audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2020.09.19. 01:51

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1361 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.09.13. 19:26 
Fórumtag

Jah, nem lehet trimmelni, viszont teljesen korrektnek tűnik a nyák. A ràépitett alkatrészek korrektek. A dokumentáció sajnos nemleges, igy aztán némi nézelődés és méricskélés után adtam +5V-ot is, nem csak 3.3V-ot a panelra. Biztos ami fix. A műveleti erősítőt kivéve lehetne más IV konvertert használni hozzá. Fogad i2s jelet, az jó!! Működik is. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020.09.13. 19:55 
Kiemelt Tag

Ha neked jó, használd egészséggel... nagy valószínűséggel így is elég jó DAC-od van már.

Nekem nem jó, mert:
- I2S átalakítását nem bízom logikai kapukra. +21 bit +fáziskorrekció a TAS3108 chippel.
- Trimmerelve precízebb, 3D-s térleképzés, tapasztalat.
- OPAMP egész jó, de nem teljesen jó.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020.09.13. 20:26 
Fórumtag

Nyilván használni fogom, bár van miből válogatnom :):)

-úgy tűnik teljesen jól működik az óra megállió elvű átalakítás, nem kell szívni beszerezhetetlen cucok utáni rohangászással
-20 bit épp úgy bőven sok mint 21:)
- azt a három alkatrészt ami a trimmhez kell nem kunszt ráheftelni a forrasztási oldalra...
Persze nem azt mondom, hogy ez non plusz ultra dolog, csak annyit hogy lehet érveket hozni ezen megoldás mellett is.

Azon viszont meglepődtem, hogy egészen jól működik a filléres ne5532-vel. Nem éreztem, hogy azonnal ki kell vennem a helyéről, és passzív átalakítót kell hadználni .
Gondolom fetes bemenetűvel még jobban működne a virtuális föld" :);) mondjuk egy Muses 8920-al. Végül is olcsóbb mint egy Z fólia:) ( Ha valakinek van egy pár elfekvője a múzsákból szóljon, vevő vagyok rájuk:):) )

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020.09.14. 12:04 
Kiemelt Tag

bluewhite írta:
...A toroidok elburkolása mennyire lényeges a tapasztalod szerint? Pl:https://www.audiophonics.fr/en/transformers-accessories/shielding-metal-cover-for-toroidal-transformer-90x40mm-p-8970.html
Látom a fotókon, te nem használtál.
Minden hagyományos transzformátornak van szórt mágneses tere, viszont a szokásosan használt alkatrészek nem érzékenyek erre. A többször felbukkanó - trafó okozta - "búgás"-t a hibásan tervezett/kivitelezett huzalozás, vagy PCB-n kialakuló hurkokban indukálódó - áram okozta feszültség - jeláramkörbe jutása okozza.
Mielőtt nekiugrassz a drótozásnak ( amely nem egyszerűen csak a logikai kapcsolódásokra épül ) egyébként is praktikus lenne a "mixed signal grounding", "mixed signal wiring" témakörökbe bepillantani, ugyanis az elektromos összeköttetések parazita elemei okozta hatások eliminálása egyik alapvető fontosságú készüléktervezesi összetevő.
Nem véletlenül használnak a gyártók ( és néhány profi diyer is 8-) ) 4- vagy akár többrétegű PCB-ket adott esetben....
A linkelt dacomban én sem csak azért használtam annyi, széles sávban jól izolált tápegységet, mert dobogós helyre gyúrtam "a minél több trafó, minél több tápegység a dacban" versenyen....Ez a megoldás - az adott kivitelezésű kábelezéssel - képes egyszerűen eliminálni a nem kívánt csatolások létrejöttét/hatását.

bluewhite írta:
shany írta:
A toroidoknak nagy a primer-szekunder és szek.-szek. kapacitása, nagyobb lehet a csatolás nagy frekvencián. Én ilyesmit használnék, kettő db-ot ( párhuzamos szekunderekkel ) : https://hu.mouser.com/ProductDetail/Bel ... 3e0g%3D%3D

vagy egy db toroid alkalmazása mellett én common-mode szűrőt használtam a tápok előtt: https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=38689#p38689
( valójában az összes tápegységben a puffer kondi és a stabilizátorok között...ha már izoláció : https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=40407#p40407 )

Annyit tégy meg, kérlek, hogy kifotózod nagyobb felbontásban az alábbi részét a technikának.
A kivitelezésben sokat segítene. A JL Sound- Ad1862 környezete érdekelne.
Csatolmány:
shany dac2.jpg

De bárkitől szívesen veszem itt a fórumon, ha megteszi. Köszi előre is.
Ha rákattintasz a linkelt téma legelejére, akkor ott van...bár nem AD1862, hanem PCM1702 a dac típusa - mint már említettem - de ez lényegtelen most, funkcionálisan teljesen hasonlóak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020.09.15. 14:28 
Fórumtag

[quote="shany"]A toroidoknak nagy a primer-szekunder és szek.-szek. kapacitása, nagyobb lehet a csatolás nagy frekvencián. Én ilyesmit használnék, kettő db-ot ( párhuzamos szekunderekkel ) : https://hu.mouser.com/ProductDetail/Bel ... 3e0g%3D%3D

Megrendeltem, kissé meglepődtem a végszámlán. 88 dodó a vége fuvarral Áfával. :o
Olyan jól mutatott az a 19,83 / db ... :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020.09.15. 14:48 
Fórumtag

shany írta:
bluewhite írta:
...A toroidok elburkolása mennyire lényeges a tapasztalod szerint? Pl:https://www.audiophonics.fr/en/transformers-accessories/shielding-metal-cover-for-toroidal-transformer-90x40mm-p-8970.html
Minden hagyományos transzformátornak van szórt mágneses tere, viszont a szokásosan használt alkatrészek nem érzékenyek erre. A többször felbukkanó - trafó okozta - "búgás"-t a hibásan tervezett/kivitelezett huzalozás, vagy PCB-n kialakuló hurkokban indukálódó - áram okozta feszültség - jeláramkörbe jutása okozza.
Mielőtt nekiugrassz a drótozásnak ( amely nem egyszerűen csak a logikai kapcsolódásokra épül ) egyébként is praktikus lenne a "mixed signal grounding", "mixed signal wiring" témakörökbe bepillantani, ugyanis az elektromos összeköttetések parazita elemei okozta hatások eliminálása egyik alapvető fontosságú készüléktervezesi összetevő.
Nem véletlenül használnak a gyártók ( és néhány profi diyer is 8-) ) 4- vagy akár többrétegű PCB-ket adott esetben....
A linkelt dacomban én sem csak azért használtam annyi, széles sávban jól izolált tápegységet, mert dobogós helyre gyúrtam "a minél több trafó, minél több tápegység a dacban" versenyen....Ez a megoldás - az adott kivitelezésű kábelezéssel - képes egyszerűen eliminálni a nem kívánt csatolások létrejöttét/hatását.

Ahogy beleolvastam a búgással így volt gondod bőven (bár nem jutottam végig a topikban). Azt hiszem rendelek fémkupakot a toroidokra, abból baj nem lehet. Hiszen nem csak a trafók szórt mágnese tere játszik itt, hanem a digi jel zavaró hatása is a trafókra.

Beleolvastam a napokban már földeléssel kapcsolatos anyagba, kiragadva a lényeget azt írták, hogy amennyiben nem túl bonyolult a kapcsolás, esetemben nem lesz az, akkor a legjobb megoldás a csillagpontos rendszer kiépítése külön az analóg, külön a digitális szakaszra, majd ezeket egy pontban egyesíteni. Ez működhet?

Így néz ki a terv jelenleg, ebből van ami már itt van, van ami uatzik, az I/V és a masterclock még variálható.

Csatolmány:
Dac schematic 001.jpg
Dac schematic 001.jpg [ 116 KiB | Megtekintve 286 alkalommal. ]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020.09.15. 15:19 
Fórumtag

bluewhite írta:
Megrendeltem, kissé meglepődtem a végszámlán. 88 dodó a vége fuvarral Áfával. :o

A nettó 15ezret célszerű megcélozni, utána ingyenes a szállítás.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020.09.15. 15:47 
Fórumtag

shany írta:
bluewhite írta:

bluewhite írta:
shany írta:
A toroidoknak nagy a primer-szekunder és szek.-szek. kapacitása, nagyobb lehet a csatolás nagy frekvencián. Én ilyesmit használnék, kettő db-ot ( párhuzamos szekunderekkel ) : https://hu.mouser.com/ProductDetail/Bel ... 3e0g%3D%3D

vagy egy db toroid alkalmazása mellett én common-mode szűrőt használtam a tápok előtt: https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=38689#p38689
( valójában az összes tápegységben a puffer kondi és a stabilizátorok között...ha már izoláció : https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=40407#p40407 )

Annyit tégy meg, kérlek, hogy kifotózod nagyobb felbontásban az alábbi részét a technikának.
A kivitelezésben sokat segítene. A JL Sound- Ad1862 környezete érdekelne.
Csatolmány:
shany dac2.jpg

De bárkitől szívesen veszem itt a fórumon, ha megteszi. Köszi előre is.
Ha rákattintasz a linkelt téma legelejére, akkor ott van...bár nem AD1862, hanem PCM1702 a dac típusa - mint már említettem - de ez lényegtelen most, funkcionálisan teljesen hasonlóak.

Megnéztem Shany, de sajnos egyik sem elég közeli és részletes, hogy hasznomra lehessen.
Ahogy említettem, csak a A JL Sound- Dac közvetlen környezete érdekes táp, grundolás, jumperelés témában.
Köszi előre is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020.09.15. 15:49 
Fórumtag

gcs írta:
bluewhite írta:

A nettó 15ezret célszerű megcélozni, utána ingyenes a szállítás.

Jó tudni, thx! Egy tizes volt a tanulópénz.. ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020.09.15. 17:05 
Kiemelt Tag

bluewhite írta:
shany írta:

Mouser termékeket értékhatár nélkül lehet rendelni a Maus Electronics Kft-n keresztül: Mouser (netto) ár +ÁFA. Személyes átvétel vagy belföldi kiszállítás kb. 1500Ft ( http://www.mausel.eu/index.phtml )

bluewhite írta:
...Ahogy beleolvastam a búgással így volt gondod bőven ....
Trafó okozta búgással még véletlenül sem...ui. első körben egy különleges, földfüggetlen, "lebegő" I/V konverterrel próbálkoztam, amely teljesen másképp viselkedik zaj szempontból mint a szokványos áramkörök

bluewhite írta:
...Megnéztem Shany, de sajnos egyik sem elég közeli és részletes, hogy hasznomra lehessen.
Ahogy említettem, csak a A JL Sound- Dac közvetlen környezete érdekes táp, grundolás, jumperelés témában.
Köszi előre is.
Szerintem használható, de az én dacomban JLsounds 2 generációs panel van, nem pedig a 3., ami neked van, tehát egyébként sem pontosan ugyanolyanok.
( bár, ahogy nézem egyébként sem olyan lényeges, semmi nem jött át abból, amit fentebb írtam. )

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020.09.17. 10:13 
Fórumtag

[/quote="shany"]( bár, ahogy nézem egyébként sem olyan lényeges, semmi nem jött át abból, amit fentebb írtam. )[/quote="shany"]

Pontosan mire gondolsz?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1361 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]