audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:14

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 289 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 20:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
KD mester írta:
Azt teszem, hagyom, sőt, biztonsági mentés is fut róla párhuzamosan, hogy "inségesebb időkben" is lehessen röhögni valamin... :lol:

Hát akkor további gőz kieresztést kívánok mindenkinek...


6. oldal, vagyis 6. menet. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 20:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Idézet:
"Nekem mind1, de moderátornak nem illik ha személyeskedik, Példaértékű magatartást mindig tartania kellene"

Kedves Emersys! Teljesen egyetértek veled, de azt is tudnod kell, hogy az is a moderátori erények (semmi esetre sem kötelességek) közé tartozik, hogy megvédjünk a bunkóktól olyan társunkat, aki nincs éppen jelen. Ha a kötelesség irányába mennék el, akkor már régen törölni kellett volna pl olyan tűz, és életveszélyre buzdító topikokat, mint a VHS kazettába építhető csöves erősítők topicja, pontosan azért, mert életveszélyes. Úgyhogy fogadd el azt, hogy ekkora ökörség láttán a közlést végző lázas emberke más "produktumait" is kritikával illessük. :!:


Jó, hát te tudod,én csak írtam pár sort amit ha tart az ember akkor úgy már nehezebben tudják támadni. :)
Emberileg legalább is semmiképpen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 20:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
KD mester írta:
KD mester írta:
Azt teszem, hagyom, sőt, biztonsági mentés is fut róla párhuzamosan, hogy "inségesebb időkben" is lehessen röhögni valamin... :lol:

Hát akkor további gőz kieresztést kívánok mindenkinek...


6. oldal, vagyis 6. menet. :lol:

Na látod! kb ennyit ér az itt olvasható szakmai köntösbe bújtatott hülyeség.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 20:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Szerintem sem szabad alpári hangnemben személyeskedni a moderátornak. Főleg annak nem. De egyúttal meg kell azt is akadályoznia, hogy a többiek ezt tegyék...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 20:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
emersys írta:
Idézet:
"Nekem mind1, de moderátornak nem illik ha személyeskedik, Példaértékű magatartást mindig tartania kellene"

Kedves Emersys! Teljesen egyetértek veled, de azt is tudnod kell, hogy az is a moderátori erények (semmi esetre sem kötelességek) közé tartozik, hogy megvédjünk a bunkóktól olyan társunkat, aki nincs éppen jelen. Ha a kötelesség irányába mennék el, akkor már régen törölni kellett volna pl olyan tűz, és életveszélyre buzdító topikokat, mint a VHS kazettába építhető csöves erősítők topicja, pontosan azért, mert életveszélyes. Úgyhogy fogadd el azt, hogy ekkora ökörség láttán a közlést végző lázas emberke más "produktumait" is kritikával illessük. :!:


Jó, hát te tudod,én csak írtam pár sort amit ha tart az ember akkor úgy már nehezebben tudják támadni. :)
Emberileg legalább is semmiképpen.

Értelek.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 20:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
KD mester írta:
Szerintem sem szabad alpári hangnemben személyeskedni a moderátornak. Főleg annak nem. De egyúttal meg kell azt is akadályoznia, hogy a többiek ezt tegyék...

Légyszi mond el miért alpári hangnem az, hogy megvédtem pl GA2-őt. Ha rosszul értem, akkor bocs.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 20:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Mondjuk ezért:


dys-cus írta:
Lényegre törően fogalmazok, s röviden: Elmebeteg vagy, s hazugság minden írásod. Ugye rövid volt.


Meg ezért:

dys-cus írta:
mflogi írta:
A filmen látható kollega smoncát falatozik?
Ezt a csávot szereted? Inkább helyesen kellene írni.

B*zi te vagy, ne erőlködj. Egy betű elütése meg nem jelenti az analfabétizmust, mikor valaki, ebben az esetben te nem tudsz egy magyarul helyes mondatot megfogalmazni. Mégegyszer: alany, állítmány. Ha nem tudod mi az, akkor ne add az intellektüelt.
Szerk:sny


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 20:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ilyen hangnemet nem használhat, főleg egy moderátor. Szóval 1 nap pihi jár ezért. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 00:37 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:52
Hozzászólások: 326
Sztem. mflogi is megerdemelne, marcsak azert is, mert ket forumtagot (engem, amit eloszor lesz**tam es aztan dys-cus-t) is lebu*izott, ezzel a homoszexualitas mivoltat serteskent felhasznalva, ami szvsz. nagyobb baj, mint maga a sertes.
Ha megse kapna tiltast, akkor az en tiltasom terhe mellett menj a 3,14csaba mflogi es szerintem vissza se gyere.
Csa.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 00:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Egy hajszálon múlt neki is, nyugi. De időben vette a lapot, hogy hol a határ... Nyíltan nem buzizott le senkit, csak burkoltan célozgatott. Érik neki is. Ezúton figyelmeztetném, hogy fogja vissza magát a fórumtagok sértegetésének tekintetében.

dys-cus sokkal durvábban személyeskedett, másrészt neki súlyozottan nem szabadna, mert moderátor, már csak azért sem. Élhetett volna a moderáció eszközével, törölhette volna a durván sértő hozzászólásokat, ennek ellenére elment a durva személyeskedésig. Ha mflogi írta volna ezt, nem dys-cus, akkor ő kapott volna ugyanilyen 1 napos pihenőt...

Nem a te nézőpontodból próbálom látni a dolgokat. Meg vagy sértve, elfogult vagy stb. Próbálom minél jobban kívülálló szemmel figyelni az eseményeket és elfogulatlan lenni. Az meg nem érdekel, hogy mflogi "biztos a haverod, azé véded". Egyáltalán nem védem, meg nem vagyok a pártján, de a másik oldalon se. A "másik oldal" szemében meg automatikusan mflogi pártjára kerülök ugye, csak azért, mert nem az ő pártján vagyok. :lol: S...ok rá, engem nem fog senki ilyen gyerek pszicho trükkökkel manipulálni, kár a görcsért, nem állok senkinek a pártjára...

Egyébként nem valószínű, hogy ez a téma meg lesz hagyva. Folyamatos konfrontáció forrás, stb...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 01:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Még valami: van egy határ, ami hozzátartozik az egészséges emberi kommunikációhoz. Egy bizonyos mértékű tolerancia kell. A határ alatt el kell nézni bizonyos a dolgokat. De van az a szint, ami már nem fér bele.

Na most ez a határ a sértő, meg a sértett szemében ég és föld eltérést mutat. Azért kell kívülállóként pártatlanul meghatározni ezt (mondjuk azt nem lehet csak közelíteni), hogy hol van. Bizonyos dolgoknak még bele kell férni, mert túl barátságtalan, steril, nem emberközeli lenne a hangulat. Másrészt egy határ fölött visszataszító, nem normális, kulturálatlan hangnem harapózna el. Az arany középútra kell törekednem +- 10% toleranciasávon belül... :lol:

Ha valakit rendszeresen provokálnak és tesz egy gúnyos célzást néha, vagy néhanap csipkelődik az "ellenféllel" egy kicsit, azt még én elnézhetőnek tartom. De a durva, nyílt sértegetés már nem tartozik a tolerálható dolgok közé. A vitapartner nyilvánosan történő b..zinak nevezése, elmebetegnek nevezése, q... anyjába elküldése, meg a hasonlók...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 01:28 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:52
Hozzászólások: 326
En nem vagyok a "masik oldalon", nekem nem is volt szemelyesen semmi bajom mflogi-val, amig egy artatlan viccre igy nem reagalt (mivel nem fogta fel). De mindegy, talan en is tulreagaltam. En befolyasolni biztosan nem akarlak, foleg nem trukkokkel, ugy moderalj, ahogy szerinted a legjobb.

A diodas otletet szemely szerint erdekesnek tartottam, de mivel nem ertek hozza, nem tudnam leellenorizni a mukodeskepesseget, mlfogi pedig nem hajlando reszletekbe bocsatkozni. Igy ez a tema szvsz. szakmailag ertektelen, mostmar pedig a regi forum lezart "harci" temaihoz hasonlit.

Mostmar meg is bantam, hogy elkuldtem az elozo hozzaszolast, nem er annyit az egesz, hogy folhuzza magat az ember rajta. Ha akarod, torolheted ezzel egyutt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 09:50 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
KD mester írta:
Egyébként nem valószínű, hogy ez a téma meg lesz hagyva. Folyamatos konfrontáció forrás, stb...

Igen, ez így már nem maradhat!
Javaslok egy enyhébb és egy drasztikusabb megoldást:
- Át kellene tenni a "Dedikált gyártói fórum" témába. Mivel kifejezésre került, hogy szabadalmi oltalom alá fog kerülni ez a dolog, és ez vélelmezi, hogy később gyártásba is fog kerülni valahol, ezért megelőlegezhetjük a bizalmat. Ez egyik fő baj az volt, hogy mindig a csöves téma legelején volt ez a rész, és így mindenki kötelességének érezte, hogy hozzá szóljon. Talán ott békében lehetne.
- A másik, hogy teljesen törölni kellene a témát (a VHS-t is, mert ott újra kezdi..), mivel az emberi kommunikáció minimális szintjét nem érte el.

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 11:56 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Már hónapokkal ez előtt kampányoltam, hogy helytelen ez itt, szvsz még talán a fórumon is. No meg az LFC és a VHS, stb. is. KD megvédte akkor, talán jogosan, de mint moderátor esetleg felszólíthatta volna mflogit a "bizonyítékok" - mérések bemutatására. De nincs késő, szvsz határidőt kellene szabni, ha jönnek a mérések, akkor helyére kell tenni ezeket a témákat, ha nem akkor lezárni, eltenni, törölni!
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 16:28 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
És félreértés ne essék, engem nem az zavar, hogy a csöves témát vezeti, mert az "Aktív témák"-at nézem...
Véleményem fenntartom, hogy az ilyen tartalmak gyengítik a teljes fórum színvonalát - különösen, ha kiemelt helyekre kerülnek.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 17:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Vegyétek mér észre, itt nem mflogi a fórumképtelen, hanem ti többiek (én is?) hogy egyáltalán érdemesnek tartjátok az ilyen szándékú (Nasa-nak szeretne szabadalmakat eladni??) és képességű, továbbá hitelességű embernek a dolgaira valamit is reagálni. Minek? mflogi első néhány posztja itt a az audiodiyersen bizonyította ismereti, képességei és szándékai határait.

Az ilyen bemondáson viszont már én sem tudok átsiklani, mint például:
"Jó lenne a saját témádba elhúzni és ott szórakozni" mindezt Mayky kérdésére?

A moderátoroknak illene felhívni figyelmét arra, hogy ez nem egyéni, saját homokozó, ha ilyet akar, nyisson web, vagy bloglapot, aztán a kutya sem fogja zavarni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 18:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
deeraudio írta:
Már hónapokkal ez előtt kampányoltam, hogy helytelen ez itt, szvsz még talán a fórumon is. No meg az LFC és a VHS, stb. is. KD megvédte akkor, talán jogosan, de mint moderátor esetleg felszólíthatta volna mflogit a "bizonyítékok" - mérések bemutatására. De nincs késő, szvsz határidőt kellene szabni, ha jönnek a mérések, akkor helyére kell tenni ezeket a témákat, ha nem akkor lezárni, eltenni, törölni!
db

Kis kötekedhetnék jött rám: Na ezzel a méréses dologgal viszont nagyon nem értek egyet....

Egy diódás effektgépen mit akarsz méretni mégis?
Egy állítólagos mintapéldány van. Azon lehetne pl frekvenciamenetet mérni, de az semmit nem ér, mert nem magát az elvet minősíti, mivel a frekvenciamenetet a jelútba tett két transzformátor határozza meg. Az meg egy alkatrész hiányossága miatti hatás, mindenki olyat tesz, amilyet tud... Semmit mondó mérés lenne. Az egyetlen értékelhető mérés egy torzítási spektrum lenne, amit a dióda okoz, de ezzel se érnénk sokat, mivel nem tudjuk, hogy ez hogyan hat a szubjektív hangminőségre. Nagyon ingoványos, megfoghatatlan a mechanizmus...

De persze tudom én, hogy az itt elterjedt, "négyszögjel nézegetést" szeretnél látni. :twisted: Ami még csak nem is mérés!!! (néccögpedikűr inkább)
Hogy lenne már mérés, mikor semmiféle számszerűen meghatározható mért mennyiségről nem lehet beszélni?

Mit mérnek egyesek ilyenkor, néccögesztétikát kéremszépen? :D Ez olyan mérés, mint az, amikor megmérik, hogy az agyad hány százalékát tudod használni, vagy hogy hány százalékkal lett dúsabb a szempillád....

Érdekes módon ezen a fórumon sose láttam igazi négyszögjeles mérést. Ahol meg van mérve a felfutási idő, tetőesés, rezonancia frekvenciák, beállási idő, túllövés, csillapítás, stb és le van írva, hogy ezekből a mérési eredményekből, mi derül ki, mi az ami ebből számít/nem számít, mit és miért és hogyan kell figyelembe venni. Miből mire lehet következtetni. Semmi ilyen. Néccögszépségversenyt rendeztek mérés címszóval.

Szóval azért, amit itt művelnek egyesek "mérés" címszó alatt egy db szkóppal, azzal ne tessék már mellet döngetni,(hogy milyen mérési eredményeket produkál a cucc), meg ne tessék már mérésnek se nevezni. Magának a mérés definíciójának sem felel meg egy négyszög, vagy szinuszjel esztétikai állapota önmagában...

Az, hogy átviszi e valami a szinuszt, az a "múkodik/nem múkodik teszt", nem mérés, ahogy a "néccögesztétikai szépségverseny" sem mérés....

Egyedül dys-cus közöl itt méréseket, (frekimenet, meg THD)


KDmester! Ez DIY fórum, mindenki azzal mér ami van. Ha csak egy szkóppal, akkor azzal. Mindenesetre aki valamilyen mérést feltesz az általa készített cuccról, az hiteles, és bátor ahhoz, hogy nyilvánossá merje tenni ténykedését.
:!: Dys-Cus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 19:31 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Meg Shany, meg Emersys, meg Mzeperx1, és én is közlünk méréseket. Csak, hogy egy párat említsek.
(Egyébként akinek nincs eszköze a méréshez, de mégis szeretne mérni, a lehetőség adott. A kételyek eloszlatása érdekében is.)

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 19:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Nekem szubjektív meghallgatásoknál mindig az olyan erősítők nyerték meg a tetszésemet, amelyeknél a 20k négyszögjel még felismerhető volt, ahol már inkább egy szinuszra hasonlított azok nekem magas hiányosak voltak.

Egyébként is mérnek helyettem mások :)

viewtopic.php?f=62&t=2357&start=6


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára mayky 2015.02.25. 19:56-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 19:43 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Érdeklődöm, hogy milyen döntés született ennek a fórumrésznek a törléséről?
Marad, át lesz helyezve, törlésre kerül?
Hogyan lehet szavazást kezdeményezni a törlés érdekében?
Hány hórumtagnak kell jelezni, hogy szeretné, a törlést?

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 19:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
sny21 írta:
Meg Shany, meg Emersys, meg Mzeperx1, és én is közlünk méréseket. Csak, hogy egy párat említsek.
(Egyébként akinek nincs eszköze a méréshez, de mégis szeretne mérni, a lehetőség adott. A kételyek eloszlatása érdekében is.)


A csöves topickról beszéltem. Itt az ilyen néccögpedikűrözést nevezik mérésnek...

Majd lehet egyszer igénybe veszem a szolgáltatásaidat. :D Tibi haverom szokta mérni a THD-t de a generátora csak 0,015%-ot tud. Visszacsatolt félvezetős erősítőt nem lehet már ezzel mérni például.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 19:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
GA2 írta:
Érdeklődöm, hogy milyen döntés született ennek a fórumrésznek a törléséről?
Marad, át lesz helyezve, törlésre kerül?
Hogyan lehet szavazást kezdeményezni a törlés érdekében?
Hány hórumtagnak kell jelezni, hogy szeretné, a törlést?


Majd még ki lesz találva. Szerintem ne fosszunk meg 1-2 napig senkit ettől az élménytől. Azt lehetne egy külön "mflogi sarok" az offban. Vagy ki lehet törölni nyomtalanul az egészet. Széles a skála...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 19:47 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:52
Hozzászólások: 326
Szerintem az OFF kipucolasa utan mehetne egy gyartoi vagy elkulonitett forumreszbe.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 22:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Csatolmány:
DHD SE  5C3SZ 6080   OTL.jpg
DHD SE 5C3SZ 6080 OTL.jpg [ 57.86 KiB | Megtekintve 47048 alkalommal. ]
A trafó tekercselők másik rém álma az OTL.
A 6080 csöves modul 6H8SZ csővel kiegészítve,és az 5C3SZ modult 12ZS1L csövekkel kiegészítve PP OTL DHD vég csöves erősítő készíthető 600 ohmos vonalra kötött 600 ohmos külső hangszóróhoz. / ( Az PP OTL DHD végcsöves erősítőhöz közvetlenül nagy ohmos hangszóró is kapcsolható)
Ezt az elkészített,kipróbált kapcsolást is felteszem,de nem biztos hogy már itt módom lehet rá.
/Tavasztól több mérésre is lesz módom,mert a műhelyben most pakolok be/
A barátaimat soha sem hagytam cserben, és másokat sem verek át, a mocskolódókkal nem többé állok szóba. Ennyi. Üdv. M.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 22:16 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:52
Hozzászólások: 326
Mivel nem szeretek haragban lenni senkivel (akkor sem, ha lenne ra okom), ezert a kisse tulzott "kirohanasomat" visszavonom.
Az esetet elkonyveltem "felreertes" cimszo alatt. Ezentul lehetoseg szerint csak szakmai hozzaszolasokra szoritkozom (kiveve OFF-topik).

Udv. Orgon


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 23:22 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Ez a DHT klikk érdekeit is sérti:
-Nem lehet hencegni a méreg drága,az életveszélyes feszültségű,és nagyobb torzítású triódákkal. / a trióda a rácsot kerülgető elektronok miatt,- a rács miatti áram eloszlási zaj miatt kevésbé jobb hangú mint a dióda/[/quote]



Pontosítsunk mert hülyeségeket írogatsz! ;)

-Nem hencegek méregdrága triódával mert nekem nincs, használtakat vettem Dys-custól.

-A 300B még nem az a hű de veszélyes feszültségen dolgozó cső, valamit nagyon benéztél.

-Nincs DHT klikk, a paranoia meg kezelhető megfelelő szakorvossal.

-Vajon miért nem látni a boltok polcain diódából épített hangrontókat?!

-A trióda meg annyira sz@r eszköz hogy számtalan cág gyárt belőlük erősítőt :lol:

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 23:45 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
KD mester írta:
deeraudio írta:
Már hónapokkal ez előtt kampányoltam, hogy helytelen ez itt, szvsz még talán a fórumon is. No meg az LFC és a VHS, stb. is. KD megvédte akkor, talán jogosan, de mint moderátor esetleg felszólíthatta volna mflogit a "bizonyítékok" - mérések bemutatására. De nincs késő, szvsz határidőt kellene szabni, ha jönnek a mérések, akkor helyére kell tenni ezeket a témákat, ha nem akkor lezárni, eltenni, törölni!
db

Kis kötekedhetnék jött rám: Na ezzel a méréses dologgal viszont nagyon nem értek egyet....
.......

Tényleg! Nálunk ilyenek a moderátorok! Szítják a tüzet! :lol:
No de!
Mérés: Freki átvitel és THD, első körben ennyi, ezeket sokan mérjük itt is.
(Amúgy a saját kapcsolásaim esetén mindig mérek Slew-Rate-et és vizsgálom több szempontból a négyszögjelet, a korlátom pusztán egy profi generátor hiánya....)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 02:31 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Te elvetemült!! Hogy merészelsz csinálni ilyent egy diy fórumom? Nem félted az életedet?? 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 05:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Az OTL PP DHD meghajtására egy 1995-ben általam készített és kipróbált 12 csöves sztereó OTL pp erősítő panele kipróbálása is elő lett készítve. A panel 400 ohmos OTL-hez vonal meghajtására készült,de kimenő trafóval 8 ohm-os trafóval is használtam. /A régi képet újra fotózom a kisérlet során/


Csatolmányok:
OTL pp er kép 2x4x6sz19p 2x4x6n1p csővel   DHD cső mghajtására.JPG
OTL pp er kép 2x4x6sz19p 2x4x6n1p csővel DHD cső mghajtására.JPG [ 11.48 KiB | Megtekintve 46992 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 05:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Csatolmány:
6sz19p  6n1p  OTL  erősítő   panel kép közelről 400x300.JPG
6sz19p 6n1p OTL erősítő panel kép közelről 400x300.JPG [ 14.95 KiB | Megtekintve 46990 alkalommal. ]
OTL pp meghajtó DHD-hez 6SZ19P, 6N1P csővel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 06:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Csatolmány:
OTL erősítő panel kép  2x2x12p17L 2x2x6n8sz  +kim tr 400x300.JPG
OTL erősítő panel kép 2x2x12p17L 2x2x6n8sz +kim tr 400x300.JPG [ 16.09 KiB | Megtekintve 46986 alkalommal. ]
Másik OTL panel PP DHD cső meghajtásához 2x4x12P17L és 2x2x6N9SZ csővel. (korábban 600 ohmos vonalra kapcsolt külső 600 ohmos hangszórókhoz készült,de képen látható trafókkal 8 ohmos hangszórókhoz is használtam. Ez is mint az előbbi képen látható 6SZ19P csövekkel készült OTL panel szintén 1995-ben készült és ma is meg van. /ezeket képeket az engem lejárató Bambi király miatt tettem fel/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 07:24 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Az eredeti OTL hid kapcsolást 6AS7 /6080/ csővel az Electronics 1954 februári száma közli,de Mester István ugyan ilyen cikkét a RT is a 60-as években közli. Hasonló OTL kapcsolás van a 1955 évi Funk Technik 14. számában is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 07:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
A műhely AMATŐR műhely,nem gyártó vagyok,mert ez is már itt elhangzott.
Most már végleg ennyi. Üdv. M.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 10:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Mások sértegetése, és szakmaiatlan hozzászólás miatt a Tegnap, 21:19 írt hozzászólás törölve lett.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.02. 20:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
A téma fojtatása: spec-elektroncso.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.03. 19:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Így linkkel együtt jobb: http://spec-elektroncso.blog.hu/

Na hát akkor itt lehet nyomon követni a témát...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.03.04. 17:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Köszönöm a segítséget KD mester!
Üdv. M.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.04.18. 05:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
[quote="emersys"][quote]"Nekem mind1, de moderátornak nem illik ha személyeskedik, Példaértékű magatartást mindig tartania kellene"

Kedves Emersys! Teljesen egyetértek veled, de azt is tudnod kell, hogy az is a moderátori erények (semmi esetre sem kötelességek) közé tartozik, hogy megvédjünk a bunkóktól olyan társunkat, aki nincs éppen jelen. Ha a kötelesség irányába mennék el, akkor már régen törölni kellett volna pl olyan tűz, és életveszélyre buzdító topikokat, mint a VHS kazettába építhető csöves erősítők topicja, pontosan azért, mert életveszélyes.

Ez a vélemény nem veszi figyelembe, hogy a mini csövesekben épített 12ZS1L /PL VHS stb/ csövek 48V-ról működnek.
Figyelembe kellene venni ezen Fórumon megjelent Érintésvédelmi topikot, így a biztonsági trafós dugasz tápról kapott 12V, és erről négyszerezéssel keletkező 48V erre a célra tökéletesen megfelel.
A másik hogy a cső teljesítménye (fűtés és anód) 1W alatt van,így a cső burája nem éri el az 50 fokot, ezért a kerámia foglalatban a műanyag doboz tetején lévő cső, és a doboz nem tűz és baleset veszélyes.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.10.24. 07:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Helló!
A témában leírt, és kapcsolásokkal, illetve fotókkal, mini meghallgatáson bizonyított DHD változat,amit bárki néhány alkatrészből elkészíthet.

A többi egy szakmailag, elektrotechnikai alap ismereteket is nélkülöző, irigy, utálkozó, klikk véleménye, amit semmivel sem alátámasztani nem tud!

Ez elegendő egy téma off részbe küldéséhez?

Vagy ez az egész fórum az előbbi klikk befolyásolása alatt áll?

Hol vannak itt a diy alap elvek?

Ezek alapján HHD és az LFC témák vissza helyezését kérem az eredeti helyükre, illetve az eluralkodó, szakmailag alkalmatlan, utálkozó klikk helyre lételét!

A témáim az Index blog elektroncso részében témáimmal együtt úgyis magtalálhatók.

Üdv. M.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 289 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség