audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 06:47

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2021.03.24. 12:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2019.02.03. 17:03
Hozzászólások: 56
Tisztelt Uraim!
Olajszagú mérnök vagyok...az elektrotechnika órákat meg ellógtam - nemcsak most már- de sajnálom!
Szeretnék egy - szerintem- igen jó(Philips F 2213, de nincs koaxiális antenna bemenete az LW/MW sávbnan) tunerral, az LW sávban, műsorszóró rádió adókat hallgatni.
Nagyon sok e-bay termék van keretantenna felhasználásával, de ezek LW/MW/SW "mindenre jó antennák".
Azt azonban fel tudom idézni a (közép)iskolai éveimből, amit Házkötő György tanár Úr mondott: "Az az antenna, ami mindenre jó, semmire sem jó!"
Elméletileg a készülékben van ferritantenna, de nem sokat ér a tapasztalataim szerint, főleg nem panelházban.
Ezért kérlek Benneteket, hogy valamilyen olajszagú mérnök által is legyártható, egyszerű antennát ajánljatok nekem.
Egyáltalán nem tartom magam arra képesnek, hogy egy 64 eres, 2m hosszú szalagkábelből 300pF-os kondenzátorral kiegészített, LW sávban működő vevőantennát készítsek.
Ilyenhez van fent a neten néhány alkatrész a http://wb9kzy.com/lfconv.htm oldalon.
Minden más ötletet köszönettel fogadok Tőletek.
Maradok Tisztelettel! Istju.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.03.24. 19:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
istju írta:
...Szeretnék egy - szerintem- igen jó(Philips F 2213, de nincs koaxiális antenna bemenete az LW/MW sávbnan) tunerral, az LW sávban, műsorszóró rádió adókat hallgatni.
Nagyon sok e-bay termék van keretantenna felhasználásával, de ezek LW/MW/SW "mindenre jó antennák"...
Szerintem Hosszúhullámon -mivel nagyon nagy a hullámhossza-, reálisan nem lehet rezonáns méretű antennát építeni, mert akkora méretek adódnának...
Szóval vagy minél hosszabb kihúzott drót*, vagy botantenna (+ föld), vagy minél nagyobb felületű keretantenna lenne jó szerintem, a minél nagyobb nyereség érdekében. (*pl. TV-koax árnyékolását használni antennaként?)
Aztán az antenna talppontját "illeszteni" kéne a bemenethez (a venni kívánt hullámhosszon)...
Csatolmány:
keretantenna.png
keretantenna.png [ 117.24 KiB | Megtekintve 7750 alkalommal. ]

Ennek talán valami rádióamatőr oldalon lenne érdemes talán utánanézni? :?
Puskás Antennák tápvonalak
... ?
Kis hurokantenna
Kisérleti hurokantenna
fordítás
index rádióamatőr topik
HE általános antennás topik


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.03.24. 20:30 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2019.02.03. 17:03
Hozzászólások: 56
Tisztelt válaszadó!
Köszönöm Neked, hogy leírtad a lényeget.
Azonban a rádióamatőr oldalakon nem találtam olyan antennát, amelyet s.k. el tudnék készíteni.
Külön köszönet a szakirodalmakért.Ezek sokat segíthetnek.
Maradok Tisztelettel! Istju.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.05.25. 23:48 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Istu, hosszuhullámra csak a kifeszített, 20-30m-es vízszintes huzal a legjobb, de fontos, hogy a kifeszítési pontok szigeteltek legyenek (porcelán csiga), különben a kifeszítések elvezetik a jelet. Ilyen leírást minden régi rádiós könyvben vagy régi tunerek/receiverek leírásában találsz - itt 1975 előttieket értem. A rádión meg 2 csatlakozási pont van AM antennához: az egyiket a fentebbi antennára, a másikat ajánlom a földre, de legjobb a vízvezeték (annak hiányában a hálózat földelése) kötni.

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2022.03.22. 19:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2019.02.03. 17:03
Hozzászólások: 56
Tisztelt mihalcz!
Köszönöm a választ!
Sok új dolgot tudtam meg a segítség által.
Maradok Tisztelettel!
Istju


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség