audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 00:21

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4947 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 99  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.27. 08:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Off topicban off hozzászólás? :?: :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.27. 22:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Voltam Obi-ban, ilyen idom van a strangon?
Ez fix, nem hollandis, tehát először szigetelés + csavarozás, utána forrasztás?
Ide milyen tömítés való? Sima teflon?
Az bírja majd a közeli hőt?


Csatolmányok:
IMG_20180527_223536_368.JPG
IMG_20180527_223536_368.JPG [ 132.99 KiB | Megtekintve 29758 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.28. 06:40 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Nem ilyen van rajta!


Csatolmányok:
fitting.jpg
fitting.jpg [ 39.52 KiB | Megtekintve 29741 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaláka csöves erősitő
HozzászólásElküldve: 2018.05.28. 18:11 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Valahogy az azérzésem, hogy ebből rövidesen megvásárolható kit lesz.
Jó helyen van ez itt, vagy inkább a gyártóiban lenne a helye mint a Huye Baby-nek?

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaláka csöves erősitő
HozzászólásElküldve: 2018.05.28. 18:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Krizsi írta:
Valahogy az azérzésem, hogy ebből rövidesen megvásárolható kit lesz.

Hát akkor e'ssem kanálka?;)
A manóba is... :mrgreen:

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaláka csöves erősitő
HozzászólásElküldve: 2018.05.28. 18:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Krizsi írta:
Valahogy az azérzésem, hogy ebből rövidesen megvásárolható kit lesz.
Jó helyen van ez itt, vagy inkább a gyártóiban lenne a helye mint a Huye Baby-nek?

Nem, nem. Nem KIT. Akár Te is utánépítheted, ha jó hangot akarsz. Felteszem majd a lay filet is. Szóval át is lehet tervezni, sőt azt is ide teszem, hogy milyen trafó jó hozzá. Arról viszont nem én tehetek, ha valaki azt nem tudja megtekerni, vagy ha meg is tudja, akkor feleslegesen túlbonyolítja, mint szoktam látni.
Szóval díyer a cucc. ;)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaláka csöves erősitő
HozzászólásElküldve: 2018.05.29. 09:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Krizsi írta:
Valahogy az azérzésem, hogy ebből rövidesen megvásárolható kit lesz.
Jó helyen van ez itt, vagy inkább a gyártóiban lenne a helye mint a Huye Baby-nek?

Te Krizsi!
A HB-t is bárki elkészítheti. Vagy 14-en meg is tették. Letöltötték fórumról a NYÁK-ot, és kész. Volt akinek volt kimenője is valami régi cuccból. Az egy dolog csak, hogy nem a javasolt alkatrészkészlettel építi meg valaki. Viszont én a minőséget csak azzal garantálom. Ez egy dolog, mivel nem tudok minden verzióra próbameghallgatást rendezni. Egyébként már a DiyerAmp-ot is építik, tehát eleve kettő készül, igaz az én segítségemmel. Ez engem boldoggá tesz. Mást meg nem, de arról nem tehetek. Nekem még nem kellett a Vaterán eladnom rosszul sikerült készüléket. :lol:
Fontos dolog, hogy Euró lelkének megnyugtatása végett, ha a gravírozott címkére felfér még az "i" betű, akkor beleírom.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaláka csöves erősitő
HozzászólásElküldve: 2018.05.29. 14:51 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Krizsi írta:
Valahogy az azérzésem, hogy ebből rövidesen megvásárolható kit lesz.
Jó helyen van ez itt, vagy inkább a gyártóiban lenne a helye mint a Huye Baby-nek?




ez nem kaláka. "Megelőzte a kordély a szamarat "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.29. 15:39 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Cortez írta:
Voltam Obi-ban, ilyen idom van a strangon?
Ez fix, nem hollandis, tehát először szigetelés + csavarozás, utána forrasztás?
Ide milyen tömítés való? Sima teflon?
Az bírja majd a közeli hőt?

Az Obi a leggdrágább! Egy szerelvénybólt sokkal olcsóbb. Annyira közeli hőt semmi sem bír ki mint tömítő anyag!!!!! Kb 350-450C ! Szerinted?!
A hollanderes idom csak akkor jó ha a menetes vég teljesen egyenes és van egy kis vála.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaláka csöves erősitő
HozzászólásElküldve: 2018.05.30. 10:32 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Gybalu71 írta:
ez nem kaláka. "Megelőzte a kordély a szamarat "


Mondanám, hogy nem figyelt, akinek a bakon kellene ülni...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.30. 11:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Cortez írta:
Voltam Obi-ban, ilyen idom van a strangon?
Ez fix, nem hollandis, tehát először szigetelés + csavarozás, utána forrasztás?
Ide milyen tömítés való? Sima teflon?
Az bírja majd a közeli hőt?

Melegvizes (pl. klingerit) hollandertömítés. A "hozzáértésedet" látva jobb, ha viszed az hollandis idomot az épületgépészeti szaküzletbe, és megmutatod az eladónak;) Legtutibb, ha mindkettőt ott veszed meg.
A ******** Obiban meg vásároljon az Obi-Wan Kenobi :mrgreen: :lol:

A PTFE t.gyűrűt felejtsd el. Kevés helyen kapható, drága, és ide nem kell különleges minőség.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaláka csöves erősitő
HozzászólásElküldve: 2018.05.30. 11:18 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
tévedni emberi dolog ! De beismerni ,még nagyobb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.30. 13:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Nem lehet, hogy a sérült részt kivágva, majd valami roppantógyűrűs megoldással tovább építkezve, jobban járnátok? :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.30. 13:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:18
Hozzászólások: 78
Tartózkodási hely: Budapest
Most már nem bírom!

Al-Pex kulcsos! Ez itt a megoldás! Pár méretű villáskulcsal minden megszelehető!

Mindenki favorizájja ezt a sz@r rezet!

_________________
B100 - L4, CF3, Matrix, Miczo, B9, NAP250
JV8 - Takman REY
JM Lab - Electra 926
Nordost - Blue Heaven, Red Dawn, Magus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaláka csöves erősitő
HozzászólásElküldve: 2018.05.30. 14:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Gybalu71 írta:
Krizsi írta:
Valahogy az azérzésem, hogy ebből rövidesen megvásárolható kit lesz.
Jó helyen van ez itt, vagy inkább a gyártóiban lenne a helye mint a Huye Baby-nek?




ez nem kaláka. "Megelőzte a kordély a szamarat "

Látom jó a munkahelyetek, hogy van idődtök ezen poénkodni. :P Nos valaki elmagyarázná, hogy egy teljesen nyilvános, ingyenes project miért nem lehet kaláka erősítő? Talán azért mert egy megszüntetett, és egy befulladt topic után nem kímélve kevés szabadidőmet, valamint korlátozott anyagi lehetőségeimmel alkottam valamit, amit bárki utánépíthet INGYEN.
Leírom tapasztalataimat, leírom a problémák megoldásának mikéntjét, közlöm a méréseket, felajánlom a segítséget az építéshez. Soha nem mondtam, hogy tőlem megkell rendelni a NYÁK-ot, dobozt, kapcsolási rajzot, kimenőtrafót, hálózati trafót, kondit, ellenállást, stb. Mindenki olyanból építi meg, amiből akarja. Lehet Tangó trafót is használni kimenőnek. Miért ne! Legalább lesz mivel összehasonlítani az én szerény alkatrészekből felépített kütyümet. Szóval igenis kaláka, mert összefogással épült: szereztem alkatrészt a Hificollektive-ről, az Etronikparts-tól, a TAD-tól, a Szovjet Hadseregből, Lomexből, egy fórumtársam csinálta a dobozt, egy másik a hangerőszabályzót, stb. stb. Tegnap mikor először meghallgattam, rátok gondoltam, mikor felhörpintettem hideg sörömet. Főleg azokra akik akadályozzák a DIY közös projectet. Mellesleg két erősítő van folyamatban. Szóval mindenféleképpen kaláka erősítő, de olyan, aminek van felelőse, hogy eccercsak elkészüljön. Az előző próbálkozások úgy tűnik nem jöttek be. 8-) Nagy volt a lelkesedés, és túl korán történt a kijózanodás. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.30. 15:40 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
oké de nem új rendszer építése volt a cél hanem a csöpögő rész gyors olcsó kajavitása. bár a fentieket olvasva sok út vezet a "kánaánba" :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.30. 17:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:18
Hozzászólások: 78
Tartózkodási hely: Budapest
Ez a legegyszerübb, két fitting (kb.1200.-/db), meg X méter 16-os csö (kb.250ft/méter), meg egy tekercs teflon szallag (pár 100ft)!
22-es és 24-es villáskulcs!

Nincs forrasztás meg szarakodás!

Cső alapból fehér, nem kell festegetni!

Mindent evvel a módszerrel csináltam itthon, víz-fűtés!
A csövet egy tapétavágóval el lehet vágni, kézzel hajlítható, és bármikor bontható!

_________________
B100 - L4, CF3, Matrix, Miczo, B9, NAP250
JV8 - Takman REY
JM Lab - Electra 926
Nordost - Blue Heaven, Red Dawn, Magus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaláka csöves erősitő
HozzászólásElküldve: 2018.05.30. 21:26 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
dys-cus írta:
Látom jó a munkahelyetek, hogy van idődtök ezen poénkodni. :P Nos valaki elmagyarázná, hogy egy teljesen nyilvános, ingyenes project miért nem lehet kaláka erősítő? Talán azért mert egy megszüntetett, és egy befulladt topic után nem kímélve kevés szabadidőmet, valamint korlátozott anyagi lehetőségeimmel alkottam valamit, amit bárki utánépíthet INGYEN.



Te írtad, innét biztosan nem kaláka, hiszen a kalákának az a jelentése, hogy "közösen végzett munka"

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaláka csöves erősitő
HozzászólásElküldve: 2018.05.30. 22:02 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
dys-cus írta:
... Mivel okos audio újság írók azt írták, hogy az ARC a legtranyósabb hangú csöves, és ha ebben az állításban található megállapítás igaz, akkor a tárgyi erősítő leendő építői halálra fogják gyötörni a tranyóban hívő barátaikat. :P
"Okos" kijelentések mantrázásával bárkit halálra lehet gyötörni ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.31. 20:58 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
A gyerekem nixie csöves csodát akar csinálni. Tudtok valahol (esetleg foglalattal együtt)?

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.31. 21:32 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Krizsi írta:
A gyerekem nixie csöves csodát akar csinálni. Tudtok valahol (esetleg foglalattal együtt)?

Mit akar építeni?
Vaterán, jófogáson is árulnak.
Puskás börzén mostanában nem láttam (bár ez nem jelent semmit, mert elsősorban nem az ilyeneket nézegetem), de megnézhetem legközelebb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.31. 22:03 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
euro21 írta:
Krizsi írta:
A gyerekem nixie csöves csodát akar csinálni. Tudtok valahol (esetleg foglalattal együtt)?

Mit akar építeni?
Vaterán, jófogáson is árulnak.
Puskás börzén mostanában nem láttam (bár ez nem jelent semmit, mert elsősorban nem az ilyeneket nézegetem), de megnézhetem legközelebb.

Azért szokott lenni a Puskáson is, én ott vettem pár Telefunken ZN2010-et foglalat nélkül elfogadható áron. Nemsokára Burabu ott is érdemes szétnézni, vagy valami régi műszert venni és bontani.
Azonban nekem is van 9db bontott, drótlábú (kb. 30mm) IN-16-om amitől megválnék számotokra, ez az orosz "ceruza" nixie, ha megfelel és a gyermeked órát épít akkor bartelezhetünk, mert nekem meg olyan vezérlés kellene, ami könnyen átalakítható hétszegmenses (izzószálas) számkijelzőhöz - persze csak ha jól gondolom, hogy órát akar építeni. ;)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.05.31. 22:13 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Órát akar építeni a haverjával, Arduino vezérléssel :)
3db van a vatyin, fogalalt nélkül IN-1-es, négy kellene + foglalat
Egy 17 éves kölyökkel nehéz műszaki fejlesztésben bartelezni. Kedv, felkészültség ...
A jófogáson is találtam valamit, az még kiderül használható-e

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.01. 23:23 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
dys-cus írta:
....
Igen, talán el kellene ismerni, hogy a zene nem a szemen kertesztül hat, hanem a füleinket ingerli. Szép szép a NYÁK, a földelés vezetés, a fűtés vezetés. De a ZENE nem erről szól. Forza Audio! Elkeseredve hozzá állásodon mi mást mondhatnék. :)

Rajtad is folyamatosan csak elkeseredni lehet, csinálsz valamit, de úgy, hogy az ember kicsit sem a jó szándékot érzi rajta, kell ez neked, kell ez nekünk?! :evil:
Beírogatsz más témákba mint egy óvodás, hogy a "fehér autó jobban gurul", érdekel szerinted valakit az ilyetén tett vélemény?
S te vagy itt a megmondó ember, hogy így tudod a zene miről szól? Elárulom, nem tudod, mert ha tudnád nem is tennél ilyen kinyilatkoztatást!
Miért nem maradsz a "kaptafánál" és csak szerényen nyilatkozol, hidd el mindenki jobban járna!
Bocsánat, hogy leírtam a véleményem, mellyel egyre kevésbé vagyok egyedül, csak nem teszik szóvá!
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.02. 00:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
deeraudio írta:
dys-cus írta:
....
Igen, talán el kellene ismerni, hogy a zene nem a szemen kertesztül hat, hanem a füleinket ingerli. Szép szép a NYÁK, a földelés vezetés, a fűtés vezetés. De a ZENE nem erről szól. Forza Audio! Elkeseredve hozzá állásodon mi mást mondhatnék.

Rajtad is folyamatosan csak elkeseredni lehet, csinálsz valamit, de úgy, hogy az ember kicsit sem a jó szándékot érzi rajta, kell ez neked, kell ez nekünk?! :evil:
Beírogatsz más témákba mint egy óvodás, hogy a "fehér autó jobban gurul", érdekel szerinted valakit az ilyetén tett vélemény?
S te vagy itt a megmondó ember, hogy így tudod a zene miről szól? Elárulom, nem tudod, mert ha tudnád nem is tennél ilyen kinyilatkoztatást!
Miért nem maradsz a "kaptafánál" és csak szerényen nyilatkozol, hidd el mindenki jobban járna!
Bocsánat, hogy leírtam a véleményem, mellyel egyre kevésbé vagyok egyedül, csak nem teszik szóvá!
db

Bazsi, Bazsi! NE KESEREDJ EL. Tényleg nem kellene, ha tudnád értelmezni azt, amiről írok. De komolyan. Nem írtam arról, hogy a zene miről szól. Voltál te ének zene oktatáson..? Nem kicsit nevetséges az, hogy én, az állításod szerint csupa rossz indulatból kísérletezek ki egy erősítőt, amit BÁRKI utánépíthet. Úgy kb 3 hónap alatt. A 3 hónap alatt a jó szándék bennem volt, s bennem is van. De én egy akkora geci vagyok, hogy felhívom a figyelmet a csöves erősítők buktatóira, behangolásuk mikéntjére, a doboz elkészítésére, és majd ezután a szükséges kimenőkre való ajánlásokra. Mindenki olvassa a beszámolóm egy másik nyugodalmasabb, objektívebb fórumon. Te is. Annyira (finoman szólva) bugyuta az, amit írsz. Még vége sincs a beszámolónak, de már izzadsz a negatívumoktól. Vigyázz, el ne oltsd a tüzet, ami benned égett kb 2-3 évvel ezelőtt. Mondj egy példát, ahol rossz indulatot lehet felfedezni, s nem az igazságot, a jó tanácsot a hozzászólásaimban. De egyre figyelj oda, amit nem tudsz: A Te negatív véleményed rólam, meg az úgynevezett "vezetőségé" (vezetőség: a szocializmusban utált párt elitista csoport) piszkosul hidegen hagy. Sajnálom, hogy az egyszer, vagy kétszer történt személyes találkozónk után ennyi maradt meg benned: Az útálkozás, minden alapok nélkül. Amúgy köszönöm azt, mikor még segítettél nekem az áramgenya működésében, és annak alkalmazásában. Senkinek ne legyen kétsége: A Huye Baby áramgenyájának megoldásában Deeraudio vezetőségi tagunk segített nekem. Mert én hülye vagyok hozzá, és rossz indulatú. Így jó? Köszönöm.
Egyébként meg úgy tűnik tudomásul kell vennünk azt ezen a fórumon, hogy csak akkor vagy szép, és jó, ha egyetértesz a "mainstream" hifistákkal. Azt hiszem nem kell felsorolnom kik ezek, s mi a MS irányvonal. Azért mégis szerínted mint T. vezetőség (csak szuperlatívuszban írom) jó az, hogy napi 30 :!: emailben, meg Pü-ben kell válaszolnom az engem követőknek? Ugyanis ide nem írnak, csak olvasnak. Nem mernek írni, nehogy úgy járjanak mint én. Hajrá, lessz ez még szarabb is? Az egész erről szól? Nagyon sajnálom. Kicsit talán csinálni is kellene valamit, megmutatni, meghallgatást szervezni, mérni stb.
Írod: " kell ez nekünk?"
Ha nem, akkor a Tisztelt Vezetőség tiltson ki. Viszont akkor kérdem én: ki fasz fog ilyen írásokat közölni egy Díyer erősítő építéséről? Te? Nem hiszem. Barátaid? Azok sem. Ki fogja látogatni a fórumot? Csak Te? Ugyan már Balázs. Ki fog írni a kinenők lelkivilágáról? Majd valamelyik önjelölt trafó szakértő? Tevecsapkodó balfék? Ugyan már, ne légy nevetséges. Írod:Nem teszik szóvá? mit, mégis. Azt amiről írok? Butaság. Miért nem írhatom le a véleményem a zenéről, az erősítőkről, miért fáj itt ez mindenkinek, ha én elkészítek valamit? Hmm? Mert ti semmit sem csináltok, csak a szimulátorban önkielégítőleg élvezitek azt, ami soha nem fog elkészülni? (Tisztelet a kivételnek) De mégis, milyen jogon mondod rólam hogy rossz indulatú vagyok? Mit tudsz te arról, hogy itteni "jóakaróm" fél évig azon dolgozott, hogy hazugságban haggyon? Szóval egyszerűen gondolkodni kellene, meg vcissza venni a nagy "megmondó ember" arcból. Nem csak neked. S tudod miért? nert eddig egyetlen egy értelmes hozzászólás még nem volt ebben a topicban. Poén volt. Der az már elmúlt.
Egyébként meg szégyelni való az, hogy egy egyszerű fórumozónak kell figyelmeztetnie a T.Vezetőség tagját, hogy off topicol. Igaz én is, de te kezdted. :lol: Egyébként te tudod miről szól a zene? ;)
Kell még valamit írnom? (klasszikus beszólás 2006-ból.) :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.02. 00:43 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Dys-cus!
Aki ennyit publikál, mint te, annak keményen és tisztességgel bírnia kellene mindenféle kritikát, ehelyett te támadsz, provokálsz, cinikus megjegyzéseket teszel, öntömjénezel és magyarázkodsz!
Ideje lenne megtanulnod tisztességesen viselkedni egy közösségi térben! Tudom, hogy ez egy nehéz feladat egy olyan típusú embernek, mint te, de az gondolom az igazán nagyok képesek erre.

Mióta admin vagyok itt a fórumon azóta különösen arra törekszem, hogy egy jó hangulatú közösségi térré válhassunk, sajnos hozzászólásaid egy része egyáltalán nem ez irányba mutat... Ezen nincs mit magyarázni, ezért tenni, tenned kell!

...és nem vagyok "Bazsi", senkinek sem, ezt a megszólítást nem szeretem, bocs.
OFF persze OFF, de ide illett, majd el lesz pakolva, vagy törölve, de ne csináljuk úgy, mintha nem tudnám... 8-)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.02. 07:23 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Kedves deeraudio kolléga,

én nem értek veled egyet. Dys-cus értékes és fontos tagja fórumunknak, csak a helyén kell kezelni őt. Kiváló iránytű a munkánkhoz!
Én nagyon szomorú és kiábrándult lennék, ha konstruktív hozzáállással és segítőkész hangnemben szólna a munkáimról. Ekkor ugyanis tudnám, hogy maximum fizetőképes keresletnek tart, aki képtelen egy jó erősítőt építeni.
Ellenben, ha kicsinyes támadásokat intéz ellenem, ha arrogáns, cinikus módon leszólja, amit építek, ha a segítő hozzászólásaimra erőltetett, és humorosnak szánt beszólásokkal reagál, akkor tudhatom, hogy jó úton járok. Akkor tudhatom, hogy fél tőlem, hogy fél attól amit építek, mert esetleg rontja az ő üzletét.
Ilyenirányú működése kapcsán biztos vagyok benne, hogy azért szólja le a fórum vezetését, mert tulajdonképpen hálás, hogy ingyen publikációs felületet kap, a termékei hirdetéséhez, valamint ha egy topikban elkezd folyamatosan offolni, akkor ezért cserében saját topikot kap, ahol bemutathatja új fejlesztését. Azt, hogy az új topik nyitása neki sem került volt 10mp-nél több idejébe, már nem is említem, ugyanúgy, ahogy a "köszönöm" leírása sem lett volna több idő. (Ott, ahol a topik szétválasztására azt írja, hogy jó döntés volt, azért megremegtem kicsit).
A személyes találkozások mindig megingatnak kissé, hiszen olyankor egészen emberi tud lenni, különösen, ha segítségre van szüksége (McIntosh). De aztán amikor elválunk és ismét nagyobb távolságból nyilvánulhat meg, akkor hál'istennek csak a helyükre kerülnek a dolgok!

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.02. 09:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Nem tudom, mintha nagyon áthallásos lenne az egész, mintha mindenről is csak olyan tehetne, aki csak magának épít, mer különcködni, stb... Urak! Ugye tudjátok, hogy főnöknek a munkahelyen beszólni nem szabad!? Ezt csak úgy általánosságban írtam, tapasztalat. Szóval ott jó dolgozni, ahol a főnök kedvel téged. Az meg csak úgy jön össze, hogy soha nem szólsz be semmit. Ha valami nem tetszik, mindig úgy kell kezdeni a mondatot, hogy ez jó ötlet, viszont szerintem ez meg az.

Amúgy itt meg többen tudnak jó erősítőt készíteni, és annak a véleményét osztom, aki azt mondja, nem csak ebből vagy abból lehet. Ilyenkor hol a nagy egyetértés? :D Amúgy csak az elkó csatoló hangját utálom általában, attól mindig is a falra mászok, de egyébként valamelyik hangszóróhoz tényleg jó/jobb az elkó.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.02. 11:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
deeraudio írta:
Dys-cus!
Aki ennyit publikál, mint te, annak keményen és tisztességgel bírnia kellene mindenféle kritikát, ehelyett te támadsz, provokálsz, cinikus megjegyzéseket teszel, öntömjénezel és magyarázkodsz!
Ideje lenne megtanulnod tisztességesen viselkedni egy közösségi térben! Tudom, hogy ez egy nehéz feladat egy olyan típusú embernek, mint te, de az gondolom az igazán nagyok képesek erre.

Mióta admin vagyok itt a fórumon azóta különösen arra törekszem, hogy egy jó hangulatú közösségi térré válhassunk, sajnos hozzászólásaid egy része egyáltalán nem ez irányba mutat... Ezen nincs mit magyarázni, ezért tenni, tenned kell!

...és nem vagyok "Bazsi", senkinek sem, ezt a megszólítást nem szeretem, bocs.
OFF persze OFF, de ide illett, majd el lesz pakolva, vagy törölve, de ne csináljuk úgy, mintha nem tudnám... 8-)
db

Látod, látod! Nem öntömjénezem magam, hanem büszke vagyok arra amit készítek. Nagy különbség. Amúgy meg cinikus azért vagyok, mert dyscus vagyok. Például ha CHZ azt írja: dyscus elrajzoltál egy diódát, javítsd ki, akkor ok. De ha azt írja, hogy jó le fog égni a cucc, de azért sem írom le mi a hiba, akkor miért ne lehetek cinikus? Vagy soha semmit nem építő társunk beleköt abba, hogy a végcsövek gyártmányát nem tettem közzé. Miért ne lehetnék cinikus, ha még a project végére sem értem, a leírásban még nem tartok ott. Stb.Stb.stb... Felkaroltam egy témát. Jó, ne hívjuk kalákának, mert tök mindegy mi a neve. Annak idején az első topicban még egy ingyen kimenőpárt is felajánlottam a projecthez, pedig az az összköltség kb 40 %-a. A másik 40% a csövek. Ennek ellenére senki sem épített semmit, csak ment a vita. Mindenki a saját elképzelését akarta beletenni a végfokba. Szerintem a végén már nem is audio erősítő lett volna, hanem tank. :lol: Most összehoztam ezt, olcsót, neves gyártó neves készülékének utánépítését bárki által könnyen beszerezhető csövekkel, alkatrészekkel. Bolond biztosra, hogy ne kelljen hangolgatni, biztosan elérjen egy magas szintű megszólalást, olyat, amilyen a fórum lakók kb 70%-nak nincs a birtokában. Most lehet. És tudom, nem beszélek mellé, mint már írtam sokan meglátogatnak. A csendes többség, aki nem ír, csak olvas. A képnézések számából lehet következtetést levonni az érdeklődők mennyiségére.

"Ideje lenne megtanulnod tisztességesen viselkedni egy közösségi térben!"
Na ez az ami fáj. Mikor 55 éves voltam, akkor az olyan idős embereket mint amilyen most vagyok én bácsinak szólítottam. Tiszteletből. Te hány éves is vagy?
A tisztesség nem az, amit te gondolsz. A tisztesség az, hogy az ember nem veri át a másikat. Szerintem én még ilyet nem csináltam, sőt mindenkinek segítettem. Viszont van önvédelem, és aki pejoratívan, rossz indulattal szól hozzá írásaimhoz, azt bizony nem hagyom válasz nélkül sem itt, sem az élet más területein. Ehhez jogom van. Egy tisztségviselő meg akkor tisztességes egy fórumon, ha többek között ezt az önvédelemhez való jogot biztosítja. Szerintem ezexerint kicsit át kellene értékelned az irántam, és mindenki iránt való viszonyodat. Ekkor lehetsz majd vezető. Hidd ezt el nekem, 36 évig dolgoztam vezető beosztásban, tudom miről beszélek.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.02. 11:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
sajti írta:
Kedves deeraudio kolléga,

én nem értek veled egyet. Dys-cus értékes és fontos tagja fórumunknak, csak a helyén kell kezelni őt. Kiváló iránytű a munkánkhoz!
Én nagyon szomorú és kiábrándult lennék, ha konstruktív hozzáállással és segítőkész hangnemben szólna a munkáimról. Ekkor ugyanis tudnám, hogy maximum fizetőképes keresletnek tart, aki képtelen egy jó erősítőt építeni.
Ellenben, ha kicsinyes támadásokat intéz ellenem, ha arrogáns, cinikus módon leszólja, amit építek, ha a segítő hozzászólásaimra erőltetett, és humorosnak szánt beszólásokkal reagál, akkor tudhatom, hogy jó úton járok. Akkor tudhatom, hogy fél tőlem, hogy fél attól amit építek, mert esetleg rontja az ő üzletét.
Ilyenirányú működése kapcsán biztos vagyok benne, hogy azért szólja le a fórum vezetését, mert tulajdonképpen hálás, hogy ingyen publikációs felületet kap, a termékei hirdetéséhez, valamint ha egy topikban elkezd folyamatosan offolni, akkor ezért cserében saját topikot kap, ahol bemutathatja új fejlesztését. Azt, hogy az új topik nyitása neki sem került volt 10mp-nél több idejébe, már nem is említem, ugyanúgy, ahogy a "köszönöm" leírása sem lett volna több idő. (Ott, ahol a topik szétválasztására azt írja, hogy jó döntés volt, azért megremegtem kicsit).
A személyes találkozások mindig megingatnak kissé, hiszen olyankor egészen emberi tud lenni, különösen, ha segítségre van szüksége (McIntosh). De aztán amikor elválunk és ismét nagyobb távolságból nyilvánulhat meg, akkor hál'istennek csak a helyükre kerülnek a dolgok!

Sajti

Ügyes írás, csak se füle, se farka nincs. Bele gondoltam, hogy nézne ki így a macskám. :lol: Amúgy meg szerintem soha nem kritizáltam azt, amit építettél, sőt ugye jól emléxem, hogy a V4-edet Annafürdőn meghallgattuk az én hangfalamon? Akkor sem mondtam rossz véleményt. Nem a vezetést szóltam le, csak annak egy tagjának válaszoltam topic offolás miatt. Egy vezető sem offolhatja szét valakinek a publikációját. Az meg hogy nem szeretem csak a PP csöves erősítők hangját az egy vélemény. Engettessék már meg mindenkinek, hogy véleményét valamivel kapcsolatban elmondhassa. Nem egy valaki konkrét cuccáról beszéltem. Egyébként meg úgy tudom vélemény szabadság van. A fórum meg mint tudjuk nem ingyenes, én is fizettem érte. Tehát ugyanúgy írhatok ide, mint bárki más. Én legalább a díyerkedésről írok, hisz még a projectem neve is az. És utoljára írom le, bárki megépítheti, tehát nekem ebből üzleti hasznom nincs. Illetve majd akkor lessz, ha valakinek eladom az erősítőt, mikor már minden érdeklődő meghallgatta, utánépítette, és összehasonlítottuk egymással a végeredményt különböző talikon. Minek nekem 4 csöves erősítő? Az meg csak hab a tortán, hogy Ágoston Lajos bácsi rendezvényére lett kész, ahol úgy néz ki, igen számottevő érdeklődéssel várják. Ezzel is a fórum jóhírét öregbítem. Talán nem így van?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.02. 11:41 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
dys-cus írta:
Például ha CHZ azt írja: dyscus elrajzoltál egy diódát, javítsd ki, akkor ok. De ha azt írja, hogy jó le fog égni a cucc, de azért sem írom le mi a hiba, akkor miért ne lehetek cinikus?
.

Igazad lenne ha nem így vezeted fel az erősítőd bemutatását és ismételten nem hibás rajzzal indítanál.
dys-cus írta:
én csak olyat ajánlok utánépítésre, ami biztosan működik. . Íme a rajz:
Csatolmány:
ARC M60 HD.JPG


Többit már nem is idézem, szerintem kicsit szerényebb hozzáállással, nagyobb sikert arathatnál.
Jó munkát!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.02. 13:53 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Attól, hogy egyes szám első személyben fogalmaztam, még nem azt jelenti, hogy személy szerint lennék érintett.

dys-cus írta:
Nem a vezetést szóltam le, csak annak egy tagjának válaszoltam topic offolás miatt. Egy vezető sem offolhatja szét valakinek a publikációját.

Ez az előjog csak téged illetne meg?

dys-cus írta:
A fórum meg mint tudjuk nem ingyenes, én is fizettem érte.

Mennyivel fizettél többet, mint az a tag, aki soha egy szöget meg nem hirdetett itt?

dys-cus írta:
Tehát ugyanúgy írhatok ide, mint bárki más

Jó lenne, ha ugyanúgy írnál, mint mások és az írásaid fele nem a régi sérelmeid felemlegetése lenne. Most komolyan, miért kell hetente felemlegetni valaki olyat, akit már egy éve véglegesen kitiltottak erről a fórumról??

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.02. 13:56 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
dys-cus írta:
Viszont van önvédelem, és aki pejoratívan, rossz indulattal szól hozzá írásaimhoz, azt bizony nem hagyom válasz nélkül sem itt, sem az élet más területein. Ehhez jogom van. Egy tisztségviselő meg akkor tisztességes egy fórumon, ha többek között ezt az önvédelemhez való jogot biztosítja. Szerintem ezexerint kicsit át kellene értékelned az irántam, és mindenki iránt való viszonyodat. Ekkor lehetsz majd vezető. Hidd ezt el nekem, 36 évig dolgoztam vezető beosztásban, tudom miről beszélek.


Valóban van az önvédelemhez jogod. És ezt a jogot a tisztségviselők biztosítják neked. Ha jelented azt a hozzászólást, amivel gondod van, akkor azt mi intézzük, és nem lesz belőle oldalakon keresztül folyó farokméregetés...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 14:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
sajti írta:
Na, kitakarítottam.

Kedves Dys-cus és LKA, kérem, hogy amennyiben újra elkezditek, akkor azt kulturáltabb hangnemben tegyétek!
Ha lehetne némi toleranciát a másik iránt!

Sajti

Bocsánat! Nem én kezdtem már megint! Ha van két gyereked, s az egyik kitöri kalapáccsal az ablakot akkor mind a kettőt végig pofozod? :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Diyeramp by Dys-cus
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 14:28 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
dys-cus írta:
Bocsánat! Nem én kezdtem már megint! Ha van két gyereked, s az egyik kitöri kalapáccsal az ablakot akkor mind a kettőt végig pofozod? :lol:


3 gyerekem van. Egyiket sem pofoztam meg soha. Ha valamelyikük kitöri kalapáccsal az ablakot, és egyikük sem vallja be, akkor mindhárman büntetést kapnak.

Ui.: Tudod, az úgy kezdődött, hogy ő visszaütött...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 15:21 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Tovabb nem tudom nezni/olvasni dyscus pontatlansagait es ferditeseit. Ha mar mernok vki es ezzel dicsekszik is akkor legyen pontos es preciz. A hibait sem kepes beismerni. Nem akarok olyan tarsasag tagja lenni ahol elnezik az igazsagtalansagot es engedik neki, hogy felredumaljon. Az eletben legtobbszor nincs valasztas ilyen helyzetben, nekem itt most van. Kerem torolni minden hozzaszolasomat (ha a forumszabalyzat engedi) es a nickemet is. Koszi !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 18:06 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
...csak ne ez legyen már a magyar virtus , hogy mások vélt vagy valós extravaganciáit ,exhibicionizmusát, minket érő sérelmeket, nem tudjuk "internalizálni" mert az azért elég alacsony ingerküszöbre/ impulzivitásra való hajlamra utal.

...lassan vissza lesz sírva a régi off topic ,az éppen kit cseréltek ki az ufókkal , meg az elhallgatott nagyigazságokkal . :)

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 18:35 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Nem vagyok megsertodve, egyszeruen elegem lett a dyscus fele nagykepuskodesbol. Nincs tisztaban alapveto muszaki dolgokkal, de azert adja a nagymenot. Csak o tud jo kimenot tekerni, az o erositoje lever mindent, sokszor hulyesegeket allit, ha vki figyelmezteti akkor rogton visszatamad. Van itt kb 10 ember aki muszakilag nagyon ott van, ok vagy szolnak neki vagy nem. Sajnos akik nem nagyon konyitanak a muszaki reszhez azok beveszik a jo dumat.

Na jo, egy kicsit tulporogtem sracok, elnezest mindenkitol.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 18:57 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Látom az időjárási frontok -is- hatnak mindenkire. :lol:

Előzőleg már felvetődött, hogy a különféle találkozókon való személyes megismerkedés során a "netes személyiség" többnyire -nem mindig ;) - "kisimul", más árnyalatokat kap.

Ilyen találkozók után (nem elsősorban a fél napos "kiállításokra" gondolok, hanem például az őszi -Krizsi által 1x-edik alkalommal rendezendő- 2.5 napos indexes Audioland jellegűekre) általában jobban toleráljuk mások beidegződött, néha a beírásokban rémesen idegesítő szokásait, stílusát.

Szerintem ezt fontolja meg mindenki, a személyes megismerkedés általában nem rombolja -jobban- a kölcsönös elfogadhatóságot.

Ez persze nem jelenti azt, hogy a folyamatos "bicskanyitogatás" mindig tolerálható, de véleményem szerint nem kell mindenre azonnal ugrani.

Hosszú évek tapasztalata -no meg két lány + három unoka :D - mondatja velem, hogy nagyon kevés olyan reakció van, amit ne lehetne akár másnap is megtenni.... lehiggadva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 21:36 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Ellenben, ha kicsinyes támadásokat intéz ellenem, ha arrogáns, cinikus módon leszólja, amit építek, ha a segítő hozzászólásaimra erőltetett, és humorosnak szánt beszólásokkal reagál, akkor tudhatom, hogy jó úton járok. Akkor tudhatom, hogy fél tőlem, hogy fél attól amit építek, mert esetleg rontja az ő üzletét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.04. 09:32 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Off:off
Tegnap ismeretlen repülő tárgyat észleltem az Örs vezér tér felett. Méretét úgy 2-3 méteresre saccolom.
Kétszer szint váltott, gyönyörü vörösre, majd lassan köbánya felé indult.
Makk alakú volt. Lehet drón is, elsöre ezt gondoltam, de a szinváltás ez esetben megmagyarázhatatlan.


Csatolmányok:
ufo20180603.jpg
ufo20180603.jpg [ 105.76 KiB | Megtekintve 28957 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.04. 11:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Vörös lett, mert a hasára sütött a nap :D .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.04. 16:07 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Ez történt ma, a tények önmagukért beszélnek, vendégként hozzászóltam, de aláírtam és még így is később törölve lett :shock: :
Csatolmány:
dys_cus_kettos_merce.jpg
dys_cus_kettos_merce.jpg [ 311.47 KiB | Megtekintve 28882 alkalommal. ]

S ha már törlés, akkor a rágalmakat is törölni kellet volna, mindet...
Bocs dys-cus, hogy védem a fórum érdekeit, nekem itt ez a dolgom! ;)

A továbbiakban nem kívánok a máshol történtekkel foglalkozni.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.04. 18:55 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Szegeny Dyscus, rendesen belebonyolodott. Sajnalom, ha ezt tudom nem szolok neki semmit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.04. 22:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Tegnap ismeretlen repülő tárgyat észleltem az Örs vezér tér felett. Méretét úgy 2-3 méteresre saccolom.

Nem mostanság volt, vagy 25 éve. Jóanyám mindig is UFÓ hívő volt. Néha látott, ma is lát ritkábban megmagyarázhatatlan repülő objektumokat.
Tehát akkor 1994 táján szilveszter éjszakáján azt mondta, menjünk ki az udvarra. És ott volt...És tényleg láttam egy repülő tárgyat!
Nagysága egy Hold fele volt, lassan mozgott, kizárható a repülőgép és a műhold. Meg az égitestek is. Képzeljetek egy motoros sárkányrepülőt egy kínai lampionnal lassan repülni szilveszter éjszakáján. Ez ugrott be.
De. Igencsak hideg lehetett fönn. Drón elvileg még nem lehetett.. Biztosan UFO volt, a kifejezés értelmezésében. Nem biztos hogy földönkívüli. Minden belefér a kategóriába:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.05. 17:51 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Off-ba belefér ….

1984-85 telén voltam katona, Környén volt egy raktár, ahova gyakran jártunk őrségbe. Erdő, 4 torony, reflektoros világítás, tornyok között 100m-nél több távolság, a semmi közepén. A csapat 9 fő, 4 őr, 4 alszik, 1 parancsnok. Az egyik éjszaka nagy köd volt, arra lettem figyelmes, hogy egy fénypont ide-oda lebeg az út felett, nagy kilengésekkel. UFO???!!! Na mondom, ezt megnézem magamnak. Vállamra csaptam az AMD65 mintájút 90 élessel és nekiindultam az éjszakának. Ahogy közelebb értem, úgy csökkent a fény mozgása, majd egyszercsak megállt. Hát az egyik lámpa volt, ami a köd gomolygása miatt optikailag nagyokat mozdult, ha távolról néztem. Na így nem lőttem UFO-t magamnak, meg mást se, pedig a hadnagyunk megkért minket, hogy vigyünk neki vaddisznót, ha tudunk; pótolni fogja a kilőtt éleslőszert.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.05. 20:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Tipikus űrbázis megfigyelés.

FordPrefect írta:
Idézet:
Tegnap ismeretlen repülő tárgyat észleltem az Örs vezér tér felett. Méretét úgy 2-3 méteresre saccolom.

Nem mostanság volt, vagy 25 éve. Jóanyám mindig is UFÓ hívő volt. Néha látott, ma is lát ritkábban megmagyarázhatatlan repülő objektumokat.
Tehát akkor 1994 táján szilveszter éjszakáján azt mondta, menjünk ki az udvarra. És ott volt...És tényleg láttam egy repülő tárgyat!
Nagysága egy Hold fele volt, lassan mozgott, kizárható a repülőgép és a műhold. Meg az égitestek is. Képzeljetek egy motoros sárkányrepülőt egy kínai lampionnal lassan repülni szilveszter éjszakáján. Ez ugrott be.
De. Igencsak hideg lehetett fönn. Drón elvileg még nem lehetett.. Biztosan UFO volt, a kifejezés értelmezésében. Nem biztos hogy földönkívüli. Minden belefér a kategóriába:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.05. 20:50 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Messze vezetne ez a beszélgetés, akár külön rovatot is megérne....Érdekes, én egy lassan mozgó tárgyat láttam anno, és nem biztosan földönkívüli volt. Csak felszállt szilveszter éjszaka egy motoros sárkánnyal, jól beöltözött, kiakasztott a vagy fényerejű lampiont, kikapcsolta a motort (nem volt zaj), és csak siklott egyet a hegyek között. :)
Mások/sokan (köztük jó anyám is) időnként feltűnő, gyorsan mozgó, aztán eltűnő fényeket lát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.06. 16:20 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 21:25
Hozzászólások: 432
Csak én érzem így, vagy tényleg drasztikusan visszaesett a kínálat a népszerű (0805, 0603) MLCC kondikból...? Pl. 100nF, Farnell.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF-topik
HozzászólásElküldve: 2018.06.06. 18:38 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
Nevada írta:
Csak én érzem így, vagy tényleg drasztikusan visszaesett a kínálat a népszerű (0805, 0603) MLCC kondikból...? Pl. 100nF, Farnell.


Hypexesek írták hogy hiány van ,

Idézet:
Unfortunately the current situation in the component market is very bad. Some easy to get components are having unrealistic high lead times, 32 weeks for passive SMT capacitors seems to be common now a days. The reason is the strong electrification of our economy (electric cars, more electronics in cars, windmills, solar panels, IOT, etc.)


http://www.diyaudio.com/forums/class-d/ ... ps-66.html

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4947 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 99  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség