audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:43

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1658 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 34  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.13. 21:09 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Gybalu71 írta:
Ezt honnan veszed, ha beépitve még nem hallottad szólni a hangszórókat. iletve semmiféle mérés sem történt ????

Onnan, hogy ez a 400/2khz változat 24dB/oktáv váltásokkal a többi verzióhoz képest katarzisokkal jobb volt. Átvitelt doboz nélkül meg felesleges mérni a közepek és a mély esetében. Azt megmérték többen megfelelő, hasonló térfogatú dobozokban.

Rossz váltásnál és a 4 útnál rögtön rosszul szólt az egész. Nem volt egység. Legrosszabb a 4 út volt.



linkeld már be , ki próbálta 4 utban ezeket a hangszórókat. vagy ezt a két közepet egy utban ki használta?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.13. 22:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Én használtam. Ennyi legyen elég.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.14. 01:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Többinek mondom, aki ténylegesen is épít, és most olvassa a témát, hogy nem gyári a Seas, hanem moddolt az egész lengőrendszer. Ilyen hangszórója nincs másnak. Ezzel jó a 2khz 24dB/oktáv váltás. Egyébként nem lenne jó, mivel 2 khz már túl magas a Seas W22-nek. Fanyalgók egyből lesz*rozzák, de teljesen oktalanul. Legnagyobb előnye a módnak, hogy nem kell a 48dB/oktáv váltás 2 khz-re.


Csatolmányok:
IMG_5925.JPG
IMG_5925.JPG [ 1.36 MiB | Megtekintve 32511 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.14. 08:09 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Én használtam. Ennyi legyen elég.



A lényeg akkor ,hogy ideologiákra épülő ki nem próbált dologról beszélünk. Ennyi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.14. 08:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Szerinted mennyire érdekel a véleményed? Majd a hifi találkozókon elmondod azoknak, akik vevők rá. Kérném, hogy engem hagyj békén... Tervezési fázisban nem lehet minden egyből kész, viszont a hangszórók és azoknak a váltása le lett tesztelve.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.14. 12:40 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.20. 18:54
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: Budapest
Gybalu71 írta:
Toto írta:
Én használtam. Ennyi legyen elég.



A lényeg akkor ,hogy ideologiákra épülő ki nem próbált dologról beszélünk. Ennyi.


Nem minden diy hangsugárzó az?
Ha ugyan abból az anyagból, ua ragasztóval, ua csillapìtóanyaggal ès ua váltóval kèszülne, akor sem szólna ugyan úgy. SS relevátor hangszórók között is mèrtem 10% feletti eltèrèst.

Örülök, hogy valaki èpít, sgìteni kellene, nem okoskodni! :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.14. 17:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Az újabb Scanspeak 18/4631 hasonló, mint a módosított Seas. Egyik sem ideális már mély hangszórónak a kisebb lineáris kitérés miatt, 400 Hz felett lehet használni. Ennek az elődje a 4531, az jó mélyhez is. Seas 1khz alatt ideális, ScanSpeak pedig 1khz felett, és nem kell 1khz-nél váltani.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.14. 17:47 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Sonny írta:
Gybalu71 írta:
Toto írta:
Én használtam. Ennyi legyen elég.



A lényeg akkor ,hogy ideologiákra épülő ki nem próbált dologról beszélünk. Ennyi.


Nem minden diy hangsugárzó az?
Ha ugyan abból az anyagból, ua ragasztóval, ua csillapìtóanyaggal ès ua váltóval kèszülne, akor sem szólna ugyan úgy. SS relevátor hangszórók között is mèrtem 10% feletti eltèrèst.

Örülök, hogy valaki èpít, sgìteni kellene, nem okoskodni! :(


Azért ,ha olvasol láthatod,hogy sok épitő jellegű dolgot irtunk .viszont amikor megy a vakitás a mások által kipróbált bevált dolgokról ,és kérünk egy linket róla,kiderül hogy nincs semmi. és akkor még ti sértődtök meg. nevetséges.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.14. 17:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Gybalu71 írta:
Azért ,ha olvasol láthatod,hogy sok épitő jellegű dolgot irtunk .viszont amikor megy a vakitás a mások által kipróbált bevált dolgokról ,és kérünk egy linket róla,kiderül hogy nincs semmi. és akkor még ti sértődtök meg. nevetséges.

Fejezd be :!:
És hagyj engem békén.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.14. 18:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Toto írta:
Az újabb Scanspeak 18/4631 hasonló, mint a módosított Seas. Egyik sem ideális már mély hangszórónak a kisebb lineáris kitérés miatt, 400 Hz felett lehet használni. Ennek az elődje a 4531, az jó mélyhez is. Seas 1khz alatt ideális, ScanSpeak pedig 1khz felett, és nem kell 1khz-nél váltani.

Persze 400-2khz-es tartományban. Kisebb lineáris kitéréssel elvileg jobban szól az alkalmazott frekvencia sávban, de majd a hozzáértők kiegészítik.

ScanSpeak tesztelése:
http://www.audioxpress.com/article/test ... nge-driver

Ez meg a Seas W22, még eredeti állapotban, 30 literes zártdobozban. Mélynek nem használnám.
http://diyaudio.hu/forum/download/file.php?id=5306

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.15. 09:21 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Többinek mondom, aki ténylegesen is épít, és most olvassa a témát, hogy nem gyári a Seas, hanem moddolt az egész lengőrendszer. Ilyen hangszórója nincs másnak. Ezzel jó a 2khz 24dB/oktáv váltás. Egyébként nem lenne jó, mivel 2 khz már túl magas a Seas W22-nek. Fanyalgók egyből lesz*rozzák, de teljesen oktalanul. Legnagyobb előnye a módnak, hogy nem kell a 48dB/oktáv váltás 2 khz-re.



csináltatok mérést a moddolt hangszóróra ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.15. 09:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Pont az előbb kértem többször, hogy szálljál le rólam... Ezt nem fogom már többször kérni.

Moddolt hangszóróról már többször volt szó, de akkor összefoglalva. Nem, nem lett megmérve előre dobozban, mert nincs értelme. Hangszóró-komponensek nem változtak jelentős mértékben, és miután nem mély hangszóró lesz, így újra kb. 30 literes dobozba lesz szerelve, ahogy eddig volt. Mivelhogy dobozhangolás itt már nem sokat számít. (400 Hz felett fog szólni úgyis)

Ez a félig hibás mérés jutott csak, átvitelről meg annyit, hogy majd dobozban kell azt mérni. Szerintem a mérés így se rossz, főleg úgy, hogy 5 khz-nél csökkent a púp, bár fanyalgók mindig is voltak és lesznek is. Eddig így lett megmérve, ennyi.


Csatolmányok:
Seas W22_BD_1.PNG
Seas W22_BD_1.PNG [ 170.3 KiB | Megtekintve 32306 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.15. 13:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Szerintem ez egy nagyon jó mélyhangszóró, 700-800Hz-ig tökéletes. Mondjuk nem tudom a mérés mekyik fele a jó.
Nekem úgy látszik nem az 5kHz körüli dolgokkal van baj, 1kHz fölött kezd a torzítás növekedni, a halmozott lecsengési spektrum szépen mutatja az okát.

Régebben volt egy olyan agymenésem, hogy line arrayt kellene csinálni szobai hifire, csakhát oda pont nagyon egyenletes átvitelű mélyközepek kellettek volna. Ugyanis a kiemelések és beszakadások pont nem eltünnek, hanem összeadódnak sok azonos hangszórónál. El is készült egy ilyen, oldalanként 4db Monacor spm-116/8-al. Jó kis mozis hangja lett, gyors volt, impulzív, ütött és szinezett borzasztóan. Az ének és beszédhang furcsa mód jó volt rajta, de zenét nem igazán lehetett hallgatni vele. Nekem a "több hangszóró azonos sávban" témába annó beletört a bicska.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy összeengedni két különböző közepet, még akár jó is lehet, de az együttes átvitelük megjósolhatatlan, mérés és próbálkozás útján lehet valamit összehozni.
A csillapítatlanságot egy tartományban így nem lehet kioltani (1..2k), max az átviteli görge egyenetlenségei hátha javulnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.15. 13:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Linkwitz is leírta, hogy nagyon nehéz ideális középhangszórót találni. Ezért mért egy csomó hangszórót, közte a Seas Excel-t és a ScanSpeak revelatort. Mindkét hangszóró más frekvenciatartományban ideális. Szerintem hosszútávú megoldásként az AMT technológia lesz ideális, olyan, ami kb. 500-800 Hz-től már jó.

Seas W22 átvitele eredetileg megfelelően lineáris, ScanSpeak-nél pedig 500-1khz között 6dB-vel nő, ez jellemző ezekre a revelatorokra, a 4531-nél is. De mivel úgyis DSP-s hangváltó lesz, így az efféle kompenzálgatások valószínűleg nem okoznak majd nagy gondot. De tapasztalatból mondom, hogy nem csak az átvitel számít főleg.

Idézet:
Nekem úgy látszik nem az 5kHz körüli dolgokkal van baj, 1kHz fölött kezd a torzítás növekedni, a halmozott lecsengési spektrum szépen mutatja az okát.

Ez a hangszóró eredetileg 1khz-ig jó. Úgy 400 Hz-től. Csak annyira nincs alternatíva, hogy sok esetben jó ez 1,4khz-ig (Linkwitz Orion), meg ugye módosítva 2khz-ig. Váltani sem egyszerű alapból több hangszórónál. Eredetileg nagyon problémás Seas W22-nél az 5khz.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.15. 19:55 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Mondjuk 400Hz-1Khz (1,4 kHz) sávban külön hangszórót üzemeltetni... 8-) Hasonlót anno az Orion követett el a HS280-al.
És azért léteznek jó mély-közepek a kritikus 200 Hz-4 kHz sávra, ha mindenképpen háromutasban gondolkodunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.15. 20:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
FordPrefect írta:
Mondjuk 400Hz-1Khz (1,4 kHz) sávban külön hangszórót üzemeltetni... 8-) Hasonlót anno az Orion követett el a HS280-al.
És azért léteznek jó mély-közepek a kritikus 200 Hz-4 kHz sávra, ha mindenképpen háromutasban gondolkodunk.

Orion HS280-at már hallgatni sem tudom. Hiába lett javítva a váltó, meg a hangszórók is.

Természetesen továbbra is 400-2khz közötti frekvenciasávról van szó. (oriont persze nem építem meg) Seas W22 mélyei nem tetszenek, sokkal, de sokkal jobb a ScanSpeak mély. Szubjektíven persze, de a THD is jobb.

Melyek lennének ezek a 200-4khz-re használható mély-közepek? Csak mert csomó mérést átböngésztem, aztán a legtöbb nem nyert meg. Esetleg Bowers and Wilkins egyik jobb hangszórója?

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.16. 07:16 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Többinek mondom, aki ténylegesen is épít, és most olvassa a témát, hogy nem gyári a Seas, hanem moddolt az egész lengőrendszer. Ilyen hangszórója nincs másnak. Ezzel jó a 2khz 24dB/oktáv váltás. Egyébként nem lenne jó, mivel 2 khz már túl magas a Seas W22-nek. Fanyalgók egyből lesz*rozzák, de teljesen oktalanul. Legnagyobb előnye a módnak, hogy nem kell a 48dB/oktáv váltás 2 khz-re.



Egy ilyesmi hangszóró, esetleg tökéletes lett volna.


Csatolmányok:
M17WH09-08.pdf [108.17 KiB]
459 alkalommal.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.16. 15:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Gybalu71 írta:
Egy ilyesmi hangszóró, esetleg tökéletes lett volna.

Hogyne... Mert a Seasom nem az!? Hidd el, nekem az. Majd a te hangdobozaidban akkor ilyen lesz. Ajánlom a Preludium B32-t, ránézésre pont ugyanaz, legalább is nagyon hasonló, és még készen is van. Sok filléres hangdoboztól jobban szól...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.16. 16:40 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Gybalu71 írta:
Egy ilyesmi hangszóró, esetleg tökéletes lett volna.

Hogyne... Mert a Seasom nem az!? Hidd el, nekem az. Majd a te hangdobozaidban akkor ilyen lesz. Ajánlom a Preludium B32-t, ránézésre pont ugyanaz, legalább is nagyon hasonló, és még készen is van. Sok filléres hangdoboztól jobban szól...


ha megnézed az átvitelt 1-5 KHz között ,azért a Vifáé klasszisokkal jobb .Ez a Seas inkább mélyközép mint közép sugárzó. még ránézésre sem. A preludiumbam M21WG-09 van.
köze nincs ehhez.


Csatolmányok:
M21WG-09-08.pdf [154.59 KiB]
375 alkalommal.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.16. 16:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ja, csak ugyanazok az alapanyagok. Nem 5 khz-re kerestem hangszórót, miután 2khz-től már váltok. 1khz alatt nem igen van Seas-nak alternatívája egészen 400 Hz-ig, ami pedig az 1-2khz-es tartományt illeti, az sem a legrosszabb, főleg úgy, ha megy mellette a ScanSpeak, ami pedig 1khz-től kezd igazán jól szólni.

De én ezen nem fogok vitatkozni, aki tudja, hogy milyen fontos a 400-1khz-es tartomány, vagy legalább hallotta szólni, az sem fog vitatkozni.

De ha már így szóba került a 1-5khz középhangszóró, esetleg az http://www.audiotechnology.dk/ hangszóróit hoznám szóba, de inkább akkor már ADAM Tensor AMT-t.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.16. 20:07 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
De én ezen nem fogok vitatkozni, aki tudja, hogy milyen fontos a 400-1khz-es tartomány, vagy legalább hallotta szólni, az sem fog vitatkozni.

Én vitatkoznék. Miért ez a legfontosabb??
Ez már gáz. Két éve tart a végtelen történet. Hisztis p.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.16. 20:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Burkolt vagy nem burkolt diszkrimináción, féligazságokon és az egyértelmű baromságokon nem csak én tudok kiakadni szerintem. Igen, több éve tart, és kitudja, mikor lesz kész. Amúgy is ott vannak még az erősítők, utána a DSP megépítése, na meg a PC, ami nem biztos, hogy Inteles lesz, hanem AMD Ryzen 2, vagy már Zen2, ha 35/45 Wattos TDP-s, 7nm-es processzorral előrukkolnak rögtön.
Idézet:
Én vitatkoznék. Miért ez a legfontosabb??

Majd ha beszerzel gyári Seas W22-t, akkor majd megítéled te saját magad. Pont mélyhez nem ajánlom, amihez eredetileg van.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.16. 21:27 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
FordPrefect írta:
Idézet:
De én ezen nem fogok vitatkozni, aki tudja, hogy milyen fontos a 400-1khz-es tartomány, vagy legalább hallotta szólni, az sem fog vitatkozni.

Én vitatkoznék. Miért ez a legfontosabb??
Ez már gáz. Két éve tart a végtelen történet. Hisztis p.



Egy jó hangsugárzónál nincsenek fontos és kevésbé fontos frekvenciák. az egész hangfrekis sávban lehetőségekhez mérten jól kell teljesiteni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.16. 21:40 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Burkolt vagy nem burkolt diszkrimináción, féligazságokon és az egyértelmű baromságokon nem csak én tudok kiakadni szerintem. Igen, több éve tart, és kitudja, mikor lesz kész. Amúgy is ott vannak még az erősítők, utána a DSP megépítése, na meg a PC, ami nem biztos, hogy Inteles lesz, hanem AMD Ryzen 2, vagy már Zen2, ha 35/45 Wattos TDP-s, 7nm-es processzorral előrukkolnak rögtön.
Idézet:
Én vitatkoznék. Miért ez a legfontosabb??

Majd ha beszerzel gyári Seas W22-t, akkor majd megítéled te saját magad. Pont mélyhez nem ajánlom, amihez eredetileg van.



középnek meg főleg nem. egy normális közép 3-400 Hz- 4-5KHz ig normális átvitelt produkál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.17. 05:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ezekkel az átvitelekkel is Palira lehet venni sok mindenkit. De én nem vagyok a pali, Pál.

Átvitel egy dolog, de ott van mellette a THD, illetve szerintem fontosabb CSD diagram is. Ezeket általában nem közlik, nem véletlenül. És pont az előbb lett leírva, hogy nem 5khzre kerestem hangszórót.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.17. 20:54 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Burkolt vagy nem burkolt diszkrimináción, féligazságokon és az egyértelmű baromságokon nem csak én tudok kiakadni szerintem. Igen, több éve tart, és kitudja, mikor lesz kész. Amúgy is ott vannak még az erősítők, utána a DSP megépítése, na meg a PC, ami nem biztos, hogy Inteles lesz, hanem AMD Ryzen 2, vagy már Zen2, ha 35/45 Wattos TDP-s, 7nm-es processzorral előrukkolnak rögtön.
Idézet:
Én vitatkoznék. Miért ez a legfontosabb??

Majd ha beszerzel gyári Seas W22-t, akkor majd megítéled te saját magad. Pont mélyhez nem ajánlom, amihez eredetileg van.


Kedves Toto! Semmi diszkrimináció nem volt szándékomban. Csak ez egy végtelennek tűnő történeted, ami - szerintem - nem vezet sehová. Gyakorlatilag diagramokat ollózol össze a digitális térből, osztod az észt, zéro (0) tapasztalattal. Kicsiny szelete vagy annak, ami a mai megzakkant világot jellemzi. Megígérem, soha többé még csak el sem olvasom a a rovatodat, nem hogy hozzászólnék. TELJESEN FELESLEGES UGYANIS SZERINTEM :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.18. 05:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Én csak a "hisztis p" kijelentésedre válaszoltam. A rovatomat meg nem kötelező olvasni, se neked, se másnak.
Meg a folyamatos kéretlen véleményekre sem vagyok kíváncsi, bocs.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.18. 09:58 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Én csak a "hisztis p" kijelentésedre válaszoltam. A rovatomat meg nem kötelező olvasni, se neked, se másnak.
Meg a folyamatos kéretlen véleményekre sem vagyok kíváncsi, bocs.



ez egy fórum . Egy vélemény,ha nem tetszik akkor lesz kéretlen ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.18. 10:38 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Én csak a "hisztis p" kijelentésedre válaszoltam. A rovatomat meg nem kötelező olvasni, se neked, se másnak.
Meg a folyamatos kéretlen véleményekre sem vagyok kíváncsi, bocs.


Azt hiszem mostantól a rovatod bloggá alakul.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.18. 15:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Sajnos pont, hogy nem egy fórum. Műszaki érveket várok, nem pedig olyat, hogy ez egy úgyis sz*r, normális középnek 400-5khz között jól kell szólnia, vagy, hogy soha nem leszek kész vele, ezért meg azért nem olvas, meg nem szól hozzá, stb. Belefásultam már ebbe én is. Meg kell érteni egyeseknek, hogy nem az a cél, hogy minél előbb elkészüljön az egész. Építgetem folyamatosan, de franc se tudja, mikor lesz kész.

Amúgy is meghallgatott dolog, doboz pedig a dinamikus hangszóróknál csak a hangolást végzi, illetve javítja ugye elég szépen az átvitelt, különben nincs jól használva a dinamikus hangszóró. Meg valamennyit beleszól a hangba is, ezért fontos a megfelelő kialakítás. De én már ezt meguntam.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.18. 18:35 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Sajnos pont, hogy nem egy fórum. Műszaki érveket várok, nem pedig olyat, hogy ez egy úgyis sz*r, normális középnek 400-5khz között jól kell szólnia, vagy, hogy soha nem leszek kész vele, ezért meg azért nem olvas, meg nem szól hozzá, stb. Belefásultam már ebbe én is. Meg kell érteni egyeseknek, hogy nem az a cél, hogy minél előbb elkészüljön az egész. Építgetem folyamatosan, de franc se tudja, mikor lesz kész.

Amúgy is meghallgatott dolog, doboz pedig a dinamikus hangszóróknál csak a hangolást végzi, illetve javítja ugye elég szépen az átvitelt, különben nincs jól használva a dinamikus hangszóró. Meg valamennyit beleszól a hangba is, ezért fontos a megfelelő kialakítás. De én már ezt meguntam.



ha egy olyan középsugárzód van aminek az átvitelének a felső határa a 2KHz és ott váltod ,biztos lehetsz benne ,hogy a felső tartományban sokkal rosszabbul fog teljesiteni ,mint egy olyan sugárzó ami 5 K ig jól teljesit. ez elég műszaki volt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.18. 20:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.20. 18:54
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: Budapest
Gybalu71 írta:
Toto írta:

ha egy olyan középsugárzód van aminek az átvitelének a felső határa a 2KHz és ott váltod ,biztos lehetsz benne ,hogy a felső tartományban sokkal rosszabbul fog teljesiteni ,mint egy olyan sugárzó ami 5 K ig jól teljesit. ez elég műszaki volt?


Milyen felső tartomány, ha dsp 24dB/o?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.18. 21:29 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Sonny írta:
Gybalu71 írta:
Toto írta:

ha egy olyan középsugárzód van aminek az átvitelének a felső határa a 2KHz és ott váltod ,biztos lehetsz benne ,hogy a felső tartományban sokkal rosszabbul fog teljesiteni ,mint egy olyan sugárzó ami 5 K ig jól teljesit. ez elég műszaki volt?


Milyen felső tartomány, ha dsp 24dB/o?



A 2K körüli tartomány. Ahol az átvitel gyengül egy hangszórónál, függetlenül a váltás meredekségétől az átvitel romlása jelentkezni fog.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.19. 05:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Na jó, én már tényleg nem bírom egyesek folyamatos okoskodásait, sajnálom... Kénytelen leszek olyan egyéni és teljesen új platform kialakítására, ahol pofára döntöm el, ki írhat oda, és ki nem.

Mondanom sem kellene, hogy semmi baja nincs a Seas W22 átvitelével 2khz-ig dobozban, a BD diagramon látható dolgok miatt ideális csak 1khz-ig, viszont ott lesz mellette a ScanSpeak, ahogy az előtte legalább "100X" le lett írva, és összességében nagyon jól szólt még doboz nélkül is!

Az meg a másik, hogy 24dB/oktávos váltások vannak, pedig ugye elég sokan emlékeznek, hogy 6dB/oktávot szerettem volna, ami ugye sehol nem jött össze, hangban legalább is biztosan. Szólni szólt úgyis persze. Ez a 2khz meg elég kritikus, sem úgy nem jó, ha csak 1900 Hz, sem úgy, ha már 2100 Hz... soha, semmikor.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.19. 10:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Toto írta:
Ez a 2khz meg elég kritikus, sem úgy nem jó, ha csak 1900 Hz, sem úgy, ha már 2100 Hz... soha, semmikor.
Idővel az ember megtanulja, hogy ne mondja azt, hogy soha.
Másik, hogy a 2kHz váltás a nagy méretű "középhangszórók" és a közöttük lévő relatív nagy távolság felvet egy olyan kérdést, hogy ezek a dolgok mennyire fogják egymást szeretni. Nyalábolás lesz rendesen...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.19. 14:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Viszont sokkal jobban szól összességében, mint csak egy középpel. Ugyanez a vélemény 1.5-2 méter távolságról is. Persze szubjektíven természetesen, de olyan hangja van, hogy nekem így jön be. Bízom benne, hogy a lineárisabb átvitel nem tartogat meglepetéseket. :)

2khz-től tényleg nem tudok elszakadni, gyakorlatilag semerre. Pedig lehetne kicsit emelni az AMT átvitelét 2khz alatt, de eddig soha nem tudtam hallgatni folyamatosan pl. 1900 Hz-nél. WMT-nél sem.


Csatolmányok:
AMT_2.PNG
AMT_2.PNG [ 17.61 KiB | Megtekintve 31622 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.19. 19:14 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.20. 18:54
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: Budapest
Dobozról van kép?
Mikor lesz kész a festés?
S


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.19. 19:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Van, szép lett, PÜ-ben küldöm. Elvileg hamarosan kész lesz az egész, arról majd én csinálok képet.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.21. 11:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Hangszórók felfogatásához gipszkarton csavart sikerült csak venni, ami szintén fekete, de kicsivel csúnyább, mint a fekete imbusz csavar. Csak egy fekete filctoll kellett hozzá, és rögtön szebb is lett, gyakorlatilag ideális a hangszóró rétegelt lemezes felfogatásához.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.21. 11:19 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Toto írta:
Hangszórók felfogatásához gipszkarton csavart sikerült csak venni, ami szintén fekete, de kicsivel csúnyább, mint a fekete imbusz csavar. Csak egy fekete filctoll kellett hozzá, és rögtön szebb is lett, gyakorlatilag ideális a hangszóró rétegelt lemezes felfogatásához.


http://nagycsavar.unas.hu/spd/0912030006V8NX/DIN-912-hengeres-feju-imbusz-csavar-natur-8-8

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.21. 11:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
De facsavarról van szó. Ráadásul ez a hengeres fejű maximum a mélyhez passzolna, mert így látszódni fog a csavarfészek a hangszóró széleinél, mint egy félresikerült foghúzásnál. Annyira azért nem vészes.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.21. 11:36 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Toto írta:
De facsavarról van szó.


Szerintem a facsavar nem jó megoldás hangszóró rögzítéshez. A mélyhez középhez általában hengeresen használnak, legalábbis amit én láttam azok igen. Egyébként pedig létezik süllyesztett fejűben is...

Sajt


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.21. 11:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Gipszkarton csavar szerintem megfelelő lesz hozzá, mivel rétegelt lemez. Főleg úgy, hogy elég sok ponton fogja a hangszórót. De ha csak 4 ponton fogná, úgyis elég lenne szerintem. AMT-hez adott csavar meg fog beválni, 10 mm hosszan még nem menetes.

Körmös-anyával nem szeretnék foglalkozni, csak akkor, ha tényleg valami nagyon el lett barmolva, de odafigyelve nem lesz ezzel gond.


Csatolmányok:
gk.jpg
gk.jpg [ 33.08 KiB | Megtekintve 31389 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.21. 12:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Elírtam, AMT-hez adott csavar nem lesz jó. Lehet, hogy marad ahhoz is a gipszkarton csavar.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.21. 19:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Szerintem kerüld el a bútorlap vagy gipszkarton csavarokat, azok nem erre valók.
Deformálja a hangszóró keretet, a fémet is, de a mūanygot el is repeszti. Nem lehet normálisan nyomatékra húzni. Megfelelő méretū metrikus csavar, tessauer vagy körmös anya. Legjobb szerintem amit Sajti linkelt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.22. 09:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Akkor a dinamikus hangszórók esetében marad a hengeres csavarfej és a körmös anya. AMT-hez meg alapból bútorlap csavart adtak, úgy van kialakítva a keret is.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.23. 08:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:
Körmös-anyával nem szeretnék foglalkozni

Pedig a keményfának nem éppen mondható rétegelt nyír előlapnál is az a korrekt megoldás.
/Hát mégsem High-Endre spekulálsz? :mrgreen: /

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.23. 18:13 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Szerintem Totonak előbb lesz high end cucca, mint neked :D
Miért pont a körmös anya a "korrekt" megoldás? Sokféle korrekt megoldás létezik hangszóró kosár rögzítésére. Az öntvény kosarakat sem szabad nagy erővel meghúzni, és a többszöri ki-be csavarás sem szükségszerű.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.23. 18:50 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Szabó Zoltán írta:
a többszöri ki-be csavarás sem szükségszerű.


Egy sorozatgyártású doboznál talán nem. De egy prototípusnál, szerinted mennyi az esélye, hogy nem lesz párszor szétszedve, mire véglegessé nyilvánítják/kidobják a kukába?

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.07.23. 19:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Nekem biztosan nem lesz high end cuccom, én hangdobozt építek. :)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1658 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 34  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség