audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 06:40

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4947 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 99  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.06. 19:13 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
tritosine írta:
Nevada írta:
Csak én érzem így, vagy tényleg drasztikusan visszaesett a kínálat a népszerű (0805, 0603) MLCC kondikból...? Pl. 100nF, Farnell.


Hypexesek írták hogy hiány van ,

Idézet:
Unfortunately the current situation in the component market is very bad. Some easy to get components are having unrealistic high lead times, 32 weeks for passive SMT capacitors seems to be common now a days. The reason is the strong electrification of our economy (electric cars, more electronics in cars, windmills, solar panels, IOT, etc.)


http://www.diyaudio.com/forums/class-d/ ... ps-66.html


Ilyen hirtelen...? Miért pont most...? Mi lehet a háttérben, vajon... (mert nem hiszem, hogy a februári kínai újév az oka)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.06. 20:40 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
Tippre volt náluk elég pénz az ökomaszlag meg technofiliás agyzsibbasztó pályázatokból nem csak készletet kipucolni de még termelést lekötni is.

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.06. 22:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Nevada írta:
tritosine írta:
Nevada írta:
Csak én érzem így, vagy tényleg drasztikusan visszaesett a kínálat a népszerű (0805, 0603) MLCC kondikból...? Pl. 100nF, Farnell.


Hypexesek írták hogy hiány van ,

Idézet:
Unfortunately the current situation in the component market is very bad. Some easy to get components are having unrealistic high lead times, 32 weeks for passive SMT capacitors seems to be common now a days. The reason is the strong electrification of our economy (electric cars, more electronics in cars, windmills, solar panels, IOT, etc.)


http://www.diyaudio.com/forums/class-d/ ... ps-66.html


Ilyen hirtelen...? Miért pont most...? Mi lehet a háttérben, vajon... (mert nem hiszem, hogy a februári kínai újév az oka)

Dübörög az ipar, durva alkatrész allokáció van, komolyabb mint legutóbb, gyakorlatilag a passzív alkatrészeket is utolérte, nagyobb értékű kerámiáknál különösen nagy hiány. Nap mint nap alkatrész kiváltással kell bajlódni, de ha egyszer valami eltűnik, akkor mindenki más is alternatívára kényszerül, ami miatt az is rögtön eltűnik. A legdurvább helyzet a memória csipeknél van, szállítási határidejük több mint egy év is lehet, ha egyáltalán kap az ember visszajelzést:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V4 végfok
HozzászólásElküldve: 2018.06.07. 10:05 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Pár éve volt egy "hangminőség javító világra szóló magyar találmány". Kis dobozka amit az erősítő kimenete és a hangfal közé kellett beiktatni. Jó sok pénzt kértek érte. Az egyik HES-en demózták. Balszerencséjükre betévedtünk Tunermannal meghallgatni :).
Feldúsult, részletgazdagabb tér, sok új részlet, nyugisabb hang. A nyugisabbat én inkább döglöttebbnek mondtam. Elveszett a zenéből az izgalom. A dinamika erősen beszűkült. Tuneman elemezte ki, hogy beszűkült dinamika -> kisebb membrán mozgás -> a hangszóró jobban leközvetíti a részleteket.
A HES után nem sokkal valaki, valahol megröntgenezte, kikerültek a netre a részletek. Kiöntött gyanta "doboz", csak egy vékony drót volt benne. Egy rövid szakaszon erősen leszűkítették a hangfalkábelt, ez volt a működési elve. Tulajdonképpen a biztosíték ugyanez. Hogy aztán hol van, azon a ponton hogy fejti hatását, az már egy egész más történet, de lehet, hogy ugyanaz az alapelv érvényesül a biztosítékoknál is. Lehet is venni hájend biztiket aranyárban.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V4 végfok
HozzászólásElküldve: 2018.06.07. 13:06 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
http://www.lizardwizardaudio.com/news_hu.html


Csatolmányok:
lizard_wizard2.jpg
lizard_wizard2.jpg [ 42.81 KiB | Megtekintve 46984 alkalommal. ]
lizard_wizard1.jpg
lizard_wizard1.jpg [ 48.11 KiB | Megtekintve 46984 alkalommal. ]
Lizard_Wizard_Audio.jpg
Lizard_Wizard_Audio.jpg [ 37.77 KiB | Megtekintve 46986 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V4 végfok
HozzászólásElküldve: 2018.06.07. 16:54 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Krizsi írta:
Pár éve volt egy "hangminőség javító világra szóló magyar találmány". Kis dobozka amit az erősítő kimenete és a hangfal közé kellett beiktatni. Jó sok pénzt kértek érte. Az egyik HES-en demózták. Balszerencséjükre betévedtünk Tunermannal meghallgatni :).
Feldúsult, részletgazdagabb tér, sok új részlet, nyugisabb hang. A nyugisabbat én inkább döglöttebbnek mondtam. Elveszett a zenéből az izgalom. A dinamika erősen beszűkült. Tuneman elemezte ki, hogy beszűkült dinamika -> kisebb membrán mozgás -> a hangszóró jobban leközvetíti a részleteket.
A HES után nem sokkal valaki, valahol megröntgenezte, kikerültek a netre a részletek. Kiöntött gyanta "doboz", csak egy vékony drót volt benne. Egy rövid szakaszon erősen leszűkítették a hangfalkábelt, ez volt a működési elve. Tulajdonképpen a biztosíték ugyanez. Hogy aztán hol van, azon a ponton hogy fejti hatását, az már egy egész más történet, de lehet, hogy ugyanaz az alapelv érvényesül a biztosítékoknál is. Lehet is venni hájend biztiket aranyárban.

Én is ott voltam... :P szép kis alak vagy :lol:

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V4 végfok
HozzászólásElküldve: 2018.06.07. 19:46 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
DHT írta:
Én is ott voltam... :P szép kis alak vagy :lol:


Tudod ahogy öregszem mindenem romlik, csak az erkölcseim javulnak :)

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.12. 11:19 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Krizsi írta:
A gyerekem nixie csöves csodát akar csinálni. Tudtok valahol (esetleg foglalattal együtt)?

Ezer hála és köszönet ttshungarynak az önzetlen segítségéért !

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.12. 12:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.09.08. 20:11
Hozzászólások: 300
Krizsi írta:
Krizsi írta:
A gyerekem nixie csöves csodát akar csinálni. Tudtok valahol (esetleg foglalattal együtt)?

Ezer hála és köszönet ttshungarynak az önzetlen segítségéért !


Nekem nincs mit. Csak lássad a végterméket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.17. 17:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Ügyes kis csaj ez a Natashka :lol:
https://www.youtube.com/channel/UCGrIdq ... 8X8oPhanMA


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.19. 05:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Nagy a gáz az egyik fogammal, ki kell húzni. Fogorvos már rögtön két fogra felfogatható koronát ajánlott 100e+-ért, de nekem van jobb ötletem. Fogszabályzással lehet, hogy el tudom tüntetni. Ez van. Az meg még drágább lesz, szóval fogalmam sincs, hogy alakul a dobozprojekt. Meg a kolléga már épp kiakarja magát b*szatni a munkahelyéről, csak ne, hogy többen repüljenek azonnal... De lehet, hogy doboz lesz darabig szabályzás helyet.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.19. 09:37 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Toto írta:
Fogszabályzással lehet, hogy el tudom tüntetni.

Azt hiszem, hogy alapvető anatómiai ismerethiányod (is) van. ;)
A fogak az állcsontban rögzülnek. Attól, hogy egyet kihúznak, alatta a csont ottmarad. Ezt a -a fogsorhoz képest relatíve nagy- hiányt egyetlen fogszabályzás se tünteti el.
A fogszabályzás a rosszul -ferdén, keresztbe- nőtt, kusza, résekkel ellátott fogsor korrekciójára szolgál. Egyes esetekben húznak is (menthetetlen keresztbe álló fog, a többi fogat elnyomó bölcsességfog stb.), de oda ha kell, pótolnak.

Csak az anyagi megnyugtatásodra:
Egy korrekt alsó-felső fix fogszabályzó bekerülési költsége elérheti a 150e, éves költsége (öt éven keresztül csináltuk az unokámmal) a 100e forintot!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.19. 14:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Lehet, viszont előtte megszeretném mutatni egy másik, lehetőleg szintén profi fogorvosnak, hátha tud valamit kezdeni a letörött gyökér kezelt foggal. Ha nem, akkor majd meglátom. Korona annyiból szar, hogy jobban tönkreteszi a másik két fogat is, hát fogalmam sincs, hogy egyáltalán lesz-e ebből valami. Szerintem nem, mert ez csak gányolás mesterfokon. Akkor műgyökér lesz majd, szinte biztos, hogy az elkészült doboz után valamikor.... ....

_________________
http://diyaudio.hu


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Toto 2018.06.19. 15:07-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.19. 15:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
shany írta:
Toto írta:
Legközelebb hívj meg mindenkit egy sörre. :lol:
Egyből jobb lesz a rendszered hangja. :twisted: ...
A találkozón nem az én rendszerem szólt.....
Másrészt nem az elismerések, pozitív megerősítések kicsikarására épült ez az erősítő ;)

Elismerést kizárólag a topikban összegyűjtött, összeterelt információt illetően lennék hajlandó elfogadni. Az alapvető cél ez volt, egy új színfolt-, részterület, az egy "kicsit másképp" bemutatása. Az, hogy végül is összedobtam ( kutyafuttában ) egy kézzelfogható készüléket ennek felhasználával, pusztán a személyes kíváncsiságomnak, és egy semmiből előpattant hirtelen elhatározásnak köszönhető.
Viszont, ha már így esett, akkor ez a készülék felhasználható az áramkör tervezője hangi elképzeléseinek a bemutatására ( ha a fórumtagokat érdekelné ), valamint ha valaki úgy dönt, hogy beleönti egy ilyen projektbe azt a pár százezer Ft-t, akkor lehetőséget tudok adni a saját rendszerben történő meghallgatásra, mire is lehet számítani.

Legyél rá büszke! ;) Én sem ezért építek, hogy másnak megfeleljen, elhiheted... Pedig rengeteg csalódás ért fiatalabb koromban is... ... Sőt az a jó szerintem, ha mindenki egy kicsit más vonalon van az audiotechnikán belül természetesen. Vicces, de most a SoundBlaster Audigy SE-t bütykölt driverrel többet hallgatom, mint a már rég kikapcsolt DAC-ot.

8 csatornás WM IC van benne, ja meg közvetlenül hajtja egy Sound Blaster chip, k*rva jó hanggal. Persze ehhez a ügyesebb driver is kell. Lehet, hogy a WM chipet le kell forrasztani, és azzal hajtani egy jobb DAC-ot? Bár ez PC.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.19. 18:14 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
Toto írta:
nd Blaster chip, k*rva jó hanggal. Persze ehhez a ügyesebb driver is kell. Lehet, hogy a WM chipet le kell forrasztani, és azzal hajtani egy jobb DAC-ot? Bár ez PC.


..."Lehet" hogy nem annak van hangja vagy az oprendszer bufferkezelésének ( ezeket arra fejlesztik hogy -105ig transzparens legyen , meg jitteres bemenettel is transzparens legyen) hanem annak nincs az az erősítő fektetős NOS >20khz+ -os intermodulálós nagyfrekvenciás repesztős kimenete.
https://www.computeraudiophile.com/foru ... ent=281028
https://www.computeraudiophile.com/foru ... ent=416721

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.19. 18:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Több oka lehet, az biztos, hogy nem tesz jót az erősítőnek az AD1862 IV kimenete. DSD-nél meg szinte biztosan összegezni is kell, ami lehet a trafó, vagy valami aktív elektronika még a potméter előtt.

DAC729 sajnos nem DSD, hanem PCM és elég glitch-es, összegző elektronika helyet meg lenne az SHC702... Elé nem tehetek RC szűrőt, de SHC702 után legyen? Mondjuk 192khz-el menne a DAC729 legalább, ha már úgyis lenne S/H. OS jobban szól egyébként mondjuk a WM-en. (megfelelő resamplerrel)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.19. 19:07 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
Ilyenekkel lehet játszani ,hogy
analóg oldalra kéne tenni IV után egy olyan passziv tagot ami több magasfrekvenciát hagy benn mint mélyet (high shelving).

Digitális oldalra meg a párját ami 6dB per okt esik kb. 6 khz-től kezdve.

Utána ha 20khz környékén van is analóg szűrő , pl 4ed rendű, és esik ott hallható tartományban 6dB-t akkor mivel eleve esett digitális oldalon ,azt vissza is tudod tenni túllövés kockázat nélkül, meg a fázist is.

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.19. 20:50 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Lehet, viszont előtte megszeretném mutatni egy másik, lehetőleg szintén profi fogorvosnak, hátha tud valamit kezdeni a letörött gyökér kezelt foggal. Ha nem, akkor majd meglátom. Korona annyiból szar, hogy jobban tönkreteszi a másik két fogat is, hát fogalmam sincs, hogy egyáltalán lesz-e ebből valami. Szerintem nem, mert ez csak gányolás mesterfokon. Akkor műgyökér lesz majd, szinte biztos, hogy az elkészült doboz után valamikor.... ....


Pénzed bánja a "profikat". Vidéken egy korona max 20 e. Utazási költséggel. Amúgy létezik úgynevezett csapos fog is, ha a gyökér megfelelő. 10 e megállítja. Vidéken. Nem mindig előnyös Butapesti-nek lenni. :D

Nézz már körül a világban! Gondolkozz, Ember.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.19. 21:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Óbudán elkértek 20e forintot egy erős bölcsességfog eltávolításért... Letörött korona, fog ki sem volt nőve, hosszú erős, görbe gyökerekkel. Fogorvos szerintem megdolgozott a pénzéért. Pedig simán felnyithatta volna, oszt lett volna az ár akár a duplája is. Szóval azért Budapesten sem szabad előítéletesnek lenni, de azért célszerű. :twisted:

- csapos fog, jó ötletnek tűnik, rákérdezek.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.19. 21:08 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
FordPrefect írta:
Idézet:
Lehet, viszont előtte megszeretném mutatni egy másik, lehetőleg szintén profi fogorvosnak, hátha tud valamit kezdeni a letörött gyökér kezelt foggal. Ha nem, akkor majd meglátom. Korona annyiból szar, hogy jobban tönkreteszi a másik két fogat is, hát fogalmam sincs, hogy egyáltalán lesz-e ebből valami. Szerintem nem, mert ez csak gányolás mesterfokon. Akkor műgyökér lesz majd, szinte biztos, hogy az elkészült doboz után valamikor.... ....


Pénzed bánja a "profikat". Vidéken egy korona max 20 e. Utazási költséggel. Amúgy létezik úgynevezett csapos fog is, ha a gyökér megfelelő. 10 e megállítja. Vidéken. Nem mindig előnyös Butapesti-nek lenni. :D

Nézz már körül a világban! Gondolkozz, Ember.



Persze hogy nem! Mire nekem gyökérkezeltek meg beültették a csapot meg felrakták a cirkon koronát 200K da fájt a vége. :?

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.22. 15:48 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
teccik vkinek ?


Csatolmányok:
K71andPS-pcb1.jpg
K71andPS-pcb1.jpg [ 186.54 KiB | Megtekintve 46037 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.22. 16:29 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
LKA írta:
teccik vkinek ?


Szép. Mi ez?

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.22. 16:59 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Szép! 8-)
Ez egy 3-as szendvics? /Hűtőborda, végfok panel (köztük fektetve a végtranyók), majd tüskesorral (vagy flat-kábellal) átkötve felül a táp panel/? :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.22. 19:04 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
ez egy sporolos project, 10x10 cm-es panelek, hat ezert olyan amilyen :-)
balra egy hibajavitos mosfet buffer (K71), jobbra pedig a tapegyseg;
keszuloben van egy komplett erosito is, a K51-es mosfet verzioja (K52) jobb kompenzacioval, szinten 10x10-es meretben, a tap oroklodik;


Csatolmányok:
K71-schema-1.0.pdf [66.16 KiB]
449 alkalommal.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.22. 20:58 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Jól néz ki. Miért az OFF topikba tetted ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.23. 09:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
bta írta:
shany írta:
a szutyadék telefon helyett egy hangot valamennyire is rögzíteni képes szerkezettel újra próbálkozni egy megfelelő pontból. Azon kívül befalazni az üvegfalat, és kialakítani egy ekkora és ilyen kivitelű hangsugárzó működéséhez minimálisan szükséges akusztikai környezetet....

Jó kereskedő lenne belőled :D
Kár, hogy nem az üveg döngésével vagy a felvétellel van a legnagyobb probléma. Hát még itt:

Ilyen hangsugárzó miatt nem érdemes bankot rabolni...

Ráadásul a forint is jelentősen gyengült már újra az EUR-hoz, és a USD-hez képest is. Amúgy szerintem sem "high-end" ez a műhangú rendszer, lassú zenékkel meg kitörölheti mindenki, pont jó arra az ottani 390 000 EUR-os árcédula.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.23. 10:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:
...

Pedig nem is az erősítőt fikázzuk... akkor mitől lett ilyen gyorsan off? :mrgreen:

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.23. 10:12 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
bta írta:
akkor mitől lett ilyen gyorsan off? :mrgreen:


Ezt honnan veszed? Nem off. Ott van a topikban, ha veszed a fáradtságot és megnézed. Ne vagdalkozz feleslegesen

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.23. 10:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
sajti írta:
Nem off. Ott van a topikban

Konktétan Toto véleményére értettem. Vagy egyből ide írta? :lol:

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.23. 10:16 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
bta írta:
Vagy egyből ide írta? :lol:


Igen. Az okokról esetleg ő tudna mesélni.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.23. 10:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Egyből ide írtam, de nem egy ok miatt. Amúgy meg sokszor látok sok off-ot, de hát ott biztos nem égnek ki egyből a biztosítékok...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.25. 11:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:
lassú zenékkel meg kitörölheti mindenki

... akkor ez jó lesz demóra? ;)


... és ezt melyik kategóriába tegyem? :D


Lassú vagy gyors, pont az Ultra High E̶n̶d̶ Price dobozokat mutatják be a legritkábban komolyzenével vagy egyéb, művészileg értékelhető zenékkel. Persze mit tehetnek, ha a kedves kőgazdag kuncsaftok ízlése olyan, amilyen...
Rossz nyelvek szerint viszont a konstruktőröké sem különb, és itt bezárul a kör :evil:

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.27. 19:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Így néz ki a mai videojátékok egyik legjobbja... Ez egy 2006-os grafikai és közel azonos kori animációs motor optimalizálása, javítása... Lehetne jobb is a korszerűbb, továbbfejlesztett PS4-en, Xbox One-n, cserébe sikerül több jelenetet, modellt, effektet megjeleníteni a motoron, amivel így eladható a játék. Eladási toplista első helyére várják, ami azért nem lesz meglepő. És itt nem csak a motoron van a hangsúly, hanem a karakterek kidolgozásán is. Többi videojáték kiadó nyilván nem örül ezeknek.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.29. 20:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
És ennek a modernebb változata, ami 2013-ban jelent meg. Viszont véletlenszerűek az autók, és az emberek is. Ha kimegy a lámpaoszlop, és ha visszanézek, újra ott van, stb. Ja és mindenki s*ggfej a játékban. :lol:


Ha leviszik a gyártási technológiát 5nm alá, és ha lesz hagyományos PlayStation6, biztos, hogy minden téren fejlődni fog a játék.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.29. 22:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Ha leviszik a gyártási technológiát 5nm alá, és ha lesz hagyományos PlayStation6, biztos, hogy minden téren fejlődni fog a játék.

És akkor hova sz..jak?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.07.01. 10:57 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Közkatona írta:
Szerintem van létjogosultsága ennek : " persze életünk végéig kísérletezhetünk egy 3-4 tranzisztorból álló kapcsolással" azért,
mert abszolút nincs még kitalálva a félvezetőnek legmegfelelőbb kapcsolási,szerelés,és kiviteli technikája.Itt van még mit fejleszteni
Ha pedig valakinek pedig az a célja hogy a lehető legegyszerűbb áramköri topológiával,jelen esetben félvezetővel a lehető legjobb hangminőséget érje el akkor azt miért ne
tehetné?

OFF
Mondjuk már többször leírtam, de HTA30 alapú meghajtó+B100 kapcsolásban látok most fantáziát. NXP, Sanyo, hitachi, stb... tranzisztorokkal.

Továbbra is megértem azokat, akik nem hisznek a félvezetősökben, mivel hát... szerintem amúgy több esetben én sem hinnék, ha nem lennének hozzáértők.

Ami pedig az integrált erősítőket illeti, egy nagyon jót sem hallottam. Műveleti erősítő is csak azért lesz a jelútban (SHC702, ha menni fog), mert a glitch-et máshogy nem tudom kivenni.
ON

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.07.01. 19:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Na egy utolsó videó. Ilyen egy átlagos küldetés a mai legnépszerűbb videojátékban... Hát nem irigylem a karaktereket, hiába van medencés ház... :lol:

Tudnának jobbat is csinálni, csak ugye korlátozott a játékkonzolok teljesítménye. De szerintem egy nagy áttörés megint lesz majd a PS6-nál az 7-5nm gyártástechnológia és a fejlettebb memóriák miatt, ha maradnak hagyományos szinten. Némelyik mozifilmben sokkal rosszabb a fizika, mint ilyen Rockstar Games féle játékban.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.07.02. 20:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:
Továbbra is megértem azokat, akik nem hisznek a félvezetősökben, mivel hát...

Mondjuk az jó kérdés, hogy aki nem hisz az alkalmazott elv(ek)ben, hogyan tudja az(oka)t kiemelkedően jó hangú erősítőre váltani. A pszichológus válasza: sehogyan :lol:

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.07.02. 20:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Szerintem meg maradjunk a technológiánál, meg a virtuális karakterépítéseknél... :lol:

Amúgy meg többutas rendszereknél egyre többen alkalmaznak aktív hangváltókat, nem véletlenül. De nem kell, hogy mindenki ugyanazt építse a hangtechnikán belül, sőt.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.07.02. 21:52 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
bta írta:
Toto írta:
Továbbra is megértem azokat, akik nem hisznek a félvezetősökben, mivel hát...

Mondjuk az jó kérdés, hogy aki nem hisz az alkalmazott elv(ek)ben, hogyan tudja az(oka)t kiemelkedően jó hangú erősítőre váltani. A pszichológus válasza: sehogyan :lol:


Még ha csak a jó hangról lenne szó, de itt inkább az van ,hogy a maradék praktikusságra törekvést is beszántja a becsvágy . Abból meg aztán tuti jó dolgok szoktak származni, főleg hifiben ... ;)

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.07.06. 16:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Nem lep meg.
https://index.hu/tudomany/til/2018/07/0 ... _fogalmat/

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.07.06. 18:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:

"Brit tudósok" újratöltve, avagy búvársajtó "tudomány"... :lol:

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.07.11. 16:42 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Nagy felbontású RTG kép alapján meg lehet oldani a foghelyettesítést csappal, viszont igénybe kell venni egy másik fogat is, ami úgyis mindegy, mert az a része erősen tömve van.

Elvileg megspórolom ezzel a gyökérhúzást, egészségesebb fog leköszörülését, meg elvileg valamennyi (nem kevés) költséget is. Viszont legyen időtálló. Mondjuk ezért lenne ott a másik fog tartása.

Bízok benne, hogy igaza lesz az új fogorvosnak. Nagyon remélem, mert a hidas megoldás sem jobb sehogy.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.07.14. 17:18 
Offline

Csatlakozott: 2014.12.16. 22:46
Hozzászólások: 442
Uraim!
Tervezem egy új ( fél) automata, processzor vezérlésű, cnc alapú tekercselő gép építését, olyan módon hogy reprodukálható, klónozható legyen.
Várhatóan 1-1,5 évre lesz szükségem hogy üzembe álljon. Ha jól sikerül, esetleg tudok részetekre is trafókat készíteni :)
Alkalmasnak kell lennie hálózati és jel transzformátorok tekercselésére, EI48 tól EI150 ig, ( Ebbe a méret tartományba bőven belefér pl AMCC400 nál nagyobb tekercsek is) mind csévés, mind cséve nélküli tekercselésre. Természetesen bifiláris tekercselésre is képesnek kell lennie.
Jelenleg a minimális követelményeket veszem lajstromba, illetve a mechanikai lehetőségeimet mérem fel . Ha valaki kedvet érez ahhoz, hogy ötletekkel segíti a munkámat, megköszönöm!! A videó csatornán látható DIY tekercselők, szerintem nagy részét láttam....talán egy-két gép tetszett igazán.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.07.18. 07:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 99
Tartózkodási hely: Piliscsaba
Tud valaki segíteni Assemby programozásban?
Köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.07.19. 15:46 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Urak! Van egy fényérzékelő, ami látja a piros LED-et, illetve az infraledet is. Illetve van egy hosszú kábel, ami a fényérzékelőt az elektronikával köti össze. Másodpercenként sok megszakítást kell látnia. Most kicseréltem a kábelt, szar lett a rendszer. Pedig elvileg minden oké vele. Viszont az új kábel hosszabb, nem is kevéssel, amilyen a régi volt. Van az elektromos kábelnek jelentős jelkésleltetése?

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.07.19. 17:29 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
dt = L / ck

Ahol dt a kapott késleltetés, L a kábelhossz és ck az elektromágneses hullám terjedési sebesége a kábelben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.07.19. 17:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Jelszintet, jelalakot nézd meg Toto. Valszeg az élek torzulnak a reaktanciák miatt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.07.19. 17:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
A gép úgy viselkedik, mintha nem lenne bekalibrálva kb. De visszacserélem a kábelt a régire, aztán meglátom. Mérnök is most ment nyugdíjba, helyette nincs senki, többiek hülyék és lusták egyszerre. Mondjuk úgy, sok a dolguk, és nem is igen használják a fejüket.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.07.20. 09:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Ha PLC-röl van szó és ipari érzékelöröl (amit nem írtál le egyértelmüen, így értelmes választ se nagyon lehet adni), ha változik a környezet, ezeket újra szokták kalibrálni. A jelszintek változása miatt a bemeneti szintek tolódnak. Szólni kell egy PLC-s mérnöknek nekik ez rutin feladat. Pl ipari nyomtatókban ezekre a szenzorokra külön belsö kalibrációs rutinok vannak. Tapasztaltuk, hogy karbantartók egyba-föbe cserélgetik a szenzorokat, mert ezen infó nem volt meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4947 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 99  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség