audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:28

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 523 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2018.08.03. 14:44 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
FordPrefect írta:
Idézet:
A patkolás a lovaknál szokás ,meg a balfasz villanyszerelőknél.
Jóó!
Amúgy ez a "Hidegítés", "Gyorsítás", "Áthidalás", stb. és egyéb ostobaságok nem nagyon köszönnek vissza jó minőségű gyári készülékeknél...
Biztosan van hatása, de egy újabb bizonytalan faktor van a rendszerben. :D



ez azért van, mert hozzáértő szakemberek tervezik. Nem önjelölt dilettáns magukat könstruktőrnek képzelő agymenők. Visszatérve a több párhuzamos kondenzátorra. Én kizárólag végfokozat kimeneti csatolónál látom értelmét a több kondi párhuzamos kapcsolásának.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2018.09.10. 20:55 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2018.09.10. 20:24
Hozzászólások: 3
Sziasztok!

Ezen a linken látható csöves fejhallgatóerősítőben tervezem a két szélen látható barna Weidy 2e104j 250V 0.1µF +-5% kondenzátort Jantzen Superior ZCap 600VAC +-2% kondenzátorokra cserélni. Kérdéseim:
- Jól gondolom hogy ezek csatolókondik?
- Az általam választott kompatibilis az eredetivel? Számít hogy a 250V helyére 600V-os kerül?
- Az új gondi jóval nagyobb mint a régi, tehát alá kell hajtogatnom a lábait hogy be tudjam kötni. Számít ez bármilyen szempontból?
- Van értelme a képen látható Samwha elektrolit kondenzátorokat is lecserélni? Ha igen, milyen gyártmányra?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2018.09.11. 07:22 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Csak röviden:
- igen
- jó lesz, a nagyobb fesztûrés nem gond
- nem
- esetleg, a Nichicon audióra szánt kondijaiból válogathatsz...
(A készülék kapcsolási rajza alapján könnyebb lenne a pontosítás.)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2018.09.11. 13:17 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2018.09.10. 20:24
Hozzászólások: 3
Úgy látom, hogy a Nichicon audió kondik max. 100V-osak. Az erősítőben viszont 250V-osak vannak, ami szükséges is lehet mivel a toroid szekunder oldalán 175VAC-ot mértem.
Ez esetben mi a megoldás?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2018.09.11. 14:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.09.08. 20:11
Hozzászólások: 300
Keress "VX" axiálist. ( 450V-ig biztos van)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2018.09.11. 14:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.09.08. 20:11
Hozzászólások: 300
ttshungary írta:
Keress "VX" axiálist. ( 450V-ig biztos van)


Bocsi, ebbe a fülesbe ez nem jó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2018.09.11. 15:04 
Offline

Csatlakozott: 2014.12.16. 22:46
Hozzászólások: 442
Ixion77 írta:
Úgy látom, hogy a Nichicon audió kondik max. 100V-osak. Az erősítőben viszont 250V-osak vannak, ami szükséges is lehet mivel a toroid szekunder oldalán 175VAC-ot mértem.
Ez esetben mi a megoldás?


Nekem a BC elkói beváltak, van széles választék belőlük, pl a Mausernél is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2018.09.11. 21:00 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Ixion77 írta:
Úgy látom, hogy a Nichicon audió kondik max. 100V-osak. Az erősítőben viszont 250V-osak vannak, ami szükséges is lehet mivel a toroid szekunder oldalán 175VAC-ot mértem.
Ez esetben mi a megoldás?

Bocsi rosszul emlékeztem... :roll:
Nichicon PJ, PS, PW is számításba jöhet, vagy az említett BC...
Pl. Nichicon TME:
https://www.tme.eu/hu/katalog/tht-kisim ... h_stock=on

Szerintem ott akad azonban elektrolit (ki)csatoló kondenzátor is, annak milyen értékei vannak és mekkora a mérete?
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.28. 15:58 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
na, ez is egy foscsoves, WIMA csatolokat hasznal, a tobbi alkatresz sem hajendnek nez ki (lomex filing)

https://positive-feedback.com/high-fide ... amplifier/
http://www.sztereomagazin.hu/tesztek/au ... 20i-1.html

bmeg, ilyet en is tudok csinalni, belerakok wimat es kesz a zenelo ekszerdoboz :lol:

ui: pedig nekik lenne penzuk masra is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.28. 19:16 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
LKA írta:
na, ez is egy foscsoves, WIMA csatolokat hasznal, a tobbi alkatresz sem hajendnek nez ki (lomex filing)

https://positive-feedback.com/high-fide ... amplifier/
http://www.sztereomagazin.hu/tesztek/au ... 20i-1.html

bmeg, ilyet en is tudok csinalni, belerakok wimat es kesz a zenelo ekszerdoboz :lol:

ui: pedig nekik lenne penzuk masra is

A tavalyi hifishow-n beszélgettem a cégvezetővel, illetve a fejlesztésről egy sráccal. Az elvárás a készülékeikkel szemben a kimagasló megbízhatóság, annak ellenére, hogy csövek dolgoznak bennük (ez utóbbiak hibáiról a némely készülékük jelzést is ad).
Egy indok lehet a Wima kondik mellett, hogy garantált a hosszú élettartam (az ipari felhasználás), míg a legtöbb high-end kondiról sokszor nincs is ilyen adat. (Gondoljunk csak bele az AmpOhm, Jenzen, stb. PIO kondijaival sűrűn előfordul - főként, ha túl nagy melegben kell működjenek - a bezárlatosodás néhány év alatt, vagy éppen a kiszáradás. Állítólag max 40 fokos lehet a működési hőmérsékletük úgy, hogy ne károsodjanak rohamosan.)
Talán ez lehet az indok a Wimák mellett és nem gondolom, hogy így kevesebb készüléket adnának el, mintha teflon VCAP-ekkel lenne tele... :roll:
Csak halkan jegyzem meg, hogy nagyon jó sajtót kaptak a készülékeik és a hangjukat sem fikázták sehol - persze árkategórián belül.

S amúgy az a véleményem, hogy te egy magasabb árkategóriájú PP-t építesz, így nyugodtan rakhatsz bele "rendes" kondit is! :lol:
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.28. 20:06 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Koszi az infot. Akkor is furcsanak tartom a WIMA-t, a HIGH-END kozosseg nem szereti. Vagy, valamit tudnak az AH-nal :D (biztos probaltak mast is es ...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.28. 20:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Pont ilyen 2 wattos ellenállást rendeltem a kínaiaktól, ami a képen van. GND? Hangra még fogalmam sincs, milyen lesz.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.28. 20:42 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Toto írta:
Pont ilyen 2 wattos ellenállást rendeltem a kínaiaktól, ami a képen van. GND? Hangra még fogalmam sincs, milyen lesz.


tutira xar lesz, nem fizettel erte eleget :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.28. 21:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Szerintem meg de. Mondjuk nem mertem nagy értéket rendelni belőle, csak 3 ohmosat. Meghallgatom jelútban, aztán ha nem lesz vele baj, akkor teleszórom az erősítőket ilyenekkel.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.28. 22:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Koszi az infot. Akkor is furcsanak tartom a WIMA-t, a HIGH-END kozosseg nem szereti. Vagy, valamit tudnak az AH-nal :D (biztos probaltak mast is es ...)

Ez is csak egy vélemény.
Ki az a "HIGH-END kozosseg"?
És mit nem szeret??
???


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.28. 22:05 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
bmeg, ilyet en is tudok csinalni, belerakok wimat es kesz a zenelo ekszerdoboz :lol:

Hajrá!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.28. 23:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Isten bizony nem akarom megzavarni a jóképességű HíghEnd közösséghez tartozó urakat, de talán kicsi körbe kellene nézni, mielőtt ostobaságra tanítjuk a fiatal kezdőket. Wima kondi. Biztosan hurva sz@r, de azért alkalmazzák egy-két :lol: világhíres készülékben:
Csatolmány:
ARC_SP16L_top.jpg
ARC_SP16L_top.jpg [ 175.17 KiB | Megtekintve 46918 alkalommal. ]

Csatolmány:
DSCN0241.jpg
DSCN0241.jpg [ 650.39 KiB | Megtekintve 46918 alkalommal. ]

Csatolmány:
ARC_CL60_top2.jpg
ARC_CL60_top2.jpg [ 115.96 KiB | Megtekintve 46918 alkalommal. ]

Például Pipás barátom Studer stúdió magnója is tele van ilyennel. Persze lehet hülye a Vili Studer is, meg az ARC mérnökei is, de sebaj.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.28. 23:43 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
dys-cus írta:
Isten bizony nem akarom megzavarni a jóképességű HíghEnd közösséghez tartozó urakat, de talán kicsi körbe kellene nézni, mielőtt ostobaságra tanítjuk a fiatal kezdőket.
Bizony körül kellene, főleg, ha valaki ARC szakértőnek érzi magát, akkor aztán pláne.

dys-cus írta:
Wima kondi. Biztosan hurva sz@r, de azért alkalmazzák egy-két :lol: világhíres készülékben:
Ja. És mindegyikben a tápfeszültség szűrésére...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.29. 00:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Bizony körül kellene, főleg, ha valaki ARC szakértőnek érzi magát, akkor aztán pláne."
Nos kopizd ide azon hozzászólásom ahol én azt írtam, hogy ARC szakértő lennék. Miért kell csúsztatni, hazudni? Hmmm? Ez a módi most itt?

Tisztelt haverjaid nem beszéltek arról, hogy hol szar a Wima kondi. Akkor miért is baj arról írni, hogy komoly cégek is alkalmnazzák erősítőikben úgy általában? Megint csúsztattál. Persze te erről a fotóról egyből látod, hogy az említett tipusú kondit az áramkör melyik részére építik be, sőt tudod, hogy szólal meg ez a készülék. Sajna én már nem látok ilyen jól, de bele sem kötök más írásába. Ennyit erről az erőlködésről. Nevetséges a hozzászólásod, s a hozzáállásod. :shock:
Csatolmány:
11.jpg
11.jpg [ 139.59 KiB | Megtekintve 46882 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.29. 00:47 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Kedves Dyscus,

mindenek előtt idemásolnám a vitaindító hozzászólást, csak emlékeztetőként:
LKA írta:
na, ez is egy foscsoves, WIMA csatolokat hasznal, a tobbi alkatresz sem hajendnek nez ki (lomex filing)

https://positive-feedback.com/high-fide ... amplifier/
http://www.sztereomagazin.hu/tesztek/au ... 20i-1.html

bmeg, ilyet en is tudok csinalni, belerakok wimat es kesz a zenelo ekszerdoboz :lol:

ui: pedig nekik lenne penzuk masra is


Ha tudok magyarul olvasni és nincsen alapvető szövegértési problémám, akkor ebben a "csatolóként" kifejezés szerepel, sehol nincsen benne szó másféle funkcióról.

dys-cus írta:
"Bizony körül kellene, főleg, ha valaki ARC szakértőnek érzi magát, akkor aztán pláne."
Nos kopizd ide azon hozzászólásom ahol én azt írtam, hogy ARC szakértő lennék. Miért kell csúsztatni, hazudni? Hmmm? Ez a módi most itt?


Ha valaki körbehaknizza a netet az ARC utánépítéseivel, akkor talán elvárható lenne, hogy értse a berendezést és otthonosan mozogjon a kapcsolástechnikájában, ugye? Ezt pedig röviden úgy nevezik, hogy szakértő. Különben még a végén a 20000Ft-os kondit teszi a tápba szűrőnek és akkor kár érte...

dys-cus írta:
Tisztelt haverjaid nem beszéltek arról, hogy hol szar a Wima kondi. Akkor miért is baj arról írni, hogy komoly cégek is alkalmnazzák erősítőikben úgy általában?


Egyrészt a tisztelt hozzászóló nekem se kutyám se macskám, de végképp nem a haverom. Nem azért próbálom helyesbíteni a félremagyarázásaidat, mert bármi közöm lenne hozzájuk, egyszerűen csak arról van szó, hogy rühellem a jellemtelen öncélú támadásokat, különösen ha azok tudatlansággal párosulnak. És mint fent említeni volt szerencsém a vitaindítóban Wima csatolóról van szó.

dys-cus írta:
Megint csúsztattál


Ne vádaskodj alaptalanul. Nem szép dolog.

dys-cus írta:
Persze te erről a fotóról egyből látod, hogy az említett tipusú kondit az áramkör melyik részére építik be, sőt tudod, hogy szólal meg ez a készülék. Sajna én már nem látok ilyen jól, de bele sem kötök más írásába. Ennyit erről az erőlködésről. Nevetséges a hozzászólásod, s a hozzáállásod. :shock:


Igen látom a fotóról, hogy milyen funkciója van a kondiknak, mert elég sokat foglalkoztam ARC végfokokkal, és felismerem a képekről a Classic60/70 és a VT60 belsejét. Ezek után megnéztem a kapcsolási rajzukat és ennek megfelelően mertem ellent mondani neked. Tudod egy mondat, mint például "bocs ezt benéztem" sokkal hasznosabb lett volna.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.29. 08:48 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
LKA írta:
...... ui: pedig nekik lenne penzuk masra is


A működési modelljüket elnézve valaki rengeteg pénzt tolt abba a vállalkozásba. Azt pedig viszont is szeretnék látni. A csinos külső, külföldön versenyképes ár, a drágább versenytársakhoz mért hang .....

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.29. 08:50 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Discus mielőtt elmerülnénk a Wima kondik magasztalásába légy szíves azt is mutasd meg te miket használsz csatolónak, esetleg arról is írhatnál miért nem a Wimát. Így lenne kerek a kép.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.29. 09:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Krizsi írta:
Discus mielőtt elmerülnénk a Wima kondik magasztalásába légy szíves azt is mutasd meg te miket használsz csatolónak, esetleg arról is írhatnál miért nem a Wimát. Így lenne kerek a kép.

Kliszi! Nem magasztaltam, csak azt próbáltam előadni, hogy nem szarok. Ettől persze te magasztalhatod őket. Hidd el kpróbáltam már pár helyen a Wimát.. Meglehetősen sok erősítőt építettem már. Másokkal ellentétben. Nem csak SE-t. ;)
A fotón meg láthatod egymás mellett a csatolókat, amit most hallgatok.
Csatolmány:
20181012_133319.jpg
20181012_133319.jpg [ 391.23 KiB | Megtekintve 46769 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.29. 09:58 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Ha kérhetném: Krizsi.
A Wimát sosem magasztaltam, többször leírtam, a KT88-as topokban is, hogy kondi teszten erősen elvérzett, többen is leírták, hogy tápban bypassnak használják, oda jó is. Más pozicióba innét senki sem javasolta sosem. Én sem használtam csatolónak sosem, bár találkoztam olyan kiváló erősítővel amiben csatolónak volt. Igaz ez egy D class volt.
Itt te próbáltad bizonyítani, hogy szuper erősítőkben használják a Wimát, és beraktál egy halom képet ahol táp bypass volt a Wima, csatolónak pedig valami egész mást használtak. Pedig előzőleg a Wima csatolóként való használatáról volt szó. És érdekes mód te sem Wimát használsz csatolónak.

Egyedül a Qualitonban volt vélhetően csatoló pozícióban Wima.

Felesleges volt erős csúsztatással hergelned a társaságot. Ismét csak kötözködsz, ebből már nem tudsz jól kijönni.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.29. 09:59 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Krizsi írta:
LKA írta:
...... ui: pedig nekik lenne penzuk masra is


A működési modelljüket elnézve valaki rengeteg pénzt tolt abba a vállalkozásba. Azt pedig viszont is szeretnék látni. A csinos külső, külföldön versenyképes ár, a drágább versenytársakhoz mért hang .....
Hasonlóan látom én is. Az elvárt műszaki/megbízhatósági és üzleti szempontok alapján a Wimán kívül a Vishay csoport vagy KEMET/Epcos jöhetett volna számításba. Valószínűleg a fellelt források, és árak döntöttek.

Még egy szempont is létezik:
Amikor a készülékek már bevezetettnek tekinhetőek a megcélzott piacokon, ismertek, elfogadottak/kedveltek, egy idő után a célközönség tárt karokkal fogadja az "MK", "Special Edition" verziókat. Ezeket - gyakorlatilag - kereken nulla fejlesztási költséggel, nulla plusz gyártási költséggel, csupán csatolókondi-, vezetékek-, stb upgrade-del hatalmas plusz árréssel lehet eladni---> a legnagyobb biznisz a termék egész életciklusa alatt. Nem lennék meglepve, ha később felbukkannának ilyen modellek is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.29. 10:24 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
"Valószínűleg a fellelt források, és árak döntöttek"

1-2 euros csatolokondik a 4000-6000 euros cuccban :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.29. 10:25 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
LKA írta:
1-2 euros csatolokondik a 4000-6000 euros cuccban :oops:


Minden fillér számít, mert abból az 1-2Euróból 10-20 lesz, mire az eladásig jut a cucc...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.29. 22:29 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.08. 16:10
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Kondik és tesztek, csemegézni...


http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html

http://www.humblehomemadehifi.com/downl ... atings.pdf


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.30. 00:36 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Erősen hiányos ez a lista.
Azt mondjuk nem várhatjuk, hogy pl a remix kondik benne legyenek a tesztben, de ott kéne lenniük:
- orosz mindenféle csatolónak használt kondik, legyenek papírosak vagy teflonok, csillámosak
- Jensenek - alu, réz, ezüst
- Audio Note-ok
- Duelund ezüst
- trópusi halacskák …
Ezek helyett van egy rakás szemét. De hát ottfele biztosan más a fontosabb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.30. 09:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
Barth Ida írta:
Erősen hiányos ez a lista.
Azt mondjuk nem várhatjuk, hogy pl a remix kondik benne legyenek a tesztben, de ott kéne lenniük:
- orosz mindenféle csatolónak használt kondik, legyenek papírosak vagy teflonok, csillámosak
- Jensenek - alu, réz, ezüst
- Audio Note-ok
- Duelund ezüst
- trópusi halacskák …
Ezek helyett van egy rakás szemét. De hát ottfele biztosan más a fontosabb.


Ruszki van benne, de gondolom azért nem rak bele másokat mert csak hangfalba használja és csak 2,2uF / 3,3uF / 4,7uF / 10uF / 14,7uF méretben, a Duelund Ezüstöt páncél autóval kéne szállítani 14,7uF méretben... szóval a teszt nem a teljes realitást tükrözi, mert ami jó hangfalba pl Alumen az elégé csapnivaló csatolónak,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.30. 20:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Barth Ida írta:
Erősen hiányos ez a lista.

Engem hidegen hagy (nem hiányzik a messziről jött ember véleménye ;) )

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.30. 21:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Krizsi írta:
mielőtt elmerülnénk a Wima kondik magasztalásába

Kell-e ennél jobb ajánlólevél? 8-)


Csatolmányok:
Krizsi_Wima_MundorfSilvOil.png
Krizsi_Wima_MundorfSilvOil.png [ 90.04 KiB | Megtekintve 46656 alkalommal. ]

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.30. 22:20 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
bta írta:
Krizsi írta:
mielőtt elmerülnénk a Wima kondik magasztalásába

Kell-e ennél jobb ajánlólevél? 8-)


Ez a hozzászólás teljesen helyén van. Nem az MKP10-et méltatja, hanem arról szól, hogy egy hibával lehet egy másikat korrigálni. Egy fojtott, mosott hangú MKP10-el egy zörgős, hideg hangú rendszert, míg egy éles hideg hangú Mundoef Silver Oillal egy fedett édeskés hangú rendszert. Igaz az megírt kondikra jellemző hangkaraktert ott nem írtam le, az a szövegkörnyezetből igazából kitűnhet a figyelmes olvasónak.

De természetesen itt ez is, mint a teljes MKP folyam, itt off.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.30. 22:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
dys-cus írta:
Például Pipás barátom Studer stúdió magnója is tele van ilyennel. Persze lehet hülye a Vili Studer is, meg az ARC mérnökei is, de sebaj.

Mark Levinson első dolga volt, hogy az A80-ból kidobta a Vili-féle elektronikát ;)

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KT88 PP CFB
HozzászólásElküldve: 2018.11.30. 23:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Krizsi írta:
Nem az MKP10-et méltatja, hanem arról szól, hogy egy hibával lehet egy másikat korrigálni.

Az igazán figyelmes olvasónak inkább a fenti konklúzió többszörösen kiemelt alapját megkérdőjelező dolgok tűnnek ki;) Azt a Mundorfot mikor hasonlítottátok össze a nulla kondenzátorral? Volt ilyen teszt? Ott is élesnek hallatszott? Az ezüsttel egyébként sem árt óvatosnak lenni. Huncut fém, imád bohócot csinálni a mindent érteni akaró hifistából.

Másik Wima MKP ajánlólevél, régebbről:
Csatolmány:
G36_VSEmod_Wima.png
G36_VSEmod_Wima.png [ 51.01 KiB | Megtekintve 46594 alkalommal. ]

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2018.12.26. 21:33 
Offline

Csatlakozott: 2014.12.16. 22:46
Hozzászólások: 442
Tisztelt Urak!
Csöves RIAA korrektorba a visszacsatoló ágban milyen kondenzátort javasoltok? A pontos értéket 2-3 darabból lehet összemérni, eltérő típusok is szóba jöhetnek?
Polisztirol és polipropilén páros esetleg?......


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2018.12.26. 22:58 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
A bevált "jóhangú" gyári megoldások többsége polisztirén (0.5-2%-os) kondenzátorokat használ.
Hátrányuk az olvadási hajlam (óvatos forrasztás, kellő távolság a meleg alkatrészektől).

A "polisztirol" a BASF védjegye (volt?) egy módosított polisztirén fajtára.

Jó minőségben és tűrésben a szovjet K71-7 sorozat szerintem jó.

Én egyébként előszeretettel alkalmazok silver mica és teflon kondikat is ilyen pozíciókba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2018.12.27. 00:28 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Styrene - ez az angol neve, a magyar a sztirol. Elvileg ugyanazok. Talán a németektől vettük át a megnevezést? (Styrol) A sztirol név ellene megy a nomenklatúrának, mert valójában nem alkohol, mint ahogy az "-ol"-oknak lenniük kellene.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2018.12.27. 10:11 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
https://en.wikipedia.org/wiki/Styrene

In 1839, the German apothecary Eduard Simon isolated a volatile liquid from the resin (called storax or styrax (Latin)) of the American sweetgum tree (Liquidambar styraciflua). He called the liquid "Styrol" (now: "styrene").


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2018.12.29. 00:01 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Cyklon írta:
Tisztelt Urak!
Csöves RIAA korrektorba a visszacsatoló ágban milyen kondenzátort javasoltok? A pontos értéket 2-3 darabból lehet összemérni, eltérő típusok is szóba jöhetnek?
Polisztirol és polipropilén páros esetleg?......
A felsorolt styro, csillám, teflonon kívül talán még érdemes lehet NP0 kerámiával is próbálkozni szerintem...
A kis hőfokfüggés, kis veszteség, lineáris viselkedés a legfontosabb szempontok (utóbbi nagyobb feszültségűeknél kedvezőbb) -tudtommal-. :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2018.12.29. 09:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Barth Ida írta:
A sztirol név ellene megy a nomenklatúrának, mert valójában nem alkohol, mint ahogy az "-ol"-oknak lenniük kellene.

Nem értek a nevezéktanhoz, viszont -ol végződésűnek látom a fenolokat és benzolgyűrűs vegyületeket is. Utóbbinál kezd egy kicsit bonyolódni a dolog, talán aszerint, hogy az adott molekula milyen jellemzőjét tartja fontosabbnak a tudomány. Remélem, jól foglaltam össze;) BÚÉK!

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2020.02.12. 19:37 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Az interneten beleakadtam ebbe az oldalba: https://www.superzvuk.cz/produkty.html
Úgy tűnik jó minőségű réz-papír-polipropilén kondikat gyártanak.
Valaki esetleg már próbálta ezeket a kondikat?


Csatolmányok:
Cz.jpg
Cz.jpg [ 99.7 KiB | Megtekintve 38976 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2020.02.12. 21:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.09.08. 20:11
Hozzászólások: 300
....erre én is kiváncsi lennék! :o


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2020.02.13. 16:54 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Hogy össze lehessen hasonlítani az árakat:
KPCU01H510J KPCU-01 1,0uF 5%/600V 1261,81Czk =17163Ft

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2020.02.13. 23:47 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
17.163 HUF-ért, ha van időnk, egész jó félvezetős erősítőt lehet találni. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2020.02.14. 11:29 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Állítólag a magasabb feszültségű csatoló kondenzátoroknak jobb a hangja, mint a kisebb feszültségűeknek...
Valaki csinált már olyan fülelő próbát, hogy 1db valamilyen kondi helyett, ugyanolyanokból (soros-párhuzamos kötésű csoportból) ugyanakkora kapacitást rak ki (csak nagyobb összfeszültségre)? :oops:
Ha igaz a fenti teória, akkor elvileg jobban kéne szólnia a csoport kondenzátornak is, mint 1db simának -szerintem-. :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2020.02.14. 14:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
DöG írta:
...1db valamilyen kondi helyett, ugyanolyanokból (soros-párhuzamos kötésű csoportból) ugyanakkora kapacitást rak ki...
A soros kötögetéssel az a baj, hogy a szivárgásuk alapján fog beállni rajtuk a dc feszültség, ezt el lehet kerülni bizonyos applikációkban párhuzamos ellenállásokkal (feszültség osztóval), de csatolónál valószínűleg nem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2020.02.14. 18:23 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
mzperx írta:
DöG írta:
...1db valamilyen kondi helyett, ugyanolyanokból (soros-párhuzamos kötésű csoportból) ugyanakkora kapacitást rak ki...
A soros kötögetéssel az a baj, hogy a szivárgásuk alapján fog beállni rajtuk a dc feszültség, ezt el lehet kerülni bizonyos applikációkban párhuzamos ellenállásokkal (feszültség osztóval), de csatolónál valószínűleg nem.
Én ~0Vdc-nél gondoltam a kísérletet, hogy a DC eloszlás ne kavarjon bele a kísérletbe. :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2020.02.14. 23:20 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Úgy gondolom, hogy a "jobb hangot" a mechanikai kivitelnél kell keresni. Vastagabb fólia, a rétegek mechanikai szilárdsága ....... ezeket nem lehet soros kapcsolással javítani, inkább csak rontani.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2020.02.15. 09:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
DöG írta:
Állítólag a magasabb feszültségű csatoló kondenzátoroknak jobb a hangja, mint a kisebb feszültségűeknek...
Valaki csinált már olyan fülelő próbát, hogy 1db valamilyen kondi helyett, ugyanolyanokból (soros-párhuzamos kötésű csoportból) ugyanakkora kapacitást rak ki (csak nagyobb összfeszültségre)? :oops:
Ha igaz a fenti teória, akkor elvileg jobban kéne szólnia a csoport kondenzátornak is, mint 1db simának -szerintem-. :?

Van egy jellemző tulajdonsága a fólia kondenzátoroknak. A slew-rate (rise time) annál rövidebb-meredekebb, minél kisebb a kapacitás értéke illetve minél nagyobb a névleges DC feszültsége. Persze van még ezt befolyásoló szerkezeti és főleg dielektrikum tulajdonság is. Ezt a fajta "tapasztalati" összefüggést szépen mutatják a WIMA adatlapok.
Vagyis néhány uF csatoló kondinál ne jelentkezzen annak sebessége általi jel modulálás, torzítás, ezért érdemes nagyobb feszültségű kondikat ehhez választani. Ezt (is) igazolandó pl a Mundorf supreme sorozata 600V-tól felfele készülnek nem csak csöves áramköri alkalmazáshoz.
Feltételezem ez a fajta összefüggés részben érvényes lehet az elkókra is, ha bár elkóval soha nem lehet akkor slew-rate-t elérni mint fólia kondival.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 523 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség