audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.16. 23:17

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1524 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 31  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.20. 14:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
gabor80 írta:
hodyka57 írta:
Ez lenne jó neked, az 304 MK II

Itt a rajza a TDA 1541 i2s-el megy és van DIGIT spdif kimente

https://usermanual.wiki/Document/CD304MKII.3130995646

Kell egy jó DAC amiben van XMOS és SPDIF bemenet és kész


De neki Ad1862 dac kell, a futóműről vezetné rá sztem.


Így van!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.20. 15:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
gabor80 írta:
mzperx írta:
gabor80 írta:
.., a reclock után van az izolálás (ami hülyeség), tehát ugyanúgy ad hozzá egy adag jittert.
én úgy látom, hogy az izolátor után vannak az oszcillátorok és az izolátoron keresztül van visszavezetve az órajel az XMOS felé, így kifelé tiszta marad az órajel csak az XMOS bemenete fog kapn pontatlanabb órajelet. Illetve az XMOS-ból kijövő I2S jelek szenvednek el további torzulást a digitális izolátoron átjutás alatt, de utóbbit elvileg a reclock elpucol (feltéve, ha digitális izolátor dupla terjedési ideje nem sérti meg a reclockot végző D-tárolók "setup/hold" időkritériumait).


Az Xmos az oké, én a dac panelre mondtam, bár lehet hogy ez már nem izolált (most megnézve igen ez más dac panel mint a régi), de mikor régen árulták a még xmos nélküli külön a panelt az izolált volt, és a reclock után, ami nem volt korrekt.


Tehát összegezve, ha jól értem: Nem lenne szükséges a Masterclock, ha az Xmost használom. A CD miatt viszont ragaszkodnék hozzá és a DAC panelra kötném. Ez esetben viszont le kellene húznom az Xmost, különben nem működne. Erre a problémára megoldás lehet a Hodyka által javasolt I2S swich ? Vagyis ez a szerekezet úgy képes kapcsolni a két forrás között, hogy mindkettő használhatja a "saját" órajelét?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.20. 15:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
hodyka57 írta:
Én úgy csinálnám meg ha nekem kellene, hogy

xmos panel+ i2s switch+ad1862 panel

i2s jeleket lehet kapcsilno cd felől. xmos felől és még lehetne egy spdif panelt is

i2s switch

https://www.ebay.com/itm/4-Way-Audio-I2 ... SwlPFd-Nhh


xmos cpld, ennek nagyon jó hangja van........

https://tinyurl.hu/Zko4/

Meg valami spdif panel

https://www.ebay.com/itm/AK4118-digital ... SwbtVZPg2V

ÉS egy dac



Köszönöm , ezek kézzel fogható tanácsok.
Az spdif panel miért hasznos számomra? Miért van rá szükség?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.20. 15:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
gabor80 írta:
Ez is egy jó megoldás lehet, bár az az Xmos nem olyan guszta, de lehet hogy jó, nem próbáltam.
A I2S switchet használtam már, meg ilyesmi SPDIF átalakítót is (DIR9001-es chipeknek főleg finom hangja van).
Ha van keret rá én JLsound Xmost ajánlok, sok funkció van rajta, és a Amanero mellett a legzeneibb hangú sztem. Közvetlen is lehet vele multibiteseket hajtani és reclock van rajta is.

Azért ez nem lesz annyira kis meló, kell még egy csomó táp is.


Küldenél linket a JLsound-ról?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.20. 15:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
gabor80 írta:
Kinagyítva megnéztem a képeket, a reclock a Xmos óráját használja sztem, nincs külön óra a dac pcb-n, ami az jelenti, hogy 45/49MHz-es a reclock, NZ2520-ast használnak, ami elég jó ide, mivel a multibites dac nem igazán érzékeny a jitterre. Ráadásul a reclock után van az izolálás (ami hülyeség), tehát ugyanúgy ad hozzá egy adag jittert. Ergo én nem tennék rá külön órát.


Végigolvasva a segítő hozzászólásokat ,az óra frekik összehangolása még mindig nem tiszta nekem. Ha megrendelek 45/49Mhz-es órát, az hogy fog együttműködni a CD transporttal, ami, ha jó tudom 11,298Mhz-et használ? A dán fickó azt írta, hogy a dac es a futó ugyanazzal a frekvenciával kell menjen. Ha a frekik egymás páros többszörösei, akkor még megoldható a dolog, egyébként nem fog működni.
Lehet, hülyeséget kérdezek, de ez a 1862-es Dac panel nem működne 11,298Mhz-es órajellel?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.20. 16:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
bluewhite írta:
gabor80 írta:
Kinagyítva megnéztem a képeket, a reclock a Xmos óráját használja sztem, nincs külön óra a dac pcb-n, ami az jelenti, hogy 45/49MHz-es a reclock, NZ2520-ast használnak, ami elég jó ide, mivel a multibites dac nem igazán érzékeny a jitterre. Ráadásul a reclock után van az izolálás (ami hülyeség), tehát ugyanúgy ad hozzá egy adag jittert. Ergo én nem tennék rá külön órát.


Végigolvasva a segítő hozzászólásokat ,az óra frekik összehangolása még mindig nem tiszta nekem. Ha megrendelek 45/49Mhz-es órát, az hogy fog együttműködni a CD transporttal, ami, ha jó tudom 11,298Mhz-et használ? A dán fickó azt írta, hogy a dac es a futó ugyanazzal a frekvenciával kell menjen. Ha a frekik egymás páros többszörösei, akkor még megoldható a dolog, egyébként nem fog működni.
Lehet, hülyeséget kérdezek, de ez a 1862-es Dac panel nem működne 11,298Mhz-es órajellel?


Panel:
http://www.jlsounds.com/i2soverusb.html

Figyu, a multibites dac-hoz nem kell MCLK, anélkül működnek, tehát bármit ráküldhetsz, amit még fel tud dolgozni, az én AD1862 chipem a 384-es mintavételit is beveszi, tehát az ennek megfelelő Bitclockkal is üzemel, ergó 11MHz és 49 MHz is jó lehet, itt inkább a többi chipről van szó hogy tudják e kezelni.

Itt neked vmi nem tiszta sztem, a MCLK-ot nem lehet csak úgy rákötni bárhol, azt az vmelyik TCXO helyére kell elvileg bekötni, mivel a MCLK ból áll elő az összes jel ami a dac chipnek kell: Data, WCLK (LE), BCLK (SCLK).
Összegezve a CD futóműben az I2S jelet előállító digi áramkörökhöz tartozó XO helyett kell a órapanel amit feltettél, a rákötés nem tudom, hogy működne, mert nem tudom milyen a óra a CD playerben.
Ezzel a panellal csak annyi a gond egyébként, hogy a Xmos panelről kapja a órát is, a reclockhoz, meg a többi dac panelon működő cucchoz, pl. shift regiszterekhez is, amit átalakítja a formátumot az AD-nak. Tehát nem tudom hogy megy e így. Az Xmos nélküli panelt néztem anno, annál nem volt probléma, a MCLK-ot ráküldted, meg a másik 3 jelfolyamot és ment a dac.
Ezek sokszor kitben vannak, tehát ez a panel is inkább a hozzáadott xmos-al működik jól együtt.
SPDIF kimenetet akarsz nem? Ahhoz kell egy átalakító, a panel azért kell.
Lehet hogy jobb lenne valami vázlatot készítened, hogy mit szeretnél pontosan, a vizuális típusú emberkéknek:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.20. 18:16 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Én legegyszerűbben azt csinálnám, hogy a CD playerTDA chipjei elötti I2S-et kivezetném a CD-ből (vagy ha van elég hely a paneleknek bele is lehet építeni), és ezt rákötném a I2S switch-re amit továbbvezetsz a Dac panel felé, viszont nem a CD-ből kijövő MCLK-ot kötöd rá hanem az LC audio-s panel MCLK-ját 11 MHz-est, remélhetőleg ez a freki is működik a reclock-al. A switch másik bemenetére pedig a xmos panelt kötöd be.
A gyakorlatban hogy fog ez működni, azt csak akkor derül ki ha kipróbálja az ember. Ha még SPDIF bemenet is kell akkor kell rá egy SPDIF-I2S panel, és az I2S switch 3. bemenetre kell kötni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.20. 18:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
bluewhite írta:
gabor80 írta:
Kinagyítva megnéztem a képeket, a reclock a Xmos óráját használja sztem, nincs külön óra a dac pcb-n, ami az jelenti, hogy 45/49MHz-es a reclock, NZ2520-ast használnak, ami elég jó ide, mivel a multibites dac nem igazán érzékeny a jitterre. Ráadásul a reclock után van az izolálás (ami hülyeség), tehát ugyanúgy ad hozzá egy adag jittert. Ergo én nem tennék rá külön órát.


Végigolvasva a segítő hozzászólásokat ,az óra frekik összehangolása még mindig nem tiszta nekem. Ha megrendelek 45/49Mhz-es órát, az hogy fog együttműködni a CD transporttal, ami, ha jó tudom 11,298Mhz-et használ? A dán fickó azt írta, hogy a dac es a futó ugyanazzal a frekvenciával kell menjen. Ha a frekik egymás páros többszörösei, akkor még megoldható a dolog, egyébként nem fog működni.
Lehet, hülyeséget kérdezek, de ez a 1862-es Dac panel nem működne 11,298Mhz-es órajellel?


A reclock chipjei sztem 11 Mhz-el is működnek, meg 45-el is, de így látatlanban mondom csak, nem tuti.
Miért akarsz 2 frekit rendelni, a CD-hez elég az alacsonyabb 44.1 mintavételi frekihez való. Ha 2-t rendesz akkor viszont a Xmos-t tudod updatelni, a CD nem fog reclockolni. Hacsak az Xmos-ról rá nem vezeted az MCLK-ot külön. De ez már kezd elég bonyolult lenni sztem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.20. 19:47 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1043
Tartózkodási hely: Tamási
gabor80 írta:
Én legegyszerűbben azt csinálnám, hogy a CD playerTDA chipjei elötti I2S-et kivezetném a CD-ből


Az 1540 sajnos nem I2s-es

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.20. 19:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Krizsi írta:
gabor80 írta:
Én legegyszerűbben azt csinálnám, hogy a CD playerTDA chipjei elötti I2S-et kivezetném a CD-ből


Az 1540 sajnos nem I2s-es


Tényleg, igazad van, a 1541 járt a fejemben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.20. 20:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Krizsi írta:
gabor80 írta:
Én legegyszerűbben azt csinálnám, hogy a CD playerTDA chipjei elötti I2S-et kivezetném a CD-ből


Az 1540 sajnos nem I2s-es


A 1540 14-bit RJ formátumú nem? Viszont akkor nem lehet megúszni a receiver ic-t, ami átalakítja a formátumot az AD dachoz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.20. 20:32 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
Egyáltalán, mi szükség van a CD játszóra? Hiszen a benne levő DAC nem lenne használva, a használt DAChoz ( AD1862 ) meg követelményként lett megfogalmazva az USB bementet. A legésszerűbb egy jó USB forrás lenne ( pl. egy PC ) amely tartalmazna CD/DVD olvasó/írót. Ezzel le lehetne játszani a CD gyűjteményt is - vélhetően jobban mint egy cd-játszóval - ha éppen arra van szükség, és persze nyújtaná a modern kori zenei forrás lehetőségeket...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.20. 21:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
shany írta:
Egyáltalán, mi szükség van a CD játszóra? Hiszen a benne levő DAC nem lenne használva, a használt DAChoz ( AD1862 ) meg követelményként lett megfogalmazva az USB bementet. A legésszerűbb egy jó USB forrás lenne ( pl. egy PC ) amely tartalmazna CD/DVD olvasó/írót. Ezzel le lehetne játszani a CD gyűjteményt is - vélhetően jobban mint egy cd-játszóval - ha éppen arra van szükség, és persze nyújtaná a modern kori zenei forrás lehetőségeket...

Ezt én is mondtam, hogy minek a futó, de ma elég trendi megint a futóművezés, mert állítólag jól szól, technikailag nem látom az előnyt, inkább hátrányt, olvasási hiba stb.
Bár az USB kihagyásának van előnye, és is száműztem a hangfalas rendszerből az usb átalakítást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.21. 10:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
gabor80 írta:
bluewhite írta:
gabor80 írta:
Kinagyítva megnéztem a képeket, a reclock a Xmos óráját használja sztem, nincs külön óra a dac pcb-n, ami az jelenti, hogy 45/49MHz-es a reclock, NZ2520-ast használnak, ami elég jó ide, mivel a multibites dac nem igazán érzékeny a jitterre. Ráadásul a reclock után van az izolálás (ami hülyeség), tehát ugyanúgy ad hozzá egy adag jittert. Ergo én nem tennék rá külön órát.


Végigolvasva a segítő hozzászólásokat ,az óra frekik összehangolása még mindig nem tiszta nekem. Ha megrendelek 45/49Mhz-es órát, az hogy fog együttműködni a CD transporttal, ami, ha jó tudom 11,298Mhz-et használ? A dán fickó azt írta, hogy a dac es a futó ugyanazzal a frekvenciával kell menjen. Ha a frekik egymás páros többszörösei, akkor még megoldható a dolog, egyébként nem fog működni.
Lehet, hülyeséget kérdezek, de ez a 1862-es Dac panel nem működne 11,298Mhz-es órajellel?


Panel:
http://www.jlsounds.com/i2soverusb.html

Figyu, a multibites dac-hoz nem kell MCLK, anélkül működnek, tehát bármit ráküldhetsz, amit még fel tud dolgozni, az én AD1862 chipem a 384-es mintavételit is beveszi, tehát az ennek megfelelő Bitclockkal is üzemel, ergó 11MHz és 49 MHz is jó lehet, itt inkább a többi chipről van szó hogy tudják e kezelni.

Itt neked vmi nem tiszta sztem, a MCLK-ot nem lehet csak úgy rákötni bárhol, azt az vmelyik TCXO helyére kell elvileg bekötni, mivel a MCLK ból áll elő az összes jel ami a dac chipnek kell: Data, WCLK (LE), BCLK (SCLK).
Összegezve a CD futóműben az I2S jelet előállító digi áramkörökhöz tartozó XO helyett kell a órapanel amit feltettél, a rákötés nem tudom, hogy működne, mert nem tudom milyen a óra a CD playerben.
Ezzel a panellal csak annyi a gond egyébként, hogy a Xmos panelről kapja a órát is, a reclockhoz, meg a többi dac panelon működő cucchoz, pl. shift regiszterekhez is, amit átalakítja a formátumot az AD-nak. Tehát nem tudom hogy megy e így. Az Xmos nélküli panelt néztem anno, annál nem volt probléma, a MCLK-ot ráküldted, meg a másik 3 jelfolyamot és ment a dac.
Ezek sokszor kitben vannak, tehát ez a panel is inkább a hozzáadott xmos-al működik jól együtt.
SPDIF kimenetet akarsz nem? Ahhoz kell egy átalakító, a panel azért kell.
Lehet hogy jobb lenne valami vázlatot készítened, hogy mit szeretnél pontosan, a vizuális típusú emberkéknek:)


"Itt neked vmi nem tiszta sztem," Szerintem itt nekem elég sok minden nem tiszta :) Ezért kérdezek olyanoktól, akiknek igen.
"a MCLK-ot nem lehet csak úgy rákötni bárhol, azt az vmelyik TCXO helyére kell elvileg bekötni," Ez teljesen természetes, az oszcillátor cserének (is) megvan a mikéntje.
"Összegezve a CD futóműben az I2S jelet előállító digi áramkörökhöz tartozó XO helyett kell a órapanel amit feltettél, a rákötés nem tudom, hogy működne, mert nem tudom milyen a óra a CD playerben."
Csatolmány:
Magyarázat: SAA7000+oszc.
SAA7000+OSZC.jpg
SAA7000+OSZC.jpg [ 68.3 KiB | Megtekintve 23387 alkalommal. ]

"a MCLK ból áll elő az összes jel ami a dac chipnek kell: Data, WCLK (LE), BCLK (SCLK)." Bocsi, de - ismereteim szerint - ez így nem teljesen pontos.
"Ezzel a panellal csak annyi a gond egyébként, hogy a Xmos panelről kapja a órát is, a reclockhoz, meg a többi dac panelon működő cucchoz, pl. shift regiszterekhez is, amit átalakítja a formátumot az AD-nak. Tehát nem tudom hogy megy e így." Lehet, ezért volna jobb swich-et alkalmazni a Dac board és az Xmos között. És így kvázi Xmos nélküli panelként működik, amire rá lehet küldeni az MCKL-ot. Az persze kérdés, hogy Xmos-ra váltáskor hogyan lehetne lekapcsolni a Mastercklock-ot a Dacról...
A vázlat már készül.

"A 1540 14-bit RJ formátumú nem? Viszont akkor nem lehet megúszni a receiver ic-t, ami átalakítja a formátumot az AD dachoz."
Ezt nem értem. Most nézem a TDA1540 adatlapját: 1 pinen fogadja az adatjelet(Serial Data), 2-en a Word Clock-ot (avagy Word Select), a 28.-on pedig a Bit Clock-ot, vagyis az I2S minden komponense elérhető.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.21. 11:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
shany írta:
Egyáltalán, mi szükség van a CD játszóra? Hiszen a benne levő DAC nem lenne használva, a használt DAChoz ( AD1862 ) meg követelményként lett megfogalmazva az USB bementet. A legésszerűbb egy jó USB forrás lenne ( pl. egy PC ) amely tartalmazna CD/DVD olvasó/írót. Ezzel le lehetne játszani a CD gyűjteményt is - vélhetően jobban mint egy cd-játszóval - ha éppen arra van szükség, és persze nyújtaná a modern kori zenei forrás lehetőségeket...


Azért van rá szükség, mert a Philips CDM1-es futómű olyan messze van hangban a DVDolvasótól, mit ide a Hold.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.21. 11:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Akkor itt az 5000. hozzászólásom, de legalább AD1862 témán belül van... :lol:

Azt javasolnám, hogy legyen külön DAC a CD lejátszódnak, illetve külön DAC az USB-s Xmos-nak is.
Aztán majd lehet építeni kapcsolós/relés bemenetválasztót, vagy jobb előfokot a hangrendszerednek.

Miután nem nagyon értesz hozzá úgysem, USB-s Xmosnak az I2SoverUSB-t javaslom, amit többen ajánlottunk, mivel ezek közvetlenül megtudják hajtani az AD1862 DAC-okat.
És nem kell külön paneleket venni az AD1862-nek, amik úgysem messze a legjobbak a logikai kapuzások és az opamp-os IV miatt...

CD-s futóművet pedig megoldod úgy, ahogy azt akarod... én nem használnám, ha pedig mégis, akkor lehet, hogy azt TDA1540 DAC-al. :twisted: , majd tunerman megépíti :lol: .
Mondjuk nem ideális az a DAC se, de akinek az LP hangja bejön, lehet, hogy ez is befog jönni. Én ehhez nem sokat tudok hozzáfűzni, nálam a kerámiatokos DAC az nem TDA1540 hanem DAC729.

Tehát szét kellene választani a kettőt, ha ragaszkodsz ahhoz a CD-s futóműhöz.

Én azért nem ragaszkodok az USB-s Xmoshoz, sem a futóműhöz, mert megtehetem. Nem keveset foglalkoztam ezzel diploma helyet. Kezdésnek viszont jó mindkettő.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.21. 11:53 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
gabor80 írta:
bluewhite írta:
gabor80 írta:
Kinagyítva megnéztem a képeket, a reclock a Xmos óráját használja sztem, nincs külön óra a dac pcb-n, ami az jelenti, hogy 45/49MHz-es a reclock, NZ2520-ast használnak, ami elég jó ide, mivel a multibites dac nem igazán érzékeny a jitterre. Ráadásul a reclock után van az izolálás (ami hülyeség), tehát ugyanúgy ad hozzá egy adag jittert. Ergo én nem tennék rá külön órát.


Végigolvasva a segítő hozzászólásokat ,az óra frekik összehangolása még mindig nem tiszta nekem. Ha megrendelek 45/49Mhz-es órát, az hogy fog együttműködni a CD transporttal, ami, ha jó tudom 11,298Mhz-et használ? A dán fickó azt írta, hogy a dac es a futó ugyanazzal a frekvenciával kell menjen. Ha a frekik egymás páros többszörösei, akkor még megoldható a dolog, egyébként nem fog működni.
Lehet, hülyeséget kérdezek, de ez a 1862-es Dac panel nem működne 11,298Mhz-es órajellel?


Panel:
http://www.jlsounds.com/i2soverusb.html

Figyu, a multibites dac-hoz nem kell MCLK, anélkül működnek, tehát bármit ráküldhetsz, amit még fel tud dolgozni, az én AD1862 chipem a 384-es mintavételit is beveszi, tehát az ennek megfelelő Bitclockkal is üzemel, ergó 11MHz és 49 MHz is jó lehet, itt inkább a többi chipről van szó hogy tudják e kezelni.

SPDIF kimenetet akarsz nem? Ahhoz kell egy átalakító, a panel azért kell.

Lehet hogy jobb lenne valami vázlatot készítened, hogy mit szeretnél pontosan, a vizuális típusú emberkéknek:)


Ez így jó lehet?

Csatolmány:
vázlat.jpg
vázlat.jpg [ 76.38 KiB | Megtekintve 23381 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.21. 11:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
Toto írta:
Akkor itt az 5000. hozzászólásom, de legalább AD1862 témán belül van... :lol:

Azt javasolnám, hogy legyen külön DAC a CD lejátszódnak, illetve külön DAC az USB-s Xmos-nak is.
Aztán majd lehet építeni kapcsolós/relés bemenetválasztót, vagy jobb előfokot a hangrendszerednek.

Miután nem nagyon értesz hozzá úgysem, USB-s Xmosnak az I2SoverUSB-t javaslom, amit többen ajánlottunk, mivel ezek közvetlenül megtudják hajtani az AD1862 DAC-okat.
És nem kell külön paneleket venni az AD1862-nek, amik úgysem messze a legjobbak a logikai kapuzások és az opamp-os IV miatt...

CD-s futóművet pedig megoldod úgy, ahogy azt akarod... én nem használnám, ha pedig mégis, akkor lehet, hogy azt TDA1540 DAC-al. :twisted: , majd tunerman megépíti :lol: .
Mondjuk nem ideális az a DAC se, de akinek az LP hangja bejön, lehet, hogy ez is befog jönni. Én ehhez nem sokat tudok hozzáfűzni, nálam a kerámiatokos DAC az nem TDA1540 hanem DAC729.

Tehát szét kellene választani a kettőt, ha ragaszkodsz ahhoz a CD-s futóműhöz.

Én azért nem ragaszkodok az USB-s Xmoshoz, sem a futóműhöz, mert megtehetem. Nem keveset foglalkoztam ezzel diploma helyet. Kezdésnek viszont jó mindkettő.


Egyre inkább azt látom én is, hogy így lesz. Hozzászólásaitok alapján ezt egy dobozba megvalósítani... nem egyszerű.
A dolgomat jelentősen megkönnyítené, ha a player-nek lenne digi kimenete, akkor legalább az működne. :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.21. 13:42 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1043
Tartózkodási hely: Tamási
A 304-el csináld meg azt a tuningot amit Tunerman írt + csinálj egy másikat. Lesz két alapvetően eltérő jellegű hangod, hangulatodnak megfelelőt hallgathatod :)

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.21. 13:56 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
bluewhite írta:
shany írta:
Egyáltalán, mi szükség van a CD játszóra? Hiszen a benne levő DAC nem lenne használva, a használt DAChoz ( AD1862 ) meg követelményként lett megfogalmazva az USB bementet. A legésszerűbb egy jó USB forrás lenne ( pl. egy PC ) amely tartalmazna CD/DVD olvasó/írót. Ezzel le lehetne játszani a CD gyűjteményt is - vélhetően jobban mint egy cd-játszóval - ha éppen arra van szükség, és persze nyújtaná a modern kori zenei forrás lehetőségeket...


Azért van rá szükség, mert a Philips CDM1-es futómű olyan messze van hangban a DVDolvasótól, mit ide a Hold.
Ezért is javasoltam ;)
Egyébként milyen módon tesztelted, hasonlítottad össze ezeket a futóműveket, hiszen pl. egy DVD olvasó ( én itt egy PC-be építhető egységről beszélek, nem asztali önálló készülékről ), tisztán RAM-ból játszó számítógép, amely tartalmazza a mai audio-számítógépek összes kritikus pontját/tényezőjét...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.21. 14:17 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
bluewhite írta:
shany írta:
Egyáltalán, mi szükség van a CD játszóra? Hiszen a benne levő DAC nem lenne használva, a használt DAChoz ( AD1862 ) meg követelményként lett megfogalmazva az USB bementet. A legésszerűbb egy jó USB forrás lenne ( pl. egy PC ) amely tartalmazna CD/DVD olvasó/írót. Ezzel le lehetne játszani a CD gyűjteményt is - vélhetően jobban mint egy cd-játszóval - ha éppen arra van szükség, és persze nyújtaná a modern kori zenei forrás lehetőségeket...


Azért van rá szükség, mert a Philips CDM1-es futómű olyan messze van hangban a DVDolvasótól, mit ide a Hold.


Ezt a hangzásbeli különbséget légy szíves bővebben fejtsd ki, mert kiváncsivá tettél...
TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.21. 17:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Ezt nem értem. Most nézem a TDA1540 adatlapját: 1 pinen fogadja az adatjelet(Serial Data), 2-en a Word Clock-ot (avagy Word Select), a 28.-on pedig a Bit Clock-ot, vagyis az I2S minden komponense elérhető.[/quote]

Az a baj hogy, a TDA1541-el ellentétben (amelynek úgy tudom I2S módja is van), a 1540-nek ahogy már írták elöttem, nem I2S a buszformátuma, hanem sztem RJ-14, tehát right justified formátum, akárcsak az AD1862-nek, viszont a dac bemenete I2S-re van megcsinálva, így nem fog működni vele. Elvileg az AD1862 chip szintén RJ, csak 20 bites, de sztem ez sem fog közvetlen rákötve a chipre működni vele, de hátha egy tapasztalt kolléga ezt meg tudja mondani. Azaz, a futó és a dac közé mindenképp kell valami formátumátalakító, receiver chip, pl. SRC amit Toto is használ, persze ennek megépítése már nem kezdő téma. Egyéb gond nincs a megépítéssel, de ez is elég.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.21. 18:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
I2S átalakításánál: SRC4192-vel viszonylag még könnyű dolgozni, ha valaki jártas elektronikából... ez persze az AD1862-re vonatkozik. De aki csinált már mikrovezérlő programozást, az dolgozhat az SRC4193-al illetve az SRC4392-vel is. Ezeknél beállítható az RJ20 bit formátum, amit közvetlenül tud fogadni az AD1862 DAC, viszont egyik DAC-nál invertálni kell a WCLK-t, hogy sztereóban szóljon. Ez fog egy kis, de nem jelentős fáziskülönbséget eredményezni a két oldal között. Viszont nálam az SRC4392 lefagyott, többször is, ezzel égtem be a találkozón is, de legalább nem a kapott hanggal. :twisted: :lol:
Miután SRC-re nincs szükségem, mert nálam nem vált be, így a TAS3108-at gondolom jobbnak, ott még WCLK-t sem kell invertálni, nincs fáziskülönbség a két oldal között, és ugye 21 bit megvalósítható vele. Habár TAS3108-nál jobb az ADAU1452 például, de forrasztani, illetve megfelelő körítést kiépíteni hozzá nehezebb, éppen ezért elég jó ide továbbra is a TAS3108.

A klasszikus, 14 bites CD-s futóműhöz klasszikus, 14 bites TDA1540 tartozik. Biztosan nem használnám mással.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.21. 18:16 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
A rajzot nézve, a jó minőségű clock elég ha a reclocknál van csak, az rendbe teszi a jeleket, nem kell a futóba is külön, persze mivel a formátumok nem egyeznek, ez az elképzelés egyenlőre jegelve.

Miért akarod mindenképp AD1862 chipre vezetni?, a TDA1540 jó hangú kis dac, úgy olvastam, 14 bites, így nem tudnád úgysem kihasználni az AD chip adottságait, nem hiszem hogy sokkal jobb lenne így..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.21. 18:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Az AD1862 nem fog működni I2S jellel, muszáj elé tenni néhány tárolót, kaput, shift regisztert, vagy egyéb jelfeldolgozó áramkört, hogy megkapja 20 bites RJ jelet. ( Legegyszerűbb talán-talán valami H3 alapú SOC-t tenni elé, akkor egy menettel megoldódik a számítógépes fájlok lejátszasa, a CD persze nem... )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.21. 18:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
Krizsi írta:
A 304-el csináld meg azt a tuningot amit Tunerman írt + csinálj egy másikat. Lesz két alapvetően eltérő jellegű hangod, hangulatodnak megfelelőt hallgathatod :)

Nagyon úgy áll a dolog, hogy ez lesz.
A Tunerman féle tuningot ezen az oldalon találom?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.21. 18:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Philips CD100 tuning (+ all TDA1540/TDA1541 DAC) témában.

Amúgy visszatérve az AD1862-re, egyre biztosabbnak tűnik a 3-5 tranzisztoros, aktív összegző nálam. Így módosulhat 1-2 ellenállás érték az IV ellenállás erősítőben is, mellyel ugyan kevesebb lesz a nyereség (összegző röhögve felerősíti a többit), viszont jobb lesz a THD, és persze az egész szerkezet THD értéke is.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.21. 18:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Konzol írta:
Az AD1862 nem fog működni I2S jellel, muszáj elé tenni néhány tárolót, kaput, shift regisztert, vagy egyéb jelfeldolgozó áramkört, hogy megkapja 20 bites RJ jelet. ( Legegyszerűbb talán-talán valami H3 alapú SOC-t tenni elé, akkor egy menettel megoldódik a számítógépes fájlok lejátszasa, a CD persze nem... )


A Dac panelen van shift regiszter stb., tehát tud fogadni I2S-t, csak pont az a baj hogy a 1540-ről nem is az jön le.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.21. 19:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Toto írta:
I2S átalakításánál: SRC4192-vel viszonylag még könnyű dolgozni, ha valaki jártas elektronikából... ez persze az AD1862-re vonatkozik. De aki csinált már mikrovezérlő programozást, az dolgozhat az SRC4193-al illetve az SRC4392-vel is. Ezeknél beállítható az RJ20 bit formátum, amit közvetlenül tud fogadni az AD1862 DAC, viszont egyik DAC-nál invertálni kell a WCLK-t, hogy sztereóban szóljon. Ez fog egy kis, de nem jelentős fáziskülönbséget eredményezni a két oldal között. Viszont nálam az SRC4392 lefagyott, többször is, ezzel égtem be a találkozón is, de legalább nem a kapott hanggal. :twisted: :lol:
Miután SRC-re nincs szükségem, mert nálam nem vált be, így a TAS3108-at gondolom jobbnak, ott még WCLK-t sem kell invertálni, nincs fáziskülönbség a két oldal között, és ugye 21 bit megvalósítható vele. Habár TAS3108-nál jobb az ADAU1452 például, de forrasztani, illetve megfelelő körítést kiépíteni hozzá nehezebb, éppen ezért elég jó ide továbbra is a TAS3108.

A klasszikus, 14 bites CD-s futóműhöz klasszikus, 14 bites TDA1540 tartozik. Biztosan nem használnám mással.


Teljesen jól írod, ráadásul az adatlapot megnézve a 14 bitet egyik DSP chip sem támogatja csak 16 bit-től, így itt még az sem segít, úgy tűnik...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.21. 19:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
tunerman írta:
bluewhite írta:
shany írta:
Egyáltalán, mi szükség van a CD játszóra? Hiszen a benne levő DAC nem lenne használva, a használt DAChoz ( AD1862 ) meg követelményként lett megfogalmazva az USB bementet. A legésszerűbb egy jó USB forrás lenne ( pl. egy PC ) amely tartalmazna CD/DVD olvasó/írót. Ezzel le lehetne játszani a CD gyűjteményt is - vélhetően jobban mint egy cd-játszóval - ha éppen arra van szükség, és persze nyújtaná a modern kori zenei forrás lehetőségeket...


Azért van rá szükség, mert a Philips CDM1-es futómű olyan messze van hangban a DVDolvasótól, mit ide a Hold.


Ezt a hangzásbeli különbséget légy szíves bővebben fejtsd ki, mert kiváncsivá tettél...
TJ.


Írtam egy regényt, de elveszett az éterben... nekifutok újra.

Nos, érdekes kérdés, kedves Tunerman, aki azt az átalakítást végezte, ami itt hivatkozási pont. Hiszen tudod... :)

Az is nagy vita tárgya, hogy a futómű mennyit tesz hozzá a hanghoz. Megoszlanak a vélemények. Ha arra gondolsz, hogy adott készülékben futóművet cserélgetve szereztem e sziklaszilárd véleményt, hát, azzal sajnos nem szolgálhatok. Amúgy technikailag is lehetetlen. Annyi lejátszót azonban hallottam szólni, hogy saját tapasztalatból szólhassak, beleértve a jelenlegi player kér variánsát is.
Muszály azonban támaszkodnom más, nálam tapasztaltabb ember által leírtakra, mint pl a Lampizator, aki regényeket írt a témában.
Úgy tűnik a CD , történelme során, technikailag két irányban haladt. A mikroelektronikus rész még csak lépegetett előre hangban, de a futómuvek területén a CDM0-CDM1 tömör vasak óta a beltartalom feláldoztatott a gazdasági hatékonyság oltárán. Ezek kizárólag a zenehallgatás céljára kerültek kifejlesztésre, utóbb viszont sok egyéb feladatot is muszáj volt megfelelniük, miközben olcsónak kellett lenniük. Hát, úgy tünik ez a hangnak (és a tartósságnak) nem használt.
Ezért szerettem volna erre építkezni. Kell mert,a néhány száz darabos CD gyűjteményt nem herdálnám el..
Viszont nyitott vagyok és meggyőzhető. Hanggal only! Sajnos kevés digi forrást hallottam eddig szólni, ami megütötte a lécet.
De nem zárkózom el, ezért is gondolkoztam ilyenben is.
.
.
Ez a téma itt nem off? :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.21. 19:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
gabor80 írta:
Toto írta:
I2S átalakításánál: SRC4192-vel viszonylag még könnyű dolgozni, ha valaki jártas elektronikából... ez persze az AD1862-re vonatkozik. De aki csinált már mikrovezérlő programozást, az dolgozhat az SRC4193-al illetve az SRC4392-vel is. Ezeknél beállítható az RJ20 bit formátum, amit közvetlenül tud fogadni az AD1862 DAC, viszont egyik DAC-nál invertálni kell a WCLK-t, hogy sztereóban szóljon. Ez fog egy kis, de nem jelentős fáziskülönbséget eredményezni a két oldal között. Viszont nálam az SRC4392 lefagyott, többször is, ezzel égtem be a találkozón is, de legalább nem a kapott hanggal. :twisted: :lol:
Miután SRC-re nincs szükségem, mert nálam nem vált be, így a TAS3108-at gondolom jobbnak, ott még WCLK-t sem kell invertálni, nincs fáziskülönbség a két oldal között, és ugye 21 bit megvalósítható vele. Habár TAS3108-nál jobb az ADAU1452 például, de forrasztani, illetve megfelelő körítést kiépíteni hozzá nehezebb, éppen ezért elég jó ide továbbra is a TAS3108.

A klasszikus, 14 bites CD-s futóműhöz klasszikus, 14 bites TDA1540 tartozik. Biztosan nem használnám mással.


Teljesen jól írod, ráadásul az adatlapot megnézve a 14 bitet egyik DSP chip sem támogatja csak 16 bit-től, így itt még az sem segít, úgy tűnik...


Na ja. Nagyon sokat segítettek kicsit jobban képbe kerülni, köszönöm!

Úgy tűnik, a donorválasztás nem volt túl szerencsés az I2S hiánya miatt. Marad ennek tuningja, vagy egy másik keresése. Elválik, melyik az én utam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.21. 19:59 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1043
Tartózkodási hely: Tamási
Tunerman: CD100; TDA154; 1541

https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f=48&t=3892

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.22. 09:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Akkor itt a THD Fitt AD1862 IV és az összegző kapcsolási rajza. Kb. ~2Vrms nyereség. A kapcsolás persze valamennyit még változhat.


Csatolmányok:
AD1862_IV.PNG
AD1862_IV.PNG [ 44.66 KiB | Megtekintve 23146 alkalommal. ]
discrete_opamp_1.PNG
discrete_opamp_1.PNG [ 59.33 KiB | Megtekintve 23146 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.22. 10:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
Egy elméleti kérdésem volna hozzátok.
A Philips Cd304MkII-ben a digital input a SAA7220 Digaital Filter chip 14-es lábáról (DOBM) jön le.
Ez a chip állítja elő a túlmintavételezést, majd vágja le 14bit-re a DAC számára.
A kérdésem az, hogy a digitális kimeneten is olyan jel jelenik meg, ami előtte átesett a Overslampingen és filterezésen?
Ha igen, hogyan lehet NOS jelet kapni a digi kimeneten?

Szemléletesebb, ha ide teszem a folyamatábrát:

Csatolmány:
CD304MkII decoding.jpg
CD304MkII decoding.jpg [ 197.75 KiB | Megtekintve 23125 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.22. 11:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Ha NOS módba akarod akkor ezt kell megcsinálni

http://www.lampizator.eu/Nonoversampling/NOS.html

A digit kimenten 16/44.1 megy ki a 7220 ból

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.22. 11:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Sztem meg kell kerülnöd a filter chipet, mivel a 7220 és a 7210 chip között is I2S van ezért ott el lehet kapni a NOS jelet és átkötni a dacra, ami egyébként 16 bites, véletlen elírtad.:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.22. 11:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Toto írta:
Akkor itt a THD Fitt AD1862 IV és az összegző kapcsolási rajza. Kb. ~2Vrms nyereség. A kapcsolás persze valamennyit még változhat.


Ha 30R teszek a 17R helyett az még elmegy, több is lesz a kimenő fesz.?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.22. 11:46 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Működik ez akár 1kohmmal is, csak hát a hang szempontjából gyengébb teljesítményt fog nyújtani. Ugyanez igaz a 200 ohmra is, amit sokan alkalmaznak. Helyzet az, hogy az ideális lezárás az ugye 0 ohm lenne, ezért van az aktív IV. Legalább is lenne, ha ohmikus lezárása lenne, nem pedig az egyre növekedő impedancia. Már a 15-17 ohm lezárás sem ideális, viszont még mindig jobb, mint a 30. Ha nem lesz nagyobb az ellenállás zaja, akkor remélhetőleg a 20 bit meglesz. De lehet variálni a kapcsoláson. Például a visszacsatolásban az 5K-t 20K-ra módosítani IV ellenálláscsere helyet, egyből sokkal nagyobb lesz az erősítés. Viszont azért osztottam meg a kapcsolási rajzot, vagy annak az első verzióját, mert szerintem ezzel lesz a legjobb. Tehát erősít az IV erősítő és az összegző, ami 21 bites jelet ad majd ki.

_________________
http://diyaudio.hu


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Toto 2020.08.22. 12:00-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.22. 11:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2020.08.19. 11:58
Hozzászólások: 60
hodyka57 írta:
Ha NOS módba akarod akkor ezt kell megcsinálni

http://www.lampizator.eu/Nonoversampling/NOS.html

A digit kimenten 16/44.1 megy ki a 7220 ból


OK, beugrott! Ezt már elkövettük egy Marantz CD50 átépítés kapcsán. Köszi!

Amúgy ezt találtam az imént a SAA7220 adatlapján:
Audio samples are available for digital audio output after interpolation, attenuation and muting, but
before filtering.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.22. 13:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Toto írta:
Működik ez akár 1kohmmal is, csak hát a hang szempontjából gyengébb teljesítményt fog nyújtani. Ugyanez igaz a 200 ohmra is, amit sokan alkalmaznak. Helyzet az, hogy az ideális lezárás az ugye 0 ohm lenne, ezért van az aktív IV. Legalább is lenne, ha ohmikus lezárása lenne, nem pedig az egyre növekedő impedancia. Már a 15-17 ohm lezárás sem ideális, viszont még mindig jobb, mint a 30. Ha nem lesz nagyobb az ellenállás zaja, akkor remélhetőleg a 20 bit meglesz. De lehet variálni a kapcsoláson. Például a visszacsatolásban az 5K-t 20K-ra módosítani IV ellenálláscsere helyet, egyből sokkal nagyobb lesz az erősítés. Viszont azért osztottam meg a kapcsolási rajzot, vagy annak az első verzióját, mert szerintem ezzel lesz a legjobb. Tehát erősít az IV erősítő és az összegző, ami 21 bites jelet ad majd ki.


Mondjuk nekem 1 oldalra csak 1 dac chip van, nem törekszem a 21bitre:)
Na majd meglátom milyen ellenállás lesz ott, lehet a 2 közötti érték mondjuk 25R.
Z-foilt teszel lezárónak? Az elég jó halk.
Egyébként a glitch csak nagy frekin jelentkezik, kisebb frekin nincs? Csak a szűrés miatt kérdezem, mert ezzel a kis frekis glitch-et nem tudod megoldani. (ha van)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.22. 14:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Glitch az kapcsolási zaj tulajdonképpen, az nagy gáz lenne, ha kisebb frekvencián jelentkezne, lehetne kidobni a DAC-ot a fenébe, nem lenne megfelelő.
Z-Foil elég drága, 5K helyén biztosan az lesz, ezek a visszacsatoló ellenállások, illetve 10K helyén is Z-foil lesz. Miután elég nagy a tranzisztoros kapcsolás nyílt hurkú erősítése, így fontos, hogy kis zajú ellenállások és tranzisztorok legyenek ezekben a pozíciókban. (IV erősítő)
IV ellenállásnál megpróbálkozom az R534 egyik típusával, párhuzamosan de ellentétesen kapcsolva, szerintem hangra bevált 2x33 ohm jó lesz ide. Ha ez nem, akkor régebbi 15-17 ohmos Yageo lehet még esélyes, ezek még elég jók ezeknél az értékeknél. Z-Foil nem biztos, hogy kell ide. Akár DIY huzal ellenállást is ki lehet próbálni ilyen kevés érték esetén.

TDA-s CD-s futóművet, illetve azzal kapcsolatos kérdéseket pedig tessék ezekben a témákban kitárgyalni!
https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f= ... &start=550
https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f= ... &start=150

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.22. 14:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Mondjuk ha már megépítek egy ilyet, akkor nem félévre csinálok IV konvertert, és akkor már legyen normális Z-foil a lezáró is, mégiscsak ott keletkezik a hangfesz. ;) Persze ha jól fog egyáltalán szólni, ez még nem biztos így látatlanban...
Kissé off: a Juli kártyáddal csináltál már valamit, vagy az a projekt azóta is áll?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.22. 14:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Most sok volt a kiadás, biciklim is lerohadt alattam, erre majd később költök, de egy éven belül meg akarom valósítani. ESI Juli@ kártyáról a tápot kell majd leforrasztani, illetve az egyik kvarcot, plusz fejleszteni kell hozzá új kiegészítő modult táppal, új clockkal együtt.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.22. 15:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Toto írta:
Most sok volt a kiadás, biciklim is lerohadt alattam, erre majd később költök, de egy éven belül meg akarom valósítani. ESI Juli@ kártyáról a tápot kell majd leforrasztani, illetve az egyik kvarcot, plusz fejleszteni kell hozzá új kiegészítő modult táppal, új clockkal együtt.


Nekem is jó lenne egy Juli@, de nem láttam olcsón, most Xonar kártyáról szedtem le az I2S-t, és jól szól, de jó lenne a órát azon is upgrade-olni, ami a Juli-n egyszerűbb talán, ezen a kártyán nem igazán lehet jól megoldani.

A Juli-n hogy oldanád meg a külső órajelet? Simán rákötöd a kristályok helyett a clockot a DSP-re, esetleg illeszted ellenállással?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.22. 16:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
24.576 Mhz-es CCHD-950-el. A 24.576 Mhz-es kvarcot leszedetem, vele együtt a két SMD ellenállást, ami a kvarchoz kapcsolódik, és talán a jobb oldali pontjára ráforrasztom az új MCLK-t. Talán kell még 0.1 uF-es csatolókondenzátor is a MCKL-hez, de majd jobban utánanézek.
Folyamatosan 192 khz-el menne, vagy ha az már sok, akkor vagy 48 khz-el vagy 96 khz-el.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.22. 17:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Pár szó a gltch-ről:

https://www.planetanalog.com/dac-basics ... -impulse/#

Azaz minden átkapcsoláskor jelentkezik, értéke nem frekvencia, hanem bináris érték függő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.22. 19:36 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
Konzol írta:
Pár szó a gltch-ről:

https://www.planetanalog.com/dac-basics ... -impulse/#

Azaz minden átkapcsoláskor jelentkezik, értéke nem frekvencia, hanem bináris érték függő.


ez jobb :
https://www.embedded-computing.com/gues ... tor-part-3

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.22. 20:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Köszi a linkeket, megnézem. Így tisztább lesz milyen típusú zaj végül is ez a glitch.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.22. 20:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Toto írta:
24.576 Mhz-es CCHD-950-el. A 24.576 Mhz-es kvarcot leszedetem, vele együtt a két SMD ellenállást, ami a kvarchoz kapcsolódik, és talán a jobb oldali pontjára ráforrasztom az új MCLK-t. Talán kell még 0.1 uF-es csatolókondenzátor is a MCKL-hez, de majd jobban utánanézek.
Folyamatosan 192 khz-el menne, vagy ha az már sok, akkor vagy 48 khz-el vagy 96 khz-el.


Igen már látom én is a neten, fent van a Juli@ moddolása. Majd lehet hogy megpróbálom a Xonar-on egyszer, ha már felszabadul a Driscoll clock-om. Sajna itt csak egy 24.576 MHz-es kristály van, gondolom ebből állítja elő az összes frekit. Mondjuk valszin én is 192KHz-el hajtom a dacot, mert ennek a hangja lett a legjobb az APLinux-on.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AD1862 / AD1865 D/A
HozzászólásElküldve: 2020.08.23. 08:04 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
bluewhite írta:
tunerman írta:
bluewhite írta:
shany írta:
Egyáltalán, mi szükség van a CD játszóra? Hiszen a benne levő DAC nem lenne használva, a használt DAChoz ( AD1862 ) meg követelményként lett megfogalmazva az USB bementet. A legésszerűbb egy jó USB forrás lenne ( pl. egy PC ) amely tartalmazna CD/DVD olvasó/írót. Ezzel le lehetne játszani a CD gyűjteményt is - vélhetően jobban mint egy cd-játszóval - ha éppen arra van szükség, és persze nyújtaná a modern kori zenei forrás lehetőségeket...


Azért van rá szükség, mert a Philips CDM1-es futómű olyan messze van hangban a DVDolvasótól, mit ide a Hold.


Ezt a hangzásbeli különbséget légy szíves bővebben fejtsd ki, mert kiváncsivá tettél...
TJ.


Írtam egy regényt, de elveszett az éterben... nekifutok újra.

Nos, érdekes kérdés, kedves Tunerman, aki azt az átalakítást végezte, ami itt hivatkozási pont. Hiszen tudod... :)

Az is nagy vita tárgya, hogy a futómű mennyit tesz hozzá a hanghoz. Megoszlanak a vélemények. Ha arra gondolsz, hogy adott készülékben futóművet cserélgetve szereztem e sziklaszilárd véleményt, hát, azzal sajnos nem szolgálhatok. Amúgy technikailag is lehetetlen. Annyi lejátszót azonban hallottam szólni, hogy saját tapasztalatból szólhassak, beleértve a jelenlegi player kér variánsát is.
Muszály azonban támaszkodnom más, nálam tapasztaltabb ember által leírtakra, mint pl a Lampizator, aki regényeket írt a témában.
Úgy tűnik a CD , történelme során, technikailag két irányban haladt. A mikroelektronikus rész még csak lépegetett előre hangban, de a futómuvek területén a CDM0-CDM1 tömör vasak óta a beltartalom feláldoztatott a gazdasági hatékonyság oltárán. Ezek kizárólag a zenehallgatás céljára kerültek kifejlesztésre, utóbb viszont sok egyéb feladatot is muszáj volt megfelelniük, miközben olcsónak kellett lenniük. Hát, úgy tünik ez a hangnak (és a tartósságnak) nem használt.
Ezért szerettem volna erre építkezni. Kell mert,a néhány száz darabos CD gyűjteményt nem herdálnám el..
Viszont nyitott vagyok és meggyőzhető. Hanggal only! Sajnos kevés digi forrást hallottam eddig szólni, ami megütötte a lécet.
De nem zárkózom el, ezért is gondolkoztam ilyenben is.
.
.
Ez a téma itt nem off? :roll:
Teljesen másról beszélünk...
Tételezzük fel, hogy van egy mai tudással/tapasztalattal megépített "audio-PC", a szokásos módon USB jelátvitelre kigyúrva, a speciális szoftveres környezettel, programokkal együtt természetesen. Kössünk a kimenetre valamilyen elcseszett dacot ( R2R, akár 1862-vel, NOS, cső, trafó, zenerdiódás táp, stb, bármi jöhet ), amely - az audio PC-vel együtt -> ebben a renszerben - képes legyártani ezt a neked tetsző "hang only" hangzást. ( Egy ilyen dac létrehozása nyilván egyedi kísérletezést, meghallgatás alapján történő "fejlesztést" kíván -> ismét csak ebben a rendszerben, kibővítve a hangláncod további elemeivel )

Tehát végül kapunk egy olyan fájl alapú lejátszásra alkalmas rendszert, amely az általad áhított hangzást produkálja. Ha ebbe a rendszerbe bedugunk egy 5000 Ft-os DVD meghajtót ( ez talán egyértelműbb kifejezés a "CD/DVD olvasó/író" helyett ), akkor ez le fogja játszani a CD-ket is "hang only" hangminőségben.
Nem kerül százezrekbe, milliókba, nincs benne 5 kiló vas, viszont jóval modernebb technika. A CD-n levő adatokat nevetve beolvassa ( a kritikusabb/sérült/hibás részeket akár többszörösen, eltérő sebességekkel ) akár pár perc alatt ( a lejátszó program olvasási stratágiájától függően, akár a lejátszás első percei alatt is ) a RAM-ba, onnan pedig ugyanolyan módon - zenei fájlként, atomstabilan - kerülnek a kimenetre, mint a már tárolt, streamelt bármely másik.
Csatolmány:
unnamed.jpg
unnamed.jpg [ 20.26 KiB | Megtekintve 22897 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1524 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 31  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség