audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 07:06

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 130 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2016.02.18. 09:42 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Semmi,hülyeséget írtam :oops:

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2016.05.11. 19:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.08.22. 15:53
Hozzászólások: 13
Tisztelt Tagok, Közönség, Uraim, netán Hölgyeim!

Pár gondolatot és tapasztalatot osztanék meg a tisztelt olvasótáborral és a végén tanácsot is kérnék Tőletek.
Tehát, van egy AT-110-e hangszedőm, ami immár a kb. 20 éves és a 3-ik cseretűjét koptatja. Tapasztalat: mindkét cseretű behelyezésekor majdnem kiszaladtam a szobából, olyannyira "sza...."-ul szólt. Kb. a 20. lemez felhelyezése után kezdte el a zenét "szolgáltatni". Viszont ezt eljátszotta akkor is, amikor új környezetbe került pl. egy új lakásba. Ennek nem tudom mi az oka, de lehet, hogy tényleg lelkük van a hangszedőknek.
Aztán befektettem egy Ortofon MC-10 Super-be. A mai napig keresem azt a szépséget, amit ez a hangszedő a középtartományban nyújtani tudott. Valami mesés volt, de sajnos anyagi okok miatt meg kellett válnom tőle (bár ne tettem volna). Már "ő" is olyan volt, hogy szinte nem kellett "bejáratni". Azonnal tudta hozni az erényeit. De.....
De.... Kellett a Sumiko Blackbird (magaskimenetű). Tudom iszonyatos ugrás egy MC-10 S után, de ez volt az a hangszedő, ami már az első barázdára érkezéskor éreztette, hogy mire képes. El vagyok varázsolva tőle a mai napig ha, beszerelem a lemezjátszóba. Nem egy 1,5 millás tű, de amit letesz az asztalra (hangszóróra) az egyszerűen elragadó ezért az árért, akármit hallgatok a Yello-tól Beethoven-ig.
Viszont néha pár ismerősnek teszek egy kis szivességet és digitalizálom a régi LP-iket, ha van rá időm (szivességből, de azt hiszem ez nekem nagyobb öröm, mint nekik, ha meghallgatják a CD-t, bár forditva lenne!!!!). Erre a feladatra kevésnek találtam az AT-110-e tűt és hosszas bogarászás után vettem egy Denon DL-103-r -t. Sokan dicsérték, hogy milyen óriásölő, meg muzikális stb. És a 30-ik lemez után sem akar beállni a sorba. Valahogy úgy kell fogalmaznom, hogy az AT-110-e részeinek összege több, mint az egyes részek külön-külön összeadva. Hallottam már ilyet, de a mai napig nem értettem miről van szó. Szóval a Denon-nál hallom, érzem, hogy a hangszerhűség, az énekhang jobb, mint az AT-nál, de valahogy nem áll össze egy koherens egésszé, ami valahol a muzsikát kellene, hogy adja.
És itt kérném a tisztelt egybegyűltek segitségét. Mi a varázslatot kell csinálnom ezzel a hangszedővel, hogy igazán jól szóljon? Várjak a 100. üzemóráig, (mert ilyet is hallottam) hogy majd azt követően hozza a formáját. Vagy beállitási hiba okozhatja a problémát? Mechanikusra nem tippelnék, a VTA-t, a szögeket, 0 parallaxis hibájú tükörrel és nagyitóval beállitottam, természetesen az ajánlott tűerőt is mérleggel. Az elektronikai beállitásoknál 1,2 kOhm-os terhelést használok jelenleg (egyelőre ez a legjobb) 50-60dB-es erősitéssel, de próbálkoztam 47 kOhm-os 200 pF-os beállitással is és ez sem jött be. Mondjuk ez MM-hez való, de kipróbáltam, mert a frekvenciaátvitelét 47 kOhm-on mérték gyárilag.
Apropos, a digitalizáláshoz egy Technics-1200 klón SYNQ directdrive (mily szörnyűség) gépet használok. A teljes kép lehetőség szerinti tisztázása végett. Ennek a karja olyan amilyen + alapzaj, de nem egy "rút kiskacsa". Itt hozzátenném, hogy a DL-103-r iszonyatosan merev, szerintem a mai mezőnyben a legnehezebben mozduló tű és ebből következően lehet, hogy egy nehéz kar kellene hozzá? Akkor viszont... "megszivtam"???? És kell csinálnom hozzá egy nehéz kart?

Végül, végül segitsééééééééég Urak, segiiiiitséééég!!!!!! Mindegy honnan, melyik topikról.

Előre is nagy köszönet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2016.05.11. 21:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Ha jól látom mindenről írtál, csak a legfontosabbról nem: Milyen lemezjátszó, és milyen hangkar. A DL103 a nehezebb karokban érzi magát jól.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2016.05.11. 21:31 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
"Technics 1200 klón - olyan amilyen kar"

Meg kell barátkozni a gondolattal, hogy igényesebb hangszedő megkívánja az igényesebb futómű - kar párost. És még amiről nem esett szó : korrektor és a prepre + ez utóbbi bemenő impedanciája.

MM-ről átálni MC-re nem elég megnövelni a RIAA erősítését, akár egy hangerő feltekeréssel. Ahogy Discus írta a 103-hoz keményebb kar dukál. A merev felfüggesztés olyan kar rezonanciákat hoz létre ami ráül a hangképre. + a 103 elég alacsony lezárást kíván. Érdemes hozzá megpróbálkoznia Hiraga prepre erősítővel, azt a 103-hoz találták ki. Az eredeti félvezetők ugyan már beszerezhetetlenek, elfogadható eredményt lehet elérni helyettesítőkkel. Olcsó, pár alkatrészből összeforrasztható, akkus táppal, vagy sok fokozatú RC tápszűréssel javaslom használni. Nem kocka stabikkal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2016.05.11. 21:51 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Krizsi írta:
akkus táppal, vagy sok fokozatú RC tápszűréssel javaslom használni.

Sok évig használtam akkukkal a Hiraga által ajánlott kondis patkolásokkal együtt -kicsit fanyalogva a hangkép miatt- , aztán mikor egy feltöltés során megsültek, csináltam egy -gyorsan, gyorsan, csak szóljon- CLCRCRC tápot (a fogyasztás szinte fix, bár nem szimmetrikus a + és a - oldalon).

No, itt rendesen elhúzták a függönyt a zene elől. :shock:
Sose tértem vissza az akkus tápláláshoz, míg 103-at használtam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2016.05.11. 22:02 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Azt a sok bigyót megpróbáltad az akku után is?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2016.05.11. 22:05 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
DiyLaci írta:
1,2 kOhm-os terhelést használok jelenleg (egyelőre ez a legjobb)

A sima 103 valamivel 100R felett és 1k alatt érzi jól magát. Sokan esküsznek a 100-150R tartományra.
Azért nem tudom megmondani a pontos értéket, mert amikor használtam (most is van belőle) hol a Hiraga prepre, hol trafó (40R leágazással) volt rákötve.

A 103 egy jó all round lejátszó, de -főleg a kúpos tűnek köszönhetően- nem egy kiemelkedő darab.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2016.05.11. 22:07 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
DiyLaci írta:
...
...Itt hozzátenném, hogy a DL-103-r iszonyatosan merev, szerintem a mai mezőnyben a legnehezebben mozduló tű és ebből következően lehet, hogy egy nehéz kar kellene hozzá? Akkor viszont... "megszivtam"???? És kell csinálnom hozzá egy nehéz kart?

Végül, végül segitsééééééééég Urak, segiiiiitséééég!!!!!! Mindegy honnan, melyik topikról.

Előre is nagy köszönet.

Az előző oldalon értekezünk róla, olvasd végig! ;)
Előfordulhat, hogy a karon kell súlyozni valamennyit és jó (jobb) lesz! Sokat számít!
Számítás, mérés (de lehet a súly jó is...), és aztán gyurmapróba, majd véglegesítés - ékszermérleg nem árt... (...még nekem sincs... :shock: ) .
A jobb lezárásról meg már fölöttem írtak...
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2016.05.11. 22:10 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Krizsi írta:
Azt a sok bigyót megpróbáltad az akku után is?

Sültben én a dámot szeretem, de az akkut nem. :lol:
A fix táp, a sok Hiraga féle patkolások -volt ott minden, mint a búcsúban 100n, xuF, fél mF..- nélkül töredékébe került, sokkal jobban szólt és nem kellett két naponta tölteni. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2016.05.19. 19:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.08.22. 15:53
Hozzászólások: 13
Köszönöm a hozzászólásokat!
Csináltam egy olyan módositást a hangkaron, hogy a shell-hez adott 2 grammos súlyocskát felcsavaroztam a hangszedő fölé, mintegy megnövelve ezzel a hangkar tömegét. A másik 4 grammossal pedig megnehezitettem az ellensúlyt némi BlueTac segitségével és most igy hallgatom (rosszabb lett, mint volt). De azt gondolom a végleges itéletalkotással várok még. Legalább a 100-ik lemezig bejáratós a tű állitólag.

Kipróbáltam mérőlemezzel. A 315 Hz-es jelekkel semmi baj nem volt. Viszont az 1 kHz-es jeleknél csak 224 mm/s sebességig tudta lekövetni a barázdát a tű. Az afölötti sebességeknél (282 és 352 mm/s) már ugrándozott a szegénykém. Ezek az értékek elfogadhatóak?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2016.05.19. 21:38 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
DiyLaci írta:
Viszont az 1 kHz-es jeleknél csak 224 mm/s sebességig tudta lekövetni a barázdát a tű.

Gondolom a Hungaroton mérőlemezt használod, azon vannak ilyen idióta jelölések. ;)
Ez a 60um barázdakitérésnek felel meg, ami tényleg nem egy combos érték.
Mekkora "tűerővel" járatod?
Szinte minden MC a maximális (ez a 103-nál 2.5gr) érték közelében érzi jól magát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2016.05.19. 22:34 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
A súlyok az effektív tömeget ugyan megemelik, de a merev hangszedő miatt mozgatott nagyobb tömeg nagyobb kar rezonanciákat eredményez.
Retip Supex 900 hangszedőm csücsül egy Micro Seiki MA707 kar végében. Elfogadható csapágyazás, bronzzal bélelt karbon cső a hangkar. A nehéz Supexel is kisúlyozható. Tartozik hozzá egy súly ami a karcsövön mozgatható, poziciótól függően növelhető az effektív tömeg. Ilyen:

Csatolmány:
Magyarázat: Mikro Seiki MA707
mikroMA707.jpg
mikroMA707.jpg [ 49.56 KiB | Megtekintve 37867 alkalommal. ]


Bárhova teszem a súlyt csak ront a hangon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2016.05.20. 12:42 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.08.22. 15:53
Hozzászólások: 13
Euro21!
Igen, valóban a Hungaroton lemezt használom. Mérleggel beállitott 2,5 gr-os tűerőt (ahogy irod) állitottam be. Merőlegesség tükörrel kipipálva. Esetleg a VTA-val futhatok egy-két kört, mert azt nem néztem meg, de ez szerintem elég nehéz. Itt nem mehettem be az erdőbe.

Krizsi!
Ilyen karról csak álmodozni merek. Gyönyör az a kar. De hát nekem ez a gyakorlatilag DJ lemezjátszóban lévő karom van. Lásd képek!

Más... Melyik mérőlemezen van üres „rész”, (nem irom ,hogy barázda, mert nem az) amivel az antiskating mértékét be lehet állitani?


Csatolmányok:
xtrm1_4.jpg
xtrm1_4.jpg [ 121.46 KiB | Megtekintve 37819 alkalommal. ]
synq-xtrm1-vu2-w820.jpg
synq-xtrm1-vu2-w820.jpg [ 54.44 KiB | Megtekintve 37819 alkalommal. ]
A11XTREM-1.jpg
A11XTREM-1.jpg [ 112.74 KiB | Megtekintve 37819 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2016.05.24. 23:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Megkaptam dys-cus kollégától az újra tekert MC trafikat. Nagyon jó lett a cucc. A két trafó frekimenete tökéletesen egyforma és teljesen rendben van. Csináltam egy mérést az AGI511A-t és a HFM-es inverz RIAA-t használva. A Csatolt képen látszik az eredmény. A piros az Ági frekimenete, míg a zöld az AGI+Trafó. Látszik, hogy szinte semmi sem történik kivéve, hogy a jelszint kb 18.5dB-t emelkedett. Kb ez jellemző a hangjára is. Legalábbis egy síposkönyvből megépített három tranyós MC pre-hez képest természetesen rendkívül részletezően és színezetlenül szólt. MÍg az MC pre fedettebben mosottabban muzsikált, bár imponált a teltebb mély tartománya de lehet, hogy ez csak színezés és a trafónak van igaza. Hogy milyen is ez a trafó az akkor derülne ki számomra ha mondjuk össze ereszthetném mondjuk egy Ortofon T30-al.


Csatolmányok:
AGI511A+DysCus új trafó 96k.PNG
AGI511A+DysCus új trafó 96k.PNG [ 55.57 KiB | Megtekintve 37758 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2016.05.25. 07:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Nyugodtan összeeresztheted nem csak az Ortofonnal. Sehol nem fogsz vele szégyentvallani. :D
Örülök, hogy tetszik, hallgasd egészséggel.
Ezeket a trafókat nagyon sikerült jól kikisérletezni. Mielőtt valaki elkezdene ilyet tekerinteni, megjegyzem, hogy húsz párnál többet tekeretem már, és abból tízenötöt szét is szedtem, majd újra tekertem. Csak az maga 30 trafó, azaz 30 nap. :lol:
Ehhez képest lopás nálam megszerezni ilyen olcsón. :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2016.05.25. 08:52 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Köszi!

Egy barátom szintén érdeklődik. Majd kölcsönadom neki meghallgatásra. Ha tetszik neki akkor majd egy olyat kellene tekerni ami kb 24-27dB között emel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2016.05.25. 10:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Jóll vann. :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2016.06.18. 13:37 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.08.22. 15:53
Hozzászólások: 13
Azt hiszem összeállt a dolog... Egyrészt túl vagyok a 100-ik lejátszott órán, másrészt állitottam a VTA-n. Ezek után néha azt mondom, hogy a DL-103R tökéletesen megfelel az analóg lemezhallgatás igényeinek.Legyen az Vivaldi, Sirtos együttes vagy Yello. Akik e fölé a szint fölé kivánnak menni, azoknak ki kell nyitni a pénztárcát (családi kasszát). Úgyhogy köszönöm DENON. Tényleg nem vagyok beépitett embere a DENON-nak, remélem elhiszitek, de ez a véleményem.
Lehet Dys-cus trafójával még jobban szólna!!!!

Ria-ria Hungária, hajrá magyarok!!!!!!
Jó szurkolást Mindenkinek estére!

_________________
Üdv.

DiyLaci


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2016.07.23. 10:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Krizsi írta:
Meg kell barátkozni a gondolattal, hogy igényesebb hangszedő megkívánja az igényesebb futómű - kar párost.

A DL103 technikai szemmel inkább átlagos, mint igényes, és mégis elsőosztályú (na jó, legalább másod...) futómű kell, hogy egyértelművé váljon, miért nevezték többen is "óriásölőnek". Egyúttal kiderül, hogy az audiofil körökben általában megköpködött Rega RB250 kar nem is annyira rossz (2-3 modifikáció után).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2016.11.01. 18:19 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.11.01. 15:55
Hozzászólások: 1
Sziasztok,

Adott egy Ortofon Mc 3000 es Mk 2 es hangszedő és egy Ortofon T- 30 as trafszformátor.
Az érdekelne,hogy ennek kb mennyi lehet itthon a piaci értéke külön-külön természetesen.

Köszönöm a válaszokat előre is!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2016.11.26. 19:42 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 21:45
Hozzászólások: 36
dys-cus írta:
Ha pénzem lenne: TSD15
Hál istennek elég soxor hallom a hangját.
De mivel pénzem nincs, így Denon DL103 szól a TD160 MkII.-ben természetesen dyscus trafóval hajtva.
amit te sokszor hallgatsz, az alu tüszáras. egyszer hallgass meg boron tüszáras tsd 15-t. ég és föld.
véleményem szerint a legjobb hangszedö a világon. felsoroltak itt sokmindenfélét, de a drágábbak mind tulságosan "szétszedik" a zenét, valahogy tulságosan hifi, holott pont nem ez volna a lényeg.
Na mindegy, én maradok ennél, aki pedig mást választ, szeresse azt. biztos jo. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2016.11.28. 22:37 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Bigi azért van még jó pár csótány ami elképesztően tud zenélni. Nekem pl. a Supex 900 hangja jött be nagyon.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2016.11.29. 12:28 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 21:45
Hozzászólások: 36
DHT írta:
Bigi azért van még jó pár csótány ami elképesztően tud zenélni. Nekem pl. a Supex 900 hangja jött be nagyon.
el is hiszem, volt nekem is, aztán kölcsön adtam, és soha sem kaptam vissza. Helyette kaptam egy Koetsu-t. Ez után tértem meg a studio hangszedő világba. Amiket zenéket hallgatok, azokhoz nagyon jo.
A Supex emlékeim szerint egy kissé mélybe huzó hangú pu, de csak addig érzed így, amig nem hallgatsz meg mellette egy Kondot. Na az után majd egy honapig nem tettem fel lemezt, mert sirhatnékom támadt a kedvenc Supexemtöl. Ráadásul abban nem F.G tü volt, hanem sokkal jobb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2016.11.29. 22:25 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Nyilván a FG tűtől van jobb na meg a tűszár sem elhanyagolható, az EMT hangszedőkel nincs tapasztalatom :roll: . Amit idáig hallottam jól konfigurált Supex900 Super hangszedőkből az több mint elég volt. :mrgreen:

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2016.11.29. 22:35 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 21:45
Hozzászólások: 36
DHT írta:
Nyilván a FG tűtől van jobb na meg a tűszár sem elhanyagolható, az EMT hangszedőkel nincs tapasztalatom :roll: . Amit idáig hallottam jól konfigurált Supex900 Super hangszedőkből az több mint elég volt. :mrgreen:

Asszem shibata tü volt az enyémben és boron tüszáron fityegett.
A mostani EMT-ben szintén boron a tüszár, de állitolag már van sokkal jobb is. No majd ha elkopik, akkor kiprobálom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2016.11.29. 22:48 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
A riaa is nagyon fontos! Senki nem mondhatja rám hogy félvezető párti lennék mert minden analóg elektronikám caöves, de múltkor volt nálam a human audió új riaaja, na az besz@rás volt! Én már sok jó riaat hallottam de ez mindenen túl tett.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2016.12.01. 23:11 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 21:45
Hozzászólások: 36
DHT írta:
A riaa is nagyon fontos! Senki nem mondhatja rám hogy félvezető párti lennék mert minden analóg elektronikám caöves, de múltkor volt nálam a human audió új riaaja, na az besz@rás volt! Én már sok jó riaat hallottam de ez mindenen túl tett.

nekem a 4 orosz ezüstanodos katonai csövekböl épült kondo m7 van, elég jo a hangja. Péterrel joban vagyok, majd kölcsönkérem pár napra amit irsz. Mondjuk nem hinném, h megverné a csövest, de kiproxálni ki lehet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2021.06.04. 00:02 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2021.06.02. 08:09
Hozzászólások: 1
Sziasztok!
Próbált már valaki építeni MC hangszedőt, magának?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2021.06.06. 15:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Szerintem nem túl sokan :) elképesztő tudás és anyagismeret kell hozzá.Sajnos ez nem a DIY kategória, nagyon összetett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2021.06.07. 09:25 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Meg rendkívül jó kézügyesség sem árt, + pl. nagyon vékony zománchuzal -vala-?-honnan-...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 130 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség