audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.05.03. 08:01

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Fórum szabályok


A Bolhapiac adok-veszek rovatban elhelyezett hirdetések tartalmáért az Audiodiyers Fórum semmilyen formában felelősséget nem vállal. Tilos a rovatban közízlést sértő, tiltott, illetve kereskedelmi mennyiségben üzletszerűen folyó hirdetést elhelyezni. A nem szabályszerűen feladott hirdetések törlésre kerülnek. A hirdetés lejártát/deaktiválását kérjük jelezzétek a Moderátoroknak. A lejárt hirdetések átkerülnek a megfelelő fórumtopicba.



Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 2 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Audio PC eladó
HozzászólásElküldve: 2019.07.23. 15:37 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Eladó a képeken látható, általam épített, fejlesztett, optimalizált audio PC.

Asrock N3150B-ITX integrált alaplap
8GB RAM (hogy filmhez is jó legyen)
STEC 200GB pro SSD
3TB WD NAS winchester
Analóg tápegység
Dedikált minőségi Delock USB kártya, ultra kis zajú tápellátással
Delock metal purple premium SATA kábelek
Extrém rezgéscsillapítás

A PC nemcsak az alkatrészekből összerakott konfiguráció, hanem tudatos és tapasztalati úton végzett fejlesztés eredménye.
Tápegység: én fejlesztettem. Nagyon kis zajú, nagyon jó tranziens tulajdonságú regulátorokból épül fel. A tápegység további 9 példányban készült, mindenhol megelégedéssel üzemel. Sokkal-sokkal jobb hangja van ezzel a PC-nek, mint egy kapcsolóüzemű táppal.
SSD: Ez a ritka pro kategóriájú SSD az Egyesült Államokból lett rendelve - újonnan természetesen. Messze a legjobb hangú SSD (az ára is olyan). Én is Samsung 850 EVO SSD-vel kezdtem. Annak a hangja egy vicc ehhez képest. Ezen fut az operációs rendszer.
Rezgéscsillapítás: Ez a leginkább elhanyagolt terület az audio PC-k területén. Mivel saját rendszeremen tapasztaltam, hogy ha a winchesternek aláteszek egy vaslemezt, jobb lesz a rendszer hangja. Ugyanez a helyzet az SSD-vel. Kipróbáltam, hallható a különbség. Kisebb a változás mértéke, mint a vinyónál, de határozottan észlelhető. Ebből adódóan a PC teljes dobozába belül egy 5mm-es vaslemez került, erre van rögzítve minden. A vinyó és az SSD alatt 8mm vastag vaslemez van. Kerestem olyan gyártót, aki mindkét végén csavarozható gumibakokat gyárt. Az elérhető 3 féle keménység közül azt választottam, amelyik abban a spektrumban csillapít leginkább, ami legnagyobb valószínűséggel fordul elő. A vinyó és az SSD ilyen gumilábakon áll.
A doboz 2,5cm vastag tölgyfából és 1 mm vastag rozsdamentes acéllemezből áll. A PC súlya így 12,5kg.
SATA kábelek közül az egyik 20 cm, a másik 10 cm hosszú. Még a 10 centis cseréje is igencsak meghallatszott, amikor az átlagos kábelt cseréltem erre.
A toroid trafó alulgerjesztett, háromszorosan impregnált, primer és szekunder között árnyékolt.

A PC-n Audiphile Linux van telepítve. Ezzel a telepítéssel adom a gépet.

A gyors vásárló gyakorlatilag ajándék árban, 15000Ft-ért kap egy tabletet. A Lenovo tab7 Essential, új, soha nem használt, hazai beszerzésű, garanciális darab. (Mi egy nagyobb dolog vásárlásához kaptuk ajándékba, de nekünk nincs rá szükségünk.) Azért írtam, hogy gyors vásárló, mert a tabletet máshol, külön is hirdetem.
A PC-t headless módban használtam tablettel (másikkal) távirányítva MALP alkalmazással, Tidalt pedig BubbleUpnp-vel. Természetesen használható egérrel, monitorral helyből is.

A PC össze volt hasonlítva egy magyar gyártó által épített (forgalmazott) sok százezer forintos PC-vel. A másik PC gazdája mondta, hogy ennek még analógosabb hangja van, mint annak. Más szempontból pedig abszolút versenyben volt vele. Ár-érték arányban ez messze a legjobb PC, szerintem.

A PC ára 140.000Ft. Tablettel együtt 155.000Ft. Ezek fix árak.

Érdeklődés esetén PÜ-t írj, ne emailt.


Csatolmányok:
1.jpg
1.jpg [ 176.52 KiB | Megtekintve 5923 alkalommal. ]
2.jpg
2.jpg [ 374.61 KiB | Megtekintve 5923 alkalommal. ]
3.jpg
3.jpg [ 297.18 KiB | Megtekintve 5923 alkalommal. ]
4.jpg
4.jpg [ 89.99 KiB | Megtekintve 5923 alkalommal. ]
5.jpg
5.jpg [ 214.75 KiB | Megtekintve 5923 alkalommal. ]
6.jpg
6.jpg [ 197.83 KiB | Megtekintve 5923 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Audio PC eladó
HozzászólásElküldve: 2019.08.07. 20:03 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Elkelt a PC, zárható a hirdetés, köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 2 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség