audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 13:37

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1995 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 40  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.11. 13:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Nevada írta:
dys-cus írta:
"Persze, de ez mind csak hipotézis, senki nem bizonyította még be. Ez csak egy létező jelenség interpolációja, de én továbbra is azt mondom, hogy egy adott faj nem tudja átlépni a saját alapvető korlátait."

Én nem hipotézist írtam. Mindez valós, kövületekkel, biológiai mintákkal, megfigyelésekkel bizonyított. Ez nem számítás technika, ebben nincs interpoláció. Az egy másik szakma. Semmi köze a biológiához. A kettő nem keverendő, mert értelmetlen. A fajok pedig igenis átlépik korlátaikat az evolúció segítségével. pl a bálna. A szárazföldi életről áttért a vizi életre. Mind a négy lába megvan az ujjakkal együtt, de mivel a vízben való helyváltoztatásban akadályt jelent, ezért eltüntette azt azzal, hogy a végtagok mérete változatlan maradt, de őnmaga teste növekedett (a víz gravitáció elleni hatása ezt lehetővé teszi), azaz "benőtte" a végtagjait. Számtalan ilyen példa van. El nem hiszed, de az emberben például megvan a kopoltyú nyoma.Az egyedfejlődés során a kopoltyú ívek kialakulnak, majd korcsosodnak. Jelenleg csak egy pillanatnyi állapotot látunk az evolúcióból, mivel életünk nagyon rövid. Még a nemzedékek élete is kevés. Viszont az időben pontosan vissza tudunk tekinteni, s látjuk,milyen stációkban zajlott a fejlődés. Ezért nem hipotézis az evolúció. Az, hogy valaki hisz-e benne, vagy nem, az saját szociális probléma.
Végül pedig a hitről egy gondolat.
Hawking mondta:"nem tudom hogy van-e Isten, de ha van, és ő teremtette a világot, akkor biztosan be volt rúgva, mivel az időt elcseszte, mivel az rossz irányba halad. Pontosan az entrópia miatt. Avilágegyetem entrópiája csökken. Az ember csupán annyit tesz, hogy egy icipici helyen a térben átmenetileg növeli azt, azaz rendezettséget teremt. De a rosszirányba haladó idő ezt tönkreteszi.


Akkor kérlek mindezekre mutass tudományos igazolást, mert ez így jelenleg lufi... Mégis hol van az emberben kopoltyú maradvány? Ezeket a feltevéseket, megfigyelte, látta valaki, hogy mi hogyan növekedett? Továbbra is tartom, hogy azért, mert van 1-2 kövület, a köztes dolgok csak interpolációk. Az evolúció nem tudomány, csak hipotézis. Az a gusztustalan, amikor valaki ezt úgy állítja be, mintha mekkora tudomány lenne.

mielőtt dys-cus válaszol, segítek egy klasszikus embrionális fejlődést mutató ábrával, ami jól mutatja, a hal és az ember a kezdeti sejtosztódási fázisban nagyon is közeli hasonlóságot mutat.


Csatolmányok:
normal_Embriok-allapotai-allat-ember-Haeckels-embryos_szines.JPG
normal_Embriok-allapotai-allat-ember-Haeckels-embryos_szines.JPG [ 196.22 KiB | Megtekintve 31370 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.11. 13:37 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
István! Az RNS és a DNS között a különbség, az, hogy az RNS a DNS-ből keletkezik. a DNS "létra" válik szét, és úgy szintetizálja az ő bázissorrendjét tartalmazó RNS-t. Legalábbis a messenger RNS esetében, amely molekula viszi a gyártási utasítást a fehérje szintézishez. A vírusokban tényleg csak RNS található. A gazda sejtbe kerülve (e nélkül nem él) az RNS-ét felhasználva elkezdi éppítetni saját fehérjéjét. Mivel a fehérjék fajspecifikusak, ezért okoznak megbetegedést. Ez nem cáfolja amit írtál, csak kiterjeszti azt egyetértőleg.

Ez a kép pont azt mutatja, amit írtam: az egyedfejlődés megismétli az evolúciót. Az embernek is van egysejtű, szedercsíra, hólyagcsíra, stb. állapota. A rendszertanban érdekes módon az első 3 törzset így hívják. A fotón látszik az emberi embrión a kopoltyúív kezdemény, amely részben visszafejlődik, részben tovább fejlődik a fülnek.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.11. 14:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Vagy vegyük azt hogy minden kultúrának, vannak, voltak valamilyen istenei. Ha nincsenek, akkor miért találtuk ki, hogy legyenek? Hogy jutott az embernek eszébe, hogy isteneket találjon ki magának ? Egymástól független akár elszigetelt kultúrák."

Ez így van. Az emberi genom egyforma, mivel egy fajról beszélünk, különböző rasszokkal. Az egyforma genom valamelyest hasonló megoldást talál azonos problémákra. A kereket is nem egy helyen találták fel. Adott volt a megoldandó kérdés, és jött rá a megoldás. Az emberiségnek két nagy problémája volt: honnan jöttünk, s hová megyünk. (akkoriban nem ismertük még az evolúciót :P ) Célszerűen egymástól függetlenül kitaláltak egy képzeletbeli személyt, ami mit tesz Isten ember kinézetű a legtőbb esetben.Erre a lényre bízták rá a kérdések megoldását. Ahol jó volt az anyag, ott sárkányt, meg ilyeneket találtak ki. :lol: Az már csak hab a tortán, hogy a nem ismert hátterű természeti jelenségeket is ez a lény "hozta" létre. A vallás lassan elveszti jelentőségét a gyakorlatban, mivel ezekből a kérdésekből egyre tö9bbet mi magunk oldunk meg. pl.: tudunk már villámot is készíteni, nem kell hozzá Zeusz.
A vallás viszont kultúra, ami jó. A vallásos emberek például kevésbé tahók, mert a vallás beléjük nevelte az empátiát. Ezért kell tanítani, fent tartva azt, hogy túl pörgetni sem szabad. Az egészséges agyú ember megtalálja az összhangot, és az egyensúlyt a hit, és az emberi gondolkodás nagysága között.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.11. 14:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Egy felvetés, ami részemről egy létező folyamat kivetítése.

Ahogy korábban megfogalmaztam, az ember vált az uralkodó fajjá az utóbbi 10ezer évben, az utolsó jégkorszakot követő egyenletes földi klíma környezeti hatásaként. Az mindenki számára nyilvánvaló, a természeti erőforrások felett első sorban az ember rendelkezik, saját hasznára bányássza, gyűjti, fogyassza azokat, építkezik, készít eszközöket belőlük, állatokat és növények írt és termeszt azért hogy megegye, vagy belőlük használati tárgyakat készítsen, a maradékával meg szennyezi a környezetet.

Ezt a minden természeti forrás felhasználási képességet a közösségi tudás kifejlődésével tudta és tudja az ember végrehajtani, magányos Robinzonok nem tudnának bányagépeket, műholdakat építeni. Ez a közösségi technológia fejlődik, néha robbanás szerűen nagyot is tud lépni, ami után még több embernek jut a jóból, emelkedik az átlag életszínvonal, még ha nem is mindenki számára egyenletesen. Ezzel a Föld népessége száma is megugrik, gyorsul, pár évtizede még 4millárd embert számoltak, ma már közelítjük a 8milliárdot.
Az utóbbi idők technológia forradalmában történt egy nagy lökés a közösségi papír alapú tudáshoz képest, még pedig az elektronikus információ technológia megjelenésével, ami iszonyatosan felgyorsította sebességben, mennyiségben és összetettségében azt ami az embert hatékonyabban juttatja a javak megszerzéséhez. Ez a fajta tudás milliószor hatékonyabban segíti az erőforrások feletti uralom megszerzésében, mint kivárni a DNS mutációktól elvárt képesség fejlődést.

Ma már a tudás felhasználása, halmozás, képződése elképzelhetetlen az intelligencia jellemzővel bíró "gondolkodó" gépek, komputerek nélkül. Közel az az idő, amikor a komputerek döntenek helyettünk, erre azért már most is van példa. Jelenkori gépek is képesek tanulni, fejlesztik magukat. Egyenlőre úgy gondoljuk, minden amit ezek a fél-intelligens gépek végeznek, az mind a mi érdekünkben történik. De, mi lesz akkor, amikor ezek az intelligens gépek döntéseikben, munkavégzéseikben, (mert ezek eddig nekünk dolgoztak) már inkább a saját érdekükben, hasznukra tevékenykednek. Ezzel előállhat az az eset, hogy lehet egy embernél is erősebb valami, ami az embereket maguk alá gyűri, foglalkoztatni fogja az embert, mint mi az igavonó állatokat 20.századig.

Egy létező valami, ami már nem DNS alapon hordozza az információt ahhoz hogy a többi faj felett uralkodó legyen, képes lehet arra, hogy magát reprodukálja, javítsa, tanítsa. Az evolúció csúcsa, vagy végét jelenti, persze még az előtt, hogy a túlnépesedett és iszonyatos pusztító erővel bíró emberiség magát pusztítja el, atommal, vagy maga alá szennyezéssel.

Gépek forradalma elképzelhetetlen? Még nem reális, de egyre közelebb kerülünk ehhez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.12. 13:30 
Online
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
dys-cus írta:
"Akkor kérlek mindezekre mutass tudományos igazolást, mert ez így jelenleg lufi... Mégis hol van az emberben kopoltyú maradvány? Ezeket a feltevéseket, megfigyelte, látta valaki, hogy mi hogyan növekedett? Továbbra is tartom, hogy azért, mert van 1-2 kövület, a köztes dolgok csak interpolációk. Az evolúció nem tudomány, csak hipotézis. Az a gusztustalan, amikor valaki ezt úgy állítja be, mintha mekkora tudomány lenne."

Az emberben az Eustach kürt szövetében mutatták ki a kopoltyú maradványát már 50 évvel ezelőtt tanították megfelelő gimnáziumokban. Ezeket a dolgokat megfigyelték, ami azt jelenti magyarul, hogy látták.Ezen megfigyelések alapján az orvosi egyetemen is tanítjáka professzorok, akik ugye mégsem számítástechnikusok. :lol:
Az evolúció tudomány, csak ismerni kellene. Az, hogy te hiszed vagy nem, az teljesen indiferens, mert ettől függetlenül létezik. Tehát semmi esetre sem gusztustalan. Gusztustalan az, ha valaki vitatkozik valamin, de alternatívát nem tud a probléma megoldására. Tisztelettel javaslom, tanulj biológiát, mert akkor nagyobb rálátásod lesz a világra. Az internet, s vele a Wikipédia nem tankönyv.
Több hozzáfűzni valóm nincs a témához mert értelmetlen a vita, mert te csak tagadod az állításaimat, de tagadásod ellenérveket, és annak bizonyítékait nem tartalmazza. Az evolúció általánosan elismert, és tanított elmélet gyakorlati bizonyítékokkal. Bizonyított, tehát számomra értelmetlen mégegyszer bizonyítani. Ha cáfolni akarod, tanuld meg.


Netán jártál orvosi egyetemre? Kérlek, legalább egy linket arra a kopoltyúra...;)
Képzeld, annyira tudományos az evolúció, hogy bizonyos helyeken vissza is sorolták az iskolákban mint egy lehetséges, ám hézagos magyarázatot az élőlények (ki)fejlődésére.
Valóban nem tanulmányoztam behatóbban az evolúció elméletét (nem is tervezem) annál, mint amennyire tanítják, ugyanis amint kicsit is elkezd az ember gondolkodni magán a folyamaton (és nem csak 1-1 kiragadott dolgon), olyan ellentmondásokba ütközik (és rajtam kívül sokan mások hasonlóan), hogy nem látom értelmét annak, hogy egy olyas valamiben mélyüljek el, ami nyilvánvalóan marhaság.
Ezt az elméletet pedig még SENKI NEM BIZONYÍTOTTA. Semmi gond, ha számodra bizonyított, nem célom ebből kizökkenteni, mindenki abban hisz, amiben akar, csak ne állítsd be abszolút igazságként.;) Azt pedig tudjuk, hogy 50 éve milyen ideológia volt uralkodó hazánkban, nem csodálkozom, hogy aki abban nőtt fel, az nem lát tovább az evolúciónál...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.12. 16:32 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Nevada írta:
dys-cus írta:
"Akkor kérlek mindezekre mutass tudományos igazolást, mert ez így jelenleg lufi... Mégis hol van az emberben kopoltyú maradvány? Ezeket a feltevéseket, megfigyelte, látta valaki, hogy mi hogyan növekedett? Továbbra is tartom, hogy azért, mert van 1-2 kövület, a köztes dolgok csak interpolációk. Az evolúció nem tudomány, csak hipotézis. Az a gusztustalan, amikor valaki ezt úgy állítja be, mintha mekkora tudomány lenne."

Az emberben az Eustach kürt szövetében mutatták ki a kopoltyú maradványát már 50 évvel ezelőtt tanították megfelelő gimnáziumokban. Ezeket a dolgokat megfigyelték, ami azt jelenti magyarul, hogy látták.Ezen megfigyelések alapján az orvosi egyetemen is tanítjáka professzorok, akik ugye mégsem számítástechnikusok. :lol:
Az evolúció tudomány, csak ismerni kellene. Az, hogy te hiszed vagy nem, az teljesen indiferens, mert ettől függetlenül létezik. Tehát semmi esetre sem gusztustalan. Gusztustalan az, ha valaki vitatkozik valamin, de alternatívát nem tud a probléma megoldására. Tisztelettel javaslom, tanulj biológiát, mert akkor nagyobb rálátásod lesz a világra. Az internet, s vele a Wikipédia nem tankönyv.
Több hozzáfűzni valóm nincs a témához mert értelmetlen a vita, mert te csak tagadod az állításaimat, de tagadásod ellenérveket, és annak bizonyítékait nem tartalmazza. Az evolúció általánosan elismert, és tanított elmélet gyakorlati bizonyítékokkal. Bizonyított, tehát számomra értelmetlen mégegyszer bizonyítani. Ha cáfolni akarod, tanuld meg.


Netán jártál orvosi egyetemre? Kérlek, legalább egy linket arra a kopoltyúra...;)
Képzeld, annyira tudományos az evolúció, hogy bizonyos helyeken vissza is sorolták az iskolákban mint egy lehetséges, ám hézagos magyarázatot az élőlények (ki)fejlődésére.
Valóban nem tanulmányoztam behatóbban az evolúció elméletét (nem is tervezem) annál, mint amennyire tanítják, ugyanis amint kicsit is elkezd az ember gondolkodni magán a folyamaton (és nem csak 1-1 kiragadott dolgon), olyan ellentmondásokba ütközik (és rajtam kívül sokan mások hasonlóan), hogy nem látom értelmét annak, hogy egy olyas valamiben mélyüljek el, ami nyilvánvalóan marhaság.
Ezt az elméletet pedig még SENKI NEM BIZONYÍTOTTA. Semmi gond, ha számodra bizonyított, nem célom ebből kizökkenteni, mindenki abban hisz, amiben akar, csak ne állítsd be abszolút igazságként.;) Azt pedig tudjuk, hogy 50 éve milyen ideológia volt uralkodó hazánkban, nem csodálkozom, hogy aki abban nőtt fel, az nem lát tovább az evolúciónál...


Ott a pont! Ehhez tényleg nagy hitre van szükség hogy az ember bevegye, de hát mint ismert a felsőoktatási intézményekben akkortájt dübörgött a foxi-maxi kurzus.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.12. 17:37 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Én azért is a majomtól származom! :twisted: :lol: :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.12. 19:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
De az evolúció sem azt mondja, hanem, hogy közös ősünk volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.12. 22:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Érdekes ötlet:

https://www.youtube.com/watch?v=IvUU8joBb1Q


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.13. 10:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Netán jártál orvosi egyetemre? Kérlek, legalább egy linket arra a kopoltyúra..."
Nem oda, de tanultam biokémiát, miokrobiológiát, általános biológiát az egyetemen. Záróvizsgáztam mikróból, biológiából, szigorlatoztam biokémiából, ezenkívül biosz-kémia tagozaton jártam középsuliban. Szóval kb nálad 100-szor többet tudok bioszból.
Nem linket küldök a netről, ami max. arra jó, hogy félműveltséget szerezz, hanem olvass utána: Kiszely: Biológiai Praktikum. Ez tankönyv.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.13. 11:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Ott a pont! Ehhez tényleg nagy hitre van szükség hogy az ember bevegye, de hát mint ismert a felsőoktatási intézményekben akkortájt dübörgött a foxi-maxi kurzus."
Most meg a hülyeség. A reál oktatásban egyébként nem dübörgött semmi. Akik abban résztvettek, azok megtanulták a világ valós dolgait, és nem a Wikipédiából, vagy a Jézus Krisztus utolsó anyaszomiorító szentjeinek bibliájából. :lol:
A foximaxinak ehhez semmi köze. Gondolkozz kicsit évszámokban.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.13. 12:17 
Online
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
dys-cus írta:
"Netán jártál orvosi egyetemre? Kérlek, legalább egy linket arra a kopoltyúra..."
Nem oda, de tanultam biokémiát, miokrobiológiát, általános biológiát az egyetemen. Záróvizsgáztam mikróból, biológiából, szigorlatoztam biokémiából, ezenkívül biosz-kémia tagozaton jártam középsuliban. Szóval kb nálad 100-szor többet tudok bioszból.
Nem linket küldök a netről, ami max. arra jó, hogy félműveltséget szerezz, hanem olvass utána: Kiszely: Biológiai Praktikum. Ez tankönyv.


Fikázhatod a netet, valóban sok benne a fals info, de van egy behozhatatlan előnye: NAPRAKÉSZ. Mint ahogy rengeteg sarlatán könyvet is írtak, úgy az internetet is megfelelő módon kell használni, illetve az információk között szelektálni.;) Attól, mert valami szerepel egy könyvben, még nem lesz igaz önmagában. Ugye pont az előző rendszer tankönyvei ékes példái ennek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.13. 15:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Az a baj, hogy vagdalkozol. Nem tudod ki az a Kiszely. Azért igaz az a könyv, mert ő írta. Az meg egyenest marhaság, hogy azért nem igaz, mert az előző rendszerben írták. Szerinted a biológia rendszerfüggő? Ne használd az Ohm törvényét, mert az még az előző rendszer előtti rendszerben született. Kb. ezt írtad: nem igaz, mert olyan rendszerben íródott, amikor én még nem is éltem. Az meg nem szégyen, hogy nem olvastál egy biológia tárgyú könyvet sem. Max kellemetlen. Talán ezért nem kellene feleslegesen vitatkoznod. Ha valamit nem tanultál meg, akkor honnan tudod a netről kiválogatni, hogy mi az igaz, meg mi nem? Nem tudsz különbséget tenni, mert halovány gyomor roggyod sincs arról, hogy mi az igaz, s mi nem. Azért normális ember inkább hisz egy professzornak, mint a neten össze vissza írkáló "okosoknak"

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.13. 20:07 
Online
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
Szerintem kettőnk közül Te vagy az, aki vagdalkozik. Pusztán egy épkézláb hivatkozást kértem "az iskolában tanították" helyett, a konkrét kutatás megnevezésével.
Egy szóval nem említtem nagy becsben tartott professzorod nevét, sem a könyvére nem utaltam, csak arra a leegyszerüsítő és sommás vélemenyedre, amit már nem először hangoztatsz, ti. ami könyvben írva vagyon, az szent, az internet meg egy nagy bullshit. A Wikipédiara sem utaltam egy szóval egyszer sem. Az Ohm törvény is hülye példa, hiszen az bizonyított, senki nem kérdőjelezi meg.
Azt meg vedd tudomásul, hogy az átkosban pontosan a reáltudományos témájú könyvek egy jó része egy bizonyos szellemben íródott, hiszen valahogy alá kellett támasztani a rendszer ideológiáját. Tehát számomra továbbra is csak egy légből kapott hivatkozás az állításod ezen konkrét esetben.
Nem tudom milyen "okosokra" utalsz, de én meg hadd kérdőjelezzek meg egy, a szocializmus virágkorában élő, a biológiában tevékenykedő ember kijelentéseit ezen témában. Ezen területre bizony erősen rátelepedett a rendszer, ezt kár tagadni. Ezt nyugodtan kinevetheted, kifigurázhatod, ettől még a mögöttes tartalm nagyon is világos marad azok számára, akik az orruk hegyénél tovább is látnak...;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.13. 20:16 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
https://www.mozaweb.hu/Lecke-BIO-Biolog ... kai-102675


http://1.bp.blogspot.com/-FIWUfqGHU8c/U ... ompare.jpg

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.13. 20:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
:lol: https://www.youtube.com/watch?v=JdjpkqCpisA


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.13. 20:36 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
dys-cus írta:
"Ott a pont! Ehhez tényleg nagy hitre van szükség hogy az ember bevegye, de hát mint ismert a felsőoktatási intézményekben akkortájt dübörgött a foxi-maxi kurzus."
Most meg a hülyeség. A reál oktatásban egyébként nem dübörgött semmi. Akik abban résztvettek, azok megtanulták a világ valós dolgait, és nem a Wikipédiából, vagy a Jézus Krisztus utolsó anyaszomiorító szentjeinek bibliájából. :lol:
A foximaxinak ehhez semmi köze. Gondolkozz kicsit évszámokban.

Teljesen felesleges veled vitatkozni, te mindent mindenkinél jobban tudsz.
Ja hogy ezt te gondolod így, nem baj majd elmúlik.
Egyébként ordít a materialista agymosás a hozzászólásaidból.
'a világ valós dolgait' azért ezt te sem gondolhatod komolyan.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.13. 20:48 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
,
vagy a Jézus Krisztus utolsó anyaszomiorító szentjeinek bibliájából. :lol:


Azért ennyire nem lennék 'bátor' a te helyedben...

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.13. 22:47 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Nem tudsz különbséget tenni, mert halovány gyomor roggyod sincs arról, hogy mi az igaz, s mi nem. Azért normális ember inkább hisz egy professzornak, mint a neten össze vissza írkáló "okosoknak"

Szerintem hogy mi igaz a teremtés témakörében, senki nem tudja. Majd ha valaki átmegy a másik oldalra, megtudja. Csak nem tud visszajönni, és mesélni, üzenni sem.
Minden legalább 50%-ban HIT kérdése. Mint minden. Az evolúció elmélete is egy fajta hit.
Professzorokra én nem hivatkoznék, abból is sokféle volt. Soha nem felejtem el, mikor kb. a 80-as években olvastam a népszabiban egy elrejtett hirdetést fontos pozícióhoz/doktori való hozzájutás feltételét a kiírások között, akkor kezdtem el gondolkodni. Tanároknak volt kiírva. Nos ez máig belém égett. Az egyik szó szerint a következő: HOGYAN DÍSZÍTSÜK FEL OSZTÁLYTERMEINKET A NEMZETI ÜNNEPEKRE. No comment.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.14. 11:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
,
vagy a Jézus Krisztus utolsó anyaszomiorító szentjeinek bibliájából. :lol:


Azért ennyire nem lennék 'bátor' a te helyedben...

Miért ne? Nem te vagy túl bátor?
Egyébként meg tévedsz: igaz ritkán, de járok templomba. Én megtaláltam az egyensúlyt, amiről írtam. Hogy nálad nincs meg az egyensúly, azért ne engem utálj. ;)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.14. 12:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Az evolúció elmélete is egy fajta hit."
Aki ismeri, annak nem. Leegyszerűsítve szimpla kémia bizonyítékokkal.

"a 80-as években olvastam a népszabiban egy elrejtett hirdetést fontos pozícióhoz/doktori való hozzájutás feltételét "
Valószínűleg iskolaigazgatót kerestek, s a liberálkomcsi tanácsi oktatás felelős túlbuzgott. Ez a buzgalom akkoriban általánosan elterjedt volt. :)
A professzorokat akkoriban sem hirdetések alapján nevezték ki, hanem a tudományos munkáik alapján. Az értelmiség igen keményen megküzdött azért, hogy ez így legyen. Szóval aki prof volt, az tudott. Azt nem is említem, hogy a profok nagyrésze már a háború előtt is az volt, vagy azon dolgozott. Nekem volt a BME-ről egy óraadó tanárom, igasz csak egyetemi tanár titulussal, nem volt még akkor prof, de az minden előadását azzal kezdte, hogy a büdös komcsik már megint mit műveltek. Például tőle hallottam először a katinyi mészárlásról. Szóval egy álláshirdetés alapján hiba általánosítani.

Lenne egy kérdésem itten. Ha a tudományosan megállapított természeti törvényekben nem hisztek, akkor honnan szerzitek a világ dolgairól való valós ismeretanyagaitokat. Hagy táguljon már a látóköröm. Mert ugye még egyetlen vallásban sem láttam pl leírva a Heisenberg féle határozatlansági elvet, vagy horribili dictu, a Kirchoff törvényeiket. Márpedig ezek működnek, csak legfeljebb nem tudtok róla. :lol: Vagy ennek leírása is nagy bátorság? Ugye DHT.

A tudomány az azoknak az elméleteknek, matematikai tételeknek, definícióknak az összessége, amik megismételhetően bármikor bizonyíthatóak akár kísérlettel, akár felkutatással, akár matematikai levezetésekkel. Ezt csak azért írom, hogy olyan felesleges dolgokkal ne foglalkozzunk, hogy megkérdőjelezzük azt, ami tudományos. És ezt nem azért írom, mert mindenkinél mindent jobban tudok, de van amit igen. Más meg a fűtés szerelésben tud többet, vagy a számítástechnikából, mert ezeket tanulták. Én meg mást. Ezért nem vitatkozok az említett szakmák tárgykörében. Ezen kívül sajnos az ugye megvan, hogy bármit írok, azzal nem értetek egyet, de cáfolni nem tudjátok bizonyíthatóan. Szóval kicsit olyan mint a tudjuk kik, akik azt mondják, szar a kormány, meg rosszul dolgozik, meg stb. De egyik sem tudja mondani, mit kellene csinálni, hogy jobb legyen. (ezek a kíbicek) Szóval a magyar vitakúltúra jelenleg ez: Pejoratívan visszavágni a másiknak. Én legalább leírtam itt pár hozzászólással ez előtt, miért fontos a vallás.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.14. 13:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Apropó, Heisenberg.

Az ő nevéhez leginkább a határozatlansági elv meghatározása kötődik, ami többszörösen érdekes tudomány szemlélet szempontjából is.
A reál tudósok (nem írok materialista jelzőt, mert ez rossz emlékű rendszer miatt szitok szóvá vált) az ember által felmérhető, tapasztalt és leírt irdatlan mennyiségű tényadatok elemzését, összefüggés felállítását végzik oly módon, hogy az a legtöbb esetben, megfelelő felkészültséggel megismételhetők, ellenőrizhetők. De, van a tudományos módszerekben minden esetben egy olyan valami, hogy jelen ismereteink szerint, ez-és-ez a dolog 100%, vagy csupán 100%-nál kisebb pontossággal írható le, ez lehet akár 50% (ez az elfogadhatósági minimum küszöb) és lehet 99,9999%. Heisenberg megállapította az atomi viszonyokra, hogy még végtelenül pontos mérőeszköz esetén sem lehet tetszőleges pontossággal megmérni egyszerre a helykoordinátát és az impulzust. Mit is jelent ez ha általános irányban kiterjesztjük ezt az elvet? Azt, hogy nem létezik a reáltudományban valódi 100%-os pontosság minden szempont, tulajdonság figyelembevételével csak közelíteni lehet. Továbbá azt is megerősíti, a világ emberi szemszögből nem ismerhető meg teljes mélységben, szélességben, időben, minden tulajdonságában.

Igaz-e ez az Evolúció tudományos megállapításaira? Hogyne létezne. Az utóbbi 200-300 évben már oly irgalmatlan mennyiségű adat, fosszília, kormeghatározó módszer, kiásott, felszínre került maradvány, jelenkor élővilágának ismeret anyaga, változási jelenségei nem csupán az emberiség károkozása miatt, és legfőképp a legjobban feltárt emberi szervezet működési ismeretei mind a 99,9% irányban viszik ezt az evolúciós bizonyosságot.

Hinni ebben? nem jó kérdés. Higgyünk az ellenkezője létezésében? Mi az ellenkezője? Az a 99%-on felüli rész, amit a túloldalról a mindenható tervező kigondolt? Vagy feltételezzük azt, hogy ezt a több milliárd év alatt történt permanens változást a tervező így gondolta végig folyni, azt is, hogy pár tízezer év után a civilizáció magát folytja meg, meg azt is, hogy 4-5milliárd év múlva megszűnik a Földön minden életforma?

Van egy nagyon sajnálatos tudomány elméleti hiba az idealizmus (hittudományi) élet létezés, keletkezés felfogásban. Még pedig az, hogy nincsenek tények, mendemondából van felállítva szinte minden, Mendemondákra felállítanak egy teljes rendszert, mint pl volt a heliocentrikus világkép, ami miatt Galileit kivégezték volna, ha nem tagadja meg az eredményeit. Szóval, rettenetesen leszűkült a hit alapú világ ismereti tudomány bázis talaja, mert csak és kizárólag az eddig reáltudományi módszerekkel feltáratlan dolgokra támaszkodhatott. Az a szerencsétlen Istenség is lassan kiszorul a mi univerzumunkon kívülre. A hit alapú tudomány nem képes magának egy Heisenberg féle határozatlanságot felállítani, mert ott ahol a határozatlansági szint 99,9%, ott nincs miről tovább beszélni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.14. 14:53 
Online
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
dys-cus írta:
A tudomány az azoknak az elméleteknek, matematikai tételeknek, definícióknak az összessége, amik megismételhetően bármikor bizonyíthatóak akár kísérlettel, akár felkutatással, akár matematikai levezetésekkel. ...


Na, ez az, ami a ez evolúció kutatásból nagyrészt hiányzik.;) Egyébiránt kár csűrni-csavarni a dolgokat, szögezzük le, itt most csupán az evolúció elméletének a "tudományáról" volt szó, még mielőtt megpróbálod rásütni az ezzel egyet nem értők táborára, hogy tudományellenesek. A valódi tudomány nagyon fontos és központi dolog a világ megértésében, de ne legyünk naivak azzal kapcsolatban, hogy attól, hogy valami tudományosnak van beállítva, még lehet áltudomány.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.14. 15:23 
Online
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
istvan01 írta:
Apropó, Heisenberg.
Igaz-e ez az Evolúció tudományos megállapításaira? Hogyne létezne. Az utóbbi 200-300 évben már oly irgalmatlan mennyiségű adat, fosszília, kormeghatározó módszer, kiásott, felszínre került maradvány, jelenkor élővilágának ismeret anyaga, változási jelenségei nem csupán az emberiség károkozása miatt, és legfőképp a legjobban feltárt emberi szervezet működési ismeretei mind a 99,9% irányban viszik ezt az evolúciós bizonyosságot.


Ezt a százalékos értéket ki határozta meg? Hasadra csaptál?

istvan01 írta:
Van egy nagyon sajnálatos tudomány elméleti hiba az idealizmus (hittudományi) élet létezés, keletkezés felfogásban. Még pedig az, hogy nincsenek tények, mendemondából van felállítva szinte minden, Mendemondákra felállítanak egy teljes rendszert, mint pl volt a heliocentrikus világkép, ami miatt Galileit kivégezték volna, ha nem tagadja meg az eredményeit. Szóval, rettenetesen leszűkült a hit alapú világ ismereti tudomány bázis talaja, mert csak és kizárólag az eddig reáltudományi módszerekkel feltáratlan dolgokra támaszkodhatott. Az a szerencsétlen Istenség is lassan kiszorul a mi univerzumunkon kívülre. A hit alapú tudomány nem képes magának egy Heisenberg féle határozatlanságot felállítani, mert ott ahol a határozatlansági szint 99,9%, ott nincs miről tovább beszélni.


Megmondom őszintén, néha nehéz megértenem a mondataidat, de lehet, hogy ez csak az én egyéni szociális problémám...:) Mindenesetre megpróbálok reagálni néhány felvetésedre. Kezdjük azzal, hogy az általad "mendemondának" titulált dolgok történelmi eseményeket írnak le javarészt. Persze az eltérő, hogy a különböző vallásokba mennyi misztika keveredett az idők (sok ezer év) folyamán, de én nem merném lesöpörni az asztalról egyetlen mozdulattal ezen "mendemondákat" en bloc (mert ennyi erővel az egész történelmet le lehetne söpörni). A hit ezen történelmi eseményeken alapul, aminek a bizonyítása ugyanakkor valóban nehézkes. Itt ugye az is problémaként merül fel, hogy a történelmi dolgok például nem megismételhetők, tehát vizsgálni és bizonyítani (bizonyítékokat keresni) is más módszerekkel kell, mint mondjuk a reáltudományok esetében.
Azt meg, hogy kiszorulna "az a bizonyos Istenség" az univerzumból, nem merném kijelenti, amikor manapság egyre izgalmasabb kutatások és felfedezések zajlanak pl. a CERN-ben, amik nem feltétlenül a materialista világképet erősítik...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.14. 15:35 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Nevada írta:
istvan01 írta:
Apropó, Heisenberg.
Igaz-e ez az Evolúció tudományos megállapításaira? Hogyne létezne. Az utóbbi 200-300 évben már oly irgalmatlan mennyiségű adat, fosszília, kormeghatározó módszer, kiásott, felszínre került maradvány, jelenkor élővilágának ismeret anyaga, változási jelenségei nem csupán az emberiség károkozása miatt, és legfőképp a legjobban feltárt emberi szervezet működési ismeretei mind a 99,9% irányban viszik ezt az evolúciós bizonyosságot.


Ezt a százalékos értéket ki határozta meg? Hasadra csaptál?

istvan01 írta:
Van egy nagyon sajnálatos tudomány elméleti hiba az idealizmus (hittudományi) élet létezés, keletkezés felfogásban. Még pedig az, hogy nincsenek tények, mendemondából van felállítva szinte minden, Mendemondákra felállítanak egy teljes rendszert, mint pl volt a heliocentrikus világkép, ami miatt Galileit kivégezték volna, ha nem tagadja meg az eredményeit. Szóval, rettenetesen leszűkült a hit alapú világ ismereti tudomány bázis talaja, mert csak és kizárólag az eddig reáltudományi módszerekkel feltáratlan dolgokra támaszkodhatott. Az a szerencsétlen Istenség is lassan kiszorul a mi univerzumunkon kívülre. A hit alapú tudomány nem képes magának egy Heisenberg féle határozatlanságot felállítani, mert ott ahol a határozatlansági szint 99,9%, ott nincs miről tovább beszélni.


Megmondom őszintén, néha nehéz megértenem a mondataidat, de lehet, hogy ez csak az én egyéni szociális problémám...:) Mindenesetre megpróbálok reagálni néhány felvetésedre. Kezdjük azzal, hogy az általad "mendemondának" titulált dolgok történelmi eseményeket írnak le javarészt. Persze az eltérő, hogy a különböző vallásokba mennyi misztika keveredett az idők (sok ezer év) folyamán, de én nem merném lesöpörni az asztalról egyetlen mozdulattal ezen "mendemondákat" en bloc (mert ennyi erővel az egész történelmet le lehetne söpörni). A hit ezen történelmi eseményeken alapul, aminek a bizonyítása ugyanakkor valóban nehézkes. Itt ugye az is problémaként merül fel, hogy a történelmi dolgok például nem megismételhetők, tehát vizsgálni és bizonyítani (bizonyítékokat keresni) is más módszerekkel kell, mint mondjuk a reáltudományok esetében.
Azt meg, hogy kiszorulna "az a bizonyos Istenség" az univerzumból, nem merném kijelenti, amikor manapság egyre izgalmasabb kutatások és felfedezések zajlanak pl. a CERN-ben, amik nem feltétlenül a materialista világképet erősítik...

Mindig be előzől :lol: , no de az tudjuk hogy ami kis öreg kontinensünk a leg materialistább ezen a bolygón.
Van más szempont is ha már itt szitokszó lett a Biblia némelyek számára, mégpedig a próféciák beteljesedése ami a jelenkorban látványosan beindúlt.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.14. 16:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
javaslom, felejtsük már el a vallás kritikát úgy általában itt, az egyébként sem a valóvilágot írja le, hanem egy ideát keres és állít az emberek elé (idealizmus), jellemzően pl a kereszténység az áhított "túlvilágot". Az ivóvíz problematikájából eljutni egy vallási-ateista karatéhoz, ennyi poszt után, nem lebecsülendő eredmény, de ebből így nem lesz közeledés. Egyházak, vallás szerepe az emberek, társadalom számára nem azonos a reáltudományok feladatával, aki fel kívánja cserélni, az inkább konfliktust akar gerjeszteni. /Vallási alapú háborúkról ne is beszéljünk, pláne amikor az iszlám ennyire terjedőben van/

Részemről még ide kívánkozik egy idézet, aztán vallással nem foglalkozok:

"A kereszténység csak a számos, egymásnak ellentmondó vallás egyike. Nyilvánvalóan nem lehet mindegyiknek igaza, ezért miért kellene hinnem abban az egyben, amelybe merő véletlenségből beleszülettem, majd a tanai szerint felnevelkedtem?"
-Richard Dawkins-


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.14. 16:39 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
visszatérve még egy gondolattal CERN-i példához
Miért következne valami isteni háttér, akarat, vagy mit tudom és még mit akarnak abba belemagyarázni, hogy még mindig van a CERN eredményekben, jelenségekben eddigi ismeretek szerint meg nem magyarázható dolgok? Ha ez nem így lenne, vagyis már minden egyértelmű és tiszta, akkor kidobott pénz ez a részecske-gyorsítósdi, be is lehet zárni az összes gyorsítót /egyébként is irgalmatlan költségesek/. Épp az előbb hoztam fel, a tudomány nem állít magáról olyat, hogy minden 100,00000%-os pontossággal minden tulajdonságában, mélységem, időben térben megismerhető. A vallásfilozófusok meg talán éppen az ellenkezőjét próbálják mégis? Abból az egyre szűkülő és egyre távoldó résből a vallási tudósoknak pontosan az jön le, az ő istenképük reális? Ez szerintem nem az ő pályájuk, legalábbis is ahhoz, hogy fontosságukat a társadalom előtt igazolják.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.14. 19:16 
Online
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
istvan01 írta:
javaslom, felejtsük már el a vallás kritikát úgy általában itt, az egyébként sem a valóvilágot írja le, hanem egy ideát keres és állít az emberek elé (idealizmus), jellemzően pl a kereszténység az áhított "túlvilágot". Az ivóvíz problematikájából eljutni egy vallási-ateista karatéhoz, ennyi poszt után, nem lebecsülendő eredmény, de ebből így nem lesz közeledés. Egyházak, vallás szerepe az emberek, társadalom számára nem azonos a reáltudományok feladatával, aki fel kívánja cserélni, az inkább konfliktust akar gerjeszteni. /Vallási alapú háborúkról ne is beszéljünk, pláne amikor az iszlám ennyire terjedőben van/

Részemről még ide kívánkozik egy idézet, aztán vallással nem foglalkozok:

"A kereszténység csak a számos, egymásnak ellentmondó vallás egyike. Nyilvánvalóan nem lehet mindegyiknek igaza, ezért miért kellene hinnem abban az egyben, amelybe merő véletlenségből beleszülettem, majd a tanai szerint felnevelkedtem?"
-Richard Dawkins-


Bár valóban nagyon elkanyarodtunk a témától, és ingoványos talajra értük, de amikor a hozzászólásaidból ennyire fröcsög a vallásellenesség, joga van a másik oldalnak ezt szóvá tenni, arról nem is beszélve, hogy a materializmus is a vallásnak egy formája... Igazából az egész abból indult ki, hogy az evolúció ki lett kiáltva abszolút igazságként, én pedig szerettem volna nemtetszésemet szóvá tenni ebből kifolyólag.:)

A vallással kapcsolatban olyan pongyola és felszínes a megközelítésed, hogy azt nem lehet szó nélkül hagyni. Nem tudom, olvastál-e valaha például Bibliát, de nagyon is realista, talán az egyik legrealistább könyv, amit valaha írtak. A legtöbb vallás, élén a kereszténységgel, nagyon is valós dolgokkal, a hétköznapok, az egyén életének (céljának), és úgy általában a világ megértésével foglalkozik, arról nem is beszélve, hogy a végcél is jóval több, mint a "túlvilág"...
A háborúkkal kapcsolatban csak annyi megjegyzésem van, hogy ne mossuk össze a hitet a konkrét vallási intézményekkel (egyházakkal), azok (adott esetben korrupt) vezetőivel és esetleges fanatikus követőivel. Valóban, a történelem során talán az egyik legtöbb ellentmondást a kereszténység (vagy annak a sajátos értelmezése) produkálta, azonban elmondhatjuk, hogy összességében mégis a sokszorosát tette hozzá a társadalomhoz mondjuk az evolucionizmushoz képest. Az meg egy vicc, hogy azért, mert az evolucionizmus ellenpárjaként felhoztam a kreacionizmust, már vallási fanatikus lettem és háborúzni akarok...:D Ugyanakkora létjogosultsága van az utóbbinak mint az előbbinek, még a tudomány jelenlegi állása szerint is.:)
Dawkins kijelentése pedig azon kívül hogy egész egyszerűen dilettáns (akármennyire is az egyik legnagyobb tudós napjainkban), nem mond semmit. Senki nem állította azt, hogy mindegyiknek igaza van, az egyén dolga hogy megkeresse azt, ami szerinte az igazi. Ő lusta volt erre, az ateizmust (mint vallás) választotta, ám lelke rajta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.14. 19:22 
Online
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
istvan01 írta:
visszatérve még egy gondolattal CERN-i példához
Miért következne valami isteni háttér, akarat, vagy mit tudom és még mit akarnak abba belemagyarázni, hogy még mindig van a CERN eredményekben, jelenségekben eddigi ismeretek szerint meg nem magyarázható dolgok? Ha ez nem így lenne, vagyis már minden egyértelmű és tiszta, akkor kidobott pénz ez a részecske-gyorsítósdi, be is lehet zárni az összes gyorsítót /egyébként is irgalmatlan költségesek/. Épp az előbb hoztam fel, a tudomány nem állít magáról olyat, hogy minden 100,00000%-os pontossággal minden tulajdonságában, mélységem, időben térben megismerhető. A vallásfilozófusok meg talán éppen az ellenkezőjét próbálják mégis? Abból az egyre szűkülő és egyre távoldó résből a vallási tudósoknak pontosan az jön le, az ő istenképük reális? Ez szerintem nem az ő pályájuk, legalábbis is ahhoz, hogy fontosságukat a társadalom előtt igazolják.


Nem feltétlen fog következni, de a lehetőség jelenleg fennáll. Amint Te is említetted, nem minden 100%-os, az is benne van, hogy mégiscsak nekik van igazuk.:) A kereszténység sem állítja, hogy akár Isten 100%-osan megismerhető lenne. Mindenki keresi, kutatja, ahogy tudja. Ha a tudománynak megvan a joga a pontatlanságra a tudományosság megtartásával, a vallástól sem vitatható ez a jog el.
Itt egész egyszerűen arról van szó, hogy ne állítsunk be egy hipotézist-teóriát kőkemény tudományként vagy igazságként. Ennek pedig semmi köze az Ohm törvényhez.:) Aztán akkor fel lehet tenni a kérdést: a fizikai világ törvényszerűségei mégis honnan erednek...? De ez már tényleg messzire vezetne...:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.14. 19:49 
Online
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
Csak hogy legyen itt egy idézet a másik oldalról is:
Idézet:
Mivel tehát a világ a saját bölcsessége útján nem ismerte meg Istent a maga bölcsességében, tetszett Istennek, hogy az igehirdetés bolondsága által üdvözítse a hívőket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.14. 23:02 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Igazándiból én egyik oldal véleményéhez sem csatlakoznék.Tényleg ingoványos a talaj. A teremtés kérdése mindig is téma lesz. Ahogy lefelé, a nanoméretek alatt is egyre újabb alsó szintek nyílnak meg, ez felfelé is igaz, csak ez nehezebb feladat. Már csak azon kell gondolkodni, hol vagyunk a rangsorban. Esetleg a mi táguló világegyetemünkből is több létezik horizontálisan egymás mellett, vagy fölfelé kellene még kutakodni?:) A legfelső lépcső is homályba vész (ISTEN), mint a legalsó is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.15. 11:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"kutatások és felfedezések zajlanak pl. a CERN-ben, amik nem feltétlenül a materialista világképet erősítik..."
A feleségem az LHC-ben előadásokat hallgatott, például a CERN jelenlegi vezetőjétől, valamint a Higgs bozont felfedező csapat vezetőjétől is. Mint említettem: az asszony fizikus. Még véletlenül sem volt szó arról, hogy ami ott történik, az nem anyagi természetű, hanem valami anyagtalan kitaláció. Tudszu példát mondani a "nem materialista világképet erősítő felfedezésekről? Várom válaszod.

"itt most csupán az evolúció elméletének a "tudományáról" volt szó, még mielőtt megpróbálod rásütni az ezzel egyet nem értők táborára, hogy tudományellenesek"
Ez mellébeszélés. Kérlek mondj egy Isteni bizonyítékot az evolúcióra. Én a Darwinra már mondtam.

"Kezdjük azzal, hogy az általad "mendemondának" titulált dolgok történelmi eseményeket írnak le javarészt."
Ha ez igaz, akkor bizonyára számtalan linket tudsz nekünk ideidézni például arról, hogy Noé bárkája mikor, és milyen állatokat furikázott a túlélés érdekében. Természetesen bizonyítékkal. De ne nagyon fordíts rá sok energiát, mert megsúgom: az egész bibliában 1 dátum van: Jézus születéséé, a mohamedánoknál Mohamed születéséé, a Buddhistáknál Buddha születéséé. Több nincs. Tehát a többi történés időpont híján, valamint régészeti leletek híján nem bizonyított, tehát nem történelmi. Viszont az első úr létezése igen.

"ha már itt szitokszó lett a Biblia némelyek számára, mégpedig a próféciák beteljesedése ami a jelenkorban látványosan beindúlt."
Ha rám célzol tévedsz. Soha nem volt szitokszó számomra a biblia. Elég sokat olvastam is. Ezért tartom a vallás meggyalázásának azt, amikor egy hirtelen "megvilágosodott" ember abból csinál üzletet, hogy a XX. századra átfordítja a bibliát, a benne lévő magasabb eszméket lefordítja a kevésbé művelt emberek számára, majd rock zenével helyettesíti a Bach, Hendel, Pastorius, stb. által írt zenéket, mindezt azért, hogy anyagi előnyhöz jusson. Éppen tegnap nyomtam véletlenül egy TV adóra, ahol ilyen vallásos nagygyűlést közvetítettek. 2 percig sem bírtam azt a demagóg szöveget. :lol:
DHT! A mondatod második felében biozonyos próféciákról írsz. Engem nagyon érdekelne, hogy mi az, ami beteljesedett, és hol van ez a vallásban leírva.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.15. 11:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
FordPrefect írta:
Igazándiból én egyik oldal véleményéhez sem csatlakoznék.Tényleg ingoványos a talaj. A teremtés kérdése mindig is téma lesz. Ahogy lefelé, a nanoméretek alatt is egyre újabb alsó szintek nyílnak meg, ez felfelé is igaz, csak ez nehezebb feladat. Már csak azon kell gondolkodni, hol vagyunk a rangsorban. Esetleg a mi táguló világegyetemünkből is több létezik horizontálisan egymás mellett, vagy fölfelé kellene még kutakodni?:) A legfelső lépcső is homályba vész (ISTEN), mint a legalsó is.


Amit írsz a világegyetemről, azt semmi sem zárja ki. A kvantum mechanika, valamint az Eisteni képletek ezt megengedik. Viszont ezek a világegyetemek nem csak horizontálisan helyezkedhetnek el, hanem akárhogy. Az általunk ismert világ az ősrobbanással kezdődött, amit számtalan módon bizonyítottak. (kozmikus háttérsugárzás, a Hubble távcső felvételei). A Hawkingi időkúpban ez van kezdőpontként definiálva. Viszont nem tudjuk, hogy van-e másik időkúp. Nem is tudjuk megtudni, mert ugye ha térben és időben nem esünk bele egy időkúp belsejébe, akkor nem tudunk tudomást szerezni róla. Ezért gondoljuk, hogy csak egy világ van.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.15. 13:17 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1975
dys-cus írta:
FordPrefect írta:
Igazándiból én egyik oldal véleményéhez sem csatlakoznék.Tényleg ingoványos a talaj. A teremtés kérdése mindig is téma lesz. Ahogy lefelé, a nanoméretek alatt is egyre újabb alsó szintek nyílnak meg, ez felfelé is igaz, csak ez nehezebb feladat. Már csak azon kell gondolkodni, hol vagyunk a rangsorban. Esetleg a mi táguló világegyetemünkből is több létezik horizontálisan egymás mellett, vagy fölfelé kellene még kutakodni?:) A legfelső lépcső is homályba vész (ISTEN), mint a legalsó is.


Amit írsz a világegyetemről, azt semmi sem zárja ki. A kvantum mechanika, valamint az Eisteni képletek ezt megengedik. Viszont ezek a világegyetemek nem csak horizontálisan helyezkedhetnek el, hanem akárhogy. Az általunk ismert világ az ősrobbanással kezdődött, amit számtalan módon bizonyítottak. (kozmikus háttérsugárzás, a Hubble távcső felvételei). A Hawkingi időkúpban ez van kezdőpontként definiálva. Viszont nem tudjuk, hogy van-e másik időkúp. Nem is tudjuk megtudni, mert ugye ha térben és időben nem esünk bele egy időkúp belsejébe, akkor nem tudunk tudomást szerezni róla. Ezért gondoljuk, hogy csak egy világ van.


Az ősrobbanásra is van teória - elképzelhető, hogy egy fekete lyukban létező anyag robbant szét...de hát ugye azt az anyagmennyiséget valahonnan össze kellett gyűjtenie, mivel az anyag nem vész el, csak átalakul. És mivel nem tudni mennyi anyag volt abban az időpillanatban benne, azt sem tudhatjuk, hogy hány világegyetem anyagát kaptuk mi meg...
Szerintem különben ez az egész létezés egy örökös körforgás, aminek sem a időintervallumát, sem a fizikai kiterjedését sohasem tudjuk meg...

Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.15. 16:47 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Én félig-meddig kizárom az Ősrobbanást. (mert ha volt anyag, ami robbanna, akkor már nem logikus, minthogy a bolhából elefánt sem).
Lehettek robbanások, s vannak is a térben állandóan.
1-Inkább egy toroidhoz hasonló valamiben létezhetünk, s akik befelé haladnak a toroid közepébe, azok szűkülést érzékelnek, mi pedig jelen helyzetünkben kifelé haladva 'tágulást'. Teszünk egy kis kerülőt a toroid pereme körül, majd szépen 'beszívodunk' a túloldal közepébe, és egyszer kiröppenünk
goto1. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.15. 21:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Amit írsz a világegyetemről, azt semmi sem zárja ki. A kvantum mechanika, valamint az Eisteni képletek ezt megengedik. Viszont ezek a világegyetemek nem csak horizontálisan helyezkedhetnek el, hanem akárhogy.

Amit leírtam, előzőleg, az a vertikális végtelenség, ami létezik. Méretben felfelé és lefelé. Látjuk. Távcső és mikroszkóp
A horizentális (egymás melletti párhozamos világok) elvileg létezhetnek. És akkor még nem beszéltünk a több dimenzióról...
Az emberi elme képtelen felfogni a végtelent. Pláne a sokdimenziós végtelent..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.15. 21:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Van még egy sokkal aktuálisabb (rossz) hírem is.
http://hvg.hu/tudomany/20170214_elon_mu ... zimbiozisa
Amennyiben igaz, hogy Stephen Hawking is ezt jósolja, kezd aggasztó lenni a helyzet. Sci-fi írók, filmek, már régóta foglalkoznak a témával. És a sci-fi írók agyrémei sajnos MIND beteljesedtek, kezdve Jules Verne vagy akár Nostredamus óta.
Magánvéleményem szerint szorít az idő. Már a mesterséges intelligencia GO-ban is jobb, ami sakktól nagyságrendekkel bonyolultabb.
Lehet nem a túlnépesedés, globális felmelegedés, (átvitt értelemben ez is igencsak fenyegeti a világot :) ), vagy atomháború lesz a vég.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.16. 08:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
FordPrefect írta:
Van még egy sokkal aktuálisabb (rossz) hírem is.
http://hvg.hu/tudomany/20170214_elon_mu ... zimbiozisa
Amennyiben igaz, hogy Stephen Hawking is ezt jósolja, kezd aggasztó lenni a helyzet. Sci-fi írók, filmek, már régóta foglalkoznak a témával. És a sci-fi írók agyrémei sajnos MIND beteljesedtek, kezdve Jules Verne vagy akár Nostredamus óta.
Magánvéleményem szerint szorít az idő. Már a mesterséges intelligencia GO-ban is jobb, ami sakktól nagyságrendekkel bonyolultabb.
Lehet nem a túlnépesedés, globális felmelegedés, (átvitt értelemben ez is igencsak fenyegeti a világot :) ), vagy atomháború lesz a vég.

"Musk úgy véli, hogy mihelyst elterjed a mesterséges intelligencia, az emberek a világ felesleges, haszontalan tényezőivé válnak majd a gépek számára."

Az evolúció lényege nem így nyilvánul meg, mert ha így lenne, akkor az intelligens gépek az ember kiszolgálása nélkül nem tudnának saját lábra állni.

Az evolúciónak a gépkre kiterjedő szintje igenis elképzelhető, de úgy, hogy a gépek a saját biztonságát, a saját túlélési feltételeit az ember elé helyezi, döntéseiben eleinte még kéri az ember segítségét, (pl: önvezető autó) de ezekből tanul, vagyis szép lassan az ember alárendelt szerepet kap, a gép pedig úgy osztja a szerepet, hogy abból az intelligens gép többet hasznosít saját és nem a kisegítő ember számára. A tanulás során stratégia kidolgozására is képes lesz (a sakkozó gépek éppen ilyet csinálnak, miközben összegyűjtik a világ összes sakk nagymester tábla és stratégiai technikáit). Az ember az alá-mellé rendelt szerepben hasznot hajt a gépnek, kb hasonlóan mint a háziállatok az embernek évezredeken át. Az ember szimbiózisban élhet sokáig a gépekkel, amire a természetben nagyon sok példa van, ahol két vagy több élőlény egymást kisegítve él, segítség nélkül legyengülne vagy elpusztulna.

Az előbbi tényező még kevés az evolúciós fölény (dominancia) kialakulásához, ahhoz kell még egy fontos tényező, mégpedig az, hogy az intelligens gépek javítsák magukat-egymást, védekezzenek az őket támadó elemek ellen, nem csak a komputer vírusok ellen. Képesek legyenek magukról másolatot készíteni reprodukálódni, szaporodni úgy hogy közben az új példányok néhány tulajdonságukban gyorsabbak, ügyesebbek, okosabbak, és nagyon fontos, egyre tanulékonyabbak lehetnek. Tehát magukat fejlesztik, a reprodukált egyedeken pedig könnyebb olyan változtatásokat létrehozni, ami fejlettebb szint eléréséhez kell. (A komputer gyártást egyenlőre emberi segítséggel fél-intelligens gépek és robotok végzik, programozni, fejleszteni őket számítógépek nélkül lehetetlen)

Ha mégis létre jönne ez a fajta evolúciós nagy lépés, akkor annak fontos eleme az egyedi gépek egymással és hierarchiában történő kommunikációja feladat és végrehajtási szintekre osztva, egy mindenre kiterjedő elosztott és redundáns információ hálózatban (az emberi agy is redundás, feladat megosztó struktúra), csak úgy mint az emberi civilizáció tette ezt társadalmi szinten az elektronikus kommunikációs időszak előtt 5ezer évig fejlesztve azt. A társadalmilag szerveződött ember ezzel szerezte meg a dominanciáját minden élőlény felett. Ugyanezt az intelligens gépek milliószor hatékonyabban csinálhatják maguk között. (Internet robbanás szerű behatolása a hűtőszekrényekig terjedően, és még ki tudja hova fog elérni a szörnyű csápja?)

Ezzel valósulhatna meg a hatalmas szint lépés az evolúcióban, még pedig az, hogy a DNS szintű biológiai fejlődés felett kialakulhat egy gépi fejlődés, gépi-evolúció. A biológiai evolúció az erőforrásokért folyó harc terméke (ha végtelen lenne az erőforrás, akkor nincs harc, nincs kiválasztódás és fejlődés sincs), a gépi evolúció is kb hasonló célokkal történhet, de fontos kérdés, mikor fogynak el a számára fontos erőforrások. Mert a gépi evolúció elvben sokkal gyorsabban lenne képes elterjedni, szaporodni és ön-fejlődni mint az ember tette ezt az utóbbi 10ezer évben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.18. 21:22 
Online
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
dys-cus írta:
"kutatások és felfedezések zajlanak pl. a CERN-ben, amik nem feltétlenül a materialista világképet erősítik..."
A feleségem az LHC-ben előadásokat hallgatott, például a CERN jelenlegi vezetőjétől, valamint a Higgs bozont felfedező csapat vezetőjétől is. Mint említettem: az asszony fizikus. Még véletlenül sem volt szó arról, hogy ami ott történik, az nem anyagi természetű, hanem valami anyagtalan kitaláció. Tudszu példát mondani a "nem materialista világképet erősítő felfedezésekről? Várom válaszod.

Senki nem mondta, hogy bármiféle szellemi dologról szó esett volna eleddig, csupán az újabb és újabb részecskék felfedezése teszi érdekessége a dolgokat, és meglátjuk, mi jön ki a végén.

dys-cus írta:
"itt most csupán az evolúció elméletének a "tudományáról" volt szó, még mielőtt megpróbálod rásütni az ezzel egyet nem értők táborára, hogy tudományellenesek"
Ez mellébeszélés. Kérlek mondj egy Isteni bizonyítékot az evolúcióra. Én a Darwinra már mondtam.

Mivan? Milyen "evolúcióra"?
Mit mondtál? Viccelsz?:) Ja, hogy az érvelés, hogy a "suliban egyszer ezt mondták"?

dys-cus írta:
"Kezdjük azzal, hogy az általad "mendemondának" titulált dolgok történelmi eseményeket írnak le javarészt."
Ha ez igaz, akkor bizonyára számtalan linket tudsz nekünk ideidézni például arról, hogy Noé bárkája mikor, és milyen állatokat furikázott a túlélés érdekében. Természetesen bizonyítékkal. De ne nagyon fordíts rá sok energiát, mert megsúgom: az egész bibliában 1 dátum van: Jézus születéséé, a mohamedánoknál Mohamed születéséé, a Buddhistáknál Buddha születéséé. Több nincs. Tehát a többi történés időpont híján, valamint régészeti leletek híján nem bizonyított, tehát nem történelmi. Viszont az első úr létezése igen.

El vagy tévedve: elég sok évszám van benne, az meg más kérdés, hogy adott esetben holdévben számolnak, esetleg adott eseményhez viszonyítanak. Megsúgom, jelenleg nem vagyunk tisztában azzal, hogy pontosan a bibliai (zsidó) évszámítás éppen hol tart, ez sajnos a zsidók szétszóratásával elveszett, így csak találgatni lehet. Amennyiben pedig elismered Jézus születését, úgy akkor a beszédeire is érdemes lenne hallgatni...
Látom, megint a linkeken lovagolsz, nehéz a felfogásod...

dys-cus írta:
"ha már itt szitokszó lett a Biblia némelyek számára, mégpedig a próféciák beteljesedése ami a jelenkorban látványosan beindúlt."
Ha rám célzol tévedsz. Soha nem volt szitokszó számomra a biblia. Elég sokat olvastam is. Ezért tartom a vallás meggyalázásának azt, amikor egy hirtelen "megvilágosodott" ember abból csinál üzletet, hogy a XX. századra átfordítja a bibliát, a benne lévő magasabb eszméket lefordítja a kevésbé művelt emberek számára, majd rock zenével helyettesíti a Bach, Hendel, Pastorius, stb. által írt zenéket, mindezt azért, hogy anyagi előnyhöz jusson. Éppen tegnap nyomtam véletlenül egy TV adóra, ahol ilyen vallásos nagygyűlést közvetítettek. 2 percig sem bírtam azt a demagóg szöveget. :lol:
DHT! A mondatod második felében biozonyos próféciákról írsz. Engem nagyon érdekelne, hogy mi az, ami beteljesedett, és hol van ez a vallásban leírva.


Nézd, a maga korában Bach, Handel is ugyanolyan modernnek számított, mint manapság a rock. A Biblia jóval előbb keletkezett mint a hivatkozott szerzők, miért pont ők lennének az "ős zenészek"?:) Az istentiszteleti hangszerelés, zene a korral megfelelően változott az évezredek folyamán, az adott korszakhoz igazodva. Az más dolog, hogy egyes egyházak megmaradtak a középkornál. Elárulom, az általad rocknak titulált stílus is minimum 50 éve jelen van az istentiszteleti dicséretekben, persze elsősorban a nyugati (evangéliumi) keresztény gyülekezetek esetében.
A "megvilágosodásról" csak annyit, hogy ugyanezt felhánytorgathatod Luthernek, vagy Pál apostolnak is...:D Vajon miért is van egy olyan kifejezésünk, hogy "páli fordulat"...?
Igazából az utalt prédikátor semmit nem talált fel, az általa képviselt keresztény irányzat sokkal régebb óta jelen van a világban, a forrása pedig az amerikai újjászületett kereszténység.
Azt meg, hogy mennyire művelt emberek vannak ott, a helyedben minimum körültekintőbben vizsgálnám meg, jó néhány ismert és elismert (tudós)ember is jelen van... Ne haragudj, de az avatarod pontosan azt jeleníti meg, amit a hozzászólásaid sugároznak: olyan szinten vagy magaddal eltelve, hogy az égbekiáltó. Kicsit talán vegyél vissza magadból, és közelítsd meg a dolgokat szerényebben, kevésbé magas lóról...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.19. 01:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Nevada írta:
dys-cus írta:
"kutatások és felfedezések zajlanak pl. a CERN-ben, amik nem feltétlenül a materialista világképet erősítik..."
A feleségem az LHC-ben előadásokat hallgatott, például a CERN jelenlegi vezetőjétől, valamint a Higgs bozont felfedező csapat vezetőjétől is. Mint említettem: az asszony fizikus. Még véletlenül sem volt szó arról, hogy ami ott történik, az nem anyagi természetű, hanem valami anyagtalan kitaláció. Tudszu példát mondani a "nem materialista világképet erősítő felfedezésekről? Várom válaszod.

Senki nem mondta, hogy bármiféle szellemi dologról szó esett volna eleddig, csupán az újabb és újabb részecskék felfedezése teszi érdekessége a dolgokat, és meglátjuk, mi jön ki a végén.

dys-cus írta:
"itt most csupán az evolúció elméletének a "tudományáról" volt szó, még mielőtt megpróbálod rásütni az ezzel egyet nem értők táborára, hogy tudományellenesek"
Ez mellébeszélés. Kérlek mondj egy Isteni bizonyítékot az evolúcióra. Én a Darwinra már mondtam.

Mivan? Milyen "evolúcióra"?
Mit mondtál? Viccelsz?:) Ja, hogy az érvelés, hogy a "suliban egyszer ezt mondták"?

dys-cus írta:
"Kezdjük azzal, hogy az általad "mendemondának" titulált dolgok történelmi eseményeket írnak le javarészt."
Ha ez igaz, akkor bizonyára számtalan linket tudsz nekünk ideidézni például arról, hogy Noé bárkája mikor, és milyen állatokat furikázott a túlélés érdekében. Természetesen bizonyítékkal. De ne nagyon fordíts rá sok energiát, mert megsúgom: az egész bibliában 1 dátum van: Jézus születéséé, a mohamedánoknál Mohamed születéséé, a Buddhistáknál Buddha születéséé. Több nincs. Tehát a többi történés időpont híján, valamint régészeti leletek híján nem bizonyított, tehát nem történelmi. Viszont az első úr létezése igen.

El vagy tévedve: elég sok évszám van benne, az meg más kérdés, hogy adott esetben holdévben számolnak, esetleg adott eseményhez viszonyítanak. Megsúgom, jelenleg nem vagyunk tisztában azzal, hogy pontosan a bibliai (zsidó) évszámítás éppen hol tart, ez sajnos a zsidók szétszóratásával elveszett, így csak találgatni lehet. Amennyiben pedig elismered Jézus születését, úgy akkor a beszédeire is érdemes lenne hallgatni...
Látom, megint a linkeken lovagolsz, nehéz a felfogásod...

dys-cus írta:
"ha már itt szitokszó lett a Biblia némelyek számára, mégpedig a próféciák beteljesedése ami a jelenkorban látványosan beindúlt."
Ha rám célzol tévedsz. Soha nem volt szitokszó számomra a biblia. Elég sokat olvastam is. Ezért tartom a vallás meggyalázásának azt, amikor egy hirtelen "megvilágosodott" ember abból csinál üzletet, hogy a XX. századra átfordítja a bibliát, a benne lévő magasabb eszméket lefordítja a kevésbé művelt emberek számára, majd rock zenével helyettesíti a Bach, Hendel, Pastorius, stb. által írt zenéket, mindezt azért, hogy anyagi előnyhöz jusson. Éppen tegnap nyomtam véletlenül egy TV adóra, ahol ilyen vallásos nagygyűlést közvetítettek. 2 percig sem bírtam azt a demagóg szöveget. :lol:
DHT! A mondatod második felében biozonyos próféciákról írsz. Engem nagyon érdekelne, hogy mi az, ami beteljesedett, és hol van ez a vallásban leírva.


Nézd, a maga korában Bach, Handel is ugyanolyan modernnek számított, mint manapság a rock. A Biblia jóval előbb keletkezett mint a hivatkozott szerzők, miért pont ők lennének az "ős zenészek"?:) Az istentiszteleti hangszerelés, zene a korral megfelelően változott az évezredek folyamán, az adott korszakhoz igazodva. Az más dolog, hogy egyes egyházak megmaradtak a középkornál. Elárulom, az általad rocknak titulált stílus is minimum 50 éve jelen van az istentiszteleti dicséretekben, persze elsősorban a nyugati (evangéliumi) keresztény gyülekezetek esetében.
A "megvilágosodásról" csak annyit, hogy ugyanezt felhánytorgathatod Luthernek, vagy Pál apostolnak is...:D Vajon miért is van egy olyan kifejezésünk, hogy "páli fordulat"...?
Igazából az utalt prédikátor semmit nem talált fel, az általa képviselt keresztény irányzat sokkal régebb óta jelen van a világban, a forrása pedig az amerikai újjászületett kereszténység.
Azt meg, hogy mennyire művelt emberek vannak ott, a helyedben minimum körültekintőbben vizsgálnám meg, jó néhány ismert és elismert (tudós)ember is jelen van... Ne haragudj, de az avatarod pontosan azt jeleníti meg, amit a hozzászólásaid sugároznak: olyan szinten vagy magaddal eltelve, hogy az égbekiáltó. Kicsit talán vegyél vissza magadból, és közelítsd meg a dolgokat szerényebben, kevésbé magas lóról...


Inkább hagyjuk a francba ezt. Az én egyszerű példáimat sem érted, sőt "elmagyarázod", félre magyarázod, vagy azt sem tudod mit írtál, amire válaszoltam. De lehet, inkább tényleg nem érted válaszaimat, véleményemet. Ne vedd sértésnek, ez nem baj. Nem vagyunk egyformák. Mint mondtam. Meg ez a fórum valójában nem is erről szól. Inkább tegyél fel pár fotót, milyen DIY audio cuccot készítettél már, esetleg ennyi tudással néhány mérést is feltehetnél róluk okulásunkra. Érdeklődve várjuk.

A nagyobb baj, az a kényszerképzeted az avatarral kapcsolatban. Tudom bunkó vagyok, de talán jól gondolom azt, hogy az avatar az a kép, ami a nick nevem mellett szerepel. Nos mivel te ugyan nem vagy magaddal eltelve, sőt szerény vagy, ettől függetlenül sajnos egy rakás fasisztoid vonás van benned.
(Hogy tudd, hogy mi a fasisztoid: valakinek külső megjelenése alapján valamilyen belső tulajdonságára asszociálni. Pl a púpos emberről azt állítani, hogy gonosz.) Talán így érted, ha olvastad a könyvet.
Szóval a pici fotón azt látod, hogy egy traktoros (múzeumi Zetoron) paraszt nagy pofátlanul feltette a lábát a kormányra, amit te soha nem fogsz tudni megcsinálni. Két okból: 1, nem nagyon van már működőképes Zetor, 2, Az életben nem leszel sportrepülő, hogy arra a traktorra, felülhess, amivel az 1000m-es kötelet kell kihúznod a barátaidnak, hogy ők is felszállhassanak biztonságban.
Végül is tényleg "el vagyok telve" magammal, ahogy te mondod, szerintem meg büszkén nézek ki a fejemből. Mond Nevada te tudsz valamire büszke lenni? Ha igen, akkor lássuk. ;)

Utóírat: A kis ördög bennem van: Mégis lécci, lécci egy évszámot a bibliából, hagy tanuljunk. :lol: Én becsülöm a hitedet, de ökörséget azért ne állíts:
"El vagy tévedve: elég sok évszám van benne, az meg más kérdés, hogy adott esetben holdévben számolnak, esetleg adott eseményhez viszonyítanak."
Válaszom: az idő relatív. Plusz, mínusz a világ által elfogadott időszámításban minden évszámot be lehet azonosítani, még akkor is, ha neked most 4000-ret írnak. :lol: Mátemátika! Capisch?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.19. 02:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Huh! Belefáradtam. Majd holnap írok más topicba is, bár nehéz.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.19. 11:29 
Online
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
:D Ez igen! Tehát "fasisztoid" vagyok, mert a stílusod/írásaid alapján mertelek jellemezni (természetesen csak felszínesen, hiszen nem ismerlek személyesen) és ehhez társítottam a választott avatar képedet. Nem vagy semmi öregem, el kell ismerni, Te aztán tudod kombinálni a dolgokat!:D Így jobban érthető, hogy miért alkot számodra az evolúció elmélete egy teljes rendszert...

Nem valamiféle testi adottság vagy kinézet alapján jellemeztem, hiába is szeretnéd ebben a hamis színben feltüntetni a dolgot, hanem amit a kép kompozíciója sugároz, amit Te választottál magadnak, és hozzátenném, mindezt azután mertem megtenni, hogy jó pár írásodat olvastam. Amennyiben ez számodra fasizmus, ám legyen, ezt fel merem vállalni, mert akkor nem tudom, Te mi alapján jellemeznél egy embert, ha nem a cselekedetei (kép választása) és a beszéde (írásai) alapján... (az csak hab a tortán, hogy mindezt magad is elismered végtére)

A helyzet az, hogy nekem nincs szükségem a másik arcába tolni semmit, teljes a belső békességem e nélkül is, a "büszkeséget" pedig elég, ha magamban, vagy a szűk környezetemben megélem, nem szorulok rá lelkileg a nagyközönség elismerésére. ;) Értékelem a feltett/megmutatott munkákat, de ez mindig is távol állt tőlem, hogy bármimet is mutogassam, számomra a fórumozás kicsit mást jelent, sokkal inkább eszmecserét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.19. 11:37 
Online
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
Tessék, az első hely, ahol évszámok szerepelnek: 1Mózes 5
Itten pedig egy összefoglaló táblázat (aminek a 100%-os hitelességét most nem ellenőriztem minden évszámra kiterjedően).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.19. 12:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Nevada írta:
Tessék, az első hely, ahol évszámok szerepelnek: 1Mózes 5
Itten pedig egy összefoglaló táblázat (aminek a 100%-os hitelességét most nem ellenőriztem minden évszámra kiterjedően).


Látom Te vallással is foglakozol, akkor ezt hogy magyaráznád ?

Mikor Káin megölte Ábelt ................

"Ugye a biblia azt íjra, hogy elment feleséget keresni. De, ha egyszer azt is írja a könyv, hogy ő és testvére az első emberpár, Ádám és Éva gyermekei voltak, akkor hová ment Káin? A keresztények mindig Ádámra meg Évára hivatkoznak azzal, hogy ők voltak az első emberek, viszont amikor rákerestem egy ehhez hasonló kérdésre, akkor mindenki az szajkózta, hogy de hát ők csak a zsidók szerint voltak az első emberpár?
Most akkor hogy is van ez? Hogy lehetne hitelt adni egy olyan könyvnek, ami már az elején hibádzik???"

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.19. 12:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Jól van kolléga. Nincs rád időm

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.19. 14:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Ha már ennyire elment a topic vallás-biblia értelmezésbe ...
Csemetéim egyházi iskolába jártak, pár iskolai rendezvényen persze mi szülők is ott voltunk. Hogy-hogy nem, majd minden alkalmi szószék papi szentenciában ott volt a más vallásúak megalázása, óvakodjatok tőlük, mert rontást hoznak, burkoltan vagy nyíltan ment a gyűlölet keltés velük szemben, amin persze a rendszeres templomba járók már nem kapják fel a fejüket ...

És erre nekem ezeket papi szónoklatokat hallgatva miért ugrott be hamar: aki nincs velünk, az ellenünk, ezért azokat meg kell téríteni, tűzzel vassal, ha meg úgysem megy, hát akkor az élete annyi. Történelem bizony így igazolja a keresztény vallási toleranciát. Akkor érdemes-e csodálkozni, ha ilyen toleranciával és stílusban vitatkoznak az evolúcióról a meggyőződéses vallású emberek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.19. 16:24 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
"Ugye a biblia azt íjra, hogy elment feleséget keresni. De, ha egyszer azt is írja a könyv, hogy ő és testvére az első emberpár, Ádám és Éva gyermekei voltak, akkor hová ment Káin? A keresztények mindig Ádámra meg Évára hivatkoznak azzal, hogy ők voltak az első emberek, viszont amikor rákerestem egy ehhez hasonló kérdésre, akkor mindenki az szajkózta, hogy de hát ők csak a zsidók szerint voltak az első emberpár?
Most akkor hogy is van ez? Hogy lehetne hitelt adni egy olyan könyvnek, ami már az elején hibádzik???"

Ja hát ilyenekkel mi is vadítottuk a HITgyülis munkatársakat még egy régebbi munkahelyemen:
7 nap alatt teremtette a világot, mikor 1 nap az az ami alatt a Föld körbefordul, aztán még Föld sem volt.
Ha minden állatból 1 párat vitt magával, mit ettek a ragadozók ?
stb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.19. 19:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
A tudás hatalom, ki is használták a papok

Szerintem, de lehet nem csak az Én véleményem, ha nem lettek volna akkor 2 évszázaddal előrébb lenénk, minimum

A technika és tudás nem itt tartana ahol most

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.19. 19:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Kiakartam törölni, és ebben fórumba nem lehet törölni

Akkor minek a törlés gomb ???

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÁVÉHÁZ
HozzászólásElküldve: 2017.02.19. 19:33 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
hodyka57 írta:
Kiakartam törölni, és ebben fórumba nem lehet törölni

Akkor minek a törlés gomb ???


Szerkeszteni lehet egy ideig. Ha meg szólsz, akkor mi intézzük!

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1995 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 40  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség