audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 15:16

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Asus Xonar DX Hangkártya vs. HiVox DAC?
HozzászólásElküldve: 2022.02.05. 00:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.08.21. 22:47
Hozzászólások: 139
Zenehallgatásra alapvetően PC-t használok, eléggé el nem ítélhető módon sokáig megelégedtem az alaplapi integrál hangvezérlővel. Gondoltam, hogy emelni kellene a színvonalon ezért megleptem magam (még tavaly) egy HiVox LupusD MKII DAC-kal (nagy vonalakban WM8804+WM8740+AD8397), viszont benéztem a dolgot mert kiderült, hogy az alaplapomon nincs SPDIF kimenet. Nem volt mit tenni kellett venni egy hangkártyát is amin van. Szegény ember vízzel főz, apró pénzért vettem egy Asus Xonar DX hangkártyát, aminek van Toslink kimenete (coax persze nincs).
A dolog most ott áll, hogy a TOSLINK vezérlő jeléből kéne csinálnom coax-os jelet (mert a Lupuson meg csak coax bemenet van, ugyebár :roll: ), hónapok óta tologatom itt az asztalon a kis trafót, amit kicsatolónak szántam... Idő közben meg -jobb híján- elkezdtem használni az Asus kártya vonal kimenetét.
Nyilvánvalóan a HiVox DAC nagyon rendesen meg van építve, de nincsen benne semmi olyan dolog, amitől a "magasabb körökben" az emberek hasra esnének. Másik oldalról nézve az Asus kártya is rendesen meg van építve, a legnagyobb kifogás amit láttam rajta, hogy a műveleti erősítők NE5532-k, amik igazából nem is rosszak, csak szeretjük azt gondolni, hogy van annál sokkal jobb is... :) Mérve -nyilván- tökéletes eredményeket ad így is.
De mire lehet számítani a zenehallgatás terén? Érdemes tepernem a TOSLINK-coax átalakító építéssel, hogy a HiVox DAC-ot használhassam, vagy nagy különbségekre ne is számítsak?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2022.02.05. 07:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
Egy ilyen jobb lenne szerintem, és majd ha akarod bővítheted, tudja a DSD-t is akár

Van rajta I2S kimenet is ...

https://www.ebay.com/itm/284204120973?h ... SwMbxgPg73

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2022.02.05. 10:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.08.21. 22:47
Hozzászólások: 139
Köszi, és ennek milyen előnyei vannak a "még több" bitet és kHz-et leszámítva?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2022.02.05. 10:45 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Jelen esetben nincs értelme usb-spdif átalakítónak.
Az spdif ott van a hangkártyán, ugyanis az optikai kimenetet az táplálja!
Viszont a pc táp bajai miatt érdemes az spdif-et egy digit trafón keresztül tenni a kimenetre.
Ez a trafó igen jó minőségű: http://fdh.hu/products/267364
A hangkártya digit részének tápját érdemes lenne a pc táptól független sönt stabbal ellátott tápról járatni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2022.02.06. 01:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.08.21. 22:47
Hozzászólások: 139
Szabó Zoltán írta:
Jelen esetben nincs értelme usb-spdif átalakítónak.
Az spdif ott van a hangkártyán, ugyanis az optikai kimenetet az táplálja!
Viszont a pc táp bajai miatt érdemes az spdif-et egy digit trafón keresztül tenni a kimenetre.
Ez a trafó igen jó minőségű: http://fdh.hu/products/267364
A hangkártya digit részének tápját érdemes lenne a pc táptól független sönt stabbal ellátott tápról járatni.


Igen, én is ezen a vonalon gondolkoztam.
Nekem kéznél a Pulse T3001NL trafó van. Ez az adatlapja alapján 200kHz-től 340MHz-ig jó (75 Ohmon terhelve).

Ahogy néztem 16bit 44,1kHz-nél az alap SPDIF "órajel" 130kHz körül van, 24 bit 96kHz kb. 3MHz és 24bit 192Khz-en 5MHz körül (nem egészen értem az összefüggéseket, minden esetre ezeket mértem szkópon),
Aztán bekötöttem a trafómat a függvénygenerátor és a szkóp közé, 100kHz-es négyszög jellel (amolyan worst case scenario) a mellékelt ábra szerint néz ki az átvitel. Viszonylag jelentős a tető esés, de elvben ez nem nagyon számít ha jól gondolom, mivel az SPDIF élvezérelt, max. annyit kell tenni, hogy a jelszintet úgy beállítani, hogy a legrosszabb esetben se essen 200mV alá a tető...
Mondjuk ha a kimeneti jelfolyamot fixen 24bit 96kHz-re állítom a PC-n, akkor nincs is miről beszélni, mert 3MHz-en már nincs tető esés sem.


Csatolmányok:
Magyarázat: Pulse T3001 trafó, 100kHz négyszög, 75 Ohm lezáráson.
Pulse_T3001_100kHz.jpg
Pulse_T3001_100kHz.jpg [ 38.53 KiB | Megtekintve 3993 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség