audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.05.02. 10:23

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 216 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.10.19. 19:43 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1984
Halus írta:
Ez a Stellavox SP8 sztereó készülék? :oops:


Igen, az alapkiépítése sztereó, de ha monó fejegységet tesznek rá, és oldalt átkapcsolják a MONO/STEREO üzemmódkapcsolót MONO állásba, akkor lehet monóban is használni.
A mostani HiFi Showra viszont készítettem egy sztereó "Stellamaster playback head unit" fejegységet, a 38cm/s sztereó mesterszalag másolatok lejátszásához.
TJ.


Csatolmányok:
StellaMaster_15ips_playback_eq.jpg
StellaMaster_15ips_playback_eq.jpg [ 1.03 MiB | Megtekintve 6946 alkalommal. ]
StellaMaster_38cm_stereo_bezugsband.jpg
StellaMaster_38cm_stereo_bezugsband.jpg [ 1.12 MiB | Megtekintve 6946 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.10.21. 20:33 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1984
HiFi Show 2022 - 101-es szoba Stellamaster demo

https://youtu.be/579yHRGthSQ


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.10.22. 16:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Ma beugrottam a Hifi Show-ra, kíváncsi voltam mennyien verődnek össze a kiállításra. Hát elég sokan voltak, sajnos jóformán csak az én korosztályomból (5X felett), látszik a fiatalokat nemigen érdekli ez a hobby. Kinek adnak el hifit ha mi elfogyunk? végig hallgattam az összes szobát és boldogan konstatáltam, hogy sehol nem volt vállalhatatlan demo. Azonban két rendszer nekem nagyon tetszett, az egyik Tunerman rendszere és az OZ Audio cucca CD-ről.
Ez a két rendszer sokban hasonlított egymásra, mivel szélessávú hangsugárzó volt a végén. Mindkettő koherens, egységes hangot adtak, kiváló hangszer képpel, dinamikával. Természetesen a Lowter-k hangminőségben fényévekkel verték az amcsi szélessávút, de végre az OZ-nál láttam, hogy ebből is lehet audiophile rendszert építeni(eddig akárhányszor voltam demón nem győzött meg).
Komolyzenén Tunerman rendszere egy olyat gurított, hogy lesett az állam, egyszerűen fantasztikus volt...... Igazából estig elhallgattam volna.
Ezt a rendszert kifejezetten a komolyzenét utálók számára ajánlom, hamar megtérnek :)
Pláne úgy, hogy a szobának volt egy idegesítő középsávú púpja(valószínűleg a lecsengési idővel volt probléma, ez NEM a rendszer hibája volt)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.10.23. 20:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Ahogy látom senki sem volt.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.10.23. 21:38 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 578
Voltam csak nem látom értelmét nagyon kommentálni. Jenö bácsi rendszere üditö kivétel volt. Ami zene ment cdröl amikor voltam az tényleg nagyon jól szólt.
(senkit nem szeretnék megbántani a kiállitók közül de megjegyezném, hogy nagyon sok pézt fizetve a termekért jobban oda kellene figyelni a zeneválasztásra. néhány rendszert a szokásos agyon-hallgatott teszt zenékkel hajtották és nagyon nem ment nekik, lehet hogy jól vállasztott zene jobban szólt volna az adott rendszeren.)
Az egyik terembe szerettünk volna bejutni de sokan volltak bent. Kihallatszott egy ária. Na, beszéltük e barátommal ez volt a mai nap legjobb hangja. Mikor bejutottunk kiderült telefonrol, mp3 formátumu zenére, opera énekes élöben nagyszerü elöadást tartott. Sajnos nem tudtuk meg ki volt az illetö de a kiállitó izlését dicséri hogy meghivták "referenciának".


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.10.24. 18:40 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 846
Én is voltam vasárnap délután, nekem is a zeneválasztás volt az egyik problémám, és nem műfaját tekintve, hanem adott műfajban nem kellően jó felvételek voltak. Speciel Jenő pont jó zenéket választott, de nekem nem tetszett most sem a Lowther hang, ennél régóta sokkal jobbhoz vagyok szokva. Az OZ szélessávújából kihagyták a BSC-t, ettől aztán aránytalan volt a hangzása, a potenciál benne volt, de nem jött ki...D:
A PMC aktív dobozaira már majdnem kimondtam, hogy egész jó, meg arányos, meg tiszta, amikor meghallottam egy magas hangokban dúsabb zenei részletet, ahol kiderült, az elektronika (D osztály) nincs a helyzet magaslatán. Mivel tudom, hogy népszerű márka és sokat adnak el belőle, kénytelen vagyok arra a következtetésre jutni, hogy nincs igény az igazán tiszta magas hangokra már a home stúdió technikában sem.
A Soulution elektronikák jól szóltak, de nagyobb hangerőn az általuk meghajtott dobozok (csak magasban) már kellemetlenül szóltak, azaz torzítottak.
A Harbeth dobozokat egész kellemes volt hallgatni, és a Martens/Audionet lánc is jól szólt, itt az akusztikára nem ártott volna figyelni, mert a hangerő növelésével egyre jobban befolyásolta negatív irányban a hangzás élményt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.10.25. 15:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Szabó Zoltán írta:
Én is voltam vasárnap délután, nekem is a zeneválasztás volt az egyik problémám, és nem műfaját tekintve, hanem adott műfajban nem kellően jó felvételek voltak. Speciel Jenő pont jó zenéket választott, de nekem nem tetszett most sem a Lowther hang, ennél régóta sokkal jobbhoz vagyok szokva. Az OZ szélessávújából kihagyták a BSC-t, ettől aztán aránytalan volt a hangzása, a potenciál benne volt, de nem jött ki...D:
A PMC aktív dobozaira már majdnem kimondtam, hogy egész jó, meg arányos, meg tiszta, amikor meghallottam egy magas hangokban dúsabb zenei részletet, ahol kiderült, az elektronika (D osztály) nincs a helyzet magaslatán. Mivel tudom, hogy népszerű márka és sokat adnak el belőle, kénytelen vagyok arra a következtetésre jutni, hogy nincs igény az igazán tiszta magas hangokra már a home stúdió technikában sem.
A Soulution elektronikák jól szóltak, de nagyobb hangerőn az általuk meghajtott dobozok (csak magasban) már kellemetlenül szóltak, azaz torzítottak.
A Harbeth dobozokat egész kellemes volt hallgatni, és a Martens/Audionet lánc is jól szólt, itt az akusztikára nem ártott volna figyelni, mert a hangerő növelésével egyre jobban befolyásolta negatív irányban a hangzás élményt.



Annyi kérdésem lenne,hogy az OZ dobozoknál mi az a BSC?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.10.25. 17:13 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
atreides írta:
Szabó Zoltán írta:
Én is voltam vasárnap délután, nekem is a zeneválasztás volt az egyik problémám, és nem műfaját tekintve, hanem adott műfajban nem kellően jó felvételek voltak. Speciel Jenő pont jó zenéket választott, de nekem nem tetszett most sem a Lowther hang, ennél régóta sokkal jobbhoz vagyok szokva. Az OZ szélessávújából kihagyták a BSC-t, ettől aztán aránytalan volt a hangzása, a potenciál benne volt, de nem jött ki...D:
A PMC aktív dobozaira már majdnem kimondtam, hogy egész jó, meg arányos, meg tiszta, amikor meghallottam egy magas hangokban dúsabb zenei részletet, ahol kiderült, az elektronika (D osztály) nincs a helyzet magaslatán. Mivel tudom, hogy népszerű márka és sokat adnak el belőle, kénytelen vagyok arra a következtetésre jutni, hogy nincs igény az igazán tiszta magas hangokra már a home stúdió technikában sem.
A Soulution elektronikák jól szóltak, de nagyobb hangerőn az általuk meghajtott dobozok (csak magasban) már kellemetlenül szóltak, azaz torzítottak.
A Harbeth dobozokat egész kellemes volt hallgatni, és a Martens/Audionet lánc is jól szólt, itt az akusztikára nem ártott volna figyelni, mert a hangerő növelésével egyre jobban befolyásolta negatív irányban a hangzás élményt.



Annyi kérdésem lenne,hogy az OZ dobozoknál mi az a BSC?


Baffle Step Compensation.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.10.25. 18:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Köszönöm szépen az info-t.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2023.09.26. 15:09 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1984
Megírtam a 2023-as HiFi Show-ra a szórólapom első próbaverzióját :D

100 ÉVES TÖRTÉNET

A múlt század elején, 1907-ben Lee de Forest szabadalmaztatta a 3 elektródát tartalmazó, Audion-nak nevezett elektroncsövét, majd 1912-ben a csövek transzformátoros csatolásával létrehozta az elektromos jelek korai kivitelű erősítőit. Az eltelt több mint 100 év alatt ez a Single End elv semmit sem változott, csak a csövek tipusparádéja volt az ami megjelent minden lehetséges kivitelben.
Az SE erősìtők egyszerű, átlátható topológiája sok embert bevonzott a tervezésbe, gyártásba, ami végül így a mai napig a piacon tudja tartani ezt az őskövület technikát. Az is igaz viszont, hogy közöttük a transzformátoros jelcsatolás még ritkább, már szinte kihalt a magas anyag és a gyártási költségek miatt.
Pedig a transzformátoros csatolású erősítőfokozatok egyik nyilvánvaló előnye, hogy az áttételek helyes megválasztásával az impedancia és jelszintek sokkal nagyobb lehetőséget adnak a tervezéshez.

A 7242 tube PSE elektroncsöves erősítő kihasználva ezt a lehetőséget, benne csak egyetlen trióda erősítí a bejövő jelet, majd az interstage transzformátor ezt megkétszerezve hajtja meg a kimeneti katódkövető 7242 végtriódát. A további újítások segítségével így egy igen egyszerű kapcsolás került megtervezésre, amelynek a legfőbb jellemzői a következők:
- minimál koncepció az elvi működéshez (csak 9 db alkatrész)
- nincs ellenállás az elektroncsövek katód és az anódkörében sem
- nincs kondenzátor az erősítőkapcsolásban
- nincs sem lokális (JW5842), sem globális visszacsatolás (Negative Feedback)
- utánhúzással kiterjesztett nagyfrekvenciás átvitel (Bootstrap Compensation)
- egyenárammal előfeszített vezetékezés (bias Ground/Signal wire)

A bemutatásra kerülő elektroncsöves erősítőt a következő komponensek segitik a demonstráción:

- Philips CD100 trial run lejátszó, melynek no global NFB-s I/V konvertere, és V-FET-es audio kimenete van
- Stellavox SP8 magnetofon, StellaMaster 38cm/s fejegységgel
- Lowther Acousta 115 hangdoboz, P6M+7A mágneskörrel
- Kondo vezetékezés

Audio Hobby
TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2023.10.02. 14:28 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1984
Az elmúlt évi HiFi Show-n lejátszott három mesterszalag másolat mellé sikerült újabb 3 hármat bezsákolni  :D
- Belafonte Carnegie Hall (1959)
- Getz/Gilberto Carnegie Hall vol2 (1964)
- Jazz at the Pawnshop (1976)
Lesz műsor  ;)
TJ.


Csatolmányok:
Mesterszalag másolatok 2023 HiFi Show.jpg
Mesterszalag másolatok 2023 HiFi Show.jpg [ 441.68 KiB | Megtekintve 3098 alkalommal. ]
Mesterszalag másolatok 2022 HiFi Show.jpg
Mesterszalag másolatok 2022 HiFi Show.jpg [ 412.85 KiB | Megtekintve 3098 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2023.10.05. 07:19 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1984
Tegnap este elkészült a HiFi Show katalógusához a bemutatkozó oldalunk - férfiasan be kell valljam, hogy egy profi újságíró szerkesztette át  ;)  az ìrásomat...



MIT HALLHATTOK AZ AUDIO HOBBY SZOBÁJÁBAN - ÉS MIÉRT NAGY SZÁM EZ?

Lesz itt egy parallel single ended (párhuzamosan kapcsolt együtemű) erősítő, amely 7242-es teljesítménytriódákat használ. Ez önmagában sem rossz, de messze nem a történet vége.

Alighanem ismeritek azt a mondást, amely szerint „az az alkatrész, amelyik nincs az erősítőben, az nem ront a hangján”. Nos, a jó hírem: a 7242 parallel single ended erősítő elvi kapcsolásában rekord kevés alkatrész található. Ez kifejezetten jó dolog.

És mindettől a történet még mindig csak egy jószándékú „vissza-a-jövőbe” sztori maradhatna. A sok hifista által imádott hagyományos single ended erősítőknek azonban van két nagy baja. Az egyik a magas torzítás, a másik pedig az, hogy a hangfal impedancia-változásai közvetlenül visszahatnak a végcsőre, amit a cső nagyon nem szeret.

Nos, a 7242 parallel single ended erősítő túllép ezeken a korlátokon. Mért torzítása mindössze tizedakkora, mint a hagyományos single ended erősítőké. A hangszóró visszahatását a végcsőre pedig az zabolázza meg, hogy a kimenő transzformátor a végcső katódkörébe került.

Ez és néhány egyéb megoldás már egyértelműen felülírják az évszázados single-ended hagyományokat. A technikai leírás túlfeszítené a brosúra adta kereteket, de természetesen szívesen adok majd információt a kíváncsiaknak.

A 7242 parallel single ended erősítő legfontosabb jellemzői:

· minimál koncepció: mindössze 9 alkatrész van az erősítőrészben
· a 7242 teljesítménytrióda katódáramkörében van a kimenőtranszformátor
· nincs ellenállás az elektroncsövek katód és az anódáramkörében sem
· nincs kondenzátor az erősítőrész elvi kapcsolásában
· csak egyetlen feszültségerősítő fokozat van (JW5842)
· nincs sem lokális (JW5842), sem globális negatív visszacsatolás (no NFB)
· utánhúzással kiterjesztett nagyfrekvenciás átvitel (bootstrap compensation)
· egyenárammal előfeszített vezetékezés (DC bias ground/signal wiring)

És ha már ilyen kevés az alkatrész a 7242 single ended erősítőben, azok miért ne legyenek a legjobbak? Az építéshez NOS USA elektroncsöveket, Tango transzformátorokat, Black Gate kondenzátorokat és Kondo ezüstvezetékezést használtam. Remélem nem bánom meg :)

A demókhoz pedig beszereztem néhány mesterszalag másolatot-is, hogy a zenehallgatás a lehető legjobb élmény legyen a 150-es szobában, ahol szeretettel várok minden hallgatózni vágyót:


Audio Hobby
TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2023.10.13. 20:01 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1984
HiFi Show Audio Hobby 150-es szoba.
TJ.


Csatolmányok:
2023 HiFi Show Audio Hobby.jpg
2023 HiFi Show Audio Hobby.jpg [ 434.54 KiB | Megtekintve 2660 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2023.10.14. 08:31 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1984
Audio Hobby CD-k :)


Csatolmányok:
Audio Hobby CD-k_resize_19.jpg
Audio Hobby CD-k_resize_19.jpg [ 531.38 KiB | Megtekintve 2620 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2023.10.16. 19:02 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1043
Tartózkodási hely: Tamási
Hozzászólás a postoló kérésére áthelyezve a karanténba

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2023.10.18. 20:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1401
Egy ismerősöm volt a HiFi Show-n, azt mondta, hogy az Audio Hobby szobában szólt a legjobban a zene.

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 216 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség