audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 13:14

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Fórum szabályok


A Bolhapiac adok-veszek rovatban elhelyezett hirdetések tartalmáért az Audiodiyers Fórum semmilyen formában felelősséget nem vállal. Tilos a rovatban közízlést sértő, tiltott, illetve kereskedelmi mennyiségben üzletszerűen folyó hirdetést elhelyezni. A nem szabályszerűen feladott hirdetések törlésre kerülnek. A hirdetés lejártát/deaktiválását kérjük jelezzétek a Moderátoroknak. A lejárt hirdetések átkerülnek a megfelelő fórumtopicba.



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2018.07.05. 00:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Keresek elektrét mikrofon mérőkapszulát. Panasonic WM-61A; JLI BO6034L-423, vagy egyéb hasonló, jó linearitású (vagy korrekt kompenzációs fájllal rendelkező) típust...
1-2db érdekelne, nem túl drágán.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.07.05. 08:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
DöG írta:
Keresek elektrét mikrofon mérőkapszulát. Panasonic WM-61A; JLI BO6034L-423, vagy egyéb hasonló, jó linearitású (vagy korrekt kompenzációs fájllal rendelkező) típust...
1-2db érdekelne, nem túl drágán.


Talán ez a legolcsóbb aminek van kalibrációja (a WM szór mint az álla 1kHz felett +-3dB)
http://www.hangtechnikakft.hu/dayton-au ... rofon-6412


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.07.06. 10:43 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
patrik96 írta:
DöG írta:
Keresek elektrét mikrofon mérőkapszulát..., vagy egyéb hasonló, jó linearitású (vagy korrekt kompenzációs fájllal rendelkező) típust...
1-2db érdekelne, nem túl drágán.
Talán ez a legolcsóbb aminek van kalibrációja (a WM szór mint az álla 1kHz felett +-3dB)
http://www.hangtechnikakft.hu/dayton-au ... rofon-6412
Hú, köszi szépen! Ennek nyomán tovább nézelődve megtaláltam ennek még költség hatékonyabb változatát, szintén letölthető egyedi korrekciós fájllal! :D
Kép
Dayton Audio iMM-6 Calibrated Measurement Microphone for Tablets iPhone iPad and Android Ennek nincs olyan profi háza, viszont akár közvetlenül is telefonba, laptopba dugható, de beköthető "normál" mikrofonként is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.07.06. 18:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
DöG írta:
Ennek nincs olyan profi háza, viszont akár közvetlenül is telefonba, laptopba dugható, de beköthető "normál" mikrofonként is

2Ft-ot nem adnék érte...

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.07.06. 19:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
bta írta:
DöG írta:
Ennek nincs olyan profi háza, viszont akár közvetlenül is telefonba, laptopba dugható, de beköthető "normál" mikrofonként is

2Ft-ot nem adnék érte...


Nem is neked kell! Más nem ért sajnos annyira hozzá mint te...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.07.06. 23:27 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
bta írta:
DöG írta:
Ennek nincs olyan profi háza, viszont akár közvetlenül is telefonba, laptopba dugható, de beköthető "normál" mikrofonként is

2Ft-ot nem adnék érte...
Én úgyis csak amatőr vagyok, eddig a fülemnél, meg a 100Ft-os noname kapsztli köré barkácsolt mérőmikrofon kezdeményemnél, merem remélni hogy korrektebben tudok azért majd átvitelt mérni -meg utóbbit hozzá "hitelesíteni"-. :oops: (Számomra egy kb. hitelesen bemért / korrekció felhasználhatósága kielégítő, felesleges a teljesen hibátlan "műszer pontosság")... Úgyis én leszek a leggyengébb láncszem mérésnél, azt hiszem. :mrgreen: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.07.07. 08:20 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
DöG írta:
bta írta:
DöG írta:
Ennek nincs olyan profi háza, viszont akár közvetlenül is telefonba, laptopba dugható, de beköthető "normál" mikrofonként is

2Ft-ot nem adnék érte...
Én úgyis csak amatőr vagyok, eddig a fülemnél, meg a 100Ft-os noname kapsztli köré barkácsolt mérőmikrofon kezdeményemnél, merem remélni hogy korrektebben tudok azért majd átvitelt mérni -meg utóbbit hozzá "hitelesíteni"-. :oops: (Számomra egy kb. hitelesen bemért / korrekció felhasználhatósága kielégítő, felesleges a teljesen hibátlan "műszer pontosság")... Úgyis én leszek a leggyengébb láncszem mérésnél, azt hiszem. :mrgreen: :lol:

Személyeskedés törölve. Sajti

Úgy gondolom, hogy ez a mikrofon ár/érték arányban verhetetlen. Miután megláttam az árát, én is megnyaltam a szám szélét.
Az egyedi darab frekvenciamenetére vonatkozó kalibrációs fájl egyedi ebben az árkategóriában. Megnéztem, a kalibrációs fájl fázisra vonatkozó korrekciót sajnos nem tartalmaz. Ha az benne lenne a fájlban, azonnal vennék én is belőle.

Én Panasonic WM60AX kapszulát használok. Ehhez az egyik mérőprogramból kinyerhető a típusra vonatkozó kalibrációs fájl frekvenciára és fázisra. Egy profi mikrofonnal összehasonlítva, eltérés gyakorlatilag nem volt a két mikrofon mérése között. Budapesten a Panasonic márkaboltból vásároltam (pár éve még hoztak rendelésre, nem tudom, most hogy áll a helyzet).

Visszatérve a Daytonra. Frekvenciamenetet igen pontosan lehet mérni azzal a mikrofonnal, legalábbis ami egy nem high end kategóriájú dobozhoz kell, annál ez a mikrofon bőven többet fog tudni. Ezzel a mikrofonnal is bőven ki tudod mérni a hangváltó keresztezési frekvenciájának környékén a fázistolásokat.

A mobil applikáció képe nem sokat árul el magáról. Főbb menüpontokat látok, de az ördög a részletekben lakozik. Az talán szűk keresztmetszet lehet.
Én eddig négy mérőprogramot használtam, de nekem végül messzemenőkig a Holm Impulse ingyenes programja vált be leginkább. Semmilyen más programmal nem tudtam távoli méréseket megbízható módon végezni.

Sok sikert! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.07.07. 12:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
patrik96 írta:
(a WM szór mint az álla 1kHz felett +-3dB)

Sajnos az a helyzet, hogy olcsó pénzért nincs korrekt megoldás. Hifiben +-3dB miatt a békebeli időkben "embert öltek" - és ez csak a miki az akusztikus mérés számtalan hibalehetősége közül. Elméletileg lenne rá mód (egyedi kalibrációs mátrix, nem csak sima kompenzáció), viszont akkor nem annyiba kerülne... Igen a Pana WM is drága lett a minőségéhez képest. A profi mérőmikikről nem is beszélve...

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.07.08. 11:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
hifitibi írta:
Megnéztem, a kalibrációs fájl fázisra vonatkozó korrekciót sajnos nem tartalmaz. Ha az benne lenne a fájlban, azonnal vennék én is belőle.
Gyakorlatilag nem igazán van szükség a fázis kalibrációjára, mivel a mikrofon is egy "minimál fázisú" rendszer és mivel csak pár dB eltérések vannak, így a fázis is csak 5-15 fokot térhet el. Ez utóbbi meg elhanyagolható az egyéb mérési bizonytalaságok mellett. Az említett dayton mikrofont 8kHz alatt kalibráció nélkül is lehet használni (< 1dB hibával).
Egy ilyen mikrofont intéztem egy barátomnak (amit teszteltem is anno) és mivel precíz ember letöltötte a gyártó honlapjáról a kalibrációs adatokat és betöltötte a HOLMImpulse-ba. Aztán szólt, hogy egy ideje nem jókat mér, mire kiderült, hogy ellenkező előjellel lettek figyelembe véve a kalibrációs adatok. Szóval, van úgy, hogy a nyers kalibrálatlan mérés pontosabb :)

Otthoni használatra ilyesmit is el tudok képzelni, ebben is csak egy mezei kapszula lesz, mint a Daytonba. Kalibráció gyanánt pedig elégséges egy ismert (kalibrált) átvitelű mikrofonnal történő összehasonlítómérés:
https://www.thomann.de/intl/hu/superlux_ecm999.htm
Ennek olyan ára van, hogy az ember véletlenül sem gondol arra, hogy neki áll reszelni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.07.11. 14:39 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség