audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 07:28

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: GM70 SE
HozzászólásElküldve: 2011.11.29. 22:04 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Belekezdek egy ilyen ámokfutásba, a kérdésem az lenne a tudoroktól hogy mi az a legkisebb anódfesz amit még lehet használni büntetlenül? :mrgreen: Természetesen a kapcsolás most sem lesz hagyományos és DC csatolt lesz a z aranyos.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GM70 SE
HozzászólásElküldve: 2011.11.29. 22:14 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
850V alatt még nem láttam kapcsolást. Általában 1-1.1 KV-al használják.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GM70 SE
HozzászólásElküldve: 2011.11.29. 22:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
"Minimum required plate voltage. GM70 works fine at 800V "
Itt ezt írták:
http://www.jacmusic.com/nos/GM70/index.htm
Gondolom, ha nem kell 43W, hanem kevesebb is elég esetleg, akkor a kisebb fesz. is szóba jöhet.
Valószínűleg az elektron 800Vos alkalmazásban sem fog leesni, amíg a fűtőszáltól az anódig elér.

Találtam neked egy DC csatolt kapcsolást, valami ilyesmire gondoltál?
Jó lenne egy vázlatot látni a te elképzelésedről.


Csatolmányok:
GM70 dc.JPG
GM70 dc.JPG [ 61.54 KiB | Megtekintve 34570 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GM70 SE
HozzászólásElküldve: 2011.11.29. 23:27 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
A nagyfesz mindenképpen kell, de hogy mennyire nagy, fontos kérdés, hogy rácsáramos meghajtás megengedett-e. (Nem vagyok tudor 8-) )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GM70 SE
HozzászólásElküldve: 2011.11.30. 11:06 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
GA2 írta:
"Minimum required plate voltage. GM70 works fine at 800V "
Itt ezt írták:
http://www.jacmusic.com/nos/GM70/index.htm
Gondolom, ha nem kell 43W, hanem kevesebb is elég esetleg, akkor a kisebb fesz. is szóba jöhet.
Valószínűleg az elektron 800Vos alkalmazásban sem fog leesni, amíg a fűtőszáltól az anódig elér.

Találtam neked egy DC csatolt kapcsolást, valami ilyesmire gondoltál?
Jó lenne egy vázlatot látni a te elképzelésedről.

A kapcsolás már meg van, igazából csak az anódfesz miatt kérdem mert a trafót olyanra tekertetem. A teljesítményt kb:15W ra fogom beállítani, nem kel több meg túlhajtani sem akarom. Ill. így költséghatékonyabb a megvalósítása. Rácsáramos meghajtás nem lesz. A 800V nekem is szimpi, amit én láttam idáig azok 650-1200V köztiek voltak. Az egyik katalógusban 600V alsó limitet láttam, persze elketyeg ez a cső akármijein kis feszültségen csak ugye a kapott hangra az mijen hatással van?! Ja és még valami a kimenőtraficsek 7.5K lesz.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GM70 SE
HozzászólásElküldve: 2011.11.30. 11:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT! Úgy tudom, hogy a GM70-nek 10k az optimális illesztő ellenállása. Ne vedd le 7,5k-ra, mert igaz, hogy dinamikusabban fog szólni, de viszont nyers, rikácsoló lessz a hangja. Ez a magasabb torzítástól van. Mindig a lehető legmagasabb Ra értéket válaszd. Hidd el meghálálja. Van eladó AN 211-em. Nem érdekel?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GM70 SE
HozzászólásElküldve: 2011.11.30. 11:21 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Szerintem 800V alá ne menj, illeszd alul.

Közben Dscus is erre utalt

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GM70 SE
HozzászólásElküldve: 2011.11.30. 11:30 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Oké! a trafó kérdés képlékeny, akár lehet 10K is. A 211-el nem akarok foglalkozni, azt az élvezetet másoknak hagyom meg.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GM70 SE
HozzászólásElküldve: 2011.11.30. 11:47 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Ha alul illesztesz nem árt meg ha a tápfesz magasabb.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GM70 SE
HozzászólásElküldve: 2011.11.30. 23:41 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Megnéztem a cső adatlapját.
Ha alacsony feszültségen (pl. 600V) akarod működtetni, egyenes görbeszakaszt brutális 200mA-es áramnál találsz (ekkor még a 125W-os disszipációs korlát alatt vagy). Na, ezt kell átkergetni a csövön és a kimenő trafó primerjén is. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GM70 SE
HozzászólásElküldve: 2011.12.01. 00:52 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Ezért kérdeztem a rácsáramos kivitelt. Kisebb tápfesz, kisebb Ra, stb. Erős meghajtás, ha már úgy is DC csatolt a terv szerint. Az összes nagyfeszcsőnek, az újabb orosz utángyártásúaknak is miért adják meg +50-től +100 voltig a jelleggörbét? Mert alkalmasak a rácsáramos meghajtásra. Csak észrevétel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GM70 SE
HozzászólásElküldve: 2011.12.03. 13:46 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
A GM70-et DIREKT rácsáramos üzemre tervezték, nem véletlen, hogy az eredeti adatlapján lévő görbék szimmetrikusak a 0V-os rácsfeszültség görbére. De láttam már mindenféle fake görbéket is, amikkel az amatőröket szokás átverni.

Akár 450V-os anódfeszültségig is le lehet menni, de akkor igen combos meghajtás kell, mert a jel félperiódusa a +tartományba esik, a csúcs környékén olyan rácsárammal, amihez komoly W-ok kellenek. Bizony akár 3-9W-is kellhet, de 40W fölött is ki lehet venni a kapcsolásból. Jó néhány éve csináltunk ilyet, de végülis nem tetszett az eredmény - de akkoriban még nem voltak jó trafóink. (mármint olyanok, amik nekünk is tetszenek, mert mások véleménye itt nem játszik) 800V alatt kell a kis impedanciás meghajtás, ha értékelhető teljesítmény kell (15W) mert át kell tolni a meghajtó jel egy részét A2-be. Még 650V-os feszejnél is kijön a 15W, ha katódkövetős a hajtás. Feljebb, 1000V környékén már nem kell a katódkövető a teljesítményhez, de kell a hanghoz! Nagy az a GM70 rács, kell a kapacitív feltöltéshez az energia. Hallottam már párszor különféle GM70-es megoldásokat, de nem igazán tetszettek, mindig erőtlennek éreztem, pedig ott volt a teljesítmény, csak mégse tudott megindulni. Szóval kell a rácsáram, de 50V-ig szerencsére pár mA kell csak, onnan durvulnak el a dolgok.

A kimenő impedanciánál nem igaz, hogy 10k általánosan optimális lenne. Jó 1000V környékére, vagy feljebb kicsivel, de 600V környékére csak 6-7k kell, 1500V-ra meg 12k. Tervezni kell!

A 200mA-es anódáram se olyan nagy gond, mert ahhoz le kell venni a kimenő primer impedanciát, az meg kisebb menetszámot, kisebb mágnesezést jelent.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GM70 SE
HozzászólásElküldve: 2011.12.03. 19:45 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Hát ez remek, végre valaki aki nem csak katalógusban látott ilyen csövet. :) Köszönöm a tapasztalatokat.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GM70 SE
HozzászólásElküldve: 2011.12.05. 08:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
DHT írta:
Hát ez remek, végre valaki aki nem csak katalógusban látott ilyen csövet. :) Köszönöm a tapasztalatokat.

Egy sztereotip kérdés. Tulajdonképpen mit szeretnél elérni (mást) ezzel a GM70-es projektel, mi a célod a kísérletezés élményén túl. Kérdezem ezt azért is, mert alig-alig látok olvasok fórum szerte megelégedett DIY-ert aki GM70-el építkezett. Talán a GM70 nem optimális a jó csöves hangra? Persze nem a kedved akarom elvenni, csak talán ez is szempont lehet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GM70 SE
HozzászólásElküldve: 2011.12.05. 12:13 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
istvan01 írta:
DHT írta:
Hát ez remek, végre valaki aki nem csak katalógusban látott ilyen csövet. :) Köszönöm a tapasztalatokat.

Egy sztereotip kérdés. Tulajdonképpen mit szeretnél elérni (mást) ezzel a GM70-es projektel, mi a célod a kísérletezés élményén túl. Kérdezem ezt azért is, mert alig-alig látok olvasok fórum szerte megelégedett DIY-ert aki GM70-el építkezett. Talán a GM70 nem optimális a jó csöves hangra? Persze nem a kedved akarom elvenni, csak talán ez is szempont lehet.

Több célja is van, az egyik a a kíváncsiság, hogy én mit tudok kicsikarni hangilag ebből a csőből nem szokványos kapcsolással. A jelenlegi 300B épített erősítőmmel elégedett vagyok , nem annak leváltását célzom meg. Régi álmomat szeretném megvalósítani ezzel hogy építek egy izmosabb SE-t. A csöves hangot én kifejezetten nem szeretem, ezt mondom úgy hogy kizárólag csővel építkezem, de az általam alkalmazott kapcsolások mégis valahogy ellent mondanak az általánosan elterjedt véleménynek. Szeretem a precíz pontos gyors hangképet színezés nélkül. A hagyományos csöves kapcsolások SZERINTEM erre nem képesek.Na jó bevallom, hájend házimozi! az 5W kevés a falak kidöntéséhez. :lol:

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GM70 SE
HozzászólásElküldve: 2011.12.05. 12:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Akárhogy csűrjük csavarjuk a csöves hang az marad csöves hang. Viszont lényeges ebben az hogy minél inkább közeledjen a természetes, színezetlen tehát minél kevesebb hibát tartalmazó hanghoz, és ez utóbbi igaz a vákuumos és szilíciumos világra is. Az is örök dilemma, a csövek kívánják a nagyobb hatásfokú hangfalakat egyszerű hangváltóval, szóval és tettel nehéz a nyugvópontot megtalálni. Csábító ennek a GM70-nek a 125W max anóddisszipációja, relatíve nagy kivehető teljesítménye, de azért gondolj bele, ez a méretében nem túl nagy cső forró üzemű, katalógus adat szerint 1000 üzemórás, azt nem nem tudom pontosan hogy ez tisztán határ teljesítményen értendő-e. És a meghajtása, pláne rácsáramosan.....
Mi lenne ha az izmosság irány érdekében megpróbálnád a PP-t, persze ott a DC csatolás nem hozható össze, bár ki tudja. Nem minden az SE és a DC csatolás sem, lehet azok nélkül is jó hangot kihozni.
Talán majd egyszer füleld meg az én PP-met is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GM70 SE
HozzászólásElküldve: 2011.12.05. 21:56 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Ha kicsit figyelmesebben olvastad volna az elejét láthatod hogy a cél 15W és nem 43W, ez erősen befolyásolja a cső élettartalmát. Én az ámokfutásomat anno PP-vel kezdtem de nem érzek késztetést hogy építsek PP, nem hallottam olyat amit otthon szívesen hallgatnák (beleértve az ARC és társait is). A tiédet még nem hallottam és kíváncsi vagyok rá nagyon, de az a prjekt eléggé borsos árú :cry:

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GM70 SE
HozzászólásElküldve: 2011.12.05. 22:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Értem amit mondasz, és tudom a választ is amit ezután írsz, gondolsz. Úgy tűnik a SE amit eddig építettél, tekertél, variáltál sem elégítette ki az elvárásodat. Kérdezem, hallottál GM70-el SE-ben, ami már tetsző volt? Feltételezem nem. Ha igen akkor bocs.

Másik, nem tudom pontosan hanyadik változatot építed, másik cső, másik kimenő, másik táp, másik dobozzal? Tudom az építés alkotás öröme újból és újból...
Ez utóbbit csak azért hozom, mert említed a költséget ...
Ha az én borsos árú csövem EML 520B SE-ben 27W outputra képes max, mégis csak közelebb van a jobb fajta 300B-hez, megbízható, hosszú élettartamú, jó hangúnak mondják. Az enyémben 2db dolgozik, 55W-ra képes, ezt én 35W maxig terhelem. Amiben eléggé kilógok a sorból az, hogy nincs kényszerem a cserélgetésre és utánépítésre, ehelyett zenéket gyűjtök, többségében klasszikust.
Azért kíváncsian várom a GM70 eredményt, és nem csak kísérletet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GM70 SE
HozzászólásElküldve: 2011.12.06. 08:41 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Kicsit figyelmesebben olvass és akkor nekem sem kel magamat ismételnem.
Ez a GM70 projekt nem a jelenlegi leváltására készül. A 300B SE ampom meg marad abban a felállásban ahogy elkészült, maximálisan elégedett vagyok a hangjával és az alkatrész bázisa is kivalló.
Az alkotás örömétől meg nem akarom magam megfosztani, de hogy válaszoljak kérdéseidre ,én mikor belekezdtem a 300B projektbe nem azért építettem mert hallottam olyan jót hogy azt mondtam volna magamnak hogy ezt a hangot mindenképp akarom otthonra, mert akkor azt a kapcsolást valósítottam volna meg és nem a jelenlegit ami teljesen egyedi SE alkalmazásban.
GM70 erősítőt hallottam már szólni és nem tetszett, de nem akadály számomra hogy építsek ilyen csőből erősítőt, ez amolyan kihívás számomra.
Azért ez nem olyan drága dolog mert az alkatrész bázis nagy része rendelkezésre áll idehaza, nálad meg csak a csőkészlet 1misi + a drága trafók. Tehát az más dimenzió ár kérdésében.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GM70 SE
HozzászólásElküldve: 2011.12.06. 09:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Szoktam figyelmesen olvasni, és talán te is. Én nem mondtam hogy építsd meg az enyémhez hasonlót, csak kutakodtam a szempontjaid iránt és említettem egy neked elegendő teljesítményt SE-ben is garantáló végcsövet, ami nem olcsó, ez igaz. A PP-t meg azért említettem, mert az SE sem az egyetlen megoldás a jó hangra, pláne ha egy keveset lépni akarsz felfele a teljesítményben. Ha GM70-el nem igazán a "jó hang" keresése célod, csupán kicsit több teljesítmény, meg hátha kijön belőle valami .. akkor tényleg felesleges az elemezgetés részemről.

A csőkészletem nem "misi" ez költői túlzás részedről, elővettem a számlát 2005-ből, 2230EUR volt a 10db DHT cső, akkor 245Ft volt az EUR. Azóta sajna feljebb mentek az EML csövek árai, talán azért is mert talán a minőséget megfizetik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GM70 SE
HozzászólásElküldve: 2011.12.06. 11:34 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Jól el beszélgetünk mi itt egymással :) Természetesen jó hang van megcélozva. Az 520B nagyon szimpatikus cső de "sajnos potom" 710 euró párja :? Nem tulzás az a "misi" a jelenlegi ár össz csőkészletedre 2931 euró :cry: szállítással 900e ft fölött van, na mindegy.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GM70 SE
HozzászólásElküldve: 2011.12.06. 14:47 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Egyre jobban kezd érdekelni engem ennek a készülő erősítőnek a kapcsolási rajza.
Be lehet ide illeszteni, vagy titkos esetleg?

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GM70 SE
HozzászólásElküldve: 2011.12.06. 21:28 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Az egyik variáció nem, a másik igen mert más szellemi tulajdona és a közléséhez nem járult hozzá.
Amit látsz az egy cascode amp, ezt anno megépítettem más csőkészlettel és nagyon bejött a hangja, az elméleti vázlatot talán 6C4C kolléga rakta föl a régi fórumon. Egy hátránya van hogy kb a fele teljesítményt lehet kivenni hangfrekis célra a hagyományos kapcsolással szemben, de akapott hang az garantáltan kárpótol ;)


Csatolmányok:
GM70.jpg
GM70.jpg [ 49.57 KiB | Megtekintve 34115 alkalommal. ]

_________________
72 audio
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GM70 SE
HozzászólásElküldve: 2011.12.07. 08:27 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Érdekes kapcsolás!
Alul miért EL12 van? Nem lenne jobb oda is DHT-t tenni? Viszont elég szépek az EL12 trióda jelleggörbéi. Ez már egy kipróbált kapcsolás? Csak arra gondolok elég-e a meghajtó feszültség?
Pld. ha bemegy 1V, az EL12 erősít kb.10et, a GM70 kb.5öt az 50V. Ez vajon elég a teljes kivezérléshez?

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GM70 SE
HozzászólásElküldve: 2011.12.07. 14:49 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
GA2 írta:
Érdekes kapcsolás!
Alul miért EL12 van? Nem lenne jobb oda is DHT-t tenni? Viszont elég szépek az EL12 trióda jelleggörbéi. Ez már egy kipróbált kapcsolás? Csak arra gondolok elég-e a meghajtó feszültség?
Pld. ha bemegy 1V, az EL12 erősít kb.10et, a GM70 kb.5öt az 50V. Ez vajon elég a teljes kivezérléshez?

Nyilván 1V bemenő jel nagyon karcsú, legalább 6V-van szükség,az EL12 G1-re 7V fesz mehet max. ennek a csőnek kb 18mü-j jelen kapcsolásban. Mehetne DHT is csak akkor egy +fokozat mindenképpen be kel hogy kerüljön a meghajtó cső elé, mert azok a DHT csövek amik nagy áramot tudnak a fesz erősítésük nagyon kicsi. Jelen esetben az egyszerűségre megyek rá, minimáll koncepció.Ez egy kipróbált kapcsolás, részemről más csőkészlettel (EL55, 6C45C) és egy másik fórumtársunk jóvoltából talán EL6 és 211 csőkészlettel.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: GM70 SE
HozzászólásElküldve: 2011.12.10. 11:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.08.15. 21:12
Hozzászólások: 9
istvan01 írta:
DHT írta:
Hát ez remek, végre valaki aki nem csak katalógusban látott ilyen csövet. :) Köszönöm a tapasztalatokat.

Egy sztereotip kérdés. Tulajdonképpen mit szeretnél elérni (mást) ezzel a GM70-es projektel, mi a célod a kísérletezés élményén túl. Kérdezem ezt azért is, mert alig-alig látok olvasok fórum szerte megelégedett DIY-ert aki GM70-el építkezett. Talán a GM70 nem optimális a jó csöves hangra? Persze nem a kedved akarom elvenni, csak talán ez is szempont lehet.



Sokat dolgoztam a GM 70 erősitőmön, azóta is mióta az utolsó triódás talin részt vettem vele. Most jutottam el odáig, hogy elégedett vagyok a hangjával, teljesitményével. Épitettem azóta másikat is, szerintem érdemes foglalkozni a csővel, csupán táp és meghajtás kérdése mit fog produkálni. Szerintem nem marad el a 300 B mögött. A második ilyen erősitőmben pillanatnyilag a 3. táp megy, de még nem vagyok vele elégedett. Ha azt veszem, hogy az anyagköltsége sem falrengető, nem szabad leirni.
Viszont érdemes megnézni, az ember hova nyúl, esetenként megrázó élményben lehet része.
Szivesen felajánlom a meghallgatását minden Zalaegerszegen járónak!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 63 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség