audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 07:26

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 67 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2019.09.17. 15:45 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
Aki igazi norvég depresszióra vágyik, annak őt tudom ajánlani.

https://www.youtube.com/watch?v=ZCbrFXzusWA

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.09.17. 18:11 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.11.17. 22:24
Hozzászólások: 28
Zoli, ez a Kari nem depi, inkább elkalandozós, ha nem hiszed, hallgasd meg a szürkelibát (grågåsa), vagy az északi vagy-e-t (E du nord). ..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.09.23. 09:34 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
E hét végén szombaton megejtjük a találkozót.
A jelentkezőknek elküldtem pü-ben a szükséges infókat, ha valamit elfelejtettem volna, pü-ben jelezzétek.
Ezen a hangsugárzón (hangfal, hangdoboz, hangláda, stb.) fogunk alapvetően hallgatódzni.


Csatolmányok:
Surprise.jpg
Surprise.jpg [ 211.86 KiB | Megtekintve 16063 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.09.23. 18:41 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Szabó Zoltán írta:
...Ezen a hangsugárzón (hangfal, hangdoboz, hangláda, stb.) fogunk alapvetően hallgatódzni.
Milyennek érzed ezt a szokatlan konstukciót ( és a Bliesma dómot is persze ), hozza amit vártál vagy szerettél volna??


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.09.23. 19:11 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Azt hozta, amit vártam. Evvel a mélyközéppel már többször építettem hangsugárzókat, jól ismerem őket.
Nagyon jó és szimmetrikus az iránykarakterisztika, az alacsony váltás miatt a mélyközepeké is, a Bliesma meg a nagy átmérője ellenére 15kHz-en is 30 fokban szór, ez pl. akkor (is) jó, amikor többen hallgatják egyidejűleg. A több mélyközép hangszóró meg vígan elvan nagyobb hangnyomásnál is, 1 kHz-en melyik nem tölcséres középsugárzó tud 115dB-t? 90dB hangnyomásnál már alacsonyabb a torzítás a teljes freki tartományban, mint egy elektrosztatikus hangszóróé.
Nagyon fontos része a váltónak a késleltető rész, kb. 60us a váltási tartományban és valamivel alatta/felette. Sajnos kellenek bele a Jantzen Superior Z kondik :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.09.24. 20:13 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Készítettem az alkalomra egy kis összeállítást, amely nem feltétlenül akar minden ízében audiofil lenni, de majd mindegyik trekkben találhatunk érdekes hangokat, tereket, és könnyedebb műfajok is helyet kaptak benne:
https://wetransfer.com/downloads/807e55 ... 636/4958c5
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.09.26. 14:58 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Szabó Zoltán írta:
Ezen a hangsugárzón (hangfal, hangdoboz, hangláda, stb.) fogunk alapvetően hallgatódzni.
Surprise.jpg
Szabó Zoltán írta:
Azt hozta, amit vártam. Evvel a mélyközéppel már többször építettem hangsugárzókat, jól ismerem őket.
Nagyon jó és szimmetrikus az iránykarakterisztika, az alacsony váltás miatt a mélyközepeké is, a Bliesma meg a nagy átmérője ellenére 15kHz-en is 30 fokban szór, ez pl. akkor (is) jó, amikor többen hallgatják egyidejűleg. A több mélyközép hangszóró meg vígan elvan nagyobb hangnyomásnál is, 1 kHz-en melyik nem tölcséres középsugárzó tud 115dB-t? 90dB hangnyomásnál már alacsonyabb a torzítás a teljes freki tartományban, mint egy elektrosztatikus hangszóróé.
Nagyon fontos része a váltónak a késleltető rész, kb. 60us a váltási tartományban és valamivel alatta/felette. Sajnos kellenek bele a Jantzen Superior Z kondik :(
Jé, ez így egy koax hangszóró imitáció? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.09.28. 21:23 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
Kedves Zoli és Kedves Résztvevők!

Remélem mindenki szerencsésen hazaérkezett!

Szeretném megköszönni a meghívást a találkozóra. Nagyon jól éreztem magam, minden nagyon ízlett :D , és tanulságos volt meghallgatni többféle rendszert. Sajnos korábban el kellet jönnöm, de így is sok infóval gazdagodtam, remélem ezt a többiek is elmondhatják. A helyszín is első osztályú volt, a meghallgató szoba pedig az eddigi legprofibb, ahol volt szerencsém megfordulni.

Úgy érzem, van létjogosultsága az ilyen kiscsoportos találkozóknak is. Sokkal jobban lehet koncentrálni a készülékekre, a zenehallgatás is nyugalmasabb körülmények között folyik, nincs az a nagy kavalkád, nyüzsgés. Sajnos most is bebizonyosodott, hogy az egy nap még így is kevés lehet minden permutációt kipróbálni. Ezért remélem lesz még folytatás. ;)

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.09.29. 11:58 
Offline

Csatlakozott: 2014.12.16. 22:46
Hozzászólások: 442
Kedves vendéglátónk, Zoli és résztvevők!

Én is köszönöm a meghívást, szuper volt a tegnapi nap, jól éreztem magam és tanulságos volt a meghallgatás is!
Kiváló a bemutatóterem, Zoli körültekintően elkészítette, talán nekem túlságosan is semleges, semmi visszaverődés nem hallatszott, (Persze szinte süketszoba) mondjuk én egy kicsit több mély hanghoz szoktam idehaza a szobámban,( ez a szoba-akusztikám tulajdonsága alapvetően.)
A meghallgatott Dac-ok, erősítők, hangfalak, mind magas színvonalú precízen elkészített berendezések, gratula az építőknek!! .....remélem képek is kerülnek majd fel.....
A személyes beszélgetések és tapasztalatcsere nagyon fontos, mással nem pótolható.
Köszönjük Zoli!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.09.29. 14:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Köszönet Zolinak a remek helyszínért és a szervezésért!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.09.29. 15:50 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Nagyon jó hangulatú volt a találkozó, többször kéne ilyet rendezni.

Szabó Zoli meghallgató helyiségével kevés hasonló -házi körülmények közt kivitelezett- vetélkedhet.
A hangfal kitűnő lett, szinte minden (félvezetős, csöves PP, PWM) erősítővel parádés színpad- és hangképet tárt elénk.

Kár, hogy az alacsony impedancia menete miatt csöves SE erősítőhöz -konzervatív SE fan vagyok ;) - nem nagyon illik, mert hasonló megszólalást én eddig nagyon kevés -és igen drága- hangfaltól halottam.

A késő délutáni zárás után Dyscussal még nálam folytattuk a szeánszot (összehallgattuk mindkettőnk -kicsit különböző- Soekris DAC-ját) .... úgy hajnali kettőig. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.09.29. 16:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Én is köszönöm a lehetőséget. Többször kellene ilyet tendezni. A körülmények, az ebéd jó volt, köszönet Zoli családjának is, hogy elviselt bennünket. A hangfal tényleg nagyon jó volt, s sikerült szakmai dolgokról is beszélni, s vita sem volt. Mivel éppen most alakítom át a hangfalam, így mind a fülemnek, mind a tudásomnak jót tett ez a tali. Aki készített fényképeket, az igazán tehetne fel belőlük. Nekem nagyon tetszettek a csöves erősítők is. :D Köszönet Euro21-nek a ráhallgatás lehetőségére, a páleszért, és a pazar reggeliért. A pálinkáról annyit, hogy én, aki egy nagy múltú cégnél voltam a pálinka üzem vezetője éveken keresztül, meglepődtem Euro21 készülékén, s csodálom, sőt tisztelem, hogy ilyen tiszta, csípősség mentes párlatot tud előállítani azon a cuccon. Ha egyszer megszűnik az állása, s váltani kell, akkor nyugodtan menjen pálinkát főzni! :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.09.29. 16:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
Köszönet Zolinak, hogy fejleszthettem a zenei hallásomat egy kivételes lehallgató helységben. Jó zenék, jó társaság jó kaja. Mi kell még? Kellemes nap volt. Kár hogy a Pwm-re már ép-hogy maradt időm. Szívesen hallgattam volna még.
Rejtés:
Talán csak pici rendszer kellene bele: ha már néhány fórumtárs tett fel zenét, előre ki kellene választani min fogunk tesztelni, szerintem két órát nyertünk volna vele)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Képek
HozzászólásElküldve: 2019.09.29. 16:39 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Képek a teszt rendszerről


Csatolmányok:
hardver_2.jpg
hardver_2.jpg [ 101.93 KiB | Megtekintve 15644 alkalommal. ]
hardver.jpg
hardver.jpg [ 109.05 KiB | Megtekintve 15644 alkalommal. ]
erositok_1.jpg
erositok_1.jpg [ 87.99 KiB | Megtekintve 15644 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.09.29. 17:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.19. 08:18
Hozzászólások: 88
Köszönöm Zoli a kellemes napot!

Gartulálok a "zene szobá" -hoz, és nem utolsósorban a hangfalhoz.

Kellemes társaságban , kitűnő berendezéseken hallgattunk jó zenéket.
Sajnálom, hogy az idő rövidsége miatt a végén már nem maradt idő a Cyklon
fórumtársunk és a PWM erősítő további zenéken való meghallgatására.
Csatlakozom Banzai fórumtárs megjegyzéséhez, miszerint előre egyeztetett
tesztanyaggal talán időt lehetett volna nyerni a hallgatózásra.

Még egyszer köszönök Mindenkinek mindent.

... Veletek ugyanitt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.09.29. 19:04 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Kiváló hangzás, remek hangulat és nagyon jó társaság, ezen alapadatok alapján az idő soha nem lesz elég... ;) Köszönjük!

UI: Szerintem kellene egy max. 8-10 számból álló kis csokrot létrehozni, esetleg évenkénti frissítéssel, melyet minden találkozón és otthonainkban is tekinthetnénk kiindulási pontnak, tesztelési alapnak. Arra is megfelelő lenne, hogy leírásainkat azokhoz a zenékhez igazítsuk, így más is összevetheti saját rendszerén milyen "eredmény" születik.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2019.10.19. 00:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
deeraudio írta:
Szerintem kellene egy max. 8-10 számból álló kis csokrot létrehozni, esetleg évenkénti frissítéssel, melyet minden találkozón és otthonainkban is tekinthetnénk kiindulási pontnak...

Erről egy aranyos történet jut eszembe miskolci egyetemista koromból, amikor kb. minden második hétvégére (diákedvezménnyel fillérekért az ország másik felébe, 90-es évek eleje...) hazautazván közel annyit hifiztem budapesti kereskedőknél, mint otthon, és kezdőként szorgalmasan vásárolgattam a HFM-szeánszokon bevetett hétköznapi lemezeket. Az egyik legismertebb hifikereskedő tökéletes érzékkel kiszimatolta, hogy a próbaként elővett (aztán a hangminőségében csalódva, viszonylag gyorsan elrakott) Trini Lopez nem az én világom, majd az alábbi kérdéssel lepett meg:

– "Te otthon ilyeneket hallgatsz?"
Próbáltam szabadkozni, hogy közös nevező, Darvas, stb... mire ő, félre nem érthető műcsodálkozással:

– "Darvas ilyeneket hallgat?"
... két pillanattal később mindketten vigyorogtunk :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 67 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség