audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.16. 07:47

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 226 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.09. 19:54 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Beizzítottam. Tőmondatokban:
Nagyon nagy basszus, kellemes hangkép, de nagy baj van, nem szól egyformán a két csatorna. Vissza a műhelybe, sztereocsővoltmérő ráakasztása. Bizony, két dB különbség a két csati között. Csövek felcserélése, újra állítás, kicsit nagyobb áram (40mA) 0,5dB-n belülre került a két csatorna. Szomorúan vettem tudomásul, hogy a válogatottnak mondott orosz végcsövek mégsem voltak válogatva. Azt már tudom, hogy az erősítő kényes az ECC83-as csövek búrán belüli együttfutására. A végcsöveket oda állítom, ahova akarom, de az első két triódát nem. Az R12-es poti, amely a szimmetriát hívatott beállítani, semmit nem csinál. Nagyon pici a szabályozási tartomány. Mindenesetre még majd megnézem, hogy a torzítást lehet-e vele csökkenteni. Ha nem, akkor kár beépíteni. Ámbátor vannak mániákus állítgatók, azoknak lehet tetszik.
A két csatorna kitrimmelése után be a szobába. Roger Waters, valamint a tavalyi győri találkozón is hallott dyscus demo felvételek. A basszus mélysége csökkent a trimmerelés után. Velőtrázóan élethű ének, és hangszerhangok, kissebb dinamika mint a TauCetin, de ez várható is volt, 11 Watt a 35 ellenében. És akkor az ARC klónról még nem is beszéltem. Úgy tűnik, ez az erősítő méltó ellenfele lessz mondjuk egy AI 500-nak, AI300-nak, igaz fele teljesítménnyel, vagy akármilyen ócskapiacon szerzett csodamasinának. SE erősítőkről nem teszek említést, mivel volt már sok nekem, ismerem a hangjukat, ez más. Nem egy ligában fociznak. Az SE magyar NB1, a Huye Baby brazil NB2. Már ha van ilyen. Mindkét helyen jók a focisták, de nem egyformán lelkesednek. Talán a brazilok sokkal lelkesebbek. Jó a zongora, jó a tér is. RW lemezén a szánhúzó lovak jól körbefutják a szobát, de csak a szőnyeg szélén. (elég nagy szőnyegem van) A D51-em ezen a felvételen kitágítja a falat. Igaz, hogy a Huye Baby nem is azért készült, hogy leverje a nagyot. Most jön a mókolás, a különböző beállítások, visszacsatolások, áramok hatásának vizsgálata a hangminőségre. Egy biztos: Ma hajnalban keltem a hálózati miatt, de legalább holnap 1-2 óráig fogom sötétben hallgatni a kis Babykét. :lol: Holnap, ha valaki felébreszt, lelövöm. Most elmegyek, mert dolgom van: Savanyú krumpli főzelék buggyantott tojással, füstölt oldalassal. Tudom, ez off, dehát ismerjük meg egymást. :D
Ja! egy fénykép az első beizzításról. A főzeléket nem fotóztam. :P
Csatolmány:
Első izzítás .JPG
Első izzítás .JPG [ 751.01 KiB | Megtekintve 49827 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.09. 20:58 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Tanulság 1: Orosz csövet magadnak válogass. Tanulság 2: A Tungsram ECC83 nem egy nagy durranás. Lehet, hogy jó hangú, de én az orosz csövektől rosszabb együttfutást mértem eddig. Lehet, nem volt szerencsém.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.09. 21:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
FordPrefect írta:
Tanulság 1: Orosz csövet magadnak válogass. Tanulság 2: A Tungsram ECC83 nem egy nagy durranás. Lehet, hogy jó hangú, de én az orosz csövektől rosszabb együttfutást mértem eddig. Lehet, nem volt szerencsém.

Nos lehet nekem sincs szerencsém. :) Mindenesetre a napokban lessz Telefunken, Siemens, Valvo csőpróbálkozás.
Sajna sejtem az eredményt, és az már kicsit kilóg a budget-ből.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.09. 21:52 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Vagy ki kell fogni. Van vagy 2 tucat orosz 6N2P-EV-m (ECC83, csak sokkal olcsóbb). Egy alomból valók, valószínűleg katonai készletből. Használt, vagy időközönként kötelezően :) járatott, mert a pecsét már nem kék. Egyenfutás a két csőfél között példás, emisszió min. 100%. Hangra nem próbáltam, más a bekötés, lusta vagyok. De ez kivétel az általam mért orosz csövek közül, egy részük a tág orosz gyári tűrésmezőbe (pl.2,9 mA +/- 0,9 mA) sem fér bele. Másik üdítő kivétel a 6N8S MELZ.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FordPrefect 2016.03.09. 22:11-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.09. 22:17 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Nem a végcső katódból visszacsatolás miatt van gond a bemenőfokozat csőnél? (A dc miatt)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.09. 23:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
akki írta:
Nem a végcső katódból visszacsatolás miatt van gond a bemenőfokozat csőnél? (A dc miatt)

A katódból nem lehet, mivel a CFB közvetlenül csak a végcsőre hat.Igaz, a szekunderen elvileg RsekXIk DC feszültség van, ami előre megy, de ez a feszely erősen leosztódik. Hatása kompelzálható. De nem a szimmetrizáló potival. Az áram az ECC83-aknál beáll, de a csőfelek különbözősége miatt ugyanazon munkaponton úgy tűnik nem egyformán erősítenek. Van egy minimális eltérés. Azt a pontot kellmegtalálni, ahol a torzítás a legkisebb a kimeneten. Ma már nem volt időm tovább foglalkoznom vele a főzés miatt, de holnap folytatom. Mellesleg a kaja jó lett,így most jól lakottan nyugodtan beizzítom az erősítőt, s hallgatózom. :lol: Sötétben mint írtam, minden jobban szól.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.09. 23:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
FordPrefect írta:
Vagy ki kell fogni. Van vagy 2 tucat orosz 6N2P-EV-m (ECC83, csak sokkal olcsóbb). Egy alomból valók, valószínűleg katonai készletből. Használt, vagy időközönként kötelezően :) járatott, mert a pecsét már nem kék. Egyenfutás a két csőfél között példás, emisszió min. 100%. Hangra nem próbáltam, más a bekötés, lusta vagyok. De ez kivétel az általam mért orosz csövek közül, egy részük a tág orosz gyári tűrésmezőbe (pl.2,9 mA +/- 0,9 mA) sem fér bele. Másik üdítő kivétel a 6N8S MELZ.

Nekem is vannak ilyen csöveim, de sajna nem egyszerű a helyzet:
Először is a fűtés nem ugyanaz. Másodszor a 6N2P erősítésében hasonlít ugyan az ECC83-ra, de nagyon nem ugyanaz a cső. Sajna a hangjával gond van.Szvsz. nem véletlen, hogy nem nagyon használják sem a cégek, sem a DIYerek. Az ARC klónomban a fűtés trafó tudja a 6,3 Voltot, pont ezért, mert vannak ilyen olcsó csüveim. Ki is próbáltam. Semmi gond nem volt vele, csak a hangjával. Legalábbis nekem nem jött be. Pedig tényleg ritka jó minőségű cső. Hozzáteszem, hogy az említett erősítőben a bemeneti Telefunken ECC83 csöveken kívül minden cső Orosz, sőt szovjet.
A Huy Baby esetében a gondom az, hogy nem találom az első hangját. Reggel csökkentem a CFB mértékét, ami egyszerű,mivel át tudom kötni a 16 Ohmos szimmetrikus kimenetről az ugyan ilyen 6,3 Ohmosra. Ezt is meg kell hallgatni. Tévedés ne essék, jól szól, de érzem, hogy lehet javítani rajta. Aztán ne felejtsük el, hogy új csövek vannak benne,tehát még be is kell járódnia. Egyszóval olyan modelnek való csinos leányzó a Baby, aki nagyon szép, de valahogyan nem öltöztették fel a ráillő szép ruhába. Vagy olyan, mint a savanyú krumpli főzelék, ami finom, de ha nincs benne füstölt oldalas, akkor nem teljesedik ki. Remélem érted a hasonlatomat.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.09. 23:58 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
A lényeget már légyszíves. 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.10. 00:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
FordPrefect írta:
A lényeget már légyszíves. 8-)

Jól van no! Most is hallgatom, Pink Floyd koncertet. Délután jobban tetszett. Van még egy hét a debütálásig. Jézus! Csak egy! :o :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szavazás a fórumszabályzatról
HozzászólásElküldve: 2016.03.10. 08:46 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
shany írta:
Úgy érted, hogy ide írja le, nyíltan, a fórum előtt vállalva a véleményét?


Ez olyan különös kérés?

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.10. 11:02 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Szuper, akkor jó lenne néhány mérést, négyszög jel átvitelt feltenni a komplett erősítőről, hogy lássuk merre-hány méter.

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.10. 11:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
GA2 írta:
Szuper, akkor jó lenne néhány mérést, négyszög jel átvitelt feltenni a komplett erősítőről, hogy lássuk merre-hány méter.

Nyugi, nyugi! Hagy tökéletesítsem. Nem akarok olyat kiadni a kezemből, ami félig kész. Pl most állítgatom a CFB-t

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.10. 20:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Az erősítő sztereóban 8 Ohmra 12,5Watt teljesítnményű lett. Kéne már 100Wattos 6,2 Ohmos ellenállást szereznem.
Átvitele10Hz-0,5 dB-48kHz-3dB
20kHz-n esik a görbe 0,5dB-t
Alul nincs 0,5dB kissebb szintű frekvencia, csak a jel alakja kezd el 10Hz alatt torzulni.
A két csatorna között van 0,5dB eltérés a kivezérlésben. Valószínűleg az egyik bemeneti cső kicsit gyengébb mint a másik.
Holnap feltöltöm a fotókészülék aksiajit, és majd készítek képeket, meg elvégzem a szokásos számítógépes méréseket is. Csak azért, hogy hiteles legyen.A második, harmadik, sőt a negyedik meghallgatás is holnap lessz. Ma is hallgattam, de csak rövid próba hallgatásokat végeztem, hogy ellenőrizzem, amit csináltam. A hang biztató, az erősítő jól kihajtja az Aldebarant.
Az NFB-t kiiktatva az erősítő tulajdonságai romlanak, a jel vágással határolt teljesítmény visszaesik.
Az 1k-s néccög jel szinte tökéletes, a 10k-s trapézosodik, a 20Hz-s egy kicsit csúnyult, de nem számottevően. Igaz, egyszerre ment mindkét csatorna. Ma sokat próbálgattam, s továbbra is fenttartom azt a véleményt, hogy a szimmetrizáló poti helyére be kell tenni 2db fix 1kOhmos ellenállást. Mindenesetre a nyákot addig nem módosítom, még megnem érkeznek a javasolt FET-ek az áramgenerátorba. Hátha azzal hatásosak lesznek a poitik, bár nem sok reményt fűzök hozzá.
Még a szépítészeti munkák vannak hátra, aztán az erősítő megismételhető, de nem csak az, hanem a hangja is. Holnap jön egy, vagy két barátom, azokkal is meghallgattatom, hiszen azért jönnek, hogy a Huye Baby erősítőt meghallgassák. Most megyek vacsorázni, a tegnapi maradékot eszem. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.10. 20:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Az a sok ember, aki olvassa ezt a fórumot, lépjen már vissza a "csöves" fórum részre, és nyomjon már egy szavazatot is. Ha már ennyit dolgozok ezzel az új konstrukcióval. Gondolom azért olvassátok, mert tetszik, és szórakoztat. Ha valakinek meg nem tetszik, az meg ne olvassa, és ne is írjon.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 00:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Hallgatm ezt a Huye Baby erősítőt. Kicsit halkabban mint szoktam, de hát este van. A zene jó: Carmen, Jeff Beck, Gary Moor, Colosseum, Egy kiállítás képei. Szóval minden féle. Hogy a végén kezdjem, a hang tetszik. Valahol azt írták egy korrektül kivitelezett Baby Huey erősítőről, hogy óriás ölő. Nos óriást, legalábbis az ARC klónomat nem öli le, de sok mást minden bizonnyal. Persze van hátránya is: a sztereo színpada nincs akkora mint az ARC-nek. Az ARC tranyós hangú csöves. A HB csöves hangú csöves. Amiben nem, az a basszusa. Ezen a hangerőn nagyon mélyre megy (hiába no, a kimenője kellőképpen szélessávú). Ez a mély jól követhető, kottázható, és nagy energiájú.Kíváncsi leszek reggel, hogy a gatya szárat megtudja-e lengetni, illetve nagyobbb kivezérlésnél hogy változik a hangja. A CFB rendszerű erősítőknek 16 körül van a csillapítási faktoruk. Valszeg ez a kis erősítőé is a körül lehet. Többről nem is érdemes beszélni. Kevesebb meg miért lenne. A Habanéra fantázián az üstdob tüdőt aprít, ha nem is az enyémet, de egy macskáét feltétlenül. Apropó macska! Keveset torzíthat ez a kütyü,mivel Rinaldo Rinaldini (alias Bajszi) Őfelsége nyugodtan alszik a hangszóróktól 1 méterre. :P
A középhangok szinezetlennek tűnnek, kevésbé felharmonikusak mint az ARC-é, de viszont annál természetesebbek. Mannfred Mann Sikelele II.-ben eddig nem tudtam, hogy a kezdésnél elektronyos zongora, vagy gitár szól.Meg van a megoldás: mindkettő. Viszont bizonyos felvételeken az ének kicsit hátúlról szól. Lehet mikrofonozási hiba? Mivel Philippa Gordano meg nem így énekli Bizzet operájának közkedvelt áriáját. Az 1962.es Bach felvétel itt is jó, igaz az mindenütt nagyon jó. Mikor 1:14-nél belép a lábpedál, akkor a vakolat megmozdul. A Colosseum lemezén Chris Farlow éneke autentikus, ugyan akkor Maggye Reilly éneke lehetne kicsit vidámabb. Karen Souza Eperföldjei forever, azaz mindörökké a fülembe csöngenek. Nagy zene, nagy szerzők, nagy erősítő.
A magasak a helyükön vannak, a csőharang játék nem torz, a xilofon megszólalása tökéletes.
Nyilvánvalóan van ennél a budget erősítőnél jobb is, de azért sok pénzt elkérnek, ami megkeseríti felhasználója élvezetét. Bár nagyhangerőn még nem hallottam szólni, ettől függően elmondhatom, hogy ez egy olyan szerkezet, amit érdemes tuningolni. A jelenlegi JJ ECC803 helyett érdemes lenne a csodálatos hangú Telefunken ECC83-at használni (ez cca. 35-40 rugóval emeli az árat), illetve a végcsöveket is lehetne oroszról cserélni.No nem pálinkára, hanem olcsóbban Siemensre, Valvo-ra, esetleg feljebb Telefunkenre, ami megint cca. 100 rugóval dobja meg az árat. De ez már a non plussz ultra. Én nem fogom tuningolni, csak kölcsön csővel bemutatóra. Mindenesetre jelenlegi alkatrész készlettel egy nagyon figyelemre méltó produktum birtokosa lehet az, aki megépíti, és ehhez a családi Mercedes-t semkell eladni. :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 03:12 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Lehet hogy már süket az a macska, vagy szimulál, s valójában az agyvérzés kerülgeti. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 09:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
akki írta:
Lehet hogy már süket az a macska, vagy szimulál, s valójában az agyvérzés kerülgeti. :)

Nem hinném, ő az alfahím a környéken, és fiatal.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 15:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Elkészült a mű. Volt itt egy barátom, meghallgatta, és jónak tartotta. A sztereoképben az előre-hátra irányt keveselte, meg azt kifogásolta, hogy a dob felvételen a dob nem precízen behatárolható a térben. Ő persze nem tudja, hogy az Aldebaran felső regisztere dipólsugárzó. Mikor felvilágosítottam, úgy már helyénvalónak találta a hangképet. Erős szobahangerőn is ugyanazt tudom leírni mint az éjszaka: rendkívül jó basszus, ami kottázható, jó, de nem unalmasan sima középtartomány, tiszta magasak. Az Aldebaran-on képes akkora hangerőt produkálni, hogy kihangosítsa a szobámat. Viszont még mindig reszeltem rajta. Leginkább azt, hogy csökkentettem a visszacsatolást. A kapcsolás nem változik ez miatt, de így most már a hangszóróról külön vezeték hozza a visszacsatoló jelet. Az NFB értéke több mint 3dB-t csökkent. Így az erősítő teljesítménye 10,5 Watt lett 8 Ohmos műterhelésen. Újabb hallgatást, még nem eszközöltem, majdha befejezem itt az irka-firkát, akkor arra is sör kerül. Vagy sor? :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 15:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Szép kis készülék lett, belül szellős, kívül meg fekete, és mahagóni. A dobozát a megadott rajztól eltérve 5cm-el kisebbre lehet venni, úgy is elfér. Itt látjátok a műtőasztalon a belsejének már végleges kialakítását:
Csatolmány:
HB Indoor.JPG
HB Indoor.JPG [ 777.46 KiB | Megtekintve 49403 alkalommal. ]

Tudom egy kicsit viharvertnek tűnik, de tudni kell, hogy a próbálgatás során egyszer-háromszor ki-be szerelgettem. Kívülről azért szebb, például a pofija a mahagóni dísz deszkával felvértezve. Hát nézzétek:
Csatolmány:
HB Front.JPG
HB Front.JPG [ 760.29 KiB | Megtekintve 49403 alkalommal. ]

Hát-al mondatot ugye nem kezdünk, de olyan jól esett kicsit nyomni Grécsi Lászlónk lelkivilágába. Így aztán megmutatom Huye Baby-m alfelét is, ahová baby létére pelust nem kap, de ide dugom azt a Mogami kábelt, amit egy kedves barátomtól kaptam. Aki ismeri, az tudja, hogy ilyen Mogami-kat használnak nagyon sok stúdióban a semleges balansza miatt. Olyan, mintha nem is lenne kábel. Olyannyira, hogy a fotón nem is látszik. :P
Csatolmány:
HB Back side.JPG
HB Back side.JPG [ 756.42 KiB | Megtekintve 49403 alkalommal. ]

A kütyü oldalról ha nem is egy vitorlára hasonlít, de egy erősítőre minden bizonnyal. Ráadásul mi mindjájan tudjuk, hogy egy Huye Baby erősítőre. Viszont el kell mondanom, hogy a felírata még nincs felragasztva, de ami késik azonnal pótlódik.
Csatolmány:
HB Side view.JPG
HB Side view.JPG [ 765.01 KiB | Megtekintve 49403 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 16:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2122
Tartózkodási hely: Baranya
Szerintem nagyon a szélére kerültek a meghajtó csövek. Én beljebb raktam volna. :) Túl nagy az üresség ott középen.
Anno az én EL84PP-m így néz(ett) ki.
viewtopic.php?f=36&t=941&p=12031&hilit=El84+pp#p12031


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 16:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Igen, de ott lessz a szépséges Huye Baby felíratú tábla. A Nyákra meg így tudtam feltenni mindent. Szűken voltam,mivel ugye ha valaki kér esetleg egy HB nyákot, akkor azt is figyelembe kellett venni, hogy minél kevesebb hulladék legyen. Ha megtalálom a felíratot, akkor felragasztom, s nem lessz olyan kopasz.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 16:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Igen, megnéztem, a Te erősítődnek jobb a helykihasználása. A tied fehér, az enyém néger. :lol:
Szépek a néccög jelek is.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 16:54 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2122
Tartózkodási hely: Baranya
Ja, hogy ott lesz még valami :oops: Úgy már más lesz az összkép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 16:57 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 846
Ez a budget mit jelent? Értem, olcsó, no de mennyire? Abszolúte, vagy relatíve?
Amúgy szép munka. Miért kellett a nvcs-t csökkenteni? Mi lett jobb? És miért?

Elhozod Félegyházára?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 17:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Igen, viszem Félegyházára. Csak ráköthessem valaki hangfalára. Az Aldebarant most nem vinném, mert dög nehéz, és nagyon nehéz betenni az autóba.
A kimenő felépítése miatt ezen a végfokon tág tere nyílik a variációknak. Ez alatt azt értem, hogy a OPT szekunder oldala úgy néz ki, hogy van egy közép pontja, majd erre szimmetrikusan van kiképezve (és természetesen tekerve is) a 6,3 Ohmos kivezetés. Ezen kivezetés két végére folytatólagosan van feltekerve még valamennyi menet, ami ugye szintén szimmetrikus. Ezek végére csatlakozik a két végcső katódja, ami alkotja a CFB-t ala ARC. Viszont az első cső rácsára menő NFB-t kéz helyről lehet vissza vezetni: vagy a katódról, vagy a hangszóróról. Az első esetben, mivel nagyobb a menetszám nagyobb feszelyt csatolunk vissza mint a hangszóró sarkairól. Először az első esetet valósítottam meg, aztán most a véglegesen a másodikat. Úgy tűnik nekem így fog maradni. Ugye ebben az erősítőben 3 Visszacsatolás van, és ilyenkor ajánlatos kis értéken tartani a visszacsatolások mértékét. Az egész úgy működik mint egy szabályzó kör. A kisebb NFB-t alkjalmazva a torzítás hamarabb felszökik, ezért írtam, hogy kissebb teljesítményű lett a kütyü. Ami nem igaz, de mégis csak hamarabb torzít. Átfogó NFB nélkül ugye méghamarább. Érdekes társas szórakozás lessz az, hogy eldöntsük a jumper melyik állásában szól szebben az erősítő. Ráadásul vakon.
A kisebb NFB alkalmazása ráadásul követi a mai divatot, miszerint mértékletesen kell bánni az NFB-vel. Ha egyszer ez a divat! :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 17:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A budget-et elfelejtettem. Relatíve mindenféleképpen olcsó, mivel egy ilyen csőkészlettel készen meglehetne venni kb 150 rugóért. Ezt az árat kell hasonlítani az AI300-hoz, ami volt vagy 400 rugó valamikor, vagy a korábban itt emlegetett magyar gyártmányú félmillás csodával, ami szintén EL84-el fut. Ha valaki megépíti magának, más dobozt használ, olcsóbb alkatrészeket, az ki hozhatja száz alatt. Ha maga áll neki trafót tekerni, akkor viszont megint csak száz felett lessz az ára, mert vagy be kell vásárolnia vasból rézből, vagy szerez ilyen kis mennyiséget, aminek megint csak ára van. Viszont ekkor már nem ugyanez az erősítő lessz. Tehát abszolult is olcsó.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 17:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Egyébként legalább 15-20 órát kell még neki mennie, hogy bejáródjon. Aztán holnap kap Tungi végcsöveket mostmár, mert van egy garnitúrám belőle kb 20 éve.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 17:43 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 846
A divat sokszor totál értelmetlen, ha az IMD, DIMD,DFD nem romlik semmit sem visszacsatolással akkor a visszacsatolás jól van tervezve, és nem divat kérdése a használata. Persze abból is ki lehet indulni, hogy neked így tetszik és kész. ha lehet jumperrel változtatni, az jó ötlet.


Amúgy meg én is viszek egy 2x15 wattos homokos erőlködőt... igazi budget kategóriában :D (55e)
De vajon lesz-e normális hangsugárzó???

Az AI300 szerintem egy kifejezetten vacak erősítő volt van és lesz mindig. És alaposan túlárazott volt, nem csak honi mércével, de nemzetközivel is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 17:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Az AI300 egy trágya. Volt egy nálam 3 hónapig, azért, mert egy falusi barátom elhozta, hátha nagyobb városban könnyebben eladódik. Nos sokan meghallgatták nálam, de aztán hajtotta őket a kíváncsiság, hogy hogy szól vajon a nagy. Gondolhatod: senki nem volt olyan bolond utánna, hogy adjon 200 rugót egy AI300-ért. Szegény havernak nem győztem magyarázkodni, hogy sajna a hifi a nagy városban kezd kimúlni. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 18:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Beszámolómnak most jön a java. A mérések. Először nézzük meg a Bode görbét, amit a szokásos módon számítógéppel vettem fel. Nincs rajta sok látnivaló, egy egyenes és kész. :) Az mindenesetre látszik, hogy rendkívül jó a mélyben, és nagyon jó a magasban is. Ha valaki összehasonlítja a korábban ide feltett kimenő hasonló mérésével, akkor megláthatja, mit okoznak a visszacsatolások. Mindenesetre hanggenyával, és csővolt mérővel jobb mérési eredmény jött ki, és nem azért mert csaltam. Egyébként az erősítő nem tudom írtam-e már, 1,1 V bemeneti feszelyre adja ki a maximális teljesítményét.
Csatolmány:
HB Bode.JPG
HB Bode.JPG [ 137.17 KiB | Megtekintve 49353 alkalommal. ]

Megmértem a fázisátvitelt is. Abban sem csalódtam. 30Hz és 10k között +-11 fokon belül van, azaz a "mainstream" frekik sávjának kicsi a fázistorzítása. Ez azt jelenti, hogy a hangszerek jól felismerhetőek lesznek. Íme nézzétek:
Csatolmány:
HB Fázis.JPG
HB Fázis.JPG [ 106.97 KiB | Megtekintve 49353 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 20:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Közben elmentem bevásárolni, de most akkor folytatnám. Készítettem szép fotókat is, mint ígértem, ezért ma kora délután nekiestem a szkópnak, generátornak, na és persze a Huye Baby-nek. Nézzük. A fénykép címe önmagáért beszél, különös magyarázat nem igen kell hozzá. Nézzük az elsőt, amely a két csatornát ábrázolja 11 Watton, hajszál híján a jel behatárolása előtt, kevéssel 77Hz-vel 2k felett. Ezt csak azért írtam, mert van olyan, hogy valaki szóváteszi: nem is 2k-s a jel frekije. :lol: Sokat nem mutat, de legalább láthatunk szép sinus görbét. :P
Csatolmány:
HB 11W LR Chanel 2k.JPG
HB 11W LR Chanel 2k.JPG [ 705.2 KiB | Megtekintve 49277 alkalommal. ]

Az átvitelnél írtam, hogy 10 Hz alatt már az erősítés nem csökken tovább, csak a válaszjel torzul. Ezt próbálja bemutatni a köv. 3 kép. A felvételeket digitárolós üzemmódban végeztem, mert rájöttem, így szebb a mérés. Nem is igaz! :P A valós ok, hogy a 15 éves fotoapparatom így könnyebben megbírkózik a szkóp katódsugárjával. Szóval a fotók, sorra:
Csatolmány:
HB 10W 20Hz LR Chanel.JPG
HB 10W 20Hz LR Chanel.JPG [ 702.05 KiB | Megtekintve 49276 alkalommal. ]

Csatolmány:
HB 10W 15Hz LR Chanel.JPG
HB 10W 15Hz LR Chanel.JPG [ 687.13 KiB | Megtekintve 49276 alkalommal. ]

Csatolmány:
HB 10W 10Hz LR Chanel.JPG
HB 10W 10Hz LR Chanel.JPG [ 732.64 KiB | Megtekintve 49276 alkalommal. ]

Hát ilyen lett. Basszuskulcs, megint ez a hát. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 20:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Most pedig a szeretett négyszögjeleink, ami ugye nem lehet túl rossz, hiszen már ismerjük az átvitelt, a fázis görbét, no meg ecseteltem a hangot, ami ecsetelés azért nagyon szubjektív dolog, lássuk be. Ez miatt senki ne is akarjon ennek az erősítőnek nekiugrani, hogy majd baljkézből megépíti. Először halgassa meg, figyelje a reflexiókat, mérje fel lehetőségeit, és természetesen igényeit. Az ár széles határok között változhat. A kialakított belső felépítés lehetőséget ad mindenféle tuningra. Ha valakinek kevesebb általános csereeszköze van induláskor, az akár ellenállás páronként feljavíthatja. Azt viszont senki ne tegye, hogy Tantál ellenállókal megépíti az egészet. Nem fog jól szólni. A kütyüről még fogok írni, mert remélem lessz utóélete. Pl holnap megprószálom Tungi csövekkel. A NYÁK-ot még senki ne faragja, van benne nem is egy hiba, hanem egy inkább kényelmetlenség. (mindent az utánépítőkért) :D Át fogom reszelni talán még holnap a véglegesre.
Íme a négyszög jelek, a magyarázat a fotók címében.
Csatolmány:
HB 8W 20kHz Néccög LR Chanel.JPG
HB 8W 20kHz Néccög LR Chanel.JPG [ 694.51 KiB | Megtekintve 49270 alkalommal. ]

Csatolmány:
HB 8W 2kHz Néccög LR Chanel.JPG
HB 8W 2kHz Néccög LR Chanel.JPG [ 747.58 KiB | Megtekintve 49270 alkalommal. ]

Csatolmány:
HB 8W 20Hz Néccög LR Chanel.JPG
HB 8W 20Hz Néccög LR Chanel.JPG [ 739.2 KiB | Megtekintve 49270 alkalommal. ]

És még ide teszem a 2k-s válaszjelet analóg módban, nehogy valaki azt mondja, hogy a digitális tárolás javítja néccögeket.
Csatolmány:
HB 8W 2kHz Néccög LR Chanel anal.JPG
HB 8W 2kHz Néccög LR Chanel anal.JPG [ 703.38 KiB | Megtekintve 49269 alkalommal. ]

Még valami: a fenti fotó címében az ANAL szó nem azt jelenti, amire egyes kéjencek gerjednének. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.12. 12:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Egy erősítő faragásának sosincs vége? :lol:
Hallgattam egy kis ELP-et megemlékezve a művészről, aztán még mindenféle zenét. Észrevettem, hogyBizonyos zenéken, vagy lemezeken a subbasszusomból oda nem illő burnyogás jön nagyon mélyről. Kontrolként visszakötöttem az ARC-t, azon viszont nyoma sem volt ilyennek. Vagy legalábbis feltűnően nem jött elő. Vissza emlékezve a két erősítő átvitelére, azokat összehasonlítva rájöttem valamire. Az ARC-nek 5Hz-körül van -3 dB-s pontja, de ha nem ott, akkor 4-nél. A Huye Baby-nek nincs, ugye írtam, hogy 10Hz után csak a jel torzul el. Gondoltam ez lessz a burnyogás oka. Ugye a kimenőt -drótot nem sajnálva- nagyon mély átvitellel tekerem, hogy az a bizonyos fázis görbe jó legyen a mainstream sávban. De ha túlhajtom, és ebben az erősítőben ez sikerült, akkor 10Hz alatt elkezd torzítani. Enyhe fejtörés után úgy találtam, úgy lehet a bajon segíteni, hogy nem szabad az erősítő végére extrém alacsony frekiket ráengedni. Ezért azt ötlöttem ki, hogy lecserélem az 1uF csatolót 100nF-ra. Sajna TF kondim ilyen nincs, de még nem rendelek, addig Mallory kondikat tettem be.
Ezután leellenőriztem a freki átvitelt HG-és CSVM segítségével. A helyzet javult, mivel mostmár van -3dB-s pont, és ez 7Hz-re esik. Itt jegyzem meg, hogy a TauCeti-nél ez 8Hz. Remélem a burnyogás megszűnik, de hallgatás csak később lessz.
Mindenesetre a kapcsolási rajzon a módosítást elvégeztem, sőt a beállítások során elvégzett változtatásokat elvégeztem, amik az NFB-CFB-t érintik. A meghallgatás visszaigazolását délután, a KR5-ös kapcsrajzot most teszem fel. Ezen már csak egyszer lessz változás: mégpedig ha Sajti küldi a megrendelt FET-eket. Íme az új kapcsrajz:


Csatolmányok:
Hulye Baby 5 krajz.JPG
Hulye Baby 5 krajz.JPG [ 379.11 KiB | Megtekintve 49071 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.12. 14:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Mint ahogy ígértem, kijavítottam a NYÁK-ot is. Ez a végleges verzió


Csatolmányok:
Huye Baby NYÁK vége.JPG
Huye Baby NYÁK vége.JPG [ 2.89 MiB | Megtekintve 49039 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.14. 15:14 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 819
Tartózkodási hely: ~ Bp.
100nF-al ugyanolyan a hangja (burnyogás megszűnt)? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.14. 18:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Nem. Tovább csökkentettem az alsó töréspontot 15Hz-3dB-re, és csökkentettem a visszacsatolást is. Mostmár úgy tűnik jó lett. Meg kell hallgatni más hangfalon is, valami érzékenyebben, de kisebben. Valamelyik ESS lessz az.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.15. 14:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Nos barátaim elérkezett az utolsó kapcsolási rajz közzététele. Ezen szerepel az, hogy egy kicsit csökkentettem az NFB-t.
Ezzel a ténykedéssel árnyalatnyit simább lett a hangkép, olyan "csöves" hangja lett, amit manapság annyian szeretnek. A mélyátvitel, jó, mostmár a -3dB-s pont felkúszott szépen 15Hz-ra. Erre azt hiszem azért volt szükség, mert azért ez egy kis erősítő, kis OPT-vel, amelynek átvitelét nem szabad a torzítások miatt olyan mélyre leengedni, mint egy nagy erősítőjét. Ez nem az 50 Wattos ARC, holott ez is kihajtja az Aldebarant teljes szobahangerőre, és csak ritkán érezni, hogy egy pici még hiányzik. Tehát a minimálisan ajánlatos hangfal érzékenység 90dB/1W. Az NFB csökkentése valószínűleg azért kellett, mert az eredetihez képest ugye itt belépett az a bizonyos CFB is.
A hanggal megvagyok elégedve, annak színe a TauCeti-re hajaz, azt meg ugye nem egy rossz erősítőnek mondják. Jó a dinamika visszadás, az átvitelben sávhatárolást nem érezni, és nagyot tud rúgni ha kell. Ajánlom techno, rave, hard rock, metall zenére is. Viszont nagy házibulit nem lehet vele tartani. Az is biztos, hogy jól kiszolgálja a 92dB-s érzékenységű szélessávú hangszórókat, mivel meglepő basszust fog kicsikarni belőlük. Az erősítőt meg lehet hallgatni, akinek kell a doksia annak szívesen odaadom, és tanácsokkal segítem az építést. A kimenő méretezését feltettem, Menet számok megvannak, A hálózati trafó szintén. A szükséges alkatrészeket a Hifi Collektive nevű megbízható cégnél meg léehet rendelni. Aki véletlenül nem akar a trafókkal kínlódni, annak tudok szerezni mindkét fajtát. Ne felejtsétek, hogy a Hulye Baby kimenője bármely EL84-es erősítőhöz kiváló, de ez a szimmetria miatt fordítva nem áll fenn.
Úgy gondolom, az építés leírásával, a tervek közzétételével és a költségek alacsonyan tartásával elértem célomat, hogy egy bárki által megépíthető csöves erősítőt konstruáljak, ami újszerű, de egy mindenki által elismert kapcsolásra támaszkodik. Mindenesetre az utánépítést olyanoknak ajánlom, aki már tett egy kis jártasságot a forrasztás világában, és nem kell mindennap arra figyelmeztetni, hogy az erősítő 300V-al működik, ami igen megrázó élményt tud okozni annak, aki meg akar győződni arról, hogy tényleg igaz e az, miszerint az áram, és az a nélküli vezeték között tényleg csak a fogásukban van különbség.
Íme a végleges kapcsolási rajz.


Csatolmányok:
Hulye Baby 6 krajz.JPG
Hulye Baby 6 krajz.JPG [ 382.96 KiB | Megtekintve 48872 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.19. 00:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Aki akarja, holnap meghallgathatja. Az már biztos, hogy valamilyen kisméretű Klipsh hangfal lessz hozzá Ottó barátom lévén. Az Aldebarant nem viszem, mert fáj a derekam. Egyedül a kocsiba nem bírom be tenni. És lesz utánépített TauCeti is.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 12:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A tegnapi Talin az én bemutató erősítőmet hallottátok. Ennek eredeti kapcsolása az alábbi rajz:
Csatolmány:
Huye Baby a la Dyscus.JPG
Huye Baby a la Dyscus.JPG [ 392.57 KiB | Megtekintve 48656 alkalommal. ]


Viszont a végleges megoldást az alábbi fotón láthatjátok. Kiiktattam a jumpert, mert visszacsatolás nélkül az erősítő hangja nem az igazi. Kell az átfogó NFB, ráadásul a torzítási határ is megemelkedik vele, még NFB nélkül csak ványadt 10Wattot lehet kivenni a végfokból. Ezenkívül mégis csak a 100nF-os csatolót ajánlom az erősítőbe, mert azzal a -3dB-s pont lejjebb csúszik, és a tegnapi nap megmutatta, hogy bizony kis hangfalak esetében jó az a átvitel, hogy 15Hz a -3dB. Tehát a végleges változat Itt látható:
Csatolmány:
Hulye Baby Kapcsrajz.JPG
Hulye Baby Kapcsrajz.JPG [ 391.69 KiB | Megtekintve 48658 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 12:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Természetesen a NYÁK-on is elvégeztem az apró módosítást:
Csatolmány:
H Baby NYÁK.JPG
H Baby NYÁK.JPG [ 2.6 MiB | Megtekintve 48651 alkalommal. ]

Ha valaki után szeretné építeni, annak PÜ-ben elküldöm a Sprint Layout filét a NYÁK készítéshez. Magán email-ben egyéb lehetőséget is fel tudok kínálni...

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 14:43 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Melyik verziót hallgattuk tegnap? Mert annak bizony igen jó hangja volt, igaz full hangerön, de szépen kihajtotta azt a kis dobozt. Nem gondoltam volna hogy 10W, annál többre tippeltem volna.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 18:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Hi!
Itt van az alább a rajz, az a bemutató erősítő. Ebben 47n a csatoló kondi, de én inkább 100-at javaslok. Ennyi a különbség a kettő között. Egyébként nem 10 Wattos, ez valami félreértés, hanem 12 Wattos, és azt cca. 1,2 Voltra adja ki. A Dávid hangfala kicsit érzéketlen volt, ha jól emléxem 88dB-s. Egy 92 Wattos átlagos érzékenységgel már falat is lehet vele bontani. :lol: Meg azért azt is számold hozzá, hogy a talin viszonylag sokan ültünk bent, ezért az is fogta a hangot. De azért azt hiszem nem lehet panasz a teljesítményre, főleg ha a kapcsolás garantálja a 0,38% maximális torzítást az egész teljesítmény sávban, valamint az átviteli sávszélességet is. Mindenesetre ez nem egy 300B 8 Watton, Isten tudja mekkora torzítással. Gondolom észrevettétek, hogy azon a fülzsír robbantó hangerőn sem keményedett fel a hangja. Ez is a jó teljesítmény sávszélesség miatt van.Egyébként a pécsi tanárúrnak is nagyon tetszett, most a diákjait fűzi, hogy ezt építsék meg. :) Már érdeklődnek a kimenő ügyében.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 18:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Most már nem nyúlok a rajzokhoz, a project kész, bebizonyította, hogy méltó ellenfele volt a tranyósoknak, nem kellett vele szégyenkeznem. Valamint azt is hallhattuk, hogy a TauCeti ugyan jobb valamivel, de az sem söpri le ezt a kütyüt. Persze órákat lehetne tárgyalni róla, hogy melyik a jobb, a KD tervezte végfok valamelyik meghajtóval, a nagy erősítő, vagy a kicsi. Ugyanakkor az is melengeti a szívem, hogy a DAC-omat is jónak találtátok. Igaz én mindig is mondtam, nem kell azt sem túl bonyolítani, és hogy a multibit mindig jobb a többi rencernél. Lehet rágni a kefét, gittet, de ez tény marad. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.21. 20:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Ide kerül áthelyezésre a fenti erősítő témája.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.22. 09:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Ma kerül sor egy kis tesztre, amin megpróbáljuk megfülelni, hogy mit változik az erősítő hangja, és merre, ha különféle gyártmányú csöveket teszünk bele. Sajna az eredményt előre lehetne deklarálni, de azért adjun esélyt a gyengébbnek is. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.22. 10:31 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Mennyi egy kit költségvetése?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.22. 12:00 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 846
" Igaz én mindig is mondtam, nem kell azt sem túl bonyolítani, és hogy a multibit mindig jobb a többi rencernél. Lehet rágni a kefét, gittet, de ez tény marad. :lol:"

Az is tény, hogy ez tévedés.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.22. 18:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Szabó Zoltán írta:
" Igaz én mindig is mondtam, nem kell azt sem túl bonyolítani, és hogy a multibit mindig jobb a többi rencernél. Lehet rágni a kefét, gittet, de ez tény marad. :lol:"

Az is tény, hogy ez marhaság. :lol:

Szerinted. Amit te mondasz, az meg hülyeség. És ne offolj süket.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.22. 18:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Gybalu71 írta:
Mennyi egy kit költségvetése?

Változó kiépítéstől függ. Ha nincs extrém badarság, akkor 150 alatt meglehet építeni.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2016.03.22. 18:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Meg volt a csőpróba. Forrásként egy multibites DaC-ot használtunk, ami már bizonyított több teszten is. Sajna pár hazai gyártó nem tudta ezt a szintet produkálni. A rencerbe be volt iktatva egy CJ PV10 alapokon nyugvó előerősítő. A végfok a Huye Baby volt először orosz, majd Tungsram csövekkel. Mindkét csőgarnitúra vadi új volt, kb 20-20 órát működtek eddig. A műsor az általatok is ismert válogatás volt, nem a legutoljára közzétett "brummogi medve tánc" hanem a korábbi válogatás, amin Bach, Bizzet, M. Oldfield, és egyéb felvételek vannak. A felvételek kiegyenlítettek, kivéve a Kokomo című darabot, amin a basszus kicsit túl van tolva, ezért egyik rendszeren még hallgatható, más rendszereken meg azt híresztelik nincs basszusa. :lol:
A jelzők a két csőkészlet egymáshoz való viszonyát mutítják be.
Orosz csövek: Ütős, kellően mély basszus, de jól megfogott. Ezt mondjuk az CFB biztosítja. A hegedű úgy tűnik túlságosan szőrős. A férfi hang testes, a női valahogy szexuális. Cseszi a fülem. nem szép a másikhoz képest. Olyan, mintha torzítana. A sztereo szűkebb, mint a másiknál. Kevésbé tölti be a szobát. A dobszóló lapos. A szaxofon recsegősebb. Az egészen valamiféle nyersesség érződik. Hiába sem a szovjetek, sem kiszolgálóik nem a finomkodásról voltak híresek. :lol: Egy kicsit olyan, mintha a balett táncos edzőcipőben táncolna. Van benne minden ami kell, de valami mindig megborítja az összhatást.

Tungsram csövek: Először is kellemes emlékek járták át szívemet, mikor a dobozát kézbe fogva látom a golyósirónnal feltüntetett számot: 24,70. Ez nem mA-t jelent, hanem Forintot. Kibontva a dobozt, ott a garijegy. Indítási dátumnak rányomtatva (nem bélyegzőzve) 1977. Szóval ekkor gyártották. Abban az időben az ösztöndíjam 5-600 Ft volt. Szóval jó sok csövet vásárolhattam volna. Ha valaki ma akarna 24db ilyen csövet venni, akkor 6000 Forintos árat feltételezve közel 150 rugót kellene kifizetnie. Ennyit a vintage-ről. Azt kell mondjam, a Tungsram EL84-e mindenben legyőzte a szovjet csöveket, csak egy valamiben nem: a basszusban. Ez viszont orvosolható annyival, hogy mégis csak vissza lehet forrasztani a 100nF-os Mullard kondikat, ha ilyen csöveket vásárlunk. A hétvégén megejtem ezt a műtétet. :) A magasak zengőek, a Carmen felvételen a kasztanyetta hangjára felkaptuk a fejünket. A nő most már szépen betartotta a szabályt: nem evett fagyit a felvétel előtt. A könnyű lovassági Indulóban a hegedűk jók, a fúvósok hangja nem vássa a fogunkat. De legmeglepőbb a tér, ami túlterjed a hangszórókon, betölti a szobát, és elkülöníti a zongorán a művész két kezét.
A félreértések elkerülése végett mondom: Mindenkinek ez volt a véleménye. De mint írtam, a két csőkészlet egymás után hallgatva különül el ennyire egymástól. Ha betennénk egy Valvo, vagy Telefunken csőkészletet, a különbség még drasztikusabb lenne. Hangban is, árban is.
Mindenesetre tudni való, hogy a Tungi csövekkel már az ár picit több, mint a 150 rugó, viszont nagyot lépünk előre. Igaz, szerelési jellegű beállítás szükségeltetik. Ha valaki All Round erősítőt szeretne, amibe bármit beletehet, az 100nF Tropical Fish, Orange drop, orosz PIO kondit építsen be a csatolók helyére.
Győrben jobb körülmények közepette is meg lehet majd hallgatni az erősítőt. Legalábbis a Kkfházi viszonyokhoz képest. És persze ALdebaran-on.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 226 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség