audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 14:10

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Személyes adatok nyilvánosságra hozatala
A szavazás 2012.03.30. 13:50-kor befejeződött.
Ne legyen semmiféle lehetőség erre, a privát csak két tagot érint. 27%  27%  [ 13 ]
Ne legyen rá lehetőség, de kényes esetekben a mod. bevonható. 57%  57%  [ 28 ]
Legyen rá lehetőség, a privát kitehető nyilvánosságra. 16%  16%  [ 8 ]
Szavazatok száma : 49
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2012.03.27. 13:50 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Szeretnék megkérni minden fórumtagot, hogy szavazzon az alábbi kérdésben:

Legyen-e lehetőség a fórum tagjai között zajló privát üzenetek, emailek, telefonbeszélgetések, személyes információk nyilvánosságra hozatalára?

* Kiegészíteném azzal, hogy az egyirányú információt SEM lehet nyilvánosságra hozni, hiszen az ugyanúgy egy másik fórumtaghoz szól.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.27. 14:09 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
sny21 írta:
...Legyen-e lehetőség a fórum tagjai között zajló privát üzenetek, emailek, telefonbeszélgetések, személyes információk nyilvánosságra hozatalára?

Ezt úgy tetted fel szavazásra, hogy nem tisztázott, mi számít privát üzenetnek, magánlevélnek és mi nem.
A kéretlen levelek, spam-ek semmiképpen! A mail-boxomba érkező levél csak akkor minősül magánlevélnek, ha ráutaló magatartással annak fogadom el! Ilyen ráutaló magatartás, ha az illetővel levelezésbe kezdek. Ha azonban spam-nek tekintem, visszautasítom és azonnal nyilvánosságra hozom akkor nem történik semmi etikátlan! Sőt, nem is tehetek mást, hiszen egy rosszindulatú levél küldője nem csak hogy zaklat, hanem még meg is próbál avval megzsarolni, hogy nem ő a szemét hanem én, mert nyilvánosságra merészelem hozni zaklató levelét.

Aki átmászik a kerítésemen és úgy "látogat meg" az nem vendég hanem tolvaj, rabló. Aki a nyitva felejtett ajtón surran be, az besurranó tolvaj, nem vendég.

Az a vendég, akit meghívok, attól magánlevél amit kapok, hogy én annak fogadom el. A küldő nem erőltetheti rám a magánlevelezést.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.27. 14:14 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Minden, a fórumon áthaladó, két fórumtag között történő információcsere privát. Történjék ez sms, email, fax, privát üzenet, stb. formájában. Ha spam, akkor vagy törlöd, vagy szólsz az adminisztrátornak.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.27. 14:27 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
sny21 írta:
Minden, a fórumon áthaladó, két fórumtag között történő információcsere privát. Történjék ez sms, email, fax, privát üzenet, stb. formájában. Ha spam, akkor vagy törlöd, vagy szólsz az adminisztrátornak.

Nem. De te is cserét írsz, ami egyoldalú közlés és annak nyilvánosságra hozatala esetén nem valósul meg. A csere kölcsönösség, a kéretlen levél, levélszemét, spam beesése a postaládámba nem az. Nehogy már ne hozhassak nyilvánosságra egy spam-et.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.27. 14:31 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Értelek, a kérdés jó.

Kiegészíteném azzal, hogy az egyirányú információt SEM lehet nyilvánosságra hozni, hiszen az ugyanúgy egy másik fórumtaghoz szól.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.27. 14:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Legyünk már felnőttek, ne gondoljuk azt hogy az ovibácsi->mod mindent el tud bírálni ebben a kérdésben. Viszont, szerény véleményem szerint minden privátot posztolni akaró jelölje meg a partner jóváhagyását, egyáltalán ha ez természetes személy, húsvér ember. Ehhez az is beletartozik, legyen igény a felnőtt viselkedésre, a másik felet is embernek tekintsük, még ha az nekünk nem tetszik, vélemény legyen szalonképes, aki erre nem képes, az lehet a fórumozásra sem alkalmas.
Aztán persze egyre komplikáltabb a fórumhoz nem tartozó egyénektől, szervezetektől érkező levél, vagy külön érdekesség a körlevél.

Szóval merjünk emberek lenni és nem egymás riválisai.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.27. 21:15 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
istvan01 írta:
Legyünk már felnőttek, ne gondoljuk azt hogy az ovibácsi->mod mindent el tud bírálni ebben a kérdésben.


Így van!

DE!!! (és itt én is benéztem, hogy a szavazógombok alá sny21 által írt 2. mondatot nem olvastam el) Szerintem nagyon nagy különbség van a fórum "belterülete" és "külterülete", illetve az ezen két területen cserélt (küldött) információ között. A fórum "belterülete" a nyilvános üzenetek (mindenki láthatja típusú fórumozás) és privát üzenetek, melyek alapesetben csak a küldő és fogadó félre tartoznak, de problémás esetben akármelyik fél (a másik jóváhagyása nélkül) kérhet moderálást, és számíthatnak a felek a kvótaként kiróható szankcióra (ekkor sem kerül nyilvánosságra a privát üzenet tartalma).
Ez az "intézmény" védi a fórumtagokat a fórum berkein belül.

Más kommunikációs formát választva (email, telefon, sms) szerintem a fórumon kívüli tevékenység (még ha hifi építés témakörű is), és én ezt teljesen elkülöníteném a fórum berkein belüli kommunikációtól, így az azokra való hivatkozást a fórumon belül teljes mértékben tiltanám.

Itt utalnék vissza istvan01 "óvóbácsis" véleményére.

Szerintem újra kellene indítani/módosítani ezt a szavazást a fórumon belüli és kívüli információcserének a különbségtételével.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.28. 10:25 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
Ne legyen semmiféle lehetőség erre, a privát csak két tagot érint!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.28. 11:19 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:15
Hozzászólások: 147
Tartózkodási hely: Buda
Nem értek veled egyet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.28. 13:17 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
mnjee írta:
Nem értek veled egyet.


Mert jogszabály szerint is tilos a PÜ-ek közlése!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.28. 14:57 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
kikiO írta:
mnjee írta:
Nem értek veled egyet.


Mert jogszabály szerint is tilos a PÜ-ek közlése!!!


A jogszabály a levéltitok megsértéséről szól. Ha az győz, hogy ne lehessen nyilvánosságra hozni, de zűrös esetben legyen moderálás, az még nem jelenti azt, hogy az adatok (üzenet tartalom) nyilvánosságra kerül. Éppen azért jártatom a számat (ujjamat) már másodjára, hogy különbséget kell tenni a fórum berkein és azon kívül eső kommunikációs formák között. A kocsmában nem illik verekedni, mert a többiek szórakozását rontják el. De ha kimennek a hóra, az már az ő dolguk.

Aki nem fogadja el, hogy bizonyos esetekben moderációs jelleggel valaki más is belenézhet a privát üzenetébe, használjon emailt. Megnéztem, gyakorlatilag mindenkinél engedélyezve van az email, akinél nincs, az meg a tagnak a döntése.

Ha azt választják a legtöbben, hogy bizonyos esetekben lehessen moderálni, azonnal kezdeményezni fogok egy másik szavazást, ami különbséget tesz a fórumon belüli és fórumon kívüli információ cseréről.

Egyébként meg mindenkinek normálisan és tisztességesen kéne viselkedni.

Ja, még valami: Ha a többség úgy dönt, hogy az előbb felvázolt pontot választja, az belekerül a működési szabályzatba, amit mindenki a tagságának fenntartásával automatikusan elfogad. Ez pedig felülírja a jogszabályt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.28. 16:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
hifitibi írta:
kikiO írta:
mnjee írta:
Nem értek veled egyet.


Ez pedig felülírja a jogszabályt.


Na ez így hülyeség! Mert akinek zűrös ügye akad azt nem a fórumon kell intézni hanem arra vannak jogi eszközök is! Így nem értem milyen PÜ -t kéne engedélyezni az oldalon? Ki kíváncsi más privát levelezésére?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.28. 20:35 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
kikiO írta:
Ki kíváncsi más privát levelezésére?


Senki!!! Ember, értsd már meg mit írok!

Senki nem kíváncsi mások a privát üzenetének tartalmára, és javaslatom szerint az nem is kerül nyilvánosságra, SOHA. Arról beszélek, hogy van a fórum, mint egy kör. A körön belül lehet publikusan írni (mint most én, hogy mindenki látja) és van a privát üzenet. Ez a kettő van a körön belül. Akkor, ha belépünk a körön belülre (belogolunk), ájtatosság ül a lelkünkre, és eme megtisztult állapotban számolunk be sikereinkről, előttünk álló feladatokról, és segítjük fórumtársainkat az előrejutásban.
Ha valamelyik kedves fórumtársunk gyökér lesz a másikhoz, vagy üzletileg átb...sza, bármelyik fél -ahelyett, hogy tele szpemelné a fórumot sértettségével (és viszont válaszokkal)- ezt a kérdést a háttérben, moderátor(ok) segítségével elintézik. Ebből a fórum tisztelt közössége nem észlel semmit, vígan értekezhetünk a kondenzátorok nemi életéről.
Ez biztosítja azt, hogy ennek a fórumnak a kommunikációs keretein belül (még egyszer: publikus hozzászólás, és PÜ) senki ne cseszlethesse a másikat. Kulturált csevejre és üzletelésre kiváló lehetőség ez a két kommunikációs forma.

Római kettes pont:
Akkor, hogy ha két fórumtag a kommunikációra a fórum két kommunikációs csatornáján kívüli módit használ, úgymint telefon, SMS, email, úgy rendezik egymás között a dolgaikat, ahogy akarják. De ide se hozzák a fórumra. Javaslatom szerint szigorúan tiltsuk meg a fórumon kívüli csatornákon keletkező sérelmek fórumra történő behozatalát. Hangsúlyozom, sérelmekről, egymás cseszletéséről beszélek, és nem normális, konszenzusos, két ember közötti véleménycserének az eredményéről. Arról miért ne beszélhetnénk itt a fórumon.

Tehát javaslatom arra irányul -és most már nagyon bízom benne, hogy mindenki képes volt felfogni, aki képes egy pákát felemelni-, hogy a fórum szükség esetén a moderáció segítségével a berkein belül védi a tagokat az inzultusoktól, de nem kerül nyilvánosságra semmilyen privát üzenet tartalma, ezen körön kívüli ügyeket meg mindenki intézze, ahogy akarja, de ide ne hozza.

Engedelmeddel kiemeltem, hogy ne vesszen el.
sny21


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.29. 06:42 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Szerintem jó irányban halad a szavazás! A fórumon nem vagyunk kíváncsiak senki sérelmeire és nem tűrjük tovább hogy a fórumon egymás személyével kelljen bármilyen okból foglalkoznunk. Javaslom hogy minden személyes, sértő megnyilvánulás legyen szabálysértés, a privát levelezés kiteregetése, pedig ennél is súlyosabb vétség, mivel a fórumos etikát duplán sérti, emberileg is igen gyenge jellemvonásokra utal. Baromira nem érdekel hogy kinek ki mászott éppen be a palánkján, ha ilyen történt, akkor jelezze valamelyik moderátornak, aki majd elbírálja a színfalak mögött.
Legyen ez egy olyan fórum végre, ahová ha betoppan egy idegen, akkor ne azon ámuldozzon hogy ezek mekkora gyerekek, hanem hogy milyen képzett és lelkes amatőrök!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.29. 07:54 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest
jól beszélsz, amúgy egy darabig egész jól működött magától is.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.29. 10:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
otlm írta:
Szerintem jó irányban halad a szavazás! A fórumon nem vagyunk kíváncsiak senki sérelmeire és nem tűrjük tovább hogy a fórumon egymás személyével kelljen bármilyen okból foglalkoznunk. Javaslom hogy minden személyes, sértő megnyilvánulás legyen szabálysértés, a privát levelezés kiteregetése, pedig ennél is súlyosabb vétség, mivel a fórumos etikát duplán sérti, emberileg is igen gyenge jellemvonásokra utal. Baromira nem érdekel hogy kinek ki mászott éppen be a palánkján, ha ilyen történt, akkor jelezze valamelyik moderátornak, aki majd elbírálja a színfalak mögött.

Így nyilvánvalóan erkölcsi magasságokban tudsz lebegni , mert nyugodtan köcsögözhetsz másokat fiú. Hisz az a bunkó aki nyilvánosságra hozza. Az, meg hogy mi a sértő, azt meg szeretnéd te eldönteni igaz? Ami neked nem tetszik, az szabálysértés, mint ahogyan már próbálkozol is ezzel. Csak a baj ott van, hogy egy harmadik személy tévedésére reagálva egyből akadt két okos, köztük te, aki elkezdett gúnyolódni, sértegetni. Igaz fiú? A demokrácia csak akkor jó, ha te mondhatod meg, mi a helyes. Nos ebből senki sem kér.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.29. 10:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
A szavazásokat illetően nem írok vélemény, amíg le nem zárulnak.

De annyit megemlítenék diy-cus kollégának, hogy otlm azt írta, hogy az a "javaslata". Javaslatot meg bárki tehet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.29. 10:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
[quote="KD mester"

De annyit megemlítenék diy-cus kollégának, hogy otlm azt írta, hogy az a "javaslata". Javaslatot meg bárki tehet.[/quote]
Javaslatot hogyne tehetne! Nem is azzal van baj, hanem azzal, hogy máris fenyeget vele egy topicban. Majd el felejtettem:
Én meg javasoltam, hogy amit ő akr annak az ellenkezőjét. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.29. 10:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Én meg javasoltam, hogy amit ő akr annak az ellenkezőjét. :P


Végülis azt is lehet. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.29. 11:19 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
dys-cus írta:
otlm írta:
Szerintem jó irányban halad a szavazás! A fórumon nem vagyunk kíváncsiak senki sérelmeire és nem tűrjük tovább hogy a fórumon egymás személyével kelljen bármilyen okból foglalkoznunk. Javaslom hogy minden személyes, sértő megnyilvánulás legyen szabálysértés, a privát levelezés kiteregetése, pedig ennél is súlyosabb vétség, mivel a fórumos etikát duplán sérti, emberileg is igen gyenge jellemvonásokra utal. Baromira nem érdekel hogy kinek ki mászott éppen be a palánkján, ha ilyen történt, akkor jelezze valamelyik moderátornak, aki majd elbírálja a színfalak mögött.

Így nyilvánvalóan erkölcsi magasságokban tudsz lebegni , mert nyugodtan köcsögözhetsz másokat fiú. Hisz az a bunkó aki nyilvánosságra hozza. Az, meg hogy mi a sértő, azt meg szeretnéd te eldönteni igaz? Ami neked nem tetszik, az szabálysértés, mint ahogyan már próbálkozol is ezzel. Csak a baj ott van, hogy egy harmadik személy tévedésére reagálva egyből akadt két okos, köztük te, aki elkezdett gúnyolódni, sértegetni. Igaz fiú? A demokrácia csak akkor jó, ha te mondhatod meg, mi a helyes. Nos ebből senki sem kér.

Kedves Dys-cus!
Korábban javasoltam azt is, amit most megismétlek a kedvedért, hogy a privát anyázás jelenthető a modinak és eljárás kezdeményezését kérheted. Ekkor a modi megkeresi az érintett felet és egy levél erejéig reagálhat, védheti az álláspontját, ahogyan te is. Ezt követően a modi eldönti hogy szankciót alkalmaz vagy sem.
A zaklatás, vagyis ha priviben rendszeresen, kéretlenül anyáznak előzmények nélkül(értve ez alatt hogy nem a te anyázásodra reagálva, csak úgy időnként kapsz egy zaklató üzit), az nem szabálysértés, hanem vétség. Már amennyiben tudod igazolni.
De mindez a színfalak mögött zajlik, én ezt hangsúlyozom, mivel feleslegesen szennyezné a fórumot.

Amúgy meg légyszíves a provokációt félretenni, mert a szabálysértésnek ebben a topicban is érvényt szerezhet a modi, admin, amennyiben így dönt.
Továbbá kár hogy nincs saját véleményed, csak az enyémnek a negáltja :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.29. 11:27 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
Hát ja! Ki kíváncsi, 2 ember privát anyázására?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.29. 11:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Továbbá kár hogy nincs saját véleményed, csak az enyémnek a negáltja"
Szerintem ez elég jó vélemény. Mindenesetre szomorú, hogy ilyenekkel kell foglalkozni. Ámbátor ahogy hallom, máshol sem jobb a helyzet. :cry:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.29. 12:17 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
dys-cus írta:
"Továbbá kár hogy nincs saját véleményed, csak az enyémnek a negáltja"
Szerintem ez elég jó vélemény. Mindenesetre szomorú, hogy ilyenekkel kell foglalkozni. Ámbátor ahogy hallom, máshol sem jobb a helyzet. :cry:

Csak az érveken alapuló vélemény elég jó, az ilyen vélemény mint a tiéd, nem más, mint húsáig lecsupaszított, szín tiszta, negatív személyes indíttatás, ami ezentúl remélhetőleg itt nem lesz nyerő hozzáállás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.29. 12:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
otlm írta:
dys-cus írta:
"Továbbá kár hogy nincs saját véleményed, csak az enyémnek a negáltja"
Szerintem ez elég jó vélemény. Mindenesetre szomorú, hogy ilyenekkel kell foglalkozni. Ámbátor ahogy hallom, máshol sem jobb a helyzet. :cry:

Csak az érveken alapuló vélemény elég jó, az ilyen vélemény mint a tiéd, nem más, mint húsáig lecsupaszított, szín tiszta, negatív személyes indíttatás, ami ezentúl remélhetőleg itt nem lesz nyerő hozzáállás.

:lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.29. 13:33 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Nekem az a véleményem, hogy a konnektorba semmiképpen sem szabad belenyúlni egy 65-ös szeggel, pláne nem szabad megkísérleni mindkét lyukkal a műveletet. És én a véleményem szerint is cselekszem :mrgreen:
(az utóbbi mondat a kolléga mentésére)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.29. 15:06 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Szerintem minden felhasználónál a privát üzeneteknél kéne egy fül, amivel tilthatná, hogy kitől nem fogad még privát üzenetet sem, s ezzel le lenne tudva a felvetett kérdés.
A privát üzenetváltás nem tartozik senkire, még a modikra sem, megítélésem szerint. Rendezzék emailben, fórumon kívül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.29. 15:20 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
akki írta:
Szerintem minden felhasználónál a privát üzeneteknél kéne egy fül, amivel tilthatná, hogy kitől nem fogad még privát üzenetet sem, s ezzel le lenne tudva a felvetett kérdés.
A privát üzenetváltás nem tartozik senkire, még a modikra sem, megítélésem szerint. Rendezzék emailben, fórumon kívül.

Ez egy értelmes felvetés. De nem mindegy hogy valamit azért nem teszek mert nem lehet, vagy azért mert nem szabad.
Ilyen alapon a fórumból is ignorálhatom egy erre alkalmas gombbal a nekem nem tetsző nicket. De félő hogy azzal sérülne a tartalom konzisztenciája a részemre, és akár el is eshetnék információktól. Attól hogy valakit nem kedvelek, még mondhat okosat(figyelsz fiúzó?), ezért én nem is tartom azt jó megoldásnak ha beszűkítem a lehetőségeimet.
De persze ettől még lehet egy jó technika amit mondasz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.29. 18:22 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:15
Hozzászólások: 147
Tartózkodási hely: Buda
--- a privát levelezés kiteregetése, pedig ennél is súlyosabb vétség,----

....hát ezzel meg pláne nem értek egyet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.29. 19:55 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
mnjee írta:
--- a privát levelezés kiteregetése, pedig ennél is súlyosabb vétség,----

....hát ezzel meg pláne nem értek egyet.

pláne nem baj.
A szavazás állása szerint úgy tűnik, hogy a privát "szennyezés" nem lesz megengedett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.29. 20:10 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:56
Hozzászólások: 148
Nem szavazok, mert szerintem pont a lényeg maradt ki a választási lehetőségekből. Nevezetesen a közérdek kérdése. Ez az egyetlen ok, ami indokolhatja a "levéltitok megsértését". Ráadásul teljesen figyelmen kívül lettek hagyva a szavazást indokló esemény speciális körülményei. Vagy én lennék tájékozatlan, és a privát üzenetek kiteregetése gyakori, általános probléma lenne?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.29. 20:20 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Pafi írta:
Nem szavazok, mert szerintem pont a lényeg maradt ki a választási lehetőségekből. Nevezetesen a közérdek kérdése. Ez az egyetlen ok, ami indokolhatja a "levéltitok megsértését". Ráadásul teljesen figyelmen kívül lettek hagyva a szavazást indokló esemény speciális körülményei. Vagy én lennék tájékozatlan, és a privát üzenetek kiteregetése gyakori, általános probléma lenne?

Elég jól látod a problémát. ;)

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.29. 20:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát szerintem meg elég jól lefedi ez a 3 lehetőség a kérdéskört. Persze ez csak a magánvéleményem...
Rejtés:
Az a meglátásom, hogy egyeseknek nincs ínyére, hogy a szavazás jelenlegi állása nem az ő véleményüket tükrözi. Erre nem az a megoldás, hogy megtámadjuk magát a szavazási folyamatot és ezzel semmibe vesszük mások véleményét, akik részt vesznek benne. Kampányolni meg szerintem totál nem illő dolog egy elindult szavazás alatt. Ez arról szólna, hogy véleményt nyilvánítunk és döntést hozunk bizonyos kérdéseket illetően, nem pedig foggal körömmel a saját véleményünket próbáljuk ráerőltetni másokra. Tele vannak ezek a szavazásos témák ilyen konkrétan a szavazás tárgyára vonatkozó véleményekkel.

Nagyjából olyan 1-expt jellegű a szavazatok száma és ez a növekedés marhára lelassulni látszik, tehát már nagyon nem hiszem hogy befolyásolni lehetne. Most már szerintem egyébként is kár a gőzért, tessék nyelni egy nagyot, (ha kell) és elfogadni a nemsokára kialakuló a végeredményt. Ja és ez csak egy vélemény volt a részemről és szerintem a szavazás tárgyához nincs köze. Provokálni sem szándékoztam ezzel senkit, meg egyébként sem egy lényeges dolog, szóval rejtem.


Idézet:
A privát üzenetek kiteregetése gyakori, általános probléma lenne?


Ritkának egész biztosan nem nevezném...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.29. 20:59 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Szerencsére nem gyakori szerintem, de aki ezzel él az súlyosan etikátlan. Kivétel a közérdek, de hogy mi a közérdek azt a moderátorok, így te is Pafi, döntik el.
Ha valaki úgy érzi, hogy megsértették és a másik milyen aljas, azt mindenkinek tudnia kell, az nem közérdek, hanem röhejes, ovis, gyermeteg, etikátlan cselekedet.
Szóval a kérdések tökéletesek, bár gondolom hogy neked nem ártana három másodpéldány és nyolc oldalas definíció gyűjtemény mellé(csak viccelek), mindenki érti miről van itt szó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.29. 21:37 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:56
Hozzászólások: 148
otlm írta:
Szerencsére nem gyakori szerintem, de aki ezzel él az súlyosan etikátlan. Kivétel a közérdek, de hogy mi a közérdek azt a moderátorok, így te is Pafi, döntik el.
Ha valaki úgy érzi, hogy megsértették és a másik milyen aljas, azt mindenkinek tudnia kell, az nem közérdek, hanem röhejes, ovis, gyermeteg, etikátlan cselekedet.
Szóval a kérdések tökéletesek, bár gondolom hogy neked nem ártana három másodpéldány és nyolc oldalas definíció gyűjtemény mellé(csak viccelek), mindenki érti miről van itt szó.


Én nem vagyok moderátor, csak adminisztrátor, és pusztán fórumtagként nyilvánítok véleményt, de ez kevésbé lényeges, mint az, hogy a jelenlegi szavazás szerint a közérdek érdektelen ebben a témában.

Megjegyezném, hogy pagrus felvetése ugyan le lett reagálva, de olyan módon, hogy még véletlenül se lehessen vele egyező véleményt nyilvánítani. Pedig nagyon jó volt a felvetése.

(Bocs, Sanyi!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.29. 21:43 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Pafi írta:
otlm írta:
Szerencsére nem gyakori szerintem, de aki ezzel él az súlyosan etikátlan. Kivétel a közérdek, de hogy mi a közérdek azt a moderátorok, így te is Pafi, döntik el.
Ha valaki úgy érzi, hogy megsértették és a másik milyen aljas, azt mindenkinek tudnia kell, az nem közérdek, hanem röhejes, ovis, gyermeteg, etikátlan cselekedet.
Szóval a kérdések tökéletesek, bár gondolom hogy neked nem ártana három másodpéldány és nyolc oldalas definíció gyűjtemény mellé(csak viccelek), mindenki érti miről van itt szó.


Én nem vagyok moderátor, csak adminisztrátor, és pusztán fórumtagként nyilvánítok véleményt, de ez kevésbé lényeges, mint az, hogy a jelenlegi szavazás szerint a közérdek érdektelen ebben a témában.

Megjegyezném, hogy pagrus felvetése ugyan le lett reagálva, de olyan módon, hogy még véletlenül se lehessen vele egyező véleményt nyilvánítani. Pedig nagyon jó volt a felvetése.

(Bocs, Sanyi!)

Mindent lehet, semmi nincs megtiltva, ismertesd a véleményedet, szavazz vagy egy másik szavazással esetleg pontosítsd a dolgot.
Az a lényeg hogy egy jó kompromisszum szülessen. Olyan ami távol tartja a fórumtól a nem ide való dolgokat, ugyanakkor megfelelő védelmet és "jogorvoslatot" biztosít a felhasználóknak és a fórumnak.
Ha nem vagy moderátor akkor esetleg legyél, tőlem máris bizalmat kapsz erre!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.29. 21:47 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Semmi gond.

A jelenlegi szavazás éppen a közösség érdekeit szolgálja. Védi a fórumtagokat (nincs kiteregetve olyan információ, amit nem a közösségnek szántak), és védi a fórumot (nincs teleszemetelve az egymás után érkező válaszreakciókkal és személyeskedéssel).


"Megjegyezném, hogy pagrus felvetése ugyan le lett reagálva, de olyan módon, hogy még véletlenül se lehessen vele egyező véleményt nyilvánítani. Pedig nagyon jó volt a felvetése."

Arról biztosítalak, hogy nem szándékosan történt.

Van egy nagyszerű mondás:
Ha gondolattal cselekedni lehetne, tele lenne az utca hullákkal és terhes nőkkel.


/A szavazás módosítására már nincs mód, azonban az értékes hozzászólásokból természetesen kiírhatok újat, ha azt szükségesnek látjátok/

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.29. 22:28 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Szerintem minden felhasználónál a privát üzeneteknél kéne egy fül, amivel tilthatná, hogy kitől nem fogad még privát üzenetet sem, s ezzel le lenne tudva a felvetett kérdés.
A privát üzenetváltás nem tartozik senkire, még a modikra sem, megítélésem szerint. Rendezzék emailben, fórumon kívül.

Fából vaskarika. A fül, az automata/buta gép nem old meg semmit. PÜ meg e-mail küldése eddig is lehetséges volt. Ha nem akarom elolvasni valaki bármilyen formátumú magánüzenetét, akkor nem olvasom el. :D Szerintem/meglátásom szerint nem ez a Probléma. Inkább lazábbá kellene tenni az információáramlást, ellenkező esetben zárt egy(pár) személyes szigetek, klikkek jönnek? ;) létre. Tehát egyrészt szélsőségeknél kőkemény szankció, középen meg barátiabb légkör. Egyszuszra ennyi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.30. 07:23 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Ez egyéb iránt kettőtök vitája, nem érintett benne harmadik személy, vagy személyek ezt nektek kel elintézni, talán mind a ketten felnőttek vagytok :P . Szerintem nem a lényeg van megragadva ebben a szavazós topikban, amire koncentrálni kellene az egy harmadik személy vagy személyek sértegetése, ha már az adott illetőben nincs annyi gerinc hogy szemtől szembe merjen kommunikálni.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.30. 07:43 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
DHT írta:
Ez egyéb iránt kettőtök vitája, nem érintett benne harmadik személy, vagy személyek ezt nektek kel elintézni, talán mind a ketten felnőttek vagytok :P . Szerintem nem a lényeg van megragadva ebben a szavazós topikban, amire koncentrálni kellene az egy harmadik személy vagy személyek sértegetése, ha már az adott illetőben nincs annyi gerinc hogy szemtől szembe merjen kommunikálni.

Totál félreérted.
De szerintem éppenséggel a tárgyhoz tartozik és ilyenformán itt és most a közösségre is tartozik, mivel arról van szó, hogy teret engedjünk ilyeneknek vagy sem!
Ezt nem csak úgy valamelyik topicba tettem be, hanem éppen ebbe és jó okkal.
Mert ugye arról beszélnek egyesek, hogy "amennyiben a fórum érdekében áll" lehessen privátot nyilvánosságra hozni, mások még tovább mennek, érvrendszerük eszköztáraként akarják használni a kiteregetést. De az enyhébb változatnál maradva, ki dönti el, hogy mi a fórum érdeke, ha bárki úgy gondolhatja, hogy a hasonlók a fórum érdekét képviselik, mert ezzel szeretne momentán valakit lejáratni. Szerintem erre egyedül a moderátor legyen jogosult.
Vagy bárki bemocskolhat bárkit, célozgatva egy privát levelezésre! Na most itt van, meg lehet nézni hogy miről van szó, nem kell beszarni.

Itt van egy súlyosabb kérdés is, méghozzá az, hogy gyakori itt a fórumon a másik erkölcsi gyalulása, az észérveket helyettesítő személyes támadás, a másik emberszámba sem vétele.
Ez uralkodott el, és a közhiedelemmel ellentétben nem azok csinálják akikre ezt rá szokás aggatni, hanem nagyon sokan mások, nagyobb tekintélyek is élnek hasonló kicsinyes manipulációkkal.
Úgy próbálják meg az érveket kikezdeni (ami a lényeg lenne és amiért itt vagyunk), hogy kikezdik annak az erkölcseit, akivel vitáznak valamiről.
Ez megengedhetetlen a továbbiakban!
Ennek az aljadék eszköztárnak a része a privát tartalom megjelenítése vagy az arra való utalgatás.

Na ezért tartozik a tárgyhoz a dolog, még ha elsőre nehéz is felfogni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.30. 08:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Szerintem nem a lényeg van megragadva ebben a szavazós topikban, amire koncentrálni kellene az egy harmadik személy vagy személyek sértegetése, ha már az adott illetőben nincs annyi gerinc hogy szemtől szembe merjen kommunikálni.


Az ilyen elvont megfogalmazásokat nem igen lehet érteni. Szerintem írd le érthetően és egyértelműen, amit akarsz, az az egyenes út.

Rejtés:
Gondolom nem rám gondoltál, mivel én gond nélkül merek veled, meg akárkivel szemtől szemben kommunikálni! Ellentétben a te burkolt dolgaiddal, amiről azt sem lehet tudni, hogy kinek szól, meg miért.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.30. 09:27 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Na igen, a másik probléma a gerinctelenség a fogalmazás terén, az alattomos célozgatás, amikor nem merik egyesek nevén nevezni a gyereket.
Amúgy úgy érzem ha nekem szól, akkor nem jogosan DHT kolléga megjegyzése, már csak a privát invitálásom okán sem.
A sunyi célozgatás nem szép dolog, sőt, ez az igazán gerinctelen dolog szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.30. 09:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
otlm írta:
Na igen, a másik probléma a gerinctelenség a fogalmazás terén, az alattomos célozgatás, amikor nem merik egyesek nevén nevezni a gyereket.
Amúgy úgy érzem ha nekem szól, akkor nem jogosan DHT kolléga megjegyzése, már csak a privát invitálásom okán sem.
A sunyi célozgatás nem szép dolog, sőt, ez az igazán gerinctelen dolog szerintem.


Ezzel csak egyetérteni tudok. Vagy legyünk "tökös gyerekek", vagy maradjunk csöndben, vagy tisztázzuk az ilyen személyes ügyeket négyszemközt privátban. Nekem lehet véleményt írni, én nem fogom kitenni... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.30. 15:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Na most vettem észre, hogy vége lett. Szóval nem lesz több kirakott privát dolog a jövőben...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.30. 15:41 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
KD mester írta:
Na most vettem észre, hogy vége lett. Szóval nem lesz több kirakott privát dolog a jövőben...

Így legyen, a szavazás szerint a többség is egyértelműen így akarja, továbbá magam is erre szavaztam.
Tényleg meddig tart még a szavazás?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.30. 15:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Azt írja, hogy 12:50-kor véget ért. Most már felesleges erről vitáznunk. Elég egyértelmű lett a végeredmény szerencsére.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.30. 16:07 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
KD mester írta:
Azt írja, hogy 12:50-kor véget ért. Most már felesleges erről vitáznunk. Elég egyértelmű lett a végeredmény szerencsére.

Ok, nem is figyeltem. Szuper, ezzel is megvagyunk.

A továbbiakban azt kellene eldönteni, hogy a nem megfelelő viselkedés a fórumon milyen szankciókat és milyen formában vonjon maga után.
Szerintem itt mindenről nem lehet szavazni, ezért aki szeretne részt venni az "alkotmányozó" munkában az írjon egy eljárásrend-csomagot és a csomagokról szavazzunk, melyik lépjen életbe.
Hogy a személyes motivációkat kiszűrjük, a szerző nem lesz nyilvános. A,B,C verzió lesz ha mondjuk 3 pályázat érkezik.
A pályázatokat sny21-nek kell leadni privátban.
A pályázati kiírás 2 hétig tartana a meghirdetéstől számítva.

Azután ha megvan a nyertes pályázat, akkor a csomagon belüli kérdéseket vesszük sorra, ha valakinek van igénye módosításra. Szerintem csak ez tud működni.

Mi a véleményetek?

A megfelelő helyre légyszíves átirányítani a kezdeményezést.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.30. 16:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Rejtés:
Csak egykét javaslat, elképzelés, nem kell egyet érteni vele, meg lehet képmutatózni, okádozni...:

Szerintem néha bele kell férnie egy-két apróbb incidensnek. A túl buzgó, minden apró sz@rságra kiterjedő moderálás növelné a feszültséget meg erős teret engedne meg a moderátornak, hogy elfogultságot alkalmazzon. Akkor van szerintem probléma, ha a vitázó felek többszöri felszólításra sem tudnak leállni. Azt kéne szankcionálni, addig, amíg le nem higgadnak.

Szerintem egy sima moderátori figyelmeztetés előzzön meg mindenféle szankciót. A legtöbb konfliktust alapból megállítaná az is és nem szükséges ezt a kevés embert a he-hez hasonlóan szívatni. Úgysem a hideg vérünkről vagyunk már híresek itt. Kevés számú, viszonylag agresszív emberből áll ez a fórum. :lol: Alap esetben a hozzászólások átpakolása, durvább hangnem esetén a törlésük simán elegendő. Egy "fiú"-zásért, vagy "köcsögözésért", szerintem nem kéne hetekre kitiltogatni embereket. :mrgreen: Sokkal jobb elejét venni a dolognak és eltüntetni a mocskolódásos, meg provokatív részeket. Az ilyeneket nem kell egyszerűen bennhagyni a fórumban. A pü kiteregetés most már nem megengedett. Ott is elég egyszerűen kitörölni a hsz-t. Alapvetően nem sok dolog van, amivel kalkulálni kellene (szerintem).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.30. 20:52 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
:lol: :lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.04.01. 11:03 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Itt értesítek mindenkit, hogy az emailom: ottobar@indamail.hu
Ezentúl ha valaki magánban akar megkeresni, akkor ideírjon nekem. Egy biztos, tegnap a topictalin beszélgettünk pár emberrel, s abban mindenkinek megegyezett a véleménye (az ide írók közül is), hogy ezentúl még kevesebb hozzászólás lessz. Úgyhogy sok sikert a javaslatokhoz. Ezt főleg annak a fényében írom, hogy ilyen jól sikerült a szavazás. 49 fő szavazott a 370 regisztrált tagból. Gratula!

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.04.01. 11:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
A 370 regisztrált tag nagy része 0 hozzászólásos kíváncsiskodó. A fórum kemény magja adta le a szavazatát. Nézd meg a régi szavazásokat, hogy azokon hányan szavaztak...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség