audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 08:12

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 134 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2021.07.09. 10:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.04. 17:30
Hozzászólások: 131
A postai üzletpolitika: Aliexpress csomag 06.25-én beérkezett az országba, 30-án megkapta a kézbesítést végző cég (magyar posta). Ha jól tudom, a július 1 után érkező csomagokra érvényes az új sarc. Tegnap előtt megkaptam az vámkiszabást minden tartozékával együtt. Vajon miért nem szállították ki??? (Ez költői kérdés, értem én).
Egyébként profitorientált cég hatósági jogkörrel?

_________________
üdv
botond


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2021.07.28. 11:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.04. 17:30
Hozzászólások: 131
Ha valaki postai vámkezeltetést "választ", szerezzen be valami hatásos nyugtatót. Hogy a végén kezdjem, megkaptam a csomagot. 07-én befizettem a vámot, le is tölthettem a számlát. A csomagazonosítóra kb. 20-ig azt írta a postai nyomkövetés, hogy az azonosító nem létezik. Sokadik keresésre közölte, hogy 12-én beérkezett a Székesfehérvári Logisztikai Üzembe. Átballagtam a közeli kis postára érdeklődni (ide szoktak jönni a küldemények). A csomag nem volt ott, a postás hölgy megígérte, hogy utánanéz. Másnap hívott, hogy nem sikerült megtudnia semmit, a logisztikai üzemben nem találta az illetékest. Ma reggel a posta központi számán próbáltam érdeklődni, kb. 10 perces izgalmas automata hallgatás után sikerült is beszélni az ügyintézővel. Ő közölte, hogy 13-án kaptam egy mailt, benne a az átvételi azonosítóval (nem a csomagazonosító). Miután megegyeztünk, hogy nem kaptam mailt, bediktálta a szükséges adatokat. Ezzel elmentem a nagypostára, ahol szerencsésen megkaptam a csomagot. A hölgy ott közölte, hogy SMS-t kaptam (nem kaptam), a mailcímemre nem kaphattam üzenetet, mert nincs a csomagon (a vámkiszabás a mailcímemre jött). Kerekeztem hazafelé, csörög a telefon, a kis postáról hívtak, közölték, hogy rossz hírük van, a fehérvári logisztikai üzemből minden csomag visszament Pestre, új csomagszámot kap, majd kézbesítik. Csak nyugi, türelem...

_________________
üdv
botond


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2021.07.28. 22:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Vámot fizettél vagy csak vámkezelést + ÁFÁt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2021.07.28. 22:52 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.04. 17:30
Hozzászólások: 131
Csak ÁFÁ-t és a vámkezelést, vámot nem, bocs, elírtam. A többi stimmel. Ja és kb 800 Ft-om elment telefonra.

_________________
üdv
botond


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2021.07.29. 06:28 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Tegnap előtt tesztelve az EuroPacket a JLCPCB-től. Semmit sem kellett fizetnem, semmilyen adatot, papírt nem kértek.
MPL-es autó kihozta, kezembe nyomta, ment...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2021.07.29. 12:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.04. 17:30
Hozzászólások: 131
Adót fizettél?
Nekem az utolsó Ali-s rendelésemnél az ár és szállítás mellett megjelent egy tax nevű tétel, ez remélem az ÁFA lesz, nem kell a postai vámkezelés "áldásait" élveznem.

_________________
üdv
botond


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2021.07.29. 14:39 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
És azt a TAX tételt is kifizetted, az eredeti tétel 27 %-a volt a TAX ? A kínaik fizetnék ki az ÁFÁ-t a Magyar államnak ?
Hát kíváncsi leszek.

A szállítási költségre is számoltak fel Áfát ?

Mert érdeles; az ÁFA törvény szerint

85. § (1) Mentes az adó alól:
a) az egyetemes postai szolgáltatás nyújtása;

Vagy ezek a külföldről jövő cuccok esetén nem egyetemes a postai szolg.?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2021.07.29. 19:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.04. 17:30
Hozzászólások: 131
mayky írta:
És azt a TAX tételt is kifizetted, az eredeti tétel 27 %-a volt a TAX ? A kínaik fizetnék ki az ÁFÁ-t a Magyar államnak ?
Hát kíváncsi leszek.

Az eredeti ár 27%-át tette rá, a szállítási költségre nem számolta.
IOSS (Import One Stop Shop) rendszerben a vevő az áfát a vételárral együtt megfizeti az elektronikus felületen, így az árut az Európai Unión kívülről behozóknak már nem kell áfát fizetniük. Az Ali, ebay, wish....rendelkeznek azonosítóval, így elvileg ÁFA fizetés nem kell. Gyanítom, hogy a vámeljárási költséget így is bevasalják rajtam, nem úszom meg a posta tündöklését.

_________________
üdv
botond


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2021.07.29. 19:19 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
botond írta:
Adót fizettél?
Nekem az utolsó Ali-s rendelésemnél az ár és szállítás mellett megjelent egy tax nevű tétel, ez remélem az ÁFA lesz, nem kell a postai vámkezelés "áldásait" élveznem.


Igen az ÁFÁ-t előre kifizettem, de a postának kezelési költséget nem. A szállítás pont annyi volt, mint hónapokkal ezelőtt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2021.07.29. 19:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.29. 23:24
Hozzászólások: 105
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok! Az a problémám, hogy az ebay-es rendeléskor kifizettem az áfát, s a cucc megérkezése után mégis küldtek számlát az áfáról...
Japánbol rendeltem, Fedex-el küldtek. A rendelés fizetésekor az ebay felszámolta a cucc és a szállítás együttes összege után a 27% áfát - eddig ez „rendben” van. Miután beérkezett az országba a cucc, értesítettek, hogy áfát kell fizetni. Felhívtam a Fedex ügyfélszolgálatát, s az ott megbeszéltek alapján kitöltöttem az értéknyilatkozatot és a vámkezelési megbízást is, majd e-mailben elküldtem nekik. A csomagom megjött a vámhatározattal együtt, melyben írták, hogy számlát fogok kapni az áfa fizetéséről.
Ezután küldtem mailt és az ügyfélszolgálatukkal is beszéltem többször. A mailekre egyszer sem válaszoltak... Legutóbb az ügyfélszolgálatos csaj azt mondta, hogy küldjek újból E-mail-t (mert biztos sok a dolguk stb.), s megnyugtatott, hogy nem kell majd fizetnem. Ehhez képest most meg itt ez a számla... ráadásul még „megelőlegezési díjat” is felszámolnak.
Volt-e már valakinek hasonló problémája, s tudja-e, hogy mit lehet még tenni? (Mindenestre, holnap megint hívom az ügyfélszolgálatot...)
Egyébként rendeléskor az ember kész tények elé van állítva ezzel az áfa fizetésselaz ebayen: egy lehetőség van, el sem lehet rontani. Az eladónak meg van IOSS-száma, amit már korábban elküldtem a PayPal-es számlával együtt (ahol látszik a TAX) a Fedex-nek.

U. i.: ezzel egyidőben rendeltem máshonnan is (szintén ebay, csak nem vonta le az áfát), melyet a posta vámkezelt. „Az áfa fizetést leszámítva” minden rendben volt, a Magyar Posta gördülékenyen intézte és az ügyfélszolgálaton is készségesek, kedvesek voltak...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2021.08.04. 13:20 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Ali-s vásárlás 07.24-én (Paypal, vásárláskor ÁFA fizetve árúra és szállításra).

19.05 + 4.43 = 23.48 EUR (27% VAT-al együtt, 16.08 után kért el 27% VAT-ot).

Tegnap (08.03) már jött volna a futár (Express One), online átraktam mára.
Az előbb vettem át (a jatton kívül semmit se fizettem), rá tíz percre már az Ali kérte, hogy erősítsem meg, hogy átvettem.

Szerintem ez így korrekt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2021.08.04. 20:10 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
Mai tapasztalat: pár perccel ezelőtt kaptam egy SMS-t, hogy az UUxxxxxxxxxxCN azonosítójú csomagomat (50 db kétszínű LED) vámkezelték, megadták a linket, ahol fizethetem a 399 forintot (természetesen az áfát az ebay rendelés során megfizettem). Ezt OTP simple segítségével megfizettem, persze fizetés után nem találta a weboldalt, ahová átirányították. Ennek ellenére, csodák csodájára itt kapom az e-maileket, megjött az elektronikus számla, aztán egy visszaigazolás az elektronikus fizetésről. Eddig nagyjából az elképzelésem szerint működik a rendszer, ha így lesz a jövőben is, akkor az számomra elfogadható.
Még annyit, hogy a csomagot július 15-én rendeltem, még ez sem tűnik olyan rossznak Kínából...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2021.08.23. 13:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.29. 23:24
Hozzászólások: 105
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok!
A kettővel ezelőtti (2021.07.29. 19:34) hozzászólásomban lévő ügyhöz új fejlemény:
Miután többszöri mailes megkeresésemre se reagáltak, a múlt héten megint hívtam őket, végül adtak két számot az importosztályon, melyek egyikével ma sikerült beszélnem. Majdnem összevesztem a hölggyel... végül kaptam egy mailt, melyben azt írják, hogy tekintsem semmisnek az áfáról szóló számlát, a vámhatározatot módosítják és elnézést kérnek a kellemetlenségekért.
Ne hagyjátok magatokat, mentsétek le az ebay-es és Paypal-es számlát és őrizzétek meg.
Fontos, hogy az eladónak legyen IOSS-száma és DDP paritással adja fel az árut.

Szerintem jobban járnánk azzal, ha vásárláskor választani lehetne, hogy mikor kelljen fizetni az áfát...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2021.08.30. 09:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.04. 17:30
Hozzászólások: 131
A posta megint "alakított". A nyomkövetés alapján a csomag a kézbesítőhöz került 24-én 7:21-kor, majd 24-én 17:51-kor, utána 26-án 7:17-kor. A kézbesítés 26-án délután történt meg. A kézbesítés 4 nap elteltével még nem szerepel a nyomkövetésben.
A múltkori csomagommal is van egy "érdekes" fejlemény. Ott 07.12-én szerepelt, hogy a csomag a Székesfehérvári Logisztikai Üzemben van, majd 28-án sikeresen kézbesítve. Azóta bekerült három bejegyzés 12-i dátummal, a lényeg, hogy átvehető a helyi postán. Ez az utólagos nyomkövetés elég érdekes. "A posta kiválóan felkészült a megnövekedett feladatok ellátására" :lol:

_________________
üdv
botond


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2021.10.21. 09:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Hogy kell érteni az aliexpress-en a "Price includes VAT"-ot ?
Kifizetem az összeget és a csomagon jelölve lesz az hogy kifizettem az ÁFÁ-t és a postások már nem szaroznak egyből küldik a csomagot ?
Tapasztalat ?


Csatolmányok:
inc_vat.jpg
inc_vat.jpg [ 118.04 KiB | Megtekintve 15815 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2021.10.21. 12:34 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
mayky írta:
Hogy kell érteni az aliexpress-en a "Price includes VAT"-ot ?
Kifizetem az összeget és a csomagon jelölve lesz az hogy kifizettem az ÁFÁ-t és a postások már nem szaroznak egyből küldik a csomagot ?
Tapasztalat ?

Igen. Az ebay, ali olyan feladónak minősül, akinek joga van beszedni az ÁFÁ-t, és ezt valamiképp jelzik is. Rendeltem már pár dolgot, még egyszer sem kellett utólag újra megfizetni az ÁFÁ-t, esetlegesen még egy 400-800 Ft költséged lehet, ha a postán keresztül érkezik, 400 Ft, ha előre fizeted, 800 az utánvét. Olyan már előfordult, hogy elfelejtettek értesíteni, emiatt csak utólag lehetett kifizetni ezt a közreműködői díjat. Viszont sokféle postázás van, ami kikerüli a Magyar Postát, vagy átcsomagolják EU-n belül, vagy olyan is van, amit futárszolgálat hoz ki, ott ezt nem kell megfizetni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2021.10.22. 21:23 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Pont ilyen méretű hűtőborda kapható több helyen is kis hazánkban, én is ilyet használok, 1m kb.12e JMFt a régi Metalloglobusnál (Jászberényi út)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2021.10.22. 21:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Igen, találtam én is ilyet közben :lol:

http://tapegysegek.hu/spd/orfeusz_52807 ... -27W-1cm-M


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2023.01.19. 23:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Mi a fene ez, mit tudok ilyenkor csinálni ? :o


Csatolmányok:
ebay.jpg
ebay.jpg [ 66.81 KiB | Megtekintve 9125 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2023.02.09. 08:42 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Sziasztok !
Rendelt már valaki innen: https://kinaiwebaruhaz.hu/ ?
Megkapta a terméket ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2023.02.09. 09:48 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
Szia én rendeltem decemberben de se hire se hamva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2023.02.09. 10:03 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Én is így vagyok vele, azt írta az ügyfélszolgáltat 75 munkanap is lehet a szállítás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2023.02.09. 22:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
Igen rendeléskor ellenöriztem hogy raktáron van e a rendelt áru. raktáron volt. csak azt nem irták hogy suhangban a raktárban. :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2023.02.10. 15:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
Sziasztok. tudtok ajánlani toroid tekercselőt aki normális áron teker és azt tekeri amit kérsz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2023.05.13. 18:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Mit takar, ha egy terméknél ez szerepel? "Vámügyi szolgáltatások és nemzetközi nyomon követés biztosítva"
E-bay, a termék az Egyesült Királyságból. Kinek fizetem az áfát?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2023.05.13. 19:40 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
mayky írta:
Mit takar, ha egy terméknél ez szerepel? "Vámügyi szolgáltatások és nemzetközi nyomon követés biztosítva"
E-bay, a termék az Egyesült Királyságból. Kinek fizetem az áfát?



A Viktornak


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2023.05.13. 20:46 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
mayky írta:
Mit takar, ha egy terméknél ez szerepel? "Vámügyi szolgáltatások és nemzetközi nyomon követés biztosítva"
E-bay, a termék az Egyesült Királyságból. Kinek fizetem az áfát?


Az ebay-en alapból az országba érkezéskor kell az áfát fizetni, de az ilyen jelölésű termékeknél a vételárral együtt ki kell fizetni az áfát is, és ez esetben a posta már nem szedi be újra. Ha mégis beszedné, az ebay, mint szolgáltató szokott garanciát vállalni a visszafizetésre (az áfa és az esetleges vám vonatkozásában).
Volt nekem is már ilyen csomagom, az usa-ból érkezett, nem sarcolt a posta, nem is azzal jött, hanem valamelyik futárcég hozta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2023.05.14. 01:14 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Egyszerű kérdésem. Rendelek 1-3 nyák-ot, mi a hivatalos eljárás? Hol a limit? Köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2023.05.14. 21:07 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Mármint a járulékos költségek miként, milyen értéknél jelentkeznek ilyen kis tétel esetén.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2023.05.15. 04:06 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
FordPrefect írta:
Mármint a járulékos költségek miként, milyen értéknél jelentkeznek ilyen kis tétel esetén.


Nincs limit, áfát bármilyen kicsi összegnél is kell fizetni, plusz, ha postán keresztül jön, akkor még közreműködői díjat is. Az aliexpressről rendelve viszont az áfát is megfizeted előre, ott max a posta 400 forintos plusz díját kell megfizetned, ha a Magyar Postán keresztül jön.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2023.05.15. 14:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2017.02.18. 11:42
Hozzászólások: 114
FordPrefect írta:
Egyszerű kérdésem. Rendelek 1-3 nyák-ot, mi a hivatalos eljárás? Hol a limit? Köszi


Azt sem ártana tudni, hogy honnan / mit?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2023.05.15. 14:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Ha nem EU-ból jön az árú, akkor mindenre is kell fizetni vámot és áfát. Ezen felül a posta rátesz kb. 900Ft kezelési költséget is. Nekem volt a múltkorában egy 800Ft értékű vásárlásom, ami a végén háromszor annyi lett :-)

Van olyan Kínai cég (egyre több) akinek van EU-s raktára, így már nem kell fizetni vámot és áfát.

Mutatok egy konkrét példát (JLCPCB), amiből jól látható, hogy mennyi az annyi:


160 dolcsiból, 60 dodó a sallang :shock:


Csatolmányok:
JLPCB.jpg
JLPCB.jpg [ 140.01 KiB | Megtekintve 5871 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2023.07.09. 15:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
A banggood-ról vásárolt termékek után, ha Kínából jön a cucc és meghaladja a 150 eurót, akkor kell vámot fizetni, vagy a banggood-nál megoldják?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ebay vásárlási tapasztalatok
HozzászólásElküldve: 2023.07.24. 16:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Megválaszolom akkor a saját kérdésemet:
A bangood-ról rendeltem egy ilyet:
https://hu.banggood.com/freegift/Code-B ... rehouse=CN
Csak azt fizettem ki, ami a weblapon szerepelt.
Az aliexpress-ről rendeltem hozzá egy makrólencsét, mert az meg ott volt olcsóbb:
https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... 1802HsbIvR

Egy hasonló kaliberű Flir-t egy mezei halandó nem tud megvenni.

Adtak hozzá egy USB C kábelt meg egy 32 GB-os SD kártyát

A TME-s árhoz képest van némi különbség.

https://www.tme.eu/hu/details/uti260b/e ... rak/uni-t/


Csatolmányok:
P1180592.JPG
P1180592.JPG [ 79.73 KiB | Megtekintve 4458 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 134 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség