audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.18. 04:43

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 38 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.28. 21:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Sziasztok!

Szeretnék majd építeni egy ANION generátort, és kíváncsi lennék, mennyire ismeritek ezt, és épített-e valaki közületek ilyet.

Mi is ez az Anion?
Anionnak nevezzük a negatív töltésű ionokat.
Negatív töltést akkor kap egy részecske, ha több elektron található benne, mint proton.

Leginkább a természetben fordul elő, ahol patakok, vízesések, erdők vannak.
Úgyis lehetne mondani, hogy a természetes Anion növeli az életkedvet, tisztítja a levegőt, és jobban lehet vele tanulni, aludni, stb.

Aki foglalkozott vele, tudja, hogy ez egyáltalán nem hülyeség, általános tapasztalat, hogy tényleg jobb vele a levegő.
Csak több dolog kérdéses. Leginkább az, hogy milyennek is kellene lennie ahhoz, hogy annyi ANION-t előállítson, ami még egészséges, és ér is valamit.

Izzóban is árulnak olyat, de az marketing.
Kezdésnek egy igen veszélyes kapcsolási rajzot mutatnék meg, aminek a vége tűhegyekből áll.


Csatolmányok:
negative-ion-generator-1326297014.gif
negative-ion-generator-1326297014.gif [ 7.86 KiB | Megtekintve 61345 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.29. 10:20 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Bizonyos időszakonként mindig feltalálják, leporolják az ionizátort és alfajait. (lakás, gépkocsi, vagy éppen elektrosztatikus porfogó(!)
A negatív ionok valóban kedvező élettani hatásúak, és ózon is keletkezik:

Orvosi felhasználása [szerkesztés]

A belőle felszabaduló naszcens oxigén erősen roncsoló hatású, ezért fertőtlenítőszerként (például ivóvíz fertőtlenítésére) használják.

A baktericid (baktériumölő), virocid (vírusölő) hatás hátterében a szétváló ózonból keletkező aktív oxigén oxidáló hatása áll. Az ózon megbontja a baktériumok sejthártyáját, a foszfolipidek és lipoproteinek oxidálása által. Megakadályozza a gombák sejtnövekedését – bizonyos stádiumokban, a vírusok sejtekhez kapcsolódásának akadályozásával pedig a vírusok szaporodása ellen hat. A sejteket gyenge enzim bevonatuk sérülékennyé teszi a vírusok betörése ellen, de így egyben az oxidációra is érzékenyek lesznek. Az ózon aktív oxigén molekulája így eloxidálja és megtisztítja a testet a vírusos sejtektől, amiket a szervezet egészségesekkel pótol. Az ózon oxidálja a rosszindulatú sejtek külső lipid falát is. Keringési betegségek esetén az összetapadt vörösvérsejtek gátolják a vérkeringést a kis hajszálerekben, és csökkentik az oxigén-felszívódást is. Az ózon megszünteti az összetapadást, és helyreállítja az oxigén-szállító képességet. A szövetek oxigén-ellátása nő, mivel egyrészt nő a nyomás az artériákban, másrészt csökken a vér viszkozitása. Az ózon oxidálja a felesleges lerakódásokat az erekben, kitisztítja a véredényeket. Az ózon élénkíti az oxigén anyagcserét is. Stimulálja egyes tisztogató, sejtfal-védő enzimek képződését és az ATP termelődést is, aktiválja az immunrendszert, az interferonok termelődésének növelésével. Mióta az emberek rájöttek az ózon kedvező hatására, számos helyzetben alkalmazzák fertőtlenítésre, baktériumok és vírusok elpusztítására. Így derült fény arra, hogy az ózon hatásos a tályog, kólibaktérium, a pseudomonas fluorescens baktérium, a szalmonella megbetegedést okozó baktérium , a haemolitikus urémiás szindrómáért felelős baktérium, a kolera-baktérium (lásd. kolera), a hepatitis B vírus antigénje, a hepatitis A vírus antigénje, az A típusú influenza és a HIV elleni kezelésre. Mindezen baktériumok és vírusok ellen az ózon rendkívül gyors és hatásos ellenanyagnak bizonyult.


de mégiscsak egy ózongenerátort építünk:

Rendkívül mérgező. Toxikus hatását elsősorban a telítetlen zsírsavak oxidatív bontása okozza, ami különösen E-vitamin hiány esetén erőteljes.

Szagát – ami még 500 ezerszeres hígításban is érezhető – rendszerint a klóréhoz hasonlónak találják, de koncentrációjától függően szegfű, széna, kén-dioxid vagy nitrózusgáz illatúnak is érezhetjük.


A gond, hogy nem tudjuk a pl zárt légtérben a kialakuló ózonkoncentrációt, emiatt lehet előnyös, de akár egészségre káros hatású is.
Amúgy a fenti kapcsolás nem "igen veszélyes", kis bizsergést érzel ha a csúcshoz érsz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.29. 10:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ha jól tudom, 7KV-ig még nem igen állít elő ózont olyan mennyiségben, hogy mérgező legyen.
De az tény, hogy célszerű lenne egy olyan szenzort is beleépíteni, ami mondjuk a levegőben kialakuló ózont figyelné.

Úgy gondolom, nem teljesen ózongenerátort építenénk, hanem megnövelnénk valamennyivel a negatív ionok számát, mert
ez bent igen alacsony, miközben a pozitív ionok száma (elektroszmog generátor is ilyet állít elő, vonzza a port!) több.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.29. 10:59 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Az ózon koncentráció figyelése otthoni eszközökkel nem megoldható. Ráadásul az ózon rákkeltő is.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.29. 11:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Már igen régóta árulnak Anion generátoros izzókat is, de nem igazán vált ismertté, vagy valami nagyon-nagy átverés van
bennük. http://www.anion.hu/

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.29. 12:05 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Ezt is nézzétek meg!
Az asztmások, allergiások nagyon örülnek a készüléknek és az orvosi várókban is nagy szerepe van (már ahol eddig használták), hogy a betegek kevésbé fertőzzék meg az egészségeseket.
Az ÁNTSZ is bevizsgálta és a kibocsátott ózon szintje jelentősen határ alatt van.
Amúgy az egyik szívátültetett kisgyermeknek is ilyen biztosította a tiszta szobáját...
link:
http://www.supair-lux.hu/

Igaz van egy kis ózon, de hamar elbomlik és segít a levegő tisztításában, a szoba fertőtlenítésében. A készülék jó elhelyezésénél persze fontos, hogy ne az ember fejére fújjon, főleg ha valaki fél tőle.
Egyébként ezek a készülékek mozgó alkatrész nélkül (az ionárammal) áramoltatják magukon át a tisztítandó levegőt, ez a szabadalom lényege is.
Garantáltam működik és hasznos, szagokat, dohányfüstöt, bacilust, vírust, gombaspórát, pollent, port semlegesít, elpusztít és leköt.
Ez nem volt reklám!!! De azért tudok ennyit róla, mert én fejlesztem az elektronikáját. A készülékek tényleg 7-9kV-os tartományban működnek, mérettől és teljesítménytől függően.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.29. 12:10 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Itt jól látszik az elektróda rendszer és a működés:

http://www.youtube.com/watch?v=W8yI_aVU2u8


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.29. 12:21 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Az alapvető gond ott van, hogy mindig a természetet akarjuk a szobába hozni, ahelyett, hogy kimennénk a természetbe. 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.29. 12:27 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
A Budapesten, vagy hasonlóan poros, szmogos nagyvárosban lakóknak mindenképpen megéri.
Kisebb kockázatot jelent ránk és gyermekeinkre nézve az ózon, mint a levegőben szálló por és korom koncentráció.
Szerintem a belvárosban szinte kötelező, főként szellőzetés után, ami kissé paradox...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.29. 12:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Nézd, én szívesen laknék olyan helyen, ami közel van a természethez, keresem is a lehetőségeket, de
addig is kell valami megoldás. Mert erre mi van? Vannak házak, és van a szántóföld.
Ahol voltak fák, azokat is kivágták, kivágják, mert minek az...

Szóval... Döntésemen múlna, rég természetesebb helyen élnék, de valamit kell is enni, illetve
áramra és internetre is szükség van... :)

deeraudio: Egész jónak tűnik. Vízesést kellene valahogy a szobámba hozni, víz és pára nélkül.
:)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.29. 19:31 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
Én építettem efféle kütyüt hasonló megfontolásból. Több fázisban tapasztaltam meg és vontam le a következtetéseket. A felépítés ehez hasonló sokszorozó a hálózatról táplálva a kimeneti ellenálláslánc úgy volt belőve , hogy max 1mA folyhasson ha rövidre zárom, ugyanis én a sokszorozó kondenzátorait nagyobb értékűekből raktam őssze mert más kísérlethez is használni akartam a kütyüt.. A lánc meg annyi ellenállásból , hogy átütés véletlenül se keletkezhessen. Szóval valami 30 taggal kezdtem és elméleti 10-11kV ot állított elő. Én az ionizáló elektródának nem alkalmaztam "ellen pólust" azért, hogy csak 1 pólus álljon ki a dobozból amit biztonsággal korlátozok áramra. Éppen ezért kezdtem ezzel 10kV környéki fesszel, hogy ellenpólus híjján legyen kellő térerő. Az ionizáló elektróda valami 1-2 mm es zománchuzal aminek a végére 50mm rézsodrat volt ráforrasztva amit szézborzoltam , hogy sok tűszerű képződményem legyen , sok kis csúcshatás érvényesüljön.
Ennyit a kialakításról.
Valami fenomenális hatása volt. A szobába bent lévő nem EPH-zott vagy földelt , viszonylag nagy felületű fémtárgyak mind feltöltödtek és megérintve szikráztal . Randomszerű pici pattogások hallatszottak az állólámpa felől a mobil ruhaszárító állvány pici szikrákkal reagált ha 1-2 mm re közel került hozzá valami stb.
Nekem 3 nap után nem múló fejfájásom kezdődött asszony meg hisztizett , hogy érzi a fogtöméseit. Pár nap után a rossz közérzet furcsa ízélménnyel bővült. a torkom kisebesedett.
Na itt olvastam kicsit jobban utánna az ózon káros hatásainak.
A durva az, ha a melóhelyen nagyfesszel nyomatunk valamit és jön a tipikus ózonszag az tök egyértelmű.
Itthon ezt a szagot a tisztaság a jó levegővel kapcsoltam össze....

Ezután kezdtem csökkenteni a feszejt , kevesebb taggal. Valahol olvastam, hogy 4- 4,5kV felett kezdődik az ózonképződés jelentősebben.
Ezért 3kV környékére lőttem be a cuccot de mintha ott sem éreztem volna azt az, "ígért" jobb közérzetet, a múló allergiás tüneteket stb. Lehet csak ráparáztam a korábbi rossz élmény miatt de lehet, hogy 2kV környékére kellene tenni a próbát.
Azóta átnemesült a cucc egyik fórumtársunknál sztatikus hangszóró alkatrésszé. Használja egészséggel! :)
Szóval én ezt tapasztaltam az ionizátor ügyben. Lehetséges én baltáztam e a dolgot és ha valakinek van konkrét alkalmazási sémálya ami tutira nem káros lehet ismét belefogok. Sajnos engem nem győzött meg a dolog. Az is lehet, hogy nagyon pici koncentrációban van csak előnyös hatása a negatív ionoknak.

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.29. 19:50 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Nem csak a feszültség nagyságán múlik az ózon mennyisége, hanem a pozitív és negatív elektródák távolságától is függ!
A linkelt készülékben 2*7kV (14kV) dolgozik, az elektródák távolsága 40mm. Ekkor már megfelelően nagy a légszállítás és megfelelően kicsi az ózon mennyisége.

ui: Az általános tapasztalat egyértelműen pozitív, persze azért szellőztetni is úgyanúgy kell mint azelőtt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.29. 20:05 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
Mint írtam nálam egy elektróda volt kivezetve a másik elektróda nagy távolságban tőle a hálózaton keresztűl a föld és az ezen a potenciálon lévő összes tárgy.
Nagy távolságban. Viszont a hegyes elektróda csúcshatása mégis lokálisan nagy-hatalmas térerőt generál. Az meg hat az ózonképződésre.
Szóval sok a változó eddig a dologban.

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.29. 20:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Anion-os lámpa szerintetek tényleg érhet valamit?
Kissé sántít ott ez és az.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.29. 20:14 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
winkleer
"...Az ionizáló elektróda valami 1-2 mm es zománchuzal aminek a végére 50mm rézsodrat volt ráforrasztva amit szézborzoltam , hogy sok tűszerű képződményem legyen , sok kis csúcshatás érvényesüljön."

Az előbb kimaradt és ez tényleg fontos!
A csúcshatást mindenképpen kerülni kell, az nem növeli nagy mértékben az anionok számát csak az ózon mennyiségét, de azt jelentősen!
Hogy egyszerűen fogalmazzak és ez mérések nélkül is beállítható:
Olyan feszültség beállítást és elektróda rendszert (távolságok, kialakítás) kell alkalmazni, amely vak sötétben sehol sem világít kékes fénnyel, de természetesen már hatásos legyen a tisztítási mechanizmus!
Vagy másképp: Minden feszültség értékhez megtalálható (csúcshatás mentes elektróda rendszert létrehozva!) az optimális elektróda távolság. Persze jobb, ha ez a fesz. minél nagyobb, akkor a beállítás is pontosabb lehet. Pl. a SupAir-es készülék esetén a 18kV-hoz tartozó optimális elektróda (több is van) távolság kb. 50mm. Ha csak 5mm-t csökkentenénk túl sok ózon képződne, ha 5mm-t növelnénk lecsökkenne a légszállítás, vagyis a tisztítás hatásfoka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.29. 20:21 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Toto
"Anion-os lámpa szerintetek tényleg érhet valamit?
Kissé sántít ott ez és az."
Létezhet és létezett is. Gyermekkoromban az EÜ-ben használtak olyan lámpákat, melyekkel termeket, szobákat fertőtlenítettek. Ennek a házi változata volt a higanygőz lámpa búra nélkül. (A fehér porral bevont búra csak a látható fény mennyiségét növelte, amit a belül képződő UV gerjesztett.) Vagyis a búra nélküli magas UV kibocsájtás (belenézni sem volt szabad - villamos ív) ionizálta maga körül a levegőt és hatalmas mennyiségű ózont állított elő, a hatás részben ugyanaz, csak a por marad a levegőben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.29. 20:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ez az AnionLight egy tipikus kompakt fénycső lenne, amibe beleépítettek pluszba anion generátort.
Lényegében egy tüske van a lámpa közepén.

Szemmel látható hatása például a dohányfüst eltüntetése. Aki kipróbálta, azt mondta, tényleg működik, de a lámpa körül lerakódik a por. Kérdés lehet az, hogy ez ér-e valamit. Ha jól tudom 1000 anion/cm3 a technikai adat. Hármat, egy szobában lehetne használni?

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.29. 20:38 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Nem ismerem ezt a fénycsövet és nekem ez az adat keveset mond, nem ez a "szakterületem". :?
De ha nem drága talán egyel próbát kéne tenni, de por tényleg marad, csak talán koncentráltan a lámpa körül...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.29. 20:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Csak ezt a weboldalt találtam róla, még azt sem lehet tudni, hogy hol gyártják... Biztos Kínában.
http://www.anion.hu/product.html
Több dolog is zavar benne. Ugye 10.000 üzemórát ígérnek rá, de az már sehol sincs feltüntetve, mennyi kapcsolást bír ki.
Minőségi ellenőrzések sincsenek róla. Pedig szerintem illene.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.29. 21:04 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Mindenben egyetértek!

Az első oldalon (http://www.anion.hu/) kifejtik bővebben is, és leírják mi mennyi aniont produkál (vízesés, stb).
Ugyaniztt ezt írják: "1 generátor folyamatos üzemben 8Lm3 levegőt tisztít meg"
Generátor? Lámpa? És melyik teljesítményű? ...hát erről már nem szól a fáma, de lehet csak türelmetlenül olvastam...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.29. 21:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Generátor az ugyan olyan mindegyik lámpában elvileg, csak ugye a kompakt fénycsövek teljesítménye között van egy kis választék.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.29. 22:42 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
winkleer: Én építettem efféle kütyüt hasonló megfontolásból. Több fázisban tapasztaltam meg és vontam le a következtetéseket. A felépítés ehez hasonló sokszorozó a hálózatról táplálva a kimeneti ellenálláslánc úgy volt belőve , hogy max 1mA folyhasson ha rövidre zárom, ugyanis én a sokszorozó kondenzátorait nagyobb értékűekből raktam őssze mert más kísérlethez is használni akartam a kütyüt.. A lánc meg annyi ellenállásból , hogy átütés véletlenül se keletkezhessen. Szóval valami 30 taggal kezdtem és elméleti 10-11kV ot állított elő. Én az ionizáló elektródának nem alkalmaztam "ellen pólust" azért, hogy csak 1 pólus álljon ki a dobozból amit biztonsággal korlátozok áramra. Éppen ezért kezdtem ezzel 10kV környéki fesszel, hogy ellenpólus híjján legyen kellő térerő. Az ionizáló elektróda valami 1-2 mm es zománchuzal aminek a végére 50mm rézsodrat volt ráforrasztva amit szézborzoltam , hogy sok tűszerű képződményem legyen , sok kis csúcshatás érvényesüljön.

Én is. Kicsit kevesebb taggal. Meg felfelé egyre csökkenő kapacitással, miven a végén már nagyságrenddel kevesebb kell. A konakisülés sötétben akkor is látszott, az ózon szaga is érződött, meg porosodott is mellette a fal. A közérzetemben különösen nagyobb változást nem figyeltem meg, pedig akartam, de a piros 4-es busz lelassulása a dugó miatt sokkal jobban befolyásolt. :lol:
Szóval az ionizálás ózonképződés nélkül nemigen megy. Ráadásul:
Idézet:
Ezt a különbséget használják ki ózon előállításánál, mivel a negatív koronakisülés sokkal több ózont állít elő a pozitív koronához képest. Vikipédia


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.29. 23:52 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Ez így van, minimális ózon mindenképpen keletkezik, de itt van kutya elásva.
Nem mindegy mi a cél. Ózon előállítás, vagy levegőszűrés? Fertőtleníteni akarunk egy élőlény mentes környezetben, vagy tiszta levegőjű környezetet élőlényeinknek.
A levegő szűrése, tisztítása minimális (messze határérték alatti) ózonkibocsátással is magas hatásfokú lehet, hiszen a sztatikusan feltöltődött részecskék már akkor is le- és összetapadnak, ha a feszültség még messze nem éri el a kritikus ózonkibocsátáshoz szükséges értéket. Ekkor azonban az elektródákon át/között keringtetni kell a levegőt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.30. 00:05 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
És mi van a negatív ionokkal? Mert ugye annak tulajdonítanak jó hatást!
A tiszta szűrt levegő meg a másik dolog az sem vitatható. De ez a légtisztító cucc + és - elektródokat is tartalmaz tehát feltölti mindkét irányba a lebegő részecskéket sőt áttöltögeti tehát a kilépő levegő elvileg nem tartalmaz ionokat a légtisztítással gyógyit.

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.30. 00:58 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Mint írtam minimális ózon kibocsátásra szükség van, azzal együtt negatív ioniok is kilépnek, hiába van mindkét pólus egymás mellett. A két elektródának a sztatikus tér és a légáramlás fentartásában is nagy szerepe van (porleválasztás). A negatív ionok egy kisebb része biztosan elnyelődik, de nagyrészük kijut a készülékből.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.31. 09:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Van egy kondenzációs cirkónk, elég új, és van olyan, mikor gyújtja be a lángot, szagot hagy utána.
Először azt hittem, hogy gázszag, de nem.

Szerintem ez ózon. Elég irritáló szaga van, bár az is igaz, hogy nem tart sokáig. Azt tudom, hogy van benne ionizáló,
mivel csak így lehet nagy hatásfokot kinyerni a gázból. Szóval... az már tuti, hogy vagy légtisztítót kell ide hozni, vagy semmit.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.31. 14:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 836
A fenti kapcsolást én is megépítettem az után, ahogy a rádiotechnikában megjelent tizenével ezelőtt. Én nem tapasztaltam allergiás reakciókat, viszont a port nagyon durván gyűjtötte a cucc. Még a fal is fekete volt a környékén, kb. egy hónapos használat után. Ózonszag a tűhegy közvetlen közelében volt csak érezhető, és a koronaszél is. Nekem is szükségem lenne valami hatékony légtisztítóra. A Hobbi Elektronika oldalon van erről egy elég részletes topic, talán ott hamarabb jutsz dűlőre a témában.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.31. 14:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
És a levegőt nem érezted jobbnak? Mint például strandolni, horgászni, vízesést nézni mennél? Milyen hosszú volt a tű, milyen átmérőjű, és mennyi?

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.31. 14:25 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Toto írta:
Van egy kondenzációs cirkónk, elég új, és van olyan, mikor gyújtja be a lángot, szagot hagy utána.
Először azt hittem, hogy gázszag, de nem.

Szerintem ez ózon. Elég irritáló szaga van, bár az is igaz, hogy nem tart sokáig. Azt tudom, hogy van benne ionizáló,
mivel csak így lehet nagy hatásfokot kinyerni a gázból. Szóval... az már tuti, hogy vagy légtisztítót kell ide hozni, vagy semmit.

Tegyük tisztába a dolgokat! Ez már az én szakterületem.
A gyújtást kb 20KV-on csinálja a készülék (tök mindegy hogy kondenzációs vagy turbó vagy atnoszférikus )
A kondenzációs kazán égőtere hermetikusan el van zárva a környezetétől lévén hogy ventilátor tolja kifele az égésterméket egy zárt füstgáz elvezető rendszeren keresztül. Hogy érezhetsz ózon szagot???
Nagyobb hatásfokot nem a gáz manipulálásával éri el, hanem a jelentősen megnövelt hőcserélővel a mi kinyer minden hőt a kilépő égéstermékből.
Hagyományos készülékeknél a kilépő füstgáz kb 150-170C, a kondenzációsnál meg annyi amennyi a fűtőkör visszatérő ágán belép a készülékbe.
Kis utána olvasás mielőtt valamiről írsz, főleg ha idegen a terület, és nem lesz le írva ekkora baromság ;)

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.31. 14:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Néha valamilyen szag kijön belőle gyújtáskor, de fogalmam sincs, hogy mi az. Először gázszagra tippeltem, de nem pont az.

Azt tudom, hogy csak egyféle képen szabad bekötni, mert állítólag van benne valamilyen ionizátor. Nekem ezt mondták, nem néztem még utána. :)

Amúgy egyáltalán nem rossz cucc.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.31. 17:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 836
Az a helyzet, hogy annyira régen volt, hogy erre a részletre nem nagyon emlékszem. Az meg a másik, hogy nagyon jó helyen laktunk akkoriban, nem városban, ráadásul az erdőtől 200m-re :D
Most ez sajnos nem így van, Budapest, üllői út közelében, betongyárral a szomszédomban nagyobb szükségem lenne egy ilyen légtisztítóra, mint egy falat kenyérre :?
Ráadásul ez azért is lenne jó, mert gyakorlatilag zajtalan, nem úgy mint a többi ventilátoros vacak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.01.31. 17:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Gödöllő az egyik legjobb hely, Pesthez közel.
Ezt csak úgy mondom. Én is szívesen költöznék oda, de csakis Családi házba most már, és csakis az Erdő mellé. 8-)

Közben agyalok más megoldásokon is, mint például http://www.live1.hu ... de egyelőre kivitelezhetetlen a dolog,
több oknál fogva.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.04.28. 21:29 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:53
Hozzászólások: 393
Én is építeni szerettem volna ilyesmit, aztán maradtam a biztonságosabb sólámpánál. Még csak nem is elektromos hanem mécseses kivitelnél. Nekem bevált.

_________________
üdv.: istipisti
mottó: Az a jobb amelyiket tovább tudod hallgatni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.04.28. 21:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Tavasszal egyáltalán nem rossz már, mert nyitva van az ablak.

De télen jó jönne valami. Azon is gondolkoztam már, hogy valami vízesést kéne a szobámba integrálni. Csak a pára ellen hogy védekezzek... De az biztos, hogy jövőbeli terveimben nagyon is szerepel az egészségesebb körülmény. Vagy ION generátor, vagy vízesés, de ha keményebbek leszünk, irány Mallorca.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.06.19. 17:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Ha levegöt akartok tisztítani, talán a legegyszerübb egy lavoár vízre (vagy vízbe) fúvatni a szoba levegöjét.
Átbugyogtatással a legkisebb porszemcséket is el lehet nyeletni a vízben. Persze a vizet cserélni kell, meg némileg a szoba páratartalmát is emeli, ezt bele kell kalkulálni. Optikai eszközöket pl. zuhanyzás után a fürdöszobában is lehet tisztítani, amikor a pára leült (tehát nem kondenzálódik). Tuti pormentes környezet. :)

Elektronikus kivitelben egyszer Roskó Farkas mutatott be egy plazma csövet. Az üzemeltetési körülményeket nem ismerem (müködési fesz vagy moduláció), de a csö alkalmas volt arra hogy "feltöltse" az embert, kisebb náthától megszabadítsa. Valahogy megtalált egy olyan müködési módot ahol az egészségre érezhetöen pozitívan hatott.
Ez a csö volt az, csak másképp hajtva: https://www.youtube.com/watch?feature=p ... kS6H4WYjq4


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.06.19. 17:25 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
deeraudio írta:
Ezt is nézzétek meg!
Az asztmások, allergiások nagyon örülnek a készüléknek és az orvosi várókban is nagy szerepe van (már ahol eddig használták), hogy a betegek kevésbé fertőzzék meg az egészségeseket.
Az ÁNTSZ is bevizsgálta és a kibocsátott ózon szintje jelentősen határ alatt van.
Amúgy az egyik szívátültetett kisgyermeknek is ilyen biztosította a tiszta szobáját...
link:
http://www.supair-lux.hu/

Igaz van egy kis ózon, de hamar elbomlik és segít a levegő tisztításában, a szoba fertőtlenítésében. A készülék jó elhelyezésénél persze fontos, hogy ne az ember fejére fújjon, főleg ha valaki fél tőle.
Egyébként ezek a készülékek mozgó alkatrész nélkül (az ionárammal) áramoltatják magukon át a tisztítandó levegőt, ez a szabadalom lényege is.
Garantáltam működik és hasznos, szagokat, dohányfüstöt, bacilust, vírust, gombaspórát, pollent, port semlegesít, elpusztít és leköt.
Ez nem volt reklám!!! De azért tudok ennyit róla, mert én fejlesztem az elektronikáját. A készülékek tényleg 7-9kV-os tartományban működnek, mérettől és teljesítménytől függően.


Olvass az előző oldalra is...
Az ilyen lámpák körül megáll a por, ez a készülék magában tartja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2013.06.20. 17:31 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Én ezt a kütyüt használom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Negatív Ion Generátor
HozzászólásElküldve: 2014.05.12. 21:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 819
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Szerintem egy hagyományos CRT képcsöves TV is kis mértékben produkálja a jelenséget:
bekapcsoláskor képcső elött néhány mm-el feláll a karon a szőr, illetve hozzáérve serceg...
A port meg viszonylag sűrűn le kell törölni a képcsőről, mert odavozza! :mrgreen:
Mondjuk ózon szagot én nem érzek... :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 38 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 35 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség