audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:35

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 216 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2017.11.16. 20:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
http://nmhighendinnovation.com/index.html

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2017.11.16. 21:11 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
DHT írta:
Hajrá!
Csinálj jobbat és vidd ki!

Nem viszek ki már sehová semmit. Mondjuk lehet, hogy fejlesztési ötletként már be lehetne dobni mindenki nick neve után az audio szót, de én nem foglalkozom ilyennel. Az sem gond, ha valaki igen, talán még érdekes és érdemes is lehet. Én ismertetem azokat a megoldásokat, amelyek szerintem jók, ezt nyugodtan bármikor meglehet cáfolni, de akkor korrekt műszaki magyarázatot kérnék rá, hogy az miért nem jó, amit leírtam, különben nem tudom komolyan venni az illetőt, amit ír.



kicsit félreértettél valamit. A 72 audio egy cég logoja. Mint profi gyártó, kiállitó jelenik meg. Néhány szemeszter a felsőoktatásban ,meg pár év tapasztalattal esetleg te is eljuthatsz egyszer oda.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2017.11.16. 21:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Nem értettem félre. Tudom, hogy 72 audio-ról van szó. Viszont nekem meg nem életcélom, hogy valamilyen audio cég legyek. És most általánosságban beszélek: nem szeretnék Sufnikókler Audio lenni. Itt vagy át kell b*szni valamilyen szinten az embereket, hogy vagyonra tegyek szert ezzel, vagy olyan árakkal kell dolgozni, amit senki nem fizet meg.

Arról meg nem is beszélve, hogy alkatrész beszerzés is nehézkes. Ja meg RoHS direktíva is fontos. Most, ha a bevált alkatrészeket, félvezetőket összeszámolom, hát... nem tudom, hogy mi felel meg ennek. Ja meg már ezer éve nem gyártják a legtöbbjét.

Most, mivel off, ezért csak egy-két mondatban említem meg: Amitől leginkább tartok a projektjeim körül, az a váltás. 6dB/oktáv gyakorlatilag egy lóf*sz kategória, hangszórók akusztikai esése többet jelent, hát, még jelentősen módosulhat ez-az.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2017.11.16. 21:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
tunerman írta:

Jé, ilyenem nekem is volt... csak nem koporsófeketére kifényezve :P
Na jó, AN IQ3(?) helyett Eroica L, a karon AN helyett "Scorpio" felirat a kétmotoros mókát viszont PQ és VAGY instrukciói alapján megcsináltam - akkor végre elvitték a lemezjátszó utolsó két darabját is (modifikált IIX900 futómű + motortáp).

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2017.11.16. 22:06 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Toto írta:
Nem értettem félre. Tudom, hogy 72 audio-ról van szó. Viszont nekem meg nem életcélom, hogy valamilyen audio cég legyek. És most általánosságban beszélek: nem szeretnék Sufnikókler Audio lenni. Itt vagy át kell b*szni valamilyen szinten az embereket, hogy vagyonra tegyek szert ezzel, vagy olyan árakkal kell dolgozni, amit senki nem fizet meg.

Arról meg nem is beszélve, hogy alkatrész beszerzés is nehézkes. Ja meg RoHS direktíva is fontos. Most, ha a bevált alkatrészeket, félvezetőket összeszámolom, hát... nem tudom, hogy mi felel meg ennek. Ja meg már ezer éve nem gyártják a legtöbbjét.

Most, mivel off, ezért csak egy-két mondatban említem meg: Amitől leginkább tartok a projektjeim körül, az a váltás. 6dB/oktáv gyakorlatilag egy lóf*sz kategória, hangszórók akusztikai esése többet jelent, hát, még jelentősen módosulhat ez-az.

Nyugi nekem sem ez volt az életcélom.:) Mindig úgy voltam vele hogy mi lenne ha én is a nagyok közt állíthatnák ki?! Most már tudom a választ. De garázsmarketinget nem fogok folytatni, több forgalmazó megkeresett mert tetszett a termék ill a kapott hang. Szerintem ez egy lehetőség amivel miért ne élhetne az ember. Nem? De! Na ugye!:D

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2017.11.17. 10:38 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
DHT írta:
Toto írta:
Nem értettem félre. Tudom, hogy 72 audio-ról van szó. Viszont nekem meg nem életcélom, hogy valamilyen audio cég legyek. És most általánosságban beszélek: nem szeretnék Sufnikókler Audio lenni. Itt vagy át kell b*szni valamilyen szinten az embereket, hogy vagyonra tegyek szert ezzel, vagy olyan árakkal kell dolgozni, amit senki nem fizet meg.

Arról meg nem is beszélve, hogy alkatrész beszerzés is nehézkes. Ja meg RoHS direktíva is fontos. Most, ha a bevált alkatrészeket, félvezetőket összeszámolom, hát... nem tudom, hogy mi felel meg ennek. Ja meg már ezer éve nem gyártják a legtöbbjét.

Most, mivel off, ezért csak egy-két mondatban említem meg: Amitől leginkább tartok a projektjeim körül, az a váltás. 6dB/oktáv gyakorlatilag egy lóf*sz kategória, hangszórók akusztikai esése többet jelent, hát, még jelentősen módosulhat ez-az.

Nyugi nekem sem ez volt az életcélom.:) Mindig úgy voltam vele hogy mi lenne ha én is a nagyok közt állíthatnák ki?! Most már tudom a választ. De garázsmarketinget nem fogok folytatni, több forgalmazó megkeresett mert tetszett a termék ill a kapott hang. Szerintem ez egy lehetőség amivel miért ne élhetne az ember. Nem? De! Na ugye!:D



Az hogy van akinek savanyú a szőlő. Megesik. Minden esetre Gratulálunk !További sikereket kivánunk!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2017.11.17. 14:31 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
Gybalu71 írta:

Az hogy van akinek savanyú a szőlő. Megesik. Minden esetre Gratulálunk !További sikereket kivánunk!


Szerintem akit foglyul ejt a saját demagógiája azzal már nem csak "megesik" hogy fanyalog. :)

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2018.04.20. 10:20 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.10.02. 08:43
Hozzászólások: 32
Én most találtam erre a fórumra, -nem online élem az életem- és nagyon örülök, hogy átolvasva a hozzászólásokat, én is csatlakozhatom a HI-FI show-n hallottak tapasztalatleírásához.
Én életemben most jártam először ilyen Shown. Azt gondolom nem is megyek többször. Nagy várakozásokkal telve, azt gondoltam a nagyon sok millió Forint hallatán leesik az állam és elszégyenlem magam, hogy mit hallgatok én. Azt gondoltam elém áll a zenekar és ott játszik a szobában, megteremtve a szinte tökéletes illúziót. Nem így lett. Megdöbbentett az, hogy mennyire rosszul szólt az összehordott sok sok pénz. És erre nincs mentség. Mert ami ennyire sokba kerül annak bizony minden körülmények között kutya kötelessége kiválóan szerepelni. Az a sok öles hálózati kábel, komoly szűrük, hangfalak, állványok: mégis kimondottan gyenge hang. A sok, sok fejlesztés, ezoterikus alkatrész, mérnöki indoklások, kiváló paraméterek... Hol van az eredmény: Hol van A HANG? Nem is értem, hogyan lehetett ez? Az audio 72 kilógott, az jól szólt, valamint a BEAG-os nagy erősítője... A többi AN meg a hatalmas ROTEL végfokok, stb... atya ég mi pénzek... érthetetlen mi volt !... Nem értettek hozzá a kiállítók?! Rosszul dugták össze?! de hát ennyi pénznek akkor is jól kellene szólnia, szóval nem értem. Azt itt fórumozók jártak már több ilyen kiállításon, van összehasonlítási alap. Vajon mindig ez van?... Szóval kiváló tapasztalat volt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2018.04.20. 12:25 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Ez egy ilyen JÁTÉK ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2018.04.20. 12:30 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Én is csak egyszer voltam Pesten ilyen "bulin" - este totál fejfájással semmit nem értve jöttem ki és nem vágyom többet rá. Más mikor olyan talira mész, ahol bizonyos hasonló érdeklődésű emberek vannak és esetleg személyesen is meg akarod ismerni Őket és ami a lényeg - NEM A PÉNZ DOMINÁL ( bár a pénz másképp dominál - jó ha sok van alkatrészekre ).

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2018.04.20. 12:39 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Szerintem szépen néz ki a budapesti Marriott hotel. Nagy ablakok, Dunára való rálátással, megfelelő megvilágítással és szép padlószőnyegekkel. (legalább is, amíg el nincs kopva)

Ja, hogy a hang? Ha nincs ADAM Tensor multibites DAC-al, akkor hang sincs. És hát Tensor dobozok mélye sem annyira meggyőző, de ha tennének bele ScanSpeak mélyet, akkor azért jobb lenne. Amilyen hang meg van, azt röhögve összelehet hozni bárhol...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2018.04.20. 13:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:
Ha nincs ADAM Tensor multibites DAC-al, akkor hang sincs. És hát Tensor dobozok mélye sem annyira meggyőző, de ha tennének bele ScanSpeak mélyet, akkor azért jobb lenne. Amilyen hang meg van, azt röhögve összelehet hozni bárhol...

Hajrá. (Amúgy milyen chipre épül ez az általad nyerőnek tartott DAC?)

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2018.04.20. 13:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
bta írta:
Toto írta:
Ha nincs ADAM Tensor multibites DAC-al, akkor hang sincs. És hát Tensor dobozok mélye sem annyira meggyőző, de ha tennének bele ScanSpeak mélyet, akkor azért jobb lenne. Amilyen hang meg van, azt röhögve összelehet hozni bárhol...

Hajrá. (Amúgy milyen chipre épül ez az általad nyerőnek tartott DAC?)


Mikor milyenre:):):):) Nem is kérdés:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2018.04.20. 13:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Most nem az AD1862 zenél, hanem egy WM egy SoundBlaster hangkártyán a megbütykölt driverrel.
De ugye ott a körítés, meg hát az IV is elavult dolognak számít ám, de majd javítom.

PCM1704-et használ acoustic plan.
Az tuti, hogy most nem demóztatom a DAC-omat, sok a hiányossága és a hibája. Már nem képviseli az elképzeléseimet.
De a hangszóró... amit most szereltettem össze. Na hát az nem semmi. Ez már ott van a nagyoknál. De még ugye kell doboz és még csomó minden. Csík zenekar komoly.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2019.04.17. 11:19 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Jobb híján ide írom:
A Hangtechnika Kft-nél nyílt nap lesz jövő szombaton. Hangsugárzó kitek, a Humán Audio DRA kit DAC-ja stb kerül terítékre.
Nem vagyok anyagilag érdekelt, de úgy gondolom a Hangtechnika Kft (Jantzen váltó alkatrészek, SB Acoustic hangszórók) és Humán Audio is érdekes lehet a diyer közösségnek.
https://hangtechnikakft.hu/zenehallgata ... nikaban-50

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2019.04.17. 11:43 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Én is úgy látom, hogy jók a Jantzen Audio cuccok ( kondik ).

Aránylag "emberközeli" árakkal.

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2019.04.23. 20:40 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Én megyek, jön még valaki?

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2019.04.24. 09:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Ott leszek én is, ha esetleg valaki első kézből szeretne infókat DRA KIT ügyben.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2019.09.25. 21:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Lesz valami Tensor Beta szerű kiállítva a 2019-es SKA kiállításon? SKA-nak csak én hívom.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2019.09.26. 00:09 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Én is kiállítok az idei Rezsősón, Dunaudio (ismerős? :D) névvel. Kétutas aktív állódoboz, no meg a Surprise állódoboz a Bliesma magasakkal és az új erősítővel. és persze AP Linux, WM dac.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2019.09.26. 15:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Megmondom őszintén, eddig a Tensor beta >800 Hz hangja volt igazán király... legélőbb énekhang, sehol máshol se halottam olyat azóta se. AMT technológia, 800 Hz-től váltható jó közép még most sincs piacon külön megvásárolható formában. Helyszínben pedig a régi Marriott hotel volt a best, de nem mint kiállítás szempontjából, hanem látvány szempontjából.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2019.09.27. 23:05 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Egy maradandó élmény hangzáshoz több dolog kell egyidejűleg: jó felvétel, jó komplett cucc, megfelelő elhelyezés (akusztika) és a hallgató befogadó képessége.
Kihallani, hogy a hangélmény egy bármilyen komponens miatt lenne jó, elég merész vállalkozás, de az előítéletek sok mindenre képesek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2019.09.27. 23:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ja, csak pocsék akusztika volt, pocsék méllyel. De szerintem többen meghallgatták azt... és persze jó R2R DAC.
Mindegy, én nem akarok vitatkozni, viszont így tudom, hogy gyakorlatilag is létezik 800 Hz-től használható AMT közép, csak éppen nincs még a piacon.
Ákos zenész is használ hasonló stúdiómonitort, bár abban csak tweeter az AMT.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2019.10.27. 20:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Olvasom, hogy megint lebőgtek sokan a kiállításon... mondjuk nem csoda, hogy túrázgattam inkább. Nekem az jött le, hogy akik rendszert építettek, azok tudtak elfogadható hangot csinálni. És jól szerepeltek a SB féle alumínium hangszórók is a WM DAC-al. Ne hogy már ennyire ne említsék meg a Sonus Fabert... Seas féle magnéziummembránok is vannak benne, és/vagy régebbi ScanSpeak féle... vagy a Focal hangdoboz is olyan, amiben szerintem lenne akár sokkal több lehetőség, hogy mindenki arról beszéljen... na mindegy. Én 4xSeas W26 Graphene, 2xScan-Speak 18WE (ellipticor) és persze 1xMundorf alap AMT hangszórókból készült hangdobozt hallgatnék meg, elsőfokú váltásokkal. Meg persze jó DAC-al. Seas W26 graphene mély-hangszóró Scan-Speak 32W helyet talán azért lenne jobb, hogy lehessen nyugodtan 6dB/oktávval szűrve kiegészíteni a mélyet, ahol az Ellipticor-ok már nem erősek. És hát legyen design is, ha már jól néz ki a graphene.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2019.10.28. 10:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Esetleg Ellipticor helyet jó lenne még az a középhangszóró, amit a krapekék demóztak most. Ezt viszont meghallgattam volna... PP membrán, de a legeslegjobb azok közül szerintem.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2019.10.31. 13:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
DANISH AUDIO DESIGN INTERNATIONAL :shock: az Esens Audio-tól. Na ezt meghallgattam volna... Bár teljesen más erősítőkkel, az kétségtelen. ScanSpeak legjobb hangszórói vannak benne. Mondjuk én valamennyire másképp építettem volna meg, tehát AMT magas, és vagy a 18WE vagy a 21WE maradt volna benne, és hiába szép a legújabb 32W, ha Seas Graphene jobban tetszik, és igen jó az 1khz alatti teljesítménye. Középnek meg annyira nem jó szerintem a seas excel, ha már 6dB/oktávos váltásokat favorizálom itt, és most is így hallgatok zenét (w22-t kikötve), csak a 210 Hz-nél van 24dB/oktávos váltás a hangszórók paraméterei miatt. Tehát a Seas W26 Excel Graphene továbbra is nagyon várós.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.08.22. 14:54 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
XXI. HiFi Show Budapest, Crowne Plaza Hotel, 2022. október 22-23.

Tervezgetem, hogy - ha összejönnek a dolgok - mint DIY kiállító részt vegyek rajta ;)
- StellaVox/StellaMaster R2R playback (master tape copy)
- Philips CD100 trial run lejátszó
- V-MOSPOWER FET SE végerősítő
- Lowther Acousta 115/P7M

TJ.


Csatolmányok:
crowne-plaza-budapest.jpg
crowne-plaza-budapest.jpg [ 1.56 MiB | Megtekintve 19826 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.08.22. 23:16 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Sok sikert. Komolyan.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.08.22. 23:21 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
DANISH AUDIO DESIGN INTERNATIONAL :shock: az Esens Audio-tól. Na ezt meghallgattam volna... Bár teljesen más erősítőkkel, az kétségtelen. ScanSpeak legjobb hangszórói vannak benne. Mondjuk én valamennyire másképp építettem volna meg, tehát AMT magas, és vagy a 18WE vagy a 21WE maradt volna benne, és hiába szép a legújabb 32W, ha Seas Graphene jobban tetszik, és igen jó az 1khz alatti teljesítménye. Középnek meg annyira nem jó szerintem a seas excel, ha már 6dB/oktávos váltásokat favorizálom itt, és most is így hallgatok zenét (w22-t kikötve), csak a 210 Hz-nél van 24dB/oktávos váltás a hangszórók paraméterei miatt. Tehát a Seas W26 Excel Graphene továbbra is nagyon várós.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.08.22. 23:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
ScanSpeak legjobb hangszórói vannak benne. Mondjuk én valamennyire másképp építettem volna meg

:D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.08.22. 23:55 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Egy maradandó élmény hangzáshoz több dolog kell egyidejűleg: jó felvétel, jó komplett cucc, megfelelő elhelyezés (akusztika) és a hallgató befogadó képessége.
Kihallani, hogy a hangélmény egy bármilyen komponens miatt lenne jó, elég merész vállalkozás, de az előítéletek sok mindenre képesek.

Ez az első :) ? normális hozzászólás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.09.13. 08:44 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
tunerman írta:
XXI. HiFi Show Budapest, Crowne Plaza Hotel, 2022. október 22-23.

Tervezgetem, hogy - ha összejönnek a dolgok - mint DIY kiállító részt vegyek rajta ;)
- StellaVox/StellaMaster R2R playback (master tape copy)
- Philips CD100 trial run lejátszó
- V-MOSPOWER FET SE végerősítő
- Lowther Acousta 115/P7M
TJ.


Audio Hobby 101-es szoba


Csatolmányok:
Stellamaster_R2R_playback_resize_27.jpg
Stellamaster_R2R_playback_resize_27.jpg [ 1.12 MiB | Megtekintve 13361 alkalommal. ]
Philips_CD100_trial_run_player_resize_72.jpg
Philips_CD100_trial_run_player_resize_72.jpg [ 1.03 MiB | Megtekintve 13361 alkalommal. ]
V-MOSPOWER_FET_SE_prototype_amplifier_resize_45.jpg
V-MOSPOWER_FET_SE_prototype_amplifier_resize_45.jpg [ 1.15 MiB | Megtekintve 13361 alkalommal. ]
Lowther_Acousta_115_P6M.jpg
Lowther_Acousta_115_P6M.jpg [ 66.1 KiB | Megtekintve 13361 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.09.13. 19:06 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
Nem terveztem hogy megyek de ez miatt szerintem mégis.
"Lowther Acousta 115/P7M"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.09.13. 19:41 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Én ugyan nem fogok kiállítani ezen a són, de szívesen látok érdeklődőket a kiállítás időtartama alatt a bemutatótermemben.
Addigra már be is járódik az új doboz, ami Purifi és Bliesma hangszórókkal készül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.09.13. 21:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.10.19. 08:23
Hozzászólások: 300
Szabó Zoltán írta:
Én ugyan nem fogok kiállítani ezen a són, de szívesen látok érdeklődőket a kiállítás időtartama alatt a bemutatótermemben.
Addigra már be is járódik az új doboz, ami Purifi és Bliesma hangszórókkal készül.

AZTAMINDENIT!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.09.14. 16:33 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 13:18
Hozzászólások: 27
A Purifi-re és Bliesma-ra nagyon kíváncsi lennék.
Hol van a bemutatóterem?
Üdv
László


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.09.14. 16:39 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
A topik témája a HiFi és High End Show, az OFF hozzászólásokat kérem a megfelelő helyre áthelyezni.
Köszönöm.
TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.09.14. 16:45 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
tunerman írta:
A topik témája a HiFi és High End Show, az OFF hozzászólásokat kérem a megfelelő helyre áthelyezni.
Köszönöm.
TJ.


Pihenj!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.09.15. 07:41 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
meszi írta:
A Purifi-re és Bliesma-ra nagyon kíváncsi lennék.
Hol van a bemutatóterem?
Üdv
László
Ezt a hangszóró párosítást - kereskedelmi termékhez - Szabó Zoli ( Dunaudio ) használja, ha jól tudom, csak megrendelésre. Gyanítom, ha kiállítana a mostani HiFi és High End Show-n, akkor már tudnánk róla, de majd pontosít.

( A Purifi és Bliesma hangszóróból épült hangsugárzó alapvető tulajdonságai ( elvileg, megfelelő tervezéssel, kivitelezéssel ): transzparencia, transzparencia és transzparencia. Rendkívüli eszköztelenség, színezetlenség, felbontás, mikrodinamika, tisztaság, a torzítások hiánya egészen szokatlan hangnyomásokon is. A bemeneti jelet alakítja hanggá, nem csinál se többet, se kevesebbet. Ha az előtte álló berendezés is ténylegesen magas színvonalú, akkor maguk a hangfelvételek jelennek meg teljes mivoltukban....
Én úgy gondolom, nagyon kevesen jutnak el addig, hogy ez a "hangzást" megismerjék. Azért megismerés, mert a különféle színezésekhez, torzításképekhez szokott-, és ezeket cserélgető/kutató hallás rövidtávon ( egy-két meghallgatás ) nem képes észrevenni/észlelni a rendkívüli felbontását/mélységét/információ gazdagságát egy ilyen eszköztelen hangképnek. Elsőre szürkének, átlagosnak hat a nyomulósabb,"hűde jól szól" rendszerekhez képest. Pontosan az ellentéte, pl. a fenti rendszernek... )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.09.15. 08:11 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Elnézést, figyelmetlen voltam, átugrottam néhány hsz-t :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.09.15. 09:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Akkor kijelenthető, hogy a világ legjobb hangszóróiról beszélünk, ami megváltja a világot? :shock:
Picit túlzásnak érzem az alábbi kijelentéseket. Gondolom ez valami idézet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.09.15. 09:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Az a helyzet, hogy az igazán jó rendszerek hangja tényleg semmi extra...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.09.15. 10:14 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
hifipisti írta:
Akkor kijelenthető, hogy a világ legjobb hangszóróiról beszélünk, ami megváltja a világot? :shock:
Picit túlzásnak érzem az alábbi kijelentéseket. Gondolom ez valami idézet?

Valóban, jelenleg a világ legjobb hangszórói közé tartoznak... mármint műszaki értelemben is
És valóban, van egy kis túlzás, dráma a leírásban, nevezzük ezt túlfűtött lelkesedésnek ( szerencsére viszonylag ritkán teszek ilyesmit :lol: ) . Nyilván nem létezik tökéletes hangsugárzó, de, ha minél jobban meg szeretnénk közelíteni, akkor ezek a hangszórók jelenleg a legjobb választások közöttiek, a legalacsonyabb torzítást produkálják ( a Bliesmát megugorja HD szempontjából több magas is, de ha nagy hangnyomás is a cél, akkor lecsökken a kihívók száma )

( az én szóhasználatomban a tökéletes hangsugárzó nyilván az abszolút transzparens, torzításmentes, végtelen hangnyomásra képes, és a teljes hangfrekvenciás sávban tudja ezeket )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.09.15. 15:20 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
A HiFi Show 101-es szobájában a terveim szerint a következő mesterszalag másolatok lesznek meghallgathatóak:

- Beethoven/Symphony no.9 (Solti/Chicago Symphony Orchestra, 1972)
- Miles Davis/Kind of blue (1959)
- Dave Brubeck/Time out (1959)
- Oscar Peterson trio/We get requests (1965)
- Stan Getz/Charlie Byrd/Jazz samba (1962)

További érdekessége a bemutatónak az lesz, hogy ugyanezeket a jazz felvételeket CD lemezről is meg lehet hallgatni, így a digitális világ összevethető az analóg elődökkel. ;)
TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.09.15. 16:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Sany!

Köszönöm a korrekt fogalmazást :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.09.15. 22:20 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
Audio Hobby ismertető (vázlat):

Audio Hobby

Üdv az "underground" Hifi világában, ahol a megszokottól igencsak eltérő gondolatok és készülékek találhatóak. Itt nincs közvetlen internetes kapcsolat, nincs érintőképernyős kezelő felület, és a bluetooth sem igazán akar működni  :D
Mi található akkor a mainstream által diktált zenehallgatási irányzatok és a hozzávaló gépezetek helyett?
Nem lehetett egyszerű a kiválasztás, mert a hiradástechnika elmúlt évtizedei nem arról szóltak, hogy a minél természetesebb hangközlés legyen az első! szempont egy HiFi készülék piacra kerülésének az idején. Ezért most a zenei források válogatott, kortalan mérföldkövei kerültek a lehallgatási láncba, amiben a saját fejlesztésű végerősítő próbál lépést tartani velük, és bemutatni a legújabb elvek létjogosultságát.
Az erősítő megtervezésénél - szemben az elektronikai alapvetéseken alapuló, évtizedek óta ugyanazt a kapcsolastechnikát oktató műszaki szemlélettel - szó szerint másról szól a történet. Kiindulási alapként a "minél egyszerűbb, annál jobb" meghatározást, valamint a minimál technikát alkalmaztam az erősítő hosszú fejlesztése során. Tekinthetjük ezt a faék egyszerűségű félvezető kapcsolást az elektroncsöves Single End erősítők valamilyen fajta reinkarnációjának is...
Ehhez társuló néhány technikai jellegű információ:

- Antiparallel Single End kapcsolás
- Egyetlen feszültségerősítő eszköz (Siliconix VMP1)
- Solid State trióda kapcsolás
- áramgenerátoros munkaellenállás teljesítmény kimenettel
- a helyi visszacsatolás híd kialakításban dolgozik

A megépítés és technológia is próbált lépést tartani az eddig sehol nem alkalmazott elvekkel, válogatott minőségi alkatrészek segitik a természetesebb hangzás lehetőség szerinti maximális elérését.
TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.10.03. 09:02 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
Stellamaster first playback :D

https://www.google.com/url?sa=t&source= ... u2emkQA3ZH


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.10.09. 18:33 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
AUDIO HOBBY
Demonstrációs készülék ismertető szórólap (vázlat)

A zenehallgatáshoz felhasznált kortalan mérföldköveknek nevezhető ('60-as, '70-es és a '80-as évek) eszközök:
1. Az angol gyártmányú Lowther Acousta 115 hangdobozok (1964), az alnico mágneses, különleges papírmembránnal kivitelezett szélessávú P6M hangszórókkal szerelve (15R, 40 Hz -18.000 kHz, 96dB). Még napjainkban is több cég gyártja a Lowther szélessávú hangszóró eredeti megoldásának különféle változatait.

2. Az SP8 a svájci Stellavox cég professzionális, helyszíni felvételek készítéséhez gyártott (1977) kis méretű, hordozható szalagos magnetofonja. Monó és félsávos sztereó fejekkel, 9,5/19/38cm/s sebességen lehet használni. Az egyszerűen cserélhető fejegységek tartalmazzák az előre beszabályzott felvételi/lejátszási szinteket és korrekciókat, valamint a felvételhez használt szalagok előmágnesezési munkapontjához tartozó beállítást.
A készülék jelenlegi fejegysége mesterszalagok, vagy azok másolatainak a lejátszásához készült (Stellamaster playback head unit).

3. A holland Philips cég CD100 trial run (próbaüzemes) lejátszója (1982), amely a nagyüzemi gyártás beínditása előtti műkődési tapasztalatok megszerzéséhez készült. Ezek a gyártás előtti gépek egyedi kivitelűek, valamint különleges fehér kerámia tokozású DAC chippeket tartalmaznak. A bemutatóhoz felhasznált gép teljes recap, és "NO GLOBAL NFB"-s I/V konverter tuninggal rendelkezik.

4. A saját fejlesztésű erősítő (2021) egyetlen Siliconix (USA) VMP1 V-MOSPOWER FET-re épül, amely "Solid State Triode" üzemmódban dolgozik. Az alapötlet lényegi működése az elektroncsöves Single End erősítők egyfajta reinkarnációjának is tekinthető. A prototípus extra minőségű alkatrészekből épül fel, ponttól pontig való huzalozással, a minimál technikának megfelelő kivitelben.
- Teljesítménye 12W/8R/20Hz-200kHz/+0/-2dB
- Frekvenciaátvitele 1W/8R/10Hz- 300kHz +0/-1dB
- Torzitása 1kHz/1W/8R/0,3%
TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.10.13. 11:51 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
Program előzetes (tervezet)

- minden páros órában a Stellavox SP8 -al a mesterszalag másolatok mennek, ezek kb. 42-43 percesek, a szalag visszatekerése 5 perc  :D
A maradék időben természetesen lehet kérdezni a technikai részletekről

- minden páratlan órában a Philips CD100 trial run lejátszó szolgáltatja a zenét, itt az óra végén lesz lehetőség a látogatók esetlegesen behozott CD lemezeibe belehallgatni.
TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HIFI Show
HozzászólásElküldve: 2022.10.19. 13:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Ez a Stellavox SP8 sztereó készülék? :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 216 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség