audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:52

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1658 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 34  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.05.13. 13:36 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Doboz hajlítása feszítő hevederekkel. Összeragasztózva több réteget, egyszerre érdemes hajlítani (ugyanolyan összvastagság esetén) több vékonyabb lemezhez lényegesen kisebb szorító erő elegendő, ráadásul jobban egymásra simul, és kisebb ívben hajlítható, mint vastagabb lap(ok) -szerintem-. :)

OFF:
Rejtés:
Szerintem otthoni barkácsolásnál (2 tucat gyári feszítő helyett), akár vastag spárgával is meg lehetne a ráfeszítést csinálni:
~1-2cm-es menetemelkedéssel körbetekerni a cuccot, majd 6-8cm-enként kötegbe szedve a szálakat,
-a homlokfalnál egy stiftet átdugva a pászma alatt, majd azzal megcsavarva el lehet kezdeni a feszítést.
-a feszítést sorban haladva, szakaszosan érdemes csinálni, hogy egyenletes maradjon a feszítő erő.
-a doboz homloklapjánál annyival keskenyebb stifteket praktikus használni (csavaráskor középig betolva + arrébb hajtva a stiftet még könnyen tekerhető legyen a köteg; viszont merőlegesre visszaállítva, és egyik vég közeléig kihúzva a stiftet), hogy még stabilan meggátolja a kipödrődést...

Ihlet :geek:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.05.13. 13:40 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
[quote="DöG"]Doboz hajlítása feszítő hevederekkel. Összeragasztózva több réteget, egyszerre érdemes hajlítani (ugyanolyan összvastagság esetén) több vékonyabb lemezhez lényegesen kisebb szorító erő elegendő, ráadásul jobban egymásra simul, és kisebb ívben hajlítható, mint vastagabb lap(ok) -szerintem-. :)

OFF:
[spoiler]Szerintem otthoni barkácsolásnál (2 tucat gyári feszítő helyett), akár vastag spárgával is meg lehetne a ráfeszítést csinálni:
~1-2cm-es menetemelkedéssel körbetekerni a cuccot, majd 6-8cm-enként kötegbe szedve a szálakat,
-a homlokfalnál egy stiftet átdugva a pászma alatt, majd azzal megcsavarva el lehet kezdeni a feszítést.
-a feszítést sorban haladva, szakaszosan érdemes csinálni, hogy egyenletes maradjon a feszítő erő.
-a doboz homloklapjánál annyival keskenyebb stifteket praktikus használni (csavaráskor középig betolva + arrébb hajtva a stiftet még könnyen tekerhető legyen a köteg; viszont merőlegesre visszaállítva, és egyik vég közeléig kihúzva a stiftet), hogy még stabilan meggátolja a kipödrődést


szerintem amikor ezt a spárgás dolgot kitaláltad ,nem gondoltad át, hogy mekkora erőkről van szó . egy nem negfelelő keresztmetszetű szoritó simán belevág az anyagba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.05.13. 14:19 
Online
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Gybalu71 írta:
DöG írta:
...Szerintem otthoni barkácsolásnál (2 tucat gyári feszítő helyett), akár vastag spárgával is meg lehetne a ráfeszítést csinálni...
nem ismered a spanifert?
De igen, és biztos kényelmesebb is azzal dolgozni...

Rejtés:
Csak eszembe jutott egy olyan megoldás, amivel olcsón, egyszerűen -egyszeri kis kényelmetlenség árán-, látszólag letudható egy feladat. :roll:
Ha Tudnám, hogy egyébként soha nem tudnék mire használni annyi rögzítő hevedert.
Magam részéről egyszeri alkalomra valószínűleg nem vennék annyit, inkább megpróbálkoznék a kiváltó módszerrel... Ha nagyon béna, nem működik, akkor még mindig ott a lehetőség "normális" megoldásra, vagy még komolyabb elakadásnál egy szakember igénybevételére... :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.05.17. 20:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Módosult a dobozterv, túl sok volt a 550 mm mélység. Így a mély 40 literes lett, Seas 26 literes, ScanSpeak közép 15 literes.
Ez így teljesen jó, doboz-hangolásilag is. Csak ne boruljon fel a hangszóró.


Csatolmányok:
hangdoboz_z1.PNG
hangdoboz_z1.PNG [ 19.13 KiB | Megtekintve 38004 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.05.18. 09:14 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
érdemes próbadobozt csinálni ,mielőtt kidobod a sok pénzt a véglegesre. Laci aki a Fotókon szereplő ives dobozokat csinálta, mindig csinál próba dobozt. többek között most is készül egy pár. Eddig még mindig változtattunk valamit ,mielőtt a végleges elkészült.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.05.18. 09:15 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Módosult a dobozterv, túl sok volt a 550 mm mélység. Így a mély 40 literes lett, Seas 26 literes, ScanSpeak közép 15 literes.
Ez így teljesen jó, doboz-hangolásilag is. Csak ne boruljon fel a hangszóró.



mivel méretek nincsenek. mennyire van a mély a padlótól ?? A mély zárt lesz vagy reflex?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.05.18. 09:39 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Annyit tudok, hogy többen csináltak ezekhez már dobozt, így térfogattal biztosan nem lesz baj. Legalább is nem hinném.
Mély az zárt lesz, viszont ki lesz emelve a mély. Bírnia kell a tekercsnek.

Doboz és a padló között vagy lesz még egy(4) erősítő, vagy valami márványkő, mert az össz. magassága 1.1 méter, ami kevés.
De nem lehet magasabb se, mert így is lesz súlya rendesen, meg nem is könnyű jó dobozt csinálni.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.05.18. 13:02 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Annyit tudok, hogy többen csináltak ezekhez már dobozt, így térfogattal biztosan nem lesz baj. Legalább is nem hinném.
Mély az zárt lesz, viszont ki lesz emelve a mély. Bírnia kell a tekercsnek.

Doboz és a padló között vagy lesz még egy(4) erősítő, vagy valami márványkő, mert az össz. magassága 1.1 méter, ami kevés.
De nem lehet magasabb se, mert így is lesz súlya rendesen, meg nem is könnyű jó dobozt csinálni.



ki csinált egy méllyel zárt dobozt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.05.18. 13:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Gybalu71 írta:
ki csinált egy méllyel zárt dobozt?

Inkább ezzel a méllyel! Szinte csak az összes magazin, amelyik megmérte, plusz az ausztriai A.O.S, ami ScanSpeak hangszórók és hozzá készített dobozok eladására specializálódott. 50 literesre csinálták, az Qtc 0.707 hangolást jelent. Én 40 literre fogom, ami olyan Qtc 0.9 körüli doboz-hangolást jelent. Meg többen ajánlották a zárt mély dobozokhoz az LT-t. Mint pl. Kalmi, aki nem kevés dobozt épített.

De persze, brummogósabb méllyel lehet akár 120 literes reflexeset is csinálni. Így meg az egész doboz nem lesz 100 liter.
Ki kell emelni, oszt nem lesz mély-hiányos.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.05.20. 16:59 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Gybalu71 írta:
ki csinált egy méllyel zárt dobozt?

Inkább ezzel a méllyel! Szinte csak az összes magazin, amelyik megmérte, plusz az ausztriai A.O.S, ami ScanSpeak hangszórók és hozzá készített dobozok eladására specializálódott. 50 literesre csinálták, az Qtc 0.707 hangolást jelent. Én 40 literre fogom, ami olyan Qtc 0.9 körüli doboz-hangolást jelent. Meg többen ajánlották a zárt mély dobozokhoz az LT-t. Mint pl. Kalmi, aki nem kevés dobozt épített.

De persze, brummogósabb méllyel lehet akár 120 literes reflexeset is csinálni. Így meg az egész doboz nem lesz 100 liter.
Ki kell emelni, oszt nem lesz mély-hiányos.



mennyi lesz a magassága ? és a tömege a doboznak ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.05.20. 18:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Gybalu71 írta:
Toto írta:
Gybalu71 írta:
ki csinált egy méllyel zárt dobozt?

Inkább ezzel a méllyel! Szinte csak az összes magazin, amelyik megmérte, plusz az ausztriai A.O.S, ami ScanSpeak hangszórók és hozzá készített dobozok eladására specializálódott. 50 literesre csinálták, az Qtc 0.707 hangolást jelent. Én 40 literre fogom, ami olyan Qtc 0.9 körüli doboz-hangolást jelent. Meg többen ajánlották a zárt mély dobozokhoz az LT-t. Mint pl. Kalmi, aki nem kevés dobozt épített.

De persze, brummogósabb méllyel lehet akár 120 literes reflexeset is csinálni. Így meg az egész doboz nem lesz 100 liter.
Ki kell emelni, oszt nem lesz mély-hiányos.



mennyi lesz a magassága ? és a tömege a doboznak ?

Hááát kb a Milói Vénusz az jónak tűnik? :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.05.20. 19:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Gybalu71 írta:
mennyi lesz a magassága ? és a tömege a doboznak ?

Előbb írtam le, hogy az össz. magassága 1.1 méter. Tömegéről halvány fogalmam sincs. Majd ha elkezdek dolgozni, és a bútorasztalos megfelelően elkészíti.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.05.22. 18:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:
vagy valami márványkő

Márványt inkább ne... de majd úgyis meghallod. Vagy nem..:)

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.05.23. 23:09 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
A márványlapoknak elég kellemetlen rezonanciájuk van, valóban messziről kerülni kell őket, a gránit az más tészta, ott lehet jót kifogni, de az sem tuti...
A biztos az, hogy nem mehetsz biztosra semmivel a hifiben... De aki nem játszik, az nem is nyer, azaz csak a lehetséges elméletben tud elmélyülni, és nem a zenehallgatásban :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.05.24. 08:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ez nem csak elmélet. Hallgattam a hangszórókat, szóval nem az. Viszont továbbra is azt mondom, hogy MTM nélkül ez a projekt pazarlás. Akkor az aktív erősítőkhöz lesz majd külön-külön doboz. DAC729/SHC702-höz meg ez a táp....


Csatolmányok:
SUREG %2B -.JPG
SUREG %2B -.JPG [ 66.41 KiB | Megtekintve 37539 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.05.25. 21:31 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
[quote="Toto"]Ez nem csak elmélet. Hallgattam a hangszórókat, szóval nem az. Viszont továbbra is azt mondom, hogy MTM nélkül ez a projekt pazarlás.

Doboz nélkül ?

Az MTM nélkül létezik rengeteg kiváló hangsugárző. semmire sem garancia.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.05.25. 21:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ez a projekt MTM lesz, dobozzal, amint elkészül.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 12:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Kicsit variáltam a dobozterven, hogy egyfajta MDF lapból össze lehessen szerelni. Qtc = 0.7 körül van. Előlap szélein mindenképpen lesz lekerekítés.


Csatolmányok:
hangdoboz_twn.PNG
hangdoboz_twn.PNG [ 19.38 KiB | Megtekintve 37172 alkalommal. ]
TWN_W.png
TWN_W.png [ 106.85 KiB | Megtekintve 37172 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 15:09 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.20. 18:54
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: Budapest
Miért MDF? Szerintem a legrosszabb választás.
Az előlap a kerekítés miatt lehet az, de az egésznek nem javaslom . . .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 15:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Mivel még nincs megrendelve az építőanyag, így előlap kivételével a dobozterv módosítása nélkül lehet akár forgácslap is, és rétegelt lemez is. Mivel 18mm mindenhol a lemezvastagság, előlap 22mm. Orion HS280-nál pozdorja, Preludium-nál előlap MDF, összes többi forgácslap, Linn Nexusnál szerintem forgácslap és műanyag, valahol meg a rétegelt lemez vált be. Most nem fogok íves kialakítással foglalkozni, sokkal nehezebb jól megoldani, ezt meg könnyű. Összeillesztésnél pedig nem csak ragasztó lenne, hanem az a fa, aminek a helyét marással előkészítik, hogy stabilabb legyen a doboz.

Csak nincsenek egyértelmű állásfoglalások, én meg nem akarok 5 féle dobozt építeni, meg próbadobozt se a Qtc 0.7 hangoláshoz, mert minek. Nekem jó a faforgács lap is, csak jó lenne olyan térdimenziós hang, ahol sztereó háromszögben nem lehet megmondani, melyik hangszóró szól.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.04. 20:05 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
http://www.diyaudio.com/forums/multi-wa ... 52980.html

-képek login után...

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.09. 14:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Megint csúszni fog a projekt. Letört a fogam, másik kettő ki van lyukadva, fogorvosom rosszul lesz, utána én is, nehezebb szülés lesz ez, mint csak a 2khz-nél váltható AMT. (már ha itt jó hangminőség elérése a cél.) Lehet, hogy akkor csak nyír rétegelt lemez lesz BB/BB minőségben. Előlap pedig maradna továbbra is MDF, vagy kapna valami minőségi furnért az előlap is. Megy a fejben kártyázás, sajnálom. Esetleg a szimmetrikus trapéz válthatja az íves oldallapokat.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.09. 16:07 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Megint csúszni fog a projekt. Letört a fogam, másik kettő ki van lyukadva, fogorvosom rosszul lesz, utána én is, nehezebb szülés lesz ez, mint csak a 2khz-nél váltható AMT. (már ha itt jó hangminőség elérése a cél.) Lehet, hogy akkor csak nyír rétegelt lemez lesz BB/BB minőségben. Előlap pedig maradna továbbra is MDF, vagy kapna valami minőségi furnért az előlap is. Megy a fejben kártyázás, sajnálom. Esetleg a szimmetrikus trapéz válthatja az íves oldallapokat.



Egy lapszabászatban levágatod a darabokat, te is össze tudod rakni. Aztán ha kész lefurnéroztatod. A próba dobozomat én is igy csinálom. ha jó lesz csináltatok Lacival egy ilyen térfogatú ives oldalú dobozt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.10. 09:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Sonny írta:
Miért MDF? Szerintem a legrosszabb választás

Pozdorjából is ki lehet fogni borzasztóan színezett hangút. Első körben tüskékkel támasztott alátétként érdemes tesztelni (lemezjátszó, phono, MC-trafó alatt).

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.10. 10:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:
Linn Nexusnál szerintem forgácslap és műanyag

Az a Linn egy színezett, ugyanakkor az árkategóriájában zeneinek mondható doboz volt. Szvsz popzenére való. A Preludium pedig talán csak Shalafinál referencia.. :lol:
Találkoztam viszont korabeli, MDF lapokból készült Naim állódobozokkal - a Linnekhez képest még az olcsó Intro/CXO is tisztábban szólt, nagyjából a teljes sávban. Tanulság: mi a közös vonás a matematikában és a kiemelkedően jó hangú hifi fejlesztésében? Nincs királyi út...

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.10. 10:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Azért várjál ezzel a kijelentéssel, mert Linn Nexusból többféle hangdoboz készült. Talán egy kicsivel jobbak is a váltóalkatrészek a Hiquphon OW2 magasnál, cserébe a dómot javítani kellene, mert begyűrődött, típushiba. Néha beleszól a hangba, de addig hallgatható.
Elég sok hangdoboztól jobban szól ez, legalább is az objektív belépőkategóriáknál. Igyekszem majd megcsináltatni tényleg ezt a nyír rétegelt lemezes dobozt, megfelelően, szakemberrel, de ígérni nem tudom, hogy készen leszek-e nyárra.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.10. 10:47 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Édesapám asztalos mester volt. Anno ugyan azt a térfogatú hangdobozt megépitettük pozdorjából MDF ből és rétegelt lemezből illetve különböző szin fákból . mindegyik máshogy szólt, viszont megfelelő merevitéssel ,csillapitással mindegyikből ki lehetett hozni a jó hangú dobozt. Hozzátenném ,hogy kizárólag ragasztásos rögzitéseket használtunk. csavarokat csak a hangszóró ,csatlakozó tálcs ,hangváltó és védő elemek rögzitéséhez használtunk. A rögzitő elemekhez belső menetes csavarbetéteket használtunk,mivel a pozdorjába és az MDF be a csavart nem igazán lehet visszatenni ugy hogy az fogjon is.


Csatolmányok:
csavarboltmenetes_betet másolata.jpg
csavarboltmenetes_betet másolata.jpg [ 15.63 KiB | Megtekintve 36667 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.10. 10:59 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Gybalu71 írta:
A rögzitő elemekhez belső menetes csavarbetéteket használtunk


Polgári nevén "tessauer anya", a legtöbb csavarboltban így lehet legkönnyebben elérni.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.10. 17:03 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
A körmös anya is jó megoldás lehet a hangszórók rögzítésére. Egy nálam járt gyári dobozban valami fém dübel szerűség volt, de nem találtam rá, hogy pontosan mi a típusa.
Az előlap lekerítés sokat nem ér, mivel a gyakorlatban elég behatárolt a használható rádiusz és csak azokon a frekvenciákon van hatása, ahol rádiusz összemérhető vagy nagyobb mint a hullámhossz.
Nem a 3kHz körüli állóhullámokkal szokot a gond lenni, a hanem nagyobb hullámhosszúakkal, ahol nehezebb csillapítani, de egy jól pozicionált merevítő lyukába tömött csillapító anyag képes azokat letörni.


Csatolmányok:
kormosanya.jpg
kormosanya.jpg [ 10.96 KiB | Megtekintve 36600 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.10. 19:57 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Lehet, hogy jó lesz ez a körmös anya. Csak fordítva legyen felszerelve, hogy ki ne essen a hangszóró. :lol: Meg valamennyit lehet így korrigálni, ha majd kell. Állóhullámokhoz meg ott van az a program. Elvileg nem erősödik fel, bár kitudja, hogy mennyire szól bele a hangszóró. Viszont jelentősen elcseszheti a hangszóró hangját még a fel nem erősített is a visszaverődés miatt, ezért is kell szimmetrikus trapéz szerintem mindenképpen. Előlapnál AMT-hez szintén szimmetrikus, megtervezett trapéz forma lenne megfelelő, ha nem szólna szebben az MTM konfigom. Pázmándi szerint az átalakított Seas W22 műszakilag mindenképpen rosszabb lett, mint a gyári, és miután elküldtem neki a nem megfelelően megmért új BD diagramot, és az MTM tervét, illedelmesen elküldött a p****ba. Pedig a 24dB/oktáv váltás miatt is biztosan jobb lett, mint az eredeti, meg egy két dolog miatt, plusz a muslica se repül be a mágneskörbe, mint eddig.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.11. 12:46 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Toto írta:
Állóhullámokhoz meg ott van az a program.
...ami teljesen tévútra visz, hiszen nem a 2800 Hz körüli állóhullámmal van a probléma, hanem mondjuk a 400Hz-essel. Azon érdemes elgondolkodni, hogy miképp lehet utóbbit hatásosan megfékezni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.11. 12:56 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Toto írta:
Lehet, hogy jó lesz ez a körmös anya. Csak fordítva legyen felszerelve, hogy ki ne essen a hangszóró. :lol: ...

Hát nem tudom, senkinek nem ajánlom, főként nem MDF-be. Annyit szívtam már velük és végül volt ahol le is cseréltem őket...
Állandóan kiestek hátrafelé, amikor behelyeztem a hangszóró csavarokat, sokkal jobb az előzőekben szóba került "tessauer anya".
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.11. 13:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
deeraudio írta:
Hát nem tudom, senkinek nem ajánlom, főként nem MDF-be. Annyit szívtam már velük és végül volt ahol le is cseréltem őket...Állandóan kiestek hátrafelé, amikor behelyeztem a hangszóró csavarokat, sokkal jobb az előzőekben szóba került "tessauer anya".
db
Nálam kb 60 db van a 2 dobozban és egyikkel sem volt gondom. És lehet kapni M3, M4, M5 méretben is, ez nem feltétlen mondható el a tessauer anyáról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.11. 15:15 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Változó, hogy a körmös anyát milyen lemezböl sajtolják ki. Fogtam ki olyan szériát, hogy 5-böl 3 kuka volt (utána meg az egész zacskó),
mert mielött behúzta volna az anyagba a körmöket, azok már akkor elcsavarodtak. Nagyon lágy volt a lemez amiböl készült.
Ami jó anyagból (acélosabb) volt annál nem tapasztaltam ilyen gondot. Nézni kell milyet veszel.

A tessauer anya tény, hogy jobb, de abból 4-est nem is láttam még. A 6-os viszonylag általános.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.11. 15:18 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
miczo írta:
mert mielött behúzta volna az anyagba a körmöket, azok már akkor elcsavarodtak. Nagyon lágy volt a lemez amiböl készült.


Be kell ütni kalapáccsal előre, mert akkor nem hat rá olyan erő, ami elcsavarja. Én még ragasztó/tömítő anyagot is kentem rá...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.11. 15:30 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
miczo írta:
Változó, hogy a körmös anyát milyen lemezböl sajtolják ki. Fogtam ki olyan szériát, hogy 5-böl 3 kuka volt (utána meg az egész zacskó),
mert mielött behúzta volna az anyagba a körmöket, azok már akkor elcsavarodtak. Nagyon lágy volt a lemez amiböl készült.
Ami jó anyagból (acélosabb) volt annál nem tapasztaltam ilyen gondot. Nézni kell milyet veszel.

A tessauer anya tény, hogy jobb, de abból 4-est nem is láttam még. A 6-os viszonylag általános.



van 4 es is . csak nem mindenhol van készlet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.11. 15:35 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Igen. Ezért kell az elölapot már akkor megcsinálni, amikor a doboz még nincs összeragasztva. :)
Sajnos ami gyatra volt azon a kalapálás sem segített, hajlott össze-vissza.
Fakötéses / teflon alátétten elö szoktam húzni, az is segít, nem a hangszóró felfogtó furatokon keresztül kell becsavarni a körmös anyákat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.11. 15:46 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
A méret lényeg! :lol: M6-ossal küzdöttem...
Lehet én voltam béna, de a többszöri hangszóró ki- és beszerelés közben szívatott - hangváltó "masszírozás".
Aztán már én is gyurmaragasztóval fixálgattam őket.
M3-M4-es méretben meg tényleg jó/jobb lehet az a beütős sárgaréz holmi, ami olyasmi, mint egy tipli és a csavart becsavarva még szét is feszül (jó drága is).
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.11. 18:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.04. 17:30
Hozzászólások: 131
miczo írta:
....A tessauer anya tény, hogy jobb, de abból 4-est nem is láttam még. A 6-os viszonylag általános.


Logotech-nél vettem 4-es, 5-ös és 6-os méretben. Most nem látom a honlapjukon, de nincs minden fenn, lehet, hogy van.
http://logotech.hu/index.php?module=ter ... csid=11002

Csatolmány:
IMG_183607.jpg
IMG_183607.jpg [ 595.89 KiB | Megtekintve 36416 alkalommal. ]

_________________
üdv
botond


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.11. 19:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
mzperx írta:
Toto írta:
Állóhullámokhoz meg ott van az a program.
...ami teljesen tévútra visz, hiszen nem a 2800 Hz körüli állóhullámmal van a probléma, hanem mondjuk a 400Hz-essel. Azon érdemes elgondolkodni, hogy miképp lehet utóbbit hatásosan megfékezni.

Csónak alak? Mivel nem hajlítható lap lenne, mondjuk felfújható csónak alak. Ötszöges kivitelezéssel. Igen, alapból baj van az állóhullámmal, és ugye egy rosszul megtervezett doboz ráadásul simán feltudja erősíteni. Nem igazán van a dobozra ötletem.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.11. 19:27 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Azért van rá megoldás. A Spendor nál is megoldották sima téglatest dobozban is. A 100 at és a 200 ast hallottam .Szerintem legendásan jó hang. igaz az ára is.


Csatolmányok:
Spendor 100.jpg
Spendor 100.jpg [ 94.9 KiB | Megtekintve 36399 alkalommal. ]
spendor-sp200_zpsabtqtapp.jpg.f6fe341261aa61ec4373288fb75d87fe.jpg
spendor-sp200_zpsabtqtapp.jpg.f6fe341261aa61ec4373288fb75d87fe.jpg [ 141.42 KiB | Megtekintve 36399 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.11. 19:57 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
ADAM Tensor már 800 Hz-től AMT, ez a része jól is szól, hogy a franc vinné el. Nincs annyim, hogy kiszereljem ezeket az AMT-ket a gyári dobozból, és beszereljem egy jobba. Így hát az MTM marad, de legalább 2khz-nél kell csak váltani. Doboz jól megfogja határozni a hangját. Lényege annyi, hogy ne a hangszóróra verődjön a dobozban lévő hullám, mert az nem jó. Ezért is kell a csónak alak.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.11. 20:34 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
Él diffrakció miatt főleg akkor van szükség problémázásra hogyha van egy jó pontsugárzó aminek a pont jellegét igyekeznénk meg is tartani, ahelyett hogy az éleknél fogná magát és dekoherenssé válna (az éleknél "új" hangforrások lesznek amitől elveszti a pontjellegét) . Na és van ugye a seas DXT aminél irányított diffrakcióval játszanak elég sikeresen + a JBL dolgai.

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.11. 22:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
tritosine írta:
Él diffrakció miatt főleg akkor van szükség problémázásra hogyha van egy jó pontsugárzó aminek a pont jellegét igyekeznénk meg is tartani...
közeltéri monitornál ez lehet egy "must have", de egy otthoni cuccnál max egy "nice to have" kategória. Amúgy okos előlap méret választás esetén, magas megfelelő pozicionálásával és ezekhez illő váltási frekvenciával ON//OFF axis frekvencia válaszok is jók lesznek. Többnyire csak a közép vagy mélysugárzó széle keverhet be a képbe.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.12. 21:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:
Lényege annyi, hogy ne a hangszóróra verődjön a dobozban lévő hullám

Olyan csak a mesében van... legjobb lenne beépíteni egy hullámtündért, aki a hátrafelé sugárzott energiát egyszerűen eltünteti. Akkor garantáltan nem fog visszaverődni a hangszórómembránra :lol:

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.12. 21:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
És a 3 szöges kialakítás? Sehol egy párhuzamos lap. Sőt olyat is lehet, hogy csak dobozon belül legyen a háromszög.
Nem igen van más. Íves doboz is hasonló.
Rejtés:
Kb, mint a képen :lol:
Csatolmány:
34875578_1900108396725312_3317595961072549888_n.png
34875578_1900108396725312_3317595961072549888_n.png [ 430.77 KiB | Megtekintve 36272 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.16. 21:47 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Toto írta:
Lényege annyi, hogy ne a hangszóróra verődjön a dobozban lévő hullám

Olyan csak a mesében van... legjobb lenne beépíteni egy hullámtündért, aki a hátrafelé sugárzott energiát egyszerűen eltünteti. Akkor garantáltan nem fog visszaverődni a hangszórómembránra :lol:



A valóságban is van. A mellékelt fényképen 5 oldalú, 12 literes, TVM/Tesla motorokkal épített "bookshelf" doboz látható. 1 db állóhullám alakulhat ki a teteje meg az alja között. Előtte készült egy ötszögletű "nagytesó" is, 67 l-el, 2,5 utas volt 16 cm-es szintén Tesla mélyekkel. Mindkettő jól teljesített. Vagy 25 éve, az akkori felhozatalban... :D


Csatolmányok:
IMG_0004.JPG
IMG_0004.JPG [ 482.59 KiB | Megtekintve 35906 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.22. 14:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ilyen ötszöges biztosan nem lesz. Vagy Téglalap+háromszög adná az ötszöget, vagy csak háromszög lenne, vagy csak szimmetrikus trapéz. Akkor el kellene dönteni, hogy melyik legyen...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.22. 18:23 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.20. 18:54
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: Budapest
Sima négyzet, a hátlapon meg változó vastagságú csillapítóanyag.
Ha ezt fogod meghallani, megeszem a bármimet is :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.06.22. 18:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Sonny írta:
Sima négyzet, a hátlapon meg változó vastagságú csillapítóanyag.
Ha ezt fogod meghallani, megeszem a bármimet is :D

Előbb szó volt róla, hogy pl. a 400 Hz-es vagy kisebb frekvenciás állóhullámmal probléma van. Méréssel ki lett mutatva.
Megy a szimmetrikus trapéz a hajlított rétegelt lemez helyet, oszt jól van.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1658 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 34  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség