audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.19. 07:20

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 176 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.08.24. 11:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
MAT03 eredeti, vagy AD gyártmány?

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.08.24. 11:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Fpalotás mesterem! Én a csak hifi jelzőt az SU 300MC erősítőre értettem, nem a Hiragára.
Nekem DL103-asom van, s ahhoz is saját trafót használok egy Thorens-ben. És javarészt progresszív rockot, meg blues-t hallgatok. Tök jó. DHT-nek meg ajándékba adtam ezt a trafót, nekem is pont ilyen van. Készítettem belőle 6 darabot, s párba válogattam őket induktivitásilag.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.08.24. 11:57 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Toto írta:
MAT03 eredeti, vagy AD gyártmány?

Toto, ezt én nem értem. A MAT03-at az AD gyártja. Tehát, ha nem AD, akkor hamisítvány.

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.08.24. 12:06 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 16:45
Hozzászólások: 372
Fpalotás mesterem! Én a csak hifi jelzőt az SU 300MC erősítőre értettem, nem a Hiragára.
Nekem DL103-asom van, s ahhoz is saját trafót használok egy Thorens-ben. És javarészt progresszív rockot, meg blues-t hallgatok. Tök jó. DHT-nek meg ajándékba adtam ezt a trafót, nekem is pont ilyen van. Készítettem belőle 6 darabot, s párba válogattam őket induktivitásilag.


No problem .

Több aspektus ,jobb mérlegelési lehetőség DHT-nek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.08.24. 14:34 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Köszönöm a válaszokat! Sajnos csőpárti vagyok mégha több vele a szívás is. Denont valószínűleg fogok venni mert már erősen szerepelt a terveim között, aztán eldöntöm melyik tetszik jobban. Mivel a riaa építésnek most kezdek neki az erősítésel tudok variálni. A kar azért annyira nem nehéz csak félnehézsúlyú :) és egyenlőre marad is.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.08.24. 17:50 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Ez "féláron" van, érdemes lecsapni :)

http://www.ebay.com/itm/M-A-Cotter-MK-2 ... 3cff96f4b2


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.08.24. 20:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
akki írta:
Ez "féláron" van, érdemes lecsapni :)

http://www.ebay.com/itm/M-A-Cotter-MK-2 ... 3cff96f4b2

Aha, az asszony is lecsapna, ha csak nem tennék mellé egy olyan LOTTO szelvényt szombat este, amin éppen azok a számok vannak X-elve, amit 5 percel korábban kihúztak. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.08.24. 20:36 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
akki írta:
Ez "féláron" van, érdemes lecsapni :)

http://www.ebay.com/itm/M-A-Cotter-MK-2 ... 3cff96f4b2

Ez most komoly?!
Mivel itt van a Dys-cus trafó ez kvázi etalonak kinevezve, elkezdek egy SU39B nanokristályos vasra tekergetni, aztán lesz ami lesz. Elképzelések vannak aztán meglátom a valóságot mennyire fedi.
Elsőként kamrás osztást fogok alkalmazni.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.08.24. 21:43 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
DHT írta:
elkezdek egy SU39B nanokristályos vasra tekergetni

Lebeszélni semmi esetre sem szeretnélek, de azt azért vedd figyelembe, hogy az Enpay nano vasának permeabilitása meg se közelíti sem a régi VAC Ultraperm F, sem az újabb Supermalloy vasak közel 100 000-es értékét! A Finemet eléri a 200 000-es értéket, de azt nem tudod megfizetni. ;)

Nem véletlen, hogy szinte minden gyártó hasonló (75-80% közeli nikkel tartalmú), brutális permeabilitású vasra tekeri az MC trafóit.

Ilyen kis jelszinteknél (pár tíz uV-ról beszélünk) ez az elsődleges, a másik pedig a méret, a minél kisebb méret.

Egy 2 Ohmra illesztett (a legtöbb Ortofon ezt igényli) trafó primer tekercse alig pár menet lehet, minél közelebb a vashoz. Itt már minden számít, valószínűleg -klasszikus értelemben vett- csévét sem használnak.

Például az általam használt (Tim de Paravicini) EAR MC-3 trafó kb. 2cm x 2cm-es nagyságú lehet (sok-sok permalloy árnyékolással is csak kb. 4cm átmérőjű henger).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.08.24. 21:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Szeva DHT!

Tudok kölcsönadni neked 1 Sípos könyvből való (egyébként ott hibás a rajz) BFW16-al épített három tranyós MC pre-t.
Próbáld ki, ha van mivel összehasonlítani tedd meg. Nálam még nem volt más MC pre, vagy trafó, ezért nem tudok róla mást mondani csak, hogy nem rossz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.08.24. 22:07 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Re: Euro21
Ezzel mem vitatkozom, de egy próbát mindenképp megér. :) Mivel adott a vas pusztán a kívácsiság is halyt, ennél kissebb vasam meg nincs, de te is tudod hogy ezeket az elcseszett amorf meg nano vasakat kedvelem hangilag. Ugye a jelenlegi hangszedőm kb 16-20 menetes gyárilag csatornánként.
Miért fontos itt az induktivitás túlzott hajhászása? :roll:

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.08.24. 22:11 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Halus írta:
Szeva DHT!

Tudok kölcsönadni neked 1 Sípos könyvből való (egyébként ott hibás a rajz) BFW16-al épített három tranyós MC pre-t.
Próbáld ki, ha van mivel összehasonlítani tedd meg. Nálam még nem volt más MC pre, vagy trafó, ezért nem tudok róla mást mondani csak, hogy nem rossz.

Oké. Feltétlen érdekel. :)

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.08.25. 07:42 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
euro21 írta:
DHT írta:
elkezdek egy SU39B nanokristályos vasra tekergetni

Lebeszélni semmi esetre sem szeretnélek, de azt azért vedd figyelembe, hogy az Enpay nano vasának permeabilitása meg se közelíti sem a régi VAC Ultraperm F, sem az újabb Supermalloy vasak közel 100 000-es értékét! A Finemet eléri a 200 000-es értéket, de azt nem tudod megfizetni. ;)

Nem véletlen, hogy szinte minden gyártó hasonló (75-80% közeli nikkel tartalmú), brutális permeabilitású vasra tekeri az MC trafóit.

Ilyen kis jelszinteknél (pár tíz uV-ról beszélünk) ez az elsődleges, a másik pedig a méret, a minél kisebb méret.

Egy 2 Ohmra illesztett (a legtöbb Ortofon ezt igényli) trafó primer tekercse alig pár menet lehet, minél közelebb a vashoz. Itt már minden számít, valószínűleg -klasszikus értelemben vett- csévét sem használnak.

Például az általam használt (Tim de Paravicini) EAR MC-3 trafó kb. 2cm x 2cm-es nagyságú lehet (sok-sok permalloy árnyékolással is csak kb. 4cm átmérőjű henger).

Egyet értek. A Zsoltinál lévő vas Vacoperm 100, 95% Ni tartalommal, és 0,09mm lemezvastagsággal. (csavarral összeszorítani éppen hogy csak szabad!!) Permeabilitása 150 000 a vas 800-1200 u-jéhez képest. Az ortofon MC10-en ha jólemléxem tekercsenként 24 menet van az Isten tudja milyen vékony drótból.
A trafómon a primer 148 menet átmérő 0,15-üs drótból. A szekundert a megadott áttételből ki lehet számolni, az egyébként 0,09mm-es 1962-es rézhuzalból tekerődött. Nagyon fontos a tekercsek közti jó csatolás, de persze az alacsonyan tartandó szórások mellett. Gondoljátok el: tized mV ot, de esetenként pl "csend" lejátszása közben uVoltos feszeket kell kezelni. Szóval a kétkamrás tekercselést el is lehet felejteni. :) Kompromisszum az egész. A földelést lehet variálni, nekem az jött ki, hogy autotrafóként üzemel a cucc legcsendesebben. Az Ortofon T5 is ilyen, annak belül csak 3 kivezetése van. A vasa viszonylag vastag lemezekből áll, és nem is trafólemez, hanem egy négyzetes oszlop alakú lemezköteg. Az én trafóm M30-as lemezformátum felhasználásával készült.
A Halus elektronikát próbáld ki, Ő jó dolgokat készít.
A trafó primer induktivitása felüláteresztő szűrőként működig a Hszedő generátor ellenállásával. De nem is ez okozza a nagy problémát, hanem az irdatlan nagy áttétel. A kis menetszámú primérnek is akkora induktivitással kell rendelkeznie, hogy 2-5 Hz-től átvigyen a trafó. Az extrém alacsony átvitel viszont kell a fázis-freki átvitel 20-20k-ig tartó lineáris szakaszához, különben nem lessz felismerhető a hangszer, illetve beszarik a sztereo is. Felül meg a primér menet kapacitása, és szórt induktivitása okoz gondot. Ezért rétegelt tekercset kell alkalmazni, de az meg csatolást rontja le, mivel a primér a vastól távolabb van. Közelre sem teheted a vashoz, mert akkor meg a földkapacitás terheli a pickup-ot. Hát kb ennyi a jótanács. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.08.25. 19:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
fpalotas írta:
Találtam sok játék után amivel igazán jó : LM394H és még jobb, zajra is MAT03.

És szintén ott vagy: rock 'n roll.
Üdv P.F.

Viszont a MAT03 PNP tranzisztor, szóval csak óvatosan. 8-)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.08.26. 23:12 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
MAT02 viszont NPN.

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.08.29. 23:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ráadásul a MAT02-nek 5x nagyobb a hFE értéke, mint a PNP-s verziójának.

MC-ben pedig kifejezetten javasolt a MAT02 használata, többen kedvelik a külföldi fórumról is, viszont
a katonai kivitel beszerzése egyre nehezebb... (vagy még nehezebb 8-) ) de remélhetőleg eredetiek lesznek.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.08.30. 08:54 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
[quote="mihalcz"][quote="Toto"]MAT03 eredeti, vagy AD gyártmány?[/quote]
Toto, ezt én nem értem. A MAT03-at az AD gyártja. Tehát, ha nem AD, akkor hamisítvány.[/quote]


MAT03 PMI is eredeti, nekem azzal van, kb 20 éves


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.08.30. 09:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
akki írta:
MAT03 PMI is eredeti, nekem azzal van, kb 20 éves

Legalább 25 éves lehet, mivel a PMI-t 1990-ben vásárolta meg AD.

Van még pár darab katonai MAT02, ami remélhetőleg eredeti is, de ha így halad, már nem sokáig lesz.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.08.30. 09:31 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
[quote="Toto"][quote="akki"]MAT03 PMI is eredeti, nekem azzal van, kb 20 éves[/quote]
Legalább 25 éves lehet, mivel a PMI-t 1990-ben vásárolta meg AD.

Van még pár darab katonai MAT02, ami remélhetőleg eredeti is, de ha így halad, már nem sokáig lesz.[/quote]

nálam vagy 20 éves, ettől lehet öregebb.


más:

látott már valaki olyan Japcsi erősítőt, amiben ilyesmi mc input trafó van?
http://www.crystalradio.cn/data/attachm ... n52n0t.jpg


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.08.30. 17:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Egy kicsit én is off leszek. :)
Volt egy kis időm ma, és elővettem a régi méréseim, meg újra mértem azt az MC Set up Trafót (MC SUT) amelynek párja DHT kollegánál található, illetve felteszek egy-két érdekes mérést, modifikálást. Nézzük sorjában, de visszafelé:
Az RIAA korrektorom AN M7 utánépítés. A csatoló benne TAD PIO kondi, a korrekciós hálózat TAD PIO, SM kondikból áll. A bemeneti 47k ellenállás tantállum, a csövek ellenállásai RikenOhm rezisztorok, úgyszintén a hálózat is.A csövek GE 6070-esek.
Annak idején megmértem, de az akkori hangkártyámmal 96k 24Bit csak 48kHz-ig tudtam mérni. A méréseket akkor végeztem, mikor barátom ARC SP6-osát is méregettem. Tkp. ez utóbbi készülék volt az etalon, mivel tudtuk, hogy előírás szerűen követi azt a bizonyos RIAA görbét. A mérések tanulságosak. A bemenetet 4,7k-s ellenállással zártam rövidre (ez minden mérésre érvényes) szimulálandó az átlagos MM hangszedő generátor impedanciáját.
Az alábbit mértem:
Csatolmány:
ARC SP6 RIAA.JPG
ARC SP6 RIAA.JPG [ 109.18 KiB | Megtekintve 55952 alkalommal. ]

A vizszintes vonal ezen ARC Line fokozata. A fotón mindkét csatorna átvitele látható. Látszik, hogy az amerikai készülék átvitele iskolaszerű. Gondoltam egyet, s az ARC görbéire "rámértem" az M7 replika görbéit. A különbség jól látszik: Az AN replika hozza az AN készülékek átvitelét, miszerint mélyben gyönge átvitelt produkálnak:
Csatolmány:
ARC Discus RIAA.JPG
ARC Discus RIAA.JPG [ 106.52 KiB | Megtekintve 55953 alkalommal. ]

Jóllátható az 1k feletti kiemelés is. Meg kell említenem, hogy a RIAA építésekor kínosan ügyeltem arra, hogy a hálózat pontosan a megadott alkatrész értékekkel készüljön el. A két görbe között akkora az eltérés, hogy komolyan röhögnöm kell azon, mikor valaki leírja azt, hogy számtalan utánépített M7-et hallgatott már, (igen drága alkatrészekből megépítve) és azok minősége nem éri el a gyári AN M7 hangminőségét. Ilyen mértékű "átviteli" csalást, vagy mondjuk úgy parasztvakítást az eltérő gyártású alkatrész készlet nem okoz. Ezt tudatosan készítik ilyenre, hogy ne vezéreljék túl az SE erősítők mélytartományát, és hogy a felső tartomány csillogó, csilingelő, ha úgy tetszik részlet gazdag :lol: hangképet okozzon. Hozzáteszem milliókért, de mi kerül ebbe milliókba? A rézdoboz? Marhaság, az is parasztvakítás. Semmi hatása a hangra, ráadásul mágnesesen nem is túl jó árnyékol. Placebo az egész.Tudom, egy kicsit leromboltam azok készülék szintjét, akik ilyen origi, vagy replika M7-el rendelkeznek, dehát ez van. Az átviteli tartomány manipulálása jól látszik az M2 Line előerősítőn is, amit szintén volt szerencsém megmérni:
Csatolmány:
AN M2.JPG
AN M2.JPG [ 113.63 KiB | Megtekintve 55953 alkalommal. ]

Egy Line fokozat 20Hz-n nem eshet 4dB-t.
Nos mivel RIIA-m nem AN, hanem Dyscus készítésű, és nem réz, hanem eccerű bádogdobozban van, neki álltam korrigálni a korrekciós hálózat hibáját. Ez valamelyest sikerült is, mint az alábbi fényképen látható:
Csatolmány:
Dyscus RIAA jav.JPG
Dyscus RIAA jav.JPG [ 117 KiB | Megtekintve 55952 alkalommal. ]

A kék görbe lett a javított állapot. Ezóta már megelégedettséggel hallgatom az M7 erősítőt.
Tovább lépve eljutunk a láncban az MC trafóig. Tkp. innen indultam, hogy segítsek Zsolti trafóját minősíteni, esetleges támpontot adni sok más MC illesztő egység kiválasztásához. :lol: Az én és a Zsolti trafója között, valamint a barátom trafója között 2%-on belüli eltérések vannak az MC SUT L, R, és a szórási paraméterek között. A trafóm 1mm vastag permalloy dobozban leledzik, amit körbe vesz egy egyszerű álumínium box, amely tkp. optikai tuning. A PV. faktort növeli, hogy a dobozka balzafa (balsawood az angolosoknak) lapocskán keresztül van csatolva az asztallal, vagy a hifi álvánnyal. A trafó 100 Ohmos ajánlott illesztésű DL103-as pickup-hoz készült, de kitűnően kiszolgálja a 24 Ohmos TSD-t is. Mondhatja valaki, hogy ez nem lehet igaz, hiszen négyszeres különbség van a két érték között. Hogy ezt hogy tudja a trafó mégis kezelni? Nos a válasz a szavakban van: A TSD15 kimenő impedanciáját adják meg, ami 24 Ohm, míg a DL102 adatlapján a javasolt lezáró impedancia van megadva. A felvett Bode (átviteli) diagrammon két mérés látható: Az MC SUT mindkét esetben a szabványos RIAA fokozatok 47k-jával lett lezárva, de ma primér egyszer 47 Ohmmal, s egyszer 100 Ohmmal volt terhelve sorosan. A bemeneti feszültség mindkét esetben 1mV volt, ami bizonyos mértékű túlvezérlést feltételez. (a trafóm nem hagyta magát, 10mV-on is ugyanezt mértem, talán a mély tartomány esett 1-2 tized dB-t) A két bemeneti impedancia szimulálása pregnáns különbséget nem okozott az átvitelben. Pontossabb, és egészen 0,1Hz-ig tartó mérés biztosan kimutatna differenciát. Ennek oka véleményem szerint az lehet, hogy a kis trafó primér induktivitását nem tudom megmérni, mert nincs olyan műszerem, ami ekkora induktivitást mér. Azt viszont el tudom mondani, hogy a megtekert tekercsbe beletettem 10db lemezt a trafó "vasmag" anyagából, s már akkor cca. 12H induktivitást mértem. Kb 120db lemez van a vasmagban. A Dyscus féle MC Step Up Transformator átviteli görbéjét az alábbi fotón szemre vételezhetitek:
Csatolmány:
MC SUT DL103.JPG
MC SUT DL103.JPG [ 130.38 KiB | Megtekintve 55953 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.08.31. 20:02 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Szó se róla jó az Ottó trafója, pedig nem szoktam dicsérni a cuccait :lol:
Még az Ortofon mc20 mk2 is pazarul zenél rajta keresztül pedig az 10ohmos :roll:

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.09.08. 23:11 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Jolida jóvoltából van nálam egy Denon DL103, nem győzök kamillázni :o :mrgreen:
Sajnos kell szereznem egy ilyet sajátnak.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.09.09. 07:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
Jolida jóvoltából van nálam egy Denon DL103, nem győzök kamillázni :o :mrgreen:
Sajnos kell szereznem egy ilyet sajátnak.

Nem véletlenül gyártják 1962 óta. :!:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.09.09. 08:44 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
TSD 15 ideális lezárása 270-300 Ohm közt van


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.09.09. 11:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
akki írta:
TSD 15 ideális lezárása 270-300 Ohm közt van

Igen, az adattáblából is ez tűnik ki. :lol:
Az MC pickup-öket a névleges impedanciájuk 5;6-xorosával illik letzárni, nem pedig 12-14-xeresével. Ha a trafó a szabvány 47k-s erősítő bemenetre illeszkedik, akkor őrült magas lesz a bemenő fesz. Egyszóval a 100 Ohm borzasztóan jó neki, ezt mutatja a meghallgatási tapasztalat is.A környezetemben 2 is elérhető, tudom mit beszélek. Nem a neten olvastam. :)


Csatolmányok:
TSD Pickup.JPG
TSD Pickup.JPG [ 196.65 KiB | Megtekintve 55785 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.09.09. 15:14 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Oké, akkor hülyék az EMT-nél, nem is tudják mit gányoltak hozzá, mint gyári korrektor modul.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.09.09. 17:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
akki írta:
Oké, akkor hülyék az EMT-nél, nem is tudják mit gányoltak hozzá, mint gyári korrektor modul.

Ha te mondod. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.09.27. 17:23 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.08.05. 16:21
Hozzászólások: 13
Üdv tud valaki valami okasat mondani hogy lehetne egy picit a lemezjátszóm dubörgését csökkenteni? Mozognak a hangszórók a hangfalban.
Afilc alátét segítene vagy a lemezjátszó lábai alá valami? Vagy a hangkarral valamit csinálni?
Pedig nem értem a lemezjátszóm 80db az adata nem szabadna ezt csinálnia.
lemezjtszóm onkyo cp-1050F


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.09.27. 19:32 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1115
Tartózkodási hely: Miskolc
akos11 írta:
Üdv tud valaki valami okasat mondani hogy lehetne egy picit a lemezjátszóm dubörgését csökkenteni? Mozognak a hangszórók a hangfalban.
Afilc alátét segítene vagy a lemezjátszó lábai alá valami? Vagy a hangkarral valamit csinálni?
Pedig nem értem a lemezjátszóm 80db az adata nem szabadna ezt csinálnia.
lemezjtszóm onkyo cp-1050F


Az első módszer: veszel egy jóóóó meleg vasalót és kiegyenesíted a lemezeidet :lol:

Komolyra fordítva: nincs rá jó megoldás. A RIAA fokozatba szoktak beépíteni nagyon alacsony töréspontú felüláteresztő szűrőt, megfejelve azzal, hogy a csatoló RC tagokat úgy méretezik, hogy ne engedjék át rumplit. Sajnos ez azzal jár, hogy romlik a hangminőség, mert a szűrők mindig belerondítanak a hallható tartományba is. Talán a legtöbb, ami tehető, hogy a csatoló tagokat úgy méretezed, hogy mérsékeljék az infrahang átvitelt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.10.14. 15:13 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
A hangszedőm állítgatása kapcsán, egy szerencsétlen magyar mérőlemez is előkerült, amivel nem jutottam ebben előrébb, vagy én voltam azelőtt annyira ügyes, hogy az AccuTrack ábra alapján is jól sikerült beállítanom a pickupot. Azonban egy furmányos dolog előtérbe került, az 1kHz-es lemezen levő mérőjel, nálam csak 963Hz (oszcilloszkóppal nézve mindkét csatornát). :shock: S mintha mindig is hallottam volna egy kis lassúságot... Ez ugyebár majdnem -4%, de mitől, ha a hálózat frekije 49,98Hz (230VAC-s motor van benne)?
Mit lehet vele kezdeni?
Két dologra gondoltam:
1. Valahogy picit megvastagítani a hajtó orsót (vagy esztergáltatni másikat).
2. Építeni hozzá egy 40-90Hz-ig szabályozható tápot. :roll: Ez messzire vezet, de több problémát is megoldana... Végül is csak 2W kell! :mrgreen:
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.10.14. 15:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
akos11 írta:
Üdv tud valaki valami okasat mondani hogy lehetne egy picit a lemezjátszóm dubörgését csökkenteni? Mozognak a hangszórók a hangfalban.
Afilc alátét segítene vagy a lemezjátszó lábai alá valami? Vagy a hangkarral valamit csinálni?
Pedig nem értem a lemezjátszóm 80db az adata nem szabadna ezt csinálnia.
lemezjtszóm onkyo cp-1050F

Vehetnél egy lemezjátszót is akár. :lol: Ez valami MÜA vacak lehet ha Onkyo. Egyébként meg tegyél alá balzafa deszkát. A Praktikerben lehet kapni 1cm vastagot. Ezt használva biztosan csökkenni fog a dübi.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.10.14. 17:40 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
deeraudio írta:
...mintha mindig is hallottam volna egy kis lassúságot... Ez ugyebár majdnem -4%, de mitől, ha a hálózat frekije 49,98Hz (230VAC-s motor van benne)?
Mit lehet vele kezdeni?
Két dologra gondoltam:
1. Valahogy picit megvastagítani a hajtó orsót (vagy esztergáltatni másikat).
2. Építeni hozzá egy 40-90Hz-ig szabályozható tápot. :roll: Ez messzire vezet, de több problémát is megoldana... Végül is csak 2W kell! :mrgreen:
db

Nem azt írtad, hogy Project RPM4-ed van? Abban szerintem 16V-os kettős szinkron motor van (legalábbis az enyémben az volt). Adnak hozzá egy sima 16V AC dugasztápot és lehet hozzá venni egy erről a dugasztápról működtethető speed box-ot.
Csatolmány:
project_speedboxv.jpg
project_speedboxv.jpg [ 59.58 KiB | Megtekintve 55442 alkalommal. ]
Ez a hálózati frekitől független jelet állít elő, és a fordulatszám váltás problémáját is megoldja. Nálam semmi gond nem volt a fordulatszámmal...

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.10.14. 18:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Építeni hozzá egy 40-90Hz-ig szabályozható tápot. Ez messzire vezet, de több problémát is megoldana... Végül is csak 2W kell! "
Viszont lenne egy új problémád: állandóan tekergetnéd a szabályzást, mert egyből hallanád, hogy az egyik lemezt nagyobb fordulattal, a másikat kissebbel vették fel. Mindenféleképpen fix (vagy esetleg 2 állású) kvarcvezérlést választanék, (én készítenék magamnak) de legfőképpen szabályzókör menteset. A szabályozott oszcillátorok lengenek, LP jáccód hol sietni fog, hol lassulni, és ezt folyamatosan. Szabályzás nélkül lehet pl. 49,6Hz-n fog forgatni, de az mindig annyi lessz. Igaz nem 50, de nem változik. Minden szabályzás leng. Az alább ajánlott táp nemtom, hogy szabályzott-e. Mindenesetre pozitív, hogy csak frekiváltó (ford szám váltó) kapcsoló van rajta. És még egy: Az LP CD-hez képest nagyon sima hangja megtud téveszteni. Talán kicsit unalmasabbnak tűnhet a hangja a CD után. Ezt is lehet lassulásként érezni.
Még valamit: nem valószínű, hogyha 1000Hz-s hang helyett 996Hz-set hallasz, azt meg is hallod. Bár legyen így, de akkor talán Te lehetsz a 21. század Mozart-ja. Inkább az LP hangzásra tippelnék a hiba okán, ha egyáltalan ez hibából adódik.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.10.14. 18:57 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
deeraudio írta:
963Hz (oszcilloszkóppal nézve mindkét csatornát).

Majd ha a szkópod ilyen felbontás mellett mondja azt, hogy 963Hz, akkor gondolkodj el a szabályzott tápon (egyébként ez az első, amit minden LP játszónál szerintem meg kell lépni).

Hungaroton SLPD 19134 1kHz 0dB reference level


Csatolmányok:
MHV 1kHz.jpg
MHV 1kHz.jpg [ 59.43 KiB | Megtekintve 55427 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.10.14. 19:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
euro21 írta:
deeraudio írta:
963Hz (oszcilloszkóppal nézve mindkét csatornát).

Majd ha a szkópod ilyen felbontás mellett mondja azt, hogy 963Hz, akkor gondolkodj el a szabályzott tápon (egyébként ez az első, amit minden LP játszónál szerintem meg kell lépni).

Hungaroton SLPD 19134 1kHz 0dB reference level

Ez most jó? :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.10.14. 20:45 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
dys-cus írta:
Ez most jó? :lol:

Nekem elég. ;)
Kb. 0.1Hz-es felbontású méréssel a kb. -0.8Hz eltérés 0.08%-ot jelent.
A lemezjátszómra -gyári állapotban, ami jó régen volt :lol: - 0.02% van megadva.

"Anyone with a good musical ear can detect a pitch change of around 1%, though an error of up to 3% is likely to go unnoticed, except by those few with ‘absolute pitch’"
https://en.wikipedia.org/wiki/Wow_and_f ... easurement


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.10.14. 20:58 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Építettek ano nagy súlyú tányérral, direkthajtással, visszacsatolt szervó elektronika nélkül lemezjátszót? Ha nem, miért?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.10.15. 12:17 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
lpcollector írta:
deeraudio írta:
...mintha mindig is hallottam volna egy kis lassúságot... Ez ugyebár majdnem -4%, de mitől, ha a hálózat frekije 49,98Hz (230VAC-s motor van benne)?
Mit lehet vele kezdeni?
Két dologra gondoltam:
1. Valahogy picit megvastagítani a hajtó orsót (vagy esztergáltatni másikat).
2. Építeni hozzá egy 40-90Hz-ig szabályozható tápot. :roll: Ez messzire vezet, de több problémát is megoldana... Végül is csak 2W kell! :mrgreen:
db

Nem azt írtad, hogy Project RPM4-ed van? Abban szerintem 16V-os kettős szinkron motor van (legalábbis az enyémben az volt). Adnak hozzá egy sima 16V AC dugasztápot és lehet hozzá venni egy erről a dugasztápról működtethető speed box-ot.
Csatolmány:
project_speedboxv.jpg
Ez a hálózati frekitől független jelet állít elő, és a fordulatszám váltás problémáját is megoldja. Nálam semmi gond nem volt a fordulatszámmal...

Mint az idézetemből is látszik, nekem olyan RPM4-em van, ami 230VAC-ról megy. Alul a kötődobozában, mindössze egy kondi van, a hálózati kábellel pedig fix, két eres...
Egyébként már megvan tervem! :D
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2015.10.22. 21:54 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Tovább fűzve a témát, ma ismét volt időm tesztelgetni és az egyszerű stroboszkópos ellenőrzést választottam.
Összedobtam egy 1W-os LED-es stroboszkópot, amit hirtelen az előfok fűtés tekercsére kötöttem (6,2VAC/50Hz), nyomtattam egy stroboszkópábrát és lőn (villogó) világosság! :lol:
Az RPM4 mind a 33,33-as, mind pedig 45-ös fordulaton tökéletes "állóképet" produkál, vagyis a sebességek ez alapján rendben. :D Tápegység elnapolva, de nem elfelejtve, ha már az előzetes tesztek kedvéért építettem egy viszonylag stabil (-0,03Hz, +0,08Hz drift, ami valahol stabillá válik 20-25perc után), de igen kis torzítású szinuszgenerátort (Wein Bridge). :mrgreen:
Az oszcilloszkópos frekvencia mérést, ahol ugyebár 1000Hz-et kellet volna kapnom a lemezről és csak 963-at láttam, pedig a jel torzulása téveszthette meg (0dB, 1kHz a lemezen). :shock: Ha nem jóra gondolnék, okosítsatok fel!
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2016.05.22. 12:24 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Ma kicsit kimentem a bolhára és belefutottam egy hibátlan Lenco B51 -be, az árú alkuképes volt és hoztam is :mrgreen:
Egy jó tisztítás és olajozás kell neki, már el is kezdtem a szétszedést, egy jó kart kel bele szerezni mert az aredeti az forgatható univerzális fejes.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2016.05.23. 15:38 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 819
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Tényleg, nagy sűrűségű 'fékező zsír' (kar liftbe) valahonnét esetleg beszerezhető? :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2016.05.23. 21:03 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Csapágybolt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2016.05.23. 21:20 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Ilyen lett. Volt vele meló de megérte suvickolni :)


Csatolmányok:
WP_20160523_21_05_08_Pro.jpg
WP_20160523_21_05_08_Pro.jpg [ 353.38 KiB | Megtekintve 53903 alkalommal. ]
WP_20160523_21_04_54_Pro.jpg
WP_20160523_21_04_54_Pro.jpg [ 375.69 KiB | Megtekintve 53903 alkalommal. ]
WP_20160523_21_04_41_Pro.jpg
WP_20160523_21_04_41_Pro.jpg [ 417.5 KiB | Megtekintve 53903 alkalommal. ]
WP_20160523_21_04_35_Pro.jpg
WP_20160523_21_04_35_Pro.jpg [ 430.24 KiB | Megtekintve 53903 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2016.05.23. 21:47 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Tedd minél messzebb a B51-et a lemezektől, mert még elkapnak valami nyavalyát. ;)
Az a préselt lemeztányér jól néz ki...meg jól is szól.....főleg, ha légpuskából lövöldözöl rá 5m-ről. :lol:

Ezen a lemezjátszón a "banán" kar ér a legtöbbet, ha szép állapotban van. Be kell rakni a vitrinbe, egy gyűjtemény első darabjának jó lesz: "a hatvanas évek elejének mementója".


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2016.05.23. 22:13 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Az elmebajon jó pénzt adnak érte ;) bolond lennék tönkretenni. De valóban ha megpöckölöm vagy félpercig rezeg a tányér.
Nyugi nem a 75 ellenfelének szántam :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2018.01.16. 21:35 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
nem akartam új topikot nyitni, ezért itt kérdezek:
hozzám került egy dual cs415-s lemezjátszó. beüzemelném. pickups (ha jól irom) van benne de tü nincs. milyen hangszedő passzolna ehhez a lemezjátszóhoz? mit vegyek? illetve riaa correktorom sincs. kellene valami egyszerűbb kipróbált, jó hangú,kapcsolás a b100 elé. tudnátok ajánlani?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2018.01.17. 20:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
RIAA=Marantz 7C az eredeti rajz alapján. Brutálisan jól szól, van NYÁK terv is. Sajna ezt a Dual-t nem ösmerem.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2018.01.17. 22:38 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
kösz. ha megvan a pickup kereslek. amit olvastam a dual könnyü karos ehhez AT 95E vagy Denon Dl-103, ortofon M2 illene. állitólag.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2018.01.17. 22:42 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
banzai írta:
nem akartam új topikot nyitni, ezért itt kérdezek:
hozzám került egy dual cs415-s lemezjátszó. beüzemelném. pickups (ha jól irom) van benne de tü nincs. milyen hangszedő passzolna ehhez a lemezjátszóhoz? mit vegyek? illetve riaa correktorom sincs. kellene valami egyszerűbb kipróbált, jó hangú,kapcsolás a b100 elé. tudnátok ajánlani?

Kicsit utána néztem és azt találtam, hogy elvileg ebben a típusban is a DMS251 S típusú hangszedő található. Melynek adatait sikerült kivadászni a DUAL 440-sének leírásából:
https://www.alfredfehrenbacher.de/filea ... 281451.pdf
A DMS251 S adatai kiemelve a pdf-ből:
Csatolmány:
DMS251S.JPG
DMS251S.JPG [ 51.42 KiB | Megtekintve 46438 alkalommal. ]

Ezen adatok alapján elindulhatsz és talán biztosabban célba érsz! ;)
Szvsz olyan hangszedőt keress, melynek a "Compliance" (ez a "mozgó rész" engedékenysége) értéke nem tér el jelentősen ettől.

RIAA korrektort meg szerintem valaki innen a fórumról is tud kölcsönadni hallgatózásra, aztán majd eldöntöd merrefelé indulj! Szvsz ne dönts addig, amíg többfélét nem hallgattál! Te nagy zenehallgató vagy, előfordulhat, hogy neked is valami passzív válik be végül! ;)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LP építés, modifikálás
HozzászólásElküldve: 2018.01.17. 23:00 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
banzai írta:
kösz. ha megvan a pickup kereslek. amit olvastam a dual könnyü karos ehhez AT 95E vagy Denon Dl-103, ortofon M2 illene. állitólag.

Az Ortofon 2M Red és az AT 95E nem áll távol adatok terén, de a DL-103-nak szvsz semmi köze ahhoz a karhoz, ami a Dualodban van...

Azért jó lenne, ha valaki ezt "megszakértetné", "lyukra futni" nem lenne jó. Vagyis egy gyengébb pickup, ha jól illeszkedik, jobb és élvezhetőbb hangot adhat, mint egy bármilyen minőségibb, ha az "illesztetlen"...
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 176 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség