audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.18. 04:25

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Hibrid basszus téma.
HozzászólásElküldve: 2014.03.06. 17:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Kedves Emersys!
Egyszer ez a téma már lefutott. Most nem én hoztam fel, hanem Mayky idézte be a Shany írását arról, mikor ő itt járt nálam. Én utaltam is rá, ha megnézed a hozzászólásom, hogy nem kívánok a kérdéssel foglalkozni, mert egyszer már majdnem kicsesztek innen ez miatt. Idézem magam.
"...hogy szvsz mitől gyengébb a hibrid basszusa. Akkor többen nekem jöttek, s a végén jól ki akartak tiltani"
Én csak leírtam tulajdonképp a Shany bejegyzésére, hogy hogy próbálnám kideríteni az okot, hogy kevesebb volt a basszus. Semmi féle dehonesztizálót nem állítottam, hibrid tulaj írta azt amit írt. Erre te felkaptad a vizet, nemlétező tranyós, meg hibrid erősítőmet bíráltad, aztán miután rájöttél, hogy nekem ilyenem nincs, akkor azt írtad, jó hogy nincs, mert úgyse tudnék olyat csinálni. Hagy ne copyzzak be ismét mindent.

Egy rossz szavam nem volt hozzád- hisz nem is ismerlek- de te ennek ellenére kicsit pejoratívan azt írtad:"De az okfejtésed nem okfejtés volt hanem a saját koppintott csövesed jellemzése. Igaziból fogalmad sincs, hogy mitől lesz igazán jó mélye egy hibridnek, vagy egy tranyósnak.." Egyébként igazad van, rég volt már 1972, mikor foglalkoztam vele.
Olvasd el azt a hozzászólásom mégegyszer, amire ezt írtam. De hogy egyszerűsítsük összefoglalom:
Írtam arról, hogy nem akarok okfejteni a kitiltás miatt, mert tudtam, hogy van aki gyűlöl engem.
Leírtam, hogy mim nincs, és hogy mit hallgatok, leírtam azt, hogy egyetértek azzal amit az alkatrészekről írtál, csak kibővítettem egy gondolattal, és leírtam egy lehetséges vizsgálatot. És még egy fontos dolog: igen írtam a szemüveg viselés előnyéről, de odatettem egy vicc jelet, mert annak szántam. Persze ez helyett gyalázhattalak is volna, de ez nem jellemző rám. De a Te erősítődről egy szót sem írtam. Annak idején a Shanyiét is dícsértem, egyedül a basszusával volt gondom nekem is, meg Shanyinak is.
Tulajdonképp nem tudom, hogy mi a bajod velem. De komolyan. Igazán leírhatnád.
Én nem akartalak megsérteni. Viszont azt elkell ismerned, hogy a kimenős topicban már sok volt az off. Ezért töröltem ki az utolsó hozzászólásod. Kérlek bocsáss meg érte, nem akartam neked rosszat okozni. Mindettől függetlenül folytathattad volna itt is de Te nem voltál rá vevő. Én csak arra kérlek téged, hogy mielőtt valakit megakarsz sérteni tudásában, emberi mivoltában, és mielőtt fikáznád tevékenységét, számolj el 10-ig. Én nem akarlak téged csesztetni, mert mint mondtam nem ismerlek, nem hallottam cuccod szólni, azt sem tudom milyen idős vagy, csak sejtem, hogy vagy hússzal fiatalabb. Arra kérlek, hogy viszont meg iritálnak a hozzászólásaim egy topicban, akkor ne olvasd el. Megígérem neked: Én a hibridbe, tranyósba nem írok többet, mert minek. Nem is szoktam olvasni. Mikor még féltem az áramtól, akkor csináltam utoljára kis fesszel működő erősítőt. :P
Még egy gondolat: Elősször PÜ-t akartam írni neked, de aztán úgy éreztem, hogy jobb a nyilvánosság. Annak sok előnye van.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hibrid basszus téma.
HozzászólásElküldve: 2014.03.06. 20:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ez az én magán meglátásom a konfliktusról:

Ez a "minden csak s...r lehet, amiben nincs kimenő", a kimenősök közül meg "minden olyan csak s...r lehet, amiben nem dys-cus kimenő van" dolog sugárzik dys-cus hozzászólásaiból. :mrgreen: Ha nem is mindig ilyen nyersen, meg egyértelműen is van megfogalmazva, de azért átjön. Sokakban meg már kialakult a képesség ennek detektálására és egyenesen személyeskedésnek veszik... :D

Hogy kicsit dys-cus pártján is legyek:

Szóval bármilyen hibrid koncepciót egy kicsi bírálat ér, akkor emersys ezt olyan támadásnak veszi, mintha egyenesen az ő cuccát fikázta volna le valaki...

Mikor én leírtam a tapasztalataimat néhány kipróbált (SE erősítőkben végcsöveknél meghajtására használatos) "egycsöves meghajtás" hangjáról, az is úgy jött vissza, mintha az egész hibrid koncepciót lefikáztam volna és az ő készüléke hangjáról írtam volna a véleményt. Pedig ezeknek köze nem volt ahhoz...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hibrid basszus téma.
HozzászólásElküldve: 2014.03.06. 21:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Egyébként meg jó pár hibridet hallottam. Sok féle hibrid koncepciót kipróbáltam. Valószínűleg sokkal többet, mint dys-cus...

Tudok írni a hangjukról. Főleg a mély tartománybeli viselkedésükről. Ott szokott előfordulni a legszembetűnőbb (fülbetűnőbb :mrgreen: ) eltérés a csöves és a félvezetős feszültség erősítők között. A mély tartományban...

Attól még, hogy valaki hallott 2db hibrid erősítőt életében, nem szabad "általánosításokat" levonni.

Egyáltalán nem lehet általánosítani. Ezek között is ugyanúgy előfordulhat mindenféle hangkarakter, mint a full csövesek, meg full tranyósok között..

Miért, a csövesek egyformán szólnak? A vaterás kókány 6p3sz se erőlködő hangjából meg lehet ítélni mindjárt egy ARC-t is? :D Az is biztos úgy szól, mer az is csöves, nem? Nincs igazam?

Ja, még dys-cus építése is biztosan úgy szól, mer az is csöves. A Kondó is lehúzhatja magát azzal a hanggal, mert mondjuk hallottam már 6P3SZ SE-t, szóval tudom hogy szól az SE koncepció... :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hibrid basszus téma.
HozzászólásElküldve: 2014.03.07. 09:37 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Mesterem! Ha valamit készítesz, akkor arra Te is büszke vagy. Így vagyok ezzel én is. Ez emberi gyarlóság. De mit tegyek, ha egyszer jó a cucc. :P
Ezt igazán kár személyeskedésnek venni, mert én senkit sem akarok megbántani. Mindenesetre annak az egypár embernek, aki megsértődik azon, ha én leírom azt a két szót, hogy tranzisztor, meg hogy hibrid, azt üzenem, hogy van legalább 300 ember, akinek meg tetszik amit írok, tanulnak belőle, és megkeresnek telefonon, PÜ-ben, Emailba, valamint személyesen is. Nekem ez azt mutatja, hogy jó amit csinálok. Azzal a ténnyel, hogy én felmerem tenni az általam készített cuccok méréseit, sokkal jobban magam alatt vágom a fát, mint bármilyen építő kritikával más alatt. Hiszen mint tudjuk: tökéletes szerkezet nincs, mindig lehet kritizálni. Én állok elébe, de ne sértődjön már meg senki azon, ha bebizonyítom, hogy hülyeséget ír, vagy egyszerűen nem igazat. Ez szerintem természetes. Egyébként meg Shany is leírta a basszus problémát, előbb mint én. Barátunk arra miért nem ugrik?
Én nem ismerhetem mindenki lelkivilágát, mint ahogy az enyémet sem ismerheti mindenki, ebből az következik, hogy nem lehet leírni azt, hogy hallottam 3 hibridet, és mindhármat basszus szegénynek hallottam? Ezen nem anyázni kell, hanem mondja azt: nem vagy öreg normális, elviszem hozzád az enyémet, és meglátod nincs igazad. Shany el tutta hozni? Pedig ahhoz majdnem targoncát béreltem, hogy behozzuk a szobába. :P
A triódás talira készülő új SE trafó konstrukció neve az, hogy The Best. :lol: Feltettem ide a mérésemet, ami azt mutatja, hogy nem éppen tökéletes. Kérdeztem is az üggyel kapcsolatban. Hidd el, egyetlen egy ember válaszolt kérdésemre, ill. mondott véleményt. Az emberek vagy lusták írni, vagy szégyellik, vagy nem mernek, nehogy valaki megsértődjön. Ezekért nem foglalkozik senki az áramtükrös dolgoddal, meg azért mert eleve hülyeségnek tartják, mert sok pénzt ölnek csöves erősítőbe, s ha már egyszer igen, akkor nem akarnak hibridet készíteni belőle. Hidd el, nem mindenki butuska, és azért nem szól hozzá. Nekem meg mindegy, hogy teszek légrést, vagy nem, mert kb 1/2 órával tart tovább egy légrésnélküli trafó bevasalása. Női munka, hogy a fene egye meg.

Nyilvánvalóan igazad van, nem minden, azonos konstrukció szól egyformán. Abban is igazad van, hogy esetleg hibázok, ha az életemben hallott elég sok hibrid alapján nekem ennek a technikának a hangja nem jön be. De erről nem írtam, csak a basszusról, amely problémát egy nem akármilyen hibrid erősítő tulajdonosa is elismert, sőt publikálta . Éppen ezért én ráhallgattam a dologra, és meghallgattam még 3 db hibridet, ha jól emléxem. 2-őt Ópusztaszeren, amelyeket ide is író emberek építettek, ráadásul az egyiket a saját hangfalomon, és Kkfházán egy 2000 dolláros amerikai gyárit. Szintén az én hangfalamon, többek közt. A siker nem volt egyértelmű. Ezen jó minőségű, és korrekt szerelésű hibridekből vontam le a következtetéseimet a hibridek basszusára, s ezért tettem fel, hogy milyen mérést kéne megpróbálni a hiba felderítésére. Hát ezért megsértődni...
Egyébként van előnye a hibrid technológiának, mert főleg Shanyiénak a közép-magas tartománya, tere, dinamikája nagyon jó volt, egy csöves soha nem lessz olyan. Egy jó csöves másmilyen, de talán ezért kérik meg nagyon az árát...

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hibrid basszus téma.
HozzászólásElküldve: 2014.03.07. 11:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Mindegy dys-cus én le...om igazából ezt az egészet, mert full tranzisztorost hallgatok. :mrgreen: Meg az SE-trafót is le....

Aki megy úgy gondolkodik, mint amit leírtál, az s......pjon csak a légréssel, vegye csak az amorf vasat, azt törődjön bele a kompromisszumokba, mert megérdemli. :D
Az ilyeneknek a hangját, mint pl az AN, a hátam közepére se kívánom. Sose fogom megérteni, hogy egyesek "mit esznek annyira" ezeken. De hát tudomásul veszem, hogy nekik az tetszik. Nekem meg nem. Ez van...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hibrid basszus téma.
HozzászólásElküldve: 2014.03.07. 12:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
KD mester írta:
Mindegy dys-cus én le...om igazából ezt az egészet, mert full tranzisztorost hallgatok. Meg az SE-trafót is le....

Aki megy úgy gondolkodik, mint amit leírtál, az s......pjon csak a légréssel, vegye csak az amorf vasat, azt törődjön bele a kompromisszumokba, mert megérdemli. :D
Az ilyeneknek a hangját, mint pl az AN, a hátam közepére se kívánom. Sose fogom megérteni, hogy egyesek "mit esznek annyira" ezeken. De hát tudomásul veszem, hogy nekik az tetszik. Nekem meg nem. Ez van...

Én is azt mondom: Hallgasson mindenki azt, amit akar. De ez nem jelenti azt, hogy ha valaki másban hisz, akkor az rossz ember, vagy azt, hogy ha megemlítik az általam imádott technikának a hátrányait, akkor azt úgy próbálom negligálni, hogy nyilvánosan lehülyézem a másikat. Meghát emberök vagyunk, azért csak nem hülye minden hifista. Habár a fene se tudja... :P :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség