audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2018.06.20. 11:17

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4370 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 84, 85, 86, 87, 88
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.06. 19:13 
Kiemelt Tag

tritosine írta:
Nevada írta:
Csak én érzem így, vagy tényleg drasztikusan visszaesett a kínálat a népszerű (0805, 0603) MLCC kondikból...? Pl. 100nF, Farnell.

Hypexesek írták hogy hiány van ,

Idézet:
Unfortunately the current situation in the component market is very bad. Some easy to get components are having unrealistic high lead times, 32 weeks for passive SMT capacitors seems to be common now a days. The reason is the strong electrification of our economy (electric cars, more electronics in cars, windmills, solar panels, IOT, etc.)

http://www.diyaudio.com/forums/class-d/ ... ps-66.html

Ilyen hirtelen...? Miért pont most...? Mi lehet a háttérben, vajon... (mert nem hiszem, hogy a februári kínai újév az oka)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.06.06. 20:40 
Alapítótag

Tippre volt náluk elég pénz az ökomaszlag meg technofiliás agyzsibbasztó pályázatokból nem csak készletet kipucolni de még termelést lekötni is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.06.06. 22:36 
Kiemelt Tag

Nevada írta:
tritosine írta:
Nevada írta:
Csak én érzem így, vagy tényleg drasztikusan visszaesett a kínálat a népszerű (0805, 0603) MLCC kondikból...? Pl. 100nF, Farnell.

Hypexesek írták hogy hiány van ,

Idézet:
Unfortunately the current situation in the component market is very bad. Some easy to get components are having unrealistic high lead times, 32 weeks for passive SMT capacitors seems to be common now a days. The reason is the strong electrification of our economy (electric cars, more electronics in cars, windmills, solar panels, IOT, etc.)

http://www.diyaudio.com/forums/class-d/ ... ps-66.html

Ilyen hirtelen...? Miért pont most...? Mi lehet a háttérben, vajon... (mert nem hiszem, hogy a februári kínai újév az oka)

Dübörög az ipar, durva alkatrész allokáció van, komolyabb mint legutóbb, gyakorlatilag a passzív alkatrészeket is utolérte, nagyobb értékű kerámiáknál különösen nagy hiány. Nap mint nap alkatrész kiváltással kell bajlódni, de ha egyszer valami eltűnik, akkor mindenki más is alternatívára kényszerül, ami miatt az is rögtön eltűnik. A legdurvább helyzet a memória csipeknél van, szállítási határidejük több mint egy év is lehet, ha egyáltalán kap az ember visszajelzést:)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: V4 végfok
HozzászólásElküldve: 2018.06.07. 10:05 
Adminisztrátor

Pár éve volt egy "hangminőség javító világra szóló magyar találmány". Kis dobozka amit az erősítő kimenete és a hangfal közé kellett beiktatni. Jó sok pénzt kértek érte. Az egyik HES-en demózták. Balszerencséjükre betévedtünk Tunermannal meghallgatni :).
Feldúsult, részletgazdagabb tér, sok új részlet, nyugisabb hang. A nyugisabbat én inkább döglöttebbnek mondtam. Elveszett a zenéből az izgalom. A dinamika erősen beszűkült. Tuneman elemezte ki, hogy beszűkült dinamika -> kisebb membrán mozgás -> a hangszóró jobban leközvetíti a részleteket.
A HES után nem sokkal valaki, valahol megröntgenezte, kikerültek a netre a részletek. Kiöntött gyanta "doboz", csak egy vékony drót volt benne. Egy rövid szakaszon erősen leszűkítették a hangfalkábelt, ez volt a működési elve. Tulajdonképpen a biztosíték ugyanez. Hogy aztán hol van, azon a ponton hogy fejti hatását, az már egy egész más történet, de lehet, hogy ugyanaz az alapelv érvényesül a biztosítékoknál is. Lehet is venni hájend biztiket aranyárban.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.06.07. 13:06 
Alapítótag

http://www.lizardwizardaudio.com/news_hu.html

Csatolmányok:
lizard_wizard2.jpg
lizard_wizard2.jpg [ 42.81 KiB | Megtekintve 824 alkalommal. ]
lizard_wizard1.jpg
lizard_wizard1.jpg [ 48.11 KiB | Megtekintve 824 alkalommal. ]
Lizard_Wizard_Audio.jpg
Lizard_Wizard_Audio.jpg [ 37.77 KiB | Megtekintve 826 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.06.07. 16:54 
Kiemelt Tag

Krizsi írta:
Pár éve volt egy "hangminőség javító világra szóló magyar találmány". Kis dobozka amit az erősítő kimenete és a hangfal közé kellett beiktatni. Jó sok pénzt kértek érte. Az egyik HES-en demózták. Balszerencséjükre betévedtünk Tunermannal meghallgatni :).
Feldúsult, részletgazdagabb tér, sok új részlet, nyugisabb hang. A nyugisabbat én inkább döglöttebbnek mondtam. Elveszett a zenéből az izgalom. A dinamika erősen beszűkült. Tuneman elemezte ki, hogy beszűkült dinamika -> kisebb membrán mozgás -> a hangszóró jobban leközvetíti a részleteket.
A HES után nem sokkal valaki, valahol megröntgenezte, kikerültek a netre a részletek. Kiöntött gyanta "doboz", csak egy vékony drót volt benne. Egy rövid szakaszon erősen leszűkítették a hangfalkábelt, ez volt a működési elve. Tulajdonképpen a biztosíték ugyanez. Hogy aztán hol van, azon a ponton hogy fejti hatását, az már egy egész más történet, de lehet, hogy ugyanaz az alapelv érvényesül a biztosítékoknál is. Lehet is venni hájend biztiket aranyárban.

Én is ott voltam... :P szép kis alak vagy :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.06.07. 19:46 
Adminisztrátor

DHT írta:
Én is ott voltam... :P szép kis alak vagy :lol:

Tudod ahogy öregszem mindenem romlik, csak az erkölcseim javulnak :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.06.12. 11:19 
Adminisztrátor

Krizsi írta:
A gyerekem nixie csöves csodát akar csinálni. Tudtok valahol (esetleg foglalattal együtt)?

Ezer hála és köszönet ttshungarynak az önzetlen segítségéért !

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.06.12. 12:55 
Fórumtag

Krizsi írta:
Krizsi írta:
A gyerekem nixie csöves csodát akar csinálni. Tudtok valahol (esetleg foglalattal együtt)?

Ezer hála és köszönet ttshungarynak az önzetlen segítségéért !

Nekem nincs mit. Csak lássad a végterméket.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.06.17. 17:09 
Kiemelt Tag

Ügyes kis csaj ez a Natashka :lol:
https://www.youtube.com/channel/UCGrIdq ... 8X8oPhanMA

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: Tegnap, 05:44 
Kiemelt Tag

Nagy a gáz az egyik fogammal, ki kell húzni. Fogorvos már rögtön két fogra felfogatható koronát ajánlott 100e+-ért, de nekem van jobb ötletem. Fogszabályzással lehet, hogy el tudom tüntetni. Ez van. Az meg még drágább lesz, szóval fogalmam sincs, hogy alakul a dobozprojekt. Meg a kolléga már épp kiakarja magát b*szatni a munkahelyéről, csak ne, hogy többen repüljenek azonnal... De lehet, hogy doboz lesz darabig szabályzás helyet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: Tegnap, 09:37 
Alapítótag

Toto írta:
Fogszabályzással lehet, hogy el tudom tüntetni.

Azt hiszem, hogy alapvető anatómiai ismerethiányod (is) van. ;)
A fogak az állcsontban rögzülnek. Attól, hogy egyet kihúznak, alatta a csont ottmarad. Ezt a -a fogsorhoz képest relatíve nagy- hiányt egyetlen fogszabályzás se tünteti el.
A fogszabályzás a rosszul -ferdén, keresztbe- nőtt, kusza, résekkel ellátott fogsor korrekciójára szolgál. Egyes esetekben húznak is (menthetetlen keresztbe álló fog, a többi fogat elnyomó bölcsességfog stb.), de oda ha kell, pótolnak.

Csak az anyagi megnyugtatásodra:
Egy korrekt alsó-felső fix fogszabályzó bekerülési költsége elérheti a 150e, éves költsége (öt éven keresztül csináltuk az unokámmal) a 100e forintot!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: Tegnap, 14:59 
Kiemelt Tag

Lehet, viszont előtte megszeretném mutatni egy másik, lehetőleg szintén profi fogorvosnak, hátha tud valamit kezdeni a letörött gyökér kezelt foggal. Ha nem, akkor majd meglátom. Korona annyiból szar, hogy jobban tönkreteszi a másik két fogat is, hát fogalmam sincs, hogy egyáltalán lesz-e ebből valami. Szerintem nem, mert ez csak gányolás mesterfokon. Akkor műgyökér lesz majd, szinte biztos, hogy az elkészült doboz után valamikor.... ....

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Toto 2018.06.19. 15:07-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: Tegnap, 15:06 
Kiemelt Tag

shany írta:
Toto írta:
Legközelebb hívj meg mindenkit egy sörre. :lol:
Egyből jobb lesz a rendszered hangja. :twisted: ...
A találkozón nem az én rendszerem szólt.....
Másrészt nem az elismerések, pozitív megerősítések kicsikarására épült ez az erősítő ;)

Elismerést kizárólag a topikban összegyűjtött, összeterelt információt illetően lennék hajlandó elfogadni. Az alapvető cél ez volt, egy új színfolt-, részterület, az egy "kicsit másképp" bemutatása. Az, hogy végül is összedobtam ( kutyafuttában ) egy kézzelfogható készüléket ennek felhasználával, pusztán a személyes kíváncsiságomnak, és egy semmiből előpattant hirtelen elhatározásnak köszönhető.
Viszont, ha már így esett, akkor ez a készülék felhasználható az áramkör tervezője hangi elképzeléseinek a bemutatására ( ha a fórumtagokat érdekelné ), valamint ha valaki úgy dönt, hogy beleönti egy ilyen projektbe azt a pár százezer Ft-t, akkor lehetőséget tudok adni a saját rendszerben történő meghallgatásra, mire is lehet számítani.

Legyél rá büszke! ;) Én sem ezért építek, hogy másnak megfeleljen, elhiheted... Pedig rengeteg csalódás ért fiatalabb koromban is... ... Sőt az a jó szerintem, ha mindenki egy kicsit más vonalon van az audiotechnikán belül természetesen. Vicces, de most a SoundBlaster Audigy SE-t bütykölt driverrel többet hallgatom, mint a már rég kikapcsolt DAC-ot.

8 csatornás WM IC van benne, ja meg közvetlenül hajtja egy Sound Blaster chip, k*rva jó hanggal. Persze ehhez a ügyesebb driver is kell. Lehet, hogy a WM chipet le kell forrasztani, és azzal hajtani egy jobb DAC-ot? Bár ez PC.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: Tegnap, 18:14 
Alapítótag

Toto írta:
nd Blaster chip, k*rva jó hanggal. Persze ehhez a ügyesebb driver is kell. Lehet, hogy a WM chipet le kell forrasztani, és azzal hajtani egy jobb DAC-ot? Bár ez PC.

..."Lehet" hogy nem annak van hangja vagy az oprendszer bufferkezelésének ( ezeket arra fejlesztik hogy -105ig transzparens legyen , meg jitteres bemenettel is transzparens legyen) hanem annak nincs az az erősítő fektetős NOS >20khz+ -os intermodulálós nagyfrekvenciás repesztős kimenete.
https://www.computeraudiophile.com/foru ... ent=281028
https://www.computeraudiophile.com/foru ... ent=416721

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: Tegnap, 18:38 
Kiemelt Tag

Több oka lehet, az biztos, hogy nem tesz jót az erősítőnek az AD1862 IV kimenete. DSD-nél meg szinte biztosan összegezni is kell, ami lehet a trafó, vagy valami aktív elektronika még a potméter előtt.

DAC729 sajnos nem DSD, hanem PCM és elég glitch-es, összegző elektronika helyet meg lenne az SHC702... Elé nem tehetek RC szűrőt, de SHC702 után legyen? Mondjuk 192khz-el menne a DAC729 legalább, ha már úgyis lenne S/H. OS jobban szól egyébként mondjuk a WM-en. (megfelelő resamplerrel)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: Tegnap, 19:07 
Alapítótag

Ilyenekkel lehet játszani ,hogy
analóg oldalra kéne tenni IV után egy olyan passziv tagot ami több magasfrekvenciát hagy benn mint mélyet (high shelving).

Digitális oldalra meg a párját ami 6dB per okt esik kb. 6 khz-től kezdve.

Utána ha 20khz környékén van is analóg szűrő , pl 4ed rendű, és esik ott hallható tartományban 6dB-t akkor mivel eleve esett digitális oldalon ,azt vissza is tudod tenni túllövés kockázat nélkül, meg a fázist is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: Tegnap, 20:50 
Fórumtag

Idézet:
Lehet, viszont előtte megszeretném mutatni egy másik, lehetőleg szintén profi fogorvosnak, hátha tud valamit kezdeni a letörött gyökér kezelt foggal. Ha nem, akkor majd meglátom. Korona annyiból szar, hogy jobban tönkreteszi a másik két fogat is, hát fogalmam sincs, hogy egyáltalán lesz-e ebből valami. Szerintem nem, mert ez csak gányolás mesterfokon. Akkor műgyökér lesz majd, szinte biztos, hogy az elkészült doboz után valamikor.... ....

Pénzed bánja a "profikat". Vidéken egy korona max 20 e. Utazási költséggel. Amúgy létezik úgynevezett csapos fog is, ha a gyökér megfelelő. 10 e megállítja. Vidéken. Nem mindig előnyös Butapesti-nek lenni. :D

Nézz már körül a világban! Gondolkozz, Ember.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: Tegnap, 21:07 
Kiemelt Tag

Óbudán elkértek 20e forintot egy erős bölcsességfog eltávolításért... Letörött korona, fog ki sem volt nőve, hosszú erős, görbe gyökerekkel. Fogorvos szerintem megdolgozott a pénzéért. Pedig simán felnyithatta volna, oszt lett volna az ár akár a duplája is. Szóval azért Budapesten sem szabad előítéletesnek lenni, de azért célszerű. :twisted:

- csapos fog, jó ötletnek tűnik, rákérdezek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: Tegnap, 21:08 
Kiemelt Tag

FordPrefect írta:
Idézet:

Pénzed bánja a "profikat". Vidéken egy korona max 20 e. Utazási költséggel. Amúgy létezik úgynevezett csapos fog is, ha a gyökér megfelelő. 10 e megállítja. Vidéken. Nem mindig előnyös Butapesti-nek lenni. :D

Nézz már körül a világban! Gondolkozz, Ember.

Persze hogy nem! Mire nekem gyökérkezeltek meg beültették a csapot meg felrakták a cirkon koronát 200K da fájt a vége. :?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4370 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 84, 85, 86, 87, 88

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]