audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:38

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Csatolmányok
HozzászólásElküldve: 2013.07.25. 18:02 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Kérnék minden fórumtagot, ha olyat tapasztal, hogy a feltöltött csatolmánya eltűnik a topicból, akkor azt jelezze nekem, illetve ide töltse fel újra, megjelölve a pontos helyét, hogy honnan tűnt el.

Támogatott képformátumok : JPG, JPEG. Egyéb fájlformátumokkal ne kísérletezzünk.
Nagyon fontos, hogy az ékezetes betűket a csatolmány nevéből illik kihagyni!!!

Köszönettel:
sny21

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatolmányok
HozzászólásElküldve: 2013.07.25. 19:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.17. 12:19
Hozzászólások: 13
:shock:
Miért nem lehet más fájlformátum? pl. png vagy akár animált gif? A bmp-t megértem és a wmf-et vagy a tif-et is. Ez egy phpBB fórum, elméletileg bármilyen formátum lehetséges.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatolmányok
HozzászólásElküldve: 2013.07.25. 19:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Van webszerkesztési tapasztalatom, PHP motort is írtam... példaprogram alapján.

Ha kell segítség, szívesen segítek.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatolmányok
HozzászólásElküldve: 2013.07.25. 20:12 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
efraim írta:
:shock:
Miért nem lehet más fájlformátum? pl. png vagy akár animált gif? A bmp-t megértem és a wmf-et vagy a tif-et is. Ez egy phpBB fórum, elméletileg bármilyen formátum lehetséges.


Azért nem lehet más formátum, hogy szűkíteni tudjam a hibalehetőségeket.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatolmányok
HozzászólásElküldve: 2013.07.25. 20:13 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Toto írta:
Van webszerkesztési tapasztalatom, PHP motort is írtam... példaprogram alapján.

Ha kell segítség, szívesen segítek.
,

A segítséget köszönöm, de hozzányúlni kizárólag hozzáértőnek engedek, ráadásul olyannak, akit személyesen ismerek. (És már bizonyított)
(Mivel az enyém a felelősség...)

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatolmányok
HozzászólásElküldve: 2013.07.25. 20:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Tudom, kb. ilyen választ vártam, ezért is mondtam, ha kell segítek...

Rejtés:
Amúgy meg... Nem vagyok teljesen érett gondolkodású. Ez így van.
De ha ilyennel megbíznak, akkor nem csinálok olyanokat, hogy ha beszólnak, törlöm a fórumot, és ilyenek...
Azért bizonyos területeken érettebben gondolkozok, mint bizonyos emberek... :mrgreen:
Persze ezt nem azért írtam le, mert most mindenképp akarok ilyennel foglalkozni, hanem azért, mert tudom, milyennek ismersz.

Amúgy nincs akkora hozzáértésem, mint HE-s Topinak, nem programozás az életem, de szívesen nyúlok bele bármilyen motorba, és módosítok ezt-azt. Copyright-ot is szeretem kivenni. Illetve egy két extra funkciót integrálok bele... Megírni, megtervezni... Az bizony sokkal nehezebb, és több meló, mint ahogy először hittem.

Ezentúl szeretek designnal foglalkozni. Lényegében úgy jó, ha motort valaki megcsinálja helyettem, én pedig használhatom, ahogy szeretném.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatolmányok
HozzászólásElküldve: 2013.07.25. 20:32 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Toto írta:
........ mert tudom, milyennek ismersz.



Ez az! Egyáltalán nem ismerlek! A fórum motorjába való belepiszkálás nem gyerekjáték, egy hibából csúnya dolgok adódhatnak.
Nem tudom ellenőrizni, hogy fertőzött gépről lépsz-e be, stb.

Az számomra nem fér bele, hogy "messziről jött ember" hozzáférjen más adataihoz. (Más privát üzeneteit olvasgassa, stb....) Az adatvédelmi törvény értelmében még IP címet sem adhatok ki.

Érted?


Ezért kizárólag olyan emberekkel dolgozom, akikkel már évek óta tartom a kapcsolatot, és bizonyították rátermettségüket.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatolmányok
HozzászólásElküldve: 2013.07.25. 20:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Rendben van, megértem a dolgot, amúgy se erőszakoskodnék érte, mert nekem ez több nap lenne, hogy valamennyire helyre tegyem, és az Audiodiy közösségnek tetsszen.

Fórum motor megpiszkálása nem olyan nagy ügy, ha tudod mit csinálsz. Az más kérdés, hogy egy phpBB motor komoly megpiszkálása komolyabb biztonsági problémákat ejthet. Mert annyira gépiesen lett megírva, hogy egyáltalán nem csodálom, hogy egyszerűen feltörik...

Én leginkább csak a külsőségeket szeretem megváltoztatni, hogy kényelmesebb legyen használni, jobb legyen ránézni.
Nem mintha baj lenne vele, csak ugye nekem pont nem jön be ez és az.

Amúgy a privát üzenetek olvasására nem is gondoltam... Azt tudom, hogy a jelszót hiába szerezném meg, nem tudnám használni, mert legalább md5-ös kódolás van rajta. Ez elvileg visszafejthetetlen... Szóval megszerezni nem tudom, max. megváltoztatni. A privát üzeneteket nem kódolja semmi tudomásom szerint. Azt Te nyugodtan elolvashatod. Ha le is lenne az adatbázisba kódolva, gyorsan visszafejthető lenne ugyebár, és amúgy is felesleges lekódolni. Általában több adattal járna, és zabálná az erőforrást. Amúgy ez a gond az ilyen nyilvános fórummotorokkal is... Zabálják feleslegesen az erőforrásokat.
Józan parasztival lehetne írni sokkal jobb fórummotort, úgy, hogy a szervert nem enné meg. De ehhez kell jó gondolkodás is,
persze ügyelni arra, hogy lehetőleg ne legyen biztonsági rés, amivel be lehet törni, vagy éppen a fórumot lehet tönkre vágni.
A nyilvános bevitelt, bármit, ami egy látogató által elérhető, biztonságilag szabályozni kell, stb...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatolmányok
HozzászólásElküldve: 2013.07.25. 20:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Amúgy attól függetlenül ajánlom a biztonsági mentést, amit minden hónapban meg kellene csinálni.
Amit pedig lementettél, azt kiírni egy DVD-re.

Régebben, mikor nagyobb látogatottságú oldalt üzemeltettem, mint amilyen ez, sokszor mentettem adatot.
Persze játékrajongói portál volt, mi más. :)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatolmányok
HozzászólásElküldve: 2013.07.25. 21:03 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Az adatbázis naponta, a teljes tartalom hetente kerül mentésre. Két egymástól független SCSI Raid (Tükör) rendszeren tárolva...

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatolmányok
HozzászólásElküldve: 2013.07.25. 21:57 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Akki fórumtársnak nem írhatok PÜ-t... :cry:

Így itt jelezném, hogy neki is több képe hiányzik/eltűnt az utóbbi hetekben!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatolmányok
HozzászólásElküldve: 2013.07.27. 00:08 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Toto írta:
Józan parasztival lehetne írni sokkal jobb fórummotort, úgy, hogy a szervert nem enné meg. De ehhez kell jó gondolkodás is,


Toto, már ne haragudj, de a PhpBB-t nem hülyék fejlesztik és nem két éve. A fórummotor normális bekonfigurálása sem annyira egyszerű, ahogy írod, nem megy templétből néha kis googlizással. Itt a lap legalján is van egy link, ha beleolvasol, rájössz ehhez sem árt ha valaki komolyan elmélyed benne. Voltam rendszergzda, most fejlesztő vagyok, mondhatni szakmabeli, de nem nyúlnék idegen rendszerbe, ez nagyon nagy felelősség!
Elnézést az offért.

Syn21: az ékezetes fileneveket én is kerülném, ugyan általában azokkal nincs gond ami szabvány codepage-k része (pl. 852), de a magyarban van pár (főleg ő,ű ill ezek nagybetűi) amik normális kezelése sem teljesen megoldott a filerendszerekben. Linuxoknál, windowsnál is vannak gondok ezzel. Sajnos a php motor kifeszik az ilyen fileokon. PhpBB-s fórumokon eről sok bejegyzés van, máshol is küzdenek ezzel ahol csatolmányok is engedélyezettek.
Konklúzió: fájlnévben kerülni kell!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatolmányok
HozzászólásElküldve: 2013.07.27. 05:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Elég komolyan elmélyedtem benne, sőt, weboldalt írtam hozzá. Fórumtéma első bejegyzése volt a hír, ami kikerült a főoldalra, ha valaki rákattintott a hír címére, vagy a továbbra, fórumon találta magát...

Ne te mond meg, hogy mit mekkora felelősség terhel. Pontosan tudom, hogy mit szabad megváltoztatnom benne, és mit nem.
Attól, hogy nem hülyék írták (nem tudom, hol mondtam olyat), még továbbra is fenntartom a véleményemet, hogy lehetne jobb fórummotort írni, ami kevésbé terheli a szervert. Pontosan tudom, hogyan. De ahhoz, hogy egy ilyet elég frankón megcsináljak, legalább öt év, ha minden szabadidőmet erre összpontosítanám. Szóval ilyet csak munkaidőben, megfelelő fizetés mellett készítenék el.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatolmányok
HozzászólásElküldve: 2013.07.28. 18:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.17. 12:19
Hozzászólások: 13
4-5 évig voltam site-adminja egy ugyanilyen phpBB fórumnak, magam építettem fel a fórumot is, csak a képanyagokat bíztam egy szegedi haveromra.
BBCode-val rengeteg új opciót lehet hozzátenni.
Magam is naponta mentettem, saját gépre, és az előző mentéseket ilyenkor töröltem. Tkp. állandóan megvolt a legelső mentés, és az utolsó kettő. Egyetlen egy alkalommal sem kellett visszaállítani a fórum tartalmát. Olyan eset fordult néha elő, hogy valaki ügyesen megkerülte a regisztrációt és befirkált néhány marhaságot, de ez egy kézmozdulattal törölhető volt és az illető is ki lett örökre tiltva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatolmányok
HozzászólásElküldve: 2014.04.27. 16:21 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Két fontos változás:

A csatolmányok kezelését kiszedtem a fórumból, így csak adminisztrátor és moderátor törölheti a feltöltött csatolmányokat. (Korábban néhány felhasználó úgy meggondolta magát, és törölte a csatolmányait, ezzel értelmetlenné tette saját és mások hozzászólásait)

A feltölthető képméretet módosítottam 1080 x 1366 px-re.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség