audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 06:41

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 651 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.28. 21:42 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
akki írta:
Most berakom a felső képen levő változat, kihangolt változatát.

Ez szól most :) (és mindörökké)

Kicsit lehetnél bővebb! Mindenki örömére! ;)
Kapcsolás kihangolva és előtte, mi változik, hogyan kell hangolni, stb...
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.28. 21:52 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
[quote="shany"]
Jobb lenne valami dinamikus terhelés sztem...[/quote]


Hát, ezen szalad át, gondolom az a pár tíz milliamper nem hozza zavarba dinamice :)


Csatolmányok:
minek.jpg
minek.jpg [ 42.23 KiB | Megtekintve 43626 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.29. 07:25 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
A feltett "alap" görbék, és "kihangolt" görbék összehasonlításából nekem az jön, le, hogy minél laposabb a görbe, annál jobb a hang.

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.29. 10:18 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
akki írta:
shany írta:
Jobb lenne valami dinamikus terhelés sztem...



Hát, ezen szalad át, gondolom az a pár tíz milliamper nem hozza zavarba dinamice :)
Na igen, ha a kapacitásán halad át egy része, vezérlés helyett...

Közben megérkezett néhány apróság a Partsconnexiontól. Csatolókondik a PCM1702 köré, és az IV ellenálás ( Pl. a CEN-hez ). Végülis az akciós AN tantál mellett döntöttem... :?
Csatolmány:
dac10.jpg
dac10.jpg [ 249.28 KiB | Megtekintve 43597 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.29. 13:21 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Picit off, de azért megkérdezem, mert több helyen is tapasztaltam, hogy a "nagyobbat rúg", "hatalmas dinamika", "micsoda mélyek!" az egyik fő csapásirány a hangminőség megítélésekor, s ebben a tápnak valóban szerepe van. De miért vagytok abban /szinte) mindnyájan annyira biztosak, hogy a több, a nagyobb a jobb? :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.29. 17:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Szabó Zoltán írta:
Picit off, de azért megkérdezem, mert több helyen is tapasztaltam, hogy a "nagyobbat rúg", "hatalmas dinamika", "micsoda mélyek!" az egyik fő csapásirány a hangminőség megítélésekor, s ebben a tápnak valóban szerepe van. De miért vagytok abban /szinte) mindnyájan annyira biztosak, hogy a több, a nagyobb a jobb? :?:

A több-ben nem vagyok biztos, de egy normálisnak mondható 15-20%-al túlméretezett táp az csodákra képes térben, dinamikában. Az én dacomban van vagy (csöves rész nélkül) 6 táp. 14-15 éve kísérleteztünk az Indexes haverokkal, s akkor azt tapasztaltuk, hogy érzékeny műxerekkel kimutatták a kollegák a digi zavarást az analóg tápban, sőt még a hálózatitrafó szekunderén is megjelent a néccög jel, meg tüskéi. Ezért mindenki elkezdett külön tápot fabrikálni minden funkcióra, majd egyszercsak valaki olvasott a sönt tápról, és attól kezdve a TL431-es IC-t a Texas Intstuments nem győzte gyártani a magyar hifisták igénye miatt. :lol: Én jelenleg is ezt használom, mert jó. A Texas gyártmány... De az sem akárhogy: Az utolsó elem a csipp előtt úgy kell, hogy kinézzen: 4,7-8,2 uH induktivitás- 100u Elna- 100nF igen jó minőségű (SMD) kondi a szükséges lábra közvetlen forrasztva. Ez a felállás még mindig bejött. Még akkor is, ha több csippet láttam, el ugyanazon táppal. Természetesen a fenti LCC szűrő mindig csippenként történik elhelyezésre.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.30. 20:20 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Szabó Zoltán írta:
Picit off, de azért megkérdezem, mert több helyen is tapasztaltam, hogy a "nagyobbat rúg", "hatalmas dinamika", "micsoda mélyek!" az egyik fő csapásirány a hangminőség megítélésekor, s ebben a tápnak valóban szerepe van. De miért vagytok abban /szinte) mindnyájan annyira biztosak, hogy a több, a nagyobb a jobb? :?:
Én úgy látom, elég általános a viszonylag kisméretű hangdobozok használata, mondván, hogy az is elég, avagy bőven elég. Azután meg jön, hogy "méretét meghazudtoló mélyek", meg "szinte a fizikát meghazudtoló mélyek"...tehát csak kell valamit csinálni, hogy annak a doboznak is legyen valami mélye, dinamikája.

Én nem akarom meghazudtolni fizikát, inkább legyen 46cm-es mély, 92dB érzékenység, meg 500W csatornánként ( és mélycsillapítás a szobában ). :oops:
Egyébként azt tartom jónak zenehallgatáskor, ha nem vonzza a figyelmem semmi sem külön-külön, tehát nem k..va jó a mély, magas, stb. és nem is akarom megmondani, mitől élvezetes.
Ha viszont valamely felvételen igazán nagy dinamikát hagynak véletlenül, vagy egy huncut hangmérnok bedob egy kis exta mélyet...szimplán befosok :lol:

Persze ez csak egy szempont, egy vélemény.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.05.30. 20:43 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Nagyon jól megfogalmaztad, egyezik a véleményünk!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.01. 11:00 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Közben zajlanak az események. Kipróbáltam a CEN után kötött komplementer JFET source-követőt.
Itt a CEN maradt az egyszerű, pufferes tápon, a source-követő pedig egy-egy 15V-os salast kapott tápáganként, cstornánként külön-külön.

Több a magas, kevesebb felsőbasszus, kevésbé testes hangkép. Tisztább, valahogy jobban "hajt" mélyben is, néha egészen varázslatos, eddig nem hallott hangok bukkannak föl, de sajnos "szétszedi" a hangképet, ebben a tekintetben mindenképp visszalépés.
Mivel a kimeneti impedanciája töredéke mint a CEN esetében, nem hat az interkonnekt kábel kapacitása sem, így még szükséges néhány kísérlet...
Csatolmány:
dac12.jpg
dac12.jpg [ 44.45 KiB | Megtekintve 43462 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.01. 11:17 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Fénytápegység:

Csak az egyik csatornában tudtam kipróbálni. A két db kínai 10W-os led 19W-tal meghajtva épphogy előállít 17V-t a CEN-en.
Sajnos tökélestes zajmentességről nem beszélhetünk, valószínűleg a jelentős felületű napelem antennát játszik ( ez akkumlátorok esetén is így lenne ),érzékeny a közelébe kerülő fémtárgyakra, stb.
Bár pont emiatt található, olyan mechanikai elrendezés, mikor teljesen csendes, de a stabil, mondjuk 100-110dB jel/zaj viszony nem hiszem, hogy mindenféle környezetben / napszakban tartható lenne.

Nagyobb led kellene, a szükséges tartalék, és a nagyobb hatásfok előállításához ( pl.: http://hu.farnell.com/bridgelux/bxrc-40 ... RC-40E4000 ).
De a legbosszantóbb a melegedés, tisztára mint egy A-osztályú erősítő :P
Ezen a ponton ki is pakoltam a CEN-t ( egyelőre )...
Csatolmány:
dac11.jpg
dac11.jpg [ 224.97 KiB | Megtekintve 43459 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.01. 12:16 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Esetleg egy 405nm-es 500mW - 1W-os lézerdióda? Tudniillik az alacsonyabb hullámhosszú fény fotonjai nagyobb energiával rendelkeznek.

Csak szemre vigyázni, a visszaverődő fény is veszélyes.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.01. 13:08 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
sny21 írta:
Esetleg egy 405nm-es 500mW - 1W-os lézerdióda? Tudniillik az alacsonyabb hullámhosszú fény fotonjai nagyobb energiával rendelkeznek.

Csak szemre vigyázni, a visszaverődő fény is veszélyes.

Ez egy kicsit veszélyesebb mint a fázis fogdosása, nagyon körültekintőnek kell lenni vele, csak egy pillanat és már nem is látod mi történt!
...de állítólag, ha megvakul az ember, jobban fog hallani! :lol:
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.01. 18:56 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
sny21 írta:
Esetleg egy 405nm-es 500mW - 1W-os lézerdióda? Tudniillik az alacsonyabb hullámhosszú fény fotonjai nagyobb energiával rendelkeznek.

Csak szemre vigyázni, a visszaverődő fény is veszélyes.
Meglehetősen szűkszavú a napelem specifikációja, mindössze azt adják meg, hogy AM1.5-ös spektrummal mérték, tehát sajnos nincs pl. hatásfok/hullámhossz diagram.
A neten nem találtam használható információt, tehát maradt a feltételezés, hogy ebbe a spektrumba optimalizálták, és így olyan ledet kerestem, amely leginkább ebben a hullámhossz tartományban adja a teljesítménye nagy részét. :oops:


És azt még el is felejtettem, hogy csak kellene egy fesz.stabilizátor is erre a napelemre. Pl. egy 0,1-2mA-es sönt-stabilizátor...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.01. 19:07 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
shany írta:
sny21 írta:
Esetleg egy 405nm-es 500mW - 1W-os lézerdióda? Tudniillik az alacsonyabb hullámhosszú fény fotonjai nagyobb energiával rendelkeznek.

Csak szemre vigyázni, a visszaverődő fény is veszélyes.
Meglehetősen szűkszavú a napelem specifikációja, mindössze azt adják meg, hogy AM1.5-ös spektrummal mérték, tehát sajnos nincs pl. hatásfok/hullámhossz diagram.
A neten nem találtam használható információt, tehát maradt a feltételezés, hogy ebbe a spektrumba optimalizálták, és így olyan ledet kerestem, amely leginkább ebben a hullámhossz tartományban adja a teljesítménye nagy részét. :oops:


Az rendben, csak nézd meg légyszíves, hogy a lézerdióda kontra led fényteljhesítmény / hatásfok között mi az érdekesség.

Kb az, hogy egy 1 Wattos led fényteljesítménye kb. 0.001W, addig az 1W felvett teljesítménnyel rendelkező lézer fényteljesítménye elérheti a 0.5 Wattot.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.01. 20:17 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
sny21 írta:
... egy 1 Wattos led fényteljesítménye kb. 0.001W, addig az 1W felvett teljesítménnyel rendelkező lézer fényteljesítménye elérheti a 0.5 Wattot.

Ez csak egy nagyon szűk, +-néhány nm-tartományban igaz, ha ez a lézerdióda hullámhossza. Viszont a led sokkal szélesebb spektrumban sugároz, a teljesítmánye a néhány nm-es sávban sokkal kisebb. Elvileg a led hatásfoka 70% körül kéne, hogy legyen, és a kiválasztott típus majdnem teljes spektruma "befér" az AM1.5 spektrumba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.01. 20:54 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
A kipróbálandó konverter terve:
Csatolmány:
dac13.jpg
dac13.jpg [ 87.88 KiB | Megtekintve 43405 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.02. 21:20 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Megépítettem az áramkört. Egy picit módosítottam a kimenetén, odatettem azt szűrőtagot, amelyet az OPA-k is megkaptak. Valamint kicseréltem a PCM1702 körül a 3-3db csatolókondit. 2db 47uF/50V Black Gate standard, és 270uF Oscon SP ( eddig Panasonic FM volt mindegyik ). A kimeneti csatoló is 10uF/250V BG standard lett.
Tehát viszonylag nagy átalakítás történt.
Közvetlenül talán az előtte kipróbált CEN + komplementer JFET source követővel vethető össze.
Nagyon hasonló is hozzá, viszont tisztább a középsáv, a zene jobban egyben van, és a magas is természetesebb, de itt vannak egészen érdekes dolgok is ,ezt még tanulmányozni kell.

Az biztos, hogy a frekvenciabalansz itt sem tetszik, a felsőbasszusból lehetne több, a magasból meg kevesebb, tehát kicsit könnyűsúlyú és távolságtartó. Gyakorlatilag ez a negatívum, és nem tartalmazza - a gyakran a félvezetőkkkel együttjáró - a hangokhoz különböző mértékben kapcsolódó mesterséges, kemény, fémes kontúrokat.
Gondolom, még azért járatódnia is kell az alkatrészeknek, de valószínűleg majd kipróbálom a Borbély-féle source követőt is. És persze ki lehetne próbálni csak magában az IV fokozatot, ez lenne a CEN-nel való közvetlen összehasonlítás...
Csatolmány:
dac14.jpg
dac14.jpg [ 247.17 KiB | Megtekintve 43370 alkalommal. ]

Csatolmány:
dac15.jpg
dac15.jpg [ 92.45 KiB | Megtekintve 43370 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.02. 21:35 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Nem jó csatoló a BG. Többfélét is kipróbáltam, még hosszú napokat is rászántam, hátha megjavul, de nem. Jobbak a direkt csatolónak szánt kondik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.02. 21:45 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
[quote="shany"]Megépítettem az áramkört. Egy picit módosítottam a kimenetén, odatettem azt szűrőtagot, amelyet az OPA-k is megkaptak. Valamint kicseréltem a PCM1702 körül a 3-3db csatolókondit. 2db 47uF/50V Black Gate standard, és 270uF Oscon SP ( eddig Panasonic FM volt mindegyik ). A kimeneti csatoló is 10uF/250V BG standard lett.
Tehát viszonylag nagy átalakítás történt.
Közvetlenül talán az előtte kipróbált CEN + komplementer JFET source követővel vethető össze.
Nagyon hasonló is hozzá, viszont tisztább a középsáv, a zene jobban egyben van, és a magas is természetesebb, de itt vannak egészen érdekes dolgok is ,ezt még tanulmányozni kell.

Az biztos, hogy a frekvenciabalansz itt sem tetszik, a felsőbasszusból lehetne több, a magasból meg kevesebb, tehát kicsit könnyűsúlyú és távolságtartó. Gyakorlatilag ez a negatívum, és nem tartalmazza - a gyakran a félvezetőkkkel együttjáró - a hangokhoz különböző mértékben kapcsolódó mesterséges, kemény, fémes kontúrokat.
Gondolom, még azért járatódnia is kell az alkatrészeknek, de valószínűleg majd kipróbálom a Borbély-féle source követőt is. És persze ki lehetne próbálni csak magában az IV fokozatot, ez lenne a CEN-nel való közvetlen összehasonlítás...
[attachment=1]dac14.jpg[/attachment]
[attachment=0]dac15.jpg[/attachment][/quote]

Szerintem kár több fokozatra variálni, az "eredeti" PASS ZEN IV a 15ohm-be 500ohm ki ellenállásával úgy ahogy van jó lehet.

http://www.diyaudio.com/forums/images/a ... gRS3Vv.jpg

A 10uF BGstd a 250V változat tényleg nem nagy durranás csatolónak. De azért annyira nem is rossz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.02. 21:53 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Barth Ida írta:
Nem jó csatoló a BG. Többfélét is kipróbáltam, még hosszú napokat is rászántam, hátha megjavul, de nem. Jobbak a direkt csatolónak szánt kondik.

Sajnos kell 10uF körüli érték, mivel az erősítőm bemeneti impedanciája 6 kOhm-ig is lemehet. Ekkora kapacitás meg elég drága lehet már. Mondjuk van ClarityCap-ból 10uF itthon, de az szerintem még sokkal gyengébb. Mondjuk nekem az orosz K75-10 az egyik kedvencem, abból van olcsón. Csak éppen akkora mint az egész dac.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.02. 22:01 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
akki írta:
...Szerintem kár több fokozatra variálni, az "eredeti" PASS ZEN IV a 15ohm-be 500ohm ki ellenállásával úgy ahogy van jó lehet.

http://www.diyaudio.com/forums/images/a ... gRS3Vv.jpg

A 10uF BGstd a 250V változat tényleg nem nagy durranás csatolónak. De azért annyira nem is rossz.

A Zen-be nagyobb ellenálás kell a PCM1702 +-1mA kimeneti áramához, kb 5,6 kOhm, ha akarjuk a 2Veff kimeneti jelet. Így viszont pont oda jutunk, mint a jelnlegi IV 2,7 kOhm-mal.
Nálam viszont elég szélsőséges az erősítő bemeneti impedanciája, ezért is kísérletezem egy leválasztó fokozattal, de eddig tényleg úgy tűnik, hogy sokkal többet ront mint használ.

Másrészt az IV esetében el akartam szakadni a komplementer felépítéstől...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.02. 22:12 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Ez a buffer elég stabil tud lenni. Járasd szimmetrikus tápról, tegyél elé csatolót, így elég 100n is, mert a bias lehet nagy impedanciás is. Vagy akár plusz dc szervó.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.02. 22:29 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Péter írta:
Ez a buffer elég stabil tud lenni. Járasd szimmetrikus tápról, tegyél elé csatolót, így elég 100n is, mert a bias lehet nagy impedanciás is. Vagy akár plusz dc szervó.
Sajnos csatornánként 2 db Salas maradt, ezekkel gazdálkodhatok, és a hozájuk tartozó trafóval. Így pl. 2x15V vagy 35V és 5V tápfeszt tudok előállítani.
Ehhez a variációhoz vagy új tápegység, vagy másik +-15V-ról menő IV kellene.
( Mikor a CEN után kötöttem a komplementer JFET source követőt, előtte-utána DC-csatoltan, akkor is pont ebbe az irányba vitte a hangzást. Viszont az is elképzelhető, hogy ez nem is teljesen csak az áramkör miatt lenne.)

Az is gyanús, hogy ezek a Panasonic FM kondik mélyebb tónusúak, melegebb hangúak. És lehet, hogy nem is olyan rosszak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.03. 20:37 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Kipróbáltam a salas tápokban cserélni ezt-azt. A vref-et szűrő 10uF MKS4 kondit kicseréltem 220uF PanaFC-re ( A digitális tápokban ez van alapból ). Igazából Salas is ezt ajánlja, amennyiben zener-diódát használok ( bár a soros ellenálás miatt nincs elvileg túl nagy jelentősége ). Valamint a kimeneti 4,7uF PanaMKT + 1Ohm zobel helyett 47uF Nichicon Muse. Ez utóbbi is ajánlott egyébként.

Hát ez így már nagyon harsány, vékony, forszírozott magasakkal. Az a durva, hogy direkt soros ellenálások+220uF-es kondik vannak a salas-táp és az IV között, hogy minél kevésbé érvényesüljön a hatása, és még így is drasztikus volt a változás.

Ez nem sokáig maradt így. A felszabadult 10uF MKS4 ment most a kimeneti zobelbe a soros 1Ohm-mal. Ez így egész kiegyenlített, talán egy picit hűvös is.

Harmadik verzió: mindezek után kiszedtem a soros ellenálásokat a salas és az IV közül. Meleg, kicsit súlytalanabb hang...Nem egyszerű az élet :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.03. 21:39 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Ki kéne már próbálnod egy jó Salast :) Az úgy kezdődik, hogy DN2540.
És elfelejteni a nagy kondikat :) Nem véletlenül szajkózom, hogy 100-200nF-nál nem kel több egy Salas kimenetre. Ez is csak a tápdrót miatt, a DAC lábához közel téve. És hálózati tápnál sem ajánlatos 1000uF fölé menni.

Most megint Salassal játszadozom éppen, a shunt tranyó disszipációját szeretném csökkenteni, változatlan generátor, és DAC áram mellett. Semmilyen mérhető változást nem okoz, illetve elhanyagolható mértékűt. Berakom, mire gondolok. Itt az alkalmazandó ellenállás hangja az ami esetleg nagyon kritikus lehet. De egyben hangolási lehetőség is hangzáshoz.


Csatolmányok:
Salas.jpg
Salas.jpg [ 24.9 KiB | Megtekintve 43300 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.03. 22:03 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Mit is mondjak erre? :)
Valójában egy jó tápegységtől én pont azt várnám, hogy minimális hatást gyakoroljon a főáramkör működésére. Most meg egymással versengenek...
DN2540-em van, valóban sokkal egyszerűbb áramgenerátort csinálni vele.


( Egyébként, mikor egy 2200uF és egy 47nF volt a BYV27-100 graetz után, és csupán ez hajtotta a CEN-t, nem volt ezzel olyan nagy gond... )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.04. 06:19 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Ne mondj semmit :)
Felriadtam ma reggel, és első gondolatom egy nagyáramú LED-re váltás volt


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.04. 17:39 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Rövid leszek
Beraktam alulra egy 39 (40) ohm 9W Whitrom ellenállást meghámozva.
Borda ami elég kicsi, kézmeleg. 86mA folyik át, 3,45V a tranyó kollektora.
Tehát a tranyó 4V E-C. Ellenállás melegszik, nem tenném be így a bugyimba :)
Tágasabb tér, részletesebb, főleg alul tisztult meg jelentősen.
Valami hihetetlen nyugodtság, minden hang sokkal szebb!!!
Feltétlen érdemes kipróbálni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.04. 18:20 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
akki írta:
Ne mondj semmit :)
Felriadtam ma reggel, és első gondolatom egy nagyáramú LED-re váltás volt

Nagyáramú LED, mi? :twisted: Olyanról még nem is hallottam...


Ezt az ellenállásos dolgot kipróbálom majd rövidesen, köszönöm az ötletet.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shany 2014.06.04. 18:40-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.04. 18:39 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Újabb feszültségkövető versenyző, a Borbély-follower:
Egyelőre a tápokban a soros ellenálások nincsenek beiktatva, közvetlenül a salasokon ül, mint az előbbi verzió legutoljára. Az ellenálások R534-ek, a 220nF kondi Siemens B32531 ( MKT ) a Lomexből.
A hang teljesen más. Most inkább loudnesszes kicsit, bár inkább a magas több a kelleténél, így túl analitikusnak is lehetne mondani. Összességében dögös hangzás, néhol ro..dt nagyokat odacsap, viszont nem annyira természetes a frekvenciabalansza így, talán picit keményebb is, de erre nem vennék mérget.
Még ezt is ki kell próbálni a leválasztó ellenálásokkal is.
Csatolmány:
dac16.jpg
dac16.jpg [ 97.47 KiB | Megtekintve 43246 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.04. 19:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
(330p, 10n, és a 220n is nagyon hallható pozícióban van... az első kettő szeretne stiro vagy mica lenni)
Közhelyek, de saját tapasztalat is.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.04. 19:23 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Hasonlít a kínai AD1865 végére. Anno a Q9 helyére én beraktam egy ECC86-ot.
Jó volt az a cucc, meg kellett volna tartanom :)

Most kapcsoltam ki a Salasos cuccot. 2014-ben eddig ez a mutatvány a leghasznosabb,
okvetlen próbáld ki. Lesz meglepi :)


Csatolmányok:
NOSAD1865N-K-0.jpg
NOSAD1865N-K-0.jpg [ 260.01 KiB | Megtekintve 43237 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.04. 19:31 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Péter írta:
(330p, 10n, és a 220n is nagyon hallható pozícióban van... az első kettő szeretne stiro vagy mica lenni)
Közhelyek, de saját tapasztalat is.

A 330pF az stiro, azokat én is kedvelem, a 10nF K40Y-9, ezzel is ki vagyok békülve. A 220nF az kakukktojás, nem ismerem még, csak a mérete miatt került oda most. Erre a posztra lenne Epcos B25834 ( MKV ) is, azt is nagyra tartom, csak az szó szerint is nagy. Bár végső esetben oda lehetne fogatni valahogy.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.06. 12:10 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Kipróbáltam még a Borbély-followert ugyanúgy soros ellenálásokon keresztül. Úgy tűnik kevésbé változik a hang mint az előző esetben ( talán jobb is lett ).
Összegezve az eddigieket, a komplementer JFET source-követő simább, melegebb, talán természetesebb, a Borbély follower dögösebb, dinamikusabb, szélesebb palettán játszik, érdekesebb. Persze mindez csak ebben a rendszerben, az én véleményem, mindenesetre én inkább az utóbbinál maradnék adott esetben.
Sajnos, bár szvsz a OPA versenyzőim fölött szól jóval, mégsem éri el a CEN atmoszféra varázslatát.

Talán még két source-követőt kipróbálok, meg az IV-t egymagában, azután dönteni kell :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.06. 16:23 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
shany

Most visszaolvasva vettem észre, hogy ezt írtad:
"az áramgenerátor IRF9610, a sönt IRF9530-cal van kivitelezve. ( A negatív ágban IRF610 / IRF530 )."

Ezekkel a FETekkel ne próbáld ki alul az ellenállást.
Ráadásul ezek a FETek hajlamosak a gerjedésre, így párosítva.
IRFP9140-D45H11 cserét ajánlom, főleg 5 voltra. 3,3-nál már csak IRFP9140-ZX5T949G-t.
Ezek komplementeri is jók a másik táp ágba
Nálam a DN2540/DN3525-ZX5T949G-3,3--és 5 voltra, (D45H11-7,5voltra) az ász hangzás (TDA mono táp)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.06. 19:27 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Háát, megszédíted a hóembert is :P
Még nem tapasztaltam gerjedési hajlamot ezekkel a mosfetekkel. Mondjuk nem hinném, hogy az ellenálásoktól gerjedne.

Ilyen D45H11 / D44H11 tranzisztorokat rendelek majd, az IRFP9140 már izgalmasbb a nagyobb tokja miatt a beszerelését illetően. :roll:
Egy TO220 tokozású jobban passzolna áramgenerátornak....Nagyon rossz az IRF9610 / IRF610?

( DN2540 éppenséggel lenne, de ott már jelentősen módosítani kellene a nyákon is )

Viszont most már lassan szeretném eldönteni, hogy mi legyen az IV-áramkör, melyikben érzem a legnagyobb potenciált, utána fogok a tápokkal kísérletezni.
( Valójában egyáltalán nem élvezem ezt a kipróbálgatósdit :( )
A tippeket köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.06. 19:59 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
ha TO220, akkor tegyél próbát áramgenerátornál az IRF4905-el RDS(on) = 20.0mΩ


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.06. 23:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
olcsón fetek:
http://diyaudio.hu/forum/viewtopic.php?f=32&t=707


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.12. 09:38 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
shany írta:
...Talán még két source-követőt kipróbálok, meg az IV-t egymagában, azután dönteni kell :D
Akkor, az egyik, nagyon bonyolult verzió :D :
Csatolmány:
dac17.jpg
dac17.jpg [ 86.14 KiB | Megtekintve 43067 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.12. 10:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Akki, szimuláció alapján gondolod, mert ezek a "hivatalos" Salas 1.1 táp fetjei, nekem van vagy 6 db ilyen párossal Salasom, de nem gerjedt még egyik sem és a fórumon sem nagyon panaszkodtak.

akki írta:
shany
"az áramgenerátor IRF9610, a sönt IRF9530-cal van kivitelezve. ( A negatív ágban IRF610 / IRF530 )."
Ráadásul ezek a FETek hajlamosak a gerjedésre, így párosítva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.12. 10:49 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
shany írta:
...Akkor, az egyik, nagyon bonyolult verzió :D :
Nagyon úgy tűnik ebben a pillantban, hogy a kevesebb - ebben az esetben - tényleg több. Egy nagy lépés a CEN eszköztelen hangképe felé, sőt most először emlékeztet is a hangja rá. A csengő hangok hajlamosak kicsit jobban leválni a térről ( és jobban csengenek is ), de mindenképp biztató az irány, a valóság felé mutat.
Bár már egyáltalán nem mondanám dögösnek, talán nem is mindenkinek tetszene jobban, mint az előző verziók valamelyike...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.12. 10:53 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Még az első Salaskisérleteknél élőben! szkóppal voltak a gerjedési gondok.
Lebunkozva microkkal lehet nem jön ki, de én nem bunkózom nagy kondival a kimenetet.
Egy koppanás, valami hálózati impulzus, stb elég, ezért választottam én is Zetex, és stb. tranyókat.
Mellesleg a Salas is D45H8 tranyóval volt eredetileg rajzolva, ha jól emlékszem.
Jobb a hangzás is, mint az IRF-el.
D45H11 nekem jobb hangra, mint a Zetex, ezért ahol lehet, már annál maradok.
(jelenlegi véleményem szerint, ami változhat :D :)
Üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.12. 20:36 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
shany írta:
shany írta:
...Akkor, az egyik, nagyon bonyolult verzió :D :
Nagyon úgy tűnik ebben a pillantban, hogy a kevesebb - ebben az esetben - tényleg több. Egy nagy lépés a CEN eszköztelen hangképe felé, sőt most először emlékeztet is a hangja rá. A csengő hangok hajlamosak kicsit jobban leválni a térről ( és jobban csengenek is ), de mindenképp biztató az irány, a valóság felé mutat.
Bár már egyáltalán nem mondanám dögösnek, talán nem is mindenkinek tetszene jobban, mint az előző verziók valamelyike...
Megejtettem a szokásos - R6, R7 kivétel, Salasra direkt csatlakozik - próbát ennél a kapcsolásnál is. Most úgy tűnik, kevesebb a negatívum, több a pozitívum. Eddig a legjobb a hang a CEN után, úgy, hogy nagyon-nagyon hasonló hozzá. Még egy verziót csak be kell szúrnom, ennek a kapcsolásnak egy - csak ellenálásértékben eltérő - változatát...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.13. 18:03 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
A "beszúrt" verzió. Két ellenállás értéke változott, valamint ezek Takman fémrétegek ( 1W ) lettek. ( Eddig, az 1,8K Beyschlag volt, a 430Ohm pedig R534 ). A 330pF stiro is ki lett kicserélve 680pF CDE silver-micára. Még egy dolog változott, a JFET árama 1,5mA-rel nőtt, az Uds 18V-ról 12V-ra csökkent.
Úgy néz ki, ez nem volt nyerő módosítás, a hang élesebb, kevésbé természetes lett. Most még azért járatom, mint ha picit javult volna :cry:
Csatolmány:
dac18.jpg
dac18.jpg [ 80.59 KiB | Megtekintve 43009 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.14. 10:31 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Az utolsó kétfokozatú áramkör-verzió, felhasználva a legújabb kutatások eredményét :D :
Csatolmány:
dac19.jpg
dac19.jpg [ 80.04 KiB | Megtekintve 42985 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.14. 16:46 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
shany írta:
Az utolsó kétfokozatú áramkör-verzió, felhasználva a legújabb kutatások eredményét :D :

Ez a Sic Mosfetes verzió megint nem egy egyszerű eset. :?
Első hallásra szinte mellbevágó, hogy majdnem kevés a magas, legalábbis az eddig kevésbé jól szereplő verziók után.( Valójában szinte tökéletes az egyensúly. ) Ez - számomra - rögtön érdekessé teszi a dolgot, mivel a jellemző félvezetős torzítások egyike ( SZVSZ ), hogy a hangokat egy jól érzékelhető "él" övezi ( akár benne van ez az eredeti jelben, akár nincs ), egy mesterséges kontúrt, fényt adva a hangoknak, a pontos, precíz megjelenítés illúzióját keltve. Ehhez gyakran társul a középtartományban jelenlevő keménység.

Nos, úgy tűnik, itt nincs ilyesmiről szó. Bár hozzátartozik az igazsághoz, hogy az első órában, a középhangokon néhol kimondott kemény torzításokat hallottam. Ez később teljesen elmúlt, a hang -mondhatni - kisimult. :)"
A legjobb verziókhoz hasonlóan - a CEN-t is beleértve - remek, egybefüggő a tér, megvan a "látom a zenét" és a bitperfect érzés, tehát elég jónak tűnik eddig.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.14. 18:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
shany írta:
shany írta:
Az utolsó kétfokozatú áramkör-verzió, felhasználva a legújabb kutatások eredményét :D :

Ez a Sic Mosfetes verzió megint nem egy egyszerű eset.
Első hallásra szinte mellbevágó, hogy majdnem kevés a magas, legalábbis az eddig kevésbé jól szereplő verziók után.( Valójában szinte tökéletes az egyensúly. ) Ez - számomra - rögtön érdekessé teszi a dolgot, mivel a jellemző félvezetős torzítások egyike ( SZVSZ ), hogy a hangokat egy jól érzékelhető "él" övezi ( akár benne van ez az eredeti jelben, akár nincs ), egy mesterséges kontúrt, fényt adva a hangoknak, a pontos, precíz megjelenítés illúzióját keltve. Ehhez gyakran társul a középtartományban jelenlevő keménység.

Nos, úgy tűnik, itt nincs ilyesmiről szó. Bár hozzátartozik az igazsághoz, hogy az első órában, a középhangokon néhol kimondott kemény torzításokat hallottam. Ez később teljesen elmúlt, a hang -mondhatni - kisimult. "
A legjobb verziókhoz hasonlóan - a CEN-t is beleértve - remek, egybefüggő a tér, megvan a "látom a zenét" és a bitperfect érzés, tehát elég jónak tűnik eddig.

Azt a!... Hangzás ügyileg csöveződünk? :P :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.16. 20:51 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
dys-cus írta:
Azt a!... Hangzás ügyileg csöveződünk? :P :D
Ugyan már, csak forrasztgatok, próbálkozok ezzel-azzal :lol:



Úgy tűnik, azért ez a CREE mosfet is keménykedik a középtartományban ( ebben a beállításban )...mindenesetre nem teljesen szokványos a produkciója.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.22. 07:53 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Kipróbáltam még egy minimális módosítással a kapcsolásban a CREE mosfetet:
Csatolmány:
dac20.jpg
dac20.jpg [ 79.45 KiB | Megtekintve 42886 alkalommal. ]

A karaktere alig változott. A középtartományban néha érdekes dolgokat produkál, egyébként nem lenne olyan rossz.


A következő lépésben kivettem a source-követőt, csak az IV áramkör maradt:
Csatolmány:
dac21.jpg
dac21.jpg [ 63.72 KiB | Megtekintve 42886 alkalommal. ]

A hang egyértelműen természetesebb, simább. Negatívum, hogy picit vékonyabb, nem elég inspiráló hatású. A legnagyobb probléma viszont, hogy emlékeim szerint a CEN még jobb volt :(
Bár most gondot jelent, hogy a PCM1702 körüli csatoló kondik már cserélve lettek BG std-ra, Oscon sp-re (a CEN még a PanasonicFM-ekkel ment ) , valamint most egy kimeneti csatoló kondi is a jelútban van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jlsounds I2SoverUSB - PCM1702
HozzászólásElküldve: 2014.06.22. 20:05 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Az a 10uF-470k a kimeneten nem túlzás? Valahol a következő fokozatot is figyelembe veendően olyan 20k-30k környékén lehet ideális az illesztés hangzásra, 10u esetén.
És hihetetlenül beleszól az az ellenállás anyagát illetően is. R534 katasztrófa, RN60 katasztrófa, Beyslag katasztrófa. Ködképzés, szárítás, döngés jellemzi őket.

(persze ez nálam jelentkezik így) Most Shinko van ott, de ki kéne próbálnom a Vishay VAR-t.
Már nagyon tele van a t-köm nekem is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 651 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség