tehetek róla, de ez van. Fogtam magam, és az NVCS 10 k-s ellenállását elkezdtem csökkenteni. Mit tesz Isten, a hang egyre jobb lett. Hogyne, mikor én a gyári kapcsolást ebből a szempontból változatlanul hagytam, pedig nekem nem olyan a kimenőm, tuti nem akkora a CFB-m, és nem 6550-et használok végcsőnek. Végül is jelenleg 3,3kOhmos hőkezelés után válogatott AB ellenállás van az erősítőben.Nyilvánvalóan az átvitel is megváltozott, ezért újra ki kellett trimmelni a néccögjel átvitelt. A 7,5pF helyett 10pF-et tudtam betenni az anód és a rács közé. Már látom, hogy 12 kellene, de olyanom meg nincs, csak gagyiba, azt meg mégsem teszem már be! Kitudja ki mit mondana rá. :lol: A 10pF-el az átvitel 20kHz-n -0,2dB, ami elmarad a többi ARC -0,6-0,8 dB esésétől. Na maradjon így, gondoltam, hadd menj... szóljon. :P Szólt is, sokat javult a hang. Na nosza neki, irány a barátom, akinek a jóképességű eredeti ARC-je van, meg egy nagyon precíz ARC ST3-as utánépítése, ha úgy tetszik akkor ARC D50F utánépítése. Nyár lévén a nagy ARC-t most nem használja, mivel amúgy is here koppasztó meleg van a szobában. Egyébként is a gyári ARC majdnem úgy szól, mint az én utánépítésem. Nem sok a különbség. Az ST3 viszont jól szól. Hallgattunk analóg forrást, CD-t, meg pislogtunk nagyokat. Bekapcsolás után kevés a basszus. Mint egy 20-30 perc múlva a hangkép megnyugszik, és előjön a basszus is. Feltettünk Operát, beat zenét, rockot, és Jethro Thull-t. Ütős, nagyon dinamikus megszólalás. Minden a helyén van, de barátom azt mondja, egy kicsit magasba húz még mindig. Na persze! hisz nincs 12-13pF-os SM kondi, csak tízes. Hogy a 2 piko-t meg lehet-e hallani? meg. Sokkal jobban, mint egy interkonnekt kábel cserét. Pedig azt állítólag sokan hallják. Visszakapcsoljuk az ST3-at. Tényleg kiegyenlítettebb a magasa, ugyanakkor részletezőbb a hangkép. Nem sokkal, de részletezőbb. (kisebb torzítás?) A két erősítő kapcsolása egyébként csak a fázisfordítás módjától tér el egymástól, meg a tápban. Nem is csoda, hisz az M60 volt az ős erősítő, a D50F annak tovább fejlesztett verziója. Basszusban nincs különbség. A teszt több dologra is fényt derített. Az egyik, hogy ma még mindig hozzá kell nyúlni az erősítőhöz, illetve az olyan zenék, amelyek általában demo lemezeken vannak, és bizonyos erősítőfajta kedvelők előszeretettel hallgatják, mert "szépenszól", na azok alkalmatlanok egy rendes átvitellel rendelkező csöves hangjának megítéléséhez. Ki az, akinek van Alan Taylor vagy kinek a lemezei? :P
Egyébként 30 Watton csővoltmérővel mérve az átvitelt az alábbi erdményt detektáltam:
-3dB-s pontok: 11Hz-60kHz. Nem igazán tartom rossznak, bár a D51 az méllyebbre megy.6 Hertzel. A két erősítő között kb fél milla bekerülési költség különbség van. Az egyik etalon nekem, a másik bárki által utánépíthető. Az is érdekes, hogy a TauCetinek meg nincs -2 dB-s pontja alul. Kb 8Hz környékén elkezd torzulni a sin hullám, de a szintje nem esik. Generátorom 2 Hz-ig mér. Azt hiszem itt kell kitérni a kimenőtrafó kérdésére. Egyébként a TC és a dyeramp kimenője eltekintve az UL leágazástól, ugyanaz, csak az osztások elrendezése picit más. Ez miatt az M60 trafója felfele szélesebb átvitelű, még a TC alul rendelkezik jobb átvitellel.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 11:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Milyen kimenőt ajánlok a DiyerAmp-ba? Bármilyet, aminek van 4-8-16 Ohmos szekunder tekercse, és az Raa értéke 5-6,5k közötti, és legalább 40 Wattos. Van ilyen Lundhalban, Tangoban, An gyártmányban, vagy SAC gyártmányban. De lehet például utángyártott Dynakit ST70 kimenőt is rendelni amerikából. Ezek jó trafók, talán egyet nem használnék a megbizhatósága miatt. Viszont van két hátránya mindnek: nem full szimetrikusak, és drágák. Ez a tény viszont a torzítást megnöveli a hangszórón. Nem nagyon, de hallhatóan. Én törexem a szimmetriára, azonkívül pénzem sincs. Ezért vettem a bátorságot, és terveztem egy kimenőt. Mit tesz Isten, meg is tekertem.
Az RCA csőleírása 6L6GC-re AB1 üzemmódban 5600, illetve 6000 Ohmot ajánl Raa értéknek. Nos én megközöltem praktikussági okok miatt, mivel csak "tele" rétegeket szokásom tekerni a minnél szabályosabb erővonal metszés miatt. Ennek folytán a primer menetszám kerek 2000 M egy kis felfelé kerekítéssel. Maga a trafó 40 Wattos. Ez a várható maximális kimenőteljesítmény is. Erősítőbe építve cca. 11Hz-n van a -3dB-jük, kivéve a TC ampokban. A tervezés úgy tűnik sikerült. Egyébként az Ultrechti műszaki egyetemen valamikor közzétett méretezést használom Excel táblába átírva. Ez azért jó, mert lehetőséget ad az iterációra. Egyik fórumtársunknak éppen most terveztem egy ilyen 6L6-os kimenőt, csak neki M105-ös magja, és vastagabb primer huzalja van. Kíváncsi leszek, ha megtekeri, hogy fog szólni.
Csatolmány:
ARC M60 HD OPT terv.JPG
ARC M60 HD OPT terv.JPG [ 242.1 KiB | Megtekintve 44251 alkalommal. ]

A bemutatott táblázatból látható, hogy alatta vagyok a 0,6 Tesla gerjesztésnek, valamint a szükséges pakettvastagság is kevesebb a rendelkezésre állónál. Erre azért van szükség, mert az erősítő NFB-nek hatására a mélyfrekis sáv alsó határa kitolódik. Igen, a kimenőre hatással van a visszacsatolás mértéke. Van aki mást mond, de ő még soha nem készített sem kimenőt, sem erősítőt, és nem is vizsgálta őket külön, s együtt. A számított vasmag keresztmetszetnél nagyobb keresztmetszet, és rendelkezésre álló "tartalék gerjesztés" kiküszöböli azt, hogy a mélytartomány idő előtt betorzítson az NFB hatására létrejövő mélyfrekis sáv szélesítésre. Ennek hallható következménye van. Ha valaki elkezdi növelni a PP erősítőjének kivezérlését, az hallhatja, hogy a hangzás elkezd felkeményedni. Ennek oka az, hogy a basszus el kezd torzítani, a sin hullám kezd háromszögesedni. Gondoljuk el, mijen katyvasz jön ki egy olyan erősítőből, aminek basszusa mondjuk 50% (pedig ez általános) kivezérléskor elkezd torzulni. Pont a basszus, ami ugye a legnagyobb energiákat képviseli a zenében. Remélem sikerült megvilágítani a tervezési szempontok egy eddig nem tárgyalt részét. A vas egyébként EI96-os, 46mm pakett vastagsággal. A vas ötvöző anyagként kis mennyiségű Ni-t tartalmaz.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 11:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Hogy milyenek lettek a kimenőtranszformátorok? Nos nem szégyenkezem. Néhány adat, amik nem ámítógéppel lettek mérve, hanem DMM-el, és hangenerátor+csővoltmérő combóval.
Lp=27,6H
Szigma (szórás)=2,1mH
-3dB=11Hz-114kHz
fr=454kHz -7dB az 1kHz-hoz viszonyítva.
Számítógéppel mérve picit rosszabb az átvitel, de üsse kavics!
Csatolmány:
DierAmp OPT Bode.JPG
DierAmp OPT Bode.JPG [ 186.77 KiB | Megtekintve 44245 alkalommal. ]

A fázisátvitel meg ilyenre sikeredett:
Csatolmány:
DierAmp OPT Phase.JPG
DierAmp OPT Phase.JPG [ 122 KiB | Megtekintve 44245 alkalommal. ]

Mivel ide fér egy kép még, ezért beszúrok egy fotót a trafó vasalásáról, meg a lemezekről:
Csatolmány:
20180511_124315.jpg
20180511_124315.jpg [ 271.26 KiB | Megtekintve 44245 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 11:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Volt egy kis időm, így szkóppal is megvizsgáltam a trafók néccög átvitelét. Felhívom a figyelmet, hogy a mérés nem in situ módon történt, azaz visszacsatolatlan erősítőben, hanem függvénygenerátorral, 8 Ohm terheléssel, és 5,6k(!) ellenállással a primerben, szimulálva a csövek Raa paraméterét. Ez a mérési módszer mindig gyengébb erdményt ad, mint mikor a beépítési helyén mérik a trafót. A fotókon rendre a 100Hz, 1kHz, és 10kHz-s válaszjeleket láthatjátok.
Csatolmány:
20180511_135429.jpg
20180511_135429.jpg [ 250.27 KiB | Megtekintve 44243 alkalommal. ]

Csatolmány:
20180511_135452.jpg
20180511_135452.jpg [ 261.44 KiB | Megtekintve 44243 alkalommal. ]

Csatolmány:
20180511_135511.jpg
20180511_135511.jpg [ 281.49 KiB | Megtekintve 44243 alkalommal. ]

A fenti fotókat nem rossz indulatból teszem fel, hanem elsősorban csak azért, hogy a kezdő építők is összetudják hasonlítani egy ilyen átlagos trafóval, a maguk által tekertet. Másodszor pedig hogy mások meg lássák, hogyan függ egy erősítő átviteli tulajdonsága a kimenőktől.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 11:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Vissza térve az erősítőhöz a kimenők kitárgyalása után, eljött az ideje az erősítő mérésének is. Valaki, valahol természetes jóindulatával megjegyezte: "nehogy azt hidd má, hogy ez majd úgy fog szólni mint az eredeti!"
Nos biztosan nem olyan lesz a hangja, hiszen az alkatrész készlet részben más, szimmetrikus kimenőt használok, mások a feszerősítő csövek (ezek miatt terveztem át), és nem amerikai forrasztókéz forrasztotta, hanem magyar. Mindenesetre az összehasonlítás miatt, és tényleg csak kizárólagosan az miatt az alábbi fotón a gyár által közzétett origi mérését láthatjátok az M60-as erősítőnek:
Csatolmány:
Original M60 mérés.JPG
Original M60 mérés.JPG [ 325.1 KiB | Megtekintve 44235 alkalommal. ]

Értekezésem jelen tárgyának freki átvitele, és fázis átvitele:
Csatolmány:
DYERAMP ARC M60 HD Bode.JPG
DYERAMP ARC M60 HD Bode.JPG [ 164.11 KiB | Megtekintve 44235 alkalommal. ]

Csatolmány:
DYERAMP ARC M60 HD Phase.JPG
DYERAMP ARC M60 HD Phase.JPG [ 130.17 KiB | Megtekintve 44235 alkalommal. ]

Vannak olyan nézetek, miszerint ezek a mérések semmire sem jók. Na ez az ami nagy hülyeség. Egy rossz átvitelű erősítő rosszul is szól. Legfeljebb a gazdájának tetszik, az védi a hangját, márkáját, foggal körömmel, de sajnos attól még a hangban benne vannak a rossz mért paraméterek hatásai. ;)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 11:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Megkínáltam az erősítőt Burst jellel is. Igaz nem 30Hz-n mint a gyári mérésnél, hanem 100 Hz-n. Sajna a hangkártya nem tud szabályos 30Hz-s jelet produkálni burst beállításban. Valami miatt négyszögjeleket ad ki.
Szóval a 100Hz-s Burst válasz meglehetősen jóra sikeredik. Az erősítőben nincsenek lengések, a jel megszűnése után egyből "leáll", és nincs túllövés sem. Íme a válaszjel:
Csatolmány:
20180526_171007.jpg
20180526_171007.jpg [ 218.75 KiB | Megtekintve 44234 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 12:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Tovább fojtatva a méréseket, természetesen csak is az igények kielégítése végett lefotóztam a négyszög válaszjeleket is. A szkópon az osztás 2V/div. Ki lehet könnyedén számilni, hogy a mérés 8 Ohmon mekkora teljesítmény leadására késztette a DiyerAmp M60 HD erősítőt.
Csatolmány:
20180526_163449.jpg
20180526_163449.jpg [ 281.88 KiB | Megtekintve 44225 alkalommal. ]

Csatolmány:
20180526_163544.jpg
20180526_163544.jpg [ 257.11 KiB | Megtekintve 44225 alkalommal. ]

Csatolmány:
20180526_163608.jpg
20180526_163608.jpg [ 262.72 KiB | Megtekintve 44225 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 12:02 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
dys-cus írta:
Túl vagyok az átvitel beállításán, vagy ha úgy tetszik, a négyszögjelre adott válasz beállításán is.Amit írok, az 3 napi munka volt.

Ha lehetne egy javaslatom, próbára kösd ki az R21/R22 ellenállásokat.
Meghallgatva és mérve is érdemes lenne kipróbálnod.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 12:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Nem ezen a kapcsoláson, hanem a már említett D50F kapcsolásán ezen már túlvagyunk a barátommal. Az ellenállást betéve a torzítás kisebb, valamint a meghajtó cső munkapontja is beáll a gyári leírásban publikálthoz. Szóval elhagyásakor máshoz is hozzá kell nyúlni. Ennek a készüléknek nem ez a beállító szerve. ;) Sajnálom.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 12:11 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
dys-cus írta:
Ennek a készüléknek nem ez a beállító szerve. ;) Sajnálom.

Nem gondoltam, hogy beállító "szerv", ennek ellenére én is sajnálom...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 12:14 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
dys-cus írta:
Az ellenállást betéve a torzítás kisebb, valamint a meghajtó cső munkapontja is beáll a gyári leírásban publikálthoz. Szóval elhagyásakor máshoz is hozzá kell nyúlni.


Valóban az ezen az ellenálláson folyó áram része a meghajtófokozat munkaponti áramának. Nagyobb módosítás nélkül úgy lehet kipróbálni a kiiktatását, ha a végcsövek anódja helyett az anódtápra kötöd őket.

A leírásod nagyon jó, alapos és részletes. Profi munka!

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 12:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Most érkezett el annak az ideje, hogy közzé tegyem a végleges rajzokat. A hibákat remélem sikerült kijavítanom a kapcsolási rajzon. Ha valaki mégis talál valamit, akkor kérem jelezze, megköszönöm. A PCB-ben nincs hiba, amit kellett módosítottam. Kiváltottam egy átkötést. A PCB tervet kérésre Sprintlayout 6 formátumban tudom elküldeni. Így van lehetőség méret módosításra is, vagy pl csöves tápot is lehet hozzá tervezni. Ki mit szeret. :P Nincsenek megkötések.
Még valami: A PCB-n látható két dióda, a rajzon viszont nincs feltűntetve. A jóindulatú kritikák ezt nem említették. :lol: A két dióda az erősítő deszkamodell korából maradt bent. A kísérletezésnél védte a csövet. Be is lehet tenni, ki is lehet venni. Tökmindegy, ki mire esküszik. Úgy hogy a végső kialakítás mégis csak kaláka jellegű. :P
Csatolmány:
ARC M60 HD.JPG
ARC M60 HD.JPG [ 156.66 KiB | Megtekintve 44201 alkalommal. ]

Csatolmány:
ARC M60 HD 1PCB.JPG
ARC M60 HD 1PCB.JPG [ 203.26 KiB | Megtekintve 44201 alkalommal. ]

Csatolmány:
M60 HD PSU 3PCB p.JPG
M60 HD PSU 3PCB p.JPG [ 158.48 KiB | Megtekintve 44201 alkalommal. ]

A fenti NYÁK tervek jók, kipróbáltak, sem búgás sem más zavaró jelet nem gerjesztenek, és a mért objektív paraméterek, valamint a szubjektív meghallgatási élmények ezekkel a tervekkel hitelesek. Természetesen az erősítő áttervezhető, de az már nem lesz ez az erősítő, mint ahogyan ez sem az eredeti ARC erősítő.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 12:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
sajti írta:
dys-cus írta:
Az ellenállást betéve a torzítás kisebb, valamint a meghajtó cső munkapontja is beáll a gyári leírásban publikálthoz. Szóval elhagyásakor máshoz is hozzá kell nyúlni.


Valóban az ezen az ellenálláson folyó áram része a meghajtófokozat munkaponti áramának. Nagyobb módosítás nélkül úgy lehet kipróbálni a kiiktatását, ha a végcsövek anódja helyett az anódtápra kötöd őket.

A leírásod nagyon jó, alapos és részletes. Profi munka!

Sajti

Egyet értek veled, köszönöm a dícséretet. Amúgy valahol azt olvastam, hogy ezt a megoldást a szkóp erősítőkben, mérő erősítőkben használták. Nem jártam utána, de akár így is lehet.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 12:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Tegnap sokat hallgattam ezt az erősítőt. Nos ez az erősítő már tetszik. Hangja érezhetően nyugodtabb lett, de többi tulajdonságát megtartotta. ARC-s hangkarekterű, de a nagy gépnél valamivel gyengébb. Nem is egy árkategória a kettő. Hogy a TauCeti-nél jobb-e? nem mondom meg. A TauCeti termék, készen kapható. Ez az erősítő meg diyer erősítő, mindenki olyannak építi meg, amilyennek akarja. De ha az utánépítő tartja ezt az alkatrész minőséget, akkor egy kiváló készüléket tud építeni minden féle kísérletezés nélkül. Ha még jobb alkatrészeket használ, biztos jobb lesz a hang is. Hogy mi az erősítő gyenge pontja? Nos először is a csatoló kondik. Vannak ezeknél sokkal jobbak is, pl a Z-cap-ok a Jantzentől, vagy valamelyik AN olajpapír, mazochistáknak Jupiter, Vcap? stb :P . Másodszor itt van még a csövek kérdése. A meghajtásban 6N23P orosz cső van. Azért ezeknél, valamint a JJ-nél is van jobb cső. Például érdekes lenne meghallgatni Telefunken csövekkel. a baj az, hogy akkor csak a feszerősítő rész csövei kb 160-180 ezer forintba kerülnének. Nos valamit valamiért. :lol: Azért majd ha leülepszik bennem ez a véghajrá hév, azért a D51-ből próbára átdugom a Telefunken ECC83-akat. A végcsővel nem érdemes kísérletezni. GE stílusúnak árulták, és az is. Barátomnak vannak eredeti GE 6L6GC csövei. Doktoros precizitással összehasonlította a NOS, és a mai csöveket ugyanabban az erősítőben. Azt mondta nincs különbség. Én hiszek neki. Ez a tény megint fájni fog pár embernek- akik csővel kereskednek, vagy feleslegesen vettek drága csöveket- de kedvükért nem fogok hazudni. A Végcsövek TAD által forgalmazott schvartz anódos GE styl cryo válogatott csövek. Mindenkinek ajánlom. Egy barátom egy másik fórumról innen vette:
https://www.ebay.com/itm/TAD-6L6GC-STR- ... SwmCpanZ44
Két garnitúráért fizetett 78000 Forintot szállítással, vámmal, áfával, tokkal vonóval. Szerintem nagyon megérte. ;)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 13:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A jó munka után, jöhet a jól megérdemelt élvezkedés, például ezeknek a fotóknak a nézegetése útján.
Az első kép arról szól, hogy azért kezdjük hátulról, mert ha elb@ccuk akkor kezdhetjük előlről. :lol:
Csatolmány:
20180531_190025.jpg
20180531_190025.jpg [ 375.63 KiB | Megtekintve 44157 alkalommal. ]

A második foto a premier plan. Olyan kis hamvas ugye?
Csatolmány:
20180531_152517.jpg
20180531_152517.jpg [ 304.03 KiB | Megtekintve 44157 alkalommal. ]

A harmadik felvétel a minapi tobzódásomat hívatott mutatni. Van még egy csövi erősítőm, de azt már nagyon gáz lett volna előhozni. Másnak egy sincs, sőt, nem is épített, s meg különben is még megszólnának érte. :lol:
Csatolmány:
20180531_153112.jpg
20180531_153112.jpg [ 280.09 KiB | Megtekintve 44157 alkalommal. ]


A DiyerAmp ARC M60 HD építésének leírásával a célom tényleg az volt, hogy készítsek egy kaláka erősítőt, ami jó, egyszerűen utánépíthető, ami elkészül, amivel senki sem vall szégyent, amit mérésileg is bármilyen csöves mellé odatehető, de ha valaki nem tud mérni, akkor is biztos lehet abban, hogy ez az erősítő jól szól. Mint kiderült, a beállításához nem kell még oszcilloszkóp sem. DMM-el beállítható, ki van kéremszépen próbálva. Hogy mennyibe kerül? Nos az alkatrész függő, de ha valaki az ajánlott csöveket, kondikat, kimenőket használja, akkor kb 150-170 rugóból ki tudja hozni. Kérdés a doboz, de ha valaki egy darab erősítőt épít, akkor az külön szórakozás. Én is egészen élveztem a glettelés utánni csiszolást. :lol: Ez az összeg nem kevés, de nem is sok. Egy Dynaco ST70-et kétséges minőségben 300-380 eFt-ért meg lehet szerezni. Ráadásul tuti, hogy az nem szól jobban. Egy használt ARC-t meglehet venni amerikából 1000-2000 Dollár környékén. Erre jön a szállítás, vám, Áfa, javítás. Európában a Jadis, meg az AI erősítők ezen kategóriájúak az általam ismertek közül. AI-t már hallgattam sokat. Egyszer nálam volt egy vagy 2 hónapig. A DiyerAmp-ot nem adnám oda érte, de nagyon nem. Azt akkor 300 eFt-ért akarták eladni...
Célom volt továbbá az, hogy a fórumon az életet kicsit feldobjam, hogy a kezdő építőket biztassam, de mindenféleképpen az, hogy aki szereti a zenét, de hígh end cuccra nem tud költeni, akkor egy például olcsón megvehető Canton CT8000-as hangfallal, valamint egy multibites Marantz CD játszóval olyan rendszerhez jusson, amivel nem kell kísérletezni, ami egyből nagyon magas hangminőséget produkál.
Célom volt az is, hogy a Hódmezővásárhelyi Amatőr konstruktőrök találkozójára 16.-ára olyan erősítőt vigyek, amivel biztosan nem vallok szégyent, illetve segítek Á.L. bácsinak egy kis népszerűsítéssel, hátha sokan megakarják hallgatni ezt az erősítőt. Ha valaki megakarná építeni, ott meghallgathatja, valamint esetleg nálam, ha ráérek.
És elnézést kérek azoktól, akiket zavar ezen erősítő, illetve annak publikálása.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 13:52 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
dys-cus írta:
A jó munka után, jöhet a jól megérdemelt élvezkedés, például ezeknek a fotóknak a nézegetése útján.
Az első kép arról szól, hogy azért kezdjük hátulról, mert ha elb@ccuk akkor kezdhetjük előlről. :lol:
Csatolmány:
20180531_190025.jpg

A második foto a premier plan. Olyan kis hamvas ugye?

Szép lett, gratulálok!
Távvezérelhetőre tervezted, két bemenet és hangerő, ez módosult?
Képek alapján, úgy látom, ez nem került beépítésre, miért?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 13:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
CHZ írta:
dys-cus írta:
A jó munka után, jöhet a jól megérdemelt élvezkedés, például ezeknek a fotóknak a nézegetése útján.
Az első kép arról szól, hogy azért kezdjük hátulról, mert ha elb@ccuk akkor kezdhetjük előlről. :lol:
Csatolmány:
20180531_190025.jpg

A második foto a premier plan. Olyan kis hamvas ugye?

Szép lett, gratulálok!
Távvezérelhetőre tervezted, két bemenet és hangerő, ez módosult?
Képek alapján, úgy látom, ez nem került beépítésre, miért?

Köszönöm. Benne van a BVC, bár ebbe is utólag tettem bele. Elősször azt hittem nem lez rá idő, mert ugye a vásárhelyi taliig jól be kell járatni a cuccost.
Szóval két bemenete van, finoman szabályozható hangerővel. A hátsó képen nehezen észrevehető a kamera szög miatt, de ott 4 RCA aljzat van.
A BVC progiját egy fórumtársam írta meg.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 19:56 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Dyscus, legyszi, tudnal feltenni negyszogjeleket 30Vpp tartomanyban 6 ohm-ba ? Ha a szkopot 5V/div-re allitod akkor a jel felso es also csucsa kozt 6 egyseg lesz. ( 3 felul es 3 alul). Nagyon erdekelne, meg szerintem masokat is. Koszi szepen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 20:47 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
LKA írta:
Dyscus, legyszi, tudnal feltenni negyszogjeleket 30Vpp tartomanyban 6 ohm-ba ? Ha a szkopot 5V/div-re allitod akkor a jel felso es also csucsa kozt 6 egyseg lesz. ( 3 felul es 3 alul). Nagyon erdekelne, meg szerintem masokat is. Koszi szepen.


Arra figyelj, hogy az erősítőjének a kimenete szimmetrikus, a szkópja viszont szinte biztosan aszimmetrikus!

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.04. 14:38 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Oke, ezt nem vettem eszre. En csak azt szerettem volna ha megmeri a nevleges teljesitmeny korul is. Nem tudom miert parazik, szerintem ott is jok lesznek a jelalakok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.10. 09:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
dys-cus írta:
Az élesztő megtette a hatását. :lol:

Aktív buherátor koromban én sütőporral csináltam :lol:

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.10. 09:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
dys-cus írta:
Doktoros precizitással összehasonlította a NOS, és a mai csöveket ugyanabban az erősítőben. Azt mondta nincs különbség. Én hiszek neki.

Én is hiszek neki, de attól még a véleménye igencsak szubjektív (és ebben a formában semmitmondó). Egyáltalán mit hasonlított össze? A paramétereiket? A "hangjukat"? Hogyan? 1xűen belenyomta a bejáratatlan csöveket, oszt'jónapot?

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.11. 15:31 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
dys-cus írta:
CHZ írta:
dys-cus írta:
A jó munka után, jöhet a jól megérdemelt élvezkedés, például ezeknek a fotóknak a nézegetése útján.
Az első kép arról szól, hogy azért kezdjük hátulról, mert ha elb@ccuk akkor kezdhetjük előlről. :lol:
Csatolmány:
20180531_190025.jpg

A második foto a premier plan. Olyan kis hamvas ugye?

Szép lett, gratulálok!
Távvezérelhetőre tervezted, két bemenet és hangerő, ez módosult?
Képek alapján, úgy látom, ez nem került beépítésre, miért?

Köszönöm. Benne van a BVC, bár ebbe is utólag tettem bele. Elősször azt hittem nem lez rá idő, mert ugye a vásárhelyi taliig jól be kell járatni a cuccost.
Szóval két bemenete van, finoman szabályozható hangerővel. A hátsó képen nehezen észrevehető a kamera szög miatt, de ott 4 RCA aljzat van.
A BVC progiját egy fórumtársam írta meg.



mennyi a költségvetése ennek a kit nek? ugy hogy minden alkatrész benne van?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.09.28. 13:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.05.16. 21:25
Hozzászólások: 55
Az enyém is elkészült :)


Csatolmányok:
SAM_3083.JPG
SAM_3083.JPG [ 709.26 KiB | Megtekintve 42285 alkalommal. ]

_________________
while(!sleep) sheep++;
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.09.28. 13:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.05.16. 21:25
Hozzászólások: 55
És belül:


Csatolmányok:
SAM_3078.JPG
SAM_3078.JPG [ 884.14 KiB | Megtekintve 42285 alkalommal. ]

_________________
while(!sleep) sheep++;
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.09.28. 13:59 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Nagyon szép munka! Tetszik a fa doboz színe!

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.09.28. 14:35 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
sajti írta:
Nagyon szép munka! Tetszik a fa doboz színe!

Sajti


egyetertek


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.12.17. 19:07 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.05.16. 21:25
Hozzászólások: 55
Sziasztok!

Picit upgrade-tem a belvilágot, módosítottam a kabelezésen, középen a vastag fekete van-den-hull kábellel alakítottam ki a szimmetrikus GND vezetést, így teljesen kiírtva a földhurkot.

Valamint itt ott cseréltem kondenzátorokat kisérleti jelleggel.
Nagyon sok lehetőség van ebben a 'kis' erősítőben :)


Csatolmányok:
ARC upgrade.JPG
ARC upgrade.JPG [ 773.51 KiB | Megtekintve 39779 alkalommal. ]

_________________
while(!sleep) sheep++;
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2019.05.16. 19:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.05.16. 21:25
Hozzászólások: 55
No kérem megérkeztek a KPCU01-es kondik..
Ahogy ideért a GLS futár, már izzott is a páka, kíváncsi voltam mit tud.
Piros jantzen kondikat váltottak le az ARC M6HD utánépítésemben.

Még bejáratás alatt van, de a bekapcsolás pillanatától hasbaakasztó a külömbség..
Nyíltabb, SOKKAL-SOKKAL részletgazdagabb a megszólalás, ütősebb, erőteljesebb a basszus.
Rengeteg új apró részletet mutat meg, a basszusgitár húr csörgésétől kezdve a húrok jellegzetes kattogó hangjáig, amit akkor hallani amikor a húrfeszítő alacsonyra van állítva és a húr beleér néha néha a hangszedőbe.
A billentyűs, fújós hangszerek sokkal testesbbek, a szaxofon érces recsegős, jobban emlékeztet a valóságra.

Olyan érzés fogott el, mintha eddig 2D-ben hallgattam volna a zenét, míg most kilépnek a hangszerek a hangfalból.. azt kell mondjam, megérte 2 hónapot várni, amíg ideértek a kondik.
Discussal egyetértésben azt kell mondjam marha jól illeszkedik ebbe az erősítőbe, ha valaki megépíti, amit nagyon ajánlok(!!) akkor már alapból ilyen csatoló kondit használjon.
Ezzel a kondival nagyon nyílt a megszólalás, meglepő volt, de kíjebb kellett kicsit forgatnom a hangfalakat, miután bekerültek a kondik.

Játszottam kicsit a visszacsatolással is.
A visszacsatoló ellenállásaim értéke 5Kohm, amit 2db 10kohm-os párhuzamosításával oldottam meg.
Csak egyféle ellenállással sose úgy szólt, mint ahogy szerettem volna.
Bepróbáltam kiwame, holco, PRP, arcol, takman carbon, yaego ellenállásokat, úgy is, hogy csak egyfajta volt bent, valamint ezek különféle kombinációit is.
Hagy ne mondjam, ahány kombináció, annyiféle hangzás. Volt olyan, hogy kicsi lett a tér tőle, volt, hogy tompa volt a megszólalás, volt hogy karcos lett, volt hogy túl lágy.

A legjobb hangzást holco metal film és takman carbon film párossal értem el. 10-10kohm párhuzamosan.
PRP és takman carbon film páros is jól teljesített, a fényképen még ez van bent, de holco metal film és takman crabon film párossal sokkal levegősebb a megszólalás. A PRP-s párossal tompább, kicsit méjbe húzó ehhez képest a hangkép.
Ha csak egyféle ellenállást használtam akkor vagy túl kemény, agresszív, vagy túl lágy volt a hangkép.

Dúrva, hogy csak a visszacsatoló ellenállás mennyit számít..

Lényeg a lényeg, hogy marha jól szól az erősítő az új csatoló kondival!


Csatolmányok:
ARC M60HD belvilág.JPG
ARC M60HD belvilág.JPG [ 769.75 KiB | Megtekintve 35844 alkalommal. ]

_________________
while(!sleep) sheep++;
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2019.05.17. 10:47 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Na ja - de a Miflex KPCU egy autó ára :(((( - egy biciklié tuti.

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2019.05.17. 10:55 
Online
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Fakerekű lábbal hajtósé :)
https://www.tme.eu/hu/details/kpcu01-0. ... cu01h422j/

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2019.05.17. 11:06 
Online
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Az Audyn True Copper is ez az árfekvés, kíváncsi lennék egy összehasonlításra. Lehet, hogy ugyanaz a kondi csak más-más átcímkézésben ? .)

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2019.05.17. 11:13 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Na jó de ez csak 220 nF - 1,5 mikró már rettenet :((((.

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2019.05.17. 11:47 
Online
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
A fotón is 0,22uF van, csövesbe nagy általánosságban sok is a 1,5uF, a 0,22 pedig elég.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2019.05.18. 10:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Arra azért kíváncsi lennék ezeknek a kondiknak mennyi idő kell a bejáródásukhoz, és mennyit változik a hangjuk?

A "sima" polipropilén Miflexeknek úgy tapasztaltam kellett jó száz óra, mire beállt a hangjuk. Igaz, üzem közben nagyon kicsi a DC szint rajtuk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2019.05.21. 17:42 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.05.16. 21:25
Hozzászólások: 55
Konzol írta:
Arra azért kíváncsi lennék ezeknek a kondiknak mennyi idő kell a bejáródásukhoz, és mennyit változik a hangjuk?

A "sima" polipropilén Miflexeknek úgy tapasztaltam kellett jó száz óra, mire beállt a hangjuk. Igaz, üzem közben nagyon kicsi a DC szint rajtuk.


Még csak kb 6-7 órát tudtam bele tenni, majd megírom ha bejáródott :)

_________________
while(!sleep) sheep++;


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 100 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség