audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 09:37

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4947 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 99  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2017.12.30. 15:50 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
hifitibi írta:
Fuss neki még egyszer, hogy mit írtam.

Akárhányszor is futok neki, de továbbra sem megfelelő helyesírásilag a ,,zenehallhatására" szó :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.12.30. 15:56 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
rotring05 írta:
hifitibi írta:
Fuss neki még egyszer, hogy mit írtam.

Akárhányszor is futok neki, de továbbra sem megfelelő helyesírásilag a ,,zenehallhatására" szó :lol:


Ebben igazad van! A "zenehallgatására" helyesírásilag nem megfelelő. Csak én nem azt írtam!

Az írtam: zenehallgatásra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.12.30. 16:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Hát... Pont azt írtad, amit rotring05 idézett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.12.30. 16:11 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Konzol írta:
Hát... Pont azt írtad, amit rotring05 idézett.

"Kérem a modikat/adminisztrátorokat, hogy ezt a zenehallhatásra teljesen alkalmatlan....."

De szerintem most már hagyjuk abba. Ez pont annyira konstruktív hifi szempontjából, mint maga a topik.

Tiszteletben tartom azt a véleményedet, hogy szerinted ez a téma maradhat itt ebben a zenehallgatásra szánt erősítők topikjában. Nekem pedig továbbra is az a véleményem, hogy ez az off topikba való.

Megyek vissza bütykölni. :D


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hifitibi 2017.12.30. 16:16-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.12.30. 16:12 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
hifitibi írta:
rotring05 írta:
hifitibi írta:
Fuss neki még egyszer, hogy mit írtam.

Akárhányszor is futok neki, de továbbra sem megfelelő helyesírásilag a ,,zenehallhatására" szó :lol:


Ebben igazad van! A "zenehallgatására" helyesírásilag nem megfelelő. Csak én nem azt írtam!

Az írtam: zenehallgatásra.


Más helyesírási hibáit szóvá teszed, miközben a sajátodét meg észre sem veszed. Erről ennyit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.12.30. 16:33 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
rotring05 írta:
hifitibi írta:
rotring05 írta:
hifitibi írta:
Fuss neki még egyszer, hogy mit írtam.

Akárhányszor is futok neki, de továbbra sem megfelelő helyesírásilag a ,,zenehallhatására" szó :lol:


Ebben igazad van! A "zenehallgatására" helyesírásilag nem megfelelő. Csak én nem azt írtam!

Az írtam: zenehallgatásra.


Más helyesírási hibáit szóvá teszed, miközben a sajátodét meg észre sem veszed. Erről ennyit.

http://www.helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/kulegy#


Csatolmányok:
Képernyőkép – 2017-12-30 15-30-50.png
Képernyőkép – 2017-12-30 15-30-50.png [ 35.33 KiB | Megtekintve 37894 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.12.30. 16:58 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
Én zenehallgatásban azért otthon vagyok, (lásd: penge.hu/zene/zeneszerzők és zenei megakvíz).
Neked viszont ajánlom, hogy fuss neki még egyszer a 13:31-kor elküldött hozzászólásodnak, részemről itt be is fejeztem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2017.12.30. 17:07 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
rotring05 írta:
Én zenehallgatásban azért otthon vagyok, (lásd: penge.hu/zene/zeneszerzők és zenei megakvíz).
Neked viszont ajánlom, hogy fuss neki még egyszer a 13:31-kor elküldött hozzászólásodnak, részemről itt be is fejeztem.

Nekifutottam:

"Kérem a modikat/adminisztrátorokat, hogy ezt a zenehallhatásra teljesen alkalmatlan...."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2017.12.30. 21:55 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Nos, felszállt a felhő!

Egy szándékok szerinti, egy félregépelt és egy félreolvasott szó keringett közöttünk. Sorrendben:

"zenehallgatásra"
"zenehallhatásra"
"zenehallgatására" (helyesen zene hallgatására)

Hozzászólásomban azt akartam írni, hogy "zenehallgatásra", ehelyett elgépeltem, és azt írtam, "zenehallhatásra". Rotring ezt félreolvasta, és azt írta, hogy a "zenehallgatására" szót nem jól írtam. Én azon akadtam fenn, hogy ő nem jól írta, mert a "zenehallgatására" szót külön kell írni. Én eztán a szó végére, arra az egy db "a" betűre koncentráltam. Ha az benne van, akkor külön kell írni, ha nincs benne, akkor egyben. Ebben alakult ki a vita közöttem és Rotring között.

Van olyan dolog (a külön írjuk-egyben írjuk dolog), amiben igazam van.

Van viszont olyan dolog amiben nincs, mert én is félregépeltem azt a szót, és később nem vettem észre. Amit benéztem, és nem volt igazam, azt belátom, és elnézést kérek mindenkitől, akinek kellemetlenséget okoztam.

Öt napja permanens fogfájással élek (tegnap tudtam elmenni a fogorvosomhoz és jól meggyepálta a fogamat), valószínűleg ez is hozzájárult a toleranciaszintem csökkenéséhez és a figyelmetlenségemhez (elgépelés).

Szóval jól elbeszéltünk egymás mellett, de amiben nem volt igazam, azért elnézést kérek.

Üdv: Tibor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 15:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
euro21 írta:
Konzol írta:
Nem kell olvasni azt a témát ami nem érdekel.
..
Kinek árt vele?


Akár igazad is lehetne, ha ez nem egy nyílt fórum lenne, ahol bárki el tud olvasni bármit és meg is tudja nézni a csatolmányokat.

Aki nem eléggé jártas a csöves technológiában az joggal vélheti azt, hogy ami itt megjelenik -és kvázi jóváhagyólag korrekciós kommentek nélkül fent is marad- az helyes és működőképes, azt tudja, ami le lett írva.
Ez többnyire igaz is.

Ha pedig nem, az nem marad szó nélkül, pont azért, hogy a kevésbé tájékozottak ne egy egyoldalú, esetenként totálisan hibás tájékoztatást lássanak.


Ez nem iskola, pláne nem népnevelde. Fórum. Olyan hely, ahol a fórum szabályzatát betartva mindenki elmondhatja véleményét, tapasztalatait, kérdezhet stb.
Megjegyzem a nem először tapasztalt hozzáállàssal még mindig a lapos Föld elmélet lenne az uralkodó, de nem azért, mert a banàn alakú Föld elmélete nem helyes, hanem mert a más elképzeléseket dédelgetőkbe "fórumvezetőségi döntés" akapján beléfojtatik a szó.
Majdnem minden témában születnek/vannak szakmai blődségek - én is elkövettem pàrat.
A fórum látogatói pedig igenis legyenek elêg érettek és tudatosak ahhoz, hogy tudják mikor kell valamiben segítséget kérniük, mert nem megfelelő a szakmai ismeretük egy döntés meghozásához, vagy vélemény kialakításához. Kéretlen vezetgetésből, kezefogásából pedig valószínűleg senki nem kér.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 15:40 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Konzol írta:
A fórum látogatói pedig igenis legyenek elêg érettek és tudatosak ahhoz, hogy tudják mikor kell valamiben segítséget kérniük, mert nem megfelelő a szakmai ismeretük egy döntés meghozásához, vagy vélemény kialakításához.


Ezt te sem gondolod komolyan, ugye? Ha ez igaz lenne, akkor te sem követed el a szakmai blődségeket, amikről írtál, hiszen helyette segítséget kérsz a helyes megoldáshoz ugye...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 15:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
sajti írta:
Konzol írta:
A fórum látogatói pedig igenis legyenek elêg érettek és tudatosak ahhoz, hogy tudják mikor kell valamiben segítséget kérniük, mert nem megfelelő a szakmai ismeretük egy döntés meghozásához, vagy vélemény kialakításához.


Ezt te sem gondolod komolyan, ugye? Ha ez igaz lenne, akkor te sem követed el a szakmai blődségeket, amikről írtál, hiszen helyette segítséget kérsz a helyes megoldáshoz ugye...

Sajti



De! Teljesen komolyan gondolom. Hibázok, van amit rosszul tudok stb. Ha valaki fontosnak érzi kijavítani kijavítja, ha nem javítja ki senki - én sem - akkor marad a blődsêg. Ha valaki nem kér segítséget, azt is tiszteletben kell tartani.
Ez nem egy előzetesen szakmailag moderált fórum - a kérdések és vàlaszok nem előzetes szakmai moderátori jóváhagyással jelennek meg publikusan. A hibásak épp úgy, mint a helyesek. A fórumot látogatóknak ezt tudniuk illik. Az itt megjelentek nem tekinthetők szakmai szempontból feltétlenül helyesnek, még akkor sem, ha valaki teljes vehemenciával nyomja a megfellebbezhetetlen "igazsâgát".


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V4 végfok
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 16:11 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
Csak kérdezem, engem például nem érdekel a V4 végfokod, akkor ez azt jelenti hogy meg is kell hogy szüntessed a topikot ? - gondolok itt mflogi témái elleni buzgolkodásra


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V4 végfok
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 16:33 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
rotring05 írta:
Csak kérdezem, engem például nem érdekel a V4 végfokod, akkor ez azt jelenti hogy meg is kell hogy szüntessed a topikot ? - gondolok itt mflogi témái elleni buzgolkodásra


Ha be tudod bizonyítani, hogy
- teljesen értelmetlen a kapcsolás;
- műszakilag teljesen lehetetlen, amiket állít;
- ha az utóbbiakat nem korrigálja, akkor valótlanságot állít, tehát nem való ide;
- soha nem rak fel semmilyen érdemi információt, se mérést, tehát -valószínűleg- reklámfelületnek gondolja a fórumot;
- csak azért rakta fel, hogy -engem se nagyon érdekelnek a félvezetős végfokok :lol: - valami teljesen fű erre járóra később rá tudjon sózni pár darabot;
...... ;)

Ha, meg nem tudod, akkor kár volt billentyűt ragadni. :(

Off
Ez, is, meg az előző is mehet az Off-ba -szerintem-
On


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V4 végfok
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 16:35 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
rotring05 írta:
Csak kérdezem, engem például nem érdekel a V4 végfokod, akkor ez azt jelenti hogy meg is kell hogy szüntessed a topikot ? - gondolok itt mflogi témái elleni buzgolkodásra


Kedves rotring05,

habár a hozzászólásod nyilvánvaló provokáció, ennek ellenére válaszolok rá:

Sajnálom, ha nem érdekel téged a V4 végfok. Az mflogi által nyitott topik lezárásának nem az volt az oka, hogy engem, vagy bárki mást esetleg nem érdekelne. Az ok a nyilvánvaló műszaki és tervezési hibák, a félrevezető adatok megadása volt. Ha ilyen találsz a V4-es topikban, akkor azt is le fogom zárni, rendben?
Még egy fontos dolog: Volt egy szavazás mflogi hasonló (azonos?) témában nyitott topikjáról, ahol a tagság a topik lezárása illetve eltávolítás mellett szavazott. Ha többen is úgy gondoljátok, akkor indíthatok szavazást a V4-es topikról, és amennyiben a tagság úgy dönt, akkor lezárom, illetve eltávolítom innen.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 16:39 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Konzol írta:
De! Teljesen komolyan gondolom. Hibázok, van amit rosszul tudok stb. Ha valaki fontosnak érzi kijavítani kijavítja, ha nem javítja ki senki - én sem - akkor marad a blődsêg. Ha valaki nem kér segítséget, azt is tiszteletben kell tartani.


Ezzel nagyjából egyetértek. Azzal azonban nem, hogy nyilvánvalóan hibás, vagy szakmai blődségeket tartalmazó információkkal szaporítsuk a hozzászólások mennyiségét a fórumon. Erre semmi szükség.

Konzol írta:
Ez nem egy előzetesen szakmailag moderált fórum - a kérdések és vàlaszok nem előzetes szakmai moderátori jóváhagyással jelennek meg publikusan. A hibásak épp úgy, mint a helyesek. A fórumot látogatóknak ezt tudniuk illik. Az itt megjelentek nem tekinthetők szakmai szempontból feltétlenül helyesnek, még akkor sem, ha valaki teljes vehemenciával nyomja a megfellebbezhetetlen "igazsâgát".


Arra nincs kapacitásunk, hogy a megjelenés előtt moderáljunk minden hozzászólást. Nem szólva arról, hogy ez nagyon lelassítaná a fórum működését.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 16:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Konzol,
Úgy látom nem érted a probléma lényegét. Megpróbálom egy rövid példával megvilágítani:
- Van egy szép családi házad, ami szép sárgára van festve. Valaki egyik este egy hatalmas férfi nemi szervet fest a homlokzatára. Hétfő reggel rohansz munkába, és akkor veszed észre. A szomszédod ott könyököl a kerítésen, odaszólsz neki:
- Szomszéd, nézze már, valaki egy nagy f...t festett a házamra! Mit csináljak?
Erre a szomszéd:
- Ne nézze, akinek nem tetszik!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V4 végfok
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 17:14 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
sajti írta:
habár a hozzászólásod nyilvánvaló provokáció, ennek ellenére válaszolok rá:



Ahogy szokták mondani: rossz az aki rosszra gondol ;) Nem provokációnak íródott, hanem rávilágításnak egy bizonyos szemlélet módra :( Még a vak is látja, hogy ti itt többen, módszeresen próbáltok az általatok nem kívánatosnak tartott emberektől/hozzászólásoktól megszabadulni.
Szerintem egy fórum értékét nem az adja, hogy a végletekig menő rendszabályozás mindent "behálóz", hanem épp a gondolat/kifejezés szabadsága, a sokszínűség és a változatosság szépsége teszi ezt,...ha ki is kell javítani. A rengeteg téma közül sokan írtak itt már zöldségeket, de mégsem lett egyből bezárva az adott topik. Mindenről szavazgatni pedig óvodás módszernek tartom. Szerintem mindenkinek adasson meg a lehetőség/jogosultság a gondolatai/ötletei kifejtéséhez (ha az nem is diplomás szintű), és ha az valakinek nem tetszik, ne látogassa ;) A végfokod is biztos jól szól, de az még nem azt jelenti hogy mindenkit feltétlenül érdekel is ;)
Köszönöm a figyelmet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 17:16 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
GA2 írta:
Konzol,
Úgy látom nem érted a probléma lényegét. Megpróbálom egy rövid példával megvilágítani:
- Van egy szép családi házad, ami szép sárgára van festve. Valaki egyik este egy hatalmas férfi nemi szervet fest a homlokzatára. Hétfő reggel rohansz munkába, és akkor veszed észre. A szomszédod ott könyököl a kerítésen, odaszólsz neki:
- Szomszéd, nézze már, valaki egy nagy f...t festett a házamra! Mit csináljak?
Erre a szomszéd:
- Ne nézze, akinek nem tetszik!


Bocs, de ez szimpla butaság. Semmi köze a leírtakhoz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 17:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
sajti írta:
Konzol írta:
De! Teljesen komolyan gondolom. Hibázok, van amit rosszul tudok stb. Ha valaki fontosnak érzi kijavítani kijavítja, ha nem javítja ki senki - én sem - akkor marad a blődsêg. Ha valaki nem kér segítséget, azt is tiszteletben kell tartani.


Ezzel nagyjából egyetértek. Azzal azonban nem, hogy nyilvánvalóan hibás, vagy szakmai blődségeket tartalmazó információkkal szaporítsuk a hozzászólások mennyiségét a fórumon. Erre semmi szükség.

Konzol írta:
Ez nem egy előzetesen szakmailag moderált fórum - a kérdések és vàlaszok nem előzetes szakmai moderátori jóváhagyással jelennek meg publikusan. A hibásak épp úgy, mint a helyesek. A fórumot látogatóknak ezt tudniuk illik. Az itt megjelentek nem tekinthetők szakmai szempontból feltétlenül helyesnek, még akkor sem, ha valaki teljes vehemenciával nyomja a megfellebbezhetetlen "igazsâgát".


Arra nincs kapacitásunk, hogy a megjelenés előtt moderáljunk minden hozzászólást. Nem szólva arról, hogy ez nagyon lelassítaná a fórum működését.

Sajti


Melyik pontja sérült a fórum szabályzatnak? Tudtommal egyik sem.
Ha pedig így van, akkor a "jogbiztonság" sértetett meg. Ennek illene levonni a következményeit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V4 végfok
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 17:28 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Kedves rotring05,

rotring05 írta:
Ahogy szokták mondani: rossz az aki rosszra gondol ;) Nem provokációnak íródott, hanem rávilágításnak egy bizonyos szemlélet módra :( Még a vak is látja, hogy ti itt többen, módszeresen próbáltok az általatok nem kívánatosnak tartott emberektől/hozzászólásoktól megszabadulni.


Ha valóban arra lennél kíváncsi, hogy mik az indokaink, akkor a visszacsatolásban megkérdezed, hogy "Milyen indokok alapján zártátok le a "A loktál csöves erősítők, előerősítők újra éledése." topikot? És akkor leírom pontosan ugyanazt amit az előbb is leírtam. De te nem így tettél, hanem betámadtál egy általam indított topikot.


rotring05 írta:
Szerintem egy fórum értékét nem az adja, hogy a végletekig menő rendszabályozás mindent "behálóz", hanem épp a gondolat/kifejezés szabadsága, a sokszínűség és a változatosság szépsége teszi ezt,...ha ki is kell javítani.


Nincsen végletekig menő rendszabályozás. Próbáltuk a topik indítóját rávezetni, hogy próbáljon meg műszaki érvekkel szolgálni, és ne csak az őt kérdőre vonó fórumtársak szellemi képességeit vonja kétségbe.

rotring05 írta:
A rengeteg téma közül sokan írtak itt már zöldségeket, de mégsem lett egyből bezárva az adott topik.


Valóban nem, és a jövőben sem lesz úgy. Ha azonban a műszaki érveken alapuló kritikákra csak lenéző, fennhéjázó értelmetlen válaszok jönnek, akkor már más a helyzet. Ha valaki téved akkor nem baj, ha belátja, de ne legyen már egyszeri kamionos Angliában...

rotring05 írta:
Mindenről szavazgatni pedig óvodás módszernek tartom.


Ezt a svájciakkal kellene megbeszélni. Valószínűleg nekik más a véleményük a dologról.

rotring05 írta:
Szerintem mindenkinek adasson meg a lehetőség/jogosultság a gondolatai/ötletei kifejtéséhez (ha az nem is diplomás szintű), és ha az valakinek nem tetszik, ne látogassa


Mindenkinek meg van adva a lehetőség. Ellenben ha nyilvánvaló hibákat vét, és ezt többen is szóvá teszik neki, akkor legalább minimális belátást mutasson, és gondolja át ha tévedett. Szó nélkül pedig nem fogjuk hagyni ezeket a hibákat, hiszen ki tudja hány kezdő olvassa a fórumot, és próbál innen tanulni.

rotring05 írta:
A végfokod is biztos jól szól, de az még nem azt jelenti hogy mindenkit feltétlenül érdekel is ;)


Nem biztos, és biztos hogy nem. Csak nem értem, hogy hogy jön ez ide?

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 17:33 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Konzol írta:
Melyik pontja sérült a fórum szabályzatnak? Tudtommal egyik sem.
Ha pedig így van, akkor a "jogbiztonság" sértetett meg. Ennek illene levonni a következményeit.


Nem a fórumszabályzatról van. Nem is hivatkoztunk erre. Ellenben volt egy ugyanilyen témájú topik, és volt erről a topikról egy szavazás.
Miután az új topik pontosan ugyanarról szól, mint az előző és ugyanaz a probléma vele, mint az előzővel, ezért történt meg a lezárás.
És később is meg fog történni, ha újabb hasonló tartalmú topikok születnek...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 17:36 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Idézet:
Bocs, de ez szimpla butaság. Semmi köze a leírtakhoz.

Látod, mondtam, hogy nem érted!
Talán ha kifejtem a szimbolikáját: a ház a fórum, mflogi összerondította, és te vagy a szomszéd, aki "kibicnek semmi sem drága" alapon beszólsz a kerítés mögül.
De ha még mindig nem érted, és szívesen tovább is magyarázom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 17:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Gondolom, hogy nem érzed, mennyire sántít amit leírtál. Lehet védeni a védhetetlent napestig...
Részemről a dologhoz nincs több mondanivalóm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 17:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
GA2 írta:
Idézet:
Bocs, de ez szimpla butaság. Semmi köze a leírtakhoz.

Látod, mondtam, hogy nem érted!
Talán ha kifejtem a szimbolikáját: a ház a fórum, mflogi összerondította, és te vagy a szomszéd, aki "kibicnek semmi sem drága" alapon beszólsz a kerítés mögül.
De ha még mindig nem érted, és szívesen tovább is magyarázom.


Csak megerősítetted amit tőlem idéztél.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 17:43 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
Csak egy szösszenetnyi kérdés: a ,,Látod, mondtam, hogy nem érted!" írás nem minősül személyeskedésnek, tekintettel a másik fél szellemi képességeit firtató hangvételre ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 17:48 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
rotring05 írta:
Csak egy szösszenetnyi kérdés: a ,,Látod, mondtam, hogy nem érted!" írás nem minősül személyeskedésnek, tekintettel a másik fél szellemi képességeit firtató hangvételre ?


Melyik szó számít benne személyeskedésnek?

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 17:49 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Konzol írta:
Gondolom, hogy nem érzed, mennyire sántít amit leírtál. Lehet védeni a védhetetlent napestig...
Részemről a dologhoz nincs több mondanivalóm.


Jobb lenne, ha megpróbálnál felvilágosítani, miért is sántít amit leírtam?

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 17:50 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Nem minősül annak, mert kedvesen írtam.
rotring05, neked nem kellene inkább egy nyelvészeti fórumot keresned? Látom, hogy nagyon jó érzéked van a nyelvtanhoz, és a nyelvtani hibák azonnali megtaláláshoz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 17:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
sajti írta:
Konzol írta:
Gondolom, hogy nem érzed, mennyire sántít amit leírtál. Lehet védeni a védhetetlent napestig...
Részemről a dologhoz nincs több mondanivalóm.


Jobb lenne, ha megpróbálnál felvilágosítani, miért is sántít amit leírtam?

Sajti


Ha elolvasod saját eggyel az idézet előtti hozzászólásod már meg is van a felvilágosítás egyik eleme. A többit Rád bízom.
( Megjegyzem valóban lekezelő GA2 szófűzése, de hiba lenne felróni neki... )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 18:08 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
GA2 írta:
Nem minősül annak, mert kedvesen írtam.
Akkor megnyugodtam. Remélem a továbbiakban más is írhat majd "kedvességből" ilyeneket (szankció nélkül) :D



GA2 írta:
neked nem kellene inkább egy nyelvészeti fórumot keresned?


Miért, eltanácsolnál?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 18:20 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Nézzük racionálisan a dolgokat.

- Van két csoport, az egyik nem szeretné a fórumon látni a nevezett topokot, a másik csoport pedig nem szeretné, hogy ha el lenne távolítva / bezárva / stb.
- Biztosra vehető, hogy a két csoport véleménye nem fog változni.
- A topik nem sérti a fórumszabályzatot
- A topikgazda által használt stílus, hangnem, de a műszaki tartalom is érzelmi reakciókat, leginkább indulatot vált ki az első csoportból
- A fórumban nem példa nélküli, hogy egyesek beszólnak, avagy felülről leszólnak a pórnép egy-egy tagjához ( akár műszaki ökörségeket is )
- A "vezetőség" feladata nem merül ki a szószerint vett fórumszabályzat betartásában, feladata a pontosan nem szabályzott / nem szabályozható, de mégis alapvetően fontos: a kellemes szociális fórumkörnyezet biztosítása is


SZVSZ a megoldás egyszerűen a - az egyéként is működő, és mindenkire pontosan ugyanúgy hatást gyakorló - korrekt moderáció:
- ha mflogi fórumidegen módon nyilvánul meg, akkor kapjon eltiltást, ennek a különböző fokozataival
- de természetesen ugyanígy, ha a másik fél a provokatív, akkor az is hasonlóképpen érezze szavai súlyát

ha nem képes beállni egy egyesúly idővel, akkor úgyis is kizárás lesz a vége


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 18:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Toto írta:
Mint látjuk, bejelentés történt. Én úgy gondolom, hogy némely esetek fórumtagként továbbra is megállják a helyüket.
Ugyanez igaz KD-re is, mivel ő is sok hasznos dolgot adott a fórumnak.

euro21 írta:
Toto írta:
Ugyanez igaz KD-re is, mivel ő is sok hasznos dolgot adott a fórumnak.

WTF????
viewtopic.php?f=128&t=3012


Ez csak az én magánvéleményem. Természetesen a fórumszabályok rá is vonatkoznának.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 19:04 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Toto írta:
Ez csak az én magánvéleményem. Természetesen a fórumszabályok rá is vonatkoznának.


Vonatkoznak. Kitiltásra került durva személyeskedések miatt. Ez így is marad. Csinált alternatív fórumot a saját szabályai szerint ott lehet vele együtt működni.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 21:13 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
A teljesítmény növelésére első lépésben két db ugyanolyan fojtót használtam a mai napon végzett kísérletben, azzal a különbséggel hogy a sorba kapcsolt fojtók két-két tekercsét, az előmágnesezés elkerülésére szemben kapcsoltam. / Ugyan úgy ahogy a magyari könyv szerint könyv szerinti kapcsolásban van, így lényegesen megnő az L/

Esetleg ha valaki hozzáértő például a fenti idézetről kifejtené a véleményét, talán előbbre lennénk. Ha jól emlékszem, talán az Ágoston könyvben is van van ilyen fojtóterv?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 21:23 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
Gybalu71 írta:
rotring05 írta:
Csak egy szösszenetnyi kérdés: a ,,Látod, mondtam, hogy nem érted!" írás nem minősül személyeskedésnek, tekintettel a másik fél szellemi képességeit firtató hangvételre ?



rotring 05 Visszamehetnél az észt osztani a másik fórumra . ott biztos van rá vevő.

Mi van :shock: ?? Jaaa hogy személyeskedni kívánsz,.. értem :cry:
Érdekes, hogy mióta lilával írják a neved, azóta pont hogy te szoktál úgy viselkedni ;) (de persze neked ez megengedett, hiszen kiemelt tag vagy,.. így tovább!)

Meg különben is, mi az hogy visszamehetnél, kikérem magamnak ?! Nem zavar hogy én előbb voltam itt mint te ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 22:11 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
mflogi topikjai jóformán semmi érdemi információt nem tartalmaznak, csupán marketinges bullshitet. Természetesen ez egy nyílt fórum, meg is van a helye ezeknek, mégpedig az APRÓHIRDETÉSBEN. Bár sok még csak nem is hirdetés, hanem "céges közlemény"...

A fórum velejárója pedig az, hogy ha valaki valamit állít, akkor arra megvan bárki másnak a lehetősége reagálni. Amikor ez nem tetszik a topiknyitónak, akkor szokták úgy megoldani a dolgot, hogy blogot indítanak, mint ahogy látom, ez meg is történt. Ott nyugodtan le lehet tiltani a kommenteket, itt viszont szerencsére még akad pár ember, aki veszi a fáradságot, és a nyilvánvaló szakmai blődségeket cáfolja. Amíg ez megvan, addig nem halott a fórum.

SzVSz egész egyszerűen semmi értelme itt ilyen formában megjelenni... Innen nem gondolnám, hogy bárki vásárolna, vagy egyáltalán érdekelné, a célközönséget máshol kell keresni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 22:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
mflogi topikjai jóformán semmi érdemi információt nem tartalmaznak, csupán marketinges bullshitet. Természetesen ez egy nyílt fórum, meg is van a helye ezeknek, mégpedig az APRÓHIRDETÉSBEN. Bár sok még csak nem is hirdetés, hanem "céges közlemény"...

A fórum velejárója pedig az, hogy ha valaki valamit állít, akkor arra megvan bárki másnak a lehetősége reagálni. Amikor ez nem tetszik a topiknyitónak, akkor szokták úgy megoldani a dolgot, hogy blogot indítanak, mint ahogy látom, ez meg is történt. Ott nyugodtan le lehet tiltani a kommenteket, itt viszont szerencsére még akad pár ember, aki veszi a fáradságot, és a nyilvánvaló szakmai blődségeket cáfolja. Amíg ez megvan, addig nem halott a fórum.

SzVSz egész egyszerűen semmi értelme itt ilyen formában megjelenni... Innen nem gondolnám, hogy bárki vásárolna, vagy egyáltalán érdekelné, a célközönséget máshol kell keresni...

Végre. Néha vannak még hasznos hozzászólások :) A lényeget összefoglalva, csak előbb kellet volna..Köszi!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 23:47 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
FordPrefect írta:
Idézet:
A teljesítmény növelésére első lépésben két db ugyanolyan fojtót használtam a mai napon végzett kísérletben, azzal a különbséggel hogy a sorba kapcsolt fojtók két-két tekercsét, az előmágnesezés elkerülésére szemben kapcsoltam. / Ugyan úgy ahogy a magyari könyv szerint könyv szerinti kapcsolásban van, így lényegesen megnő az L/

Esetleg ha valaki hozzáértő például a fenti idézetről kifejtené a véleményét, talán előbbre lennénk. Ha jól emlékszem, talán az Ágoston könyvben is van van ilyen fojtóterv?

Ha a "két-két tekercsét" úgy értendő, hogy egy-egy fojtó két tekercset tartalmaz, amelyek csatolásban vannak egymással, akkor a "szembe kapcsolás" valóban csökkenti a vasban az előmágnesezést......ja, hogy az induktivitás is "elfogy"? :shock:
http://www.electronics-tutorials.ws/ind ... ctors.html
Akkor már csak az a kérdés, hogy szerencsétlen katódkövető mit fog látni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.01. 23:59 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Nevada írta:
mflogi topikjai jóformán semmi érdemi információt nem tartalmaznak, csupán marketinges bullshitet. Természetesen ez egy nyílt fórum, meg is van a helye ezeknek, mégpedig az APRÓHIRDETÉSBEN. Bár sok még csak nem is hirdetés, hanem "céges közlemény"...
...

Igen ez valóban igaz, a kérdés csak az, hogy a Bolhapiacban szereplő és a Csöves Erősítők alatti témák között mekkora az átfedés, ugyanis a Fórumszabályzat szerint:
"15.) Hírdetést csak mint magánszemély adhatsz fel, és kizárólag az Adok-veszek topikban. A mennyiség és az ár is ennek a követelménynek kell megfeleljen.
-Aláírásod se használd hirdetésre! Reklámtevékenység és kereskedelem célját nem szolgálhatják a hozzászólásaid!"

viewtopic.php?f=35&t=3626
viewtopic.php?f=62&t=3638

Ha szigorú lenne a moderáció - mint ahogy éppen nem az a vádak ellenére - már az első HSZ után törölni lehetett volna az új témát, a fotók nagymérvű azonossága alapján...
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2018.01.02. 10:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Idézet:
.. itt viszont szerencsére még akad pár ember, aki veszi a fáradságot, és a nyilvánvaló szakmai blődségeket cáfolja.SzVSz egész egyszerűen semmi értelme itt ilyen formában megjelenni... Innen nem gondolnám, hogy bárki vásárolna, vagy egyáltalán érdekelné, a célközönséget máshol kell keresni...


Én is így vélem. Ha nem árulná pénzért és úgy lenne egy topikja, akkor az más lenne. Az is belefér ha valaki teljesen elfogult a saját terméke iránt, reklámozza, árulja. De ez így már szélhámosságnak tűnik nekem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.01.02. 14:33 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
Kivételesen nem teljesen értek egyet az áthelyezéssel. Azért ez nem csak egy topikról szól, hanem egy indulatokat kiváltó jelenségről, ami egy konkrét személyhez köthető, és ami egy, a többség által elismert munkássággal rendelkező fórumozó tisztségéről történő lemondást eredményezett. Ezek után nem helyes, hogy a konfliktus elveszik az OFF-ban, minden egyéb következmény nélkül. Véleményem szerint, vagy a kifogásolt topikokat kellene áthelyezni a megfelelő helyre, vagy legalább egy moderátori hozzáfűzést tenni. Azt is megfontolandónak tartom, hogy legyen egy alfórum a gyártók számára, mint ahogy ez más fórumokon is megtalálható. Ez utóbbi esetben lehetne kérni kötelező hozzájárulást a fórum fenntartásához az ott megjelenőktől.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.01.02. 15:39 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
A lemondás nem csak az ominózus témák miatt történt, mi tisztségviselők sem voltunk megfelelően aktívak, még ha a döntések együtt és egyetértésben születtek is, a "kalapács" feje mindig Sajti volt - tehát a mi felelősségünk is. Ez sem maradhat így a jövőben...
Az áthelyezett HSZ-ek pedig valóban OFF-ok voltak, a moderátorok nem dönthetnek érzelmi alapokon, vagy egyéb megfontolások alapján, ami témaidegen az törlődik (Karantén), vagy megy a "gyűjtőbe", az OFF-ba.

Létezik "Dedikált gyártói tér", de nem túl aktív, ami egy DIY fórumon nem is csoda.

A személyes véleményem, ötletem, hogy az mflogi témáit össze kellene vonni a hirdetéseivel és természetesen meghagyni, ott a hirdetésein belül, után.
Így mindenki számára egyértelmű lenne a szituáció és a fórumszabályzat határait sem feszegetné.
Különösen, hogy a témanyitó nem igazán kardoskodott témái mellett és nem is igazán ment bele a műszaki, szakmai bizonyításokba sem.
Ehhez mit szólnátok?
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.01.02. 17:05 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Támogatom !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.01.02. 20:08 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Én is.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.01.02. 20:18 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
Jogos, elkerülte a figyelmem, hogy egy ideje itt is létezik ilyen. Akkor szerintem vagy oda, vagy apróba, a lényeg, hogy a szakmaiból ki. Akár lehetne a gyártós alfórum Erősítők szekciójába létrehozni egy mflogi topikot, és minden mehetne egybe, de akkor utána is csak oda.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.01.02. 22:50 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Bocs. Eddig mindenki aludt?? mflogi részéről kőkemény nyomulás van hosszú ideje. Régen ÁT KELLET VOLNA irányítani a hirdetéseit az apróba, mint N..a fogalmazott végre világosan. Reklámnak ott a helye.
Pont.
Részvétem sajtinak, heroikus munkát csinált egyedül, de elvileg itt több moderátor is van!?!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.01.05. 16:12 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Sziasztok,
Egy kis segítség kellene. Több digitális forrást -SPDIF - szeretnék a dac-omra kötni, de az egyik bemenet érzékenysége csak TTL szintű (elvileg 3,3V, de 5V toleráns), annyi feszültségem meg nincs. Szóval kellene egy kis erősítő, aminek minimum 2*-es erősítése van, és nem túl nagy, nem túl komplikált, 5V-os tápról kellene mennie. Tudtok valami ilyesmit?
üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.01.05. 17:41 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Barth Ida írta:
Sziasztok,
Egy kis segítség kellene. Több digitális forrást -SPDIF - szeretnék a dac-omra kötni, de az egyik bemenet érzékenysége csak TTL szintű (elvileg 3,3V, de 5V toleráns), annyi feszültségem meg nincs. Szóval kellene egy kis erősítő, aminek minimum 2*-es erősítése van, és nem túl nagy, nem túl komplikált, 5V-os tápról kellene mennie. Tudtok valami ilyesmit?
üdv
Pl. ez? Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.01.05. 21:42 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
Barth Ida írta:
Sziasztok,
Egy kis segítség kellene. Több digitális forrást -SPDIF - szeretnék a dac-omra kötni, de az egyik bemenet érzékenysége csak TTL szintű (elvileg 3,3V, de 5V toleráns), annyi feszültségem meg nincs. Szóval kellene egy kis erősítő, aminek minimum 2*-es erősítése van, és nem túl nagy, nem túl komplikált, 5V-os tápról kellene mennie. Tudtok valami ilyesmit?
üdv


Tudtommal erre léteznek direkt szitnillesztő IC-k.

Gyors keresés alapján angol terminológiában level shifter, van a HEStore-ban is rá megoldás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4947 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 99  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség