audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.19. 08:32

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Wadia 9 és az OPA654
HozzászólásElküldve: 2022.01.29. 00:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.08.21. 22:47
Hozzászólások: 139
Ez egy kicsit kategóriákon átívelő téma, de mivel ebben a kategóriában több a téma így én is ide teszem.

Évekkel ezelőtt egy céges selejtezésen sikerült megkaparintanom egy teljes cső OPA654 műveleti erősítőt, ilyen esetekben az ember nem nagyon ér rá sokat gondolkodni, láttam TO-3 tok... OPA felirat... kell...
Aztán később az adatlapot bogarászva tetszett is amit látok, meg nem is. Jó gyors, audióhoz túl gyors, a zaja sem éppen kicsi és még a könyök pont is viszonylag magasan van. Gondoltam, hogy esetleg valami függvény generátor kimenetén jól szolgálna, de a +/-18V-os max táp ahhoz nem túl acélos, amire még gondoltam, hogy esetleg fülhallgató erősítőnek ki lehetne próbálni, de a modern IC-kkel összehasonlítva igazából semmi előnye nincs neki. így aztán nem is kezdtem velük semmit azon kívül, hogy párat sikerült eladnom.
Datasheet

A héten viszont tudomásomra jutott, hogy a Wadia 9 DAC kimenetén ezek a műveleti erősítők dolgoznak, mindjárt 4 is. Elkezdtem utánajárni a dolognak és úgy tűnik, hogy ez a Wadia 9 bizonyos szempontból ma is egy kívánatosnak tekinthető készülék és ennek megfelelően magas az ára még használtan is -már ha valaki talál eladó példányt. A meglepődésem csak tovább fokozódott, amikor láttam, hogy ez a DAC teljesen kommersz alkatrészekből épül fel: sehol egy varázs ellenállás vagy kondenzátor, még csak egy nyamvadt rubídiumos clock sincs, még a tápfeszültségek is kutya közönséges 78xx/79xx kategóriájú stabilizátorokkal vannak megoldva mindenhol.
Vajon más megvilágításba teszi-e ez az OPA654-et, vagy egyszerűen csak egy fura különcködésről van szó?

A Wadia 9-ről egyébként itt vannak képek:
LINK 1

Egy nem hivatalos teszt:
LINK 2 (franciáról google fordítva)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség