audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2018.08.17. 20:59

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 355 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Single Board Computer megoldások
HozzászólásElküldve: 2018.07.20. 14:52 
Kiemelt Tag

cyberpalko írta:
Es 9018k2m -nek és sima 9018-nak tud valaki részletes datasheetet mert kellene pár adat ami alapját adná a trafó kimenetnek...Van olyan leirás ami azt mondja fesz és áramos is lehet de több adatot nem találtam egyenlőre...
ez elárulja, hogy mi van a kimeneten:
Differential current output is equivalent to a differential voltage source in series with a 781.25Ω
resistor. The differential voltage source has a peak-to-peak output range of 3.05V (0.924*AVCC)
and an output offset of 1.65V (AVCC/2).

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.07.20. 22:00 
Fórumtag

Nézegetve az mpd rtopt forrását - történetesen az mpd-0.18.9-rtopt - rábukkantam két új opcióra.

A realtime_option szekcióba fölvehető az "io_priority", illetve a kimenetekhez megadható egy "timerslack" változó.
Valahogy így:
Kód:
realtime_priority {
          ...
          ...
         io_priorty    "FIFO:50"
}

audio_output {
                                type     "alsa"
                             ...
                            ...
                               timerslack    "50"
                        }

Mindkét beállítás a linux kernel real-time alrendszerét hangolja. A timerslack értékének változtatása kifejezetten jól hallható.

( Az optimalizált mikrogép hangja köröket ver a "megszokott" arm-es holmikra. Természetes, közvetlen abszolút nem tolakodó, erőteljes stabil hangot proukál. A tere elképesztően jó - ebben biztos szerepük vannak a NOS dac-oknak is - erre mindenki azonnal fölfigyel. Minden vendégem így, vagy úgy megjegyzi a tér kiterjedtségét, három dimenziósságát még azok is akik erről a dologról semmit sem tudnak. )

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.07.22. 11:35 
Fórumtag

Az mpd-nek valahonnan a 0.19 sorozattól kezdve nincs szüksége arra, hogy föl legyen csatolva nas által exportált zene könyvtár.
A music_directory megadható nfs://host/mgosztás illetve smb://host/megosztás alakban.

Kisérletezgetve a különféle mpd verzíókkal ( 0.17.xx-rtopt, 0.19.xx-rtopt, 0.20.xx-rtopt ) azt tapasztaltam, hogy a fenti formàtumú beállításokkal jelentősen javul a hangzás. Lecsatolva a nas megosztását tovább javulás érhető el - szerintem nem is kicsi...
Arra figyelni kell, hogy a nas-on engedélyezve legyen a vendég hozzáférés a megosztáshoz - az mpd guest-ként próbálja elérni a hálózati tárolót. ( Gyanítom, hogy a lejátszó így megszabadul egy csomó a hálózati fájlrendszert érintő adminisztrációtól - csökken a folyamatok közti "interferncia". Ha jól sejtem a helyi adattárolás elhagyása még inkább áldásos hatású. )

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.07.30. 18:06 
Fórumtag

Fordítottam néhány rtopt patch-elt mpd verziót Allwinner H2/H3 alapú gépekre. (Orange Pi One, Zero, Pc, Banana M2+ stb) Armbian alapokon -Debian Jessie, illetve Stretch. Aki kedvet érez kipróbálni mpd-0.16.1-rtopt, mpd-0.17.1-rtopt, mpd-0.18.6-rtopt, mpd-0.19.12-rtopt, 0.20.18-rtopt verziókat, azoknak megadom a binárisokat a hozzájuk tartozó config fàjlokkal együtt. Más eszközökre (Málna, vagy x86) nem csináltam, de kis odafigyeléssel általában gond nélkül elkészíthetőek minden platformon a korábban leírtak szerint.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.08.12. 16:04 
Fórumtag

Az mpd-nél fordítási opció az IO eszközök kezelésének módja. Választható, hogy poll, vagy epoll mechanizmuson keresztül kezelje az mpd az eszközöket. ( az epoll Linux specifikus dolog, a select, poll eljárások egy módosulata, a részletekről a Google rengeteget tud ).
mpd-0.20.18-rtopt verzióval kisérleteztem.
Fordítottam két mpd-t. Az egyiket --with-pollmethod=poll a màsikat --with-pollmethod=epoll opcióval konfigurálva.

A két verzió jól hallhatóan eltérő hangot produkál.
Az epoll-t használó feszesebb, precízebbnek, és hangosabbnak(!) hallatszik, a másik áramlóbb, kevésbé tolakszik, nyugodtabb, ha úgy tetszik unalmasabb.
Hogy melyik a jobb az nem is lényeges - az epoll-os verzió jobban adja el magát első hallásra, nyüzsgőbb, izgágább, elevenebb? ez nem biztos, hogy jó jel -, inkább a levonható következtetés az ami kicsit "aggasztó". Két hasonló rendszerhívás között simán hallható a különbség... Igaz, egy végletekig lecsupaszított rendszeren.

( Időzítés ingadozás Gondolom én )

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 355 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]