audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:36

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4947 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 99  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: PCIe_to_I2S+SPDIF kártya
HozzászólásElküldve: 2020.04.12. 12:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Toto írta:
csak Windows drivert kellene hozzá írni.
Neked gondolom ez nem gond :)

Amúgy nem véletlen,hogy ezt az utat választottam Egy fejlesztéssel 3 értelmes dolog is kipottyan:
1. Tuning USB kártya
2. USB->I2S+SPDIF+AES/EBU transzport
3. Az előző kettő egyben...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCIe_to_I2S+SPDIF kártya
HozzászólásElküldve: 2020.04.12. 13:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ok, akkor ott van még a chip leforrasztása a hangkártyáról. Pl. használt ESI Juli@ I2S modulról az FPGA-t és a VIA chippet kellene leforrasztani. Ezekhez jó a 3.3V-os CCHD-957-ek.
Kifejlesztett driver meg ott lenne az ESI weboldalán... Nincs USB átalakítás, csak PCIe to PCI konverter, ami jobb lehet, mint az USB-s.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCIe_to_I2S+SPDIF kártya
HozzászólásElküldve: 2020.04.14. 17:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Miért is, pedig csupa finomság: PCIe, I2s, spdif, AES? Habár van eladó versenytárs (kevesebb tudással) használtan mostanában egy rakattal, de ezekhez képest is elég magasan lesz a léc.

OFF topic:
Csak párat találtam használtan hirtelen:
https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=63&t=136953
https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=63&t=141690
https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=63&t=142272
A Juli kártyád bütykölésében hol tartasz amúgy, úgy látom anno Greg Stuart-ék alposan átrágták az opciókat a diyaudio.com?
A windoz 10-et meg elfelejthetnéd, nagyon ütős az AP-linux 5.
De ha win, akkor már ott a server, csináld meg dualboot-tal:
https://www.microsoft.com/en-us/cloud-p ... ows-server
OFF topic END

Toto írta:
Tehát egyelőre nem PCIe to I2S kártyát építesz, hanem USB kártyát USB-s Xmos-al. Pedig jobb lenne az első.
Úgy tűnik, marad az ESI Juli@ I2S táptuning... (PCIe to PCI konverterrel)
Léteznek olyan FPGA-k, melyekből PCIe-s hangkártyát lehet csinálni, csak Windows drivert kellene hozzá írni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCIe_to_I2S+SPDIF kártya
HozzászólásElküldve: 2020.04.14. 18:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Juli@-át már rég dobtam, az EMU1212m mellett nem rugott labdába. Sajnos új alaplappal és Win10-zel ez már nem megy...
Tudom van sok szuper megoldás OS-t illetően, de nekem jó a WIN10 is :) Ez az igénytelenség had maradjon meg nekem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCIe_to_I2S+SPDIF kártya
HozzászólásElküldve: 2020.04.15. 19:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Komolyan az AKM chippes Juli@-t használtad? Hát... miután van belőle itthon kettő is, ismerem a hangját, és tudom, hogy egy SB-s, WM chippes olcsó hangkártya is jobban tud szólni sokkal, okosított driverrel, mint ez.

Csak az I2S kell róla!!! Aztán lehetne hozzá sokkal jobb nyákot tervezni, sokkal jobb táppal, amitől sokkal jobb lesz a digitális teljesítménye is. És megy CCHD-957 klokkokról.
Windows 10 20H1 alapja nagyon jó, viszont több száz módosítás kell hozzá, hogy hangra versenyképes legyen a többi megoldáshoz képest. Ezen sokat segítenek a jó drága optimalizációs szoftverek, de aki ért hozzá, annak felesleges ezeket beszerezni. Jriver 26 viszont kell a Windows-os zenelejátszáshoz.

Én amit itt kerülnék, az az USB port. Biztos nagyon jó lesz Mzperx munkája, de én továbbra is a chippet forrasztanám le. Voltak oszcilloszkópos mérések az I2S jelalakjairól, és tudom, hogy megfelelő körítés mellett gyakorlatilag tökéletes ez a VIA chip. Alapból nem, minimum egy tápcsere, és clock csere kell hozzá.

PCIE to PCI konverter chip létezik, több helyen alkalmaznak ilyeneket, szerintem sokkal jobb, mint az USB.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCIe_to_I2S+SPDIF kártya
HozzászólásElküldve: 2020.04.15. 19:48 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
... Még az is lehet hogy a retrográd sulykolás/stipulálás/agitáció helyett meg lehet tanulni olyan DAt tervezni ami elég olajozottan működik hogy immunis tweakekre meg okkult ráolvasásokra. Szerintem...

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCIe_to_I2S+SPDIF kártya
HozzászólásElküldve: 2020.04.20. 14:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Én jelenleg most a DAC729-ben hiszek, de még az AD1862 sem rossz. Újak közül csakis a WM, azoknak a hangja győzött meg leginkább, az AKM eddig nem.
PCIe to I2S kártya pedig királyság, legalább is lenne, ha USB port ki lenne felejtve belőle, határozottan jelzem, így sem lesz rossz, viszont a másik jobb lenne szerintem.
Ha pedig az nem lesz, akkor az alábbi kép szerint, új clockkokkal, és táppal. Ez nem USB-s, PCIe van rajta.


Csatolmányok:
IMG_25.JPG
IMG_25.JPG [ 1.4 MiB | Megtekintve 27995 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCIe_to_I2S+SPDIF kártya
HozzászólásElküldve: 2020.05.04. 15:03 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Nagyon szép. Viszont szépen mutatna rajta egy jobb hangkártya chipje is akár, mint például a VIA chip.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.05.06. 14:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
A további kellemetlen esetek elkerülése végett javasolnám a blogtér létrehozását, ahol a témaindítónak joga lenne számára nem tetsző hozzászólásokat áthelyezni az offba. Mert az általa nyitott topik így qrvára nincs jó helyen, miután ott eredetileg más is kifejthetné a véleményét, meglátását a megoldásaival kapcsolatosan, mivel a topik nem csak az övé. Pont az én megoldásom nem OFF! Mert a téma címe ez: PCIE to I2S konverter. Nem pedig PCIE >> USB >> I2S port... abszolút nem ugyanaz, maradjunk ennyiben.

Na de ha már itt tartunk, nehéz ezt a VT1721-es chipet beszerezni. Én alternatívám az lesz, hogy megtervezek ehhez az ESI Juli@ hangkártyához egy teljesen új modult, ami a régi ADC/DAC helyet lesz, azon lesz az új 3.3V-os táp, és persze a CCHD 957 clock is, legalább a 24.576 Mhz-es. Így a kártyáról le kell forrasztani a 3.3V-os táp IC-t, legalább az egyik kristályt, plusz a hozzátartozó kondikat, és kell rátenni egy digitális isolatort az I2S-re mindenképpen. Oszt jól is van.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.05.06. 22:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:
A további kellemetlen esetek elkerülése végett javasolnám a blogtér létrehozását, ahol a témaindítónak joga lenne számára nem tetsző hozzászólásokat áthelyezni az offba.


Ez itt egy fórum, ha esetleg nem tűnt volna fel. Az internet hőskorában előfordult, hogy a topiknyitók moderációs jogot kaphattak, de ez egy marhaság. Senkinek sincs joga témát kisajátítani, és még kevesebb joga van kénye-kedve szerint hozzászólásokat törölni, egyszóval kiskirályoskodni. Ezek a gyerekes vadhajtások mára gyakorlatilag eltűntek volna, ha nem hozza vissza egy bizonyos (jobb körökben közutálatnak örvendő) Zuckerberg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.05.07. 22:10 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
A további kellemetlen esetek elkerülése végett javasolnám a blogtér létrehozását, ahol a témaindítónak joga lenne számára nem tetsző hozzászólásokat áthelyezni az offba. Mert az általa nyitott topik így qrvára nincs jó helyen, miután ott eredetileg más is kifejthetné a véleményét, meglátását a megoldásaival kapcsolatosan, mivel a topik nem csak az övé. Pont az én megoldásom nem OFF! Mert a téma címe ez: PCIE to I2S konverter. Nem pedig PCIE >> USB >> I2S port... abszolút nem ugyanaz, maradjunk ennyiben.

Na de ha már itt tartunk, nehéz ezt a VT1721-es chipet beszerezni. Én alternatívám az lesz, hogy megtervezek ehhez az ESI Juli@ hangkártyához egy teljesen új modult, ami a régi ADC/DAC helyet lesz, azon lesz az új 3.3V-os táp, és persze a CCHD 957 clock is, legalább a 24.576 Mhz-es. Így a kártyáról le kell forrasztani a 3.3V-os táp IC-t, legalább az egyik kristályt, plusz a hozzátartozó kondikat, és kell rátenni egy digitális isolatort az I2S-re mindenképpen. Oszt jól is van.


Lazítani, próbálj meg lazítani.. 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.05.07. 22:31 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
(jobb körökben közutálatnak örvendő) Zuckerberg.

Hát.. Vitatkoznék. Tényleg sokan utálják, mint minden sikeres embert. :) Ez tálalás kérdése. De egyenlőre Ő működtet egy globális hálózatot, Te nem. Amúgy mit jelent a "jobb körökben".. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.05.08. 15:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
FordPrefect írta:
Tényleg sokan utálják, mint minden sikeres embert.

Erről statisztikád is van? (Mármint, hogy milyen okból utálják a legtöbben... nem is konkrétan a cukorhegyit, hanem élete művét.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2020.05.12. 09:50 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
tunerman írta:
"Jól látod, és tele van visszacsatolással ez a kapcsolás, pedig csak egy részlete az erősítőnek. Van benne egy un. CFB (catode feedback) a hangszóróról a végcsövekre, és van benne egy CC (Cross Coupled) által megvalósított NVCS, ami a végcsövek, és annak meghajtói között helyezkedik el. Mivel szimmetrikus a kapcsolás, ezért ez már 4 NFB a visszacsatolás mentes erősítőben.  Csak nem mindenki ismeri fel. A kapcsolás eredetiségéről annyit, hogy mindkettő az ARC szabadalma."


Nem elegáns a más fórumokon esett sérelmeket itt kiteregetni...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Twin Servo OTL Amplifier
HozzászólásElküldve: 2020.05.20. 21:40 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Folytatás - alkatrészek.
A prototipusnál használt 6C18C trióda mellett a többi elektroncső beszerzése és a tipusok/gyártók közötti hangzásbeli különbsége feltérképezése sem volt egyszerű dolog. Nem elég, hogy ezek döntő része nyugati országok termékei voltak, de senki nem tudott akkoriban ('80-as évek második fele) hangzásbeli támponttal szolgálni velük kapcsolatban. A deszkamodelles kisérleteknél és méréseknél aztán kialakult a szóbajöhető csövek mezőnye. A bemeneti fokozatnál az ECC88 és az ipari változatai jöttek be. Az elérhető jobb gyártók közül a következőket hallgattam meg: Siemens, Telefunken, Valvo, Philips, Mullard, Amperex, EI. A driver csöveknél az E182CC, 7044 és az 5687 jól teljesített, utóbbi lett a befutó, meghallgatva a következők voltak: Philips, Mullard, GE és Raytheon, Tung-Sol, Sylvania, RCA.
A csőfoglalatok prototipusban Preh novál + orosz, a véglegesekben Johnson 228, valamint Yamamoto teflon kivitelűek lettek beépítve.
A pufferelkók az akkori lehetőségek (anyagi ;) ) miatt a Sprague cég kondenzátorai 36DX/DE tipusai lettek. Az 1996-ban megépített két végleges verzióban már a csövek és a pufferelkók felsőbb kategóriába léptek. A grafitanódos 6336A/6528 és a 220+220uf/350v-os Black Gate belekerülése ezt jól mutatta.
Megemlítem még a csatoló kondenzátorokat, amiből alapvetően kétfélét használtam, a Jensen réz és ezüstfóliás oil/papír tipusait, ill. a Sprague cég Vitamin Q 96P katonai minőségű darabjait. Az elmúlt évtizedek alatt az utóbbi sokkal megbizhatóbbnak bizonyult :D
Az ellenállások Shinkoh tantalumok, az RCA és hangszóró csatlakozók a WBT-től voltak kiválasztva. A huzalozás Van den Hul MCS1000, egyeres, monokristály szerkezetű vezetékkel, ami külön hőállő burkolatba volt behúzva.
A hűtőventillátorok az alacsonyabb fordulatú, igen csendes járású Papst, ill. Etri tipusúak voltak.
A fotó az 1992-es Első HiFi Show-n készült, megjelent a Hi-Fi Choice 1993 februári számában.
TJ.

DUMA


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2020.05.20. 21:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Ez ugye egy gyári erősítő, vajon hogy oldották meg hogy ne legyen életveszélyes?
Az hogy magadnak építesz egy ilyen erősítőt az ok, de egy kereskedelmi forgalomba hozni szerintem csak burkolattal szabadna.
A videó végén:
https://www.youtube.com/watch?v=HIdqnx_ddwc


Csatolmányok:
apx.JPG
apx.JPG [ 110.64 KiB | Megtekintve 26336 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2020.05.20. 22:13 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Ez ugye egy gyári erősítő, vajon hogy oldották meg hogy ne legyen életveszélyes?
Az hogy magadnak építesz egy ilyen erősítőt az ok, de egy kereskedelmi forgalomba hozni szerintem csak burkolattal szabadna.

Ingoványos terület..A látványerősítők is életveszélyesek. De egy sima 230 V-os ízzó is szabadon életveszélyes. Ostoba világban élünk...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2020.05.20. 22:25 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Inkább eltérő ízlést mondanék. PQ konkrétan leírta, hogy szerinte jobban szólnak az újabb olajos mylar kondik... a Jensen minden további nélkül legyártaná nekik a régit, ha továbbra is azt rendelnék. Ami a saját véleményemet illeti, a rézfóliás olajpapír elvesz a hangból, a rézfóilás olajos mylar pedig kicsit elvesz, kicsit hozzátesz (mindent összevetve, közelebb az ideálishoz).

Valaki kifejtené a hozzászólás lényegét? :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2020.05.20. 22:31 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Ki az a PQ? :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2020.05.20. 22:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Gondolom Ő:

https://audiolife.blog.hu/2014/02/11/re ... vortruppal


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2020.05.20. 22:50 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Létezik még AN?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2020.05.20. 23:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
(mindent összevetve, közelebb az ideálishoz).
No comment..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Twin Servo OTL Amplifier
HozzászólásElküldve: 2020.05.21. 06:06 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
FordPrefect írta:
Idézet:
Folytatás - alkatrészek.
A prototipusnál használt 6C18C trióda mellett a többi elektroncső beszerzése és a tipusok/gyártók közötti hangzásbeli különbsége feltérképezése sem volt egyszerű dolog. Nem elég, hogy ezek döntő része nyugati országok termékei voltak, de senki nem tudott akkoriban ('80-as évek második fele) hangzásbeli támponttal szolgálni velük kapcsolatban. A deszkamodelles kisérleteknél és méréseknél aztán kialakult a szóbajöhető csövek mezőnye. A bemeneti fokozatnál az ECC88 és az ipari változatai jöttek be. Az elérhető jobb gyártók közül a következőket hallgattam meg: Siemens, Telefunken, Valvo, Philips, Mullard, Amperex, EI. A driver csöveknél az E182CC, 7044 és az 5687 jól teljesített, utóbbi lett a befutó, meghallgatva a következők voltak: Philips, Mullard, GE és Raytheon, Tung-Sol, Sylvania, RCA.
A csőfoglalatok prototipusban Preh novál + orosz, a véglegesekben Johnson 228, valamint Yamamoto teflon kivitelűek lettek beépítve.
A pufferelkók az akkori lehetőségek (anyagi ;) ) miatt a Sprague cég kondenzátorai 36DX/DE tipusai lettek. Az 1996-ban megépített két végleges verzióban már a csövek és a pufferelkók felsőbb kategóriába léptek. A grafitanódos 6336A/6528 és a 220+220uf/350v-os Black Gate belekerülése ezt jól mutatta.
Megemlítem még a csatoló kondenzátorokat, amiből alapvetően kétfélét használtam, a Jensen réz és ezüstfóliás oil/papír tipusait, ill. a Sprague cég Vitamin Q 96P katonai minőségű darabjait. Az elmúlt évtizedek alatt az utóbbi sokkal megbizhatóbbnak bizonyult :D
Az ellenállások Shinkoh tantalumok, az RCA és hangszóró csatlakozók a WBT-től voltak kiválasztva. A huzalozás Van den Hul MCS1000, egyeres, monokristály szerkezetű vezetékkel, ami külön hőállő burkolatba volt behúzva.
A hűtőventillátorok az alacsonyabb fordulatú, igen csendes járású Papst, ill. Etri tipusúak voltak.
A fotó az 1992-es Első HiFi Show-n készült, megjelent a Hi-Fi Choice 1993 februári számában.
TJ.

DUMA

Köszönjük Emese.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PP csöves erősítők
HozzászólásElküldve: 2020.05.21. 09:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Én pedig azt nem értem, hogy miért iszik ennyit, aki nem bírja :?: :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Twin Servo OTL Amplifier
HozzászólásElküldve: 2020.05.21. 09:19 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
akkor rokonok :lol:
http://www.besteo.hu/elektrooutletgyor/ ... -d1307.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.05.21. 14:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
A kínai eladó nem vert át, küldött valamennyi darab 2SD786-ot. 8-)
Pont olyanokat küldött, ami tesztelve lett, és sokkal jobb lett, mint bármi, jelenleg.
Mehet ilyen mikrofonerősítőbe, 6 tranzisztoros erősítőbe, RIAA-ba, és persze az IV konverter erősítőjébe is. Mindegyikhez megvan a kapcsolás is...
Viszont megkérdezném a kedves szakértő urakat, hogy a 6 tranzisztoros erősítőt lehet-e hidas kapcsolással alkalmazni. Van ugyan hangszóróhoz csatolókondi, viszont onnan van még egy erős visszacsatolás a legelső tranzisztor emitteréhez, tehát jó kérdés. Továbbá bírja-e a 2 ohmos lezárást, ha mondjuk 4 ohmos lesz az MW? Vagy legyen az inkább 8 ohmos... Esetleg pluszban mégegy csatolókondi, hogy a DC ne zavarja az emittert? Kapcsolási rajz a félvezetős erősítők topikban van, legalább is annak egy régebbi változata, mert ugye 2SD786-ra szavazok, illetve Hitachi 2SB649A/2SD669A tranzisztorokra. Hangra azok a legjobbak. Plusz egy NXP féle BC546-ra. Hova kell jobb? :lol: 8-)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.05.21. 18:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Szerintem nem lehet, így marad a 18 bites DAC. Elégnek kell annak lennie. Elvégre bitperfekt, némi glitch-el.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.05.21. 20:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Szeretném magamat töröltetni az Audiodiyers oldalról. Volt már ilyen kérésem régen, azt mondták, nem lehet. Talán azóta változtak az idők. Mindent meg lehet oldani.
Sem én nem vagyok hasznos a Fórumon, és számomra sincs mondanivalója az itt leírtaknak. Talán ez az oka a cinikusságomnak. Unalom. Bocs
És amíg itt vagyok, ostobaságokra reagálni fogok.:) Köszi.
Olvasgatni azért betérek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.05.21. 22:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2016.05.31. 14:58
Hozzászólások: 114
FordPerfect: Oke, ertjük az allaspontodat. Itt neked minden unalmas akarmilyen nem ismert oknál fogva. Na de akkor miért nem dobsz be egy témát, ami érdekel? Valami oka csak van, hogy azert olvasol es neha hozzaszolsz.. mi a motivacio, és mi az ami neked nem unalmas?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.05.22. 01:06 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Nem érdekel a hozzászólásod. Érthetően fogalmaztam a kérésemet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.05.22. 14:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.28. 11:41
Hozzászólások: 414
Tartózkodási hely: Kőszeg
FordPrefect írta:
Szeretném magamat töröltetni az Audiodiyers oldalról. Volt már ilyen kérésem régen, azt mondták, nem lehet. Talán azóta változtak az idők. Mindent meg lehet oldani.
Sem én nem vagyok hasznos a Fórumon, és számomra sincs mondanivalója az itt leírtaknak. Talán ez az oka a cinikusságomnak. Unalom. Bocs
És amíg itt vagyok, ostobaságokra reagálni fogok.:) Köszi.
Olvasgatni azért betérek.


Csináld azt amit a HE-n "macgiver" reggel, aztán csak kitesznek innen is. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.05.22. 15:21 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Tisztázzunk valamit:
A nick névvel azonosított fiktív személy nem valós. Amit közzé tett az egy nem valós személy által publikált védelett tartalom. Bárki bármire felhasználhatja. Így gyakorlatilag a közzétevő elveszti a publikált tartalom feletti rendelkezési jogát.

Viszont egy fórum felhasználója akár úgy, hogy nem ír, akár úgy, hogy kéri hozzáférési jogainak korlátozását kivonulhat egy fórum életéből.

Lefordítom magyarról, magyarra: ha valaki kéri a kitiltását megkaphatja, viszont hozzászólásai felett nem rendelkezhet. Természetesen aki kérte a kitiltását bármikor kérheti a visszatérését. Viszont akit kitiltottak elveszti ezt a jogát.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.05.22. 19:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Luki írta:
Csináld azt amit a HE-n "macgiver" reggel, aztán csak kitesznek innen is. :lol:

Miről maradtam le már megint? :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.05.23. 16:53 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
Toto írta:
Szerintem nem lehet, így marad a 18 bites DAC. Elégnek kell annak lennie. Elvégre bitperfekt, némi glitch-el.


Egy kis kaotikus glitch, egy kis x86 EMI ( https://youtu.be/caGPmyMLYUI ), egy kis kétféle analog trim a két oldal közt :mrgreen:
Toto, az analog devices évkönyvben bennevan hogy még 12bites da-hoz is csinálnak deglitchert. Előtte utána képekkel...

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.05.23. 17:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
DAC729-hez csinálsz akkor? Mondjuk ott a 15-17 ohmos ellenállás. Kell még valami kapcsoló fet tudtommal, és kondenzátor. Utána meg újabb FET. Te ezt meg tudod építeni? Mert én mindenféle mérés nélkül nem. De ha már deglitcher... akkor ott van a feszültségkimenetes AD ipari 18 bites R2R DAC-ja, és az SHC702.

ESI Juli után közvetlenül megy az isolator!

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.05.23. 17:29 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
Nem kell csinálni, fel kell vállalni hogy szenvedélyes gyűjtő vagy aki sok mindenbe beletenyerelt mielőtt hozzájuthatott volna internal deglitcheres DAC11001 - hez, az ajándék neked annyiért feszültségkimenettel
Az emi meg nem olyan egyszerű.

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.05.23. 17:39 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Mondd az Mzperx haverodnak, hogy fejlesszen ilyet! Mert ugye fejleszteni kell, ez nem egy audio DAC!
Másik, hogy pont jókor jelenik meg ez is, miután már megvannak a kerámiatokos DAC729-ek, és az AD1862-k...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.05.23. 17:56 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
:shock: Ott van a diyaudio.com topikban hogy lesz/van audio evkit, másold le ha jobbat nem tudsz? :?
... tartottad volna a sorrendet akkor deglitchert csinálsz legelőbb és nem futsz bele egyéb "futottak még" kategóriás dolgokba. Plusz még mindig jobban jársz mint a Soekris :)

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.05.23. 18:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Jó, akkor később visszatérek rá! DAC-hoz a körítést mindenképpen ki kellene találni, lehetőleg valaki másnak, referencia feszültségek, táp, stb... az SPI-t meg talán meg tudom oldani átprogramozott TAS3108-al... Ja, és nem tudok ingyen mintát se kérni.

Másik meg az, hogy bizonyos DAC-okról már a legelején leírtam a véleményemet, és nem azt nézem, mit vesz a szomszéd, vagy a haver... azért AD1862-vel is lehet jót építeni! DAC729-el meg pláne, de ezek mind glitch-esek, az tény.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.05.23. 20:34 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
Hát amiről lemaradtál az az időosztott multiplex Texas dac, mert sample hold ki tud szedni több tükör csatornát egy chipből de nincs hozzá saját implementációd deglitcher híján, pedig úgy 1chip lenyomna sok utat, és 1chip referencia bemenetét állitva megoldott a hangerő is szimultán. Erre most ne ird be hogy hogy akarsz hangerőt állítani mert biztos kevésbé elegáns és sokkalta drágább is.

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.05.23. 20:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Viszont van minimum referencia feszültség is, ami a legújabb DAC esetében +-3V, ha jól tudom.
DACT21 potméter pedig elég jó, amit ebay-en lehet venni, legalább is eddig.

SHC702-kkel megtudom oldani, hogy 1 DAC legyen, de annak mi értelme van?

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.05.23. 20:57 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
Amikor még tartja a spect addig 3V szvsz.
De ha nem akkor utána rakod.

Trimes DAC nál csak annak van értelme mert régebben ezeket se kézzel tekerték be hanem külön sub konverterekkel az meg drága.

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.05.29. 12:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Egyébként meg ne hogy má' ne legyen majd Code independent low glitch-re válasza az Analog Devices-nak...
TAS3108-ra is volt ugyebár.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.06.08. 09:54 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
DAC729-en is van egyébként Vref adjust, csak a zaj miatt nem biztos, hogy célszerű azon potméterrel állítani.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.06.11. 10:50 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Ez mennyire volt kamu ???

http://longkft.hu/audioblog/diy-virtualis-fold/

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.06.11. 14:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Hallottam már róla, de teljesen nonszensznek tűnt még az elnevezése is. Virtuális földnek mást szoktak hívni az elektronikában, de gondolom ez köztudott.
Próbáld ki, aztán írd meg ! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.06.13. 17:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Virtuális földű kapcsolásokkal én már nem fogok foglalkozni... Passzív ellenállás lesz ezentúl az IV konverter, ha nem feszültségkimenetes R2R integrált DAC-ról van szó...

Közben az újratervezés programot végignéztem, most gyakorlok... :lol: 8-)
Hangváltó lesz a következő téma, amivel elkezdek foglalkozni, és ugye azokhoz nem árt egy kalkulátor sem, úgyhogy most JavaScript-ben kódolok példakódok alapján, azért nehezebb, mint amennyire látszik... hosszú időt igényel. Kalkulátorra szükség van, mivel a passzív hangváltót tudom ajánlani a mélyközép és a magas hangszóró közé.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.06.13. 21:24 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
http://www.mh-audio.nl/Crossover.html#top
Sajnos a kalkulátorok csak kezdeti támpontnak jók, muszáj mérni, és módosítani...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.06.14. 08:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
És mivel nincs ez így? Egyébként meg új szoba is kellene a hangrendszerhez a jobb akusztika miatt. Hangváltónál pedig a legnagyobb egyszerűségre kellene törekedni. Lehetőleg soros hangváltót alkalmaznék. Az esetleges további hibákat pedig DSP-vel korrigálnám.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2020.06.14. 14:49 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Minden szoba akusztikailag optimalizálható, legfeljebb ha kicsik a méretek, akkor közelről kell hallgatni.
Soros hangváltó dsp-vel korrigálva -no ezt még gondold át, mert így nincs értelme, csak egymás után hajigált frázisok. A soros váltó csak kivételes esetekben működik jól, egymásnak megfelelő hangszórókkal. A dsp beavatkozás aktív erősítést igényel, hogy csak a kiszemelt hangszóróra hasson. A legegyszerűbb hangváltó megoldás lehet ám elég bonyolult is.
Pl. most építek egy háromutas cuccot, ahol a mély és a magas váltása egyszerű, de a középsugárzó váltójában 12 alkatrész van, pedig alulról (130Hz) 12dB/okt, felülről (2100Hz) meg csak 6dB/okt. De az alsó impedancia növekedést is kompenzálni kell, meg a felsőt is, valamint az alu membrán rezonanciát is, ami ugyan 11kHz, de elég nagy szintű.
Cserébe ez a hangszóró az átviteli sávjában igen egyenletes átvitelű (+/-1dB) és nagyon kis torzítású valamint a váltási frekvencián megfelelő iránykarakterisztikával is rendelkezik. Ja és nem aranyáron van...
Persze nagyot legyintenek a szélessávú tulajdonosok, hogy ugyan minek ennyi hajcihő, de ők is tudják (már aki), hogy a szélessávú hangszóró több és nagyobb kompromisszumot követel, mint a jól megtervezett és megépített többsávos rendszer.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4947 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 99  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség