audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 07:14

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Fórum szabályok


A Bolhapiac adok-veszek rovatban elhelyezett hirdetések tartalmáért az Audiodiyers Fórum semmilyen formában felelősséget nem vállal. Tilos a rovatban közízlést sértő, tiltott, illetve kereskedelmi mennyiségben üzletszerűen folyó hirdetést elhelyezni. A nem szabályszerűen feladott hirdetések törlésre kerülnek. A hirdetés lejártát/deaktiválását kérjük jelezzétek a Moderátoroknak. A lejárt hirdetések átkerülnek a megfelelő fórumtopicba.



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: PC audio célra (is) eladó
HozzászólásElküldve: 2017.07.16. 22:21 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Eladó a képen látható HP DC5750 típusú PC, telepített Audiophile Linux v4-gyel.

Ára: 12000Ft

Adatai:
AMD Athlon 64 X2 4000+ proci
2 GB RAM
160 GB GDD
DVD ROM

Eredetileg általános apróhirdetőn akartam eladni, de eszembe jutott egy eset:

A számítógépes zenelejátszásom hajnalán még én is tenyérszámítógéppel játszadoztam. Nem Málnával, hanem egy annál jobb, Cubieboard3-mal. Tuningolásként I2S kimenetére kötöttem a DA konvertert, csináltam neki analóg tápot is. Majd aztán egy otthon ideiglenesen parkolópályára tett PC-re (nem erre, de pont ugyanilyenre) feltettem az Audiophile Linux 3-as verzióját. Miután azt bekapcsoltam, akkor volt az utolsó pillanat, hogy tenyérszámítógépet használtam, mert annyival jobban szólt a PC. Azután átálltam PC zenehallgatásra. A PC-re aztán felkerült a Daphile, mert az jobban szólt az AP Linux 3-nál. Majd az AP Linux 4 bizonyult jobbnak még a Daphile-nél is. Tehát egy nagyon jó hangú oprendszer van a gépen.

A másik képen látszik, hogy egy DSD256-os felvétel lejátszása közben CPU felhasználás 2,19%, míg a memóriát 7%-ban fogyasztja.

A gép amúgy is a csendes PC-k közé tartozik, de mivel zéró teljesítményen ketyeg, a ventilátorainak soros ellenállással csökkenteni lehet a fordulatszámát.

Úgy gondolom, hogy ez a PC zenei minőség tekintetében ár/érték arányban különösen jó, ezért döntöttem úgy, hogy inkább itt adom tovább, mint a PC vaspiacon. Így talán öröme lesz benne olyan fórumtársnak, aki nem tud/akar sok-sok pénzt kiadni audio PC-ért.

A személyes átvételt preferálnám Tárnokon, vagy Budapesten egy megadott címen. Végső esetben postázom is, de az tényleg csak a "Z" terv.

PÜ-t írj, ne emailt!

Szerk: ja, és hogy miért jó a hangja ennek a PC-nek: Mert a tápjának a kimenő zaja csúcstól csúcsig mindössze 20mV. Általános PC kapcsolóüzemű tápok 200-250mV zajt termelnek.... egy fórumtársunk megmérte a sajátját.


Csatolmányok:
20170703_212657.jpg
20170703_212657.jpg [ 492.09 KiB | Megtekintve 5504 alkalommal. ]
20170703_184214.jpg
20170703_184214.jpg [ 576.36 KiB | Megtekintve 5504 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség