audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 10:50

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ] 

Láthatóak maradjanak e a személyeskedő nem szakmai hozzászólások.
A szavazás 2016.03.19. 10:23-kor befejeződött.
Igen 25%  25%  [ 13 ]
Nem 75%  75%  [ 39 ]
Szavazatok száma : 52
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2016.02.18. 10:23 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Arra gondoltunk, hogy megkérdezzük a tagságot, mi legyen a tagok közötti villongásokat tartalmazó, múltbeli nem szakmai hozzászólásokkal.
Kívánja a tagság, hogy ezek láthatóak maradjanak a fórumon, vagy a moderáció távolítsa el ezeket a hozzászólásokat?

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.18. 13:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Na végre. Ahogy lett a ti személyeteket érintő kritika is, egyből fontos lett ez a kérdés. :D Sajnos egészen idáig, amíg ez meg nem történt, nem volt fontos valahogy...
Ezzel kellett volna kezdeni fél évvel ezelőtt már...szerintem ;) Na, de azért mindenképpen fejlődésnek számít...Ezért már megérte...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.18. 15:14 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:52
Hozzászólások: 326
Ha szabad belekotyognom (miutan eddig tavoltartottam magamat a vitaban valo reszveteltol), akkor szerintem harom megoldas (igazabol csak ketto es fel) lehetne:
-Forum teljes gyomlalasa hozzaszolasonkent, ugy, hogy a kontinuitasa megmaradjon a temaknak (hatalmas melo, de konzekvens).
-Regi hozzaszolasok maradnak (szakmai temakban, nem teljes OFF oldalakra gondolok), mintegy memento-kent, hogy "ilyenek voltunk". Ez viszont esetleg visszaolvasva felkelthet ujabb indulatokat a (volt) resztvevokban.
-Nem odaillo hozzaszolasok egyszeru torlese, vagy athelyezese kesobb visszakeresheto, rejtett forumba. Ez a megoldas azzal a veszellyel jarna, hogy serul az egyes temak kontinuitasa es az athelyezok (esetleges ellenpolus nelkuli moderatorok) visszaelhetnek vele. Ennek a visszaelesnek az elso megoldasnal meg nagyobb a veszelye, de valaki(k)ben meg kell bizni, mashogy nem mukodik az egesz.

Tudom, bagoly mondja verebnek (mert nekem is elgurult egyszer a gyogyszerem), de a legjobb megoldas a kesobbiekre nezve az lenne, ha mindenki egyszeruen megtanulna viselkedni.
Ezek utan ugymond friss lappal kezdve mehetne tovabb minden a regi/uj kerekvagasban, de ehhez az kell, hogy mindenki tullepjen szemelyes serelmein es adjon meg egy eselyt velt, vagy nem velt ellensegeinek.

Udv. Orgon
p.s.: az lenne a legjobb amugy, ha minel tobben ideirnak velemenyuket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.18. 15:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Gondolom, hogy akkor ez érvényes lesz appme, meg rotring összes személyes sértésére, meg sértő vádaskodásaira is. Meg a gúnyirataira is... (persze amennyiben az az opció kerül megszavazásra).

Ja, hogy pont csak azokra nem? :D Na, majd meglátjuk, hogy is lesz ez végrehajtva a gyakorlatban. Nagyon kíváncsi leszek rá...

(appme-nak, mennyi hozzászólása is maradna ebben az esetben? Hát, lehet, hogy nem túl sok... :lol: )


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2016.02.18. 16:07-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.18. 16:05 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:52
Hozzászólások: 326
En bizom benne, hogy korrekt modon lesz a dolog kezelve. Szerintem ez mindenkinek az erdeke.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.18. 16:09 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Még nem írhatom le indokaimat, amiért felvetődött az ötlet, mert befolyásolnám vele a szavazást, de amint lezáródott leírom.
Szóljatok, ha elfelejteném! ;)
És természetesen tisztességesen végre kell hajtani, vagy nem - a végeredmény alapján.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.18. 16:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Bízni tudod sok mindenbe lehet. Meg reménykedni is. Tudod, a lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára... :lol: Hát, majd meglátjuk. Majd kiderül. Főleg az én érdekem lenne. Meg az övéké is vastagon. Csak őnekik más hozzászólásokra áll ez fenn... ;) (Az én általam írt, őket érő kritikákra ugye). De az én érdekem meg pont az ő ellenérdekük. Lesz e ebből fakadó szelektivitás? Egyértelműen ellenőrizhető lesz, ha igen... Ha törlik pl az általam írt, feléjük irányuló kritikákat mondván, hogy személyeskedés. De az engem érő tengernyi nyílt személyeskedést nem, akkor az érdekes lesz.... De majd kiderül, mennyire lesz ez fer módon végrehajtva. Nekem más tapasztalataim is vannak, amik alapján nem vagyok annyira 100%-osan bizakodó, mondjuk úgy...
Bár, mondjuk az én kávéházba, meg OFF topickba írt kritikáim törlésével már nem sokra mennek, mert már mindenki elolvasta őket.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2016.02.18. 16:24-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.18. 16:20 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
KD mester írta:
Bízni tudod sok mindenbe lehet. Meg reménykedni is. Tudod, a lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára... :lol: Hát, majd meglátjuk. Majd kiderül. Főleg az én érdekem lenne. Meg az övéké is vastagon. Csak őnekik más hozzászólásokra áll ez fenn... ;) De az én érdekem pont az ő ellenérdekük. Lesz e ebből fakadó szelektivitás? Egyértelműen ellenőrizhető lesz, ha igen...

Pontosan, illetve ha valami mégis véletlenül (túl sok van ;) ) bent maradna, azt majd jelezni kell a modiknak.
Amennyiben pedig egy adott HSZ kérdéses, akkor azt a megvitatjuk (tisztesek), akár az érintettekkel is.
(Azért ezek mehetnének az OFF-ba.)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.18. 16:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Szerintem meg itt van a helyük. Szavazást befolyásoló, véleményt módosító hozzászólások szerintem nincsenek.

Nekem meg aztán hót mindegy, melyik opció nyer. Nekem így is jó, meg úgy is jó. ;) Feltéve ha fer lesz ugye a végrehajtás...ha lesz persze...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.18. 23:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Orgon írta:
Ha szabad belekotyognom (miutan eddig tavoltartottam magamat a vitaban valo reszveteltol), akkor szerintem harom megoldas (igazabol csak ketto es fel) lehetne:
-Forum teljes gyomlalasa hozzaszolasonkent, ugy, hogy a kontinuitasa megmaradjon a temaknak (hatalmas melo, de konzekvens).
-Regi hozzaszolasok maradnak (szakmai temakban, nem teljes OFF oldalakra gondolok), mintegy memento-kent, hogy "ilyenek voltunk". Ez viszont esetleg visszaolvasva felkelthet ujabb indulatokat a (volt) resztvevokban.
-Nem odaillo hozzaszolasok egyszeru torlese, vagy athelyezese kesobb visszakeresheto, rejtett forumba. Ez a megoldas azzal a veszellyel jarna, hogy serul az egyes temak kontinuitasa es az athelyezok (esetleges ellenpolus nelkuli moderatorok) visszaelhetnek vele. Ennek a visszaelesnek az elso megoldasnal meg nagyobb a veszelye, de valaki(k)ben meg kell bizni, mashogy nem mukodik az egesz.

Tudom, bagoly mondja verebnek (mert nekem is elgurult egyszer a gyogyszerem), de a legjobb megoldas a kesobbiekre nezve az lenne, ha mindenki egyszeruen megtanulna viselkedni.
Ezek utan ugymond friss lappal kezdve mehetne tovabb minden a regi/uj kerekvagasban, de ehhez az kell, hogy mindenki tullepjen szemelyes serelmein es adjon meg egy eselyt velt, vagy nem velt ellensegeinek.

Udv. Orgon
p.s.: az lenne a legjobb amugy, ha minel tobben ideirnak velemenyuket.


Na, hát nagyon jó megnyilvánulás. Szerintem nem szabadna törölni, csak áthelyezni. Nekem van pl 6000 hozzászólásom. Azt ha kitörlődik belőle 2000, mert mondjuk aszondják rá simán, hogy személyeskedés volt, akkor ki tudja már bizonyítani utólag, hogy nem volt az?

A nagyobb szakmai fórumtémákba lehetne összeszedni talán néhány határeset hozzászólást. Amik mintha személyeskedés jellegűek lennének... A szakmai témákban nem nagyon van sok ilyen. Eléggé rendet tartottunk ezekben Sanyival, meg dys-cussal. Az off topic van telenyomva ilyenekkel, mert oda lettek az ilyenek átpakolva. A nagyon durva anyázások meg rejtett topickba kerültek... Szóval a szakmai témák elég tiszták. Az off topick a gyűjtőhelye az ilyeneknek....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.19. 08:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Szerintem azért jó ha kitörlődne (a francba, most lebuktam hogy mire szavaztam :mrgreen: )
mert akkor leszoknának gyorsan róla az emberek, hiszen semmi értelme beírni olyat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.19. 11:30 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Itt jelezném, hogy törlésről szó sincsen a kérdésben...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.22. 16:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.23. 15:55
Hozzászólások: 14
Az én véleményem az, hogy ami eddig volt, az maradjon így, ahogy van. A történteken az nem fog változtatni, hogy ki lesz gyomlálva a nem ide való hozzászólás. Viszont aki elvégezné, annak borzalmas lenne a feladat. Hol legyenek a határok? Mi lesz meghatározva minimális elvárásként? Nem beszélve a munka mennyiségéről. Szorgalomból olvasni hetekig a fórumot! (Én nem vállalkoznék rá, az biztos.)
De a következőkre nézve már egyszerűbb a dolog, mert lehet moderálni mindenkinek - leginkább saját magát, hogy mit ír le. Azt gondolom, hogy senki sem szeret mások szemetelése után takarítani. Kicsit fel kell nőni a feladathoz, de itt az ideje, és megéri. EMBEREK vagyunk, akik tudnak jó döntést hozni, mert gondolkodnak.

Sándor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.22. 20:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Békésebb lenne a légkör, ha nem egymást le/meggyőzni, minősíteni akarnánk kizárólagosnak gondolt, (valós, vagy vélt) igazunkról, (akár izlés, tapasztalat, vagy meggyőzödés, érdek szerint inspirálva), mert az csak mélyülő konfliktushoz és/vagy félrehúzódó hallgatáshoz vezet (kinek-kenek vérmérséklete szerint)... :?

Inkább maradjon ténylegesen "Fórum", ahol bárki (dilettánsok is) szabadon ereszthetik ötleteikek, kérdéseiket, és azt nem lehurrogás /lesajnálás, avagy mély csend fogadja, hanem mindenki segítő szándékkal, útmutatással próbál viszonyulni (egymásnak segíteni, illetve tanulni) -tehetségéhez mérten- a problémákhoz, megmutatva saját olvasatát adott kérdésről! :) A hülyeségeket is tisztelettel adjuk elő, illetve bíráljuk! :mrgreen: :P

Ha továbbra is sokakat ez motívál, akkor biztos hogy jobb-nagyobb-hasznosabb-árnyaltabb kollektív tudás, jobb légkör, illetve még több lelkesen, jól megépített "kütyü" lessz az eredmény. 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.02.22. 20:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Szerintem minden felesleges dolog, ami nem kapcsolódik közvetlen a DIY alapelvhez, törlésre kerüljön.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.01. 20:34 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
Már fel sem merek tenni készítményeket annyira intelligens tagok lettek ezen a fórumon is. Annó azért hagytam fel egy fórummal, mert ott is az értelmes válaszok helyett azonnal az okoskodás és a nagyképűség dőlt mindenkiből. Ez a fórum azért még annyira nem gáz, de ha így halad rosszabb lesz mint az a másik ! Kialakult a cső / félvezető háború, egymás oltogatása stb...pár emberről szól az egész audiodiyers és ha egy idegen benéz ide csak a kakaskodást látja. Tiszta vicc.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.01. 20:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
rolitechno írta:
Már fel sem merek tenni készítményeket annyira intelligens tagok lettek ezen a fórumon is. Annó azért hagytam fel egy fórummal, mert ott is az értelmes válaszok helyett azonnal az okoskodás és a nagyképűség dőlt mindenkiből. Ez a fórum azért még annyira nem gáz, de ha így halad rosszabb lesz mint az a másik ! Kialakult a cső / félvezető háború, egymás oltogatása stb...pár emberről szól az egész audiodiyers és ha egy idegen benéz ide csak a kakaskodást látja. Tiszta vicc.

Szerintem ilyesmi már nincs. Kicsit olvasd többet.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.01. 22:17 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
Szuper...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.07. 18:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Csak megkérdezném: KD mester kitiltásáról nem kellett-e volna megkérdezni a fórumközösséget?

Igen, olvastam a magyarázatot, de nekem kicsit büdös, hogy egy volt alapító fórumtagot így kelljen eltávolítani.
Modik, Adminok: ez tényleg komolyan gondoltátok, hogy így a közösség megkérdezése nélkül rezdezitek el?
Várom tiszteletteljes válaszotokat:
Miklós


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.07. 18:07 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Minden tekintetben a fórumszabályzat szerint jártunk el. Természetesen előfordulhat, hogy valaki számára ez esetleg nem tűnik rokonszenves és/vagy jogos lépésnek, de teljes konszenzus volt a vezetőségben a lépéssel kapcsolatban.
Ha valaki a kitiltását úgy játssza ki, hogy másik felhasználó névvel lép be a fórumra, az a szabályzat alapján azonnali kizárást jelent. Több jelentést is kaptunk fórumtagoktól, miszerint "probareg1" felhasználói profillal kaptak KD mestertől privát üzenetet, valamint azt is ellenőriztük, hogy a két user ugyanazt az IP címet használja.
Úgy érzem meglehetősen körültekintően intéztük a dolgot.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.07. 18:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Miczo! A hozzászólásai archiválva vannak. Így ember még nem sértegette sem a tisztségviselőket, sem a fórum tagokat. Ha megnézed mit írkál most, gyakorlatilag ezt a nyelvezetet használta rátok, ránk. Mire végig kérdezel mindenkit, addig a hozzáféréseivel olyan kárt okozott volna, ami helyreállíthatatlan. Azt írja, Sanyitól kapta a második hozzáférést, mert modi volt. Nos ilyen második hozzáférés osztogatása nem volt. Ezt határozottan állítom. Az új fórumának indítása a mérlegelésnél eszünkbe sem jutott, mint ahogy ő állítja. De azt azért be kell látnod, hogy nem barátságos hozzáállás az a viselkedés, amikor mindenkit át akar vinni az ő fórumára. És tedd szívedre a kezed: Mikor engem KD kizárt, mint moderátor, akkor így viselkedtem? Nem.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség