audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.05.17. 16:23

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 414 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2013.04.17. 21:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Sokan nem értik, de szerintem itt az eszközt kell nézni, amin átfolyik a jel. Ha nem gagyi a konvertálás, sokszor jobb.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2013.04.17. 21:32 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
A kis Philips ládától nem értem hogy miért vagytok úgy elájulva?! Amit én hallottam rajta az szörnyen torz volt,amikor Hugh Masekela "hope" számát döngették LP-röl kimenekültem.
Ha már LP akkor ppi szobájában volt nagyon korrekt a hang, Wagner "Az istenek alkonya"-bol hallgattam részletet többek közt elég meggyőző előadásban.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2013.04.18. 07:13 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
A félreértések elkerülése végett...

Nem attól lesz jobb a felkonvertált felvétel, mert a 16 bitből 24 bitet varázsolunk, hanem mert növeljük a mintavételi frekvenciát kétszeresére, négyszeresére, vagy még tovább. Itt van a kutya elásva.

16 bites (16bit, 44.1k ---> 24bit, 44.1k) felvételt konvertálva sem a valós adattartalom, sem a dinamika nem lesz több.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2013.04.18. 07:21 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Sztem nincsenek itt félreértések. Csak az egyik oldalról NEM ÉRTÉSEK vannak, a másiknál meg ELŐÍTÉLETEK. De legalább mindkét oldal követlezetes :D

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2013.04.18. 07:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 578
DHT írta:
A kis Philips ládától nem értem hogy miért vagytok úgy elájulva?! Amit én hallottam rajta az szörnyen torz volt,amikor Hugh Masekela "hope" számát döngették LP-röl kimenekültem.
Ha már LP akkor ppi szobájában volt nagyon korrekt a hang, Wagner "Az istenek alkonya"-bol hallgattam részletet többek közt elég meggyőző előadásban.


ezt melyik füleddel hallottad? messze ez szólt a legkiegyensúlyozottabban (persze a maga hiányosságaival együtt)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2013.04.18. 07:34 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
banzai írta:
DHT írta:
A kis Philips ládától nem értem hogy miért vagytok úgy elájulva?! Amit én hallottam rajta az szörnyen torz volt,amikor Hugh Masekela "hope" számát döngették LP-röl kimenekültem.
Ha már LP akkor ppi szobájában volt nagyon korrekt a hang, Wagner "Az istenek alkonya"-bol hallgattam részletet többek közt elég meggyőző előadásban.


ezt melyik füleddel hallottad? messze ez szólt a legkiegyensúlyozottabban (persze a maga hiányosságaival együtt)

Amennyiben egy torz hatásvadász hangot lehet kiegyensúlyozotnak
mondani, akkor tényleg igazad van ;)

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2013.04.18. 13:43 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
kedves dis-cus!

Én elismerem hogy a tiéd a legjobb ,legszebb hangú konstrukció,pláne ha 12"rugó" értékű bitument használtál a merevítésére. :)

A méréseimről: az adatlap mindig teljes,azért hogy figyelmes szemlélő az összes lényeges beállítást leolvashassa róla. Ami hiányzik (csak a frekvecia mérésnél jeleneik meg automatikusan) az a távolság :65cm
A te mérőlapodról semmit sem lehet leolvasni a beállításokkal kapcsolatban.

Az akusztikus vonós hangszerek müködésének alapvető ismerete nélkül bölcsebb lenne a megérzéseidnél nem rájuk hivatkozni. Persze ha igazán érdekel a müködésük akkor irj,és én szivesen küldök Neked szakirodalom jegyzéket. (sajnos nincs közte magyar nyelvű)
De az is járható ha magad építesz egy rezonátort és megtapasztalod,hidd el nagyon hasznos. Lehet hogy a jövőben már nem lesz szükséged a bitumenre!

hanghüség: csak az beszéljen erről akinek élőzenei tapasztalatai vannak. Nem tudom milyen gyakran jársz előzenei koncertekre,de azt tudom hogy nagyon kevesen teszik,de mindenki erre hivatkozik :) .


Üdv: Klang


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2013.04.18. 15:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 840
Már megint ízléseken vitatkoztok :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2013.04.21. 13:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Klang írta:
kedves dis-cus!

Én elismerem hogy a tiéd a legjobb ,legszebb hangú konstrukció,pláne ha 12"rugó" értékű bitument használtál a merevítésére. :)

A méréseimről: az adatlap mindig teljes,azért hogy figyelmes szemlélő az összes lényeges beállítást leolvashassa róla. Ami hiányzik (csak a frekvecia mérésnél jeleneik meg automatikusan) az a távolság :65cm
A te mérőlapodról semmit sem lehet leolvasni a beállításokkal kapcsolatban.

Az akusztikus vonós hangszerek müködésének alapvető ismerete nélkül bölcsebb lenne a megérzéseidnél nem rájuk hivatkozni. Persze ha igazán érdekel a müködésük akkor irj,és én szivesen küldök Neked szakirodalom jegyzéket. (sajnos nincs közte magyar nyelvű)
De az is járható ha magad építesz egy rezonátort és megtapasztalod,hidd el nagyon hasznos. Lehet hogy a jövőben már nem lesz szükséged a bitumenre!

hanghüség: csak az beszéljen erről akinek élőzenei tapasztalatai vannak. Nem tudom milyen gyakran jársz előzenei koncertekre,de azt tudom hogy nagyon kevesen teszik,de mindenki erre hivatkozik :) .


Üdv: Klang

Soha nem írtam, hogy az enyém a legjobb, csak azt, hogy az nem a Téd. ;)
Nem tudtam, hogy hangszer professzor vagy, ezért köszi a kioktatást, meg a felvilágosítást. Azért próbálj meg bőgő alakó rezonátort építeni. Aztáén adok Neked hozzá Pege lemezt. :P
Rezonátort én soha nem fogok építeni, mert zenét akarok hallgatni. Inkább a bitumen, vagy forró ólom a fülembe.
Megfogsz lepődni: elég sokat járok élőzenére, és ott két szép nagy fülemmel fülelek is. Gondolom Te nem jársz ilyen helyekre, azért nem hallod, hogy hogy szólnak a rézfúvósok a dobozodon.
Egyébként meg annyira jó a rezó elv a hangsugárzó építéshez, hogy nyilvánvalóan a gyártók mazochizmusból építenek mindenféle kimerevített dobozokból hangszórót. Meg az audiophil piac is ilyenekkel van tele. :lol: No meg ezért volt sokáig bekötve a talin. ;)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2013.04.24. 22:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Dyscus, ez baráti találkozó volt, nem értem mire jó ez a hangnem. Klang kisebb reso dobozai elképesztően jól sikerültek, de nem ilyen triódákkal hajthatók (talán vmi orosz rakétaelhárító vagy napkitörésblokkoló csövek lennének alkalmasak :) ) Egyébként én még emlékszem azokra az időkre (pár éve) amikor mindenki süket balfék volt szted, aki nem triódás SE-t épített. Ugyanilyen hévvel osztottál, mígnem a damaszkuszi úton egyszercsak...

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2013.04.24. 23:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Jajj de szépek is ezek a baráti találkozók. :D

Ahogy olvasom, ez is csak arról szólt a részetekről, hogy kinek nagyobb e a pöcse. :lol:

A philips madár etető milyen fajta volt?

Nekem is van egy pár ilyen "ál ribbon", magnetosztatikus magas van benne. PC kihangosításra használom. Ennek akkor van a leg elfogadhatóbb hangja, ha 100-150Hz alatt nem kell dolgoznia (nálam egy subwofer leveszi a terhet a válláról). Széles sávon sokkal rosszabb hangja van. Egyébként is lófax mélye sincs... Ahhoz képest igen jó hangja van, hogy 8e volt vatyerán...

Rejtés:
A rendszer egy 2e Ft-os LG mély ládából, egy 1500Ft-os grundig házimorzsi erősítőből áll még. (digi erősítő :D , TI végfok, hifipisti fórumtag által ajnározott TI audio proci, egész döbbenetesen tisztán szól, stb). Ezek is vatyerásak voltak...


Ha láttok ilyet vaterán, akkor megér egy 10e ft-ot. Például PC-hez, stb ideális törpe hangfal. Főleg ha nem széles sávban van használva.


Csatolmányok:
Philips_MCD_708_01.jpg
Philips_MCD_708_01.jpg [ 38.92 KiB | Megtekintve 45762 alkalommal. ]
philips.jpg
philips.jpg [ 6.1 KiB | Megtekintve 45766 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2013.04.30. 15:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Aki pöcsméregetésre ment, annak az volt.
Aki találkozóra, annak találkozó. Valaki remek pálinkát hozott, Klang borokat, ittunk, ettünk, zenéltünk, beszélgettünk. A méricskét észre se vettük :P

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2013.04.30. 21:07 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Péter írta:
Aki pöcsméregetésre ment, annak az volt.
Aki találkozóra, annak találkozó. Valaki remek pálinkát hozott, Klang borokat, ittunk, ettünk, zenéltünk, beszélgettünk. A méricskét észre se vettük :P

Asszem én is lemaradtam a programok nagy részéről :P de nagyon jó volt a tali, sok érdekes tesztet csináltunk :D

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2013.04.30. 21:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 511
Nagyon nem apám. Max dys-cus lett frusztrált, mert neki kemény volt a bab a szarvas pöriben. (Nomeg, mert alkatrész temető lett a 1798 DAC-ja :lol: )

KD mester írta:
Ahogy olvasom, ez is csak arról szólt a részetekről, hogy kinek nagyobb e a pöcse. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2013.04.30. 22:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Jól van fiam. Má kezdtem azt hinni.

Szerencséd, hogy apádnak szólítottál. :D Így is helyes. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.12. 07:09 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Holnapra lehet hozni a házireszelésű "hájend" trafókat :lol: remélem dys-cus is lázasan pakol.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.14. 20:53 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Remek volt a találkozó, szerintem az eddigi legjobb "fő" hangfallal. Ez a padlástér eléggé megszivatja a sugárzókat, a mostani is sokkal jobban szólt normál lakótérben. Érdekes, a PP erősítő lecserélése után sokat javult a hang. Nem vagyok SE fan, sőt... csak ebben a konkrét esetben ezt tapasztaltam.
A trafótesztről (nem középen ültem): nekem egy trafó lógott ki nagyon, az a fekete burkolatú (az volt az amerikai?), na az katasztrófa volt. Gyulabátyónak meg az jött be, ez egy ilyen dolog. A Krizsi-dyscus-DHT-mayki cuccok között meglepő módon nekem nem volt nagy difi, ettől sokkal nagyobbat lehet egy kábelcserével generálni. Ezekből tán a K. féle kellene, ha lenne körítésem.Tudom, kövezés, de az akusztika és a pozícióm ennyit engedett.
Áttérve Krizsi 211-ére megszűnt az izzadságszag, amit a kis pár wattos pockok csináltak, laza zenélés kezdődött :o
Dyscus nagy mókamester, állandóan beszólásokat csalogatott ki a közönségből, hogy ezzel folyamatos derűt fakasszon. Köszönjük!
Persze szvsz és a valós személyekkel való hasonlóság csak a véletlen műve.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.14. 21:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Jó lenne látni a mérésekből is valamit.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 08:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Ahány ember, annyi ízlés. :) Erősítők: Szvsz a DP-t át kellene építeni. A "mókamestert" meg is kérdeztem: a lemez amit hallgatunk mono? Áttérve DHT üzemmódba, a hangminőség sokat javult, részletezőbb lett, egy kisebb szobában már egészen jó lenne. Már az a kis többlet dinamika hiányzott, meg a legmélyebb basszus. A Krizsi féle erőgép az már igen, annak hangja emlékeztetett a nagy gépek jelenlét érzésére, mélyebb hangfekvésben zenélt, ebből a szempontból a replikám felé hajlott a hangképe. Sanyi 300B PP erősítője viszont igen jó. Én hallottam már soxor, mindig bizonyított. Mindenesetre valami volt vele, sejtem a RIAA korrektor, vagy előtte valami. Egyáltalán MC piköp volt? Milyen illesztővel?
Vagy talán a hangfal volt a hibás. Mikor elősször hallottam, akkor csodálkoztam, mekkora a lemez zaj. Aztán 5 perc múlva erősen fülelve rájöttem, hogy az a lemezzaj tkp. dobseprű, ami nem nagyon söpröget, csak úgy mímeli a söprést, mint én az udvarsöprést a seregben anno. Egyszerűen valami volt ott, ami nem az igazi. A hangfalak közül egyik sem tetszett. Ettől még persze lehetnek jók, ámbátor a tölcséres megoldás nekem kicsit sok a jóból. Sajna a tölcsérnek rendesen van elszínező hatása, még a trebaxnak is. Hogy miért nem tetszettek? Megpróbálom szerényen megfogalmazni: Évek óta gyakorlatilag quasi ribbont hallgatok, vagy ritkábban AMT magasat. Ezekhez képest a dóm nagyon sokat torzít. Talán ez nem igaz kis hangerőre, de itt meg arról nem beszélhettünk a terem nagysága miatt.
A megrendezésről:
A palacsintó, és a gulyás finom volt, high-end kategória. Köszönöm türelmeteket, hogy megvártatok vele.
Euro21 mesterünk mért mint a veszett fene. Hiányzott egy kis előadás a mérésekről, trafókról. Ez utóbbiba jó bele is ugattam volna. :P
Péterrel nem értek egyet. Véleményem szerint ha van egy blackbox, amibe történetesen van egy kimenő, és egy darab dróttal vezetem bele a jelet, akkor ha a trafót kicserélem szignifikáns különbséget lehet hallani a két állapot között. A kábelcsere a hallhatóság határát súrolja. Nem véletlen, hogy a hőskorban titkos recept volt a cégeknél a kimenő kivitele. Egy kábellal nem lehet 60Hz-n levágni a mélyeket, de egy trafóval igen. Egy kábelnek a fázis-frekvencia átvitele majdnem egyenes, egy trafóé soha.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 09:57 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Egyet nem érteni lehet, hiszen mindenki mást hallott. És nem biztos, hogy a trafók abban a munkapontban érezték jól magukat.
Sajnos amit a dómról írtál, nem úgy van: az egy nyomókamrás tölcsér, 5-600W teljesítményre, 110dB hatásfokkal. Pár watt környékén a mikrométert nem éri el a membránkitérés, torzítása nem mérhető. A csöves végekkel ellentétben :mrgreen: Rajtad kívül mindenki felismerte a dobseprőt, csak nem is akartad érteni, mit magyarázunk. Nem volt szalagzaja, pedig analóg felvétel, csak 2012-es.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 10:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Péter írta:
Egyet nem érteni lehet, hiszen mindenki mást hallott. És nem biztos, hogy a trafók abban a munkapontban érezték jól magukat.
Sajnos amit a dómról írtál, nem úgy van: az egy nyomókamrás tölcsér, 5-600W teljesítményre, 110dB hatásfokkal. Pár watt környékén a mikrométert nem éri el a membránkitérés, torzítása nem mérhető. A csöves végekkel ellentétben :mrgreen: Rajtad kívül mindenki felismerte a dobseprőt, csak nem is akartad érteni, mit magyarázunk. Nem volt szalagzaja, pedig analóg felvétel, csak 2012-es.

Az én trafóm jól érezte magát, mert Bélától megkérdeztem, hogy mire van állítva a 300B, és arra készítettem. Amit a dómról írtál, az az elmélet. Biztos így van, én is tudom, de nekem akkor sem tetszett. A tölcsérek átvitele a verődések miatt olyan mint a cápa foga, cikkes és cakkos. :P A dopseprőre visszatérve csal azt tudom mondani, hogy az a valóságtól távolálló volt, és tényleg elősször azt hittem lemezzaj. Este el kell menni a jazzbárba, és megkell kérni a dobost, hogy sepregessen már, s a kapott élményt el kell raktározni fülzsírkonzervbe, hogy máskor is emlékezzetek rá. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 13:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
Nem is tudtam, hogy én is neveztem erre a "versenyre". :lol: Azért azt tessék figyelembe venni hogy az általam készített trafóban milyen vas volt.
Meg az elfogulatlanság elkerülése végett jobb lett volna ha ez a teszt vakteszt. A, B , C, D trafó szól, mindenki leírta volna a véleményét egy papírra, hogy mit gondol az A-B-C-D trafóról.

A mérésekre én is kíváncsi vagyok, mert ugye az nem személy függő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 13:36 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Egy kis szubjektív beszámoló a taliról. Nagyon jól sikerült és elég jó hangú gépek lettek elhozva a talira.
Rátérve a trafótesztre: 6 pár trafót mért meg Jolida és ebből 5párat hallgattunk meg, először Jolida ampjában, majd az én erősítőmben 3 pár került fülvégre. A tolnai vasra tekert trafónak alig volt sztereó tere ill.borzasztó laposan szolt, először azt hittük hogy mono a felvétel, volt a tesztben egy amcsi trafó is talán Transcendens? nekem nagyon nem tetszett, durva bántó erőszakos hangja volt teljesen szétszedte a zenét. Dys-cus trafója elég tisztességesen helyt állt egy picit tolakodó volt a közepe ill. a magasai nem voltak annyira letisztultak de mindent egybevetve jó volt, Krizsi trafója AMCC400 vasra volt tekerve talán 3K:8R tiszta dinamikus hangja volt a teljes sávban egy ici-pici nyerseség volt a hangjában de talán a vasak még nem voltak bejáratva. Az én trafómról erősen elfogultan annyit mondanák hogy a meghallgatottak közt a legjobb :P .
Nagyon tetszett Laci ládája amin a teszt volt, élvezhető hangerőt lehetett vele csinálni abban a nagy hodályban annak ellenére hogy a váltója igen bonyolult volt legalábbis ránézésre, a 300B erősítők is vígan kihajtották.
Janos904 USB-s dacja nekem nagyon tettszett pazar zenét szolgáltatott, valami hasonlót szeretnék én is összereszelni.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 13:41 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Dyscus, dogmákkal nem vitatkozom. Mérve készült a cucc, tudom, nincs benne cápafog, de tőlem gondolsz amit akarsz, én is azt teszem :)
Mayky: igen, káros volt látni, h melyiket kötik be éppen. Aki mégse látta volna, a D. trafónál egy úr mindig kiabálni kezdett: figyeljétek a basszusát! Meg a mittoménmijét még :?

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 14:03 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
mayky írta:
Nem is tudtam, hogy én is neveztem erre a "versenyre". :lol: Azért azt tessék figyelembe venni hogy az általam készített trafóban milyen vas volt.
Meg az elfogulatlanság elkerülése végett jobb lett volna ha ez a teszt vakteszt. A, B , C, D trafó szól, mindenki leírta volna a véleményét egy papírra, hogy mit gondol az A-B-C-D trafóról.

A mérésekre én is kíváncsi vagyok, mert ugye az nem személy függő.

Én is így akartam, de az indexen kiröhögtek. Mikor anno 6 vagy 7 éve az elsőn szintén trafó tali volt, akkor 24-en pontoztak papíron, s végén statisztika készült. Az korrekt volt. Egyébként akkor is a gyárit leverte egy kisipari trafó.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 14:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT! Teljesen egyet értek veled, nálam is ez a trafó sorrend jött ki kis különbséggel. :lol:
Egyébként, hogy nem vagy trafóiparos, ahhozképest jól szólt a trafód, s ha kicsit megemelnéd a menetszámot mondjuk kb 100-al, akkor az alja is jobb lenne, ami nem jelenti azt, hogy így rossz.
A laci hangfalában meg hiába voltak az általam készített tekercsek, :) sajna nem jött be. Ezt én Lacival is megbeszéltem. De mint mondtam, ettől függetlenül nem rossz produktum, főleg hogy rendkívül érzékeny.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 14:26 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Nekem így jó ez a trató, 20Hz -1.5dB jelenleg 0.14mm légréssel. Te is tudod hogy az én ládám 40Hz-től lefele eléggé esik.
Szegény decca talán a te régi trafóidat akarja azzal az amcsi borzalommal lecserélni :?

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 14:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Dyscus, dogmákkal nem vitatkozom"
Ajánlom figyelmedbe H.H. Klinger:Hangdoboz építés című alapművét, annak is a 63. oldalán találhatóakat. Ott rendesen ki van mérve a tölcsér hatása a frekiátvitelre. És mit tesz Isten, a HFM is annak idején ugyancsak cikk-cakkos görbét mért a Tannoly monitoron. Persze lehet sima görbét is mérni, mondjuk 3dB/oktáv símítással, de ettől függetlenül a tölcséres hang tölcséres marad, legalábbis az emberek jó nagy része számára. Ettől függetlenül nem azt mondtam, hogy rossz, hanem azt, hogy nekem nem tetszik.
Az meg túlzás, hogy kiabáltam. A mellettem ülőknek hívtam fel a figyelmét a trafóm erényére, mármint a basszus játszó képességére, ami minden általam tekert trafó sajátsága, mert ezt, és a fázis torzítás kis értéken tartását fontosnak tartom.
Nem kell célozgatnod Péter, írd le nyugodtan a nevem.
Mellesleg én voltam az, aki a legjobban kardoskodott a vakteszt mellett, mert tudtam, hogy az objektivitást valamelyest így lehet biztosítani. Azon a régi trafóteszten be sem mentem a meghallgatásra, mivel Lundhal úr sem volt ott.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 14:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
Nekem így jó ez a trató, 20Hz -1.5dB jelenleg 0.14mm légréssel. Te is tudod hogy az én ládám 40Hz-től lefele eléggé esik.
Szegény decca talán a te régi trafóidat akarja azzal az amcsi borzalommal lecserélni :?

Remélem Béla lebeszéli róla, meg remélem olvassa ezeket a sorokat. Az Indexen is lehúzták az amcsi-kínai trafót. Biztos kínai egyébként, mert éppen beszélgettünk róla, hogy mennyi a vas. Valaki mondta, hogy egy Fastron SM85B kompletten 9500Ft+ szállítási ktg. Úgyhogy még abból tekerve is necces a 33 eFt/pár trafó. Márpedig mint tudjuk, az nem egy kimenőnek való vas. Ilyet csak kínában tudnak. Ráadásul úgy is szólt. Ezért is lehetünk büszkék a produkciónkra a külföldivel szemben.
Igen, Te csak sajátmagadnak tekersz, így alkalmazkodhatsz a saját rendszeredhez. Nekem másnak kell tekernem, tehát más szempontokat is figyelembe kell vennem.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 17:43 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2126
A Transcendart ebben a felállásban nem is akartam elhozni, de mivel nem volt elég trafó, azért jött. Emiatt vittem el a Mayky által tekert "low budget" trafót is, ami -szerintem- kritikán aluli vassal is egész jól teljesít (hallgattam otthon pár hetet).

Az a beállítás, amiben a teszt ment (B+:400V, Ia:70mA) a többi trafónak jó volt, de pl. az amerikainak nem.
A primer DCR (ami a megérkezése után derült ki) közel 400 Ohm, szemben a többi "versenyző" 60...200 Ohm-jával.
Legalább 440V B+ kell ahhoz, hogy rendesen (torzítás nélkül) ki tudja futni magát, ami ugye a teszt erősítőben nem volt meg.

Ráadásul nagy alapzajban (valami sárga pólós egyén állandóan hangosan p.fázott :lol: ) közel csutkára feltekert hangerővel hallgattátok a "zenét". Szerencse, hogy a sarokban, ahol mértem ebből csak az állóhullámokat lehetett hallani. :o

A méréseket a csöves topikban meg lehet szemlélni.
Én ehhez nem szólok hozzá semmit, de a kínálatból a két AMCC400 trafó emelkedik ki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 18:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A franc essen belétek. Mindenkinek az én bársonyos hangommal van gondja? :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 18:49 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Ó az én erősítőmben kellett volna betenni az amcsi vasat, nálam 630V a feszej.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 18:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: Budapest
Sajnos erre a talira nem tudtam elmenni...
:cry: Ha már hallani nem hallottam semmit, szívesen megnéznék 1-2 fotót, ha tudtok ide feltenni a taliról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 20:16 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Dyscus, meg lennél sértődve, ha a trafóid átvitelét az 1960-as RT évkönyvből ollózná ki Béla, mert az is egy SE trafó.
Mi a bánat köze van a mamutok korában írt könyv tölcséres méréseinek egy mai fejlesztéshez? Ne égesd már magad, komolyan.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 21:17 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:44
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda
Halus írta:
Sajnos erre a talira nem tudtam elmenni...
:cry: Ha már hallani nem hallottam semmit, szívesen megnéznék 1-2 fotót, ha tudtok ide feltenni a taliról.
https://www.facebook.com/DIYroom

_________________
"Brummogásban leghitelesebb, leghifibb a medve,..."
/istipisti/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 22:06 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.10. 11:00
Hozzászólások: 2
Tényleg jó kis találkozó volt ez megint. Én is kockáztatok, leírom a szubjektív véleményem :) Nem láttam még a méréseket.
És tényleg, távolról sem nevezhető ez alapos meghallgatásnak. Csak amolyan első érintés, játék, amiből az ellenkezője is kijöhet. (Ki is jott :) )

Osztom azt a nézetet hogy _ott és akkor_ az az amerikai volt a legrosszabb trafó. Kusza tér, fojtott magasak, levegőtlen, színezett.
Az összes többinél nem állítottam fel sorrendet, preferencia/ízlés dolga. Maykyé nekem tetszett, főleg ha a vas árát is mérlegelem. Kifejezetten kiegyelített volt, talán ennek volt a legneutrálisabb balansza, bár nem volt olyan transzparens mint pl. Dyscusé vagy Krizsié. Többek szerint rosszak voltak a magasai és nem volt tere, én ezt nem tudom megerősíteni, meglehet, de nem ültem szemben, 10k fölött már kissé rolloffban ültem. Kiszorultam a sweet spotból :) Dyscusé érzetre a leggyorsabb, de ez lehet hogy abból fakad, hogy kissé forszírozta a prezenszet. Mindenesetre nívós darab, jó volt hallgatni. Krizsié nagyon vonzóan nyitott, levegős hang volt, nagy dinamikával, de nem biztos hogy teljesen kiegyelített. Ezt is élvezettel hallgattam, ugyanúgy mint Zsoltiét, ami talán kicsit piszkosabb volt mélyben mint krizsié, de nagyon szerethető, életteli, sima közepeket nyújtott.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 22:33 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.10. 11:00
Hozzászólások: 2
Dyscus,
a magassugárzóm átvitele 1/24 oktávos simítással is lényegében +-2 dB, csak 16 kHz fölött lesz picikét rosszabb. Simítást nélkülözve sweeppel +-4dB körüli csúcsok látszanak, ami egészen kimagasló. És ezt tudja akárhány fokról mérve, persze az irányítottsága miatt a megfelelő rolloff-al. Tudom, merésznek tűnik tényekre hivatkozni szent folyóiratok és könyvek ellenében :)

Ne érts félre, a kritikára nagyon nyitott vagyok, ezért is vittem le a dobozt. Kifejezetten várom a SZUBJEKTÍV visszajelzéseket, ne kíméljen senki, nem sértődöm meg. Általánosító és tényeket negligáló kijelentésekre úgyis immunis vagyok.

A hangfalamról pár szót.. Lassan 3 éve fejlesztem, és részben önzésből vittem, hogy kicsit átfogóbb képet kapjak arról hogy mit nyújt az SE triódásokkal (nekem még nincs, MOSFET-essel fejlesztem, de már előkészületben egy parallel SE 4P1L-el.) Néhány tény (a mostani állapotáról): 96dB/W, sajátos TL hangolás. 2.5 út, a mélyszekció akusztikusan fáziskompenzált, hogy feloldja a 2.5 utasok fő problámáját, a homályos felsőbasszust. A mély és a mélyközép is 30 cm-es, a mélyközép közepébe van belefűzve egy tölcséres magassugárzó (koax). Kb. 125 liter nettó. A váltó különben nem olyan bonyolult, villamosan másodfokú. Azért tűnik annak mert van benne baffle step kompenzálás (100 dB fölötti a közép érzékenysége) és 3 impedanciakompenzáló kör. Frekimenete nagyon jó a hangszóróknak, ezért nincs is ilyen irányú erőszakolás a váltóba implementálva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.16. 08:09 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:44
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda
Péter írta:
Jó lenne látni a mérésekből is valamit.
Itt vannak a mérések:http://diyaudio.hu/forum/viewtopic.php?f=33&t=755&start=10

_________________
"Brummogásban leghitelesebb, leghifibb a medve,..."
/istipisti/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.16. 08:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Simítást nélkülözve sweeppel +-4dB körüli csúcsok látszanak, ami egészen kimagasló." Ez azért ott van, Klang csak jól mért. :!: Hasonló hangélményt nyújtott számomra, mint a barátom AMT magasa. Azon is hasonlókat mértem, mint amit Te itt leírsz. Nyilvánvalóan valami visszaverődés okozza, valszeg az 'X' alakban álló mágnesek a ludasak. Az én quasi ribbonomon ilyet nem tudok mérni, ezért tűnt talán fel a tiéden. És az, hogy a dobseprő nem volt az igazi, lehet egy ilyen -4dB-s negatív csúcs okozza. Dehát ennyi hiba belefér, és tudom könyv nélkül is, nehéz hangfalat készíteni. Én is az enyémet 4 évig fejlesztettem eddig, s még egy év biztos rá fog menni. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.16. 08:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Péter írta:
Dyscus, meg lennél sértődve, ha a trafóid átvitelét az 1960-as RT évkönyvből ollózná ki Béla, mert az is egy SE trafó.
Mi a bánat köze van a mamutok korában írt könyv tölcséres méréseinek egy mai fejlesztéshez? Ne égesd már magad, komolyan.

Igen, igazad van, a fizika fejlődik. Manapság már a hanghullámok sem úgy verődnek vissza, mint a 60-as években. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.16. 08:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2124
Tartózkodási hely: Baranya
Quadlipi írta:


Kár hogy nem készültek 4szögjeles mérések is. Egy 10k elég lett volna, kíváncsi lettem volna hogy milyen túllövés mérhető és milyen gyorsan cseng le a különböző trafóknál? Torzítás mérések is hasznosak lettek volna. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.16. 09:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
mayky írta:
Quadlipi írta:


Kár hogy nem készültek 4szögjeles mérések is. Egy 10k elég lett volna, kíváncsi lettem volna hogy milyen túllövés mérhető és milyen gyorsan cseng le a különböző trafóknál? Torzítás mérések is hasznosak lettek volna. :)

Itt van az enyém:
viewtopic.php?f=62&t=1790

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.16. 18:00 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2126
mayky írta:
Kár hogy nem készültek 4szögjeles mérések is. Egy 10k elég lett volna, kíváncsi lettem volna hogy milyen túllövés mérhető és milyen gyorsan cseng le a különböző trafóknál? Torzítás mérések is hasznosak lettek volna. :)

...ha lett volna rá idő... :(
Nagyjából 15h-ra lett meg az átvitel mérés, utána még hallgatózni is akart a nép.

Krizsi echte orosz szkópján detektálni lehetett (mérni kevésbé), a nagyon gyanúsakra azért ránéztem (10k négyszöggel).
Lehet azt mondani, hogy nem négyszöget hallgatunk, de azon legalább meglátszik minden rezonancia (ami kb. 200kHz alatt van). Meg is látszott.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2014.04.16. 18:54 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Az idő az nagy ellenség volt a talinak, ehhez a sok méricskéléshez legalább 2 nap kellet volna.
A teszthez mármint a meghallgatáshoz szerintem az a nagyterem alkalmatlan volt, kár hogy egy 20-30nm szoba vagy egy kisebb terem nincs abban az épületben.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.03.14. 13:40 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Április 11 Kisszékely.
A tematika MC trafók és gyaluk meghallgatására épülne picit szabadabban (tehát nem egy központi helyen hanem több szobában).

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.04.12. 19:43 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
Nagyon köszönjük ezt a szép napot Krizsiéknek és minden résztvevőnek!

Üdvözlettel:
6c4c


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.04.12. 21:53 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Szokásos pazar vendéglátás, remek társaság, köszönöm!
A trafókról: idén nem akart összeállni a nagyteremben a hang, elég izzadságosan (szó szerint) tudtunk olyan rendszert összerakni, amin a trafók közötti különbség hallatszott. Így nekem a népes mezőnyből (több diy, Dyscus, T30, AN, Paravicini, Borbély fet+cső, Mellorn, stb öszz. tizenakárhány db) ezen körülmények között úgy tűnt, hogy a trafó jobb választás mint az elektronyika, azok közül is (nekem) Paravicini és AN volt a favorit. Otthoni zenére inkább a Paravicinit vittem volna, de azért ahhoz több zenei anyagon is meghallgatva. Nagyon tisztességesen muzsikált Dyscus mester trafója, gondolom árban nem Para szint.
Mindig lenyűgöz ez a csöves atmoszféra (nem pont a hangra gondolok), ilyenkor a műhelyben előhúzom a kísérleti vágódeszka-modellt :)

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.04.13. 07:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Köszönöm a dícséretet, köszi mindent Krizsinek. Az Indexen leírtam, itt is leírom: A zene megszólalása egy tragédia volt. Egyszerűen ilyen rossz hangot én még az utóbbi időben nem hallottam. Ezért én a trafókat nem is hallgattam meg, mert minek. Akkor éppen egy Revox-al, és Krizsi erősítőjével próbáltunk az Aldebarannal kihozni valamit. Nem sikerült tökéletesen. Hazaérve gyorsan összeszereltem a hangfalat, beizzítottam a renceremet, és 1 óra megnyugtató zenehallgatást végeztem. Itthon összeállt a kép. Kövezzenek meg, szidjanak, bármit mondhatnak rólam a tisztellt kollegák, de azt el kell mondanom, hogy a talin csak NFB nélküli, triódás, abból is javarészt D és Ht rendszerűek voltak. A 300-400m3-es termet egyik sem tudta zenével megtölteni. A kissebbeket sem. Aki volt Félegyházán az ott hallhatta az Aldebarant. Ott nem torzított, meg volt basszusa, itt torz volt, és nem volt basszusa. Egy Tannoy talán jobban szólt nála, de basszusa annak sem volt, magasa meg még annyi se, ráadásul meglehetősen színezett hangja volt, de "szépen" színezett.
Valahogy nem állt össze a kép. Vagy a csökkentett hálózati fesz, vagy az utaztatás, vagy az akármi okozta, a hang nagyon rossz volt. Azt írtam: Ha valamit választani kellett volna, hogy mit hozzak haza Kisszékelyről, akkor mindenféleképpen a Krizsi kiváló kolbászát hoztam volna el. Az legalább élvezetet nyújtott. :(

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.04.13. 10:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Ha valaki épít SE erősítőt, az majd megméri a helyén. Magasban biztos nem lessz változás, mélyben meg egy kicsit feljebb jön a határfrekvencia. A négyszügjel meg szebb lessz az optimális beállítás miatt. Én még nem építettem 6C33S-el erősítőt, de úgy saccolom 15-18 Watt ki jön belőle. A trafó vasmagja 140Wattos, úgyhogy kellőképpen ki van küszöbölve a légrés hatása. Soha nem fog úgy szólni egy SE, mint az ARC. Ezt tapasztaltam szombaton a talin is mostmár századszorra. Nem lehet összehasonlítani egy tizedszázalékos gépet egy 4%ossal. De még egy egyszázalékossal sem. Ez egyszerűen badarság. Nem véletlen találták ki a PP erősítőket. Talán akik kitalálták azok süketek sem voltak. Csak volt oka a fejlesztésnek. A valós megszólalást soha se hasonlítsuk össze a 2. harmonikussal "kisímított, kilakkozott" hangképpel. Az ARC valóság: Zabálj még egy kis töpörtyűt, mert más nincs, még a másik: Ó Uram, parancsol még egy kis tüzön pirított bacon-t? Ha igen kérjen hozzá még "finom" friss teljes kiőrlésű lisztből sütött péksüteményt, mert úgy jobban laktat. :lol:



Mé nem vittél ARC-t is nekik? Ja, hogy nem engedték be, nehogy beégjenek a triódás bizbaszokkal? :D

Jobb, ha csinálsz egy olyan hangfalat, ami jól illeszkedik az SE-khez. Kompenzálja a mély hiányos hangjukat valahogy, stb, stb. Ha a kimenő trafóidat akarod demonstrálni, kénytelen leszel egy ilyet összehozni valahogy....

Az SE fanatikusok csak SE-t csinálnak. Hiába jobb egy PP akár a saját rendszerükbe a saját fülük hallatára, akkor sem csináltak PP-t a büdös életbe, csak azért se, soha. :lol: Ezt te is nagyon jól tudod. Agyban van mélyen bekondicionálva a dolog. Semmi nem tudja áttörni. Szóval, ha trafót akarsz eladni, szerintem kénytelen leszel összehozni egy kisebb, jól szóló SE rendszert is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triódás találkozó
HozzászólásElküldve: 2015.04.13. 11:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"akkor sem csináltak PP-t a büdös életbe"
Ez sántít, mivel nekem is volt SE erősítőm egy jó pár darab. :lol:
Gondolkodok erősítőn, nem hangfalon. Triódás és olcsó lessz az istenadta. Az lessz talán a neve, hogy TC Convince. Már rajta vagyok.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 414 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség